stand renner uit het Nationaal Team van verleden jaar; W. Geluk, die reeds twee maal dezen prijs wist te winnen; R. Bril man, Braspenning, G. Oudenaarde, Wieck- man, L. Tol e. a. Voor het sprintnummer staan op het programma drie manches tusschen Jaap Meyer, Ph. Innemee en Hijselendoorn, ter wijl alle ingeschreven deelnemers met uit zondering van Jaap Meyer aan den kop pel-wedstrijd over 25 KM. zullen deel nemen. Gezien het weinig krachtsverschil zal het aan spanning niet ontbreken. Ook zal de Hoflaanbeker voor nieuwe lingen worden verreden. SCHERMEN 19e Wapenfeest K. O. S. Gisteren is in den Dierentuin te 's-Gra- venhage het 19e Wapenfeest van den Ko ninklijken Officieren Schermbond aange vangen. De uitslag van den wedstrijd op deze vbor-afdeelingen luidt: 1. Utrecht met 20 gew. part., waarvan kap. H. J. M. Wynoldy Daniels 7, res. luit. A. Bos 0, kap. H. D. Scberpenhuizen 4 en kap. dr. H. P. Hubert van Blyenburgh 3 gew. part. 2. Afdeeling Leiden van den K. O. S. met 18 gew. part., waarvan kap. A. E. W. de Jong 6, luit. H. A. Verkuyl en Henny elk 5 en luit. C. J. Bruins 3 gew. part. 3. Afdeeling Breda I van den K. O. S. B. met 16 gew. part., waarvan luit. jhr. K J. v. d. Brandeler 5, kap. G. A. F. W. Si- cherer en luit. J. W. Vintges elk 4 en kap. .J Drost 3 gew. part. 4. Afdeeling Amersfoort van den K. O. S. B. met 13 gew. part. en 37 gegeven treffers. 5. Haagscbe Officieren Schermclub met 13 gew. part. en 34 gegeven treffers. 6. Afdeeling Breda II van den K. 0. S. B met 12 gew. part. 7. Afdeeling Breda III van den K. O. S. B. met 8 gew. part. 8. Afdeeling"Maastricht van den K. O S. B. met 7 gew. part. BILJARTEN. Wereldkampioenschap te Parijs. De eerste vier partijen hebben het vol gend verloop gehad: Pt. B. H.S. Gem. Darantière 400 14 127 28.57 Marionet 145 14 40 10.35 Moons 400 19 72 21.05 v. Leemput 108 19 65 11. Moons 400 16 95 25.— Martenet 161 15 33 10.73 Leemput 400 11 223 36.36 Darantière 55 10 23 5.50 POSTDUIVEN „De Ooievaar". De Postduivenvereeniging „De Ooievaar" te Wassenaar hield Zondag haar eerste wedvlucht van uit Roozendaal. Uur van loslating: 11 uur. 1. W. Knijnenburg 11.50 68. 2. H. Gordijn 11.58.19. 3. J. van Veen 11.59. 4. W. Knijnenburg 12..11. 5. H. Gordijn 12.1.22. 6. J. van Veen 12.1.49. 7 C. Sijbesma 12.2.48. 8. W. Knijnenburg 12.3.21 9. G. Sijbesma 12.5.35. 10 dezelf de 12.0.29 11. A. A. de Smit 12.7. 12. W. Knijnenburg 12.7.3. 13. P. van Rijn 12.7. 40. 14. A. A. de Smit 12.8.15 LUCHTVAART. HET VLIEGONGEVAL TE SOESTERBERG Koninklijk deelneming De begrafenis der slachtoffers van het vliegongeval zal plaats vinden op Vrijdag a.s. De teraardebestelling van sergeant Verschuur geschiedt te De Bilt om half- twaalf, terwijl het stoffelijk overschot van sergeant Van Weynen om elf uur van het hospitaal te Utrecht wordt begraven op de tweede Algemeene Begraafplaats aldaar. De plechtigheid geschiedt op verzoek van de familie zonder militaire eer. H. M. de Koningin heeft den comman dant van het vliegkamp te Soesterberg telegrafisch doen verzoeken haar deelne ming te willen overbrengen aan de nage laten betrekkingen van de beide slacht offers van het ernstige vliegongeluk. Noodlanding van een postvliegtuig. G:s!ermiddag 5 uur is te Deventer op een ■weiland nabij de „Snippeling", wegens ben zin égebrek, en motordefect gedaald een Duilisch postvliegtuig van de lijn Hamburg- Amsterdam. Het vliegtuig kon gisteravond niet meer opstijgen, maar zal, na door een mecanicien uit Schiphol te zijn hersteld, heden de'reis naar Amsterdam voortzetten. Fr wrtrpn geen passagiers aan boord Ingezonden Stukken (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Een nieuw gemeentehuis te Sassenheim. Mijnheer de Redacteur. Naar aanleiding van een schrijven van den heer A. B. Oostveen, in uw blad van LI. Zaterdag, verzoek ik u beleefd eenige plaatsruimte. Als men aan den weg timmert, heeft men bekijks en kan men critiek verwachten. Daar is op zichzelf niets tegen en kan zelfs tot voordeel van een zaak strekken. Voor een goede beoordeeling moet men echter met kennis van zaken spreken en zeker geen zaak van algemeen belang af breken, om daardoor enkele personen te treffen. De heer Oostveen durft beweren, dat de oppositie bij de Roomsche Burgerij sedert eenige jaren schijnbaar dood is, dat zij zich in slaap laten wiegen en dat het ontwaken niet aangenaam zal zijn. Maar weet deze heer dan niet, dat er redenen moeten zijn om oppositie te voeren. Er zijn echter vooral de laatste jaren onder 8assenheims Katholieken zooveel bewijzen van werkelijk actief leven, dat ze van iemand als den heer Oostveen geen opwek king noodig hebben. Deze toch, heeft, voor zoover mij bekend, nooit blijken gegeven, dat hij bijzonder interesse heeft voor het geen er om hem heen gebeurt en dat hem bijzonder veel aan de gemeenschap gele gen is. Hij zal dan ook waarschijnlijk een van de personen zijn door wie achter de schermen gekankerd wordt en van zulke enkelingen kan men zich waarlijk niet veel aantrekken. Als deze persoon van zich doet spreken, is dat in de meeste gevallen, doordat hij het een ander lastig maakt. Dat hij het vorige jaar bij zoo'n gelegen heid tegenover de gemeente, den heer J. P. Oudshoorn en mij voor eigen onbehoorlijk optreden een flinke terecht wijzing van den Burgemeester ontving, moest echter nu geen motief zijn om een zaak van algemeen belang af te breken. Zulk geschrijf is nog erger dan niets zeggende argumenten. Dat de heeren van de overzijde, zooals de heer Ooslveen ze noemt, erg ingenomen zijn met de hulde van zulk een man betwijfel ik sterk. Dat ik den Voorz., door dik en dun zou volgen is wel heel sterk gezegd. Wel wenscli ik te verklaren, dat men een persoon als den Burgemeester in vele dingen kan vol gen. Daar zijn niet alleen de Roomsche Raadsleden het over eens, maar ook de niet-Roomsche stellen zijn werken op hoogen prijs, Gaarne neem ik deze gelegen heid te baat om de Sassenheimsche bur gerij een juist inzicht te geven omtrent den houw van een nieuw Raadhuis. Het oude Raadhuis is gebouwd bij een bevolking van ten hoogste een derde van het aantal van heden. Het spreekt vanzelf dat daarvoor noodig is een uitgebreider administratie, waarvoor dan ook meer dere ruimte noodig is. De Burgemeester nu, die met de leiding van de administra tieve werkzaamheden belast is, zal dunkt mij het best kunnen beoordeelen, wat er voor een behoorlijke gang van zaken ver- eischt wordt. Neemt men diens argumen ten niet onvoorwaardelijk aan, dan moet men eerst een grondig onderzoek doen. Nemen wij nu aan dat uitbreiding noodig is, dan staan er twee wegen voor ons open. Of uitbreiding van het oude, of nieuwbouw. Het eerste zou, dunkt mij, het best tot stand kunnen komen, door een verdieping te zetten op de Raadszaal. Wij kunnen daardoor een paar»lokalen winnen, en. als verkrijgt men daardoor geen gere gelde indeeling van de verschillende lo kalen, wij zouden tocli wat ruimte winnen en ons aldus kunnen behelpen. Rekent hier nu hij centrale verwarming, wat toch in een Raadhuis niet als overbodige weelde mag worden beschouwd, daarbij de aanleg van waterleiding en rekent dan, dat voor het een en ander noodig is een som van 20 tot 25000. Voor het oude Raadhuis wordt geboden 22000, wat te zamen maakt een bedrag van circa ƒ.45000. Voor den bouw van een nieuw Raadhuis is vol gens deskundige berekening noodig 60.000. Reken nu voor diversen, zooals directie-kosten, grondaankoop, uitbreiding, meubelen, enz. f 15.000, dan wordt het een bedrag vau 75.000. In het eerste geval dus behouden wij een vrir-waardeloos ge bouw, waarvan de indeeling toch niet zoo te maken is, dat ze het werk dat op het Raadhuis verricht moet worden vergemak kelijkt, en voor welks nalatenschap ook de na ons komende niet zeer dankbaar zullen zijn. In het tweede geval verkrijgen wij voor circa 30.000 een gebouw, dat aan alle eischen voldoet, dat een sieraad voor de gemeente kan zijn, en wat in een onaf- zienbaren tijd in de behoefte voorziet. Bur gers van Sassenheim, Gij die U altijd hebt doen kennen als goede zakenmenschen, is voor U na deze uiteenzetting de keus nog moeilijk? Denkt ook U werkelijk, dat een rente van 80.000 de belasting merkbaar zal verhoogen? Maken wij dustn. .a6c,mf trekking,, dat nieuwbouw het voordeeligst is, dan moeten wij het nu doen. Uit alles blijkt, dat 't de Burgerij goed gaat. "Waar om zich dan niet aangeschaft, wat noo dig is. Wij mogen gerust in aanmerking nemen, dat de belastingdruk, alhier, buitengewoon laag is bij omliggende gemeenten, en dat, ondanks de uitvoering van bovengenoemde plannen, daar geen verandering in zal komen. Tenslotte laat U niet door pessi misme leiden, maar houdt een open oog voor het algemeen belang." U, Mijnheer de Red., dank voor Uwe be reidwilligheid. Uw Dw. Dn. L. PH. BISSCHOPS. Sassenheim, 15 April 1925. Mijnheer de Redacteur! Met het schrijven van mijn stukje d.d. 11 April had ik geenszins de bedoeling een polemiek over dit onderwerp uit te lokken. De resultaten hiervan zijn meestal geen andere, dan dat men zijn heil gaat zoeken in persoonlijkheden en insinuaties, die de gemoederen onnoodig verbitteren en de zaak waar het omgaat op den achtergrond schuiven. Niemand minder dan. onze groote dr. Schaepman toch, sprak de woorden: „Re pliek is uit den booze". In vergelijking met hem zijn w ij allen klein. Gedachtig diens woorden zal ik het be toog van den heer Krom, hetwelk ook aan bovengenoemd euvel mank gaat, niet be antwoorden, maar de beoordeeling hiervan liever aan de _£>assenheimers overlaten, op dat niet op mij de woorden uit het Evan gelie van Passiezondag toepasselijk wor den: „Wanneer ik mijzelven verheerlijk, is mjjn verheerlijking niets". Wanneer ieder Katholiek Sassenheimer zich eens in alle eerlijkheid de vraag stelt: „Welk stanpunt heb ik ten opzichte van het huidige Gemeentebeleid in te nemen"? en daarna zonder aanzien des persoons handelf, zal ondergeteekende de voldoe ning hebben, ook iets tot Sassenheims welvaart to hebben bijgedragen. Mijnh. de Red., ik dank U, en hoop, wanneer dit noodig mocht zijn, weer van Uwe gastvrijheid gebruik te mogen maken A. B. OOST VEEN. Sassenheim, 15 April 1925. Ingezonden Mededeeling. Bovenstaande Moderne Regen mantel, aan beide zijden te dragen, In diverse kleuren en modellen, ondoordringbaar, DE RIJ§% STREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. WEEKPRAATJE. Morgen! Goeie dagl Druk geweest met Paschen? Nou, of het, vooral langs den Rijks straatweg, je werd bijna gek van de auto's, dat rijdt maar raak. Zeg dat wel; 't Is tegenwoordig pre cies of de autobestuurders alleen de we gen in pacht hebben en berg je maar, want anders blaas je zoo de kraaienmarsch. Ja! 't is eigenlijk ongehoord, dat dit woeste verkeer maar ongestoord kan plaats vinden, om nog niet te spreken van de zware vrachtwagens die onze wegen zoo aardig vernielen. Je moet maar eens kijken naar die geulen in den Rijksstraat weg. Ja! en dat'niet alleen. Je bent toch zeker ook van meening, dat de huizen er ook veel van lijdén; je zit gewoon te dreu nen in huis. Mijns inziens is de eenigste oplossing een verordening die de snelheid voor der gelijke zware wagens zeer beperkt. Goed! Als ze er dan maar niet te lang mee wachten, evenals ze gedraald hebben met het koopen van dat stuk grond van de Marthastichting, daar aan de Raadhuisstraat. Maar nog wat: weet jij soms, wanneer die slachtplaats aan de Rijnkade afgebroken wordt? Oh! Je bedoelt dat perceel dat de ge meente daar gekocht heeft met de bedoe ling daar later een gemeentelijke oplaad plaats te maken. Om je de waarheid te zeggen hoor ik er niets van, maar het zal wel komen, als het niet wegblijft. Juist! Zoo kan je wel door blijven praten, maar daar schieten wij niets mee op. Het eene gaat vlug, 't andere lang zaam. Maar een ander praatje: ben je 2en Paaschdag nog bij de bekerwedstrijden geweest? Jongen wat een menschen waren daar. Nou om je de waarheid te zeggen, wist ik met mijn leege tijd geen raad en ben ik er geweest; 't heeft me nogal vol daan. Zoo! Zoo! dat doet me werkelijk ge noegen. Zie je nou wel dat de voetbalsport nog niet zoo onaardig is; 't spreekwoord zegt „onbekend maakt onbemind". Zoo was het met al die lui ,die nog nooit een maten hadden bijgewoond. Geloof me ge rust: als je eens een paar keeren een wed strijd bezoekt, dan hen je ten opzichte van deze sport geheel van gedachten ver anderd. Ja! de heele wereld is vol sport; nou beginnen ze hier in Alphen de korfbal sport weer bekend te maken. Zool Weet je dat nu pas, er bestaan hier al lang een paar vereenigingen. De eene is een paar weken geleden in de com petitie mee gaan spelen, ik meen de korf balvereniging H D., zij houdt de oefe ningen en wedstrijden op het sportterrein der Chr. H. B. S. Jongen ja! Wat is dat toch een mooi gebouw hè, die H. B. S.; 't lijkt wel of het geen geld gekost heeft, 't Wordt daar in die omgeving bepaald mooi. Ja dat is waar, 't schijnt wel of ze de straat die er langs ligt ook aan 't vcr- breeden gaan, daö zal daar aardig op knappen. Zooals je zegt, Alphen gaat vooruit, ze bouwen en maken maar nieuwe stra ten, maar wie zal dat betalen? As-je-blieft niet zoo somher! Onze welvarende plaats moet toch met den tijd mee. Verbeeldt je nou eens de hooge en de lage zij van vroeger. Je moest als je ging wandelen, altijddezelfde straat terug. Nou kan je ten minste niet een, maar meer straatjes ommaken. Ja dat is wel waar, doch laten wij maar niet langer meer redekavelen, ik moet noodig weg, adjuus. Tot ziens. Schapen-verkooplng. Do gisteren ge houden verkooping van 43 kerkschapen heeft 2644.60 opgebracht, dat is door- eengenomen 61.50 per stuk. Te water. Iu een onbewaakt oogen- blik geraakte gisterenmiddag een 6-jarig zoontje van de K. in een sloot nabil het station te water. Zulks werd bemerkt door den 12-jarigen W., die het kloek besluit Dam om te water te springen en het ge noegen had het kind, dat reeds bewusteloos was, op het droge te brengen. Nadat en kele pogingen waren aangewend en intus- schen de hulp v. d. dokter was ingeroepen slaagde men er in bij het kind het bewust zijn weder op te wekken. Ongeval. In onze nauwe Brugstraat, kwam gisteren voor de variatie weer eens een fietsrijder met een auto in botsing. Naar nien zegt, had de chauffeur daaraan geen schuld en was hij bovendien zoo in schikkelijk, om de veroorzaakte schade te vergoeden. UIT DE OMGEVING ALKEMADE Dienstplicht. Bij beschikking van den Minister van Oorlog d.d. 8 dezer is aan den dienstplichtige W. G. Weenink, voorgoed vrijstelling verleend wegens persoonlijke onmisbaarheid. KATWIJK AAN DEN RIJN. Op hol. Gisterenmiddag kreeg de hit van den tuinder G. H. de gelegenheid uit den stal te vlufhten en een lit te maken door het dorp, overal met verwondering nagestaard door het publiek, dat voor het hollende paard ruim baan maakte. Na do rit door het dorp ging hij tenslotte buiten het dorp waar hij gegrepen werd en thuis gebracht. Alles was zonder ongevallen af- geloopen. LEI MUI DEN. C. v. d. Akker, t Overleden is de heer C. van den Akker, lid van den raad. Op volger is de heer A. van Poelgeest (C.-H.). OEGSTGEEST. Geboren Adrianus Martinus, zoon van G. Dofferhoff en G. Slootbeek Ge- rarda Theodora, dochter van G. M. Hof man en C. P. Dolle Martinus, zoon van M Monteba en M. van Loef Gerardus, zoon van G. van Woudenborg en R. Sene- chal. Ondertrouwd: G. M. Fisser te Lei den en R. M. Gordijn te Oegstgeest M. H. Zandbergen te Oegstgeest en W. J. B Zandvliet te Oegstgeest P. J. van Nu land te Hazerswoudo en J. P. M. van den Berg te Oegstgegst. Overleden: H. de Moor, 59 jaar gehuwd met G. Albers G. A. L. Keuls 62 jaar gehuwd met R. F. Paijens D. van Tol 22 jaar A. van Erkel 22 jaar. ROELOFARENDSVEEN. Coöp. Boerenleenbank. Dinsdagavond had in de Pancratiuszaal alhier de gewone jaarlijkschc alcrnmeene ledenvergadering van de Coöp. Boerenleenbank plaats. De voorzitter de heer P. van der Meer opende te 1% uur de druk bezochte vergadering met een woord van hartelijk welkom tot de aanwezigen, wanrna werd overg^aan tot voorlezing der notulen, welke onveranderd werden vastgesteld. Tot secretaris werd benoemd de heer Bakker en tot de leden van de controle-commissie de heeren Vergeer, J. J. v. d. Meer en G. Pouw. De rekening en balans over 1924 werd z. h. st. goed gekeurd. Hierna deed do voorzitter voor lezing van het rapport der controlecom missie. De heeren J. Bakker en C. Huig- sloot brachten verslag uit van den toestand der bank, waaruit, het volgende bleek: Spaargelden: Bij het begin van het jaar was het gezamenlijk bedrag der spaargel den f457252,21, ingelegd werd f417,451,09, aan termijn deposito f 58550.ingelegd werd f 68936,63 en terugbetaald f 93450. Van de spaargelden terugbetaald f407.258.67, bleef aan inleggers schuldig f 467.444.63 en aan termijn deposito f34036.63. Aan rente van spaargelden was bijgeschreven f 14337.96 en aan termijn de posito f34036.63. Laatst uitgegeven boekje is no. 740. Voorschotten: Op 31 December 1924 stond uit aan voorschotten f 277891.50 Nieuwe voorschotten werden gegeven tot een bedrag van f 100970.terugbetaald werd f 64682.57 en nog "te vorderen aan voorschotten f314178.93. Aan rente, van voorschotten werd ontvangen f 13443.21 en als nog te ontvangen f 363.7'J. Aan prpvisie en kosten is ontvangen f 260.80 en bleef nog te ontvangen f 2.32. Gelden in loopende rekening: De loopende, rekening met de centrale Bank te Utrecht, alsmede met 50 medeleden bedroeg aan ontvangsten f717487.59 en aan uitgaven f853735.50, meer aitgegeven als ontvangen f31881.82, de gekweekte rente hij de Centrale Bank f3162.30 en hij de leden f4001.82. Aan effecten en dep. ohligatiën f 1459.10, aan vast depot f2125.Renteschuld aan de Centrale Bank f 198.50, Begeeringscrediet f951.95, aan de leden f875.99, en rente van de reserve ongeveer f 600.Aan pro visie en kosten van voorschotten en in ioopende rekening werd geboekt aan ont vangsten f 670.68 en aan uitgaven f 221.20. De totale omzet in 1924 met inbegrip van de saldo's bij het begin van het jaar over 3821 boeknummers bedroeg aan ontvang sten f2072521.90. aan uiig. f2062847.59, te zamen f 4.135.369-55. Winst bedroeg vol gens balans f 2465.58. Vervolgens bracht de secretaris van den Raad van Toezicht rapport uit over de gehouden controles, waaruit bleek dat boe ken en kas van den kassier steeds in vol komen orde waren bevonden en geen aan leiding gaven tot op- of aanmerkingen. De heer J. J. van der Meer, die als be stuurslid periodiek moest aftreden, werd bij acclamatie herkozen, evenzoo de heer H. Bartels in zijn kwaliteit van lid van den Baad van toezicht. De heeren G. Heems kerk en C. Termeulen werden als plaats vervangende leden door de vergadering bij acclamatie gekozen. Het salaris van den i kassier bleef overeenkomstig bestuurs voorstel. Na een woord van dank te hebben gericht aan de controlecommissie, en aan al degenen, welke op deze vergadpring van verslag hadden gediend, en aan de leden voor hunne trouwe opkomst, werd de ver gadering door aen Voorzitter gesloten. RIJNSBURG. Bloemenhandel. De aanvoer bestaal thans uit alle mogelijke soorten tulpen uit de koude kassen, plus tienduizenden Nar cissen van den kouden grond. De prijzen zijn, naar gelang kwaliteit, redelijk, vooral omdat als regel onmiddellijk na de Paasch- dagen geen hooge prijs verwacht wordt. Kouden grond Narcissen varieeren van 0.35 tot 0.60 naar gelang soort en kwaliteit. Vooral lengte wordt betaald. Murillo gaat van 2.502.60. Pres. Lin coln 4.90, Rose Valk 4.50, Copland 6.50, Gele Prins f 8.50, La Reine f 8.40, Vuurbaak 5.10, Mac. Kinley 5.10. Rectificatie. Een bericht betreffende woningbouw behoorende onder Rijnsburg, is Dinsdag onder Warmond abusieve lijk geplaatst. SASSENHEIM. Geboren: Johannes Franciscus, zoon van H. Wowijs en S. van Gapel Fran- ciscus Petrus, zoon van M. van Zeiji en A G. v. d. Voort Antje en Marrigje, dochters van J. Spaargaren en 5. ter Burg Gijsbertus Johannes, zoon van A. A J. Koppers en M. W. Noordovor Herraanis Jan, zoon van J. Havenaar en J Bouwman Antonius, zoon van G. Berg en A. Berkhout. WASSENAAR. Personalia. Voor de betrekking van klerk ter secretarie alhier hebben zich 197 sollicitanten aangemeld. Aanrijding. Op den Rijksstraatweg werd een jongen, die een zoo goed als nieuw rijwiel bereed, aangereden door een auto, met het gevolg, dat het karretje to taal vernield werd. De auto-bestuurder was echter zoo royaal, om den jongen een nieuwe fiets te knopen. RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE LEIDEN. Voor de openbare behandeling stonden 138 zaken op de rol, voor niet openbare behandeling 5 zaken. Waarnemend kantonrechter is Mr Nord Thomson. H. W. T., fabrikant te Leid o-n, is ten ste gelegd, dat hij op tijden, waarvoor geen vergunning was ('s morgens voor 7 uren) werk heeft laten verrichten, zonder dat de personen daarvoor op de arboidors- lijst waren geplaatst, voor buiten tijd werken, of werkvergunning. De arbeid had bestaan in de herstelling van een boormachine en van een drijf riem. Als getuige werd gehoord G. Wallc, die verklaarde dat deze, arbeid op geen ander tijdstip kon plaats vinden, dan buiten werktijd, daar men do machines dan ge bruiken moest. Getuige W. Jansen, smid aan die fa-» briek, bevestigt, dat zonder stagnatie ir het bedrijf dit werk niet kon geschieden onder den gewonen werktijd. De Ambtenaar meende echter toch der directeur er voor aansprakelijk te moeten stellen, en eischto f 5 of 5 dagen. Op verzoek van beklaagde's gemachtig de, Mr. Trapman, werd nog gehoord J. H van Slaveren, die aangewezen was voor het bijhouden van de loonlijsten, vrat do patroon aan hem had overgedragen. Mr. Trapman wijst er op dat door dit laatste, zoo goed als de leiding en verantwoorde-» lijkheid van de technische afdeeling aan een ander was overgedragen, waartoe do wet, de beheerder van een groot bedrijf als hiér in de gelegenheid stelt, en zelf alzoo do verantwoordelijkheid voor de naleving der wet niet behoeft lo dragen. PI. meent ook nipt dat het in de bedoeling ligt, als soms door een ander, dan die voor over- werk op de lijst voorkomt, dit werk wordt verricht dit direct voor den strafrechter moet worden gebracht. Het in opdracht geven is z.i. voldoende gebleken, waarom Lij vrijspraak tegemoet ziet In de zaak van .Joh. P. ("ongekeurd vleeschafval voorhanden hebben) werd nu gehoord getuige Veldhuizen, keurmeester, die van mëening was dat de eigenaar van het erf, waar hef gevonden was, aanspra kelijk is, in casu beklaagde, die benoden woonde en aan wien het erf behoorde. Bekl. heeft met liet erf echter niets te maken. Hij maakte er wol eens gebruik van, doch het is van zijn vader, dio het buis huurt en er een kamer van beeft afge staan aan beklaagde, en hij wil nog eens verklaren dat het bedoelde hem niet toe behoorde. Eisch 15 of 15 dagen hechlenis. G. J. v. d, 17. te Voorhout heeft verzuimd rpntekanrf in te leveren en in lichtingen te verschaffen aan den Raad van Arbeid. Getuige Goslings, heeft na herhaalde aanmaning, er de vertegen woordiger Paardekooper, nog eens op af gezonden, en later de kaart in beslag doen nemen door den veldwachter. Eisch 10 of 10 dagen hechtenis. W. A. B., slager te Lp i den, heeft aan bederf onderhevig afval en vet voor handen gehad. Bekl. is niet verschenen. Gehoord wordt do keurmeester Sperna Weiland; die een en ander heeft gevonden in een perceel waaruit bekl, verhuisd was, doch waarvoor hij aansprakelijk was. Ge tuige gelooft aan geen opzet, doch meer slordigheid, daar de voorschriften door bekl. steeds goed worden opgevolgd. Eisch 100 of 4 dagen hechtenis. J. van M., slager te Leiden, heeft in de slachthal van het openbaar slacht huis een sigaar gerookt wat verboden is. Eisch 3 of 3 dagen hechtenis. D. A. E., rijwielhandelaar te L e i d e n, beeft runderafvallen enz., welke moesten herkeurd woeden in zijn werkplaats ge had. Het was, aldus beklaagde, door een. bode bij hem neergezet met de boodschap,

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 5