Ingezonden Mededeeling. KERKKSiEUWS ONDERWIJS Leiteren en Kunst LflWP- I'M TUIGBOUW Gemengjdo Berechten IBuitenl. Berichten SPORT Afgeluisterd gesprek. A.: Heb je gezien, hoe andere firma's zich tegen G. «A 's voordeelige Heeren- klecding te weer «tellen? B.: Ja, het is vermakelijk. Het zal hun echter toch niet baten. Beweringen helpen niet. Het publiek ziet drommels goed, dat G A. gelijkwaardige kwaliteiten veel goedkooper verkoopt. Als het niet zoo was, behoefden de andere zich immers niet zoo druk te maken. Huns ondanks bewij zen zij zelfs, dat_C. A. toch voordeeliger is, juist voor Heerenkleeding. A: Ja, en heb je gezien, hoe druk het daar is? 2254 B.: Voor zulke lage prijzen is dat na tuurlijk geen wonder. (Dit zegt genoog). gegaan. Practisch is de verhouding tus- ■chen beide partijen niet veranderd, for meel geheel en al. De firma meent hierdoor van het zegeltjesplakken en het invullen Van loonlijsten ontslagen te zijn. Opdat het personeel er in verzekering niet op achter uit gaat, is bovenbedoelde voordeelige ver zekering gehandhaafd. Het ontwerp-Weeldebelasting. Wij vernemen uit parlementaire kringen, dat de Memorie van Antwoord op het Voor- loopig Verslag der Tweede Kamer over het wetsontwerp tot wijziging der Zegelwet (weeldebelasting) eerst tegen het einde de zer maand kan worden tegemoet gezien. Do regeering schijnt voorts voornemens op een spoedige openbare behandeling in de Tweede Kamer aan te dringen. Hbld. Commissaris der Koningin In Groningen. Met ingang van 1 Juni is aan den Com missaris der Koningin in de provincie Groningen, jhr. mr. E. Tjarda van Star- kenborgh Stachouwer, op zijn verzoek op ^de meest eervolle wijze ontslag verleend onder dankbetuiging voor de vele gewich tige diensten den lande bewezen, en is be noemd als zoodanig jhr. mr. A. W. L. Tjar da van Starkenborgh Stachouwer, gezant* schapsraad bij het gezantschap der Neder landen te Berlijn. De nieuwbenoemde commissaris der ko ningin is 7 Maart 1888 te Groningen ge boren. Hij heeft daar gestudeerd en is op 11 April 1911 op Stellingen gepromoveerd tot doctor in de rechtsgeleerdheid. Als student was hij in 1910 rector van het studentencorps Atque Polit. Na zijn promotie is hij te 's-Gravenflage korten tijd in de advocatuur geweest, totdat hij in 1913 benoemd werd tot adjunct commies bij bet departement van Buiten- landsche Zaken. In 1914 werd hij benoemd tot honorair attaché bij de Nederlandsche legatie te Brussel, in 1915 tot gezantschaps raad te Washington, in 1919 tot gezant schapssecretaris te Parijs, in 1924 tot ge- zanfschapsraad te Berlijn. Tijdens zijn verblijf te Washington was hii verbonden aan de NedorJftnd.noho dele gatie, welke deelgenomen heeft aan de con ferenties te Washington, Genua en 's-Gra- venhage. Professor Julius, t Gisterochtend is te TTtrecht in den ouder- 'dom van 64 jaar overleden prof. dr. W. H. Julius, hoogleeraar in de faculteit der wis- en natuurkunde aan de Rijksuniversiteit al daar. HET INT. EUCHARISTISCH CONGRES TE CHICAGO. Het eerstvolgende internationaal Eucha ristisch Congres, dat in den zomer van het volgend jaar te Chicago zal gebonden worden, wordt al heel grootsch opgezet. De Bisschop van Namen, mgr. Heylen, die zooals men weet permanent voorzitter is dezer congressen, is van zijn reis naar Amerika, waar hij voorbereidende maatre gelen getroffen heeft, teruggekeerd en heeft in een interview aan een redacteur van de „Msb." het een en ander omtrent de plannen meegedeeld. Het onderwerp der besprekingen moet nog door den Paus worden vastgesteld, maar de voornaamste pltchtigheden zijn toch al geregeld. Zoo zullen in het Stadion van Chicago drie H. Missen worden gecelebreerd; de eerste gezongen door vijftigduizend kinderen van ae lagere scholen, de tweede door de stu denten der hoogere onderwijsinrichtingen en do derde door de leden van de Broeder- ichap van den Heiligen Naam (een man nen-congregatie die haar leden bij hon derdduizenden telt). De slot-processie zal waarschijnlijk gehouden worden in het 1200 acres 'grocte park van het seminarie, waarheen vanwege den grooten afstand, ongeveer 40 K.M., twee speciale spoorlij nen zullen worden aangelegd. Men rekent Op de aanwezigheid van een half millioen congressisten. Het Ned. Episcopaat naar Rome Naar de „Volskrant" van zeer gezag hebbende zijde verneemt zullen H.H. D.D. H.H. Mgr. A. v. d. Wetering, Aartsbis- ichop van Utrecht, Mgr. A. Diepen, Bis- •chop van Den Bosch en Mgr. P. Hop mans, Bisschop van Breda, op Dinsdag 12 Ifei met den bedevaarttrein naar Rome vertrekken. Mgr. L. Schrijnen, Bisschop van Roer mond, zal reeds vooraf in gezelschap van zijn broer, prof. Schrijnen, naar de •euwige Stad vertrekken. Mgr. A. Gallier zal hier te lande achter blijven. Pastoor Helwlg bediend Aan den Weleerw. Heer C3h. Helwlg, Jpastoor te Heer-Hugowaard, zijn uit Voorzorg de H.H. Sacramenten der ster- Tonden toegediend. Kloosterjubilea Gister herdachten de eorw. Zusters Ig- iwtla on Modesta ln het Marlagesticht aan de Tousaintkde te 's-Gravenhage onder veel belangstelling haar 25-jarig klooster jubileum. Rijksstudiebeurzen. Het schijnt velen onbekend te zijn, dat er twee soorten van Rijksstudiebeurzen zijn. Daarom het volgende: Telken jare komt er op de Begrooting een post voor, waaruit geput wordt voor beurzen die beschikbaar zijn voor hen of haar die studeeren aan een inrichting van Hooger Onderwijs, van Middelbaar Onder wijs, Nijverheidsonderwijs, enz. Voor deze beurzen is een reglement vastgesteld* waar uit blijkt, dat de gelden, die aan iemand uit dezen Begrootingspost worden beschik baar gesteld, worden beschouwd als rente loos voorschot. Volgens dit reglement moe ten requesten telken jare vóór 1 April worden ingediend. Een oproep voor deze beurzen wordt in den regel in de maand Maart in de kranten gezet. Deze beurzen loopen voorzoover het de Universiteiten of Hoogescliolen betreft, over het studiejaar, dat 1 September d.a.v. begint. Daarnaast bes'taan er beurzen, volgens artikel 85 der Hoogeronderwijswet, (voor de openbare Universiteiten). Deze beurzen worden uitsluitend toegekend voor de stu die aan eene bepaalde Universiteit en voor een universitair examen, dus niet voor de studie voor Middelbare akten enz. Het is voor deze laatste soort van beurzen, dat verleden week een oproep geplaats is, en wel voor de studie aan dee R.-K. Universi teit te Nijmegen, voor het studiejaar 1925 1926, aanvangende 1 September ,a.s. Beide soorten van beurzen worden tel kens slechts voor éón jaar verleend, waar uit volgde, dat elk jaar opnieuw door be langhebbenden een request moet worden ingediend. Wéér dit moet geschieden en aan wie het moet gericht zijn, vyordt in den oproep vermeld. Jac. Urlus. Do Kon. Vlaamsche Opera geeft volle dige opvoeringen van Wagner's „Der Ring des Nihelungen" met Urlus als gast. Zijn optreden als Sigmund in „Die Walküre" was een buitengewoon succes; men heeft onzen landgenoot geestdriftig gehuldigd. Kaasconfrolo» De wnd. directeur-generaal van den Landbouw heeft onder intrekking van zijn beschikking van 23 Maart 1915 (opgeno men in de Nederlandsche Staatscourant van 25 Maart 1915, no. 71) vastgesteld nieuwe en in Stcrt. 72 opgenomen voor schriften voor Jiet bemonsteren van kaas en het onderzoek van monsters kaas, af komstig van aangeslotenen bij een onder Rijkstoezicht staand Kaascontrolestation, bedoeld in de wet van 17 Juli 1911 (Staats blad no. 209), houdende bepalingen be treffende het merken van kaas, afkomstig van aangeslotenen hij een Kaascontrole station, hetwelk zich onder Rijkstoezicht heeft gesteld. Mitrailleur-ongeluk. Reserve-onderofficier gedood. In het kamp van Laren is een ernstig ongeluk gebeurd. In de Paaschvacantie hield de Kaderlandstorm een vierdaagsche oefening in het kamp. Dinsdag was het de laatste dag. Gisteren zouden de lamdstormers hun examen voor onderofficier afleggen. Voor het aanschouwelijk onderwijs in den lichten mitrailleur was een 15-tal jon gelieden" verzameld in een der barakken, waar vaandrig Smith uit Amsterdam de werking van heit vuurwapen demonstreer de. De mitrailleur was op een tafel gesteld, waar omheen de leerlingen waren ge schaard. Stuk voor stuk werden de uiter lijke deelen van het mechanisme verwij derd. Bij de demonstratie werden zoogenaamde exercitie-patronen gebruikt. Ten einde de werking te laten zien, bracht Smith met de hand den geleider met slagpen door mid del van de spanreep naar voren. Tot ont zetting van allen ging plotseling een schot af, en viel de 19-jarige reserve-onderoffi cier P. A. M. Lammere uit Hilversum, in een der «slapen getroffen neer. Onmiddellijk werd de tweede geneesheer van het sanatorium „Hoog Laren" geroe pen, die overbrenging naar het Majella- zieftenhuis te Bussum noodzakelijk achtte. Onderweg daarheen is de getroffene reeds gestorven. De garnizoenscommandant en de bevel hebber der politietroepen te NaaTden wa ren-spoedig aanweizig en stelden een uitge breid onderzoek in. De officier van justitie te Amsterdam werd van een en ander in kennis gesteld. De mitrailleur is door de politietroepen Jn beslag genomen. De oudere van den Jongeman vertoeven in het buitenland. Men vermoedt, dat na schietoefeningen met den mitrailleur een scherpe patroon tusschen de lose is verdwaald geraakt. De moordaanslag tè '«-Gravenhage. De politie heeft de vrouw, die het per ceel Poeldijkschestraat 80, waar gister nacht een moordaanslag op den Rotter- damschen koopman H. gepleegd la, was ontvlucht, opgespoord en aangehouden. Zij vertoefde in een perceel ln de Tullingh- ■traat. Overreden en gedood. Gistermiddag ia op den Amsterdamschen straatweg ïe Utrecht een vijf-jarig jongetje door een auto aangereden. Tijdens het ver voer naar de klinieken ia het kereltje over leden. Den autobestuurder treft geen schuld; deze remde zóó krachtig, dat het remtoestel brak en een naast hem zittend persoon zoodanig gewond werd, dat deze zich in de klinieken ter verpleging moest laten opnemen. Motorongeluk. Nabij Holten heeft, naar het „Vad." meldt, een ernstig motorongeluk plaats gehad. De heer B. uit Enschedé, die zijn verloofde op de duozitting had, wilde een boerenwagen passeeren en gaf daartoe de noodige signalen, waarop dé landbouwer evenwel niet reageerde. Daarom reed de heer B. tenslotte rechts langs den wagen, waar de weg vrij was, doch juist op dat oogenblik week de landbouwer uit met het gevolg, dat de heer B. tegen een boom reed. De motorrijder zelf kwam er betrek kelijk goed af, doch zijn verloofde werd met een ernstige schedelfractuur opgeno men en is per ziekenauto naar het zieken huis te Enschedé vervoerd. Haar toestand is zeer ernstig. Ernstige val. De vrouw van den arbeider Damhuis te Paaslo bevond zich gister naar de „Zw. Crt." meldt per fiets op weg naar de Steenwijker markt. Achter op de fiets was een kind van haar zuster gezeten. Nabij Tuk kwam zij bij het uitwijken voor een passeerenden auto en een wagen te vallen. Met een ernstige gapende wonde aan een der slapen van het hoofd en mogelijke an dere inwendige kneuzingen werd zij in be- wusteloozen toestand, terwijl zij gedurig bloed opgaf, opgenomen en bij den nabij- wonenden M. van Dijk binnengedragen. De ontboden geneesheer, de heer J. Bou wer, was spoedig ter plaatse en constateer de o.m. hersenschudding. Later op den dag,is de vrouw nog in denzelfden ernsti- gen toestand verkeerende per auto naar haar woning vervoerd. Het kind had geen letsel bekomen. Ernstige vechtpartij. Reeds lang leefden de families A. van O. en H. K. in den Seydelsteeg te Meppel ln voortdurenden onmin. Gedurende de Paaschdagen kwam het tot een uitbarsting en geraakten de beide zwagers handge meen. K. schoot hierbij drie malen met een revolver op van O. Het eerste schot trof deze in de borst, doch de kogel stuitte af op het horstbeen, het tweedo trof hem in de kaak, terwijl bij het derdè schot, de vrouw van v. O., die tusschenbeide wilde komen, aan den arm werd verwond. Volgens eenige ooggetuigen zou K. uit zelfverdediging hebben geschoten, terwijl anderen beweerden, dat hij van zijn revol ver gebruik heeft gemaakt, voordat hij werd aangevallen. De revolver, die ln de gracht bij het Prinsen plein werd gevonden, is door de politie daaruit opgevischt Driftig heersehan De heer v. D., te Enkhulzen, ln zijn huiskamer zittend, hoorde eensklaps zijn vrouw hevig gillen. De man snelde toe en merkte, dat zijn vrouw door een vreemden man was beetgepakt. De heer des huizes maakte korte metten en smeet den kerel buiten de deur. Later bleek, dat de indringer een auto bestuurder was. Het zoontje van den heer D had met een stok naar zijn auto gewor pen en daarop was hij zoo driftig gewor den, dat hij z'n auto stopte, den jongen narende en toen deze zich, in huls vluch tend, achter zijn moeder verschool, had hij zijn drift op de moeder willen koelen Oude foren verbrand. Tijdens een zwaar onweder is gister avond de bliksem geslagen in den ouden toren van de N. II kerk te Zunderdorp en heeft er brand veroorzaakt. De torenspits viel onverwacht en een brandende balk trof een politie-agent die met veel moeite werd bevrijd, daar hij lag onder de dra den der onder stroom staande electrische geleiding. De man bleek een beenfractuur en ernstige brandwonden te hebben beko men. Zijn toestand is zorgwekkend. Met de torenspits is ook de klok geval len, doch bleef op de tweede verdieping in een gat hangen en kon worden vastge maakt. De blussching leverde veel moeilijkheden op, daar het vuur niet van buiten af be reikt kon worden. De torenspits is geheel verbrand. De to ren Is ouder dan de kerk, dateert uit de 15e eeuw en was met een modern koepeltje bekroond. De kerk is in 1711 en 1824 ver nieuwd en ditmaal gespaard, al heeft ze veel waterschade. TJq klok Is ln 1710 ge- gaten door Klaas Noorden en Jan Albert de Grave. In hoeverre ze bij haar val gele den heeft was nog niet uit te maken. De aanhouding van Broekhuys Broekhuys, die blijkbaar na zijn aan houding te Antwerpen door de justitia aldaar over de grens werd gezet, is op den Nispenschen weg, door de marechaussee uit Roosendaal aangehouden en van daar Dinsdag naar Rotterdam overgebracht, al waar hij ter beschikking van de justitie gesteld is. Stipte gehoorzaamheid 't Gebeurde te Enkhuizen, Vrijdagavond, zoo vertelt do „Stand.". Hij was de nieuwe koetsier van een der zaadfirma's en was door den patroon uit gezonden om met paard en wagen enkele pakketten zaad naar 't station te brengen. „En je zorgt dat ze met den sneltrein meekomen", had de patroon gezegd, „kost wat kost". 't Liep tegen den tijd van het vertrek van den trein en hij legde de zweep er over. 't Ging goedtot, vlak bij een brug, het jonge paard schichtig werd van een toeterenden auto, een zijsprong maak te en over de lage brugleuning in de gracht plonsto. De wagen bleef staan, te gengehouden door de steenen borstwering. Koetsiertje stond even beduusd. Zijn paardde trein.... Toen, resoluut, greep hij de pakketten, laadde ze op z'n rug en zonder zich om z.'n gerij te bekommeren, holde hij voort, richting station Hij haalde den trein. Voorbijgangers ontfermden zich over het paard, dat er met een paar schram men aan de pooten, een frisch bad en gebroken tuig afgekomen was. Een Nederlandsche journalist te Berlijn overleden Te Amsterdam is bericht ontvangen, dat de Ned. journalist, de heer Gabriël. Fr. W. Hayer, te Berlijn is overleden, als gevolg, van een verwonding bekomen bij een hotsing tusschen de politie en een groep communisten. Deze botsing had plaats na afloop van oen vergadering der communisten, welke eenige weken geleden, in verband met de presidentsverkiezingen, te Berlijn' gehou den werd. De heer Hayer, als redacteur in dienst hij de Berlijnsche afdeeling van het Pers bureau Vas Dias te Amsterdam, kreeg met een gummistok een slag op het hoofd. Aan vankelijk liet de verwonding zich niet ern stig aanzien, maar Zondag was de toe stand van dien aard, dat operatief ingrij pen noodzakelijk was. In het „Stadtische Kra-nkenhaus Charlottenburg", waar hij werd opgenomen, had de operatie plaats en daaraan is hij helaas bezweken. De heer H. was, voordat hij hij de Ber lijnsche afdeeling van het Persbureau Vas Dias werd geplaatst, redacteur aan de Roterdamsche afdeeling van genoemd bu reau; voordien was hij werkzaam aan het dagblad „De Nederlander" te 's-Graven hage. Het ongeluk bij Koenigstein. Nadere b ij zonderheden. Ooggetuigen vertellen over het ongeluk bij Koenigstein, waarvan wij dezer dagen melding gemaakt hebben, het volgende: Terwijl de gids een aantal toeristen door de vesting rondleidde, brak er plotseling een zoo zwaar onweer uit, dat hij, ondanks de protesten van sommige aanwezigen, de rondvoering stopzette. De toeristen bega ven zich toen onder een eik, v^elke reeds vroeger door den bliksem getroffen werd. Hierop opmerkzaam gemaakt, wilden zij deze plaats voor een andere verwisselen, maar het noodlot had hen reeds achter haald. Een geweldige bliksemstraal, welke zich in tal van vertakkingen splitste, trof den boom. Sommige vertakkingen sloegen in- een nahijzijnden muur, waarbij o. a. een rotsblok van 50 Kg. gewicht lossloeg en omlaag geslingerd werd. Rondom den eik stond een netwerk van kippengaas, waartegen drie aanwezigen leunden. Deze waren op slag dood, aan hartverlamming, zooals later vastgesteld werd. Een groot aantal in de buurt staande -ióowióton xEQTfl eveneens getroffen, maar kwam met brandwonden vrij. Nog verder af staanden werden door den luchtdruk op den grond gesmakt, en wel met zooveel kracht, dat verscheidene hun ner verwondingen opliepen. Zij konden echter weer ter been komen, hetgeen niet het geval was met de overigen, die aan armen en beenen verlamd waren. Sommi ge hunner waren zelfs geheel verstomd. Uit het menschenkluwen steeg spoedig een benauwde zwavellucht op, vermengd met de stank van verbrande kleeren, ter wijl ook hier en daar vlammen opschoten, die gelukkig spoedig gedoofd werden. De kleeren der slachtoffers waren op verschillende plaatsen doorgebrand en hun huid vertoonde op die plekken staalvormi- ge brandwonden. Vooral die plaatsen van liet lichaam waar metaal gedragen werd, als ringen, armbanden, horloges, sigaret- tenétui's enz. waren het zwaarst getrof fen. In de huurt vertoevende soldaten kwa men ijlings toegesneld en ook eer dokter zou zijn diensten verleenen door toepas sing van kunstmatige ademhaling, welke hij drie der getroffenen echter niet meer baatte. Van de zwaar gewonden is do toestand in geen enkel geval verergerd en men re kent, dat zij spoedig het hospitaal weer zullen kunnen verlaten. Groote brand te Londen. Een opslagplaats van oud papier in lichte laaie. Gistermorgen geraakte het Zuid-Ooste lijk arbeidersdistrict van Londen pen van de grootste opslagplatasen van oud papier »in brand. Talrijke brandspuiten, waarvan de manschappen-in ploegen werkten, be strijden den brand, die tot nu toe reeds voor ongeveer een millioen gulden schade heeft aangericht. De brand ontstond te middernacht in een zijstraat van Old Kent Road tastte weldra pok eennaburige verf- en vernis- fahriek aan, 'legde tevens een houtmaga zijn aan den overkant van het Surrey-ka- naal in de ascli %n beschadigde do groote loods van de Londensche Omnibus Maat schappij, waaruit talrijke motorbussen nog tijdig konden worden verwijderd. De enorme vuurzee de vlammen zijn 100 voet hoog die in den omtrek een groote hitte afstraalt, noodzaakte de be woners van de omliggende kleine arbei derswoningen hun huizen te verlaten en in ter beschikking gestelde omnibussen een toevlucht te zoeken. Pas na eenige uren, toen de talrijke brandspuiten het hevige vuur hadden be dwongen, konden de arme families terug- keeren naar hun woningen, welke geluk kig door het vuur gespaard gebleven wa ren, doch in sommige gevallen door het water waren beschadigd. De „Montlaurler" op de helling ln brand. Op- een reparatie-werf in Liverpool is gistermiddag do stoomboot „Montlaurier" (17.000 ton) van de Canadian Pacific line Jn brand geraakt. Het voorste gedeelte* van het schip is reeds geheel verwoest. Ontploffing. n,' Gistermiddag heeft volgens een telegram uit Hannover in de filialen van de Con.-, tinental caoutchouc-fabriek te Seelze een' ontploffing plaats gehad, die zoo hevig, was, dat het dak van de fabriek afgerukt en weggeslingerd werd. In het vertrek, waar de ontploffing plaats had, bevond' den zich 2 arbeiders, wier lijken later on*' der de puinhopen zijn gevonden. I Kapitein Wilkens niet opgegeten 1 Kapitein Wilkens, de Australische na* tuuronderzoeker, die zich onder de karmis balen had gewaagd en van wie men iu zes maanden geen bericht meer had ge-* kregen men werd ongerust in verband met de kannibaalsche manier van doen is weer voor den dag gekomen. Maandag is hij door Townsville gereisd op weg naar Adelaide. De terechtstelling van Haarmann. De Berlijnsche redacteur van de Msl>. seint: Zooals gemeld, is gisterochtend de be* ruchte Hannoveraansche moordenaar Haarmann, die 24 maal voor moord ter dood veroordeeld was, in de gevangenis geguillotineerd. De autoriteiten baddert deze terechtstelling-zoo goed geheim weten! te houden, dat niemand in de stad er ieta van bemerkte. Toeh waren veertig bur* gers uitgencodigd geworden de voltrek-' king van het vonnis hij te wonen. Haarmann zelf werd Dinsdagavond om 7 uur ingelicht over hetgeen hem den vol genden morgen te wachten stond. Hij vaifo het nieuwtje kalm op en verklaarde gaar ne te willen sterven, omdat hij zich be wust was zwaar gezondigd te hebben. Den nacht bracht hij grootendeels met den ge vangenisdominee in gebed door. Eerst in de ochtenduren, toen liet zondaarsklokje begon te kleppen, gaf hij teekenen van ze nuwachtigheid, maar toen het uur geko men was had hij zijn zelfheheersching weer teruggewonnen, en ging hij vastbera den zijn laatsten gang. „Zwaar valt mij deze weg", zoo zeide hij tegen den beul, „maar ik wil hem gaarne gaan. want ik heb groote schuld uit te booten!" Op het schavot gekomen scheen hij bevreesd !e zijn, dat de beulsknechten hem pijn zondert doen en hij maande deze herhaaldelijk aan hem voorzichtig te behandelen: Zijn laatste woorden waren een ernstig en niet sarcastisch gemeend: „Tot weerziens, mij ne heerenl" Daarop viel de bijl en was Haarmann niet meer. Er werd neg een Onze Vader gebeden en daarmee was aan de aardsche gerechtigheid voldaan Poolsch vliegtuig op Duit~có psbied Op een weide ten Zuid-Westen van Krossen (a.d. Oder) is een Poolsch vlieg tuig van de nieuwste Fransche constructie met een 400 P.K." motor geland. De inzit tende twee officieren verklaarden, dat het militair vliegtuig op weg was van Kiakau naar Posen en verdwaald was geraakt Na identificatie werden de heide officie ren vrijgelaten, terwijl het vReah.ig in be slag werd genomen Een baviaan ufftsnr.pl. Een baviaan heeft gisteren in den die rentuin in New-York heel wat opschud ding verwekt. Het beest wist uit zijn kooi te ontsnappen en sprong midden tusschen de talrijke scjiare kijkers. Wachters scho ten daarop het dier dood. meldt een draad loos telegram uit New York. Nog zoo gek niet. Nadat hij het krankzinnigengesticht, dat hem huisvestte, onverhoeds en ijlings had verlaten, begaf een Hongaar zich naar Boedapest. Hij won daar eenige informa ties in. Het resultaat, was, dat hij zich aanmeld de aan de woning van een uitstedigon tandarts, en de' papieren kon toonen, die hem machtigden den dokter tijdens diens vacantie te vervangen. De plaatsvervanger bepaalde zich hii iin arbeid tot het in grooten getale trekken van met goud gevulde kiezen, aldus ont stellende verwoestingen aanrichtend in do wijd opengesperde monden van vijfentwin tig patiënten. Hij beijverde zich het goud uit de kiezen te peuteren en te verkoopen. Zoodat men ziet, dat deze gek nog zoo gek niet was. Hoe deze kiezentrekker zijn rol keurig heeft kunnen spelen tot den terugkeer van den echte, is niet volkomen, duidelijk. Vast' staat alleen, dat, ten gevolge, van een groo te serie klachten, uitkwam, waarheen hij teruggebracht moest worden: en dat hij volstrekt niets wist van tandheelkunde Dit laatste hadden ziin patiënten trou wens als-begrepen VOETBAL. V. O. C.—A. D. O. Voor Zondag a.s. is vastgesteld de wed strijd V. O. C.—A. D. O., die de beslss n? moet brengen voor de promotie- en depra- datiec om petitie in de 2e afdeeling. Dezo wedstrijd zal worden gespeeld op hel he rein van H. F. C. ie Haarlem. De heer MuU ters is scheidsrechter. WIELRENNEN. Om het Gouden Miss-Blanche wiel. Zondag 19 dezer zullen op de Rotter* damsche Wielerbaan do openingswedstrijd den plaats vinden. Naast een sprint wou* strijd en een koppelwedslrijd voor teurs zal er wederom om het Gouden Misï Blanche Wiel worden gestreden. Dal dezs wedstrijd bij onze amateurs zeer in IreK is, bewijst wel het feit, dat verschel h ue inschrijvingen moesten worden afgetv'". De beste amateurs bevinden zich onder deelnemers. Ingeschreven hebben o. m F. 2-7 reus uit Eindhoven, de bekende langen

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 4