NIEUW-VENNEP. Ernstig ongeluk. Het 11-jarig zoon tje van de vischhaudelaar J. Kardol alhier, jffam vau Hillegom medegereden op een fxachtauto van-den expediteur C. Dol al- en is door den ongelijkon weg ver moedelijk van de auto gevallen. De auto bestuurder had het ongeval niet dadelijk bemerkt. Het knaapje werd bewusteloos opgenomen, en door de voerman J. Stam, naar dr. van Haeringen gereden, die her senschudding constahïerde. Hij gebrek aan oen brancard werd de knaap op een lad der. die tot brancard zoo goed mogelijk was ingericht, naar de ouderlijke woning gedragen. Zijn toestand is zorgelijk. Hoi blijkt uit dit geval, dat het hoogst noodza kelijk is, dat een fietsbrancard te Nieuw- Vennep wordt geplaatst. ROELOFARENDSVEEN. Candidatnur Lcerakker. Tweeden Paaschdag had in het café van den heer J. van der Geest alhier een propaganda- vergadering plaats, uitgaande van liet ac tie-comité, ten einde door de noodige pro paganda alsnog de heer Loerakker in do Tweede Kamer te krijgen. Tegenwoordig waren 50 personen. De Voorz., de heer J. A. Gortzak, opende de bijeenkomst met een woord van welkom tot de aanwezigen en zette in liet kort het doel van deze verga- flering uiteen, waarna hij het woord gaf aan den beer Kortekaas uit Lisse. De geachte spreker zette in een breed betoog uiteen het vele wat de heer Loerakker ge daan heeft voor zijn partij als kamerlid, fle vergadering wijzende op den nood in fle Drentsche Venen, de Rijwielbelasling en de behartiging der landbouwbelangen C.n die der kleine middenstanders. Het ie spreker dan ook onbegrijpelijk waarom men den heer Loerakker niet op het Politiek Advies beeft geplaatst, daar bi; in de Kieskring HaarlemHeldor 21 maal en in de Kieskring Leiden 22 maal candidaat is gesteld. Uit deze candidaaf- slflling is dan ook duidelijk gebleken, dat fle beer Loerakker de man is om als ver tegenwoordiger onzer arbeiderspartij op te treden. Spreker beval den heer Loerak ker rlau ook met warmte aan. Hierna werd gelegenheid gegeven om Tan gedachten te wisselen, waarvan door drie sprekers werd gebruik gemaakt, nl. door de heeren Lieverse, Warmerdam en Kouwenhoven Het door genoemde heeren naar voren gebrachte, werd op zakelijke wijze door den lieer Kortekaas beant woord, waarna de heer Warmerdam nog pen warm pleidooi hield voor de candida tes Loerakker. Een collecte tot steun van liet Comité bracht de som van 8.op, waarna deze geanimeerde vergadering floor den Voorzitter met een woord van dank aan den spreker werd gesloten. SASSENHEIM. Op hol. Het paard van bakker S. sloeg gisterenmorgen op hol, wat reeds meermalen gebeurd is. Dezen keer liep het echter slecht of. Het paard draaide zoo kort, dat de wagen omviel en het lomoeu brak. Het brood viel gedeeltelijk uit de 'wagen op den grond, en was onverkoop- kar geworden. UITHOORN. R.-K. Schippersbond. Tweeden Paasch dag hield de R.-K. Schippersbond St..-Ni- ijolaas afd. Amstelland een ledenvergade ring in het café van den heer Tritscliij. De voorz., de heer G. v. d. Laan (Wilnis) heette in 't bijzonder welkom de hoofdbe stuurders. de heeren van Galen (Leimui- den) en Rekelhof (Amsterdam). In plaats van den Weleerw. heer Kerkvliet 'is aan wezig de weleerw. heer N. J. van der Weijden als adviseur van de afd. Rotter dam. Het is spr. aangenaam dat zijneerw. bij Amstellands schippers, is. In breede lijnen schetst spr. wat door rector Kerk- iliet is tot stand gebracht, in den tijd van 6 jaren, en hoe een eigen St.-Petrus-kerk is verkregen, waar op 8 Januari j.l. in een plechtig lof door bruidjes, allen schippers kinderen, de eerste hulde werd gebracht aan het H- Hart. Spr. stelde voor dat de 'eden van den Bond ook in hun eigen ker ken H. Missen voor de overledenen zullen Saten lezen. Hoor den secr., den heer Kortekaas (Uithoorn) werden de notulen gelezen en onveranderd vastgesteld. Het verslag der ommisie van kasnazieners werd wegens afwezigheid der leden tot de volgende ver gadering uitgesteld. Door den secretaris werd een keurig jaarverslag uitgebracht, waaraan bet volgende is ontleend. Bijzon dere ijver beeft ons hoofdbestuurslid de beer Lindeboom aan den dag gelegd tot oprichting der afd. Leiden, alsmede met verschillende schoolbesturen tot oprich ting van de Sehippersschool. Ook in het belang der bietenvervoerders heeft de heer Lindeman lof verdiend. Een hartelijk ap plaus en een dankwoord aan den voorzit ter sloot het keurig jaarverslag. De voorz. spoort vervolgens de leden aan de contribu te tijdig te voldoen. Spr. stelt vervolgens voor een kaars bij het H. Hart te doen ont steken in de kerk te Rotterdam, en hier voor een collecte te houden, en dit als een verrassing aan rector Kerkvliet ter hand le stellen. De gehouden collecte bracht 31.28 ka °P- Bij de verkiezing van drie bestuui'slc- den werden de aftredende heeren H. de Graaf met 48, Voorbij 41, Kortekaas met bl st. herkozen. De weleerw. heer v. d. Weijden nam vervolgens het woord. Het is spr. aange naam de plaats van rector Kerkvliet te mogen vervullen. Spr. heeft reeds veel van de prestaties van Ainstefland's schip pers gehoord, en heeft zelf een echt schip- Pers hart kloppen, constateert een schitte rende opkomst, en de goede verstandhou ding welke er heerscht. Sprekend over de K-K. Sehippersschool zegt spr., dat na Paschen 70 kindereu kunnen worden ge- Plaatst, en vraagt aller steun voor de com missie van bijstand voor arme sqhippers- kinderen en groote gezinnen. Zijneerw. 'Poort de leden aan de Roomsche beginse len hoog te dragen. Het langdurig applaus ?af blijk van instemming der aanwezigen met de' gesproken woorden. De voorzitter dankte den spreker. Vervolgens zegt de voorzitter zijn be noeming te hebben aangenomen als lid der Goinmisie van Bijstand der R.-K. Sehippersschool. In een gloedvol betoog vraagt de voorz. de steun voor het onder wijs, spoort de ouders aan, aan te kloppen bij den rector, in het belang van het gods dienstig onderwijs. Op den Tweeden Pink sterdag zal worden vergaderd in de Paro chie Ouwerkerk a. d. Amstc-1'. Daarna kwam de Onderlinge Verzeke ring ter sprake; uitvoerig werden de plan nen tot oprichting besproken, terwijl door den heer Velenturf, de wijze van werken van de Onderlinge Verzekering uit Gro ningen werd uiteengezet. Besloten wordt dat door de leden zal worden opgegeven, wat aan premies werd betaald in 't afge- loopen jaar. Nadat van de rondvraag nog ruim werd gebruik gemaakt, werd de ver gadering gesloten. WOUBRUGGE. Gevestigd: C. J. Borst van Alkema de A. J. Colijn van Zwammerdam H. Heijkoop van Nieuwkoon D. J. Veld man van Zevenhoven Ph. J. van Die- men van Alkemade N. van dor Hoeven van Benthuizen H. J. Dam van Alphen aan den Rijn M. Koole en gezin van Wissekerke (Z.) G. van Luiing van Rijnsaterwoude A. A. van Wieringen van Barneveld C. Prook van Aalsmeer. Vertrokken: J. de Koning naar Amsterdam Wed. K. Zwetsloot naar Al kemade J. A. Borst naar Amsterdam T. Hiemstra en gezin naar Leimuiden G. Timmer naar Almkerk B. Hooge- veen naar Alnhen aan den Rijn G. J. Beers naar Wijk aan Duin J. Elsgeest naar Eindhoven. KERKNIEUWS Begrafenis pastoor J. M. A. Bots. Gisterochtend is te Assendelft plechtig ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den weleerw. heer J. M. A. Bots, in leven pastoor dier parochie. Om half tien vingen de gezongen Lauden aan, waarop volgde de plechtige Mis van Requiem, opgedragen door den zeereerw. heer J. Lucassen, Deken van Beverwijk, met assistentie van de weleerw. heeren A. Koopman als diaken en J. Bots, kape laan te Dordrecht, als subdiaken. De laatste, neef van den overledene, hield tevens een lijkrede, waarin hij den afgestorvene schetste als een man van ge bed, plichtsbetrachting en trouwe waak zaamheid over het heil zijner parochianen. In de kerk waren o.m. aanwezig onge veer een zestig geestelijken, waaronder de Hoogeerw. heer- kanunnik Th. Ebbink- huyzen, regent van „Hageveld", pastoor G. C van Noort uit Amsterdam en pastoor J. Brinkman van Moordrecht. De burgemeester van Assendelft had zich, wegens ontstentenis, door zijn zoon laten vertegenwoordigen. Letteren ©tl Kunst BOEKEN. rOver Kleine Zalige Treeske, door Rector Bern, van Baaren. Een wondermooi boekske over de Kleine Terese werd dezer dagen uitgegeven door ten der grootste Teresia vereerders in ons land, den ZeerEerw. Heer Bern. van Baa ren. Het Boekje bevat een aantal schetsen over de kleine Zalige, die bijna allen als titel den naam dragen van een of andere bloem. De gegevens voor deze schetsen ontlor de de schrijver bijna uitsluitend aan de acten van het proces der Zaligverklaring, die om hun omvang moeilijk Ier kennis van het grooté publiek tc brengen zijn. Maar daardoor ook heeft het werkje iets frisch gekregen, dat bij de lezing van elk hoofd stuk weer opnieuw opvalt en in telkens hoogere mate weldadig aandoet. Onwillekeurig zal men telkens naar het boekje grijpen om er een paar bladzijden uit te lezen, en noodzakelijk zal elk hoofd stuk ons een helderen blik geven in het zoo eenvoudige en toch deugdrijke leven dei- Zalige, die zich hier te lande in zoo'n trou we en hartelijke devotie verheugen mag. Het werkje telt een 150 blz. en is typo- graphisch uitstekend verzorgd. De Belgi sche uitgever beefl het voor Holland ver krijgbaar gesteld bij het Missie-secretariaat. Carmelietenklooster te Oss, van waar men het tegen inzending van 60 cents, franco toegezonden krijgt. RECHTZAKEN HAAGSCHE RECHTBANK De Scheveningsche moordzaak Tegen den beklaagde G. D. in den Sche- veningschen moordzaak is door de offi cier van Justitie 5 jaar gevangenisstraf geëischt. De officier wilde rekening hou den met het feit, dat het misdrijf reeds lang geleden is gepleegd, en de dader van zijn gevolgen reeds veel heeft ondervonden Het feit achtte hij buitengewoon ernstig. Verduistering. De Rechtbank te Maastricht deed lieden uitspraak in de zaak van den kassier van den Boerenleenbank te Klimmen J. P. J. D. oud-hoofd der school aldaar en veroor deelde hem ter zake van verduistering van een bedrag van 33.000, die hij in don loop der laatste jaren aan verschillende personen had uitgeleend, waartoe hij de bevoegdheid miste, terwijl hij valsche ver klaringen had opgemaakt om de gepleegde verduisteringen te maskeeren, aldus voor valsehheid in geschrifte 4 maal gepleegd en verduistering tot 6 maanden gevange nisstraf met aftrek van het vóórarrest. Ingezonden Mededeeling. Gratis leggen wan Vloerzeil maken wan Overgordijnen en Loopers - zender prijsverliooging, brengt ieder kooper een groot voordeel. INFORMEER EENS BIJ KENNISSEN! 4010 LEGER* EN VLOOT Kcloncl T. D. van Essen, t Disdagochtend is in hel ziekenhuis Ie Amersfoort in den ouderdom van 54 jaar overleden de kolonel bij de veld-artilIerie T. D. van Essen. De overledene was inspecteur dor burger wachten. Hij was o.a. zeer hekend, ook in het buitenland, door zijn uitvinding van het z.g. eenheidsprojectiel. LMMEB- Ë¥"TUER'OUW Mc.'kcontröle. Na een langdurige voorbereiding hebben de lerienme.'kinrfchlingen der Vereeniging voor Zuivelindustrie en Melkhygiëne defi nitief besloten, naar het Alg. Zuivel- en Mellchyg. Weekhld. meldt, tot de slichting van een nielkcontrólestation, dat zich ten doel stelt practisch werkzaam te zijn ter bevordering van de melkhygiëne en in het bijzonder om aan de verbruikers garantie te verstrekken omtrent de verschillende kwaliteiten van hei produet der aangeslote nen. Het is te voorzien, dat het coatrd'testa tion binnen enkele weken zijn werkzaam heden zai hebben aangevangen. Bloemenfessten te Uitgeest. Voor de derde maal maakt het dorp Uit geest zich op om grootsche bloemenfeesten te gaan vieren. De heide vorige feesten, in 1906 en 1911 gehouden,, waren een buitengewoon succes en deze feesten zullen nog veel schitteren der worden. Een hoofd-comité en acht comité's voor buurtvereenigiugen werken ijverig, om het feest in alle deelen te doen slagen. Het geheel dorp zal in bloeinentooi prij ken en alle straten zullen versierd zijn. Tevens zullen er optochten worden gehou den van versierde rijtuigen, auto's, fi'-t- sen enz. Alle plaatselijke muziek- en zangver- eenigingen, een tiental, zullen medewerken tot opluistering van het feest. De verwabhfing is, dat wederom dui zenden vreemdelingen met de feestdagen, de datum wordt nader bepaald, naar Uit geest zullen komen om, gelieel gratis, zoo veel moois te kunnen zien. Nederlandsch OosMndië. Afscheidsavond hoofdaalmoezenier Évers. De Java-Post" van 3 Maart bericht: Zondag 1.1. gaven de afd. Bandoeng en Tjimahi van den Kath. Onderoff. Bond St. Ignatius, in gecombineerde vergadering vereenigd, den kolonel-hoofdaalmoezenier, den Zeereerw. heer Evers een afscheids avond. Bij die gelegenheid maakte deze bekend, dat liet Z. H. den Paus had behaagd aan den onder-luit. J. G. Radder, voorzitter van het hoofdbestuur van St. Ignatius, het eerekruis „Pro Ecclesia et Pontifice" te verleenen; een erkenning van zijne ver diensten bij de oprichting en uitbreiding van den Kath. Onderoff. Bond. De moeder van den lieer Radder had het genoegen, haar zoon de onderschei ding op de borst te spelden. Doodelijk ongeluk. De stuurmansleerling P. Knottenbelt is aan boord van de „Karimata" te Makas sar in het ruim gevallen en aan de ge volgen van den val overleden. Met 75.000 verdwenen. De heer L. A. E. Permis Lévvsohn, waar nemend ontvanger te Banjoewangi,, is ver dwenen met medeneming van 75.000. «tfatenschagjpeSijks Berichten De pool-expedifie van Amundsen Te Oslo is het volgende telegram ont vangen, dat Maandagochtend om 3 uur uit Kingsbay (Spitsbergen) was verzon den: „Om twee uur vanochtend was de Farm vrij van het ijs aan den hoek van Kings- bay, 2 K.M. van de kolenkaden. Wij heb ben. den overtocht volbracht onder bevre digende omstandigheden hoewel wij Za terdag een stijve, Zuidelijke bries* hadden, die ons schip wat zeetjes liet overnemen, maar die ons tevens wat meer vaart be zorgde. Wij hadden Zondagochtend mist en een beetje sneeuw en later op den dag kwamen wij losse schotsen drijfijs tegen, wat de Farm dwong langzaam Noord waarts te stoomen met kleine aanloopjes. Ten gevolge van mist en de stroomingen was hel moeilijk nauwkeurig onze hoogte te bepalen en wij kregen geen peilingen voor ongeveer 1 uur Zondagavond toen de mist plotseling spleet en de kapitein de Noordpunt van Prins Karei Voorland (bew. Spitsbergen) in het zicht kreeg. De Farm zette de reis in den mist voort door verscheidene strooken drijfijs. De mist trok geleidelijk op, zoodat wij weer zicht kregen cn peilingen konden doen. De Farm vaart thans met vollen stoom het fjord op. Het schip heeft ten gevolge van mist het ver band met bet andere schip der expeditie, de Hobby, verloren en daar de Farm de laatste twee dagen sneller heeft geloopen, is de Hobby achtergebleven en wordt hier in het volgende etmaal verwacht. De weersvoorspellingen, die vóór het vertrek uit Tromsö waren ontvangen, zijn goed uitgekomen en de meteorologische dienst aan boord van de Farm werkt be vredigend. De weer-dienst zal na 15 April nog beter werken, daar dan ook de Ameri- kaansche berichten dagelijks zullen bin nenkomen. DE RIJNSTREEK BOSKOOP. Aanrijdh g. Terw'jl de boomkweekor v. 11. zijn rijwiel even onbeheerd aan de Achterkade had neergezet, werd het voor wiel door de hondenkar vau een vodden koopman in elkaar gereden. H. stelde on middellijk de politie met het geval in ken nis, welke van oen en ander proces-verbaal opmaakte. Teleurstelling. Een alJeenreïzend straatmuzikant betreedt vol goeden moed de laan van een deftig heerenhuis alhier. De man belt aan en speelt op zijn viool een aardige melodie, nogmaals gebeld en ge speeld, doch geen gehoor. Een paar straat jongens die het geval bemerken, roepen na cenigen tijd: „Hé vent, ze benne niet thuis". Muzikant af. HAZERSWOUDE (Dorp) Bekeuringen. Door de Rijks- en Ge- meen te-poli tie alhier zijn in 1924 opge maakt 134 processen-verhaal, waaronder 37 wegens rijden zonder licht, 8 overtre ding motor- en rijwielwet. 6 motorvcrordc- ning dezer gemeente, 26 visscherij-over- treding, 12 varen in de boezemwateren, 5 openbare dronkenschap. 6 mishandeling, 2 vernieling. 2 onbevoegd loopen over eens anders land, 1 burengerucht, 1 baldadig heid, 3 overtreding woomvagenwef, 2 vleeschkenringswet, 1 trekhondenwet, 2 arbeidswet, 1 voor het niet onschadelijk maken van zijn gevaarlijke hond. WOERDEN. EERSTE PLECHTIGE H. MIS. Ook dit jaar was het Paaschfeesl voor Woerden's Katholieken van, een zeer bij zondere beteekenis. Een hunner zonen Fr. Dositheus Ruvs droeg eersten Pafftchdag zijn Eerste. Plechtige H. Mis op in de pa rochiekerk. Zaterdag werd de Neomist op feestelijke wijze ingehaald. Te circa 3 uur hadden zich op het Stationsplein opgesteld: de. Harmonie met het vaandel van den R. K Volksbond en eenige studenten te paard, getooid met de pauselijke kleuren Verder een groote schare belangstellenden. Op liet perron waren aanwezig ter verwel koming de ouders en eenige familieleden van den Neomist, Pater Gardiaan en Pas toor Megens. Nadat dezen met den Neomist in ge reedstaande landauers hadden plaats ge nomen zette de stoet met de muziek voor op zich in beweging en trók de stad door naar do woning van de oudera van don Neomist. De priesterstudenten vormden ccn eerewacht. Zoolang de s'.'et door de stad (rok weergalmden de tonen der kerk klokken over den wijden omtrek. Zondagmorgen te 10 uur droeg Zijn Eerw. de plechtige H. Mis op. Hierbij werd hij geassisteerd door den pastoor als presbyter assistens, pater Gardiaan en pater Kok als diaken en sub-diaken en pater v. d. Boezem als ceremoniarius. Het zangkoor, onder leiding van Rr Iluigens voerde op zeer verdienste'ijke wijze de meerstemmige Mis „Soli Deo Glo ria" van Andriessen uit. De feest predica te werd gehouden door pastoor Megens. Naar aanleidin van den tekst van den Jubelzang van Paschen, schetst spr. welk een schoone dag het heden was vuor Neo mist, familie en parochianen. In beeldrijke taal schetste zijneerw. de verheven waardigheid van den Priester. Zich rich tend tot de familie van den Neomist wenschte hij deze geluk met het croo»e voorrecht, haar tc beurt gevallen, thans 'n Priester in hun midden »e hebben Van 2 tot 4 uur werd in de pastorie een druk bezochte receptie gehouden. Te 5 uur werd door den Neomist een plechtig Lof gecelebreerd mei assistentie var. den pas toor en pater Kok. Tentoonstelling. De tentoonstelling van Nut en Sport is een groot succes ge worden. Zij 'heeft zich in een groot bezoek mogen verheugen. Het grootst aantal prij zen is behaald door Hoenderpark Wilhcl- minahoeve alhier, die voor dit jaar tevens houder is van de "Wisselbeker, uitgeloofd door de gemeente Woerden. Veilingvereeniging. In Gafé „De Een hoorn" liieltj de veilingvereeniging Woer den en omstreken haar jaarvergadering In zijn openingswoord uitte de Voorz. der veiling, de heer J. J. M. Goes, zijn spijt ever de geringe opkomst dor leden. Verder spoort sprei er allen aan de eiervciling zooveel mogelijk te bevorderen. Naar aanleiding van een vergadering, gehouden te Utrecht, geeft de voorz. de kweekers van fruit in ernstige overweging vooral.wat verpakking betreft, deze zoo te doen zijn dat met het buitenland in deze kan geconcurreerd worden. Vervolgens doet do Voorz. nog enkele mededeelingen omtrent pogingen om sa menwerking met W. I. K., welke geen re sultaat opleverden. Uit het verslag van den sec.-penningm. bleek dat. de inkomsten dit jaar meer be droegen dan verwacht werd. Het totaal der veilingsposten bedroeg f 3390.99. fust- huur 1693 99, totaal 5084.98. Het le dental klom tot 110. Door de vereeniging is dozen winter een rijkstuinbouwwiutercur- sus georgtniiseerd, dio door 12 leerlingen werd bijgewoond. In het verslag van den Veilingmeester werd medegedeeld, dat 81 veilingen zijn gehouden met een omzet van 54485.64. In het verder gedeelte van lwt verslag werd met voldoening geconstateerd dat de prijzen alhier vergelijking met andere plaatsen kunnen doorslaan. De Voorz. deelt nog mede dat het be stuur der Boerenleenbank pogingen heeft aangewend een veilingsgebouw te stichten, doch dit voorstel is door de algemeenc ver gadering niet goedgekeurd wat spreker betreurt. De heer Bruines deelt mede. namens de controle-commissie, dat de rekening in erde is bevonden, waarom zij voorstellen deze goed te keuren. Goedgekeurd. Do ïekening sloot met een batig saldo van 1 1729.27. Tot leden der controlecommissie voor het volgend boekjaar worden benoenul do heeren Bruines, van Kijk en Smoren burg. Do heer .T. J. M. Goes wordt met groote meerderheid tot Voorz. herkozen. Na eenige uitgebreide discussies wordt het veil ingsperc ent age vastgesteld voor le den op 6 pet., 8 pet. voor niet-Ieden. Voor leden die boven 1000 veilen wordt reduc tie verleend van 1 pet. Do begrooting wordt vastgesteld op in komsten en uitgaven 3900. De fusthuur wordt vastgesteld, op voor stel van don heer De Koning, op 4 cent voor den aanvoerder en 1 cent voor derf koopman. Door de Voorz. wordt opgemerkt, dat voor den bloei der veiling liet noodig zal zijn meer reclame hiervoor te maken. Tn overweging zal worden genomen dit fe doen op welke wijze, o.m. door plaatsing adver tenties enz. Verder merkt spreker op dat alles geveild kan worden, ook pluimvee enz. De obligaties 84 en 155 worden uitge loot. Na nog eenige huishoudeliil e bespre kingen werd de vergadering gesloten. Emmabloem-collecte. Donderdag 16 April zal wederom, gelijk vorige jaren, de Emmabloem verkocht worden in deze ge meente Geschrokken. De dienstbode van bakker van L was Zaterdagavond te circa 12 uur nog even ijl de bakkerij. Met vee? misbaar kwam zij er uit bollen en beweer de voetstappen te hebben gehoord on den zolder. De politie werd gewaarschuwd Deze was spoedig ter plaatse en stelde eer. nauwkeurig onderzoek in. Hierbij bleek, dat de bewuste inbrekers bestonden uit een stuk papier, dat voor eer raam ritselde. Brand. Tn den morgen van Dinsdag, omstreeks 2 uur, werd de landbouwer J. van Dain te Nicuwerbrug bij Woerden, wekt door het vreeselijk geloei van zii» koeien. Aldra bleek hem dat ziui verstak ling m lichte laaie stond. De brandeer» van Nieuworbrug werd gealarmeerd doek deze kon bijna niets uitrichten. De geheet.-- stal brandde uit. Alleen het woonhui- bleef behouden 20 koeien kwamen in de vlam men om en eenige kinnen. De aauh'ik de zer cadavers was allerdroevigst. Oorzaak va df.n h-"»d is onbekend. ZOETERWOUDE (DORP.) Uitvoering. Tweeden Paaschdag gaf de tooneelvereenigir.g „Ons Genoegeneen uitvoering in het Patronaatsgebouw. De kapelaan, geestelijk adviseur der vereeni ging, opende don avond met een kort woord waarin zijneerw. zijn tevredenheid te ken nen gal dat de zaal tot in de uiterste hoe ken bezet was. Als eerste nummer stond op hel pro gramma het drama in 3 bedrijven „Otuh r de Jacobijnen-Muts". Zijneerw. gaf een korte verklaring van dit drama. Mot een woord van diflik aan den scheidenden regisseur voor alles wat hu voor de vereeniging gedaan heeft, weusrli- te spr. allen een gezolligen avond. Nu kwam het genoemde drain voor f voetlicht. Het stuk is vrij saai. en niet dra matisch g -noeg om het publiek te boeien. Dat zal ook wel de reden geweest zijn, dat er zooveel gelachen is. Toch hebben de spelers hun best gedaan om het zoo goed tot zijn recht te brengen. Een woord v.ui lof komt hier wel toe aan de kleine Frnn- Qois voor zijn mooi spel en zeer goede uit spraak. Nu kreeg men nog drie 'klucht spelen te hooren n.l. „Het oude Land goed", „Als het Circus komt" en „De H ip pere Man".'De hoofdpersoon in hel eer ste was prachtig. Het tweede stukje is oen dolle klucht, waarin men de oude dienst meid met de beer zag dansen. Tot slot „De Dappere Man" dat ons minder bekoren kon. Toch hebben de spelers er uü gehaald wat er in zat. Maar wij willen de heeren dezen wenk geven, waar zoo dikwijls op gewezen wordt, n.l. op het samenspel en het tc veel heen en weer loopen tijden- het spreken met anderen. Doch onder goede regie en zoo min mogelijk spelen van dia- ma's zullen zij nog menigen gezeild en avond kunnen geven' Het strijkje, welwillend aangeboden door de dames Tuithof en v. d. Slaak en de heeren v d. Zeeuw en Koek, was een voudig maar zeer mooi en beeft veel tot ge zelligheid hijgedragen. De ccstiinrns uit het magazijn „Erato" waren in orde, even als de grimeering door den heer v. d. rijl. BURGERLIJKE ST AND LEIDEN. Ondertrouwd: P. J- v. (J I.inden wedr. 28 j. en M. Vervoort .id. 28 j ,T. G. W. v. Kaldekerken wedr. 32 j. en .1 A. A. v. Galen jd. 29 j. G. Kramer jm 26 j. en W. M. A. G. Grow id. 2:> i M. L. Severis jm. 21 j. en L. Huurman jd. 20 j. Stouten jm. 29 i en I. V. Magnus jd. 29 j. K. Lebol jm. 2a j. en N. W. Prins jd. 23 j. W. F. Ver- bruggen jm. 23 j. en G. A. Arts ja 2.'. i J. Bouwman jm. 27 j. en D. M. Jas- perse jd. 25 j. J. J- Erades wdr. 39 j on G. Boom, jd. 30 j. C. J. Bom Colt-i hoff jm. 26 j. en A. B. de Graaff jd. 23 j. 1). G. Mioch jm. 19 j. en J. Staal jd. 20 j. V I Smit jm. 29 j. en Dorre- paal jd. 27 j. A. v. Ilerson jm. 23 j. en W. A. v. Rossum jd. 22 j. -I 1!op penbrouwer jm. 27 j. en M. Merls jd. 25 j. S. J. Hakker, jm. 23 j. en M. 1 Inbraken, jd. 25 j. W. J. de la F.ie jm. 25 j. en A. W. v. Kooperen jd. 21 j.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 9