Ingezonden Mededeeling. Afgeluisterd gesprek. A.: Heb jc gezien, hoe andere firma'3 zich tegen G. A.'s voordeelige Heeren- kleeding te weer stellen? B.: Ja, hot is vermakelijk. Het zal hun echter toch niet baten. Beweringen helpen niet Het publiek ziet drommels goed, dat C. A. gelijkwaardige kwaliteiten veel goedkooper verkoopt. Als het niet zoo was, behoefden de andere zich immers niet zoo druk te maken. Huns ondanks bewij zen zij zelfs, dat G A. toch voordccliger is, juist voor Heerenkleeding. A.: Ja, en heb je gezien, hoe druk bet daar is? 2254 B.: Voor zulke lage prijzen is dat na tuurlijk geen wonder. (Dit zegt genoeg.) Onderwijl was de Hoogmis uit. Daar had pater Lucas uit Babbcricb, hier op as sistentie, het verslagen volk op roerende wijze toegesproken en den gruwel van het gebeurde nog levendiger doen beseffen. Het heele dorp was in rep en roei1, toen zicii eensklaps het gerucht verspreidde: „Ze hebben den dief'. De politie had uit ver schillende aanwijzingen het vermoeden gekregen, dat de misdadiger zich op de steenfabriek „de Plei" zou ophouden. I11 do morgenuren had de zoon van den eigenaar daar een onbekend persoont ont moet en eenige woorden met hem gespro ken. Niets vermoedende had hij dien per soon weer laten gaan en uit het oog ver loren. Bij het doorzoeken van de fabriek vond de stalknecht P. den gezochte in een le digen oven, slapende op een rietmat. Toen deze echter gewaar werd, dat de politie hem op het spoor was, nam hij de vlucht door het weiland over slooten en hekken in de richting van de Pais. Al vluchtende wierp hij telkens wat van zich af. Men heeft later o.a. een revolver gevonden met zes patronen geladen. Naar andere voor werpen wordt nog gezocht. Daar in de Pais liep hij echter in de armen van een paar mannen B. en V., die hem geen kans tot ontsnappen meer lieten. Op het gemeentehuis werd hij gefouil leerd en ondervraagd. Op hem werd ge vonden een pateen, die hij zei gevonden te hebben en een bedrag van 10 aan dub beltjes en kwartjes. Zijn vingerafdrukken door Dr. H. genomen kwamen precies overeen met die op de plaats der misdaad, zoodat de identiteit wel vast stond. De aangehoudene ontkende echter aan vankelijk alle schuld. Men vond op hem enkele portretten en een brief. Hij sprak Duitsch; waarschijn lijk is hij ook het Nederlandsch meester, want bij zijn ontmoeting op de Plei met den zoon van den eigenaar moet hij onze taal gesproken hebben. Hij gaf op in ge zelschap te zijn geweest van zekeren Frits Fischer. De Burgerwacht doorzocht alle ver spreide hooibergen en dergelijke en heeft den ijacht van Zondag op Maandag gepa trouilleerd. Gisterenmorgen is bij het slation langs den dijk nog een leege trommel gevonden en op eenngine,von-ijx whspreicmfwvbg en op eenigen afstand de volledige collec tie kerkelijke bescheiden, terwijl Zondag middag op de steenfabriek ook nog alle effecten waren teruggevonden ouder het zand verstopt. Vermist worden nog slechts de diaman ten uit den monstrans en een bedrag van ongeveer 200. De gearresteerde is Zondagavond naar Arnhem overgebracht. „Msbd." Uit kampeeren. Zaterdagavond, omstreeks kwartier voor tien uur, vervoegde zich bij den Rijksveld wachter te Bergen de 15-jarige D. M. uit Amsterdam, met de mededeeling dat hij door een zijner kameraden met een mes was gestoken. Daar de wonde in de borst hevig bloedde, achtte de rijksveldwachter, na een nood verband te hebben gelegd, het noodzakelijk, de hulp van een dokter in te roepen. Dok ter P. aldaar, al spoedig ter plaatse, achtte overbrenging naar het St. Elisabetgasthuis noodzakelijk en de jongen werd, na door de politie te zijn gehoord, naar het ziekenhuis vervoerd. Do rijksveldwachter S. en de gemeente veldwachter v. d. K. namen een voorloopig verhoor af, waaruit bleek, dat de jongen dos morgens met 2 kameraden, allen pad vinders van de Padvindersvereeniging Am- elerdamsehe Padvinders-Organisatie, naar Bergen was gewandeld, met het voornemen gedurende do Paaschdagen in de duinen te kampeeren.. Daar de avond wat kil was, en zij niet voldoendo dekens bij zich haddeu, besloot het drietal in Bergen-binnen te blij ven, en zochten zij. een tuin uit in de St. An f on iusstraat, om aldaar te overnachten. Al spoedig kregen de jongens, die op een deken lagen, en slechts één deken tot be dekking hadden, over den deken ruzie, wel ke zoo hoog liep, dat een der jongens, de 16-jarigo B. oen dolkmes nam en M. daar mede een steek gaf met het noodlottig ge volg. De politie heeft tegen den dader, die al meer met do politie in aanraking is ge weest, proces-verbaal opgemaakt. Do beide andere jongens zijn Zondag naar hun ouders teruggekeerd. (Alkm. Grt.) Brandstichting? Uit Veendam wordt aan hel Volk ge meld: Bij do eroote coöperatieve aardappelmeel fabriek Pekela e.o. sloegen Paaschmaandag om 4 uur do vlammen uit een turfhoop. Door onmiddellijk optreden van de brand weer bleef do fabriek behouden, hoewel de brand zich in de richting van het groole complex gebouwen bewoog. Men denkt aan. opzet. Een paar uur tevoren was er ongeveer 10 minuten verder, geschoten op de woning van burgemeester Venema, die zelf niet thuis was, wel echter diens hu'sgenooten. Vier kogels uit een militair geweer dron gen in de vertrekken, gelukkig zonder iemand der familie te raken. De landhaaien te Rotterdam De Rottordamsche landhaaien gaan nog steeds voort met het plegen van beroo- vingen. Werd, zooal.s wij mededeelden, op Goede Vrijdag een Duitscher van f 5000 beroofd, den eersten Paaschdag is een veekoopman in een roof hol aan de Lange Raamstraat 62 een bedrag van f3500 kwijt geraakt. Toen de man bemerkte, dat hij beroofd was, heeft hij de vrouw, die hem had mee gelokt, een duchtig pak slaag gegeven. Op het gegil van de vrouw, de 35-jarige L. de M., kwam de politie er aan te pas, die haar naar de Lange Torenstraat overbracht. Voorts is nog de 31-jarige koopman J. H. B. aangehouden. Van het geld, waaronder zich drie bankbiljetten van f 1000 bevon den,. is natuurlijk niets teruggevonden „Tel." Een das gevangen. In het dorp Woudenberg bij Amersfoort hebben (wee jachtopzieners in het Over- bosch op Geerestein een das gevangen van ongeveer een meter lengte. Het is lang ge leden, dat zulk een dier in deze omgeving gevangen werd. Paaschvuren Men schrijft uit Enschedé aan de N. R Crt.: In Twente, het oude Saksenland, waar in vroeger eeuwen de Paaschvuren brand den op het feest van Ostara als vreugdes uitingen voor de terugkeerende lente, wor den nog steeds, het meest in de dorpen, Paaschvuren ontstoken. In den meest Oos telijken hoek, met name in Oolmarsum en Eenekamp is dit "gebruik vooral nog in zwang, en naar laatstgenoemde plaats trekken velé stedelingen op om getuige te zijn van dit schouwspel. Tegenwoordig zingt men daar godsdienstige liederen bij, als: Christus is opgestauden en Daar nu het feest van Pascheu is. Dit laatste is een beurtzang met eéii als klokkengeheier- klinkende melodie. Als in vroeger jaren de stapel goed brandde, werd hand aan hand een groote rondedans om het vuur gehouden, driemaal rechtsom en driemaal linksom, en na den reidans liep ieder met een brandend stuk hout om het vuur rond. In Borne wordt nog elk jaar een rogge- seboof om het. PaaschvuÜr rondgedragen voor het zegenen van den komenden ooest In Enschedé heeft de commissie van be heer over het G. J. van Hpeknark beslo ten, die oude Twentsche volksgebruik in cgre te herstellen en het heeft op den avond •van Paaschmaandag een groot Paasch- \uur in het park doen ontstoken, dat tal van belangstellenden en nieuwsgierigen heeft getrokken. Hot was opeebouwd vol gens een beschrijving indertijd gegeven door den folklorist prof. Gallér: een eroo- 'en sta nel takkenbossen met een paal in liet midden, om den staoel zoo hoog moge lijk te doen worden, te beschouwen als een zonnesymhool en herinnert aan. den zon nedienst onzer heidensche vooronders, en in den hoog opstaanden palmtak kan het symbool gezien worden van het eeuwig wederkeerende leven na den winterslaap der natuur. De tpertonnen, welke op som- miee plaatsen onder den houtstapel waren geplaatst ter vergrooting van den vlam mengloed, zijn een toevoeging van lat eren Buitent. Berichten Treinongelukken in Rusland. Vier op één dag. Maandag zijn in Rusland vier spoor wegongelukken voorgevallen. De sneltrein SamaraMoskou ontspoorde in de buurt van het station Inza. De locomotief en twee wagons stortten de helling af; drie personen werden gedood, drie zwaar en drie licht gewond. De drie andere ongevallen betreffende twee goederentreinen bij Jekateriueuburg, waar 23 met meel en ralis geladen wagens omsloegen en een bij Charkof, waar 22 met aardappelen geladen wagens verbrijzeld en twee personen gewond werden. I11 de nabijheid van Tiflis werden een locomotief en negen petroleumtankwagens vernield, terwijl een persoon werd gedood en vier gewond. De drukke Paaschdagen in Engeland T a 1 r ij k 0 ernstige verkeers ongelukken. Uit Londen wordt gemeld: Tijdens de Paaschdagen kwamen verschillende ern stige verkeersongelukken voor. Volgens de tot dusver bekende cijfers zijn 13 personen gedood en talrijke ernstig gewond. Aardschok. Te Con si; inline in Algerie is gistermor gen vroeg een vrij hevige aardschok waar genomen, die eene minuut duurde. De cversfroomingen in Zuid-Afrika De jongste berichten uit Zuid-Afrika doen zien, dat de verwoestingen, door de overstroomingen van de Oranje-rivier aan gericht, nog ernstiger zijn dan de eerste telegrammen reeds deden vermoeden. Ongeveer 1800 huisgezinnen zijn dooi den watersnood getroffen. De schade be draagt bijna li millioen gulden. Vier ge zinnen leven rondom in stilstaand water en rottende planken. De oogst is vernield, de huizen grooten- deels weggeslagen. Enkele menschen moes ten uit boomtoppen, waar zij dagen lang een toevluchtsoord gevonden hadden gered worden. Noodlottige aanvaring op de Medway. Een marine-motorboot met een beman ning van elf koppen is op de rivier Med way (Engeland) in botsing gekomen met een motorschuit en gezonken. Er worden zes personen vermist; men vermoedt dat dezen zijn omgekomen. De spoorwegongelukken In Frankrijk. De machinist van den trein, die dezer dagen in hef Gare du Nord te Parijs op 'een stootblok is gereden, waardoor twee personen werden gedood en zes gewond, heeft erkend het reglement overtreden te hebben hetwelk voorschrijft dat op eeni gen afstand van het station vaart moet worden verminderd. Hij voegde er bij, dat dit voorschrift nooit wordt nageleefd om dat het noodzakelijk is snel te manoeuvree ren en dat het steeds voldoende is 0111 de Westinghouse-rem te bezigen om defi" trein tijdig tot staan te brengen. Ditmaal was de zeer volle trein door de gladheid van de rails te ver doorgeloopen. De machinist zal worden vervolgd wegens dood en lichamelijk letsel door schuld. Inmiddels vinden wij van weer een nieuw spoorwegongeluk melding gemaakt. Tusschen Lacanau en Facture, in de Gi- ronde, is tengevolge van den slechten toe stand van de baan, het bezwijken van een dwarsligger, die verrot was, een trein ontspoord. De machinist en do stoker wer den gedood, een spoorbeambte kreeg ern stige kwetsuren. Natuuronderzoeker verdwenen. Kapitein Wilkins, de natuuronderzoe ker, die verleden jaar November uit Arn hems-land (Noord-Australië) was vertrok ken om een reis te volbrengen langs de Noordwestkust van Australië en daar die ren, planten, mineralen en etlwografische voorwerpen te verzamelen voor het Brit- sche Museum, is verdwenen. Men heeft ua November niets meer van hem vernomen. De familie van kapt. "Wilkins dringt er bij de Australische regeering op aan dat nasporingen naar hem zullen worden in gesteld. Haar man en 4 kinderen vergiftigd. Gelijktijdig met het bericht over de 6- voudige vergiftiging te Saint Gilles publi- ceeren buitenlandsche bladen het is wel een treurig record! een tweede bericht over oen 5-voudige vergiftiging. Dit. geval is van nog ernstiger aard, wijl de vijf slachtoffers resp. de man en vier kinderen der gift men gster zijn. Het drama heeft zich afgespeeld te Gary (Indiana) en de schuldige, de 47-jarige Anna Cunningham, is reeds gearresteerd. De man was op 2 Juli 1918, naar men dacht aan een maagziekte, overleden. Op 1 Januari 1921 stierf de 19-jarige doch ter Isabella, in October 1921 de 23-jarige zoon Harry, 2 weken vóór zijn huwelijk; in September 1922 de 18-jarige zoon Char les en in September 1923 de 10-jarige zoon Walter. De vrouw had al 'haar slachtoffers oogenschijnlijk met de «grootste toewijding verzorgd en toonde groote droefheid bij hun dood. Bij elk sterfgeval had zij verze- keringsuitkeeringen gekregen. Haai- laatste zoon werd zes weken gele den ziek. Na eiken maaltijd, hem door zijn moeder verstrekt, werd de ziekte, naar zijn zeggen, erger. Eenige dagen geleden werd hij lam. De verdenkjÈ^oüel nu op de vrouw, die gearresteerd' In de woning oer verdachte werd een groote hoeveelheid arsenicum gevonden. Zij verklaarde dit gevaarlijke goedje te ge bruiken voor het besproeien van planten. Volgens de verklaringen van den nog overgebleven zoon, aan wiens behoud men vrijwel wanhoopt, zou zijn moeder in haar verstandelijke vermogens zijn gekrenkt, toen één barer kinderen bij ongeluk door een schoolkameraad werd doodgeschoten. De 6-voudige vergiftiging te St. Gilles. Omtrent de zesvoudige vergiftiging, door een meisje te Saint Gilles gepleegd, valt nog het volgende te berichten: Hef meisje was aangehouden onder de verdenking, haar verloofde vergiftigd te hebben. Door de politie in verhoor genomen, be kende zij niet minder dan zes personen door toediening van vergift om het leven te hebben gebracht. Waf den dood van haren verloofde be trof, helde men aanvankelijk over tot de meening, dat het eten van mosselen de noodlottige vergiftiging had veroorzaakt, docht thans bekende de gearresteerde, dat zij vergif had gedaan in wijn, welken hij gedronken had. Ook bekende zij, een bejaard echtpaar te hebben vergiftigd, dat zij verpleegde, én .nog drie andere menschen van het.leven beroofd Ie hebben, teneinde lnm spaar penningen machtig te worden. De moord, op het bejaarde echtpaar gepleegd, leverde haar slechts een groote honderd gulden als „buit" op. Het meisje, Antoinette Scieri geheeten, had in November van verleden jaar baar eerste patiënte om liet leven gebracht. Haar verloofde stierf twee maanden later en slechts twee weken verliepen, voor twee andere slachtoffers door haar werden omgebracht. Einde Maart stierf weer een vrouw, die zij verpleegd had en verleden Vrijdag overleed een zesde patiënt, na het drinken van koffie, ''oor het meisje klaargemaakt. Toen de giftmengster naar de gevange nis te Nimes word overgebracht, poogde een woedende bende, meest uit boeren be slaande, haar uit de handen der gendar men te rukken, onder de bedreiging, haar aan den eersten den besten boom op te knoopen. Deze uitingen van volkswoede maakten zulk een indruk op haar, dat zij tegenover den gendarmerie-officier, die haar in ver hoor nam, een volledige bekentenis af legde. Zij beschuldigde een vriendin, haar hel vergift te hebben verstrekt, waarmee zij haar misdaden bedreven had, waarop een tweede arrestatie volgde. Een getuige is zich komen aanmelden, die de tweede gearresteerde cr van be schuldigt, een soldaat en een burger in ge lijke omstandigheden vergiftigd te hebben in hel begin van den oorlog. Treindief ontmaskerd. In treinen, welke de verbinding tus schen Frankrijk en Italië onderhouden, kwamen den laatsten lijd herhaaldelijk diefstallen voor, zonder dat men den dader kon arresteeren. Thans hebben detectives van de nieuw gevormde troinbewakingsafdeeling een goeden slag geslagen, zoo wordt uit Parijs gemeld. Zij verdachten een Franschen treinbeainbte van het plegen der diefstal len en begaven zich naar zijn woning te Parijs, waar zij in zijn slaapkamer een fonkelnieuwe pantalon zagen hangen van keurige snit. Het kleedingstuk was den treinbeainbte echter veel te groot. Uil een verder onderzoek bleek, dat de pantalon uit een reiskoffer gestolen was. Een groote voorraad gestolen goederen werd voorts nog in 's mans woning ont dekt. Regen en mist te Londen. De reeks van schoono dagen gedurende liet Paaschfeest werd Maandag in Enge land verbroken, doordat van af 12 uur een aanhoudende regen viel, die de genoegens der feestvierders verstoorde. Terwijl het grootste deel van het land zich het einde der afgeloopen week in zon neschijn kon baden, heerschte in vele plaatsen aan het Kanaal de dichtste mist, dien men sinds jaren had ondervonden. Het eiland Wight werd gedurende 14- uren geheel afgesneden en eenige honderden touristen werden opgehouden te Ryde en te Portsmouth, doordat de stoombooten niet konden uilvaren. UIT OE OMGEVING RIJNSBURG. Gemeenteraad. Weer eens de kwestie der salarissen van burgemeester en secretaris. Do Raad dezer gemeente kwam gister avond te balf 8 in openbare vergadering bijeen. Voorzitter de beer J. L. Bosschieter, burgemeester. Aanwezig alle leden, behalve de lieer J. Schöneveld. De Voorz. opent de vergadering met ambtsgebed. De notulen worden aangehouden tot de volgende vergadering. De Voorz. doet mededeeling van eenige ingekomen stukken, waaronder een schrij ven van G'ed. Staten inzake den cumula tie-aftrek, toe te passen op de jaarwedden van Burgemeester, Secretaris en Ontvan ger en waarin den raad gevraagd wordt, voor 1 Mei zijn gevoelen daaromtrent ken baar te maken. De heer Jonker vraagt, welke gevolgen dit stuk heeft voor onze gemeente. De Voorz. antwoordt, dat dit schrijven alleen voor de aan te stellen, niet voor de tegenwoordige functionarissen geldt, dus heeft het geen gevolgen voor onze ge meente. JDe heer v. d. Gugten acht 't beste, het stuk maar voor kennisgeving aan te ne men: 't geeft niets, of de raad zijn gevoe len al zegt, de heeren doen toch hun eigen zin. De heer S. Schöneveld, weth., drukt er zijn spijt over uit, dat de salariskwestie weer aan de orde gekomen is, waarover hier reeds zooveel te doen is geweest. Spr. is van meening, dat het salaris van burgemeester en secretaris inderdaad naar het oordeel van den raad en van de heele gemeente te hoog is. Spr. zou de spijt van den raad in het antwoord aan Ged. Sta ten willen uitdrukken, dat deze circulaire Rijnsburg niet betreft en willen verzoe ken, alsnog betreffende deze zaak reke-' ning te willen houden met het door den raad indertijd ingenomen standpunt hier omtrent. De heer v. d. Gugten acht bet oordeel van den heer Schöneveld te zacht. Spr. stelt voor, het schrijven van Ged. Staten voor kennisgeving aan te nemen. De heer Jonker deelt de verontwaardi ging van den heer v. d. Gugten over de wijze, waarop de raad indertijd door Ged. Staten behandeld is. Zouden we niet aan Ged. Staten op deze wijze kunnen schrij ven: hoewel we overtuigd zijn, dat ons ad vies toch voor Ged. Staten van nul en geener waarde is, zouden we gaarne willen dat deze circulaire ook voor Rijnsburg ge volgen zou hebben. De heer S. Schöneveld, weth., stelt voor, dat B. en W. een schrijven aan Ged. Sta ten zullen richten, waarin het standpunt vail den raad, zooals dat bij deze bespre king aan het licht is gekomen, wordt uit eengezet en dat in 't kort hierop neerkomt, dat dc .regeling ook zal gelden voor de reeds aangestelde functionarissen. Alle raadsleden gaan hiermee accoord, de heer v. d. Gugten merkt op: als 't maar een beetje kras is! Ingekomen is voorts een adres van de N V. van der Vijver's groentenconserven- fabrieken en drogerijen, inzake rooilijn bij bouw fabriek. De Inspecteur van Volksge zondheid heeft hieromtrent gunstig gead viseerd. De heer Kort acht de uitbreiding der fabriek in het belang der gemeente, omdat er dan meer werkgelegenheid komt voor werkkrachten uit Rijnsburg. Do heer S. Schöneveld, weth., licht de zaak nog nader toe. Het gaat hier niet over de vraag of de fabriek er al of niet komt. Het plan is reeds goedgekeurd, nu gaat het er evenwel om, of daarvan mag wor den afgeweken. De heer v. d. Gugten wijst er op, dat 't hier een dood punt is, daarom is er geen reden voor den raad, deze afwijking niet toe te staan. Het voorstel van B. en W., gunstig op dit verzoek te beschikken, wordt in stem ming gebracht en aangenomen mot alge-, meene stemmen. De heer N. v. d. Èijkel heeft een ver- zoek tol den raad gericht, hel contract in zake de schuur van den Vliet tegen den zelfden huurprijs 295) te verlengen tot 30 April 1928. B. en W. stellen voor, op dit verzoek af wijzend te beschikken er de schuur publiek te verhuren voor den tijd van deze jaren. De heer v. d. Gugten voelt voor het idee van bij opbod verhuren, de heer Kralt acht inschrijving heter. B. en W. zullen dit nader overwegen. Het voorstel van B. en W. wordt in stemming gebracht en aangenomen met algemeenc stemmen. Besloten wordt voor vijf jaar te verhu ren. Betreffende het aantal braudkranen wordt voorgesteld, dit van 4 op 10 te bren gen; de kosten van die 6 kranen bedragen 140. Na eenige bespreking wordt het voorstel yan B. en W. in dien zin gewij zigd, dat niet 6, doch 12 kranen zullen aangeschaft worden; met algemeene stem men aangenomen. De Voorz. doet voorts mededeeling van eenige wijzigingen der begrooting 1925, die door den raad worden goedgekeurd. Tot leden der stembureaux gorden be noemd: Stembureau Raadhuis: Voorzitter de burgemeester (ambtshalve), de heeren v. d. Gugten en J. Schöneveld, leden. Stembureau lokaal Verbree: de heer S. Schöneveld, voorzitter, de heeren van Del/t en Kort, leden. Tot plaatcvervangers worden benoemd: voor den burgemeester: de heer van Kla veren; voor den heer v. d. Gugten: de beer Kralt; voor den beer J. Schöneveld: de lieer Knijff; voor den heer S. Schöneveld: de heer Jonker; voor den heer van Delft: de heer Brussea; voor den heer Kort: de heer de Haan. De raad gaat accöord met oen voorstel van B. en W., aan den Buitenweg 2 lan-» taarns te plaatsen. Nadat het laatste punt (vaststelling per centage plaatselijke inkomstenbelasting) is aangehouden tot de volgende vergade ring, komt de rondvraag aan de orde. De heer v. d. Gugten vraagt, of het niet gewenscht zou zijn, voor den winter over te gaan tot bestrating van den Buitenweg. Dat kan het beste 's zomeTS geschieden; willen B. en W. met een voorstel daarom trent in den raad komen? Dp Voorz. antwoordt, dat B. en "W. deze zaak in behandeling hebben en spoedig met een voorstel zullen komen. 1-Ioe dit voorstel luidt, kan spr. nu nog niet zeg gen, doch B. en W. zullen do zaak grondig onderzoeken. Te kwart voor 10 sluit de Voorzitter de openbare vergadering. KATWIJK. Teekenschool, De cursus voor de leer lingen der Ambachtsteokenschool is weer ten einde en in tegenwoordigheid van don Burgemeester, den secr., de wethouders, Directeur en leeraren gesloten. Aan het verslag van den Directeur ontloenon we het volgende: De lesson begonnen 1 ^ct. met 91 leerlingen, 17 leerlingen voHWon den cursus. De gelieele cursus werd door 74 leerlingen gevolgd. Aan het einde "n den cursus werden prijsvragou voor liin-, vak- en handteekenen uitgeschreven Voor lijnteekeneu v erden bekroond in 1e klasse: le prijs G. Meijvogel, 2e prijs D Bak ken "s, 3e prijs D. Zwitser. Voor handteekenen: 'e prijs 1ste klasse: A. J. Luijten, 2c nrüs N v d. Plas: le nri.is 2o klasse- t Verburg, 2e prijs Jae. Varkevisser en M Verlonn; 1e prijs 3e klasse: C. Kuijf, 2e prijs f! v d. Plas. Na de toekenning van nog vel" r»rij zen werden de diploma's door den Pur"o- meestor uitgereikt. Vervolgens werd de tentoonstelling der verschillende tce1"'■•"'n- gen geopend Door de ouders der leerlin gen werd déze tentoonstelling druk b"wo ht Arbeidsbeurs. Aan liet Gem. Arlv'ds- bureau staan op -heden als werkzoeker»'1"!! ingeschreven 56 personen, f. w. 23 arbei ders, 5 grondwerkers, 8 kuipers. 16 vis- schers, 4 opperlieden Ongeval. Zaterdagavond had de voer man v. D. uil Katwijk aan Zee. hii Ha He „Cïeijn Duin" het ongeval, doordat hij voor een rijwiel uitweek, van zijn met stroo geladen wagen te vallen Behoudens enkele ontvellingen liep het goed af. Dr. Hueting verleende de noodige hulp. btonpnwPJK. ALB. STEENVOORDEN Lzn.. die vandaag den dag herdenkt, waarop hij voor 25 jaar in dienst kwam bij de firma P. v. d. Meer Czn. (N.V. Koninklijke Bloembnllcnkweekcrij en -handel). De inbraak. Dc Amsterdamsche re cherche heeft een 29-jarigen mijnwerker en een 23-jarige timmerman aangehouden die zich een dezer dagen hadden schuldig ge maakt aan diefstal van een hoeveelheid tafelzilver ter waarde van ongeveer 1500 gulden in huize „Zandwijk". De timmerman woonde nabij Amsterdam, de mijnwerker had geen vaste woonplaats; op hun signalement is hot tweetal gevat. Het tafelzilver is nog niet terecht. Wel zijn twee mannen, verdacht van heling aan gehouden, doch deze bleken onschuldig.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 8