„Ge LeidsÉ Courant" Tweede Blad LIJK No. V. Woensdag 15 April 1925 UIT DE PERS s HET SUBSIDIE VOOR DE OLYMPISCHE SPELEN Dg Standaard, die aanvankelijk óverwegend bezwaren heeft aangevoerd tegen het subsidie voor do Olympische Spelen, schrijft thans het volgende: Het voorstel der Regeering om ten be hoeve van de Olympiade een millioen, verdeeld over vier jaren, ter beschikking te stellen voor het waarborgfonds, heeft jan allen kant zeer felle critiek uitgelokt Naar men weet, hebben wij ons tegen Xïet voorstel verklaard, omdat wij bezwaar hadden tegen de Olympiade, voornamelijk óm het misbruik van den Zondag, dat te Vreezen viel. Daarnaast stonden andere bezwaren, maar hier lag ons hoofdbe zwaar. Nu de Minister van Onderwijs geko men is met zijn Memorie van Antwoord, \alt, dit moet aanstonds worden toegege ven, ander en beter licht op de zaak. De Minister zet de internationale betce- kenis der Olympiade uiteen en ons belang hij de ontvangst in 1928. Hij maakt dui delijk, waarom een crediet moet worden gevraagd. De Regeering weigerde toch de gelegenheid te geven voor een verloting, die het vereischte geld zou moeten op brengen, maar stolde toen daartegenover in 1920, de toezegging van medewerking óm een subsidie; wat de reden is, dat de volksvertegenwoordiging in het geval ge mengd wordt. Een zeer nauwkeurige regeling in zake de financieel gestie werd ontworpen. En last not least als vaste voorwaarde wordt thans gesteld dat de Zondag er bui ten blijft. Vooral dit laatste is van groote beteeke- itis. Wij gelooven, dat de Regeering er recht op beeft, dat men met allen ernst haar uiteenzetting nauwkeurig overweegt. En niet oordeelt, vóór men alle gronden, door haar aangevoerd, nauwlettend 'heeft ge wogen. - Wij wenschen dit te doen om onze hou ding nader te bepalen. Maar wilden niet nalaten de aandacht te vestigen op deze uitspraak in de Memo lie van Antwoord: „ten aanzien van de vrees voor ontheiliging van den Zondag is de Regeering van meet af waakzaam ge weest. Zij wenscht dat tegenover even- tueelen regeeringssteun deze voorwaarde zal staan, dat in geen geval gedurende den Zondag zal worden gespeeïd". Een stellige uitspraak, waarvoor wij dankbaar zijn. Eemengde Berichten ff Nogmaals de Baarnsche zwerver Vrijdagavond is een krans met de por tretten van de agenten Huysman en v. d. Goot, bekend uit de zaak van den zwerver Richter, gehangen aan het bek van het gemeentehuis in de'Laanstraat te Baarn, .vlak voor bet cellengebouw. Het was toen een jaar geleden, dat de zwerver in dit Cellengebouw werd dood gevonden. De burgemeester stelt een ernstig onder zoek in. I Levend verbrand Een arbeider T. uit Posterholt, werk zaam als monteur op een glansstoffenfa- briek te Unterbruch (Duitscbland) is met zijn kleeren in aanraking gekomen met een benzinelamp. De man is levend ver brand. Hij laat een vrouw en een kind na I Aanslag op een Rijksveldwachter Te Terapelkanaal werd Maandag avond bij het ontruimen van een feestzaal een schot gelost op den rijksveldwachter Bioekema. De man werd in den buik ge troffen en moest dadelijk naar het Acade misch ziekenhuis te Groningen worden vervoerd Muggenplaag *te Groninger! Bij het Reitdiep te Groningen treedt in de laatste dagen een hevige en lastige muggenplaag op. Het is nog niet vastge steld vanwaar deze muggen komen. De Gezondheidsdienst heeft de bevolking ver schillende wenken gegeven om deze lastige insecten te bestrijden. Boschbrand. Maandagmiddag ontstond tusschen Rijssen en Enter een boschbrand. Door het warme weer van de laatste dagen wa ren heide en bosch zoo droog, dat het vuur snel om zich heen greep en weldra ston den eenige hectaren dennen en heide in lichte laaie. Door een aantal boeren uit de omgeving en door de vele nieuwsgieri gen werd liet vuur onder toezicht van den wethouder der gemeente Rijssen gebluscht Een stal met 20 koeien verbrand. Dinsdagnacht c.a. half 3 uur werd de veehouder J. v. Dam te Nieuwerbrug gem. Bodegraven gewekt door bet loeion van zijn vee. Aldra bleek hem, dat zijn veestal ling in lichte laaie stond. Direct werd de brandweer gealarmeerd, doch men kon nie t verhoeden, dat de geheele stal uit brandde. Alleen het woonhuis is gespaard. 20 koeien zijn verbrand en eenige kippen. Hef geheel bood een droeven blik. Oorzaak van den brand is onbekend. De begrafenis van een zigeunervrouw Onder buitengewoon groote belangstel ling werd gisteren te Zwolle teraardebe- steld een 49-jarige zigeuner-vrouw, meldt de „Tel.". Van een groote kolonie zigeuners, zwer vende in Noord-Frankrijk, was een kleine groep over onze grens gekomen. Zij had eerst vertoefd in bet Zuiden van ons land. Uit Den Haag is dit groepje ten slotte naar Zwolle getrokken, met bet oog op de Palrn- paardenmarkt. Vele paarden voerden zij met zich mee. In den loop van de afgeloopen week kre gen twee vrouwen lievige ruzie, één barer wond zich zoo op, dat zij aan de gevolgen van deze zigeuner-driftbui overleed. Vol gens den zigeuner-ritus wilde men eerst het lijk van de vrouw op een paardendeken vóór den wagen leggen. Met bet oog op on ordelijkheden durfden de autoriteiten dit niet toe te staan. Nu werd het lijk, gekleed in een gekleurd zijden japon, zijden kousen en met lakschoenen aan, liggend op pom- padour-beddegoed. in den geopendon wa gon gelegd, toch voor ieder zichtbaar, een bronzen beeld gelijk. Als teeken van rouw wapperde van den wagen haar zwarte om slagdoek. Bij bet kampvuur en bij den wa gen hielden voortdurend nacht en dag de echtgenoot en eenige familieleden de wacht. De lijkkist, van zilveren handvatsels zien, was gedekt met een fijn tulle kleed, vastgehouden door zijden linten. Alle le den van den troep, ook dekleine kinderen, moesten bij het wegdragen deze linten aan raken, en allen moesten, om de laatste eer te bewijzen, mee naar het graf, tot zelfs kinderen van drie maanden toe. Ieder dié een bezoek bracht aan de doode, legde iets onder bet tulle kleed, meest werden geldstukken geofferd. Ook werd er in de kist gelegd een gouden kruis, en sieraden. Onder treurmuziek ging de stoet de ge- lieele stad door, naar bet kerkhof. Het was een bonte groep, eerst een veertigtal zigeuners in hun belle kleederdracht, en verder talrijke woonwagen-bewoners. Op de begraafplaats bevonden zich onge veer 1500 belangstellenden, een driedui zend mensehen werden door een sterke po litiemacht buiten de bekken gehouden. Burgemeester PaSijn bestolen Burgemeester mr. J. A. N. Patijn is van zijn buitenlandsch verlof teruggekeerd en heeft gisteren zijn werkzaamheden hervat. Op de terugreis naar Den Haag is hij het slachtoffer geworden van een zakkenrol- Ier. Hij was Zaterdag te Brussel in den trein gestapt. Korten tijd later bemerkte hij, dat zijn portefeuille met een vrij aan zienlijk bedrag aan Belgisch en aan Hol la ndsch banknapier verdwenen was. Vermoedelijk heeft een internationale freindief kans gezien hem de portefeuille bij het instappen in den wagon te ontfut selen. De heer Patiin heeft bij de Belgi sche politie aangifte gedaan van dezen diefstal. Van den dader is tot op heden geen snoor eevnndcn. Ingezonden Mederieeling. DADELIJKE VERLICHTING VAN ASTHMA. Dit zal bewezen worden aan alle Asthma-lijders in Nederland Ieder Asthma-lijder kan bij zijn drogist do volgende drie dagen een gratis proef- pakjo Asthmador aanvragen. Dr. Rudolph Scbiffmann is met de voornaamste dro gisten overeengekomen deze proefpakjos aan alle Asthma-lijders in Nederland af te geven. Dr. Scbiffmann, de bekende specia list voor kwalen der ademhalingsorganen, beeft in Astlimador een volmaakt middel samengesteld, na vele duizenden Asthma- lijders behandeld te hebben. Hij zegt: „Be sliste verlichting bij de hevigste Asthma- krampen kan verkregen worden door het gebruik van „Asthmador", dikwijls na 10 a 15 seconden, doch in ieder geval binnen hetzelfde aantal minuten". Hij zegt ook: „Het is mij volmaakt bekend, dat er ern stige twijfel bestaat omtrent het genezen, van Asthma en ik ben tot do overtuiging gekomen, dat do eenvoudigste manier om mijn middel zijn heilzame werking te laten toonen is, door een gratis proefpakjo uit te reiken aan ieder die er belang in stelt. Ik weet wat Asthmador zal uitwerken; ik heb het in duizenden gevallen met bevre digend resultaat aangewend en mijn ver trouwen er in is zoo sterk, dat ik gaarne de kosten ervan draag om ieder Asthma- lijder in de gelegenheid te stellen gratis proefpakje per post bekomen, door hun naam en volledig adres per briefkaart op te geven aan Schiffmann's Depot, Singel 95 te Amsterdam. Heiligschennende kerkdiefstal. Zondagmorgen toen men in do R.-K. Kerk te Westervoort do voorbereidselen wilde 'treffen voor de vroegmis, kwam men, zooals reeds gemeld, lot de ontdekking dat er een heiligschennende inbraak met dief stal was gepleegd. Op den altaardwaal lagen de II. Hosties eu de cibories waren uit hot geopende tabernakel verdweiTen. Ook in do sacristie en in de pastorie was ingebroken. Onmiddellijk werd alarm gemaakt en de poliitio gewaarschuwd, welke met verschil lende dorpelingen direct uittrok om een spoor van de daders to vinden. De burge meester en de heer Vos de Woel striklo dadelijk een voorloopig onderzoek in en besloot de hulp in te roepen van de Arn- hemsche recherche. Deze zond een recher cheur met den politie-deskundigc dr. Hes- selink naar Westervoort. Uit het onderzoek bleek, dat de inbrekers eerst hebben getracht de sacristie binuen te dringen, wat hun niet gelukte. Daarna hebben ze het geprobeerd aan de zijde van de pastorie. Dit leverde hun meer succes In een der ramen hebben zij een spanjolet geforceerd en zoodoende het raam kunnen openen. Op de ruilen werden vinger-af drukken waargenomen. In de pastorie binnen gekomen zijnde, hebben de inbrekers een schrijfbureau ge forceerd, waaruit zij een bedrag van onge veer 200 gulden meenamen benevens een bas sleutels. Alvorens hun operalies voort te zetten, hebben ze zich te goed gedaan, aan een stuk tulband en eenige sinaas appelen, welke zo lor plaatse vonden. Hier na zijn zo met de sleutels do sacrist'e bin nengedrongen, waar ze de kluis hebben ge opend. waaruit de gewijde vaten werden medegenomen. Daarna is de safe van den pastoor, den zeereerw. heer Hoogveld, met de sleutels geopend. Hieruit is een pakje met effecten ter waarde van ongeveer f 22.000 ontvreemd. Vervolgens werd een bezoek gebracht aan de kerk; hier werd het tabernakel geopend en zijn twee cibo ries er uit gehaald. De dieven hebben deze H. Vaten op den altaard waal omgekeerd en de H. Hosties daarop leeggeschud. De hos ties zijn niet meegenomen of vertrapt maar lagen op eenige hoopjes bijeen. Naderhand zijn de inbrekers waarschijn lijk tot de bevinding gekomen, dat do ge stolen gewijde voorwerpen niet van goud waren. De twee cibories, drie kelken en een monstrans, uit de kluis en het taberna kel meegenomen, hebben ze in elkaar ge trapt tot een vormclooze massa, na eerst de edelgesteenten uit de monstrans to hebben verwijderd. Ze hebben de vaten vervo'gens in een communie-dwaal gepakt: Ook bij liet altaar werden nóg1 resten van sinaasappelen gevonden. Nadat do inbrekers de kerk hadden ver laten, hebben ze den communie-dwaal met de kerksieraden in. een sloot geworpen. Het spreekt van zelf, dat de inbraak in het anders zoo rustige dorp spoedig bekend was geworden en groote ontroering ver-; wekte. Talrijke bewoners togen met de po litie op onderzoek uit. Een hunner onkkk-t ie bij een steenoven een verdacht uitziend individu, die daar onder rietmatten te sla pen lag. Hij greep den kerel aan en riep andere dorpelingen toe, dat liij den dief ge grepen bad. Men heeft het heerschap toen zoo toegetakeld en geslagen dat bij half bewusteloos was. Met een handkar heeft men 'liem naar den ouden toren der katho lieke kerk gereden, waar hij onder politie-; bewaking word opgesloten. Een andere jonge man, Bisseling geliee- (en, liep langs de sloot, waar de kerksie-* raden waren ingeworpen. Zijn aandacht word getrokken door het blinken van goud, dat tusschen den daarom heen gewikkelden doek uitstak. Daar hij ook van den diefstal gehoord had, beschouwde hij do voorwer pen aandachtiger en trok den communio- dwaa.l met inhoud op het droge. De kape laan werd onmiddellijk gewaarschuwddie dó heilige voorwerpen naar do pastorie overbracht. Het pakje met effecten werd eveneens terug gevonden, vertrapt onder het zand. De gearresteerde werd in verhoor geno men, waarbij bleek dat hij een Duitsche Pool was, Stanislaus Waldowski gelieeten. Hij zeido in gezelschap geweest te zijn van een Duitscher, zekere Fischer, maar verklaarde aan de inbraak en diefstal geen deel te hebben genomen. Op hem word slechts een bedrag van f 10 gevonden. De op de ruiten gevonden vingerafdrukken kwamen overeen met diojvan den -arrestant, naar dr. Hesselink verklaarde. Hij werd naar bet huis van bewaring te Arnhem overgebracht. Te Zevenaar is nog oen tweede persoon gearresteerd doch deze, een Duitscher, moest op vrije voeten worden gesteld daar omtrent zijn deelname aan den diefstal niets was vast te stellen. De medeplichtige is thans nog niet gearresteerd. Paaschmorgen is do koster direct naar Arnhem gegaan om den Doken van een en ander op do hoogte to stollen. De Deken heeft zich toen met een ciborie met H. Hos ties naar Weslervoort begeven. „Msb." Nader wordt nog gemeld: Tot. half twee 's nachts was do koster nog op geweest en hij had niets verdachts gemerkt. Do huishoudster van den pas toor, de eenige, die beneden slaapt, bad midden in don nacht eenig gerucht gehoord Ze had licht gemaakt en eenige kleeding aangetrokken'. Maar toen ze verder niets meer hoorde zich half gekleed te bed ge legd, Hot moet toen ongeveer half drie- geweest zijn. Al spoedig was de burgemeester met gemeente- en rijkspolitie ter plaatse. Ook verscheen weldra do rechercheur Tolak uit Arnhem en de bekende gorechtsschei- kuncligo Dr. Besseling, eveneens uit Arn hem. Zij namen den toestand nauwkeurig op en Dr. H. vond meerdere zeer duide lijke vingerafdrukken, waarschijnlijk van één persoon afkomstig. Onder do Hoogmis, kwam zekere P., stalknecht op de steenfabriek „de Plei" bij de politie met een paar palenen, die bij op die fabriek gevonden had. Even later vond dc burgemeester op aanwijzing van R na bij diens woning aan den Parallelweg don monstrans en twee kelken in een sloot, die geheel in elkaar getrapt on do mon strans zonder do edelgesteenten, waarmee hij was versierd'en om denzelfden tijd vond een ander in dr sloot achter öeo pas- torietuin twee kelken in ongeschonden toestand. Do vindnlaatsen liggen zeker meer dan een half r.uv gaans uit elkaar. De dieven waren blijkbaar al spoedig tot do ontdekking gekomen, dat hun buit slechts bestond uit nieraden van verguld zilver en hadden zich daarvan ontdaan. Nadat zij den diefstal gepleegd hadden, zijn zij door een raam van de sacristie naar buiten geklommen met behulp van een bidstool, dien zij daarvoor geschoven hadden. Door den tuin van do pastorie zijn zij toen weer op den weg gekomen en'daar hebben zij al liet eers'a gedeelto van bun roof achtergelaten, Blijkbaar zijn zij toen door het dorp gegaan den Parallelweg op In de bnurtscliau te Pais beeft men heel Uit de radio wereld. Wat er vanavond te hooren is. 50 vuri Frankfort 470 M. Namiddags concert. 5.20 Hamburg 395 M. Dansmuziek. 5.20 Eiffeltoren 2600 M. Concert. 6.00 Hilversum 1050 M. Vóór-i avond-concert. Programma: 1< Ordre de hataille (marsch, Lelinhardt). 2. Leiclito Cavalle- rie (Ouverture, Suppé). 3. Les dernüères gouttes (wals, Kratzl). 4. I love you (Archer). 5. TravAata (opera fantaisie, Verdi). Pauze. 6. Kin Molodion Traum (Urbach). 7. Preislied uit „Die Meistorsinger" (Wag-i ner). 8. Dreamy Melody (Waltz). 9. Linger a While (Rose). 10. Marsch finale. 6.50 Berlijn 500 M. „Orpheus in do onderwereld" opera in 2 acten. 7-20 n Alio Brifsche stations: Tijnsein Big Bon en nieuws. 7.20 Hamburg 395 M. „Die kloino AValzerfee" operette. 7.20 Miinchen 485 M. Concert. 7.35 Brussel 265 M. Selectie uit de opera „Manon". 7.45 Londen 365 M. Lichte muziek. 7.50 Frankfurt 470 M. Kamermu-* ziek. 7.50 n Miinsler 410 M. OperelUn avond. 7.50 n Rome 425 M. Nieuws cn con-* eert. 7.50 Ziirich 515 M. Concert. 8.05 Radio-Paris 1780 M. Fragm. uit „Romeo et Juliette" (Gou- n od). 8.20 Chelmsford 1600 M. en Cardiff 350 M. March, „The Soldiers of the Queen". „The Robert E. Lee." „Melisande au the Wood" (Goelz); „My Treasure" (Joan Trevalsa)„My Dear Soul" (W. Sanderson); „I Do Like to 1)0 Beside the Seaside"; ..LLika Your Apron and Your non- net"; „By the Side of the Zuy- der Zee" (Rubens); „On the Mississippi"; „The Turkish Pa trol"; „Down the Vale1' (Moir); „A Farewell" (Diddle); „Son of Mine" (Wallace); ..I'll Make You Want Me"; „,11 itchy Koo" („Hullo, Ragtime"); „Get Out and Get Under"; Selection, „Mis Hook of Holland'' (Ru bens); „Bird of Love Divine" (Haydn Wood); „A Birthday" (Covven); „Rosea of Picardy" (Haydn Wood); „Kashmiri Song" (A. Woodfonlo-Findcn); ..An Old Garden" (Hope Tem ple); „Giorious Devon" (Ger man); Selection, „Dorothy" (Cellier). Weerbericht on nieuws. Daarna: „Absent" (Metcalf); „Maire, My Girl" (George Aitken); „lloigho! Can 't You Haer the Steamer?" ..That Italian Rag." March, „Pomp and.Circunislaihri' (El- gar). 8.20 Birmingham 475 M. Concert. 8.20 London 365 M. Concert; raad sel-programma. 8.20 Manchester 375 M. Zang. Con cert en voordrachten. 8.20 Newcastle 400 M. Populair Concert. 8.35 j, Bournemouth 385 M. Wiuler Gardens Night. Telcfonecren over den Oceaan. De Engclsche draadlooze stations So merset en Wiltshire hebben tot nog loo geheim gebonden, proeven genomen, wel ke met goed succes zijn bekroond, betref fende een reclitstrceksclie draadlooze ver binding tusschen Engeland en Amerika. Wanneer het groote draadlooze slation in Rugby gereed is, zal dit don gcrogelden publieken telefoondienst bedienen. Wanneer men dan in Engeland mot Amerika wil spreken, krijgt men eerst het station Rocky-Point, dat voor doorverbin ding zorgt. in do vroegte iemand gezien van verdacht uiterlijk, bezig met gold tollen, vandaar is deze dan waarschijnlijk gegaan naar do Plei. FEUILLETON. Hoe laat is het wel? Het is wel bliksems bet is nog 'juist zoo laat als daar straks, mijn horlo ge staat stil. Sidoine liep naar het raam, de taxi, die hij door de concierge had laten bestellen, ólond voor de deur. Ze stond er reeds meer aan een half uur. Over de trapleuning ge bogen riep Jeanne juffer Eulalio. Juffer Eulalie klom statig de trappen pp, gevolgd door haar zoon, een groote lummel wiens hulp bij alle wederwaardig heden van het huis steeds werd ingeroe pen. Met vereende krachten van Sidoine, juffer Eulalie, en den grooten lummel wer den de koffers naar beneden gesleept, ver volgens ging men de valiezen halen en ihaakte men de laatste beschikkingen. Daar! Juffrouw Eulalie, zeide Jean- he in groote haast, ziehier de sleutels, wij .vertrekken voor een maand; gij wilt zeker pnze kamers van tijd tot tijd wel eens luchten en een weinig de stof afnemen, yoor de rest verzoek ik u alles op zijn plaats te laten. i En met een sprong was zij verdwenen. Dit gesprek en die plotselinge Verdwijning mishaagden de concierge zeer Was dat een manier van afscheid temen? Juffrouw Eulalie brandde van nieuws gierigheid om .verschillende zaken te we ten, waarom gingen mr. en mevr. Loriot zoo plotseling op reis, waar gingen ze heen; en verschillende andere zaken, waarvan het behoorlijk is dat men ze aan een concierge laat weten. Op zij geduwd door mevrouw Loriot keerde zij zich naar mijnheer Sidoine, wiens beleefdheid zij altijd op prijs had gesteld, hem den weg versperrende vroeg zij: Als er bezoek voor mijnheer komt wat moet ik dan antwoorden? Antwoord, zeide Sidoine ongeduldig, dat ik dood ben. Of in de gevangenis, dat klinkt waarschijnlijker. Hij wilde voorbijgaan, maar zij hield hem tegen. Waar moet ik u uw brieven nazen den? Maak ze maar open zooals je gewoon te is, en antwoord erop in mijn plaats. En als er kwitanties komen bijvoor beeld van de gasfabriek, moet ik dan be talen? Ja! betaal maar raak, maar laat mij mijn trein niet missen. Zonder genade stelde juffer Eulalie zich op in de deuropening en begon een redevoering af te steken tegen Sidoine die in iedere band een valies hield. Zy voelde zich verbleken van woede. Zij wensebte hem goede reis, hopende dat bij zijn fami lie in goeden welstand mocht aantreffen (om te weten waarheen bij ging) verzeker de hem van do nauwkeurigheid waarmede zij zijne kamers zou onderhouden en stel de hem gerust. Sidoine stootte baar met den elleboog opzij, zette een zijner valiezen op den grond; zocht in zijn zakken en zeide ziedend van woede: Zie, hier zijn vijf stuivers. Vijf gtuivers. Ja! laat jo daarvoor scheren oud wijf. En vijf treden tegelijk nemend vloog bij de trap af. Juist op dit oogenblik kwam Jeanne naar boven om te zien waar baar man bleef. Zo wilde uitwijken, maar met een dcr- tig-kilometersvaart vloog Sidoine naar be neden. Pak de leuning, riep hij met zenuw achtige stem, terwijl zijn beide beenen in de lucht vlogen. Het arme vrouwtje bad geen tijd dézen raad to volgen, want in hetzelfde oogen blik gleed zij op haar buik naar beneden met haar beide banden vooruit en Sidoine met zijn twee valiezen op haar rug. De echtgenooten raapten elkander op. Toen zij beneden waren, vroegen zo: Niets gebroken?Neen?Ge red! Goddank Vooruit! nu op weg. Zij sprongen in de gereedstaande taxi, waar hen geduldig do beide schriften wachtten die voor 50 centen Sidoinscbe philosophie bevatten. Do taxi reed ratelend en schokkend weg en onderwijl vroeg Sidoine aan zijn echt- genoote vol deelneming: Is wezenlijk waar? Is er niets ge broken? Ik zou het erg beroerd vinden. Ik heb het gevoel alsof ik verschil lende beenen gebroken heb, zeide Jeanne Maar neen, ik kan ze nog bewegen. Maar bet is of ik gemalen ben. 't Is een kolossale boft zeide Sidoine yol bewondering, tenminste als wo den trein nog halen. Ik betwijfel bet, zeide Jeanne, ter wijl zij zich afstofte, ik heb 't aan den chauffeur gevraagd. Wij hebben nog vijf of zes minuten. Sidoine was gauw getroost. Als do chauffeur zoo hard rijdt, als wij de trap afrolden, dan komen wij zeker op tijd. En dau, de treinen vertrekken nooit op tijd, en, als de onze nu eens juist op tijd vertrokken is, wel dan zijn er nog andere. Zoo tegen het noodlot gewapend, kwa men mevrouw en meneer Loriot aan hot station. Terwijl Jano een besteller aanriep, vloog Sidoine naar het loket; weldra keer de liij met een bedrukt gezicht terug, en sprak dit enkel woord: Weg. Ze dachten na en zeiden gelijktijdig: We zullen den volgenden nemen. Dat gaat heel goed, voegde Sidoine er aan toe, ik zal op mijn gemak de ba gage laten inschrijven, wij gaan in de wachtkamer lunchen, zonder ons te haas ten, wij hebben vier uren en twaalf minu ten tot onze beschikking, het is uit uitste kend 1 Zij gingen met den besteller de koffers inschrijven. Jeanne kwam moeilijk voor uit, Sidoine bemerkte zulks en maakte zich ongerust; bij wilde met alle geweld dat zij op een bank ging zitten, waar zij zich met een smartelijk glimlachje neerzette, ge lukkig zoo vertroeteld te worden. Gerust gesteld door den eed, die zij hem zwoor, dat haar beenderenstel in orde was, liep Sidoine van weegschaal naar loket en van loket naar .weegschaal, om zijn bagage te bewaken. Daarna ging bij naar zijn echt- genoote, die hij staande en met baar ar men zwaaiend aantrof, hetgeen zeker een bewijs was voor den goeden toestand ba rer ledematen. Wij bobben de parapluics vorgctenl riep zij reeds van verre. Dat is niets, antwoordde Sidoine. Ik zal zo gaan balen. Neen, ik wil niet dat je mee gaat. Blijf bier stilletjes zitten, ik zal mij haasten, het is een kwestie van een half uurtje. Breng dan ook mijn Meibloempje mede. Je Meibloempje? Ja, dat is mijn parfum dat op do kast staat. Wat een zonderling idee om zich in Augustus met Meigeur te parfumeoren. En ook mijn handschoenen, die ik Op den sdhoorstcn of op de piano heb laten liggen. Hij omhelsde Jeanne alsof li ij haar voor maanden verlaten moest en dan met een uitdrukking van komisch en ernst sprak hij teeder: Wees nu verstandig, dok jo goed toe; en warm jo voeten (het was in Augustus) droom zacht, en, als een of andere kwast 't jo lastig maakt, vernietig hem niet je blik. Hij vertroke na dit laatste gezegde en keerde zich nog vier- of vijfmaal om ter wijl Jeanne met baar zakdoek wuifde. (Wordt vervolg 1).

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 7