De InternationaleVoorjaars-bloemententoonstelling Prachtig Marie purol 'Sm legt? En gij Landbouwers is dat de man die gij wenscht, die weifelt en „de kool en de geit beide wil sparen", en weigert rid derlijk zijn „Veto" over het plan uit to spreken? En gij, Middenstanders, die in den laatsten tijd onophoudelijk ageert en krachtig manifesteert tegen den ophanden lijnde Weeldebelasting, vraagt u zeiven eens ernstig af, of gij door uw aandacht dichter bij huis te bepalen, niet meer voor deel zult kunnen behalen dan elders? Gaat uwe belastingbiljetten eens na en ziet welk een groote slokop de gemeente is, met zoo veel opcenten hierop en daarop. Zorgt dat uw publiek koopkrachtig blijft. En dan gij Werklieden, hebt gij nauw keurig de motiveering van het voorstol van B. en W. gelezen? Geeft gij U er wel reken schap van, dat ook uwe vertegenwoordi gers door hunne stem het standsverschil tot zelfs in de trouwzaal willen brengen? Zijt gij minder mensch dan de met aard- Bche goederen gezegende? Moet gij u voor uwe trouwplechtigheden met een of ander bijhokje vergenoegen, omdat u de midde len ontbreken om van de deftige trouw zaal gebruik te maken, die gij zelf door uw belastingpenningen helpt tot stand bron gen? Zijn dat de vertegenwoordigers die gij u wenscht? Katholieke belastingbetalers, acht gij den huidigen toestand goed, hetzij zoo; berust er in, doch klaagt ook niet over zware belastingen, gij hebt zo zelf toegejuicht. Laat u in slaap wiegen, roet de leuze: „De belastingdruk is hier niet zwaar, in andere gemeenten betalen zo veel meer!" doch te kwader ure zult gij ontwaken en wellicht bemerken, dat het heffingspercentage even hoog, zoo niet hooger is dan in naburige gemeenten. En ten slotte Katholieke jyedeburgers, komt u rechtvaardigheidsgevoel niet in op stand, als gij u in den geest t-enige jaren terug verplaatst, en bedenkt, hoe gij, als een uwer vroeger overheden eene veran dering invoerde die dikwijls w e i n i geld kostte, maar al .te haastig bereidt waart om steenen op hem te werpen, ter wijl gij nu plannen, die duizenden verslin den, zonder eenig commentaar accep teert? Mijnh. de Red. mijn dank voor uwe gastvrijheid. Uv7 dw., A. B. OOSTVEEN, Sassenheim 11 April 1925. RECHTZAKEN Verblindende autolichten. Door den kantonrechter te Haarlemmer meer was de 52-jarïge E. J. F. B., arts te Aalsmeei, veroordeeld tot 1 boete subs. 1 dag hechtenis, wegens overtreding van de Motor- en RjjwjelweL De heer B. had in December van het vo rig jaar op zekeren avond door de Haar lemmermeer gereden met zijn auto. Een ê<s*vurtft?ii, u&c zij van de fiets moesten stappen en aan den kant van den yeg moesin gaan staan. Daar op was een proces-verhaal gevolgd met het reeds genoemde vonnis van den Kanton- rechter. De lieer M. was van dit vonnis in be- roep gekomen De verdediger, mr Ris had een deskundige hereid gevonden {énige nadere inlichtingen to verstrekken. Deze word thans gehoord. De veldwachters verklaarden reeds op een afstand van 150 M. zoozeer door het verb-ind te zijn geworden, dat zij inoeston afstappen De deskundige verklaar de, dat dit op zulk een afstand onmogelijk is. .Bovendien brengt liet dempen der kop- Jichten voor den bestuurder, zoowel als voor zich op den weg bevindende derden groot gevaar mede. De officier van justitie meende, dat bet vonnis van den Kantonrechter ten onrechte is gewezen. Artikel 15 der Motor- en Bij- wielwet, op grond van welk artikel be klaagde is veroordeeld, bepaalt alleen., dat binnen de bebouwde kom eener gemeente niet met verblindend licht mag worden ge reden. Waar de heer B., bier buiten de bebouwde kom reed, mocht hij wel met ver- bbndend licht rijden. Ware dit niet het geval, dan zou vrijwel alle autoverkeer des avonds onmogelijk zijn gemaakt. 'De offi cier van justitie eischt derhalve ook. dat bet vonnis van den kantonrechter zal den vernietigd. De verdediger, mr. Bis, sloot zich volko men hij de zienswijze van den officier van justitie aan. Bovendien voegde spr. er aan ioe. dat het zijns inziens in dit geval een vervolging is, welke opzettelijk door som mige autoriteiten van Haarlemmermeer is Ingesteld om het rijden met verblindend licht op de wegen in den polder des avonds onmogelijk te maken. Ook z.i. val! het in do dagvaarding ten lastp gelegdo in het ge heel niet onder artikel 15 der Molor- en Rijwielwet. Wat het dempen der lichten betreft, reeds do deskundige wees er op, dat dit voor derden, die zich op den weg zouden bevinden, zeer gevaarlijk kan zijn, daar de autobestuurder door het plotseling dooven geen uitzicht vor den wagen heeft en dus gemakkelijk een fietsrijder, welke voor den Wagen rijdt, kan worden aangereden, voor al omdat de rijwielen nog geen roode re flectoren aan het achterwiel dragen. In be lang van de veiligheid van het verkeer tteent spr. dat wel spoedig dergelijke re ctoren verplichtend zullen worden ge steld; bovendien zijn reeds proeven geno men met niet verblindende en toch voldoen de schijnende autolampen. Pleiter vraagt ten slotte vernietiging van het vonnis van den kantonrechter. Dö uitspraak is bepaald op Donderdag 10 April a s. INGEZONDEN MEDEBEELBNG. De groote Paaschtentoonsteiling Er is moeilijk iets schoners te bedenken dan deze derde bloemententoonstelling. Verre overtreft zij beide vorigen! Op enkele inzendingen na is de geheele hoofdzaal ingenomen door Aalsmeer Boskoop. De verwachting was hoog gespannen, want deze tentoonstel ling zou 'n ieder in de gelegenheid stellen de nieuwe Hollandsche Rhododendrons te zien, die onze buren, de Engelschen reeds bewonderden op de Cbelsea-tentoonstel- ling in 1923. De voorzitter der „Rhododen dron Society", dr. Millais, zeide het toen te betreuren, „dat deze nieuwigheden niet gewonnen zijn door zijn landslieden die toch hetzelfde krui.singsmateriaal bezaten". Vooral de firma G. B. v. Nes en Zonen en de firma L. J. Endtz, beide uit Boskoop komen op de tentoonstelling met een groot aantal nieuwe variëteiten voor den dag. Doch niet alleen Rhododendrons zijn er te zien! Azalea, Rozen, Tulpen, Orchideeën enz. Daar komen wij dadelijk op terug. De reden Avaarom deze tentoonstelling een nog schooner indruk clan haar beido voorgangsters maakt, is de veel betere af scheiding en opstelling der verschillende inzendingen. Men kon beschikken over coniferen en groenhlijvende heesters, hoo ger dan de gewone handelsmaat, en heeft daarvan partij getrokken om van iedere in zending een weelderig landschap te maken. De zaal doet daardoor veel gevulder aan. Wanneer de bezoeker eindelijk tot den ingang van de zaal is voortgestuwd zal hij onmiddellijk bekoord Avorden door de sier lijke wijze Avaarop D. Baardse uit Aalsmeer niet zoozeer zijn Hortensia's, als wel zijn dwerg-begonia's heeft opgesteld om als tweede vol bewondering te staan hij het landschap met de stille waterplas bij het G. v. Tuhergen uit Haarlem. Om het vij vertje zijn Iris, Dotterbloemen, Druifjes en ik-Aveet-aï-niet-wat geplant. De zonder lingste en prachtigste bloemen staan er tusschen het mos en op het muurtje achter het water: Aronskelken, Ismene, een roode goud-gerande lelie „Gloriosa Rothschildi- ana". anemonen, akeleien, orchideeën. Het is één der mooiste groepen, waaraan men niet spoedig is uitgekeken. Een en al stemmigheid spreiden de va rens en Lerakes en Zonen uit Alphen aan den Rijn ten toon: Adiantum, Nephrolepis, Polypodium en ook Palmen. Bü L. J. Endtz en Co. uit Boskoop ko men eerst de Azalea's, diep-roode zoowel als hardgele, Seringen, Primus, Gouden Regen en daarna de wonder-mooie collectie Rhododendron „Pink-Pearl". Dan weer Azalea's, o.a. de oranje-gele „Princesse Juliana" en hooge pyramide-vormige Rho dodendrons. Struik- en stamrozen vindt men in over vloed bij Akerboom en Fopma uit koop. Er waren donkerroode rozen als voor de kleine inzending van Stuart Low en Co. uit Londen. En het is ook werkelijk een prachtige inzending niet te veel, maar daarom zooveel te beter bekijken, wat al Anjelieren en orchideeën daar staan De achtermuur der zaal is in volle lengte ingenomen door de collectieve inzending van Aalsmeer. Op de le tentoonstelling wa- ren van deze afdeeling de Seringen over wegend in de meerderheid, nu zijn het de rozen. Door donkerroode rozen zal de be roemde „Hadley" moeilijk te overtreffen zijn. Verder zagen wij de goudkleurige „Marcel Rouyer" en de citroengele Clau dius Pernet. Wanneer wij nu de rechter zijwand af gaan komen eerst donker-roode Rhododen drons, Hortensia's en Rozen van Kluis Koning uit Boskoop. De harde kleuren der Hortensia's zijn te veel gemengd. Aardig gedacht is de opstel ling der struikrozen in kleine perken. Ook Azalea's, gele en roode trekken de aan dacht en de typische Rhod. racemosum. Dan komt de Aveelderige plantentuin van C. P. J. Oosthoek, uit Boskoop. Je zoudt het de blauwe waterval kunnen noemen, want het allereerst wordt het oog getrokken naar de door Carlée uit Heemstede zoo voortref felijk gerankschikte „Blauwe Regens" (Glycine). Behalve de andere kleurrijke heesters vonden wij er de nederige witte Kalmia Latifolia met haar eigenaardige bloemkroon. Ten slotte M. Koster Zonen (Boskoop) met prachtige Rhododendrons en P. Buis (Aalsmeer) met eenige manden „Hadley"- rozen en een met dubbele Prunus. Nu blbVen ons nog de middenperken ter bezichtiging over. Het eerste is aan 4 in zenders toegewezen en vormt bij elkaar een Aveldoend geheel. Georg Arends uit Ronsdorf (D.) heeft een bed geplant met nrimnln'c IB voln li-lnnnnn OnK,. 7- ding uit van G. Lubbe uit Oegstgeest. Do witte pluimen van Astilbe vermengd met de licht-paarse bloempjes van Phlox diva- ricata stonden uitstekend in deze bosch achtige omgeving. In een hoekje verscho len Avas de inzending struikrozen van Kromhout Co. uit Boskoop. Wij hebben de geheele Groote Zaal rond gewandeld en gaan ons nu verlustigen in de galerij, waar vooral de Narcissen een goede plaats gekregen hebben. Deze inzen dingen Avaren, toen wij onze rondAvandeling dedeu. nog niet in gereedheid, behalve die van „The Welsh Bulhfields", een inzen ding, die de voortreffelijkheid ook der En- gelsclie Narcissen-cultuur aantoont. Voor al viel de „Brigthling" op, met een mooi rond-gesloten dekblad en een vurig-rood- gerande Icroon en de „Brotonne" met een zuiver botergeel dekblad en een cup van Amrig-oranje. Er waren beste groote trom petters. Als een van de voortreffelijkste nieuwigheden wordt de zaailing 62b ge noemd, met wit dekblad en groote, platte roodgerande cup. Verder kwamen er inzendingen van J. Mooy Jr. (Haarlem), W. J. Eldering (Heemstede), C. A. v. d. Wereld en Co. (RoelofarendsA'een), Warnaar en Co. (Sas senheim), Zonneveld en Philippo (Sassen heim). Van de N.V. v.h. S. A. Konijnenburg uit NoordAvijk was een groep Iris Filifolia, van de N.V. Lowe Shawyer en v. Wave- ren de bekende Iris WetlgeAvood. Do Nederl. Mycologische Vereeniging stelt in potjes ex. paddenstoelen ten toon. Ook een open hak met Morielje's. Aanslui tend aan deze bosch-bewoners is de be- langAvekkende inzending door H. Gorter uit 's-Graveland van rotsplanten, waar liefhebbers een keuze kunnen doen uit de verschillende soorten van Aubretia, Cy- tisus enz. Verderop heeft J. Vrugt uit Hillegom eenige prachtig opgemaakte manden Ani- monen geplaatst, éénkleurig van rood en paars. Daarnaast prijkt A. M. Ruysenaars met reusachtige Calla's. Hiermede hebben wij in het kort aan- gegoven wat deze Paasch-tentoonstelling aanbiedt en laten het aan u over, of deze tentoonstelling door u ongezien zal blijven. Het bezoek was gisteren zeer groot, vanwege den Goede Vrijdag, die door vele Protestanten als feestdag gevierd wordt. In de buitententoonstelling zijn de Nar cissen en Hyacinthen bijna in volle bloei gekomen.- Inaezohden Mededeeling. I.mel eer» beelje Doos 90 - 60-30 ct. Blanke Handeryé vBIJApoth.en Drogist*» Blank Gelaat primula's vin vele kleuren. Gebr. Eggink uit Voorschoten hebben gelukkig weer inge zonden en wel Lelietjes van Dalen in den vollen grond en in een mand, te samen met een collectie Breeder en Darwintulpen. J. Baardse (Aalsmeer) sluit aan met een bed der onvolprezen lioht-paarse Primu la Obconica grandiflora. De overblijvende hoek van dat perk hebben C. B. van Nes en Zonen, die blijkbaar niet genoeg hadden aan het geheele middenperk, aangevuld met de zachtpaarse Rhod. „Countess of Athlone"; geflankeerd aan beide zijden door nieuwe Japansche Azalea's kleinbloo- mig in warme-rose tinten. Zooals reeds gezegd wordt het geheele middenperk ingenomen dor de Rhododen drons van G. B. van Nes en Zonen, die al gemeen bewondering venden. Het derde middenperk maakt vooral van deze zijde gezien een luisterrijke indruk. Laag beginnend met 'kleinere gewassen en Azalea, stijgt de groep met de Rhododen drons en daarachter de donkere coniferen statig omhoog. Dit is de inzending van P. v. Nes en Zn. uit Aalsmeer. Aan de achter zijde konden wij, wat opstelling betreft de groepen van Jac. de Ridder en D. Spaar garen niet op prijs stellen. Wat al te bont. Zeer goed kwam daarentegen de inzon De opening Gisteren te 10 uur, kwam de Interna tionale Jury in het hoofdgebouw hijeen, ter beoordeeling der derde tijdelijke ten toonstelling. Zij telt ongeveer 100 leden, waarvan een ze.stigtal buitenlanders, af komstig uit de Vereenigde Staten van Noord-Amerika, België, Brazilië, Dene marken, Duitschland, Frankrijk, Groot- Brittannië, Hongarije, Italië, Noorwegen, Tsechoslowakije, Zweden en Zwitserland. Namens het hoofdbestuur der Algeineene - Vereeniging van Bloembollencultuur, dat bijna volledig aanwezig was, heette de -voorziter, de heer E. H. Krelage, de jury achtereenvolgens in het Fransch, Duitsch en Engelscli Avelkom. Hij sprak zijn vreug de er over uit, na een tusschenruimte van 15 jaren, weer zoovele» vooraanstaande mannen op tuinbouwgebied als juryleden to mogen begroeten en wees er op, dat in middels voel in de wereld verouderd is, maar de liefde voor de natuur en de bloe men misschien nog is toegenomen. De Nederlandsche tuinbouwers hebben gemeend, dat het oogenhlik gekomen was, om niet alleen een revue te houden over de nieuwe aanwinsten en verbeteringen van de Nederlandsche culturen, maar, voor zoover mogelijk, ook over die van andere landen. Spr. wees op de belangrijke plaats, die de derdo tijdelijke tentoonstelling in het geheel der tentoonstelling inneemt en zei- de, dat alleen reeds hetgeen daar op het gebied van nieuwe Rhododendrons en Azalea's te zien is, de reis der juryleden rechtvaardigt. Ten slotte wees de heer Krelage op de groote liefdo voor bloemen bij de Er.gelsch sprekende volken, die bijvoorbeeld te za- mon jaarlijks niet minder -dan 80 Mo van de blombollcn die geëxporteerd worden, gebruiken. In *t bijzonder heette hij de afgevaardigde van de Royal Horticultural Society ie Londen welkom, tot welke maat schappij de Algemeeno Vereeniging A'oor Bloembollencultuur reeds zoovele jaren in vriendschappelijke betrekking had ge staan, om te eindigen met de verwachting uit te spreken, dat zeker alle juryleden het zouden toejuichen, te vernemen, dat de eerste afgevaardigde der R. H. S. Sir Wil liam Lawrence, Bart, zich bereid verklaard had het presidium der jury te aanvaar den. Daarop aanvaardde Sir William La wrence het hem aangeboden voorzitter schap. Sir William Lawrence verklaarde in het Hollandsch te willen spreken, doch vreesde, dat in dit geval het meerendeel der aanwezige hem niet zou verstaan. Hij roemde Holland als een land dat in bloe mencultuur een wereldreputatie geniet en stelde een gouden medaille beschikbaar, wat een applaus der aanwezigen uitlokte Hierna vroeg het woord Madame de Vil- mórin, die namens haar overleden man, Philippe de Vilmorin van Parijs sprak en eveneens een gouden medaille beschikbaar stelde. Nadat nog door deD heer Krelage eenige mededeelingen van huishoudelijken aard waren gedaan, werd de jury in 10 secties verdeeld, die dadelijk haar arbeid begon nen. Tocht der buitenlandche Jury. Heden zal door de buitenlandscho Jury een autotocht gemaakt worden door de Bollenstreek, aangeboden door den Bond van Bloembollenhandelaars. Om 9.30 uur zal de stoet, die uit 38 auto's bestaat (mec- rendeels afgestaan door particulieren) vanaf „Groenendaal" vertrekken. De Jury leden. die in het Bad-Hotel te Zandvoort verblijf houden, zullen daar om 9 uur worden afgehaald. De tocht gaat over Bennehroek en Hille gom naar Lisse, waar het gezelschap door het Gemeentebestuur ontvangen wordt. De burgemeester zal een welkomstgroet in het Fransch uitspreken, waarna de eerewijn wordt aangeboden. Vervolgens gaat het over Sassenheim en Oegstgeest naar Wassenaar, waar te omstreeks 12.80 uur de lunch gebruikt wordt in Hotel „Oud-Wassenaar". Te kwart vóór 2 uur wordt de reis voort gezet over Rijnsburg, Noordwijk, Piet- Gijzenbrug. Lisse, Station Hillegom, Voge lenzang en Aerdenhout naar Bloemendaal (het Kopje), waarna do thee gebruikt wordt in Hotel „Duin en Daal". Aan de inwoners der bezochte dorpen is verzocht te vlaggen. KEBKMIEÜWS- Het aantal Katholieken in de Ver. Staten. Van de nagenoeg 47* millioen inwoners van de Vereenigde Staten, die tot een kerkgenootschap behooren, zijn 18* mil lioen Katholiek, 8* millioen Methodist, bijna 4 millioen Israëjiet, 2* millioen Preshyteriaansch, 2* millioen Luthers, iets meer dan 1 millioen Episcopaalsch, Vermelden wij nog 700.000 Mormonen. 500.000 Grieksch-orthodoxen. De stad NeAv-York telt 2 millioen Katho lieken en meer dan 1* millioen Israëlieten. Bekeeringen In Engeland. Volgens het„Annoaire Pontifical" 1924, p. 585, hadden er in het afgeloopen jaar 11621 bekeeringen tot de R. K Kerk plaats. In Londen en omsti-eken alleen reeds 3234, terwijl verschillende diocesen het aantal bekeerlingen hoven de duizend zagen stij gen, o.a. Birmingham 1015, Hexham en New Castle 1127, Liverpool 1638, Salford (Manchester) 1422. ONDERWIJS Studiebeurzen R.-K. Universiteit. Studenten, die volgens artikel 198 der HoogeronderwijsAvet in aanmerking wen- schen te komen om té worden begiftigd met een studiebeurs voor de R.-K. Univer siteit te Nijmegen voor het studiejaar 1925 1926, kunnen hun op zegel geschreven re quest, gericht aan den Minister van O. K. en W., vóór 26 April 1925 bij het College van Curatoren der R.-K. Universiteit, Kei zer Karelpleïn 11, Nijmegen, indienen. EN TOINBOUW Geëindigd: Door verbindend worden de eenige uifit deelingslijst: B. Verhei jen, Woerden", Uitkeering nihil. Opgeheven wegens gebrek aan tief: Th. Nas, Leiden. Onze Rioembollen-uitvcer. Thans bijna het dubbele van vorig jaar. Gedurende do maand Februari is aan bloembollen uitgevoerd ruim 417.000 Kg., ter waarde van pl.m. f 437.000. Vorig jaar waren deze maande ja fers 248.000 Kg. en f227.000. In het eerste kwartaal van dit jaar is uitgevoerd 1.145.000 Kg. (in het zelfde kwartaal van 1924 pl.m. 648.000 Kg.) bij een geldswaarde van f 1.208.000 (vorig jaar 629.000). FAILLISSEMENTEN Ui tgespr ok en: A. J. M. van Poorten, Voorhout.. Cur. r J. C. L. Zuijderhof, Den Haag. N. V. Nederlandsche Fabriek van Auto gene-, Snij- en Laschapparaten, Pijnacker. Cur. inr. H. de Ranitz, Den Haag. AGENDA'S ST. ANTONIUS-PATRONAAT. Zaterdag 11 April van 67 uur betaling vau contributie. Zondag, leu Paaschdag, geen Patronaat* Woensdag te half 8 Zangrepetitie. Donderdag 89 uur Arbeidsbeurs. Vrijdag 810 uur bijeenkomst Afd. UI waarbij verkiezing Commissarissen. Zaterdag 67 uur bibliotheek, betaling van contributie, gelegenheid tot sparen ei Retraitefonds. Van 810 uur bijeenkoms Afd. III. ST. FRANCISCUS-LIEFDEWERK. Interparochieel Patronaat voor Jongens. Nieuwe Rijn 52. Zondagmorgen, len Paaschdag, precies H. Mis met algemeene H. Comm, 's Avonds geen Patronaat. Maandagmorgen, 2en Paaschdag, 9 uur precies H. Mis. 's Avonds geen Patronaat Woensdagmiddag half 4. Kleine school jongens, Bijbelsche geschiedenis kleine schooljongens, Avaarna ning. Zaterdagmiddag van half 3 tot half Gymnastiek voor groote schooljongens van half 4 tot half'5 voor schooljongens afd. A. Van half 5 tot half 6 Spaarkas en Bibliw] theek. INTERPAROCWEELE ST. JOZEFS GEZELLEN-VEREENIGING. Rapenburg 52. Gelegenheid, om zich te laten inschrijf ven als adspirant-lid, of om doen aan art. 16, iedere 3de Maandag van de maand. Zondag bijeenkomsten van 12.30—5 van 6.3010.15, en van 8.15—9,45 w verplichte bijeenkomst \roor de Gezellen. Na het Lof prijsbiljarten. Maandag bijeenkomsten van 12.30—2J uur en van 6.3010.15 uur. Na het Lol prijsbiljarten. Dinsdag, Donderdag en Zaterdag eenkomst voor de Gezellen. Dinsdag te 8.30 uur vergadering Com missarissen Ongehuwde Gezellen, Woensdag te 8.30 uur op de bovenzaa vergadering Liedertafel Sebastian Scha! fer; te 8.15 uur in de groote zaal vergade -ring,_yan de Vriendenkring ter eere va Vrijdag te 8.30 uur vergadering Com missarissen Gehuwde Gezellen; te 8.30 vergadering feestcommissie tooneelclu Adolf Kolping. Zaterdag van 8.30—9.30 uur bibjiotheel van 99.30 uur zitting Reiskas 1927. Gezellen en Geluwde Gezellen hebt U al als lid opgegeven voor de liedertafel Voorloopig bericht. Zondag 3 Mei plecfe tigo installatie nieuwe leden. ST. PETRUS-PATRONAAT. Zondag geen patronaat. Donderdag Arbeidsbeurs. Zaterdag van 8,30—9.30 uur bibliolhoet Zondag 19 April te 8 uur in de St. Lo* dewijkskerk Algemeene H. Communie 4 uur nam. prijsuitdeeling \ran de gehou den wedstrijden. ST. PANCR ATI US-PATRON A AT. Zondag van half 1 tot half 3 uur hij- eenkomst der Gezellen. Te 7 uur bijeen* komst der Gezellen; van half 9 tot kAvar* tier voor 10 uur verplichte bijeenkomst Geen Congregatie; geen Patronaat. Maandag. Van 8 tot 10 uur bijeenkoms! der Gezellen. Dinsdag. Bijeenkomst der Gezellen van 8 tot 10 uur. Woensdag. Van half acht tot half ontspanning voor Afd. IV. Van half tot tien uur kaartclub der Gezellen. Donderdag van 8 tot 10 uur bijeen* komst der Gezellen. Zaterdag. Van acht tot tien uur bijeen* komst der Gezellen. Spaarkas, bibliotheek en Spaargelegen* beid voor de retraite iederen Zondag vafll 6 uur tot kwart voor 7 uur. Tevens gele' genheid tot sparen voor de a.s. Retrain welke gehouden wordt A'an 26 tot 29 April (Vergoeding 6.50, vereischte leef* tijd 15 jaar.) ZITA-VEREENIGING. Afd. Bescherming van Meisjes. Zondag en Maandag lokalen geopend, voor Hollandsche en Duitsche Meisjes. Woensdag, 's avonds van 810 uur bij eenkomst Hollandsche meisjes. Donderdagmorgen, te half 8 uur H. Mis avonds van 810 uur Hollandse!^ Meisjes. i Afd. Meisjespatronaat. Dinsdag van half 8 tot half 10 uur afd Napatronaat. Donderdagmorgen half 8 H. Mis. tronaat en Vakschool vacantie. N.B. De Bibliotheek, Noordeinde 44 opend: Dinsdagavond kwartier vóór 8 uufj Woensdagavond te 8 uur en Vrijde# énd te 9 uur. Ook niet-leden kunnen van de Bihlio» theck gebruik maken. R.-K. JONGEVROUWENBOND GROEP Deze Aveek geen bijeenkomsten. -A

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 4