Je Leidseiie Courant' Derde Blad Donderdag 9 April 1925 UIT DE OMGEVING™ j HILLEGOM. Onderscheiding. Bij Kon. besluit is toegekend de zilveren eeremedaille der Oranje Nassau-orde aan F. Kupper te Hillegom, verantwoordelijk machinist bij de N. Z. H. T. M. LANGERAAR. Voetbal. Het ligt in de bedoeling, !n de eerstkomende weken door do R. K. [Voetbalclub S. D. 0. alhier tor gelegenheid van het eenjarig bestaan wedstrijden te doen geven. Het terrein, dat hiervoor uiterst geschikt is, wettigt de verwachting dat velen aan deze wedstrijden zullen deel nemen; reedis hebben enkele clubs uit de omgeving zich aangemeld, terwijl neg meerdere deelname wordt verwacht. De ge legenheid voor aanmelding is vanaf heden opengesteld, te melden aan het secretariaat, den heer L. v. d. Laan. LISSE. „Herwonnen Levenskracht." Wij willen er even op wijzen dat binnen enkele dagen vanwege het Plaatselijk Comité van Herwonnen Levenskracht een bezoek zal worden gebracht inzake de de 5 cent-actie. ZooaLs men ihisschien weet is sinds December 1924, uitgaande van het Hoofdcomité, een actie gevoerd onder 97000 Katholiek georganiseorden om cents vrije contributie voor de bestrij ding der Tuberculose te willen bijdra gen. Evengoed wordt deze aotie ge voerd onder de niet-goorganiseerden, welke medevoelen met de duizenden lijders aan t.b.o. Het hoofdbestuur is tot dit besluit moeten overgaan omdat jaar-* lijks honderden lijders(ressen), die om op- Dame smeeken in een Sanatorium, wegens gebrek aan middelen moesten worden af gewezen. Ook thans staan er minstens 500 op de wachtlijst waaronder vele jonge le vens. Onlangs is alhier voor dit doel een vergadering gehouden. Het bezoek was wel niet schitterend doch de aanwezigen, overtuigd van de noodzakelijkheid tot hulp aan het krachtige woord van den heer v. d. Laan, en begaan met het lot der tal rijke lijdende jonge levens teekenden allen voor de vrije 5 cents-contributie. Zij, die een abonnement nemen op het „Zonne bloemen" maandschrift der Tuberculose bestrijding, bet welke 1.50 per jaar kost, voldoen, als zij aan het begin van het jaar 3.betalen, tevens aan de vrije contributie. Wij Yan onzen kant ho pen dat de leden van bet PL Comité of hun helpers goed zullen worden ontvan gen. Een sigaar of een paar sigaretten minder per week en men doet met die gespaarde enkele centen een Gode welge vallen liefdewerk .'t Behoeft geen betoog, dat zij daartoe in staat zijn, en hierbij hebben we op 't oog de beter gesitueerden, bet bedrag ineens kunnen voldoen ter wijl men voorts zelf kan bepalen of men deze contributie per week, per maand, drie maanden of per jaar wenscht te offe ren. Den leden van heft PL comité, wien. geen moeit6 te veel is voor het schoone doeJ der T. B. C.-bestrijding, wenschen wij een groot succes! NOORDWIJK. Statuten. Met Öt crt. 68 zijn verzon den de Koninklijk goedgekeurde statuten van de Postduivenvereniging „Steeds Sneller", alhier. SASSENHEIM. Gemeenteraad, y De bouw van een nieuw raad huis is voorloopig uitgesteld. De gemeenteraad vergaderde gisteravond te 7.30 uur. Aanwezig alle leden. Voorzit ter de burgemeéster. De voorz. heette weth. Warnaar, die weer FEUILLETON. ZOMBO, DE SLAAF. 22) Morgan sidderde; met zijne bevende handen bedekte hij zijn aangezicht; maar de neger rukte ze hem voor de oogen weg, en riep op gebiedenden toon: Zie en hoor ik wil zulks. Morgan, van zijn schuld bewust, geheel terneergeslagen, stond daar als een maoh- teloos werktuig tegenover zijn slaaf, en gehoorzaamde. Ik zwoer, sprak nu Zombo 'op pleoh- tig verbeven toon, dat ik eerst allen zou vernielen, die u lief hadden en welke gij bemindet; ik zwoer den dood aan uwe kudden en aan uwe slaven, die daardoor alleen van al hunne ellende konden be vrijd worden; ik zwoer uwe huizen en uwe tuinen te zullen verwoesten, en als gij niets meer uw eigendom zoudt kunnen noemen dan mij, dan besloot ik u als een zoenoffer voor mijnen goeden, grijzen door u eerloos ter dood overgelevorden vader te slachten. Dit heb ik gezworen, en uwe kud den, welke gij meent, dat aan eene vee pest gestorven zijn, stierven door mijn vergift, zoowel als uwe slaven welke gij waandet, dat door een besmettelijke ziekte Waren aangetast. De slang, die uwe Lydia 'doodde heb ik door list in haar slaapver trek gelokt; ook uwe eobtgenoote, welke gij vermoeddet, dat de smart over het, verlies har er doohter deed wegkwijnen, slurpte eenen langzamen dood uit den beker, die ik haar dagelijk toereikte; een oogenblik hersteld was, en den heer v. Zonneveld, dio van een buitenlandsche reis was terugge komen, welkom. Weth. Warnaar dankte voor de onder vonden belangstelling. De voorz. uitte er zijn voldoening over, allen zoo juist voor het Paaschfeest „in good order" om zich heen te zien. De ingekomen stukken werden voor ken nisgeving aangenomen, en de af- en over schrijvingen op de begrooting voor 1924 goedgekeurd. De balans- en exploitatierekening der Woningbouwvereniging „Do Vooruitgang" werden voorloopig goedgekeurd, doch zul len uog bij do leden circuleeren; dit op ver zoek van den heer Van Breda. Z, b. st. ging de raad mede met het voorstel van B. en W. de weg tusschen Menneweg en Kerkélaan langs de „De Visser-school" Beukenlaan te noemen. Daarna stelde de voorz. aan de orde: be spreking over den verkoop van het oude en de stichting van een nieuw raadhuis. Met waardeering voor de plaatselijke bla den, die reeds een breede toelichting in hunne kolommen hadden opgenomen, achtte de voorz. het toch gewenscht om de bespreking in te leiden met. een historisch overzicht en een breede motiveering. Daar bij wees spr. o.m. met bescheidenheid het veronderstelde verwijt terug, als zou hij te voortvarend zijn geweest. Niet ik, aldus spreker, maar gijzelf, raadsleden, en gij burgers hebt de noodige drijfkracht uitge oefend. De groote daden van den raad in de laatste jaren doen spr. vertrouwen, dat deze ook thans, waar het gemeentebelang eén groote daad vraagt, niet zal terug schrikken. Daarbij is er moeilijk een schooner sym bool voor de eenheid aller burgers denk baar dan een mooi, nieuw gemeentehuis, wanneer de stichting daarvoor noodig is geworden in verband met het grooter wor dend verschil tusschen de primitieve toe standen ten gemeentehuize en de gelukkig voortschrijdende ontwikkeling der gemeente De eerste spreker uit den Baad, de heer v. Heemstra, was tegenstander van dade- lijken nieuwbouw. Hoofdargument van spr. was, dat de toestand niet van dien aard is, dat de begrooting voor dit jaar, die toch reeds zoo zwaar beladen is, ook al in ver band met de aanhangige plannen voor den bouw van een bad- en zweminrichting, nu reeds met een nieuwe last moet worden verzwaard. Spr. wilde nog een jaartje wachten. De Voorz. antwoordt, dat B. en W. aan een nieuwbouw gedacht hebben, toen het bod gedaan werd voor het oude raadhuis. In het oude gebouw zullen waterleiding, centrale verwarming en eenige verbouwin gen worden aangebracht. Wanneer men de kosten hiervan optelt bij het gedane bod en aftrekt van de kosten van een nieuw laadkuis, is het bedrag niet zoo groot meer De voorz. overlegde bierbij de zelfgeteeken- de schetsen voor een nieuw raadhuis. De heer Van Rhijn komt er tegen op, dat de Voorz. doet uitkomen alsof de stuw kracht te dezer zake~van den raad komt. Deze is bij B. en W. en in hoofdzaak bij den burgemeester. Het lijkt spr. toe, dat B. en W. wel wat hard loopen. Laten wij ons spiegelen aan den tijd die voorbij is, toen na ongekende bloei groote slapte kwam. Op het oogenblik is het voor Sas- senheim een gulden tijd, maar laten wij voorzichtig zijn. Spr. kan zijn stem voor een nieuw raadhuis, niet geven. De heer Bisschops zegt, dat B. en W. nu wel 'ns graag uit een ander vaatje getapt willen hebben, daar zij alleen tegenstanders hooren." Het plan heeft spr.'s volle sym pathie. Degenen, die zich willen behelpen staren zich dood op bezuinigen. Of wij ons kunnen behelpen? Als het niet anders kan wel. Maar behalve raadszaal en_ burge meesterskamer, is het oude raadhuis waar deloos. Niet alleen het inwendige ook het uitwendige dat geen 'sieraad voor de ge meente is, dient verbetering. Ieder inwoner dezer welvarende streek moet met een beetje schaamt zeggen: dat is ons raadhuis. Het oude raadhuis zal tegen zijn volle waarde verkocht worden wat niet dik wijls mogelijk is. Het beantwoordt niet meer aan de eischen en, moet verbouwd worden op 3 manieren. Wanneer men de •verkoopsom en de bosten der verbouwing aftrekt van dé 60.000 voor het nieuwe raadhuis is, aldus spr., het verschil niet zoo groot meer. En dan de conclusie:, men krijgt een gebouw van waarde waarvan het nageslacht kan profiteeren. voor haar overlijden scheen haar alles helder te worden; zij wilde u voor mij waarschuwen; doch het vergift deed zijne werking, hare tong verlamde, zij stierf en gij lcondet den zin niet ontcijferen der wei nige onsamenhangende woorden, welke zij sprak. Morgan sidderde en kon nauwelijks adem halen. Als betooverd door den blik van Zombo, staarde Morgan hem strak aan. Plotse ling echter richtte hij zich met bijna boven menschelijke inspanning op en wiorp zich in volle woede op den moordenaar van zijn geliefd kind en zijner deugdzame gade Door de krachtige vuist des negers te rugges tooten, viel Morgan tegen den grond De slaaf bleef onverschillig staan, met verachting nederziende op zijnen meester, die thans vernederd aan zijne voeten lag. Het was Wiggins, aldus vervolgde Zombo afin vreeselijk verhaal, die uwe heb zucht aanvuurde op dien dag, toen ik met den grooten bulhond moest worstelen, wel ken de blanken op mij aanhitsten met eene woede, alsof er een panter uit de woestijn moest worden aangegrepen; deze Wiggins was het, die u den raad gaf tot den snooden moord, aan mijnen vader ge pleegd. Zie eens, wat ziet gij hier? Zombo trad nu in het volle licht der lamp, en met den vinger op zijne borst en op zijn armen wijzende, vroeg hij nog maals op gebiedenden toon: Wat ziet gij bier? spreek. Morgan, die het noodig oordeelde, den verschrikkelijken mensch te gehoor zamen, sloeg het oog op het gewaad en de armen van Zombo, en sprak zuchtende: Ik zie bloed. De voorz. zegt, dat deze woorden B. en W. aangenaam zijn, omdat .xij komen van iemand die ter zake kun&g is. Spreker raadt den heer van Rhijn aan niet te wach ten. Men zal later dankbaar zijn als men het in de goede tijd gebouwd heoft. De heer v. Breda - zegt dat 't voorstel „als een blieksemstraal van een helderen hemel" zooals B. en W. in hun circulaire schreven wel zeer onverwacht voor den raad gekomen is. Van de motieven is wel iets van aan, maar spr. noemt ze toch sterk overdreven. Hij heeft uitgerekend, dat men met uitstellen ieder jaar f 30X) aan rente .verdient. Hij kan aan dit voorstel zijn stem niet geven. De voorz. kan den spreker niet kwalijk nemen, dat hij de gewiohtigheid der argu menten niet inziet, maar men moet vertrou wen stellen in B. en W. De heer Bisschops merkt op, dat alleen iemand, die dagelijks in het raadhuis komt kan oordeelen of verandering noodzake lijk is. De heer Verkley heeft, toen hij het over zicht van den belastingdruk in de verschil lende omtrek-gemeenten thuis kreeg, zich afgevraagd: Wat zal dat baren? Het bleek dat een bui op komst was in den vorm van den schoonen brief over het nieuwe raadhuis. Spreker acht nieuw-bouw wel wenschelijk en misschien ook noodig, maar vraagt of met een beetje goede wil men b.v. niet het oude gebouw wat kan uitbrei den. En wanneer het tot stand komt, lijkt het spr. gewenscht, dat het in deze belang rijke zaak geschiedt met algemeen goedvin den van den raad. Behalve dat spr. voor zichtigheid wenscht wat betreft den ver koop van het oude raadhuis, heeft hij be zwaar tegen de plaats. In den raad is in dertijd besloten dit hoekje natuurschoon zoo lang mogelijk ongerept te laten. Spr. wil zijn medewerking tot nieuwe stichting verleenen mits eenstemmig bij de leden. De heer v. Zonneveld stelt voor deze zaak voorloopig uit te stellen. Misschien blijven de tijden goed en kunnen wij alsnog, en dan eenparig, besluiten. Spr. merkt op, dat de inkomsten In Sassenheim zeer een zijdig verkregen worden nil. uitsluitend uit de bloembollenhandel, die nu buitenge woon goed is, maar niet altijd zoo kan blijven. Wij kunnen trachten deze eenzij digheid op te heffen door rioleering, water leiding en een park aan te brengen en daarmede andere lieden naar Sassenheim_ te brengen, maar spr. gelooft niet dat iemand zich hier zal komen vestigen om dat er een nieuw raadhuis is. Op het bod staart spr. zich niet dood. Wanneer over een jaar de bloei der gemeente bestendigd blijkt zou spr. op deze zaak wenschen terug Je komen. De Voorz. antwoordt en zegt, dat de bloe misten zooals de heer Z. opmerkte heel voorzichtig zijn, maar toch op tijd we ten te handelen. De heer Speelman wil niet in een herha ling der vorige sprekers vallen, doch merkt op, dat B. en W. met argumenten komen, waarover men nog nooit gehoord had. Voor stichting van een nieuw raadhuis is een lange voorbereiding noodig. Wanneer het werkelijk noodig is zou spr. desnoods 100.000' voor een goed raadhuis niet t« veel vinden. Wanneer wij hot goedkoope plannetje uitvoeren zullen de kosten wel 85.000 bedragen en geen 65.000. Laten wij, als wij iets doen, het goed doen. En la ten wij het eenstemmig doen. „B. en W., weest verstandig, trek uw voorstel in laat men over een jaar terugkomen. U hebt al heel wat verkregen met de toestemming tot stichting in de verre toekomst Om deze laatst vaderlijke raadgeving werd hartelijk gelachen. De voorz. antwoordt, dat er juist met den heer Speelman over gesproken is. Het is een bescheidenheid geweest, dat spr. niet over den toestand van het raadhuis heeft gesproken. Met zijn bewering, dat de bouw wel 85.000 zal bedragen, logen straft de heer Speelman B. en W. Alhoewel de heer Bisschops ziet, dat de zaak wankel staat, blijft hij voorstander. Als de tijd gunstig is en men heeft voor de toekomst toch een nieuw gebouw noodig stel dan niet uit, want dat is verkeerde be zuiniging. Dat de belastingdruk laag is, Is zeker wél een motief! Of moeten wij geld uitgeven als het andersom is? Spr. bepleit, dat een mooi raadhuis een aantrekking ls voor vreemdelingen en dringt aan op be handeling in een volgende vergadering. De Voorz. zegt, dat de ontdooiing van Dan hebt gij goed gezien maar raad nu wiens bloed het is? Morgan zweeg en maakte een gebaar van angst en verwarring. Het is bloed van Wiggins, bulderde de neger, dien ik op den weg herwaarts, na ook hem, gelijk ik zooeven u deed, zijn slechtheid voor oogen te hebben gehouden, geworgd heb, waarna ik zijn met gruwe len beladen lichaam in een moeras wierp, over hetwelk de dwaallichten dansen, en waarin do krokodil en de geduchto kik- vorsch elkander bevechten. Zie, hier is zijne brioventaschzij bevat banknoten, welke hij u voor uwen grondeigendom wilde geven, maar ik zal ze gebruiken tot mijne overvaart naar Afrika, waar ik aan mijne zwarte broeders zal verhalen, hoe slecht de blanko menschen zijn; waar ik hun zal verhalen wat ik gelpden, wat ik gezworen heb. Nu kent gij, ging Zombo voort, ter wijl hij een groot blank mes uit zijn gor del trok, het. plan mijner wraak; gij weet, hoe ver ik daarin reeds geslaagd ben, en, wat mij thans nog te doen blijft. Terwijl Zombo zoo sprak, flikkerde er eensklaps een knetterende vlam in het ver trek, en werd er een knappend geruisch als van eenen pas opkomenden brand ver nomen. Ik wilde, riep Zombo, dat al, wat door uw geld ontstond, in puin en asch ineenstortte; daarom heb ik ook dit huis in brand gestoken, alvorens ik aan de deur klopte om binnen gelaten te worden. De wind zal weldra met de asch van dit huis zijn spel drijven. Blanke, wat blijft mij nu nog over te doen? Mij vermoorden, zuchtte Morgan, met onze zakenmcnschen door bet bouwen van huizen enz. er wel op wijst, dat zij de toe komst niet zoo donker inzien. Den heer v. d. Geest is het tegengevallen de toon, die hij van vele heeron heeft moe ten hooren. Als B. en W. met dit voorstel komen, zullen zij wel degelijke argumen ten hebben. Spr. kan geheel en al met het plan medegaan. De heer Krom is in beginsel geen voor stander. Maar waar de gemeente zoo wel varend is, begrijpt spr. de tegenstemmers niet. Hij wil het voorstel aanhouden tot de volgende vergadering en niet verschuiven tot een jaar. Juist in dezen tijd, nu overal villa's verrijzen stellen de heeren uit. Een flink raadhuis zal een voordeel voor de ge meente en een aantrekking voor vreemde lingen zijn. In dozen gouden tijd moet er gebouwd worden, wat mogelijk is. Spreker zal het plan steunen. Weth. Bader zegt, dat zoolang hij lid is, een dergelijk stuk niet in den raad is ge komen. Wij wisten, dat er verandering moest komen. Wij hebben een prachtig bod voor het oude raadhuis. Wannéér wij een nieuw raadhuis bouwen, moeten wij het nu doen: het is nu de tijd. Spr. heeft nooit gespot met het geld dor gemeente, maar in een weelderigen tijd mag men zich eenige weelde veroorloven. In Oegstgeest, Hillegom, Lisse, Bennebroek, Heemstede, overal zijn de raadhuizen veel waardiger dan in Sassenheimtoch een der welvarendste dorpen der bollenstreek. Spr. en wethouder Warnaar zijn nog vrij in hun meening. Het is eigenaardig, dat wanneer spr. vóór-stemt, juist de 5 Katho lieke leden voor nieuwbouw zijn, alsof zij het geld willen vermorsen. Do heer Speelman heeft desnoods een ton gelds er voor over.Maar w a nn e er dan? Als de bloembollen niet meer waard zijn. „Wees verstandig". Spr. zegt, dat do heer Speelman heeft misgetast inzake woning bouw in '15 en '18. Weth. Warnaar is het tegengevallen. Hij had gedacht, dat het plan met een zekere blijdschap begroet zou worden. De oorzaak hiervan zoekt spr. in het onverwacht open baar worden. Hedenavond is de wensche- lijlcheid van een nieuw raadhuis onder ieders oogen gebracht. De heer Speelman verdedigt zijn oordeel in de door weth. Bader genoemde onder werpen. De heer v. Rhijn meent een inconsequen tie te bespeuren in de meening der heeren Krom en v. d, Geest, welke geheel ontijdig was en waarop de voorz. en de genoemde heeren antwoord gaven. De voorzitter betoogt nogmaals, dat de heeren de toekomst in de raadszaal veel donkerder inzien, dan op hunne kantoren gezien wat er hier en daar verrijst. Het was ook B. en W. niet aangenaam de plan nen zoo plotseling In te dienen, maar waar daden gesteld moeten worden, go- beurt dat dikwijls in kort bestek. De heer Bisschops maakt een voorstel de bespreking tot een volgende vergadering uit te stellen. De heer Speelman beweert, dat do ge meente in opspraak is en dat krijgt mon bij de tweede behandeling weer. Waarom is deze zaak niet in geheime zitting behandeld? De voorz. antwoordt, dat deze zaak al lerminst in een geheime zitting dient be handeld. Van de opspraak heeft hij niets gemerkt. Hoewel men wist uit de krant, dat deze zaak behandeld zou worden, heeft geen burger zich er tegen verklaard. Weth. Bader zegt, dat als er werkelijk oppositie was, men wel adressen enz. bad ingezonden, zooals men pleegt te doen b.v. bij de Zomertijd-geschiedenis. De heer Bisschops dringt nogmaals op behandeling binnen enkele maanden aan. De menschen weten nog niet goed, wat er aan de hand is. De Voorz. zegt, dat B. en W. uit deze vergadering nu niet bepaald de kraoht putten met hun voorstel weer te komenl Zij hebben gemeend, dat de tijd nu geko men is en komen niet er op terug, behalve wanneer er een wenk uit den Raad komt. De heer Zonneveld stelt voor een jaar uit te stellen en de hr. Bader te wachten tot de begrooting. De voorz. raadt aan geen der drie voorstellen aan te nemen en B. en .W de vrijheid te geven ten allen tijde weer te komen. Aldus goedgevonden. Hierna ging de raad ln geheime zitting ter bpsnrekincr der lnonen van do frenrnen- gevouwen handen op de knieën liggende en zacht biddende. Ja, moord moord aan hem,, die mijn vader geen zonnestraal, geen hand vol rijst gunde; moord aan hem, naar wiens bloed ik dorst, als een hongerige tij ger naar het wild gedierte. Bij deze woorden sloeg Zombo de lamp van de tafel, en in het laaie brandlicht, dat rood als een bloedstroom door de vensters drong, stond hij daar als een uit de hel gekropen monster, en riep: De fakkel des doods brandt. Weg met elk ander licht. Nu hief hij het mes in de hoogte, slin gerde het boven zijn hoofd en Mprgan, zijne oogen naar een kruisbeeld opheffen de, bad met luider stemme: „Barmhartigo God", wees mijner ziel genadig. Met een duivelschen lach, dezen angst kreet ten spot, wierp Zombo zich op den knielende; een felle hitte deed alle glasrui ten in .weinig minuten springen, dikke rookwolken drongen met onweerstaanbaar geweld het noodlottig vertrek binnen, in hetwelk men eenige oogenhlikken een blank mes zag flikkeren, een akeligen kreet vernam, waarna alles zoo stil en zoo donker werd al3 in het graf. xvin. Een nacht van genade. De Heer wil den dood des zondaars niet, maar dat hij leve en zich bekeere. Deze troostrijke uitspraak werd aan Morgan bewaarheid, want ondanks het vreeselijk gevaar, waarin hij verkeerde, kwam hij niet om. UIT DE RADIO-WERELD Wat er vanavond te hooren is. 5.20 uur Eiffeltoren, 2600 M. Concort. 5.50 München, 485 M. Orgelconcert 6.Hilversum, 1Ó50 M. Vóór avond-concert. Programma: 1. The Juggler (Marsch, Rosey). 2.Ouverture „Banditenstreicho" (Suppé). 8. Traumidealen (Fu- cik). 4. „La Bohemo", opera fantasie (Puccini). 5. May-timo (Roso). Pauze. 6. Waldloufelein (Kling). 7.Intermezzo Bajazzo (Leoncavallo). 8. Riviera Rosa Nigholls). 9. Ogo-Pogo (Strong) 10. Marsch finale. 7.29 Alle Britsche stations: Tijdsein Big Ben eu nieuws. 7.20 Hamburg, 395 M. Concert. 7.20 München, 485 M. Concert. 7.35 Brussel, 265 M. Concert 7.50 Berlijn, 500 M. Schuhert-a vond 7.50 Frankfort, 470 M. Passions- spiel. 7.50 Miinster, 410 M. Dichtworken en muziek. 7.50 Rome, 425 M. Concert. 7.50 Zürich, 515 M. Passiöusmusik 7.50 Chelmsford, 1600 M. De sta tions rond. 7.55 Londen, 365 M. e.a.: Concert 7.55 Birmingham, 475 M. Concert 7.55 Bournemouth, 885 M. Concert 7.55 Manchester, 375 M. Populaif programma. 8.05 Radio-Paris, 1780 M. Russi sche muziek. 8.10 Hilversum, 1050 M. Extra-con cert door het Hollandsoh Strijkkwartet. 1. Kwartet (O. gr. terts) v. Mozart a. Adagio allegro, b. Andante Cantabila, c. Menuetto. d. Molto Allegro. 2. Andante (Schubert). 3. The-* ma con variaziobi (Glière). 4. Larghetto (Gésor Franck) 5. Ital. Serenade (Hugo Wolf) Pauze. 6. Kwartet op. 18 no. 4. (C. kl. t.) van Beethoven, o. Allegro ma non tants. b. An dante Chergoso. o. Menuetto. d Allegro. 8.20 Chelmsford, 1600 M. Muziek uit Prinoe's Restaurant te Lon den. 8.50 Petit Parisien 845 M. Concert. 10.20 Alle Britsche stations: Dans- muziok uit het Savoy Hotel t« Londen. tewerklieden en do kuuropzegglng aan Moolenaar. Na heropening der vergadering deelt de Voorz. mede, dat de loonen der gemeente- werklieden en der politie verhoogd zijn. Deze loonschalen zijn als volgt: Meyer en v. d. Zon 81 p. week; Boogaards 30; Janson en v. d. Meer 28.50; de beid® politieagenten een iaarlijksche verhooging van 100; de chef van politie 50,daar deze laatste reeds in het genot is van vrijt woning, vuur en licht. Bij de rondvraag wordt geklaagd over de vernieling aangoricht door losloopendt honden. Er zal streng op worden toege zien; bij herhaling zal tegen de eigenaren proces-verbaal worden opgemaakt, terwijl de raad tevons overweegt een verordening te maken om alle in het Park losloopendt honden dood to schieten. Verder werd nog gewezen op de Sas-' senheimer Vaart, die hier en daar ondiepe plaatsen vertoont. Hierna werd de vergadering gesloten. LEGER Eü VLOOT Herhalingsoefeningen zeemilicien- kustwachters. Voor de zeemilicien-kustwaohters, die in het genot zijn van uitstel van herha lingsoefeningen tot in den loop van dezen zomer is als datum van opkomst vastge- steld Woensdag 3 Juni. Zij moeten zich' dien datum op het in de nadere kennisge* ving betroffende hun oproeping vermeldt uur, gekleed in hun bij vertrek met groot* verlof medegenomen militaire kleeding- si ukken en voorzien van hun kooigooderen zoomede van hun zakboekjes, melden aan het gebouw van de Marinekustwacht t« I.eiden. Toen de nachtwind den rook door de tegenovergestelde, insgelijks in stukken go sprongen, glasruiten uit de zaal verdreven had, en het van binnen weder licht begon te worden, zag men Morgan evenals te voren op de knieën liggen en bidden. Het mes des negers lag op den grond en Zom bo stond met neergebogen hoofd In een hoek van het vertrek. Tusschen hem en den biddenden zon daar stond de missionaris, die den afgo dendienaar een kruisbeeld voorhield. De deugdzame man had uit de kamer, welke Morgan hem tot verblijf had aan gewezen, alles gehoord, wat tusschen heer en slaaf plaats had. Zijn. vermoeden, dat God zijn schreden niet te vergeefs her waarts had geleid, bevestigde zich toen op een ontzettende wijze. Aan de deur luisterende, smeekte d# vrome priester ton Hemel, hem te willett bijstaan; want er was in waarheid een hoogeren bijstand noodig, om den woeden den heiden, die zich in zijn volle rechf waande, van zijn bloedig voornemen terug te brengen. De missionaris nam een koen besluit en trad de zaal binnen, juist op het beslissen de oogenblik, dat Zombo op het punt stond, het scherp o staal in de borst te stooten van hem, die op zijn knieën den hemel om genade en ontferming aanriep. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 3