INGEZONDEN MEDECEELING. Ingezonden fóodetieeling. HET STADSGESPREK De strijd van C. A. Brenninkmeyeï tegen dure Hcevenkleeding is zoo populair geworden, dat iedereen er van spreekt. Nu «ij het grif toegegeven, dat de prijzen bij C. A. voor moderne solide Heeren-, Jongens- en Kinderkleoding (goed afge werkt en van prima pasvormwerkelijk bijzonder laag zijn en valt hel licht te be grijpen, dat in de tegenwoordige tijdsom standigheden het publiek buitengewoon is ingenomen met de voordeelige Heeren- kleeding van C. A., want men komt steeds meer tot de overtuiging: C. A. 3s toch voordeeliger, ook voor Heeren- >leeding. Men vergelijke slechts. U ziet dan het resellil dadelijk. 6976 Dinsdagmorgen pl.m. half vijf is door anhekende oorzaak afgebrand het hout- ïtek van den heer Meek, architect te Don- ierbroek. Met behulp van de brandspuit Ver plaatse en de motorspuit te Oosterwol- de, konden de aangrenzende perceelen te gen brandgevaar worden beveiligd. Het geheele houtstek, tot den nog nok gevuld niet timmermansmateriaal, ter waarde ▼an eenige duizenden guldens, werd een prooi der vlammen. Verzekering dekt de schade. Men denkt aan kwaadwilligheid. Dinsdagmorgen is een detachement po- litietroepen ter sterkte van 4- man, onder bevel van sergeant S. Deinum van Leeu warden vertrokken naar Appelscha. Vragen van Kamerleden. De vertraagde Zomertijd. De heer Polak heeft aan den Minister van Waterstaat de volgende vragen ge it e ld: Indien het bericht juist is, dat de Neder iandsche Spoorwegen niet vóór 5 Juni a.s de nieuwe dienstregeling gereed kunnen hebben en dus de zomertijd niet vóór dien datum ingevoerd kan worden, is de minis ter dan in staat en bereid mede te deelcn: I. Waarom de directie der Nederland- sche Spoorwegen geen rekening heeft ge- lioudeu met de mogelijkheid van verwer ping van het wetsontwerp tot afschaffing van den zomertijd en geen maatregelen genomen heeft, om bij verwerping onver wijld met haar dienstregelingen gereed tc ïijn? TI. Waarom hier twee maanden noodig zijn voor het treffen der voorbereidingen voor de invoering van den zomertijd, ter wijl men in het Britsche Rijk, dat niet één doch vele spoorwegmaatschappijen en een veel uitgebreider en Ingewikkelder spoor wegnet bezit, op 2 April kon besluiten op 19 April d.a.v. den zomertijd in te voeren? Het aftreden der Bezuinigings-Commissie. Een interpellatie-Boon. Naar de Tel verneemt, bestaat bij het Tweede Kamerlid G. 4 Boon het voorne men, om eeif imerpeuatie tot uu rendering te richten in zake het door de Bezuinigings commissie Rink aan de Koningin gericht verzoek, om van haar taak te worden ont heven. Het doel van de interpellatie is, de noo- diee opheldering te verkrijgen nopens de door de regeering ten opzichte van deze kwestie aangenomen houding. Belastingonfwerpen. Voorloopig Verslag. Het Voorloopig Verslag is verschenen over de wetsontwerpen tot: Aanvulling der Zegelwet 1917, Wijziging der Successiewet Wijziging der wet op de Inkomstenbelas ting 1914, Herziening van de Verdedi- pingsbelasting II, Wijziging van artikel 33 der Leeningwet 1914 (Staatsblad no. 612) waarvan de gewiizigde tekst is bekend ge maakt bij K. B. van 6 Augustus 1920 (Staatsblad no. 688). Wij komen hierop morgen nader terug. De arbeidswet en de slagerijen. De Minister van Arbeid, Handel en Nij verheid beeft aan hoofden of bestuurders van met een winkel verbonden slagerijen, tn alle gemeenten des rijks, vergund, dat tct 1 Ocf&ber 1925, in afwijking van het bepaalde bij art 24 der Arbeidswet 1919, op Zaterdag de arbeid van de in zoodani ge onderneming werkzame mannelijke ar beiders van 15 jaar of ouder aanvangt om 6 uur des voormiddags, onder voorwaarde, dat in de betrokken onderneming niet door eenigen arbeider op dien dag arbeid wordt verricht na 8.30 uur des namiddags, be houdens, voor wat mannen betreft, arbeid, bestaande in het opbergen van vleesch in de koelcellen van slachthuizen, welke ar beid in het tijdvak van 1 Mei tot 1 October op Zaterdag tot 9 uur des namiddags mag geschieden. De Rotferdamsche Wethouderscrisis. De vertegenwoordigers van dé Rochlsehe, de Vrijheidsbondselie en Vrijz. Democr. Raadsfracties hebben, in aanmerking ne mende dat in den raad een meerderheid bestaat, die overtuigd is van de noodzake- Ejftheid van vermindering van uitgaven •wegens loonen en salarissen over 1925, ge meend, dat na de verwerping van de voor stellen van burgemeester en wethouders en van de daarop ingediende amendemen ten, het financieel belang der gemeente vor dert, dat andere vooretellen te dier zake gedaan en door den raad aanvaard wor den. Deze voorstellen zijn aldus: De voorgestelde regeling van het verhaal van de premie voor hef weduwen- en wee- zenpensioen komt hierop neer, dat het voor dit pensioen in te houden bedrag nooit meer kan bedragen dan f165 5J4 pet. "van f 3000. Tot een salaris van pl.m. f 4700 betaalt men dus uniform 3*A pet. (8X pet. van f4714 f165); boven het salarisbe drag van f4714 neemt het percentage, in verband met de limiet van f 165, langzaam af. De korting voor het eigen pensioen is ©ver de geheele linie uniform 3 pet. Er is dus kans, dat in de raAdsvorgiide- xing van heden ook de wethoudersbenoe- ming niet opnieuw een negatief resultaat zal hebben. Als opvolger van den afgetreden chr. bist. wethouder mr. A. van der Hoeven wordt genoemd de heer B. Richters (a.-r.) De Amstcrdamschs Woihouderscrisis. Mr. C. P. M. Romrae, secretaris der R K. raadsfractie, berichtte, dat hij den volgen den brief van den lieer Wiordels, d d. 7 dezed, heeft ontvangen: „In onze fractie-vergadering van j.l. Zondag heb ik aan mijn medeleden reeds gezegd, dat het mij niet voor uiijn persoon om een wethouderszetel te doen was, en, nadat de fractie mij als toekomstig wet houder had aangewezen, heb ik verklaard, te willen lerugtreflen, indien dit zou kun nen bijdragen tot oplossing van de be staande moeilijkheden in het belang van de gemeente. Bij dezen herhaal ik die verk'aring schriftelijk Ik stel den mij aangeboden wethouderszetel ter beschikking.5' In de gistermiddag gehouden vergadering van den burgemees'er met de. fractie-voor zitters, waren de laatsten of hun plaats vervangers allen verschenen Do burgemeester heeft volgens het HL», voorgesteld overeenstemming te bereiken tol het weder doen verkiezen van bet oude college van B. en W. minus den heer Wier dels. die bedankt hoeft. Hij heeft toegezegd, dat a'sdan in het college een commissie zal worden gevormd tot uitvoering der eerste motóe-Drabbe. Zij zal bestaan uit de wet houders van de Levensmiddelenvoorzaening en van de Openbare Gezondheid, èn een wethouder, tegenstander der melkvoorzie- ning. De opgeroepen leiders zul'en dit voorstel van den burgemeester in hun fracties aan de orde stellen en zeer spoedig wederom to» het b:jwonen eener vergadering worden uitgenood igd. De gewone audiëntie van den Minis ter van onderwijs, kunsten en wetenschap pen zal Donderdag 16 April niet plaats hebben. KERKNIEUWS Pastoor J. M. A. Bots t Men seint ons, dat de zeereerw. heer J. M. A. Bots, pastoor te Assendelft, is over leden. Pastoor Bots werd de 23ste klei 1868 te Nieuwkoop geboren, werd in 1849 priester gewijd en was sedert 1918 pastoor te Assendelft. UST DE GitSGEViflQ HILLEGOM R.-K. Geitenfokvereeniging. Dinsdag avond hield de afd. Hiüegom en Omstre ken van den R.-K. Prov. Bond van Geiten- f n vunvonn imn rr Ivai-o ini>rvai*ornf1ivrillO"- onder voorzitterschap van den heer W. van Beek. De opkomst was matig Onder de belangstellenden waren mede do Bondsvoorzitter en de Bondssecretaris, alsmede de ZeerEerw. Heer Pastoor van Leeuwen, de nieuwe Geest. Adv., die door den vooriL verwelkomd werd. De secr. leest de notulen. De voorz. wekt op. zorg te dra een de jonggeboren geitjes binnen 2 X 24, uur na de geboorte aan den con troleur op te geven. Aan het keurig jaar verslag ontleenen we dat het ledental eenigszins achteruit ging. Het financieel verslag gaf een tekort van f43.11; de a.s begrooting zal echter zorg dragen, dat dit tekort voor hef einde van het nu begonnen boekjaar is gedekt. De heeren Bakker en Zuiderduin zullen de bescheiden nazien De concept-bev.rooting 19251926 werd goedgekeurd. De Bondssecr. bracht ver voleens verslag uit van de Alg. Verg. te T.eiden. De aftredende bestuursleden wer den bij acclamatie herkozen. Ook de leden der Fokcomissie werden herkozen, terwijl de functie van controleur werd aangehou den. De contributie werd vastgesteld op f 1 en f 0.50 per geit, terwijl 25 cent entree zal geheven worden voor nieuwe leden De bespreking van bet Bokliouden werd aan gehouden. Bij inschrijving werden de jonge geitjes gegrind aan den heer W. de Groot Az., voor 48- ct. per stuk, terwijl deze daarvan 8 ct. aan de afdeelingskas pp,> stuk zal hebben af te dracen. Bij de rondvraag verklaarde de G A dat hij aanvankelijk niet bijzonder sym pathiek tegenover deze organisatie stond, doch langzamerhand heeft Mi er de nood zakelijkheid van ingezien. Spr. wekte op tot drukker vergadcringbezoek der loden De Bondssecr brengt nampns den Bond een eeresalunt aan Pastoor Van Leeuwen voor het zoo krachtig steunen van deze vereeniging, waarna de vergadering werd gesloten. De Hanze. De R.-K. Middenstands organisatie hield Dinsdagavond oen pro- liaganda-vergadering in „Flora". De Voorz., de heer C. G. van de Poll verwel komde in het bijzonder den Geest. Adv Kap. Morsch, den heer Chris. Jansen van Amsterdam en don heer F. J. van den Eerden, voorz. van de gew. Federatie Spr. zegt, dat het bestuur gemeend heeft een propaganda-vergadering te moeten beleggen en doelde op het groote nut van de organisatie. Hierna werd het woord gegeven aan Kap. Morsch. Spr. begint met een gezegde van Dr van Meuren, waar deze zegt: „De Middenstand laat zich moeilijk orcaniseeren" Ook velen hier zijn nog niet georganiseerd en daar om is deze avond belegd, in .de hoop. dat de niet-georganLseerden als- nieuwe Hnn- zeleden zullen naar buis gaan. Spr. ging na het verval en de onmisbaarheid der middenstands-organisatie. Hierna verkreeg de heer Chris Jansen bet woord om over het onderwerp „Vreem delingen in Jerusalem" te spreken. Spr. toont dan het hemelsbreed verschil san tusschen het totstandkomen van de organisatie 20 jaar geleden en nu. Er is «eet gedaan, heel veel zelfs, doch nog lang riet genoeg en ondanks deze feiten blijven velen nog uit de organisatie. Als verza melde macht is reeds veel bereikt en zal op materieel gebied nog meer tot stand komen. Humoristisch schetót spr., hoe de rails van de organisatie er zijn gekomen en deze moeten worden gebruikt. En dan vraagt hij, aan de hand van verschillende voorbeelden, moet het daarheen, dat die rails worden opgebroken? We moeten to on en door doen, dat de organisatie «.«-do» om er nog meer muoio uit te halen. Onze belanden moeten we in de vereeniging bespreken en niet achter de toonbank of in de huiskamer. Spr. be sluit roet te zeggen: het woord is aan U.' vindt ge het noodig mede te werken, geeft II dan nog heden als lid op, om te toonen, dat onze organisatie noodig is. Van de gelegenheid tot liet stollen van vragen werd geen gebruik gemaakt, zoo dat de voorz., na een dankwoord gebracht te hebben aan de heide sprekers en na krachtig opgewekt te hebben tot aanslui ting b"i de Hanze, deze vergadering sloot. Veertigjarig ambtsjubileum. Dinsdag was hel 40 jaar geleden, dat de heer Fer dinand Kuipers, wonende aan de Hoofd straat alhier, bij de N Z.H. Trammaat schappij in dienst trad. Die dag re voor den jubilaris tot een onvergetelijke ge maakt. Des morgens werd de heer Kuipers ge complimenteerd door den directeur der Maatschappij, den heer Burgersdijk, die naast de felicitatie bijzonder deed uitko men de trouwe plichtsbetrachting en nauw gezetheid van den feesteling en hem na mens de Directie de gebruikelijke envelop pe met inhoud overhandigde. Tevens bood liij den jubilaris aan een oorkonde van de Maatschappij van- Handel en Nijverheid met bijgevoegde gouden draagmedaille. De heer Burgersdijk deelde den jubilaris ver volgens mede, dat het H.M. de Koningin behaagd heeft hem te begiftigen met de eere-medaille van Oranje-Nassau in zil ver. Hierna voerde de heer Burggraaf, chef van den Uitwendigen dienst, het woord, namens de ambtenaren der Mij. en bood mede onder hartelijke felicitatie een prachtig stoffelijk huldeblijk aan. Do heer Tuininga sprak nu namens het personeel en bood een schitterend bronzen rookgarnituur aan. Verder ontving de heer Kuipers nog tal rijke bloemstukken en andere souvenirs. Hij dankte op hartelijke wijze voor zooveel bewijzen van waardeering en vriendschap en honpte, dat liij in den vervolge nog met tienzelfden ijver zijn diensten mocht ver richten. Des avonds bracht per extra tram het muziekkorps der N. Z. H. T. vanuit Lei den den jubilaris een serenade. Ook wij brengen den ijverigen eenvou- dicren machinist gaarne onze welgemeende gelukwenschen! Vlegelachtig. Dinsdagavond rond 8 uur reed een open auto in zeer matigen gang door de Hoofdstraat. Achterin be vonden zich een tweetal dames. Een paar opgeschoten jongens klommen op de kap en hinderden de inzittende dames. JDe chauffeur stopte en beduidde den jongens, dat ze den wagen moesten verlaten. Men jouwde hem uit en hief een hoeraatje aan De bestuurder was zoo verstandig door te rijden. Commentaar overbodig. De toe schouwers vonden het zeer jammer, dat er geen politie in de nabijheid was. Ho pen we, dat in de aankomende drukke da gen automobilisten onze plaats kunnen bezoeken, zonder lastig gevallen te wor den! 0EGSTGEEST. Excursie. Op de bijeenkomst der ver- eenling ter bevordering van Bloemho'len- teelt voor Oetrstgeest en omstreken is beslo ten, bij voldoende deename, gezamenlijk naar de tentoonstelling te Heemstede te gaan. De dag is bepaald op 16 April a.s. Tot 14 dezer kan men zich bij het bestuur (Terweeweg 70) opgeven. Het belooft voor de bloemenliefhebbers een genotvolle en leerzame dag te worden.- Mon verzocht ons nog te willen mede- deelen, dat deze excursie door iedereen kan worden medegemaakt. Naar de tentoonstelling. Dinsdag zijn van hier een aantal schu'ten met bloeiende planten ge'adeno bestemd voor de tentoon stelling te Heemstede Verschillende kwee kers a'hier zullen met een stand uitkomen, en wij twijfelen dan ook niet aan succes voor de Boskoopsche Flora. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Alhoewel de prijzen iets lager zijn dan einde der vorige week, zijn deze toch nog zeer goed. Betaald wordt per 100 voor le soort: Vuurbaak 810, Gris de lin 3.504. Duchesse de Parma 7.908.10, Murillo f 45.80, Thomas Moore f 4.40—4.60, La Reine 3.804.40, Crimson Queen 7.50, Prosperity 7.408.50, Eleonora 6— 6.20, "William Copland f 7.208.50, Pride of Haarlem 5.406.40, Cramoisie Bril- lant 4.104.60. Met koude-grond Nar cissen gaat het niet vlug. Met het zonnige weer komt alles in bloei. VEUR Coöp. Tuinbouwveiling. De aanvoeren waren in de afgeloopcn week nog zeer belangrijk. Salade werd nog in goede kwa liteiten aangevoerd en handhaafde zich goed in prijs, bereikte Maandag zelfs een aanzienlijke hoogte, doch bij het afgeven van dit bericht, is eenige daling ingetre den. De prijs varieerde van 12 tot 18.40 per 100 voor le en van ƒ5.40 tot f 10.20 voor 2e soort, terwijl stoofsla van 24 tot 33 cent per K.G. opbracht. De spina ziecampagne is in vollen gang, duizenden K.G. worden verhandeld, ter wijl de prijs tot en met Maandag bevredi gend tot goed was. Heden was ook in dit product eenige daling waar te nemen, wat waarschijnlijk zijn oorzaak vindt in de kwaliteit, omdat de kasspinazie door het donkere weer, wat zwak is voor de export De prijs varieerde van 15 tot 32 cent per K.G. Zoodra ze geschikt is voor export, is de prijs veel beter. Van lieverlede komt er reeds meer bloem kool, het zijn nog voorloopcrs, doch reeds zagen we er van vrij goede kwaliteit in prijzen van 816 per 100. De eerste gele komkommers werden verhandeld van 28 tot 31 per stuk. Rabarber wordt graag ge kocht, ze brengt van 12 tot 16 cent per" bos op. Wintergroenten verdwijnen van het tooneel, de laatste boerenkool ging voor 54 cent per 8 K.G., prei geregeld goed in prijs, bracht heden op van ƒ4.50 tot 6.30 per 100, peterselie f 13 per 100 bos, selderij van 4 tot f 5.50 per 100. De handel was dooreen genomen levendig. Veilingloods. Deze week werd vol tooid de bouw van een veilingloods voor berging van pl.m. 40.000 vervoerkisten, vlak tegenover het veilingferrein, op Voor- burgsch grondgebied. Door deze uitbrei ding zijn we in staat, onze fustbeweging geheel te verplaatsen, waardoor het vei- lingterrein zeer ontlast wordt. WARMOND. R. K. Volksbond. In „De Stad Rome" GEETTELIJKE AANKONDIGINGEN GEMEENTELIJKE VISCHVERKÖOP. Aan den gemeentelijken vischwmkel Vischmarkt 18, tel. 1225 is VRIJDAG pp' ZATERDAG verkrijgbaar: SCHELVISCH a f0.11—f0.39, SCHOL a f011—f0 28 BOT a f 0.11. CARBONADE-VISCH f 0.32, POON a f 0.14, GEH. KABELJAUW a f0.22 per pond en IJBOKKING. N. G. DE GIJSELAAR, Burgeffl. Leiden, 9 April 1925. KaihoSbkB Agenda LEIDEN. Maartdag. Vertelavond in bet Bojidsgebou» Dinsdag. St. Jozef Gez. Vereen. Maandvcr. gadering afd. Gehuwden; verkie zing Commissarissen: „Het eigec karakter der Gezellen-Vereeni ging", in te loeiden door der. Eerw. Vice-Praeses, te 8 30 uur Woensdag. Jaarvergadering Vrienden. kring teT eere v. b. AJlerh. Sacra- m ment. St JozdsgezeJlen, te De avond-, nacht- en Zondagdienst dor Apotheken wordt van Maandag 6 tot a met Zondag 12 April are. waarcenomni door de Apotheek van den heer M. Boel- wijt, Vischmarkt 8, Telef. 552 vergaderde de H K. Volksbond in ver plichte vergadering met bevredigende op komst. De Voorz., de heer Haverkort, jm( hierover zijn tevredenheid le kennen, doch moest daarbij zijn spijt betuigen, dat de aangekondigde spreker, niet wa* gekomen doch de zaak waar het om gijig toch zou behandeld worden. Hij afwezig heid van den Secr. werden de notulen aan gehouden. De Penningen, der afdeeling, de heer Wie!, bracht het kwartaalverslag uil, waarbij een batig saldo te melden was vnc 17.09. De heer de Groot deed insgelijks van het Ziekenfonds, waarvoor dit cijfet was 11.67. Hierna gaf de Voorz. een uittreksel van het door do vereeniging „Eigen Huis", in stelling van „Concordia", medegedeelde. In iedere afdeeling kan opgericht wor den een. groep van personen die een der gelijke stichting op touw zetten. Men mod lid zijn van den Volk.si jou d en kan dour 14 jaren ±50 per maand te storten, recht krijgen op een bedrag van 5<H). Wil men nu een huis bouwen, dan krijgt men daar nog bij voor hypotheek 4 maal J 500. Echter is het mogelijk dat groepen van 14 leden, ieder jaar 1 huis laten bou wen. Men kan de hypothee* in annuïteiten aflossen over 20 hoogstens 30 jaai met een gemiddelde rente van 4 of i.-U hooger. Er zijn echter op dit oogenbiii: niets anders op te richten dan reserve-af- deelingen, daar het bepaalde voorsdidl van 2.500.000 door „Concordia" reedt is aangevraagd. Het bestuur zal in dra diligent blijven. Door bet bestuur word voorgesteld met het doel te bevorderen, dal meer jongere leden zouden toetreden net lidmaatschap voor de vakafdeelingci niet meer verplichtend te stellen vooi jonge leden tot 21 jaren. De Voorz. motiveerde dit voorstel, doel; de bezwaren uit de vergadering o.a. dooi den heer de Dunne waren even gemoli veerd om niet op bet voorstel in te gaan In stemming gebracht, werd het voorsld verworpen, welk gelijk lot, met een bijiia even groote meerderheid een uit de ver gadering gedaan bemiddelingsvoorstel ou< derging, zoodat het blijft, zooals het was, De rondvraag bracht een gezellige lw- spreking, en een causerie van den Voorz, over de are. propagandavergadering "f den len Zondag in Mei, waarop vooral dt; vrouwen worden uitgenoodigd om diü: avond 2 sprekers te booren. Hierna werd de vergadering gesloten. KATWIJK AAN DEN RIJN. Ongeluk. Gisterenmiddag had h» zoontje van A W. terwijl hot uit school kwam het ongeluk op de Kerkstraat an der een aldaar passecrende auto lerei li- te komen. Gelukkig liep het nog al betrek kelijk goed af, zoodat het ventje met kleine ontvelling aan liet been en de nou- dige schrik er afkwam. KATWIJK AAN ZEE. Tram. Bij de remise derailleerde gk leren een der wagens van de N. Z. H. 1 M. Dit gaf een groote opstopping in In verkeer. De dienst was eenigen lijd in Jf war smb———anmmas—— DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Ongeluk. In de Raadhuisstraat *d den gistermiddag twee kinderen van <kf heer v. D. den weg oversteken Een au't naderde. Het dienstmeisje, het gevaat ziende, wilde de kinderen tenigtrekkuik doch geraakte daardoor met liet zoon li' van den heer v. D. onder de auto terv'i het andere kind terzijde ran den w'> werd geslingerd. Het dienstmeisje en dochtertje van den heer v. D. liepen O"'' vellingen en schrammen aan hoofd handen op, terwijl het zoontje op vcr' schillende plaatsen bloedend werd ver wond. Van geluk mag worden gesproken dat dit ongeluk nog geen ernstiger gevel gen heeft gehad, daar de auto over dienstmeisje en een der kleine was g*"' den zonder hen ernstig te raken. BODEGRAVEN. Paasch vee-tentoonstel ling. Door leden der fok- en controlevereenigiug f Toekomst" alhier werden op de vier" Paaschvee-teutoonslelling van 3 April J- te Amsterdam de volgende prijzen behaal- le prijs: 3-jarige stier Frits (folo

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2