WOENSDAG 8 APRIL 1925 16e Jaargang. No. 4914 e Ceicbdve (Bou/to/nt pe ABONNEMENTSPRIJS bedraagt bij vooruitbetaling Jyoor leiden 19 cent per week 2.50 per kwartaal. ~ij onze Agenten 20 cent per week 12.60 per kwartaal, ranco per post O 2.95 per kwartaal, et Geïllustreerd Zondagsblad Ia voor de Abonné's ver- jijgbaar tegen betaling van 50 ct. per kwartaal, bij voor uitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 ct., met Geïllustreerd mdagsblad 9 at. Dit blad verschijnt eiken dag uitgezonderd Zon- en Feestdagen I. Bureaux: RAPENBURG No. 10 - LEIDEN TEL. INT, ADMINISTRATIE 935 REDACTIE 15 GIRONUMMER 103003 r. POSTBUS No. II DE ADVERTENTIEPRIJS BEDRAAGT: Gowone advertentlën 30 cent per regel. Voor legezonden Mededeelingen wordt het 3 dubbele van het tarief berekend. s Kleine advertentlën, van ten hoogste 80 woorden, waarin betrekkingen werden aangeboden of gevraagd, huur en vc> huur, koop en verkoop 10.50. Qjft nummer bestaat uit twee bladen» HET LEVEN VAN HUGO GROTIUS. j (Slot) 1 't Waren voor Grotius ook geen gelukki ge jaren, omdat hij allerminst geschikt was roor 't diplomatiek gekonkel van dien tijd. Voortdurend vindt men hem in de weer om jroor Duilschland's krijgsoversten geld en hulp van den beheerder der Fransche 'schatkist af te bedelen, en bij deze pogingen jrcas hij waarlijk niet altijd ongelukkig. Meer dan eens wordt hij door den Kardi naal en den Koning onderscheiden, en toen 'pien in een dorpje, dat hij doortrok om «ich naar 't Hof te hegeven, per ongeluk op gijn karos een bediende had geschoten, werd een gestreng onderzoek ingesteld, op- flat men Grotius' persoonlijkheid wilde res pect eer en. Maar anderzijds lachten zijn meer mondaine collega's, wanneer hij in de uren, die men soms moest wachten voor dat men gehoor bij den Kardinaal of den (Koning verkreeg, zich den tijd doodde met [het lezen van stichtelijke boeken, waar aan hij ook door de lichtzinnige gesprek ken zijner omgeving niet werd afgehouden. ■Voegt men daarbij, dat Grotius meer dan 'eens in godsdienstige geschilpunten werd betrokken, en dal hij eiken keer, wanneer landgenooten hem bezochten en hij met hen Sprak, moest vreezen, dat men zijn woorden in het vaderland verkeerd zou uit leggen dan kan men begrijpen, dat do ,voor het scheppen van wetenschappelijke of stichtelijke werken zoo noodige gemoeds rust hem deels ontbrak. Toch heeft hij ook iin die jaren nog veel op papier gebracht; zoo zijn uitlegging van het Oude en Nieu we Testament; zoo nieuwe drukken, drie in het geheel, van: „De jure belli ac pacis"; zoo de beëindiging van zijn geschiedenis 'der Nederlanden, loopende tot 1609. Maar zijn nersoonlijkheid, hoezeer ook gerespec teerd, was er niet een om afdoende gezag jjuist in diplomatieke kringen te verkrijgen, iJen zoo voegde men hem vanuit Zweden 'dwarskijkers toe; zond hem speciale bo ften, die hun eigen, voor hem onbekende Opdrachten en hun geheime, voor hem ver- 'zwegen bedoelingen met zich brachten. Met 'de openhartigheid, hem eigen, klaagde hij daarover bij Oxenstierna, die hem telken male de verzekering zijner hoogachting gaf. jiïVat hem ten slotte niet verhinderde om, toen het bleek - dat Richilieu den eerlijken i'gezant, die voor omkooping niet vatbaar pas, moede werd toen bovendien diens op volger Mazarin eveneens zijn. vervanging jirenschte, Grotius een plaatsvervanger op te dringen. Deze bleek niet doof voor den [ontvangen wenk, en hoewel hij nog kort .tevoren in een brief aan zijn zwager de jtaeening had geuit, dat men hem in Zwe- jden niet trachtte onmogelijk te maken, ge voelde hij toch, dat voor hem de tijd van gaan was gekomen en verzocht en verkreeg bij van Koningin Maria Christina, die in middels den troon had bestegen, de onthef fing van zijn ambt. Grotius reisde naar Stockholm. Te Diep pe ging hij scheep, liet zijn vrouw, die ge bral zijn leven aan ziin zijde was gebleven voor de baden te Spa achter en kwam in Juni te Stockholm aan, waar de Koningin hem een barer grootste gunstelingen noem de. Zij bood hem aan in Zweden in haar .üienst te blijven, hetgeen hij met het oog pp het Zweedsche klimaat, dat noch voor Item noch voor zijn vrouw geschikt was, [pioert afslaan. Daar men hem wel voort durend groote welwillendheid betoonde, P>aar eenige bepaalde toezegging omtrent jfeen te hekleeden ambt weigerde, tastte Gro tius na lang wachten door en ging scheep 'zonder zelfs een vrijgeleidebrief van do .Vorstin te hebben. Deze gedoogde zulks niet en liet hem, reeds aan boord gegaan, door ■ven edelman terughalen om van haar ten -hove afscheid te nemen. Op reis naar Lu- tcck werd hij door stormweer overvallen; het schip strandde ten slotte nabij Dantzig. [Grotius maakte haast om naar Lubeck te [komen, maar vorderde daarbij zoodanige 'inspanning van zijn toch reeds, ook door .jeeztokte, verzwakte lichaam, dat hij in itosfock ziek werd. De ontboden geneesheer tneende aanvankelijk slechts met een aan- Jal van zwakte te doen te hebben; toen hij Jen volgenden dag terugkwam, bleek wel, 'Jat het geen tijdelijke ziekte, maar uitput- ylng van het afgetobde lichaam was, die ien spoedigen dood deed verwachten. Zijn jferinge medische kennis stond daartegen over machteloos, en juist te middernacht m den nacht van 28 op 29 Augustus 1645, Ontsliep Hugo Grotius kalm en zacht, ciechta zijn reisgenooten, onder wie zijn neef Reigersbergen het eenige familielid waren bij hem. ft Aan den overledene heeft reeds dadelijk we tijdgenoot iets trachten goed te maken jran hetgeen men aan den levende had Misdaan. Immers, Grotius' stoffelijk over- *1° WGrff naar het vaderland gevoerd; 'k perd op 3 October 1645 met groote eer bewijzen te Delft ter aarde besteld. Korten nJn daarna verrees, het praalgraf van i'erhulst, toen en ook nu nog in de onmid dellijke nabijheid van Prins Maurits, die hem en wien hij in dit aardsche leven te genoverstond. Penningen werden uitgege ven bij Grotius' dood, op welker afbeelding men meer dan eens de boekenkist terug vindt. Gedichten werden door geleerden en poëten aan hem gewijd; kortom, na zijn dood heeft het vaderland, dat hem niet had geëerd, begrepen wat er aan hem ver loren ging. Aan het einde der negentiende eeuw heeft men op de Markt te Delft een standbeeld te ziiner eere opgericht. Naar dat standbeeld ging, op initiatief dor Arae- rikaansche delegatie, de eerste Vredescon ferentie in 1899 op teneinde aan den schepper van het volkenrecht hulde te be wijzen. Sedert zijn vele internationale con gressen, gezelschappen en bekende persoon lijkheden gevolgd; meer en meer is het graf en het standbeeld van Grotius een soort bedevaartplaats geworden voor allen, die erkennen, dat hii. drie eeuwen geleden reeds, zag of intuïtief voelde wat thans zich begint te verwezenlijken. BUITENLAND Belqië. Na de verkiezingen. Zetelver li es voor do Katholieken. Het systeem van de samenkoppeling der lijsten blijkt meer nadeelig dan voordeelig voor de Katholieken te zijn geweest. Volgens de laatste berichten zal de nieu we Belgische Kamer als volgt zijn samen gesteld: Katholieken 78 (vorige Kamer 80); Socialisten 77 (68); Liberalen 24 (33); Frontpartij 5 (4); Communisten 2; Daels- partij (Katholieke Vlamingen). Do nieuwe Kamer zal derhalve uit 187 leden bestaan. Het is thans nog onmogelijk te zeggen, hoe het nieuwe kabinet zal worden samen gesteld. Logisch gesproken zou de koning Vandervelde met de taak moeten belasten, een nieuw ministerie samen te stellen, doch de socialistische linkerzijde beschikt over niet meer dan 78 zetels waardoor de socia listische partij niet zou kunnen regeeren zonder den steun van andere groepen uit de vertegenwoordigers der drie groote par tijen, doch het schijnt dat de liberalen niet veel voor deze oplossing voelen. Men be- grijpt dus, dat de situatie moeilijk is. Duitschland. De presidentverkiezing. De candidatuur Hindenburg. De strijd in den boezem van do commis- sie-Loebell, de strijd om de personenkwes- tie Jarres-von Hindenburg is au fond ge nomen niets anders dan een strijd tus- schen de Duitsch-nationalen en de Duit- sche Volkspartij om do hegemonie in het rechtsche hloo. Tot dusverre heeft de Duit- sche Volkspartij de leiding gehad. Uit haar midden was als candidaat voor 't rijkspre sidentschap dr. Jarres hij eerste stemming voortgekomen, uit haar boezem ook do ge meenschappelijke candidaat voor het Prui sische minister-presidentschap. Zij heeft door dr. Streseniann de richtsnoeren voor de buitenlandsche politiek uitgestippeld en ook in kwesties van binnenlandsche poli- tieeken aard den laatsten tijd voortdurend den doorslag gegeven. Daar hebben de Duitsch Nationalen thans klaarblijkelijk genoeg van. Sedert circa twee weken stellen zo energieke pogingen in het werk, om zelf de leiding in handen te krijgen. De actie tegen de candidatuur van dr. Jarres is de eerste stoot eerst ach ter de schermen, daarna oppnTijker werkte ze voor de candidatuur-Hindenburg. Het partijbestuur dor Duitsch Nationale partij en de besturen der landelijke organi saties dezer partij hebben een motie aan genomen, waarin de proclameering van de candiatuur-Hindenburg wordt verlangd. Ook de economische partij, die al sedert geruimen tijd in het kielzog van de Duitsch Nationalen voer, heeft zich voor Hinden burg uitgesproken, terwijl ten slotte de Beiersche Volkspartij, die naar men weet scherp tegen dr. Jarres gekant was, in een te Munchen gehouden vergadering ver klaard heeft, bereid te zijn een eventueelc candidatuur-Hindenburg te steunen. Daar tegenover besloot het bestuur van de Duit- sche Volkspartij, onder alle omstandighe den aan dr. Jarres vast te houden. Intusschen was er in den loop van den middag bij do commissie-Loehell een tele gram ingekomen van Hindenburg, waarin deze thans onomwonden verklaarde, in geen geval een candidatuur te willen aan vaarden. Reeds ademden de voorstanders van Jarres verlicht op. Eindelijk zou er dan een eind aan den strijd over do perso- nenkwestie komen. Maar ze hadden bui ten de hardnekkighid van de Duitsch Na tionalen gerekend. Onmiddellijk na het bekend worden van Hindonhurgs telegram, is admiraal von Tirpitz, in opdracht van de Duitsch Nationale partij naar Hannover vertrokken, teneinde te probeeren den grij zen veldheer te bewegen om op zijn besluit terug to komen. Of liet gelukken zal? Frankrijk. DE POLITIEKE CRISI8. De financieeie voorstellen. In den minister ra ad vastgesteld. In den gistermorgen gehouden minister raad is het wetsontwerp tot saneering van den financieelen toestand definitief vast gesteld. De groote verrassing er van is, dat met de verhooging van de limiet der bankbiljetten-uitgifte van 41 tot 45 milliard ook het voorschot van do Banque de Fran ce aan den Staat met 4 milliard verhoogd is, en dientengevolge van 22 op 26 milliard is gebracht. Dit is in strijd met alle tot nu toe door de regeering afgelegde verklarin gen, hoewel het feit op zichzelf zeer logisch is, daar de schatkist alleen op deze wijze uit de verlegenheid geholpen kan worden. Er is lang beraadslaagd over den rento- voet van de zoogenaamde gecontroleerde vrijwillige leening. Minister De Monzie had 4 pet. voorgesteld, terwijl de socialisten, ten einde de leening meer het karakter van een heffing op het kapitaal te geven 1 a 2 pet. voldoende achtten. Er is toen 'n oogeiïblik gedacht om dien lagen rentestan daard gepaard te doen gaan met de moge lijkheid van het winnen van premies, maar ten slotte heeft men dit denkbeeld opgege ven is men tot vereenstemming gekomen, de rente op 3 pet. te stellen. Het debat in de Kamer uitgesteld. In afwachting dat gisterenmiddag in do Kamer een belangrijk debat zou plaats vin den, waren de meeste député's aanwezig en waren de tribunes dicht bezet, zooals op groote dagen het geval pleegt te zijn. Doch de regeering had in overleg met de groepen van het Cartel besloten dat de mi nister van Financiën gisteren geen enke le verklaring zou afleggen, en dat geen de batten zouden worden geaccepteerd. De Monzie bepaalde zich er daarom toe, het ontwerp op het bureau van de Kamer te deponeeren en een spoedbehandeling door do financieeie eoirrniissie te vragen, opdat het openbare debat er over reeds heden middag zou kunnn beginnen. Hiertoe werd zonder diseussie besloten. Een socialistisch voorstel. De socialisten hebben besloten een tegen ontwerp in te dienen, dat een heffing „pur et simple" van het kapitaal voorstelt. Dit is niet anders bedoeld dan als een betoo ging tegenover de kiezers, dat zij in prin cipe gehecht blijven aan de heffing op hot kapitaal. Indien dit tegenontwerp afge stemd wordt, hetgeen zonder twijfel gebeu ren zal, zullen zij zich met het regeerings- ontwerp vereenigen. Men verwacht, dat het debat over het laatste zeker twee dagen in beslag zal nemen. Kamerontbinding in 't zicht. Voor het geval de Senaat het financieeie wetsontwerp afstemt, hetgeen waarschijn lijk is, zal het Cartel van 25 April tot 3 Mei een actieve campagne voeren voor de ge meenteraadsverkiezingen te houden, op dien laas!en datum, waarhij dan liet conflict tusschen Kamer en Senaat als strijdleuzo zal dienen. Daarna zal er waarschijnlijk geen andere uitweg blijven dan een Kamer ontbinding. Deze mogelijkheid wordt lang zamerhand door alle partijen in het oog gevat. De socialisten schijnen er niet af- keerig van te zijn. Het grootste verzet komt nog van do zijde der radicalen, die zetelverlies vreezen. De ambassade bij het Vaticaan. Een compromis verwacht. De „Gauche démocratique",, de linker zijde van den Senaat, heeft gistermiddag beraadslaagd over de aan te nemen hou ding in het debat over do kwestie van het gezantschap bij het Vaticaan. Van radicale zijde zijn stemmen van protest opgegaan tegen het aannemen van de transactionee- le formule van De Monzie. Men verwacht, dat Herriot in deze kwestie niet meer do vertrouwenskwestie zal stellen. Misschien zal een compromis gevonden worden, dat de zaakgelastigde bij het Vaticaan zich, behalve met Elzas-T.otharingen, alleen met de zaken van Syrië en andere mandaatge bieden van Frankrnk zal bezighouden en niet met die van Frankrijk zelf. De studentenstaking. Een échec voor de regeering in don Sena at. In den Senaat heeft de regeering eoa échec geleden inzake de kwestie der staking van studenten. Senator Blaignau had bij wijze van teeken van afkeuring van de houding van den minister ten aanzien van de benoeming van professor Scelle een vermindering van de credieten voor het openbaar onderwijs met honderd frapes voorgesteld in weerwil van het protest daar tegen van minister Albert. Deze vermin dering werd met 138 tegen 134 stemmen aangenomen. Het resultaat van deze stem ming werd aan de rechterzijde begroet met het geroep van „Demissionl" (aftreden!) Albert, die de kwestie van vertrouwen niet had gesteld, negeerde dit geroep, doch dit kleine échec is niettemin een teeken van de vijandigheid die een groot deel van den Se naat aan den dag legt tegen den minister. Hei vrouwenkiesrecht aangenomen. De Kamer heeft gisteren goedgekeurd 't wetsontwerp volgens hetwelk de vrouwen bij de gemeentelijke verkiezingen het actief en pasief kiesrecht zullen krijgen. Engeland. De intergealiieerde schulden. Het Franse li-En g e 1 s c h e meenings verschil. De diplomatieke medewerker van do „Daily Tel." zet uiteen, dat er nog geen sprake is van een spoedige schikking der intergealiieerde schulden, of zelfs maar van werkelijke onderhandelingen. Uit de tot nu toe gevoerde besprekingen, welke door de crisis in Frankrijk onder broken zijli, blijkt, dat or voor het oogen- blik een niet te overbruggen meeningsver- schil beslaat. Het blad geeft als voorbeeld de jaarlijlcsche betalingen, welke Engeland van Frankrijk zou hebben te verwachten, ter dekking van een deel zijner eigen be talingen aan de Vereenigde Staten. De Fransche desk., die te Londen de vorige week overleg hadden gepleegd met de Brilsche collega's, hadden klaarblijkelijk aangenomen, dat Engeland het bedrag van de Dawesaflossing als basis zou aanvaar den, n.l. 25 millioen pond, zoodat de ver schillende geallieerden jaarlijks tien mil lioen pond zouden hebben te betalen. On der deze wordt ook Rusland gerekend, dat Engeland nog aanmerkelijk meer en Italië, dat Engeland een weinig minder schuldig is dan Frankrijk en verder Servië, Roeme nië, Griekenland, enz. Op die basis zou Frankrijk's aandeel ongeveer drie millioen pond per jaar hebben gedragen of een half procent van zijn totale schuld aan Groot- Briltannië en dit cijfer zou gedurende do eerste en moeilijkste periode nog tot 2M of zelfs tot 2 millioen pond worden geredu ceerd. Vergelijk hiermede de Britsche opvat ting, zegt het blad. De Engelsche deskun digen hebben hun eigen denkbeelden om trent de bedragen, die zij redelijkerwijze en wat Rusland betreft onredelijkerwijze van de verschillende geallieerden en ex-ge allieerden kunnen verwachten. Ook hebben zij hun eigen idee, omtrent hetgeen het Da- wesplan voor Engeland kan afwerpen. Alle bijeengenomen rekenen zij op 15 mill, pond per jaar, want zij beschouwen al die verschillende mogelijkheden en waarschijn lijkheden in het licht van speculaties. Zij zouden dus bereid zijïi van Frankrijk het jaarlijksche overschot van 20 millioen pond te vragen, in plaats van de 30 millioen pond, welke de Britscho belastingbetalers aan rente betalen voor de 600 millioen pond, welke Engeland aan Frankrijk ge leend heeft. "Wanneer Duitschland elk jaar do volle Dawesbctalingen deed, dan zoudon Frank- rijks betalingen tot de helft, d.w.z. tot 10 millioen pond, worden gereduceerd. Maar zelfs dit lage cijfer maakt de Fransche ver tegenwoordigers onrustig, terwijl ze van 20 millioen pond in het geheel niet willen we ten. Een waarschuwing van Chamberlain. Vertrouwen of een niouwo catastrofe. De Engolsche miivslor van buitenland sche zaken heeft te Birmingham een redo gehouden, waarin hij zeide, dat het onmo gelijk was zich in internationale vergade ringen te bewegen en niet te voelen, dat er, al is de vrede dan ook zes jaar geleden ge- teekend, zelfs ten huidige dage geen atmos feer van vrede is. Vrees houdt Europa bovangen, vrees voor een nieuwen oorlog, zij het dan ook mis schien nog niet in onze dagen. En tenzij or vertrouwen en veiligheid kan worden ge bracht in de internationale sfeer, beweegt Europa zich angstig, misschien langzaam, maar stellig zeker naar een nieuwe cata strofe. De Britsch-Russische betrekkingen. Nieuwe onderhandelingen over eon leening. Do diplomatieke correspondent van do „Evening Standard" meldt: Rakofski, de Russische gezant te Londen, is na een afwezigheid van bijna 3 maanden op zijn post teruggekeerd. Do Russische regeering ontbood eenigen tijd geleden al haar voornaamste vertegenwoordigers in het buiten'and naar Moskou voor een be langrijke bespreking van de politiek, door haar in het vervolg ten opzichte van de buitenworeld te volgen. Ten gevolge daar van werden zekere besluiten genomen en keerden Rakofski en Krassin, de Russi sche gezanten te Londen en Parijs, naar hun posten terug met nieuwe opdrachten. Naar verluidt zal blijken, dat de houding van do Russische regeering tegenover de kapitalistische regeeringen welhaast volko men veranderd is en dat in de naaste toe- HET VOORNAAMSTE NIEUWS. BUITENLAND. Het verbinden der lijsten heeft zetelverlies opgeleverd voor de Belgische katholieken. De candidatuur-Hindenburg on de ver* deeldheid der rechtsche partijen in Duitschland. Vandaag beginnen de Kamerdebatten over de financieeie plannen van de Monzie. Men verwacht een verwerping in den Senaat. Rusland tracht nieuwe leeningen in En» geland te krijgen. BINNENLAND. Vergadering van den Centralen Raad van den R.-K. Volksbond. (2de blad,) Een adres van het R.-K. Werkliedenver* bond waarbij eenige wenschen wordcg ge uit inzake de Weeldebelasting. (2de blad). De Regeering zal een commissie instel len ter samenstelling van statistieken in zake de levensmiddelenprijzen. (2de blad). De Michaelisten in Noord-Holland, Zuid- Holland en Zeeland stellen één Michael- candidaat: den Haagschen journalist Bon. De Districtendag in den D. H. V. B. (Sport.) k-omst de belegging van huitenlandsch kan pitaal in Rusland op aanlokkelijke wijze zal worden aangemoedigd. Rakofski zal beproeven een nieuwe leo- ning te Londen geplaatst te krijgen waar voor de eerste stappen reeds zijn gedaan, Hoewel de Britsche regeering een dergelij ke leening niet zal garandeeren, heeft zij geen principieele bezwaren tegen particu liere leeningen voor Rusland, zoodal deze zaak geheel aan het oordeel van geldbo' eg gende en financieeie belangen wordt over gelaten. Tijdens Rakofski's bezoek aan Moskou werden behalve financieeie ook nog vele andere zaken besproken, en het zal blijken, dat de politiek der Russische rogecring werd gewijzigd, inzonderheid in de rich ting van aanmoediging van buitenland.-, lie ondernemingen in Rusland. De Balkan. De kleine enltente en de Balkansta en. De „Times" verneemt uit Boekarest, dat do officieele kringen het tegenwoordige tijdstip niet het geschikte achten voor do aansluiting van Roemenië bij het verhond tusschen Griekenland en Zuid-Slavië. Het denkbeeld van het vormen van een hond genootschap tusschen Roemenië, Grieken land en Zuid-Slavië voor het behoud van den vrede op den Balkan met handhaving- van de bestaande verdragen, zal in begin sel ook besproken worden op de conferen* tie der kleino entente 'to Boekarest in be gin Mei, evenals do kwest:e van de verhou ding van Polen tot de kleine entente. Maai een formeel toetreden van Polen of Grie kenland lot de kleine entente kan op het oogcnblik niet overwogen worden. BINNENLAND Het Politiek Advies. De groepen „S l-M i c h a 1" in Noor d-H o 11 a n d, Z u i d-H o 1- land en Zeeland. Zondag kwam het groepscomité, omvat* tende de verschillende clubs „St.-Mi* chaël" in de provinciën Noord-Holland, Zuid-Holland en Zeeland nogmaals bijeen tot vaststelling en eventueel© voorbereiding der houding, aan te nemen ten opzichte van het Politiek Advies der R.-K. Staatspartij, Na een korte inleiding van den voorzit ter en do daarop gevolgde besprekingen, waaraan alle comitéleden deelnamen, werd met algemeene stemmen besloten het Poli tiek Advies niet te volgen, doch v^r deze geheele groep met één St.-Michn ndi- daat uit to komen, n.l. den heer Bon. jour* nalist te 's-Hage. De besturen der verschillende clubs zul* len binnen enkele dagen terzake worden ingelicht. Een bij groepscomité ingekomen circulai re, waarin werd aangedrongen over hei ■geheele land met vrije lijsten uit to komen werd als zijnde voorbarig terzijde ge* legd. Te voren had het Comité Noord-Holland van „St. Michaël" Zaterdagmiddag te Zaandam een vergadering Ier bespreking van het politiek advies. Vertegenwoordigd waren de afd. Zaan* dam, Helder en "Weesp, terwijl ook iemand! uit Alkmaar en Castricum tegenwoordig was. Aanwezig was ook de heer dén BaaJ uit Haarlem, die do can di dat uur-Loer ak ker naar voren bracht, teneinde zoodoende stommenversnippering te voorkomen.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 1