A. WAALS lülgiÉis C Ms Vill volgens waarnemingen verricht in den morgen van 7 April 1925, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoog3te Barometcrst.: 703.6 Whisby. Laagste BaroinetersL75Ü.6 Brest en BLtcksod. Verwachting tot den avond van 8 April: Zwakke tot matige wind uit Zuidelijke richtingen, betrokken oi zwaar bewolkt met tijdelijke opklaring, waarschijnlijk regenbuien, zeilde tempera! ni Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uur is aau- gegeven door den groeten wijzer Het dun ne lijntje beduidt don stand van gister middag 3 uur. LUCHTTEMPERATUUR. 15 gr. C, HCHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Dinsdagnamiddag 7.12 tol Woens- da gvoorm i d dag 4.50. Radio-omroep en politie. Vrijdag was door de radio-can roep te Hilversum een verzoek verzonden van den Burgemeester van Beverwijk om aanhouding of opspo ring van dc 19-jarige J. v. d. SI. Vermoed werd. daardif jongmensch aan zwaar moedigheid leed. dat hij verongelukt zon zijn. De heer BTankenstein alhier, die do politie alhier dagelijks In de gelegenheid stelt om ven deze omroep gebruik te ma ken had ook dit bericht aan hen verstrekt. Zaterdagmorgen werd dit jongmènsch door de politie alhier aangehouden en naar zijn woonplaats teruggebracht Voor de radio-omroep ook zeker wel een succes. Overtreding Arbeidswet. Deze week zijn door de politie alhier verschillende processen-verbaal ongemaakt wegens over treding der Arbeidswet. OngevM. De hepr O. was deze week aan het boomen snoeien. Hierbij verwonde hij 7.ijn wijsvinger zoodanig dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. STADSNIEUWS Volksbeudsnieuws. Bon 2den Paasehdag zal in het uuuua^- bouw een vertel-nvond worden gegeveD over het onderwerp per stoomschip van Amsterdam uaar Zn id-Amerika, waartoe de leden van den R.-K. Volksbond gratis toegang hebben met hun huisgen ooten. Met vele platen zal deze verfelcivoncl worden toegelicht. Gouden huwelijksfeest. Onder groote belangstelling mocht het echtpaar H. CL Bctlebem, Apothekersdijk 11, vandaag zijn gouden huwelijksfeest berdenken. ZooaTs wij indertijd reeds me dedeelden gaat dit gouden huwelijksfeest twee andere, een zilveren en een koperen, van een tweetal buurtbewoners onmiddel lijk vooraf. 't Was vandaag feest op den Apothe- kersdijk, wat zich uitte in het wapperen van talrijke vlaggen, 't Was echter vooral feest in de woning van bet gouden echt paar. Ken schal van bloemen sièrde do kamers, fa! van gelukwensehen en ge schenken saven Wijk, dat velen dit heuge lijk feit niet onopgemerkt voorb ij wilden laten gaan. Ouder de felieitaties was er Pok een van den burgemeester, Jhr. Mr. N. C. de Gijselaar. Ned. Genootschap tot zedelijke Verbetering der Gevangenen. Aan het jaarverslag der afdeeling Leiden van het Neclerlandsch Genootschap lot ze delijke verbetering der gevangenen onlloe- nen we hef volgende: In het bestuur kwam eenige verandering be heer dr. J. F. R. Rassers, die gedurende de langdurige ziekte van den voorzitter ds. Joh. W. Groot Knzerink, dien functie heeft waargenomen, bleef als bestuurslid aan de afdeeling verbonden, toen de voorzitter zijn laak weder kon hervatten. Ook mr. P. M. Trapman was bereid yoorloopig een be stuursfunctie 1e aanvaarden. De Algemeene Vergadering zal de aanvulling van bet be stuur met beide bovengenoemde heeren, die cn hoofd- en afdeelingsbesluur gaarne aan het Genootschap verbonden willen zien, hebben te bekrachtigen. Het ledental bleef vrijwel constant. Het bedroeg op 31 Dec. 1924 105. De financieele toestand van de afdeeling v?as bij den aanvang van hot jaar zoo pré cair, dat de secretaris-thesaurier zich ook lot de Regeering meende te moeten wenden. Regeering verwees hem naar het hoofd- •stuur, dat de Algemeene Vergadering adviseerde aan de afdeeling een subsidie ?root 1000 te verleenen, waartoe beslo ten werd. Door deze subsidie en een van Regeering groot 101.65 behoefde geen der ontslagenen, die zich voor hulp aan meldde, wegens gebrek aan geld te worden afgewezen. Hier ter plaatse werd menigmaal overleg gepleegd met de R.-K. Reclasseering en de Orde van Goede Tempelieren. Teiefoneererj op Zon- en Feestdagen. Alet ingang -van Zondag j.l. is de bepa ling, dat gedurende de uren 46 en 810 op Zon- en feestdagen alleen over dringen de aangelegenheden !oca;e gesprekken mo gen worden gevoerd, opgeheven. Evenals de beide vorige jaren ontving onze stad ook beden een bezoek van een 40-tal Teachers from the Dominions of the British Empire, d.w.z. uii Australië, Cana da on Zuid-Afrika Het Britsche Rijk ver sterkt den )>and tussehen moederland en Dominions door een ruiling van teachers; alk jaar worden dan tegen Pasehen de vreemdelingen in staat gesteld, om onder bekwaam ge'cide eenige weken op bet Con tinent van Europa door te brengen. De dag in Leiden' wordt zeer hoog geschat, zoowel om hetgeen Irier te zien is als om de vrien delijke ontvangst, den gasten door onzen Burgemeester bereid. Ovcr-gens is het de Vereeniging NederlandEngeland, daarin bjigesfaan door hel Leidsch? Pilgrim Fa thers Genootschap, die voor een behoor lijke receptie zorg draagl. Tegen 4 uur veramigden allen zich in de Senaatskamer der Universiteit, waar een kop thee werd gebruikt, cn evenals bij vori ge gelogen lieden Prof. Dr. H. M. van Nes hel gezelschap toesprak. Na een welkomst groet sprak hij over de roemrijke geschie denis van ons vaderland dat altijd oen toevluchtsoord is geweest voor allo ver drukten, en herinnerde in dit verband aan John Robinson, den geestelijken leidsman der Pilgrim Fathers, wiens verscheiden vóór driehonderd jaren onlangs is herdacht geworden. TT ij wees op de groole be teeke nis der Leid so he Universiteit, deelde iets mede over hare organisatie, en verhaalde, hoe op 9 Februari haar 350-jarig bestaan werd herdacht in tegenwoordigheid van het Vorstelijk Huis. Hel eero-d-ootoiaat van PI. M. de Koningin word natuurlijk niet ver geten. Ten slotte werd de geschiedenis van hef ontzet van Leiden herdacht, waarmede de stichting der Umversiieil zoo nauw verbon don is, en co wezen op de laatste feestvie ring van 3 October. Do Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier Ifieed ons mededeeling omtrent een vonnis, gewezen door de Arrondissements rechtbank te Maastricht, inzake bet val- schelijk onderleekenen en indienen van een wijziging voor inschrijving in het Handelsregister. D.d. 17 Februari: 1925 veroordeelde de Rechtbank H. F Tussc hen broek te Heer len, terzake dat hij valsehelijk met den naam J. Gléfum formulieren voor adres wijziging van een ingeschreven handels zaak had onderteek end, tot een voorwaar delijke gevangenisstraf van oen week, met een proeftijd van 2 jaar. "Werd dezen zomer het Utreehtsche Jaagpad tussehen de Willi elminabrng en de Leiderdorpsehe brug geheel vernieuwd op een gedeelte na, waar nog een klinker- bestraling schijnt te worden aangebracht, thans zullen de bewoners aldaar worden verblijd met een e&eetriscbe .straatverlich ting. De gemeente schijnt hiervoor de noo- dige vergunning aan Ged. Staten aange vraagd te hebben. De eerste stap is dus ge zet en waarschijnlijk straalt het Jaagpad dus aanstaanden winter reeds in een zee van Keilt. De /-jarige J. v. Z. is op de Heeren- straaf door den wielrijder de H. overreden ten gevolge waarvan de jongen een snede m do linkeroorschoïp en eenige ontvellin gen aan het rechterbeen opliep. Vanmiddag omstreeks 12 nar heeft een 9-jarig jongetje P. W. de Z, wonende in de i.ijsbefbsfoeg, terwijl de Marebrug op de Oude Vest werd opengedraaid, zijn linkervoet spelenderwijze tussehen het bruggefooefd en de brug gestoken met het noodlottig gevolg, dat hem vier teener, werden a/gekneld. Omstanders hebben hef knaapje naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd, waar men hel noodzakelijk heeft geacht, het linkerbeen tot boven de knie te amputeeren. Gi.sterniidag sloeg op de Haarlemmer vaart een paard, gespannen voor een wa gen met kalveren, op hol. 'De koetsier trachtte nog het paard met de leidsels in bedwang la houden, doch zulks gelukte niet. De koetsier viel van don bok: het paard rende den weg of en kwam in een langs den weg gelegen moddersloot te recht. De wagen en bet tuig bekwamen eenige niaterieele schade. De koetsier C. kwam met den schrik vrij. Bij de politie is door zekeren O. aan gifte gedaan, dat ten zijnen nadeele aan den Hoogen Morsehweg een kalkput, waarin vier kuipen kalk waren gestort, is leeggehaald. Gistermiddag om uur is de 5-jarige Joh. v. B. H. op do Hoogewoerd bij hef oversteken van de straat aangereden door een auto, bestuurd door baron M v. d. B v. H. Het kind beliep eenige ontvellingen, terwijl de rechterschouder verwond word Het meisje werd naar de ouderlijke wo ning vervoerd. Gisteravond te half zeven is mei. B (lie op haar rijwiel reed, op het Noord- eindsplein door een auto aangereden. Het rijwiel werd beschadigd. De juffrouw be kwam geen letsel. Vanmorgen omstreeks half twaalf is op den hoek van Breestraat en Rapenburg het zesjarig knaapje J. v. R. aangereden door een vrachtauto van bode van L. Het ventje werd aan hoofd en bink verwond Prof. Zaayer, clie toevallig passeerde, ver leende eerste geneeskundige hulp. Na eerst binnengebracht te zijn bij dr. v. Per son, werd hot ventje door den E. H. D naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. Zij" toestand is vrij gunstig. Alhier is aangehouden P. W. R., gesig- Ingezonden Mededeeling. HULPGEBOUW Haarlemmerstraat 54 Prima Cocos Matten -12, 33, 29 cent Zware Gangmatten 1.05, 74, 59 cent •Ruige Gangmatten 1.05, 85, 73 cent China Matten, per el 32»/?1 25, !7'/2 Slaapkamer Matten, 140/180, '2220 1.50, 1.05, 68 cent In KARPETTEN een smaakvolle sorteering. Gestreepte Naturel Karpetten, zuiver wol, 18.14.75, Tap» Beige Karpetten. prachtige dessins, 12.90, 9.10, Zuiver Wollen Tapis Beige Karpetten, 22.16.25, Moderne gekleurde gestreepte Karpetten, 6.10, 5.70, S5Ü?~ Alle Vloerzeilen worden door ons gratis, vakkundig gelegd. 10 75 5.35 11.00 3.S0 naleerd wegens een tegoed van 15 boete subs. 5 dagen liechten's. Hedenmiddag om half één had op dc Hoogc?woord een aanrijding plaats tus sehen een auto, komende van de Plantage en de tram. Het linker spatbord van den auto werd geheel ingedrukt. Volgens getui gen heeft de trambestuurder niet gebeld. Bij de heden ten Stad huize door B. en W. gehouden aanbestedingen was inge schreven als volgt: Bestek Nu. 13. Het rio- léeren van de Haven vanaf de Ooslbaveji- straat lol de Valbrug, 4 inschrijvingen t.w. van J. van Stuijvenberg, Den Haag 5430, J. C. Straathof ƒ4399, J. C. van Evert 4321, T. P. C. de Winter en J. C. van Weeren 3941. Bestek No. 14, Het verbouwen van dc Openbare Lagere scholen aan, de Vrou wenkerksteeg. 14 inschrijvingen, f.w. van N.V. Aannemersbedrijf voorheen "W. Geils, Utrecht J 89200, van der Velden en de Jong, Oegs (geest 88889, TT. J. Ooster- wonde en W. van Doorn, Utrecht, 87950, T. G. Bai l hen Jr. I 81998, Gebrs. A. en J. den Ouden, Alphen aan eten Rijn en Öegstgeest 80000. W. Oulshoorn en Zn. 79000, P. J. van Yalderon 77777, J. en G. Broertjes, BToeuiendaal 77400, J. I. PJanjer 77000, D. Kloots en P. E. Du- soswa ƒ78860, A. Harteveld 71500, A. J. de Later en P. H. Meijers f 70450, H. Korswagen Nzn. 68555, W. Kuit J 59419. Zooverre geen woonplaats vermeld, is deze Leiden. Laatst© Bepiditen_ Hef achterschip van dc „Soerakarfa". In den Wat e r.weg aan den grond gevaren. Uit Hoek van Holland wordt gemeld: Het achterschip van de „.Soerakarta" is door de sleepbooleu „Witte Zee", „Pool- zee" en „Blankenburg" vlot gebracht. Het halve scbip zou heden door eenige sleepbooten naar Rotterdam gesleept wor den, doch is op dien tocht ter hoogte van het loodsstation in den Nieuwen Waterweg weer aan den grond gevaren. Het schip had te groote diepgang om op deze wijze naar Rotterdam te kunnen worden ge sleept. Aan de Noordzijde van het aan den grond gevaren halve vaar tuig is voldoende ruimte voor de scheep vaart om le kunnen passeoren. Vermoedelijk zal men thans trachten ïr.et bokken liet schip zoover te lichten, dat het gesleept kan worden. Omlaag gestort. - Hedenmorgen was een 43-jarige glazen- wassclier uit de Jan van Loon slaan te Rot terdam behulpzaam bij het ophijschen van een raam dat bestemd was voor de 3de verdieping van perceel Westersingel 22. Hij stond daartoe in de vensterbank van de 3e étage, verloor bet evenwicht. en stortte omlaag. Met een ernstige schedel breuk is hij naar liet gasthuis vervoerd, waar hij bij aankomst reeds bleek te zijn overleden. Verbrand Te Valthermond is gisternacht brand ontstaan in het z.g. T.anghiofveetfc Er is reeds 48 dagwerk turf verbrand. Het vuur is nog niet geheel gebluscht, doordat hot tengevolge van don sterken wind steeds weer aangewakkerd wordt. Het geschil aan de Karei I S'oarenfabrtek. In zake het confite' bij de N.V. Karei I Sigarenfabrieken heeft genoemde N.V. oen schrijven gericht aan de R. K. Ver. van Sigarenfabrikanten van den volgenden in houd: Naar aanleiding van het ge-prok met oen uwer leden -nzake het bij onze N.V. uitge broken conflict, lieblien wij ons de vraag gesteld, wie hot beste in staat zouden zijn oen duidelijk inzicht te hebben in het geve zen geschil. Omdat hel hier een kwestie van zuiver leclmischen aard betreft, achten wij alleen vakgonooten in staat een zuiver oordeel te vellen en dientengevolge richten wij tot uwe organisatie het verzoek of zij bereid is. zich op de hoogte te stellen van de gerezen moeilijkheden. Staking van de Veenarbeiders. Men meldt ons uit Emmon: Hedenmorgen was hier alles rustig. De slaking is algemeen. In Emmer-Compas- cuum slaken ook de bakkers, omdat z'j geen gold voor hun brood krijgen. In de venen is brand uitgebroken. Men vermoedt, dat deze branden zijn aangestoken. De brand is nog niet gebluscht. Gistermiddag heeft do communist Brommert te Eminer- Erfscheiderveen een rede gehouden voor 350 arbeiders. De arbeiders, die voorne mens waren, het werk aan liet kanaal Bij lenNteuweroord te hervatten z:jn door de stakers van dit voornemen afgehouden. De schiidersstaking te 's-Gravenhage. Gisteren hebben in den loop van den dag 27 patroons, allen ongeorganiseerd, het nieuwe contract geteekend. Vanmorgen zijn er nog-een 10-tal ongeorganiseerde pa troons bijgekomen. Op eenv50-fal plaatsen, waar men vanmorgen aan 'l werk was ge gaan, is dit door toedoen der stakers, we der neergelegd. Het aantal werkende gezellen bedraagt thans meer dan 2U0. TELEGRAMMEN (VAN ONZEN DRAADLGÜZEU DIENST). De candidaten voer het rijkspresidentschap. Hindenburg. BERLIJN 7 April (V. D.) Uil na tionalistische bron verluidt, dat maar schalk Hindenburg zich fog nog bereid zou hebben verklaard terug fe komen op zijn weigering een candidatuur voor hef rijksp residentschap te aanvaarden. Hij zou volgens deze berichten bereid zijn zich candidaat te laten stellen, wanneer liet rechtschc bloc dit eensgezind wensclil. Dit be-sluit van Hindenburg zou een ge volg zijn van een bezoek, dat een speciale missie van de Boiersche Volkspartij aan den maarschalk heeft gebracht. Hinden burg zou verklaard hebben ,dat wanneer liet vaderland dit offer van hem vraagt, hij hef zal brengen. De beslissing ligt thans bij Sfresemann, doch or schijnt wei nig kans, dat deze genoegen zal nemen met een candidal uur-Hindenburg. Over een opnieuw candidaat stellen van Jarres is nog steeds geen beslissing verkregen. BERLIJN 7 April (V. D.) Slrese- mann heeft zich tegen een eandidatuur- Hindenburg voor het presidentschap uit gesproken, omrlat hij vreest, dat zijn can didatuur een zeer ongunstige uitwerking op de bui tenia ndsche politiek zal hebben. Ludendorff. BERLIJN 7 April (V. D.) In tegen stelling roet andersluidende berichten kan worden gemeld, dat Ludendorff zich niét opnieuw candidaat zal laten stellen voor het presidentschap. De crisis in Frankrijk. Een ii i o li w f inancieel voorstel. PARIJS, 7 Anrïl fV.D.). De socialis tische leider Blum heeft hedennacht een bezoek gebracht aan Herriot en met hem een tweede door de socialisten uitgewerkt financieel plan besproken. Dit plan be helst een Ieeniug van slechts 2 en zal eveneens heden bij de Kamer worden in gediend. Hef plan van De M o n z i e. PARIJS, 7 April (V.D.). De Minister van Financiën Tie Monzie heeft, bij hel verlaten van de zitting van den Minister raad verklaard, dat het kabinet een vor- liooging van de uitgifte van biljetten van 41 tol 45 milliard francs heeft goedge keurd. Deze verhooging zal worden terug betaald zoodra 10 pet. der vrijwillige hef fing zal zijn ontvangen. Officieel wordt medegedeeld, dat de Monzie hedenmiddag in de Kamer zal me- dedeelen, dat van de toegestane verhoogde uitgifte van 4 milliard reeds 1% milliard francs is uitgegeven. PARIJS, 7 April. (V.D.). In tegen spraak met berichten in de ochtendbladen wordt gemeld, dat het kabinet besloten heeft het disconto van de Fransclie bank ntet te verhoogen. PARIJS, 7 Aprii VD L De oppositie partijen komen hedenmiddag bijeen om hun gedragslijn tegenover de voorstellen van dc Monzie vast te stellen. Ernstig ongeval. LONDEN, 7 April (V. D L 30 personen werden gewond waarvan 11 ernstig toen een tramwagen na een botsing met een stoomtram te Rochdale van een heuvel gleed en terecht kwam in een winkelhuis. Door de botsing werden de controleurs uit de wagen geslingerd. Ook de bestuurder was niet in staat de wagen op tijd lot stil stand te brengen. De staking in Ostrawa PRAAG, 7 April (V. D.). De commu nistische staking in Ostrawa is totaal mis lukt. De staking is opgeheven. Motorrenner doodgevallen. MILAAN, 6 April. (V. D.). De bekende Itaiiaansche motorrenner Ouido Montasti beeft op den terugweg van de rennen te Brescia op den straatweg naar Milaan een do odelijken val gedaan. Zijn motorrijwiel slipte over een steen. Hij werd er af ge slingerd en ernstig gewond. In het hospi taal is hij overleden. Naar de Noordpool. WASHINGTON., 7 April (V D.). Pre sident Coolidge heeft zijn goedkeuring ver leend aan een voorstel van den poolreizi ger Mac Millan voor een onderzoekings tocht met steun van de regeeringsvliegtui- gen naar het gebied tussehen Alaska en de Noordpool. De poolreiziger hoopt daar een vasteland te vinden. Brand in een ziekenhuis. INGLEWOOD (New-York) 7 April (V.D In een der ziekenhuizen heeft een erne(ige brand gewoed. Meer dan 100 patiënten konden wofdeu gered. De gouden standaard in Engeland. LONDEN. 7 April (V. JLL De finan cieele medewerker van de Daily News meldt hedenmorgen, dat de Brifsrbe kanse lier van dc schatkist binnenkort zal aan kondigen dat Engeland voornemens is, den gouden standdaard te horstellen en nog wel dit jaar. Deze beslissing is genomen nadat Churchill's adv iseurs zich hiervoor had den uitgesproken. De zeerooverij in China. SHANGHAI, 7 April (V. D.). Tenge volge van de moeilijkheden om te varen in verband met dc zeerooverij in de Ohmee- schc wateren heeft de Amerikaansche dol lar Steamship Cy haar sclioepv.iartbelan gen verkocht aan de grootste Britsche Kust sclicenvaart-Mij. in China. MftRKTBERiCHTER LEIDEN 6 April. Vette varkensmarkt. Aangevoerd 404 stuks. 352 vette var kens 0.78—0.75, 52 licht soort 0.74 0 70, per K.G. levend gewicht. Handel traag. L. G. V. „Ons Belang." Spinazie 20—31, dunsel 100—1100, loof 27 33, pek. kroten f 7075, wa speen 10 —15, alles per 100 KG., sla 8.30—11.40, selderie 25.60, prei f 3.506 40, ra barber 915.60. radijs 4 506.30, raapstelen 3.203.80, pieterselie f 6.20 7.40, alles per 100 stuks; boerenkool 3945 ct. per kist. ROTTERDAM, 7 April. Veemarkt. Aan gevoerd: 193 Paarden, 9 Veidens, 1992 Magere Runderen, 730 Vette Runderen, 260 Vette Kalveren, 2594 Nuchtere Kalve ren, 118 Graskalveren, 147 Schapen en Lammeren, 71 Varkeus, 327 Biggen en 22 Bokken. Prijzen per half Kg.: Koeien 47545057546254 cent; Ossen 475ï5254(50 cent; Stieren 414552li cent: Vette Kalveren 007754809254 cent. Prijzen per stuk: Melkkoeien 300 400525; Kalfkoeien 325520; Stie ren 150510: Pinken 150190; Gras kalveren 80—160; Vaarzen 200—290: Werkpaarden 250450; Slachtpaarden 100—250; Veulens f ICO—175; Hitten 140300; Biggen 1020; Overloopevs J 2040; Fok kalveren 1822; Biggen per week f 1.752.25. ROTTERDAM. 6 ApriJ. Binnenlandsche aranen blijven met klein aa;-bod. Tarwe flauw, 10J2.75, quah van vóór den regen :13.7514.28. Gerst chevaï 14.50 15.25. Haver onveranderd, ƒ12.25. Erw ten, kteine groenen en kroon flauw. J 12 13, Schokkers onveranderd, 14.20. Bruine hoonen onveranderd, f i218, ex tra. qual. en zaai daarboven. Bmtenlandsr.he granen Stemming flauw Rogge, "Western disponibel 13.60, Zuid-Russische, disponibel ƒ15.50. Gerst. Zuid-Russische disponibel 237. Dona li disponibel 232. 48 pond Mailing aangekomen ƒ232, idem sfoomend 231. Haver. Canada, no. 2 disponibel J 11.80, Canada no. 2 aangekomen ƒ10, La Plata disponibel 10. Mais per 2000 K.G Gele La Plata dis ponibel 218216. id. stoornend f 215, Oalfox stoomend ƒ218/?. Gele Zuid-Air. no. 6 aangekomen 219, Witte Zuid-Afr. no. 2 a anec' omen 219, Australische dis ponibel 221. Lijnolie. Vliegend 53. Mei 50, 49.75, Juni 50, MeiAug. 49.75. SeptDoe. 48.50. Fijne zaden. Lijnzaad voer- 20 32, zaai 2325. Mosterdzaad bruin f 65 70, geel 2830, blauw maanzaad 30 34, karwijzaad 30—32, koolzaad ka nariezaad 2021, zonnebloempitten 17 5018.50 BODEGRAVEN, 7 April Kaas. Aangevoerd 164 wagens. Rïjksmerk !sie soort 5159: 2de soort f 4149; zonder Rijksmerk 4145. Handel matig. Boter Der K.G. 2.10. Wissclnoteeringen (Ainstcrdan Berlijn 59.62 Londen New-York Pariis Brussel Zurich Rome Oslo Kopenhagen Stockholm Weeneu Praag Madrid 11.93-Vg 2.50 V8 32.66 lijÊSftf 4837»/a 10.26 40.20 46.05 67.50 ar''/, 7.41 35.57 BEURSOVERZICHT. Het publick heeft nog weinig lust iets te ondernemen. Er is dan ook een groot ge brek aan orders on (le handel blijft gering. Ook hedeu was de affaire van weinig bo- teekenis. Voor Gec. eenigszins betere stem ming. Zij openden boven bet vorige slot en handhaafden zich nadien goed. Kon. aanvankelijk iets hooger doch liepen ver volgens lichtelijk terug. Kleine omzetten vonden plaats in Amsterdam Rubbers, die vast waren en eenige pets monteerden. Tn Suikers ging weinig om. H. v. A. en enkele andere soorten lager genoteerd. Tabakken zeer beperkte macht eo op ongeveer de koersen van gisteren. Scheepv. zeer weinig belangstelling. Ned. Industrieelen mecron- doel.s geen affaire. Jurgens goed op peil. Prolongatie 3 pet. Advertentiën. Geboren: CORNELIA SOPHIA Dochter van J. P. v. d. HOLST, cn M. A. v. d. HOLST— I-Ioogeveen. Leiden 6 April 2227b

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 5