land- een tuinbouw rWASSENAAR. „Groene Kruis". Do afd. "Wassenaar van Z. H. Vereeniging „Het Groene Kruis' Tergaderde Donderdag jl. in den Ouden Deyl. Uit het jaarverslag blijkt, dat de ver eeniging in bloei ia toegenomen. Het aan tal leden bedraagt per uit. Dec.: 1924 976. Door den heer Ruya wordt opgemerkt, dat de door de leden gebruikte magazijngoe deren niet steeds met de vereischte zorgen worden behandeld en in vele gevallen in desolaten toestand worden teruggegeven. Spr. hoopt, dat door publicatie hiervan die wantoestanden in den vervolge ach terwege zullen blijven. Uit het verslag van den penningm. blijkt, dat de vereeniging dit jaar een ba tig saldo heeft geboekt van 538.10. Na voorlezing van dit keurige verslag dankt de Voorz. den penningmeester daarvoor. Uit het verslag van de Commissie be last mqt het onderzoek der boeken van den penningmeester blijkt, dat alles door haar In orde is bevonden. Op grond hiervan ypordt de penningmeester gedéchargeerd. De Voorz. brengt dank aan de Commissie welke een herbenoeming voor 1925 weder aanneemt. Als afgevaardigden voor de algemeene vergadering van de Provinciale vereeni ging worden benoemd de heeren Dr. van Praag en Ruys. De heer T. Ruys wordt wegens periodie ke aftreding als lid in het Hoofdbestuur bij acclamatie herkozen. Door vertrek naar elders van den heer P. G. de Veye Mestdagh is een vacature ontstaan in het Comité Huiszorg. Hierin wórdt voorzien door het kiezen bij accla matie van den heer C. van Tol. Mevrouw Wouters welke zitting had in ditzelfde co mité heeft bedankt en werd in deze vaca ture voorzien door het kiezen van Mevr. Lei jen. Daar de bijdrage voor de Provin ciale vereeniging het bestuur te hoog voor komt wordt voorgesteld den afgevaardig den naar de algemeene vergadering vrij heid van handelen te geven door de bijdra ge te brengen op hoogsten 100 per jaar. De jaarverslagen zullen ook dit jaar in ruime mate worden verspreid in de ge meente, dank zij de toezegging van den heer Ruys. De begrooting voor 1925 sluit met een post van 6560.aan ontvangst en uit- gaaf. Het totaal bezit van de Vereeniging be draagt per uit Dec. 1924 3454.35^. WOUBRUGGE. Verpachting. De verpachting van de Buitenlanden langs het Braassemermeer heeft opgebracht 517, w.o. ƒ95 aan vischteelt. Het vorig jaar bedroeg de ver pachting zonder het vischrecht ƒ415. O v e r le d e n: Johanna van Seggelen echtg. van J. Verhaar 75 j. Ondertrouwd: C. Timmer en B. A van Hemessen. RF.RHT7AKF.IÜI HOOGE RAAD. Hal proces in zake de Hanzebank. De advocaat-generaal bij den Hcogen Raad, Mr. Tak, heeft gisteren conclusie ge nomen in de zaak tusschen de curatoren van de thans in faillissement verkeerende credietvereeniging „Hanzebank", ge vestigt te Den Bosch, en J. F. Wouters. Verweer der die debiteur was van de curanda de.r eischers, wierp, toen hij tot betaling zijner schulden werd aangesproken, het recht van compensatie tegen, hetwelk hij zou verkregen hebben, doordien hij een tweetal vorderingen van crediteuren, tot ongeveer het bedrag van zijn debet zou hebben ver kocht. Het Gerechtshof te Den Bosch gaf den verweerder gelijk, en ontzegde den eiscb bij arrest van 20 October 1924, waarop cu ratoren bij den Hoogen Raad tegen die be slissing in cassatie zijn opgekomen. In een uitvoerige conclusie heeft Mr. Tak geconcludeerd tot verwerping van het beroep met veroordeeling der eischers in de kosten, op de behandeling dezer zaak is cassatie gevallen. De uitspraak werd bepaald op 15 Mei a.s. De vatbaarheid van Aardappel- soorten voor de Wratziekte Dg wratziekte is het eerst in ons land waargenomen in het jaar 1914. De krach tige pogingen van den Plantenziekten- kondigen Dienst te Wageningen om baar uit te roeien ,of haar voorkomen tot enkele kleine perceelen te beperken, hebben niet tot een volledig succes geleid. De ervarin gen in andere landen, met name in Groot- Britauniè" en Duitschland, en ook de er varingen in den kleinen uithoek van ons land, waar wratziekte voorkomt, doen ver moeden, dat deze ziekte zich over een «teeds grooter wordend gebied zal ver breiden. Zoowel in het buitenland als in ons land is men meer en meer tot de over tuiging gekomen, dat de bestrijding van deze ziekte gezocht moet worden in den Verbouw van onvatbare soorten. Bij de pogingen, om hiertoe te geraken, treden .tijf punten op den voorgrond: 1. Het onderzoek op de vatbaarheid van bestaande Nederlandsche en buitenland- «che sqprten. 2. Het onderzoek op de vatbaarheid van xaailingen. 8. Het onderzoek van de soorten en zaailingen, die niet of weinig vatbaar zijn ten opzichte van haar opbrengst, smaak en vatbaarheid voor andere ziekten. 4. Het in stand houden van soorten en zaailingen, welke weinig of niot vatbaar *ijn voor wratziekte, en die ook overigens Uitmunten. 5. Het bevorderen van den bouw van ionvatbare soorten door propaganda en zoo noodig door het toepassen van wettelijke maatregelen. De onder 1, 2, 8 en 4 genoemde zaken worden verricht door het Laboratorium voor aardappelonderzoek, waartoe in ze keren zin ook het selectiebedrijf te Oost- wold behoort, terwijl het onder punt 5 genoemde geheel thuis behoort bij den PI. Dienst. Samenwerking is hierbij on misbaar en heeft ook zoo volledig moge lijk plaats. Ten behoeve van het onderzoek naar de vatbaarheid van aard.soorten voor wratziekte worden te Oostwolde (Gr.) een 3-tal proefvelden geëxploiteerd. Eén dezer velden was reeds in 1920 en *'21 als zoodanig bij den PI. Dienst in gebruik. In 1922 is het onderzoek op meer uitgebreide schaal door het Laboratorium voor aard.- onderzoek voortgezet. In 1924 zijn een groot aantal soorten en zaailingen op de proefvelden te Oostwold uitgepoot. Uit het Verslag van Dr. J. Oortwijn Batjes te Oostwold betreffende de resultaten van het 3-jarige onderzoek (1922'24) blijken de volgende Nederl. soorten weinig of niet vatbaar te zijn: Vroege soorten: Bloomgraafjes, Glad blaadjes, I.issabonners, Bruine Muizen, geen aantasting gevonden ln 1923 en '24. Oude soorten, waarvan de oorsprong bekend is: Pruisische roode geen aantasting ge vonden in '23 en '24. Roodeschoolsche Jam in 1923 geen wratten gevonden, in '24 bleek één stam aangetast. Soorten van Dr. Dorst: Alpha in '23 geen wratten gevonden: in '24 één knol letje aangetast. Het moet nog blijken, of dit knolletje tot een soort Alpha behoort. Soorten van Prof. Quanjer: Zaailiug 2649 geen aantasting gevonden ln 1923 en '24. Soorten van Veerkamp: Ceres nooit aantasting gevonden. Triumph geen aantasting gevonden in 1922; zeer geringe in '23 en '24. Zaailing I (monocraat) geen aantasting gevonden in '23 en '24. Soorten van Veenhuizen: Franco In 1923 geen infectie gevonden. Express In 1923 geen aantasting gevonden, in '24 bij microscopisch onderzoek onvolledig ontwikkelde sporangi<l"»i gevonden. Pre ferent Iu 1923 geen aantasting gevon den op een wratziekte-proefveldje van Veenhuizen te Sappemeer, in '24- te Oost wold geringe woekeringen gevonden, waar in bij microscopisch onderzoek onvolledig ontwikkelde sporangieën aanwezig bleken. Energie In 1923 geen aantasting ge vonden te Sappemeer, in '24 geen aantas ting te Oostwold. Robijn als Energie Commandant als Energie. Roode Star in '23 onderzocht, waarbij geringe aan tasting gevonden. Soorten van De Vries: Lieuwe Geen aantasting gevonden in '22 en '23. Fontein Geen aantasting ge vonden in '22 en '23. Kruisling Geen aantasting gevonden in '22 en '23. Soorten van De Vróome: Frenctria Geen aan tasting gevonden in '23 en '24. Soorten uit den Wilhelminapolder: Zaailing 815 Geen aantasting gevonden in '24, in 1923 i»rii mjii cr nog een aantal soorten en zaailingen in Oostwold onderzocht, die slechts in 1924 op hun vatbaarheid zijn nagegaan en in dat jaar onaangetast gebleven zijn. Zon der twijfel zeet de verslaggever zul len we dan ook binnen enkele jaren in het bezit zijn van een vrij groot aantal onvat bare of weinig vatbare soorten. Het blijft echter nog de vraag, of de soorten zulk een groote waarde nis eetaardappel of fa brieksaardappel hebben, dat ze in staat zijn bestaande uitstekende soorten als: Eersteling, Eigenheimer, Zeeuwsche blau we, Bravo en Thorbecke te vervangen. Om hierin een inzicht te krijgen, zijn in 1923 en '24 te Oostwold op een perceel hu- musrijken zandgrond een groot aantal kleine veldjes aangelegd en met verschil lende soorten bepoot. Daarvan werden een aantal stammen onderzocht op gewicht; verder werd het gewicht van 5 K-.G. be paald. onder water, en het percentage knollen, dat door Phytophthora (de gewo ne aard.-ziekte) was aangetast. Verder is de kleur van het vlcesch en de smaak na gegaan. Uit de cijfers in het rapport blijkt wel, dat geen der onderzochte soorten met goed geselecteerde Thorbecke's en Eigenheimers kan concurreeren, wat de opbrengst aan zetmeel aangaat. De Triumph staat nog het minst hij deze soorten ten achter, terwijl de Kruisling blijkbaar ook als fabrieksaardappel alle waarde mist Merkwaardig is dat een soort als de Pepo, die op Duitsche proef velden, wat de opbrengst aangaat, regel matig mee aan de spits staat, vrij aan zienlijk bij onze soorten achterblijft. Maar ook de soort Kerr's Pink, die in Engeland bekend staat om haar hooge opbrengsten, legt het tegen de beste soorten van Veen- huizen af, zoowel in opbrengst als in zet- meelgehalte. Intusschen zijn de soorten Kerr's Pink en Parnassia door omstan digheden slechts op één der twee parallel veldjes uitgepoot, en moet er rekening mee worden gehouden, dat, door de slechte weersomstandigheden in September van 1924 een late soort als Parnassia *min of meer is gehandicapt. G. B. Buiten!. Berichten De broeder van den volkscommissaris. De officieele „Izwestia" vertelt het vol gende geval, dat wij, .omdat het zoo goed de Russische toestanden weergeeft, hier vertellen. Op een goeden morgen, om een uur of 11, toen de chefs van de afdee*Vgen nog niet op kantoor waren en de typisten pas begonnen waren met bet treffen van voor bereidingen om te gaan werken, kwam iemand in een van de provinciale bureaux van Homel (een stad van pl.m. 60.000 in woners) binnen die den chef te spreken vroeg. De secretaris had het natuurlijk te druk om zich met bezoekers bezig te houden; hij deed dus alsof hij niets hoorde. De bezoeker zeide toen met een neerbui gende glimlacht, dat hij geen gewone be zoeker was, dat hij uit Moskou werd ge zonden om in dat bureau een verantwoor delijke positie te bekleeden. Hij voegde er en passant aan toe, dat bij een broeder was van een der volkscommissarissen en noemde een van de bekendste commissa rissen. De secretaris vergat een oogenblik zijn geheele gewichtigheid en de belangrijkheid van zijn positie. Hij besefte zijn nietigheid tegenover een zoo belangrijke persoonlijk heid als de broeder van een volkscommis saris, en daarom begon hij zich te recht vaardigen, sprak verward over zijn werk, zette den broeder van den volkscommis saris de moeilijkheden van den arbeid in de provincie uiteen, liet hem een in sterke bewoordingen opgestelde circulaire zien, waarin alle ambtenaren van de instelling verzocht werden niet later dan om 10 uur des morgens op het bureau te komen. Eenige minuten later leidde de secre taris den hoogen bezoeker naar het vertrek van den directeur, sloot het raam, opdat de bezoeker geen last van tocht zou krijgen en begon hem op de hoogte te brengen van de loopende zaken. Het geheele bureau maakte toen eenige zeer onaangename minuten door. Alle ambtenaren fluisterden in angst over de mogelijke oorzaken van de komst van den broeder van den volkscommissaris. De schrijfmachines tikten ijverig, de loopjon gens holden door de gangen, de boekhou der zat te werken aan zijn tekeningen. Eindelijk kwam de „zaw" (directeur). Hij werd voorgesteld aan den gast, die hem het doel van zijn komst uiteenzette en daarna vertelde, dat hij in den trein zijn portefeuille met alle documenten en zijn geld had verloren. De zaw drukte op een knopje, de secre taris verscheen en de zaw gaf de volgende bevelen „Geef opdracht den door het centrum gezonden kameraad in te schrijven als ambtenaar van deze instelling. Zeg, dat men voor hem de beste kamer in het hotel moet reserveeren, laat een rijtuig voor komen, bestel voor den gast een diner, geef hem een voorschot, laat voor hem de noo- dige documenten klaar maken." De nieuwe hooge ambtenaar werd spoe dig zeer populair onder de ambtenaren: hij was beleefd, eenvoudig in omgang, be schaafd. Alle wisten van het verlies van zijn portefeuille en iedereen haastte zich hem wat geld ter leen aan te bieden. Som migen hunner namen zelfs daarvoor een voorschot op. De nieuwe medewerker voelde zich dan ook volkomen op zijn gemak en thuis op het bureau. Eens op een morgen wendde hij zich tot den „zaw" en zeide tegen hem: „Ik moet u iets zeggenHet is de be doeling vaq het centrum, dat wij voeling zullen houden met de massa'sWij moeten weten, wat er op het platteland ge schiedt Ik ben van plan een reis te maken door het gouvernement." De „zaw" riep den secretaris en gaf do volgende bevelen: „Maak de biljetten klaar, geeft een voor tuig'voorkomen;'* :i De broeder van den volkscommissaris nam van allen afscheid en vertrok na.ar de provincie om een onderzoek naar de toe standen aldaar in te stellen. Er ging één week voorbij, er ging nog een week voorbij; van den vertrokkene kwam er echter geen bericht. De „zaw" stuurde een telegram naar Moskou om te informeeren of de broeder van den volkscommissaris naar de hoofd stad was vertrokken. Uit Moskou kwam echter het antwoord, dat bet centrum nie mand naar de instelling van dezen „zaw" had gezonden. Bovendien werd den zaw medegedeeld, dat de genoemde volkscom missaris nooit een broeder bad gehad. Hei portret van den patriarch. In den tijd, dat het proces van do Sov- jetregeering te Moskou tegen den patriarch Tichon aller aandacht trok, zat men op een Berlijnsch fotobureau in zak en asch over het feit, dat van dien veelbesproken geestelijke nergens een portret viel op te duikelen, schrijft het „Hbld.". „Hoe ziet zoo'n patriarch er eigenlijk uit?" vroeg op een keer, toen iedereen weer aan het jammeren was, een van de jongste bedienden. „Kerel, klets niet", snauwde de chef. „Hoe zou zoo'n patriarch er uit zien? Lange zwarte jas natuurlijk, en een grijze baard. Vervelend genoeg, dat we zijn snuit nergens op den kop kunnen tikken". De jongste bediende peinsde en peinsde over die lange jas en dien grijzen baard, en kwam ten slotte op het denkbeeld den Grieksch-Katholieken priester van do Russische kolonie in de Duitsche hoofd stad op de gevoelige plaat te vereeuwigen. De geestelijke, niet gewend, dat buiten den kring zijner geestverwanten veel notitie van hem werd genomen, was dadelijk be reid te poseeren „Ik zou de kiek eigenlijk wel graag voor de Russische kapel widen nemen", zei de fotograag. De delinquent was ook daarvoor te vin den. De foto slaagde uitstekend. Het bureau, dankbaar voor de trouvaille, gaf den vin dingrijken bediende een groote gratificatie en haastte zich het portret overal aan te bieden. Eenige dagen later wordt het fotobureau opgebeld door een groot geïllustreerd blad. „Vertelt u mij eens", luidt de vraag, „hoe komt u aan het potrct van dien pa; triarch Tichon, dat u ons hebt gezonden?" „Eigen opname, 't Werd ous gestuurd door onzen correspondent in Moskou." „Is die meneer hier?" „Neen, natuurlijk niet," „Jammer, heel jammer. Wij vinden zijn foto buitengewoon interessant en hadden hem graag even daarover gesproken". Een kwartier nadat dit gesprek beeft plaats gehad, belt het fotobureau, dat den invloedrijken klant gaarne ter wille wil zijn, weer op. „U hebt naar onzen Moskouschen cor respondent gevraagd?" „Ja, en „Wel, hij is onverwacht overgekomen en zal dadelijk even bij u aanloopenV De jongste bediende, inderhaast gepro moveerd tot foto-redacteur, maakt zijn op wachting en wordt door den hoofdredac teur in hoogsteigen persoon ontvangen. „U hebt den patriarch Tichon opge nomen?" „Tot uw dienst. Zooals mijn chef u reeds zeide, ik ben pas een paar uur gele den uit Moskou teruggekeerd." „Merkwaardig, hoogst merkwaardig". „Pardon, meneer, mag ik u even doen opmerken, dat ons bureau overal zijn cor respondenten heeft? Het is juist onze groote kracht, dat wij altijd ter plaatse zijn, als er iets bijzonders te beleven valt" „Jawel, dat is allemaal mooi en goed. Maar één ding begrijp is toch niet. Wij hebben uw foto laten vergrooten. Uw pa triarch staat voor een moskee en in den voorgevel van die moskee staat, in keurige Duitsche letters, een citaat uit Goethe's „Götz" gebeiteld...." Ingezonden Stukken (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) De Duitsche dienstmeisjes. Een dezer dagen bracht een onzer een courant mede niet de Katholiek cou rant waarin geschreven werd over het Duitsche dienstmeisje. Dat Duitsche dienstmeisje wordt daar in voorgesteld als ln een of ander sprookje het gelukskind, dat in-eens van doodarm onnoemlijk rijk wordt, van bedelkind tot prinses wordt verheven. En, M. de Red., hoezeer wij ook Holland hoogachten en ons verblijf hier waardee- ren, zóó wonderlijk door het geluk be voorrecht gevoelen wij ons toch. heusch niet! En dat in bedoelde courant zulk. een voorstelling wordt gegeven komt waar schijnlijk doordat men óf weinig weet van hetgeen waarover men schrijft (de taak der dienstboden in Duitschland wordt in bedoeld stukje verre van juist voorgesteld) of te vel pro-Hollandsch en te veel anti- Duitsch is! 't Zou dan volgens die courant in Duitschland voor de dienstboden zeer slecht en in Holland voor haar zulk een „luilekkerland" zijn, dat de Duitsche meisjes, eens in Holland geweest, weer, mèt meerdere anderen, terug-' trekken. Dat zegt toch veel, niet waar? Jawel, maar mear nog zegt, naar onze be scheiden mening, het te controleeren feit (dus geen bloote bewering), dat wij ver leden jaar in de Zita waren met een hon derdtal en nu, geloof ik, nog maar met ze ventien I Volgens dien schrijver zouden wij nu wel met 2 a 3 honderd moeten zijn, zoodat de Zita te klein zou zijn en de da mes, die onze belangen behartigen, geen raacl er meer mee zouden weten I Wij wilden door deze zulke scheeve voor- den moeten prijzen door Duitschlands toestand te zwart te gaan schilderen 1 U dankend, M. de Red., voor de ver leende plaatsruimte. De Duitsche Meisjes van do Zita-Vereeniging. WRAGENBUS Vraag: Is het mogelijk 's morgens voor half tien Venlo te bereiken vanuit Alphen a. d. Rijn? Welke route moet daarvoor genomen worden? Antwoord: Zulks is onmogelijk. De vlugste verbinding is de volgende. Vertrek Alphen a. d. Rijn 6.05, aank. Utrecht 7.07, vertr. Utrecht 7.20, aank. 's-Hertogen- bosch 8.10, vertr. 's-Hertogenbosch 8.25, aank. Eindhoven 9.20, vertr. Eindhoven 10.30, aank. Venlo 11.52. Maar dan kunt u evengoed een trein later uit Alphen ver trekken. n.l. om 7.36, aank. Utrecht 8.19, vertr. Utrecht 8.47, aank. 's-Bosch 9.40, vertr. 's-Bosch 9.46, aank. Eindhoven 10.26, vertr. Eindhoven 10.30, aank. Ven lo 11.52. Vraag: Welke is de kortste weg per fiets van Alnhen a. d. Rijn naar Enkhui zen? Hoeveel K.M? Antwoord: Alphen a.d. Rijn, Nieuw- veen, Uithoorn, Ouderkerk, Amsterdam, Buiksloot, Purmerend, Oosthuizen, Hoorn, Wester- en Ooster-Blokker, Hoogkarspel, Lutjebroek, Grootebroek, Bovenkarspel, Enkbuizen. Afstand omstreeks 100 K.M. AGENDA'S ZITA-VEREENIGING. Afd. Bescherming van Meisjes. Zondag, vanaf 12 uur zijn de zalen voor de Hollandsche en Duitsche meisjes ge opend. 's Avonds te 7 uur Jeugdafd. Derde Or de (meisjes) in dc Kapel. Maandag, van 810 uur bijeenkomst Duitsche meisjes. Woensdag, 's avonds van 810 uur bij eenkomst Hollandsche meisjes. Donderdagmorgen, te half 8 uur H. Mis in. dé Kapel; 's avonds te 9 uur Lof en Oefeningen, Bijeenkomst Hollandsche Meisjes. Afd. Meisjcspa.tronaat. Dinsdag van half 8 tot half 10 uur afd Napatronaat. Woensdag, van 8 tot half 10 uur Tooneel. Donderdagavond geen patronaat; te 9 uur Lof en Oefeningen in de Kapel. NB. De Bibliotheek, Noordeinde 44 ge opend: Dinsdagavond kwartier vóór 8 uur Woensdagavond to 8 uur en Vrijdag- vond te 9 uur. Ook niet-leden kunnen van dc Biblio theek gebruik maken. R.-K. JONGEVROUWENBOND GROEP B Godsdienstcursus Maandag 7 uur iD het St. Antoniuspatrouaat. Litteraire club. Woensdag 7.30 uur Hoog* landsche Kerkgracht. Turnclub geen bijeenkomst. INTERPAROCHIEELE ST. JOZEFS, GEZELLEN-VEREENIGING. Rapenburg 52. Iedere derde Maandag van de maand er gelegenheid zich als adspirant lid te la* ten inschrijven bij den Ecrw. vice-praesos. S.v.pl. letten op art. 10 en 11 van hel Huisb. Reglement. Zondag bijeenkomsten van 12.302.30' van 6.3010.15, en van 8.159,45 uig verplichte bijeenkomst voor de Gezellen. Maandag maandelijksche afrekening Stj Petrus Liefdewerk te 8,30 uur. Zelateurg Afd. Gezellen 9.15 uur, zelateurs Gehuwde Gezellen. Maandag, Woensdag en Zaterdag bij* eenkomst voor de Gezellen. Dinsdag maandvergadering voor dg Gehuwde Gezellen. Onderwerp Het eigeif karakter der Gezellen-Vereeniging, en ven, kiezing* Commissarissen. Zaterdag van 8 309 80 uur bibliotheelj van 99.30 uur zitting Reiskas 1927. In de Paaschweek zal er een vorgadei ring gehouden worden van de LiedertaM Sebastian Schaffer. Gezellen zijt ge al lid van het Retraite* fonds? ST. ANT0N!US-PATRONAAT. Zondag half 5 Conferentie waarna onü spanning. Te 8 uur bijeenkomst Afd. IIL i Woensdag te half 8 Zangrepetitie. Donderdag 89 uur Arbeidsbeurs. Vrijdag- en Zaterdagavond van 81(1 uur bijeenkomst afdeeling III. Zaterdag 67 uur bibliotheek, betaling van contributie, gelegenheid tot sparen en Retraitefonds. ST. PETRUS-PATRONAAT. Zondag 4 uur precies conferentie, waar na recreatie, contributiebetalen en spaar kas, ook voor de retraite. Woensdag repetitie tooneel. Donderdag Arbeidsbeurs- Zaterdag van 8,309,30 uur bibliotheek ST. PANCRATIUS-PATRONAAT. Zondag. Te kwart voor 7 uur precies! Algemeene H. Communie voor de leden der Mariacongregatie. Zondag van half 1 tot half 3 uur bijeen, komst der Gezellen te kwart voor vijl Congregatie, waarna ontspanning tot kwart voor zeven. Te 7 uur Lof. De ouders worden dringend verzocht zelf toe te zien, dat hun zoons het Lof bijwonen. Van 7 uur af bijeenkomst der Gezellen. Van hall negen tot kwart voor tien verplichte bij eenkomst. Maandag. Van 8 tot 10 uur bijeenkomsi der Gezellen. Dinsdag. Te 8 uur Cursus voor Huis vlijt. Woensdag. Van half acht tot half tien ontspanning voor Afd. IV. Van half negen tot tien uur kaartclub der Gezellen. Donderdag. Na de lijdensmeditatie tot tien uur bijeenkomst der Gezellen. Zaterdag. Van acht tot tien uur bijeem Kömst üeruezélTen. Spaarkas, bibliotheek en Spaargelegenj heid voor de retraite iederen Zondag van 6 uur tot kwart voor 7 uur. Stooiswaariberichien STOOMV. MIJ. NEDERLAND. BANKA arr. 2/4 te Suez. B AWE AN arr. 2/4 v. Amst. te Hamburg. JAVA v. Bassein, arr. 2/4 te Suez. KRAKATAU (thuisreis) arr 2/4 te Suez. NIAS (uitr.) vertr. 2/4 v. Suez. PRINSES JULL4.NA (thuisr.) arr. 3/1 te Genua. KON. NED. STB. MIJ. CALYPSO vertr. 2/4 v. Rott. n. Piraeus CLIO arr. 2/4 v. Constanza te Constant!- nopel. HERMES arr. 2/4 v. Rott. te Piraeus. NEPTUNUS v. Malaga n. Cadixto arr. 2/4 te Gibraltar.. PERSEUS vertr. 2/4 v. Gothenburg n, Amsterdam. KON. H0LL. LLOYD. ORANIA (uitr.) vertr. 1/4 v. Las Pab mas. RIJNLAND arr. 2/4 v. Amst. te Hanij burg. KON WEST-IND. MAILDIENST. NiCKERIE (uitr.) vertr. 2/4 v. Madera n. Paramaribo. HOLLAND-AFRIKA LIJN. IJSSELDIJK (uitr.) vertr. 3/4 v. Io- rentzó Marquez. HOLLAND—AMERIKA LIJN. EDAM, v. Rott. n. New-Orleans, arr. 2/1 EEMDIJK arr. 1/4 v. Rott. te San FraW casco. NIEUW-AMSTERDAM vertr. 2/4 r. Boulogne. SOMMELSDIJK (thuisr.) arr. 1/4 W Coconada. HOLLAND-AUSTRAL IE LlJN. ARENDSKERK arr. 3/4 v. Hamburg l« Rotterdam. HOLLAND—00ST-AZIE LIJN. GEMMA (thuisr.) vertr. 2/4 v. Sabanj. HOLL. WEST-AFRIKA LIJN. VLIELAND arr. 3/4 v. Hamburg I* Amsterdam. RQTTERDAMSCHE LLOYD. MERAUKE (thuisr.) vertr. 2/4 v. Oran- STOOMVAART MIJ. „OCEAAN" ALCINOUS arr. 3/4 v. Batavia te LYCAON v. Japan n. Rotterd., arr. 3,1 le Dairen.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 4