„Be Leic'sÉ Courant" Tweede Blad ROELOFARENDSVEEN. Pasfoor Herscheii. De ZeerEerw. heer pastoor Herscheit heeft het St. Elisa- bethsgasbhuis verlaten, en is in zijn pasto rie teruggokeerd. ZijnEcrw. gaat evenwol enkele, keeren in de week nog naar Leiden ter bestraling. We hopen dat Zijn- Eerw. spoedig geheel zal mogen herstellen. Bouwing. Voor rekening van den heer Jac. v. d. Meer Dz. wordt op de kade van den Googerpolder aan den Langeweg alhier door den aannemer D. Dobbo een nieuwe woning gebouwd- Het is zeer goed mogelijk te achten, dat op deze plaats in de toekomst nog meerdere woningen zullen verrijzen. Cursus. Donderdagavond werd in de R.-K. Jongensschool al-hier de oindles ee- geven van den in dezen winter gehouden luinhouwcursus. Bij deze los, welke door 19 leerlingen was gevolgd, waren tegen- woord g de WelEcrw. heer E. Mathot, geestelijk adviseur van de Tuinders-1 patroonsvereeniging St. Benedictus, het dagelijks bestuur en de Rijkstuinbouwcon- sulent, de heer do Vries van Aalsmeer en -de leeraren A. J. Zwarleló en v. Leeuwen. De beide laatstgenoemde heeren namen van de cursisten een klein examen af; waaruit bleek de vlugge vorderingen welke zij hadden gemaakt. Ook de geestelijk ad viseur sprak zijn voldoening over de be reikte resultaten van den cursus uit en voegde nog een opwekkend woord eraan toe. Vervolgens sprak de heer de Vries enkele waardeerende woorden tot de cur sisten zijn tevredenheid er over uit spre kend wat met dezen cursus weer te be reiken valt en gaf nog enkele wijze raad gevingen voor den volgenden cursus. Ook de heer N. v. d. Meer, voorz. van de Tuin- derspatroonsvereeniging voerde nog het woord, waarmede do cursus als beëindigd werd beschouwd. Een woord van dank aan den heer Zwarbelé voor zijn immer wel-? willende medewerking en zijn onver- moeiden ijver is hier zeker wel op zijn plaats. Ongeluk. Terwijl de baggerman W. Vrijdagmorgen op het Branssemermeei* aan 't baggeren was, stak een vrij hevïgen wind op met het gevolg, dat het water zeer woelig werd en zijn praam water schepte. Hierdoor begon de praam te zinken. Ge lukkig waren de vrachtscheppers Gebrs. Dobbe van hier in de buurt en konden zij hot genoegen smaken W. uit zijn onaange name positie te redden. Ingezonden Mededeeiing. nationale bankvereeniging Alphen a.d. Rijn - Roelofarendsveen 3.50 3.50 4.05 4.20 5.20 5.20 6.20 6.20 7.20 7.50 7.50 7.50 7.50 7.50 7.50 8.10 0.05 9.50 10.20 UIT DE RADJO-WEREl 2. Wat er vanavond te hoeren is. uuj. Frankfort 470 M. Namiddag' concert. Munchen 465 M. Concert. Zürich 515 M. Concert. Newcastle 400 M. Zang. London 365 M. Concert. Brussel 265 M. Lichte muziek. Hamburg 395 M. Orkest. 1 Eiffeltoren 2600 M. Coucerl. Frankfort 470 M. „Das Rbein- gold" (Wagnor.) Alle Britsche stations: Tijdsein Big Ben en nieuws. Hamburg 395 M. „Die Qsarda- fürstin", operetto. Miincben 485 M. Graniofyon- coucert Chelmsford 1600 M. on Man chester 375 M. Muziek van tht Radio Military Band van Man chester March „The Boys" (H. Mortimer), Overture „Fes tival" (Tchaikovsky), „Solveig's Song" (Grieg), „Go Not, Hap py Day" (Bridge), „Invitation to the Waltz" (Weber-Wein- gartner), „All for You", „Tho Minstrel" (Easthope Martin), Jupiter Mars. Selection „Lo hengrin" (Wagner), „Her Song" (John Ireland), „Song of the Palanquin Bearers" (Martin Shaw), „Two Flemish Dances" (Blockx), Gavotte („Mignon", Thomas), „Macush- la" (Dermot Macmurrough), „When Shadows Gather" (Charles Marshall), Ballet Mu sic, „The Queen of Sheba" (Gounod). Selection, „Russian Folk SoDgs." Londen 365 ML Populaire avond. Birmingham 475 M. Populaire muziek en voordr. Bournemouth 385 M, Uitvoe ring van nummers op verzoek. Cardiff 350 M. Concert en zang Newcastle 400 M. Concert Rome 425 M. Concert. Züricb 515 M. Dansavond. Berlijn 500 M. I iederenavond. Hilversum 1050 M. Friesche Radio-avond. Brussel 265 M. Kamermuziek. Radio-Paris 17R0 M. Gala-con cert van de „Matin." Petit Parisien 345 M. Dans muziek. Alle Britsche stations: Dans muziek van het Savoy Hotel le Londen. Zaterdag 4 April 1925 DE ZOMERTIJD. Het initiatiefvoorstel. De leden Van der Waarden, Vliegen, 'Alharda, De VriesBruins, Gerhard, Wei kamp, Braambeek, Van den Tempel, Hiem ftra. Van Zadelhoff, Grocneweg, J. ter Laan, IJzerman en K. ter Laan hebben, zooals gemeld, ingediend een voorstel van wet tot wijziging van de wet van 23 Maart 1918, gewijzigd bij do wet van 22 Maart 1922, tot tijdelijke afwijking van de wet van 23 Juli 1908, tot invoering van een wettelijken tijd.. Do memorie van toelichting luidt als volgt: Tqt tweemaal toe, eerst bij de be handeling van het initiatiefvoorstel-Braat, daarna bij die van het regeeringsvoorstel beeft de Eerste Kamer nu dubbelzinnig uil gesproken, dat zij niet kan medewerken tot het opheffen van den zomertijd. De voorstanders van den zomertijd zou den zich in deze uitspraak zonder voorbe houd kunnen verheugen, ware het niet, dat de gevallen beslissing diepe teleurstelling zal wekken bij een deel van het volk. Hoe wel deze voorstellers overtuigd zijn, dat deze teleurstelling samengaat met blijde voldoening bij een grooter deel dat zoo ondubbelzinnig het behoud van den zomer- lijd bepleit heeft op economische, hygiëni sche en sociale overwegingen, zoo zijn zij toch van oordeel, dat het gewenscht is zoo weel mogelijk tegemoet te komen aan de tegenstanders van den zomertijd door als nog langs den weg van compromis naar meer bevrediging te 'strëven. Do voorstellers meenen. zich ontslagen te mogen rekenen van de verplichting, eene nlgemoene verdediging van het door hen beoogde compromis te geven, immers het pro er contra is meermalen in de .Staten- Goneraal, alsook in het verslag der Tijd- commïssie uitvoerig behandeld. Ook in het bijzonder behoeft dit. wetsvoorstel geen nadere toelichting, daar liet in strekking overeenkomt met het amendement-Vliegen c.s. dnor den eersten voorsteller -werd ver dedigd. Als data voor het begin en einde van den beperkten zomertijd zijn die gekozen, waaromtrpnt tusschen Engeland. Frank rijk en België overeenstemming bestaat. De voorstellers sluiten zich echter aan bij den wensch van de meerderheid der Tijd- commissie, dat de regeering zal trachten met genoemde Rijken, tot overeenstemming te geraken over een iets Interen datum van invoering. Zou zij hierin slagen, dan .Jt&n .e^jje,eenvoudige, wijzigiijg.. vgn dp bier VOOrges"e).dè réèelmtr 'craterypqT .moeite worden aangebracht. De afzonderlijke artikelen vereischon geen nadere toelichtirg. EEN ..DEMOCRATISCHE" SCHEURING? Bij het bericht omtrent de Nijmeegsche „vrije lijst" teekent De G.elderlan- der het volgende aan: De voormannen der St. Michaëlbewegiug hebben verleden Zaterdag .te. Utrecht ver gaderd, en daar heeft men, naar „De Mor- gen" schrijft, de vrije lijsten tegengehou den. Zonder die vergadering, zoo schreef het blad gisteren, zou er reeds een groote propaganda voor vrije lijsten over het ge- heele land aan den gang zijn. Desondanks heeft men te Nijmegen be sloten met oen vrije lijst uit te komen en deze in te dienen in alle achttien kieskring gen. ,0ok „De Morgen" is tegen vrije lijsten. St. Michaël ertegen, „De Morgen" erte gen, toch vrije lijsten, toch scheuring in de R. K. Staatspartij; De volgelingen ontsnappen aan de lei- ding. Neen, laten we niet onderzoeken, of de leiding hieraan schuld heeft; ons lijkt wel iswaar de verhouding tusschen de opwin ding rond het politiek advies cn do gekoes terde verwachtingen (twee zetels méér aan St. Michaël) overmatig groot, doch daar over thans niet. Het is nu niet het oogen- blik om naar fouten te zoeken of op schuld ie wijzen; het feit der scheuring dreigt en wat ons vereenigen kan om dit gevaar af te wenden, zij- liever aangegrepen, dan wat tns scheidt. In hei bericht uit Nijmegen staat, dar men zal uitkomen met een vrije R. K. de^_ mocratische lijst, geen MichaëlistiSckéT (Wat daarmee bedoeld wordt, is niet duide lijk. De club St. Michaël te Nijmegen heeft vergaderd en besloten uit te komen met een niet-Michaëlisiische lijst. Heel klaar is dat niet. Misschien doen wij goed af te wachten, hoe de lijst eruit zal zien. Wie erop zullen staan. Welke candidaten zich znllen laten vinden voor zulk een lijst. Ten slotte is zoo'n lijst een positief stuk en Iets apders dan negatieve ontevredenheid tegen do katholieke lijst. Laten wij dus af- wachtqp. Intusschen zullen onze katholieke kie zers reeds nu, vóór de lijst er is, begrijpen, welke gevaren er door zoo'n lijst dreigen voor onze partij. In do laatste jaren heeft men druk ge praat over vrije lijsten in de partij, dat Varen lijsten, waarop minderheden in de partij ter bevordering der evenredige vertegenwoordiging haar candidaten konden plaatsen. Maar die vrije lijsten in de partij waren bedoeld om vrije lijsten buiten de partij te voorkomen. Dat is al tijd een groot gevaar geacht en een bedrei ging van de positie, welke de katholieken fich in Nederland door hun sterke eenheid in bet verleden hadden verworven. Als er vrije lijsten worden ingediend, dan is er niet langer één katholioke partij, doch z jn er twee. I Twee, die elkander bestrijden. Die stemmen van elkander trachten af to winnen. Dan verdwijnt ook gansch on al het ideëelo karakter van onze partij, want dan houden wij óns'niét meer bij elkander oin der wille van hét beginsel, m'aar vechten wij ons uilelkaar om tweèderangiscbe be langen. Met de eenheid der R. K. Staatspartij zal bet gedaan zijn erna. Van welken kant do vrijo lijst ook komc, en wie zich moge laten vinden voor zulk een lijst, dat het katholieke kiezerskorps als 'n vaste muur sta ter bescherming van de eenheid, welke in dit land met zijn anti- clorikale instinkten ons hoogste goed is. Zeker, er zijn bezwaren tegen het poli tiek advies en men zou, wat Geldoriand betreft, beter hebben gedaan, aan een be sta anden wrevel tegemoet te komen dan dezen te prikkelen. Maar fouten van anderen maken de onze niet goed. Wat anderen verkeerd doen, is voor ons geen verontschuldiging tot an dere en grootere verkeerdheden. Een vrije lijst is een kwaad waarvan de gevolgen tot in verre tóekomst reiken en tegen dit kwaad moge ons katholieke volk onze ka tholieke zaak beschermen. Het voornemen daartoe zij reed® nu ge maakt. Men heeft dus te Nijmegen wèl het heil loos voornemen, om bij de officieele stem bus op 1 Juli a.s. met afzonderlijke lijsten uit te komen. Dat men daar alsnog moge inzien, van hoe groot nadeel dit voor de Katholieke zaak zou zijn! R.-K. Werkliedenverbond in Nederland. R o i s P a r ij sL ourdes.. Door het R. KL Werkliedenverbond in Nederland zal bij voldoende deelname van 414 September a.s. eene reis worden ge organiseerd naar Parijs en Lonrdes. Verblijf te Parijs 4 dagen, te Lourdes on omstreken 5 dagen. Voor nadere inlichtingen en prijsopgave wende men zich tot het R. K. Werklieden verbond, Drift 10—12, Utrecht. Strijdlied van het R. K. Werk liedenverbond. Het Strijdlied van het R. K. Werklie denverbond woorden van Bern. Verhoe ven, muziek van Theo Smit is thans verkrijgbaar. Voor de mooie, echt Roomsche gedach ten van den dichter heeft de heer Theo Smit, den componist van het zoo algen>een bekende „Missie-lied", een pakkende me lodie gemaakt. De componist heeft wederom de juiste snaar weten le treffen. De melodie is in al haar eenvoud toch van groote bekoring en vol geestdrift. Hot is een lied, dat reeds bij een eerste kennismaking iedereen be geestert en opwekt tot medezipgen. Behalve de .losse zangstemmen ,en de pianobegeleiding, zijn van het strijdlied eveneens samengesteld ,do partituren en farekorps. Het Bestuur van bet R. K. Werklieden verbond stelt de zangstemmen, pianobege leiding, het materiaal voor harmonie- en fanfarekorpsen tegen den kostenden prijs beschikbaar. Verwacht mag worden, dat er door de R. K Arbeidersbeweging geen vergadering optocht, of meeting meer zal gehouden worden, of het Strijdlied zal worden ge zongen en begeleid. UIT DE OMGEVING ALKEMADE. 'Vleeschkeuring. In den loop der maand Maart zijn ter Secretarie aange geven do volgende slachtingen: bedrijfs- slachlingen 13 koeien, 2 kalveren, 17 var kens en 1 schaap; hu i.ss'acht hagen 6 var kens; noodslachtingcn 5 lcoe:on, 60 kalve ren, 5 varkens, 9 schapen en 2 geiten. In gevoerd werd uit gemeenten buiten de keu ringsdienst van Leiden 293 K.G. vleesch. Aan keurloon werd ontvangen een netto bedrag van f 248.50. HOOGMADE. Ziekenhuisverpieging. De Verecniging Ziekenh uisverpleging Hoogmade en Om streken hield heden in het café Hillebrand haar jaarvergadering die slecht bezocht was. De voorz., de heer G. W. Lieverse, opende do vergadering. Do secr., de heer P. Zwetsloot Bzn., las de notulen, waarin tevens het jaarverslag was opgenomen en wat een ruime blik gaf over de werkzaam heden in het afgeloopen jaar. Het ledental bedroeg 213 leden en verschillende leden izullcn nog wél toetreden. Voor notulen en verslag werd den secr. dank gezegd. De rekening van den penningmeester gaf aan: saldo 1923 f 157.40, inkomsten f573.75, uitgaven f 321.81 Yt, een batig sal do dus van f409.33J4. In het afgeloopen ja,ax werd door, 4 personen van de vereeni- ging genoten. Tot nazien der rekening werden benoemd de heeren A. J. v. d. Voorn en W. v. d. Ploeg, die de bescheiden in orde bevonden. Den penningm. werd dank gezegd. Punt 4: behandeling Reglement, lokte slechts een paar leden tot bespreking uit Bij punt 5, verkiezing bestuursleden, werden herkozen tot voorzitter de heer E. W. Lieverse en tot secr. de heer P. Zwet sloot Bzn. Daarna rondvraag waarvan nog-al ge bruik werd gemaakt. Na de verschillende vragen te hebben beantwoord, sloot de voorz. de vergadering, na den wensch te hebben uitgesproken dat er dit jaar weinig gebruik behoefde gemaakt te worden van de vereeniging. KATWIJK AAN DEN RIJN De Hanze. Gisteravond hield de Hanze, afd. Katwijk aan den Rijn, een ledenvergadering. Na opening door den voorz. en lezing der notulen door den secr. Ingezonden Mededeeiing. lóts nieuws met Paschen. Hebben onzó lezers én lezeressen er wel aan gedacht, dat Let -binnon enkele dagen Paschen is? En aangezien de Hollandscho traditie nu eenmaal meebrengt, dat vrijwel iedereen in het voorjaar iets nieuws koopt, om dit mei Pasohen voor het eerst te dra gen, hebben wij, op verzoek der Firma, eens een kijkje genomen in do bekende Dames- en Heerenkleeding-Magazijnen van G. A. 14455 Wij waren in één woord verbluft over de kolossaal rijke sorleermgen in Dames-, Heeren- en Kinderkleeding. Voor de Dames vooral is hot bijzonder aangenaam, dat de nieuwste voorjaars mode, die zich vooral uitspreekt in do slanko en sierlijke lijnen, in tallooze varia ties verkrijgbaar zijn en zóó voordeelig zijn geprijsd, dat zij nu absoluut binnen ieders bereik vallen, omdat de prijzen hij C. A. veel lager zijn, dan de Dames ver moeden. Wat Heerenldeeding betreft, is het dui delijk merkbaar, dat O. A. ook op dit gebied groolo sprongen voorwaarts maken en hun strijd tegen de duurte onvermoeid voortzetten. Het bekend© G. A.-systeem is in volle werking, ook voor Hecrenklee- ding, dat toon-en de prijzen wel aan. Men staal werkelijk verbaasd, wat In korten tijd, .door radicale toepassing van dit systeem, is bereikt ten opzichte van de prijsverlaging voor Heerenkleedmg. Wie dus met Paschen graag iets nieuws wil hebben en nog voldoende geM wil over houden voor een paar genoeglijke dagen, raden wij aan, eens een kijkje te nemen in de Magazijnen van G. A. Brennink- meyer. werden verschillende ingekomen stukken behandeld, waaronder een van het Centraal Bureau over de weeldebelasting. Met het ontwerp weeldebelasting kon do vergade ring over liet algemeen wel accoord gaan. Een ander ingekomen stuk over z.g. „Stu diekernen" word voor kennisgeving aange nomen omdat de invoering daarvan voor deze afdeel ing overbodig kon worden ge acht Op voorstel van het bestuur werd be sloten aan de R.-K. vereeniging „Het Wit- Gele Kruis" een geldelijke bijdrage te ver- leenen. Bij het punt „propaganda" werd gewezen óp het veel te groote bedrag dat van de contributie moet worden afgestaan aan het Centraal Bureau. Bij de rondvraag kwamen meerdere huishoudelijke aangele genheden ter sprake waarna do voorzitter de vergadering op de .gebruikelijke wijze sloot. R.-K. Volksbond. Gisteravond hield de Propagandaclub van den R.-K. Volks bond een propagandavergadering. De voor zitter opent de vergadering met den Chr. groet en heet alle aanwezigen welkom in zender den geachten s",,rtker van dezen avond, den heer Ant. J. M. Angenent, secr. van het Centraal Bestuur. De notulen wer- de Vereeniging „Het Wit Gele Kruis" wel ke vereeniging een bijdrage van de afdee- "ling verzoekt. Het bestuur stelt voor om door afdrage van ƒ5 begunstiger te wor den dezer vereeniging. Dit voorstel werd na eenige bespreking aangenomen. Hierna geeft de voorzitter het woord aan den spre ker die daarna behandelde de propaganda voor den R.-K. Volksbond. In een mooie en duidelijke rede deed spr. de verschillende werken van de propagan daclub naar voren komen, gaf verschillen de wenken welke de propagandaclub betref fen en spoorde de leden aan goede propa gandisten te zijn. Dankbaar applaus bewees de instemming der vergadering met de woorden van den geachten spr. Van de gelegenheid om vra gen te stellen betreffende deze zaak werd geen gebruik gemaakt. Na eenige bespre king werd besloten om weder een agent schap op te richten van de Centrale Volks bank. Als agent zal optreden de heer G. v. d. Ma.rel. Tot leden der centrale com missie werden benoemd de heeren J. van Mil, J. v. Scliie eii H. Bellekom. De heer Angenent geeft nog eenige inlichtingen be treffende deze Volksbank. De voorzitter brengt namens de vergadering den geach ten spreker dank voor de mooie rede. Van do rondvraag werd door enkele leden gebruik gemaakt. De voorz. installeerde nog twee nieuwe leden en sluit hierna de vergadering, welke goed bezocht was. Wit-Gele Kruis. Niet ondienstig is het, nu de ingezetenen dezer dagen aange zocht worden om zich op te geven als lid van het „Wit-Gêle Kruis", dat het de be doeling is om de contributie zoodanig te regelen als vroeger reeds is aangegeven doch dan met dien verstande, dat de to taio contributie van een en hetzelfde ge zin, dus van leden, en adspirantleden, niet het bedrag van totaal 3.behoeft te boven te gaan .Vrijwillig mag men dit natuurlijk wel verhoogen. Personalia. De toestand van den ge meente-tuinman v. Z., die Donderdagmor gen het ongeval had bij het snoeien, is niet hopeloos doch wel nog zeer ernstig. KATWIJK. Waterleiding. Voor aangeslotenen bij de waterleiding is het van belang te weten dat de waterleiding wordt afgesloten van Zaterdagavond 9 uur tot Zondagmorgen 8 uur. LEIMUIDEN. Gemeenteraad. De Raad dezer ge- meento is bijeengeroepen op Dinsdagavond te half acht uur. Punten van behandeling: Notulen. Ingekomen stukken. Benoeming leden van het stembureau. Nieuw voorstel inzake straatverlichting Bilderdam. LISSE. Geboren: Johannes z. van A. J. Duinhoven en M. v. d. Meer Nicolaas z. van A. Geerliugs en W. M. de Jong Anna Maria d. van G. Kortekaas en J. M. v. Diest. Ondertrouwd: G. Langeveld en M. C. A. de Wolf. Spaarbankboekjes 4!£ 14396 RIJNSBURG. Zegelwet. In verband met de door men nu eigenlijk wel en wat men niet be-i hoeft te doen volgens de Zpgelwet 1917 omdat er veilingen zijn die zich stipt hou den aan het zegelen van alle betalingsbe-i wijzen en weer anderen die schijnbaar* meenen dat deze verplichting niet bestaat, kunnen wij met zekerheid mededeelen dat er ten aanzien van laatstgenoemden een misverstand moet bestaan. Ieder bewijs van betaling boven f 10, zelfs al heeft het den schijn van een bewijs van betaling, moet gezegeld zijn. Dat de eene groep dan wel zc~elkosten betaald en den ander niet kan behalve als een niet Dakomen der wettelijke bepalingen bovendien als een,, tot op zekere hoogte, oneerlijke concur rentie beschouwd worden. Omdat deze vraag don laatsten tijd in onze plaats nog al eens aan de orde gesteld wordt, meen den we hiermede velen van dienst te zijn. Bloemenhandel. De prijzen der bloe men zijn de laatste dagen buitengewoon opgeloopen. De vraag in Dultschland is, vermoedelijk reeds met het oog op den naderende Paaschweek, Van beteekenis. Zoo wordt b.v. thans per 100 betaald Par ma 10f Tromas Moore f 6, Murillo 7, Rose Luisante 11, Rose Gris de lin 6.30, La Citadel f 10.50. La Relno 5.50, Gele Prins 7, Rubra f 6.40, Herman Schlegel 5.20, Roi Gramoisie 5 70, Titiaan 7.70, Vuurbaak 11.10, Wapen van Leiden f 10.2010.80, Ophir d'orf 7.20. RIJNZATERWOUDE. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente is bijeengeroepen op Maandagmor gen te 10 uur. Punten van behandeling: Notulen. Ingekomen stukken. Benoeming leden stombureau. Vaststelling kohier Hondenbelasting. Comptabele besluiten. Goedkeuring rekening en verantwoording. Gezondheidscommissie te Bodegraven over het jaar 1924. RIJPWETERING. Teruf uit de Missie. De WelEerw. Pater H. Zoetemelk van de Sociëteit der Witte Paters, die gedurende 14 jaar als missionaris in Afrika heeft doorgebracht, waarvan de laatste jaren in het vicariaat Nyassa, zal volgende week voor eenigen tijd naar zijn land terugkeeren. ZijnEerw. arriveert Zaterdagmiddag voor Paschen te 3 uur, vergezeld van zijn heerbroer, aan het station te Leiden. SASSENHEIM Stille Omgang. Gisteravond had in het K.S.A.-gebouw een vergadering plaats tot oprichting van een onderafdecling van het genootschap van den Stillen Omgang. Do kapelaan opende deze vergadering, lichtte het doel van het genootschap toe, waaruit bleek dat aansluiting bij Leiden het beste was. Voor dezen avond waren de heeren Schrijvers en Schouten, voorz. en pen ningm. der afd. Leiden, bereid gevonden de oprichlingsvorg. bij te wonou. Een reglement werd artikelsgewijze Voor Zondag. 1.05 uur Radio-Paris 1780 M. Concert. 2.30 Hilversum 1050 M. Avtis-cou- csrt. 3.20 Londen 365, M. en Chelmsford 1600 M. Orgel oonrert, 3.20 Birminebam 475 M. Concert, en znng. 8 20 M Cardiff 350 M. Concert. 8 20 Manchester 375 M. Symphonlo- concert'. 3.20 Newcastle 400 M. Concert en zang. 8.00 Hilversum 1050 M. Klein orke9t van Anton v. d. Horst. 8.50 Londen 365 M. en Chelmsford 1600 M. Godsdienstoefening. 9.10 M Manchester 375 M. Kamermu ziek. 9.20 Londen 365 M. Fransche mu ziek. 9.20 Cardiff 350 M., Chelmsford 1600 M. en andere Britsche sta tions: Uitzending van de opera „Cavalleria Rusticana" (Maa- cagni). Te 10.35 uur: Uittrek sels uit „The Tales of Hoffman." 9.20 Radio-Paris 1780 M. Concert. De Matthëus Passion. Tweeden Paaschdag wordt de Sint- JBavokerk te Haarlem weder aangesloten aan den zender te Hilversum ter verbrei ding van de Matlhaus Passion-uitvoering die onder leiding van Evert Cornelia uit Utrecht wordt gegoven. Inoezonden Mededeeiing. RADIO Complete TOESTELLEN en ONDERDEELEN voor draadlooze telegrafie-telefonie tegen concurreerende prijzen. Zie onze étalages INIERNAIiON&L ELECTRIC MACHINE COMPt- 6764 v.h. R. GEERAERTS-REUTER MARE 70 - TEL. 1118 - LEIOEN voorgelezen. Er werden eenigo vragen ge steld omtrent dit reglement Ook werden eenige vragen gesteld aangaande de on- derafdeeling Hillegoin en. hoe de reis aan gevangen moet wordenI Dit werd door den heer Schrijvers toegelicht, ook hoe Leiden er toe gekomen was, ora bier een onder- afdeeling te stichten. Voorgesteld werd nu tot verkiezing van een bestuur over te gaan. Hierin werden gekozen de heeren W. Noordermeer met 37 stemmen, F. v. Dorp met 31 en P. v. Dijk met 25 st., die hun benoeming aannamen. De functies van het bestuur mdbten nog onderling verdeeld worden. Ongeveer 50 personen gaven zich op. Verdere opgaven kunnen bij bovengenoem de heeren geschieden. TER AAR. Geboren: Pieter z. van J. C. Valk efi A. Breeveld Sara Katharina d. van H Hegeman en F. A. Molendijk. Overleden: Dirkje Rietveld 93 J. wed. van J. Slingerland.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 3