KOOPT OWE BEDDENGOEDEREN De overeenkomst me! België yeteekend. De aankomst van minister Hymans. Met den trein van 4 uur 18 is min'ster Hymans gisteren uit Brussel te 's-Graveu- hage aangekomen. Aan het Hollandsche spoorstation waren te zijner begroeting aanwezig do min.ster van Buitenlandsehe Zaken jbr. mr. dr van Karnebeek en diens secretaris, dr. Carsten, alsmede dc Belgi sche gezant Prins de Ligno en de leden van de Belgische legatie. Bij het verlaten van den trein werd de Belgische minister, die vergezeld tras van de hoeren de Ruolle en baron van Zuylen, heiden van het Belgische ministerie van Buiienlandsehe Zaken, hartelijk door mi nister var» Karnebeek verwelkomd. Onmid dellijk begaven de heeren zich in auto's naar bet departement van Buitenlandse'ie Zaken, ter onderteekening van het ver drag, om na afloop van de onderteekening, de thee te gebruikeh hij den Belgischen gezant. Op bet Stationsplein had Hotel Termi nus de Nederlandsche en Belgische vlag gen gestoken. De onderteekening. Gistermiddag 5 uur hebben de ministers- Hymans en van Karnebeek op,-bet depar tement van Buitenlandsehe Zaken het Ver drag met België tot herziening van hel .Verdrag van 1839 ge teekend. De Be'gisehe mm-'sber vaiï buitenland sehe zaken was gisteren 'Ie gast van onzen minister van buitenlandsehe zaken en me vrouw Van Karnebeek te hunnen huize. Mede waren uitgenoodigdde Belgische ge zant en prinses de Ligne, dc heeren graaf de Lo'aing, kolonel Scbmit eu Nemry, van het Belgsche gezantschap, dc heeren de Buelle en baron van Zuylen, van het Bel- g-'sche departement van buitenlandsehe zaken, de voorzitters van de Eerste en de Tweede Kamer, de ministers, de minister van Staat mr. Gort v-~ T W-m. de vice-president van den Baad van Stale, de leden en de secretaris van de commissie uit de Tweede Kamer voor buitenlandsehe zaken, Hr. Ms. gezant te Brussel en de heeren Snouck Hurgronje, Beelaerts van B'okland, Beucker Andreae en Car sten, van het departement van buitenlandsehe zaken. De Wethouderscrisis te Amsterdam. De oplossing. Gistermiddag is een vergadering gehou den van de vertegenwoordigers döE Bnomsch-Katbolieke, Christelijk-Histori- sc-he, Anti-Revolutionaire en Vrijheids- bondscbe raadsfracties, ter bespreking van de beste wijze, waarop de wethou derscrisis kan worden opgelost. Tot die bij eenkomst van de burgerlijke raadsfrac ties waren de vrijzinnig-democraten niet genoodigd, daar deze zicb accoovd had den verklaard met de door de sociaal-de moeraten voorgestelde oplossing. De Roomsch-Katholieken hadden zich bun ken ter bereiding van de volgende verdee ling van de wethouderszetels: 2 Katholie ken (Wierdels en von Freytag Drabhe), 1 ChrisfeliiK-Historische (Ter Haar), 1 Vrij heidsbonder (dr. Vos) en 2 sociaal-demo craten. Volgens deze overeenkomst zouden de sociaal-democraten dus 1 zetel aan de Katholieken moeten afstaan. De veronderstelling ligt voor de band, dat de samenwerkende burgerlijke par tijen wethouder de Miranda willen laten vallen. Intusschen beschikken deze groe pen slechts over 22 van de 45 zetels (8 Katholieken, 4 Vrijbeidsbonders, 3 Anti Revolutionairen, 4 Christelijk-Historiscben en 3 neutrale middenstanders). Alleen als men de vier communisten buiten beschou wing laaf, waardoor de uitgebrachte stem taen tot 41 worden teruggebracht, zouden dus de verbonden burgerlijken de meer derheid vormen. De Arbeidstijd. Broodbakkerijen. Bij ministerieele beschikking is ver gund, dat in broodbalckerijen in alle ge meenten des Rijks: lo. door hoofden of bestuurders en door bakkersgezellen, in afwijking van bet be paalde in art. 35, tweede lid, der Arbeids wet 1919, bakkersarbeid wordt verricht: a. Zaterdag 11 April; b. Zaterdag 30 Mei, telkens van 12 uur middernacht af, met dien verstande, dat voor zoover betreft broodbakkeijen, voor welke eene vergunning, als bedoeld in art. 37, eerste lid, der Arbeidswet 1919, is verleend reeds Vrijdag 10 April, resp. Vrijdag 29 Mei, telkens 10 uur nam., met arbeid, bestaande in bet gereedmaken van deeg en ovens, mag worden aange hangen; c. Dinsdag 14 April en Dinsdag 2 Juni; d. Woensdag 20 Mei, telkens van 4 uur voorm. af, of, indien ingevolge bet be paalde in art 35, tweede lid, onder e of f, der Arbeidswet 1919 om 5 uur voorm. met den bakkersarbeid mag worden aangevan gen van 3 uur voorm. af. Bovendien mag voor zoover betreft broodbakkcrijen,. voor welke een vergun ning, als bedoeld in art. 37, eerste lid, der Arbeidswet 1919, is verleend op die da gen gedurende twee lïren vóór liet tijd stip, waarop alsdan de bakkersarbeid mag worden aangevangen, van 3 uur voormid flag af. Bovendien mag voor zoover betreft broodbakkerijen, voor welke eene vergun ning, als bedoeld in art. 37, eerste lid, der 'Arbeidswet 1919, is verleend op die da gen gedurende twee uren vóór het tijdstip Waarop alsdan de bakkersarbeid mag aan- iVangen, arbeid, bestaande in het gereed maken van deeg en ovens, worden ver richt. e. Dinsdg 14 April, Vrijdag 22 Mei en Dinsdag 2 Juni, van 12 uur middernacht af, doch alleen voor het stoken van ovens uoor één persoon; 2o. door bakkersgezellen ,in afwijking fran hel bepaalde in art. 40, eerste lid, der Arbeidswet 1919, Zaterdag 11 April en Zaterdag 30 Mei gedurende ten hoogste 13 uren arbeid wordt verricht, met dien verstande, dat in elk der weken, waarin die dagen vallen, door hen niet langer dan 50 uren arbeid mag worden verricht. Aan hoofden of bestuurders van brood- bokkerijen in alle gemeenten des Rijks is vergund, dat, in afwijking van liet be paalde bij art. 35, zesde lid, der Arbeids wet 1919, Zaterdag 11 April, Dinsdag 14 April, Zaterdag 30 Mei en Dinsdag 2 Ju ni deeg of brood, dat na 8 uur nam. van den vorigen dag gebakken of opge- lo. van 73 uur voorm. af uit het gebouw niet aanhoorigheden, waarin zich de brood bakkerij bevindt, wordt vervoerd; 2o. van 8 uur voorm. wordt verkocht of afgeleverd. Steenbakker ijen. Aan hoofden of bestuurders van steen bakkerijen. gelegen aan of bij de rivieren Rijn, Waal, Lek, Maas, TJsel, Linge en Merwede, en aan hoofden of bestuurders van niet aan of hij de Maas gelegen steenbakkerijen in de provincie Noord- Brabant is vergund, dat in hun onderne mingen door arlieidors van 16 jaren of ouder' gedurende het tijdvak van 1 April tot en met 30 Sént., in afwijking' van het bepaalde in art. 24, eerste lid, uer Arbeids wet 1919, gedurende negen uur per dag en 50 uur per week arbeid wördf verricht Aan höofden of bestuurders van steen bakkerijen in do provincie Friesland is vergund, dat in hun ondernemingen door arbeiders van 16 jaren of ouder geduren de het tijdvak van 1 April tot en met 30 Sept., in afwijking van art. 24 der Ar beidswet 1919, gedurende tien uur per dag en 55 uur per week arbeid wordt verricht Aan hoofden of bestuurders van steen bakkerijen, voor zoover niet hierboven genoemd, is vergund, dat in hun onderne mingen door arbeiders van 16 jaren of ouder gedurende het tijdvak van 1 April tot en met 30 Sept., in afwijking van het bepaalde in art. 24 der Arbeidswet 1919, gedurende 93 uur per dag en 53 uren per weelc arbeid wordt verricht. Aan bovenbedoelde vergunningen heeft de minister van Arbeid eenige voorwaar den verbonden, die in de St. Crt. no. 66 zijn opgenomen. Prof. R. W. van der Veen. t Gisteren is te 's-Gravenhage in den ouderdom van 42 jaar overleden prof. R. W. van der Veen, m.i., hoogleeraar in de afdeeling der mijnbouwkunde aan de Tech nische Hoogesohool te Delft, waartoe hij bij Kon. besluit van 4 Januari 1916 was benoemd. De overledene studeerde van 19011906 aan de Technische Hoogeschool en slaagd in 1906 voor mijn-ingenieur. Na kor!en tijd als assistent in de ahteeling der mijn bouwkunde te zijn werkzaam geweest werd hij aan een kopermijn in Zuid-Amorika verbonden. Achtereenvolgens waa hij ver- De overledene was den laats (en tijd bezig met een miucrografisch onderzoek van ert sen en structuur en genese van eenige ge degen metalen, over welk onderwerp hij 7 Maart j.l. in de vergadering van het Geo- 'ogiscb M'jnbouwkundig Genootschap voor Nederland en kolon:ën een lezing heeft ge houden. Dit onderzoek heeft in weten schappelijke kringen zeer de aandacht ge trokken. Ingezonden Mededeeling. DE RIJNSTREEK WEEKOVERZICHT KAASHANDEL. In de afgeloopen week hebben wij we derom een inzinkende markt kunnen con- etateeren. De hoogste noteeringen kunnen do 60 cent niet meer halen, uitgezonderd te Bodegraven, waar nog 62 cent was geno teerd. Dezo prijzen zijn echter uitzonde ringen en do meeste kaas zal wel onder de 50 cent zijn verkocht. Men hoorde ook nog wel lagere prijzen noemen, maar dat houdt men altijd in dezen tijd. De kwaliteiten loopen reusachtig uiteen en dus van zelf ook de prijzen. Vooral de kwaliteit van het eerste partijtje wat de producent ter markt aanbied is in den Tegel niet van 't beste. Ze beginnen een klein kaasje te maken, dan komen er weer eens 'n paar versciie koeien bij en wordt de kaas weer 'n pond of wat zwaarder, of men beeft de maat nog n:et goed van kleursel of stremsel, zoodat de eerste kazen eigenlijk een proefkonijntje is en er pas van een goed regelmatig pro duct sprake is als men een poosje aan den gang is. Trouwens het moet toegegeven worden dat de hooikaas van thans van veel betere kwaliteit is als een jaar of 10 ge leden. Vooral door de toeapssing en in voering van hef Rijks-contrólemerk is liet mogelijk geworden de kwaliteit der kazen regelmatig te controlceren en verschillende verbeteringen in praktijk 1e brengen. Wanneer de producent in het voorjaar het Rijks-controlonerk voor zijn kazeu wensch te gebruiken dan komt de zuivel- consulent of diens helper een monster ne men der kazen, waarop men hot merk ver langt. En alleen dan wordt het gevraagde merk verstrekt, wanneer het zuivel aan het gestelde vetgehalte voldoet. En wan neer nu zoo'n producent aan het Controle- station wordt toegelaten, wordt hij gere geld door de controleurs bezocht die tel kenmale een monster nemen en die op het vetgehalte onderzoeken. Voldoet het hier aan niet, dan wordt het merk ontnomen en tevens onderzocht waaraan de fouten kunnen zitten en zoo getracht hierin ver betering te brengen. Ook andere gebreken, zooals los, wilrandig, kanker, slecht dro gen enz. kunnen en worden zooveel moge lijk door de zuivel-consulonten verholpen. Echter moeten de producenten zelf hiertoe medewerken en niet, terwille van mis plaatste hoogmoed, op denzolfden weg voortgaan. Wanneer een gebrek wordt ge constateerd dan tracht men dit zoo gauw mogelijk te verhelpen. Het is trouwens hun eigen belang, want mankeert er iels UITSLUITEND IN KOHSCHULTE's BEDDEN- EN TAPIJTMAGAZIJNEN U ZULT TEVREDEN ZUN OVER KWALITEIT - EN i re LAGE PRIJS. aan dc kaas is zij direct er minder om waard. Er wordt bier reeds veel aau ge daan om het product kaas regelmatig te verbeteren en men is er reeds in geslaagd een belangrijk beter product te maken dan vroeger. Maar toch is men in Zuid- Holland op zuivel-technisch gebied een stuk bij Friesland achter. Het is daar echter veel makkelijker te bereiken omdat daar de fabricatie geheel is gecentrali seerd en de producten alleen op de fabrie ken worden gemaakt, terwijl in Zuid-Hol land de kaasmakerij, op de fabriek uitzon dering is en de kaas in hoofdzaak op do boerderij wordt gemaakt. Dit brengt ee*—. ter mee dat de controle over het product niet zoo makkelijk gaat dan in Friesland Men kan in Friesland elke gewénschle kwaliteit vervaardigen, f Fransche kaas, Duitsche en Eugelsehe soprte» en model len. Men weet precies welke eischen die verschillende soorten stellen en de meeste fabrieken zijn zoo ingericht dut zij dat ee ne kunnen afleveren wat momenteel het meeste wordt gevraagd. ALPHEN AAN DEN RIJN. Persona'ia. De Burgemeester Dr. H. J. Lovinck is naar wij vernemen voor 14 dagen verirokjeen naar het buitenland. De heer J. Groenendijk hoopt Zater dag 11 Apri' den dag fe hei-denken dat hij gedurende 40 jaar bij de firma N Sam son als typograaf in d-en-sl is geweest. Eerbied rn Gods huis. Eerbied in Gods lnrs Zondag 5 April Vroecnrs 3, 4, 5; Hoogmis 6, 7; Vespers 8; Lof 9. LEIDERDORP. Bekroningen. Op de Paaschvee-ten toonstelling te Zaandam behaalde onze plataseenoot A. de Rijnsburger de volgen de prijzen: Meeste en beste exemplaren vet vee, 1ste prijs 40; vet.te ossen (niet meer dan 4 bi', tanden): 2e prijs 30; vette koeien (afgewisseld): le prijs 50; vette koeien (niet afgow.) niet meer dan 4 br. tanden: le prijs./ 50. Winkelstand. Ons dorp is weer een s:er!ijke winkel rijker. Het oude gebouw. Dorpstraat 45 (hef dateert reeds van 1729) is door den aannemer van Osnabm^ge herschapen in een bakkerij en winkel den lieer M. C. Deegenaars De winkel zal Dinsdagavond geopend worden, en roomkleurig 'beschilderd, voorzien van granieten vloer en electr. licht. NIEUWKOOP. Inenting. De kostelooze inenting zal alhier plaats hebhmi 0p Dinsdag, 14 April a.s. in de O. L. School Geboren: Johannes, zoon van L. Jansen en J. van der Louw. Ondertrouwd Cosmas Johannes Nunnink, 25 jaar en Johanna Cornelia Groenendijk, 20 jaar. NHORPEN. Inenting. Woensdag 15 April a.s. zal in de O. L. School gelegenheid worden ge geven tot kostelooze inenting. ZOETERWHUOE f». R.). Verkooping. Bij de gisteren gehouden verknoping van eeüMbnrgerwoonhuis met een daar achter liggend oerceel bouwgrond aan den Hoogen Rijndijk ten overstaan van notaris Ruizeveld, hetwelk in bod stond op resp. 4800 en 600, werd dit gecombineerd afgemiird on zef^e 1. De kooplust is tegenwoordig niet groot. Geboren: Petronella Maria d. van A. Vlasveld en J. van der Lubbe. Frederik z. van F. G. van der Loo en W. Westbuis. Ondertrouwd: Bastiaan Paauw 49 j. wedr. van Martina Adriana Bakker en Maria te Pas 47 j. wed. van Petrus Tlioo- dorus Vissclier. D. Huurman (Leiden) en G. W. J. Jonker 1 (Den Haag). STADSNIEUWS Letteren en Kunst Royaards staakt zijn opvoeringen. Naar wij vernemen heeft de Kon Ver. „Het Nederlandse!) Tooneel", directeur dr. Willem Royaards, in hare jongste ver gadering besloten om in verband met bet feit, dat voor haar geen behoorlijke schouwburg fe Amsterdam beschikbaar is aan het einde van bet looponde speel seizoen tijdelijk de reeks barer vertoonin- gon te schorsen. Tengevolge van dien zal Royaards dan ook voor het oogenbük geen nieuwe ver- bintonisson voor bet komende, seizoen af sluiten, doch met het aangaan daarvan wachten totdat gegrond uitzicht bestaat, dat binnenkort in dezen voor het tooneel in Nederland zoo ongunsfigen toestand verbetering zal zijn gebracht. ACADEBSaE-NIEUWS J.EÏDEN. Geslaagd voor bel: Doctoraal examen pharmacie en toxi cologie de heer P. F. van Senus (Rotter dam); Doctoraal examen Geneeskunde de hee ren Liera Ghik Djaug, J. A. Buurman (Bcrgschenhoek), W. M. Jongenburger (Alphen ad. Rijn), G. C. van Hoflen (Oegstgeest), J. H. van dor Does (Arn hem) Doctoraal examen rechten de heeren Werkverschaffing. Een speelterrein. De Commissie van Advies voor Socia'e Zaken stelde in haar laatste vergadering een advies op omtrent de loonen van een met Rijkssubsid'e uit te voeren Speelter rein aan den Hoogen Rijndijk bij wijze van werkverschaffing. Bes'oten werd die loonen voor te stellen op 35 cent per uur 20 pet. in aceoord werk en f 1.kinder- bijsla.g per kind tot een maximum van f 3. Dit advies werd bij meerderheid van stem men vastgesteld. Instituut Kern. Vanmiddag 2 uur beeft m bet gebouw 's Giavcnsfein in tegenwoordig he'd vau verschillende genoodigden, o.w. de burge meester, jhr. de G jselaar, en de secretaris en een der assessoren van den Acadenii- schen Senaat, de officieel opening plaats gehad van liet Instituut Kern, dat daar in de twee zaaltjes, we'ke den laatsten tijd voor ontspanning van werkloozen d ende, zijn ondergebracht. Het instituut is be stemd voor Indische .archeologie en draagt dezen naam naar vv'jlen den beroemden prof Kern, die van 18651903 hoog leeraar in het Sanskrit aan de Leidsche Universiteit is geweekt en die de baanbre ker in ons land voor de studie van de In dische archeologie mag worden genoemd. De opening vanmiddag gesch'edde bij monde van den voorzitter van de Verecni- ging tot st chiing en instandhouding van dit instituut, prof. dr. J. Ph. Vogel, die de aanwezigen welkom heette en in het b'jzonder den burgemeester, die hier in 3 kwaliteiten aanwezig was, n.l. als pres:- dent-curator, als burgemeester cn als een der eerste leden der stichting. Verder bracht hij dank aan de vertegenwoordigers van den academischen Senaat, aan dr. Wieder, directeur der Rijksuniversiteits- b"bl:otheek, we'ke een groot aantal werken aan het instituut had afgestaan en voorts aan Ir. Driessen, d recteur van gemeente werken, voor de sne'le wijze, waarop bij de onfspanningsloknlen .geschikt liftd we ten te maken voor het ms:ituut. Spreker ging vervolgens de groote wetenschappe lijke verdiensten na van prof Kern en be- s'oot mét den wensch dat ve'en pen, brieven enz., op Kern op de de studie van de Ind'-sbhe archéologie betrekking hebbend aan bet Instituut zidlen afstaan. British Physioligiseh Society. Op uitnoodiging van prof. Eintlioven houdt heden British Physiolical Society hier ter stede in diens laboratorium een vergadering. De ongeveer 50 leden van deze Society, die gisteravond uit. Engeland zijn vertrok- mstpesls;SJ2£10 huize hunner gastheeren het ontbijt te heb ben gebruikt, een bezoek hebben gebracht aan het Pharmaeu-Therapeutisch Insti tuut van prof. Storm van Leeuwen aan 't Rapenburg tot het volgen van eenige de monstraties. Dr. Marx en dr. Bien gaven hier een démonstratie van de gelijktijdige registratie van infra-oculairen en intra-spinalen druk. Vervolgens demonstreerde prof. Storm van Leeuwen allergische verschijnselen en de beginselen van miasme-vrije kaniers. Aan het slot van zijn demonstraties deel de prof. Storm van Leeuwen mede, dat hij zeer binnenkort in bet Instituut een kli niek voor allergische ziekten zou openen. Hierna begaf men zich naar het Physio- logiseh Laboratorium van prof. Eintlioven in de Zonneveldstraat, waar" ook tal van demonstraties werden gegeven. Vanmiddag 2 uur is daar liet congres begonnen. Prof. Eintlioven opende het met een kort woord, waarin hij de Engelsche gasten welkom heette en dankte voor het aanvaarden der uitnoodiging, ditmaal fe Leiden een vergadering fe komen houden. Hierna werden achtereenvolgens door een 30-tal Engelsche en Nederlandsche ge neeskundigen enz. wetenschappelijke ver handelingen geleverd. Vanavond vereen''/en de leden zicb aan een gemeenschappelijken maaltijd. Morgen wordt een Tocht gemaakt naar de bloembollen velden en de bloemententoon stelling te Heemstede en vervnWus en be zoek gebracht aan bet Frans Hals Museum te Haarlem. Kliniek voor allergische ziekten. Binnenkort zal bier ter stede onder lei ding van prof Storm van Leeuwen een kliniek voor lüders aan allergische ziekten worden geopend. Kynologenclub Leiden. Op de j.l. vergadering is besloten op 3 Mei a.s. in café „Zomerlust" Stationsweg een clubiöafeh fe houden onder voorschrif ten van den Reed v. Robeer. Aan deze clubmatch zijn voor de inzen ders geen kosten verbonden, terwijl be kwame deskundigen de bonden zullen be- oordeelen. Het bestuur der Kynologenclub vertrouwt derhalve op een groote deelname, opdat deze match moge slagen. Door de besturen der Christel. Voreeni- ging voor den Hnudeldrijvenden- en Jndu- stricelen Midenstand; B. K. Middenstands- i'ereeniging „De Hanze" cn Vereen iging voor den Ilandeldrijvenden- en Tndti- striëelen Middenstand voor Leiden cn omstreken, is de volgende circulaire ge richt aan dc leden der genoemde organi saties: „Gezien de enorme, uitbreiding, die den laatsten tijd, bet adverteoren in program ma's van verschillende Vereenigingen,-ge kregen heeft, meenen den Middenstand ernstig te moeten aanraden aan de ver schillende verzoeken dier vereenigiugen geen gehoor meer te verleenen. Zij geven dit aan al hare leden in over weging, omdat: GEMEENTELIJKE AANKONDIGINGEN B. en W. van Leiden; Gezien het verzoek van:. a. K. Louwrier, om vergunning tot op. richting van een brood-, koek- en banket bakkerij iu het perceel Zuidsingel Nos. 21 en'23, Sectie G no. 1565; b. de N.V. „Acetylena", om vergunning tot oprichting van een ondergrondsche bewaarplaats voor 2000 Liter benzine op het perceel kadastraal bekend Sectie K, no. 3794 (oud no. 3758), aan de Hansen! straat. Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinderwet; Geven bij dezen kennis aan het publiek] dat genoemde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd zijn: alsmede dat op Zaterdag, den 18en April e.k. des voormiddags te balf elf uren op het Raadhuis gelegenheid zal worden go- geven om bezwaren tegen deze verzoeken in te brengen. Katholieke llgenda LEIDEN. Maandag Prop.-club SL Catharina, on- derafd. R. K. Vrouwenbond, Bondsgebouw, te 8.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagd ensr der apotheken wordt van Maandag 30 Maart tot en met Zondag 5 April a.s. waargeno men door de apotheken van de heeren G. H. BLANKEN, Hoogewoerd 171, telef 502 en P. DU GROIX. Rapenburg 9, telef. 807. Van Zaterdagavond 8 u tot Maandag, morgen 8 uur nemen de volgende huis- arisen den dienst waar: Dr. De Graaff, Plantage 20, Tel 876. Dr. Horst, ïïavenkade, Tel. 1577. Dr. Janssens, Rapenburg 49. Tel. 970. Dr. Niemer, Stationsweg, Te). 506 le. het voor den Middenstand in deze tijden van malaise zoo hoog noodig is, grootst mogelijke zuinigheid te betrachten en 2e. bij nauwkeurige calculatie in >le meeste zaken, zal blijken dat dergelijke onkosten het oukostencijfer veel te zwaar drukken. Bovendien beerdeht de algemeene over- fuiging, dat de'uitkomsten dier adverten- tiën niet aleen zeer twijfelachtig zijn, doch in verreweg de meeste gevallen hot resultaat absoluut onevenredig is, aan de hooge kosten Behooren in vrijwel alle gevallen de col porteurs en colportrices dezer ad. rten- tien tot de categorie van mensehen, waar aan de Middenstander verplichtingen heeft, laaf zulks U niet weerhouden di menschen er op te wijzen, dat de Midden stand reeds onder zeer zware lasten ge bukt gaat en dat het ;le plicht der ver schillende vereenigingen is, de. kosten dor viT7ST»ïnxrinrs uu eigea urnKTeTCTrrc dra gen." Gisteravond hebben vergaderd het co mité voor de verkiezing van den heer Loe rakker (In „Zomerlust") en de studieclub „St.-Michael" in he.' Bondsgebouw In de eerste vergadering werd bespro ken de wijze van propaganda voor den lieer Loerakker. In de studioclub „Sl.-Micliaii!" was overbeerschend de meening, om ook le ijveren voor de candidafuur-Loerakkor, daar prof. Veraart- reeds een plaats op het advies heeft en men hoopt den heer loe rakker in bet advies te kunnen schuiven na prof. Veraart. G steravond had de Maatschappij van Nederlandse he Letterkunde het genoegen voor haar te zien optreden de beer J. J. Smith B. A. Hoogleeraar te Stellenbosc1 .over ,JDie ontwikkeling van Afrikaans ei die vereenvoudiging van die Afrikaan.se werkwoordelijke sortien." In aansluJing aan wat is gemeld om trent de Confederation Internationale d-'s Ktudiants (G T. E.) beeft de Donderdag avond gehouden vergadering van het Leidsch Studentencorps aan he» collegium opgedragen omtrent de aansluiting van de algemeene Senaten vergadering bij de C. I. E in deze Sena i en ver gad e r i n g voor fe stel len de oploss'ng te zoeken in deze richf'nj, dat Holland menibre titulair wordt (dus met volledige bevoegdheden en verlegen- woord icing in hel Cnncei! (dage rik^eh be stuur). Zooals reeds gemeld stoft hel Utrechtse!) Studentencorps voor mem lire libre (toegang tot alle congressen en ulvi- scofopde stem). Anu het eind der vergadering dooide «ie lustniineomnrsrie mede da? e nd Apri Joh. de Meester Jr. Ie Leiden komt urn tic rollen van bet ópenhichtsp-d bij dé luslrumfceslen te verdoelen en jlal spoed i daarna oen aanvang met de repe-ahès zal worden gemaakt. A polbekers-assistejQteiiexaincns. Groep IV. Opgeroepen 4 caiulidatcn, aigewezen 3. Geslaagd Mej. W. L. van Doom (Bot terdam.) Naar wij vernomen zal de in pi sier van financiën den Tweeden Paasebdag in een hier van anli-rev. zijde in de Stadsgelioo1- zaal belegde vergadering een pohiieke rede houden. Op de PaaschveetentoousieBing te Zaan dam behaalde de heer W. 'J. Zwetsloot een inzending in do klasse „overhouders" j een Ion prijs, 15. Gistermiddag te 12 uur is de innrb'ne- j bankwerker V. B. in de PolikaanRtei-l' door hel breken vau dc voorvork van 2'Jn rijwiel zoodanig mei liet hoofd op de strait gevallen, dat bij bewusteloos b'cof l '- De E. H. D. was spoedig ter plaa'se ''n j constateerde, dat één tand gebroken '_n drie tanden los waren. B. werd naar zi(B woning vervoerd.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2