eede Blad ATTRACTSE. J. A. KOHSCHULTE i RADIO Zaterdag 23 Maart 1925 Dl STRIJD 0?fl DE SOBERHEID. In de Maart-aflevering van Roeping jchrijft pater M. Molenaar M.S.C. een ar- iikel, opgedragen aan pater Ildefonsus, onder boven staanden titel, over de ge- fcpol-ont bonding. Wie zelf geen drankbestrijder is in den zin, "-aarin zulks wordt ver baan - bij moet respect hebben voor degenen, die het met edele bedoeling wèl ijn. Op die edele bedoeling werpj Pater Mo lenaar een licht, zóó, dat we de geheel onthouding anders zien, dan gewoonlijk, dieper ran inhoud en nog mooier in ezan. We ontleenen aan het artikel de vol- 'iide pasage (het is geschreven in nieu wen stijl): „Wanneer wij olharden, voltrekt zich jds schoons Tic denk nu niet allereerst aan de ra.mtsehaplike bewustwording van de kwaal alkoholosme: of aan de wijziging on afname der drink-gewoontes. of aan de aarzeling tenminste in de handhaving van die gewoontes. Zeer zeker: dat verheugt innï«\ omdat 't de tekenen zijn, dat *t verderf al reeds is aangetast in de kern, in de idee, ven waaruit de onmatige daden roortkompn En het is in deze algemene wending iter geesten, dat wo de moed zoHden kunnen vinden, om in bipzondere jpvallen van konservatisme, van bewusta of onbewuste weerspannigheid, in plaat selijke onwetendheid en onverschilligheid, niet te versagen. Maar 't schoonste echter voltrekt zich onzichtbaar, en geen statistiek bevat 't in cijfers Zou '<t misschien daarom zo weinig besproken en gevierd worden? Want onze waarde-henalingen staan zo sterk onder do invloed van 't zintuig, en prakties er kennen we realiteit slechts daar, waar we zo zien met 'f lichamelik oog. In de onwetendheid van mijn zinnen Mijd ik erhter: 1. de versterking van m"n eigen onstof- felik deel door de drankdervïng, zodat ik rrfliger dit kostbare onsterfelike deel weet bewaren teeen de aanrandingen der fa- iaal-werkende machten der stof om mij en in mij 2. de welwillendheid van God, T)ie aan 'I offer van den eenling 'n mondiale be tekenis ypr»ft. omdat Hij in Zrn Zoon 'n saamhorigheid, omvattende alle mensen, geslicht beeft, waardoor de derving van don een de matigheid van den ander ver beert, of de onmatigheid van den ander uitboet. Rfat is 't jammer, dat we over deze ïrote positieve waarden van 't offer zo weinig e"-nnder onderhouden: want 't .iet onmiddelïk waarneembare, wat de aiond op geredde tijden niet belijdt, daaraan gelooft U hart niet meer bp de duur: terwijl juist deze onzichtbare in vloeden van 't onthoudings-offer ons al- iijd begeesteren kunnen, omdat ze aJtüd werkzaam ziin: en onafhankelijk van uiter- like omstandigheden, als morele zegenin gen noer' nmen op ons zelf, en on onze dierbare broeders en zusters. Krachtig in ons zelf, beheersen we, van uit de diepste verborgenheid, tevens de gemeenschap: op nu'jlen afstand onbekende geluksdragers in duizend mense-1 evens." BlidHINLAND HET POLITIEK "ADVIES. Het oordeel van Prof. Veraart. In een pers gesprek met een red van de .Maasbode" heeft prof. Veraart zijn mee ning gezegd over het Politiek Advies Prof. Veraart meende in het politiek ad vies een an '-democratische stroom ng te ontdekken. Hij erkende wel, dat het advies goede kwaliteiten bezit, maar het gaat n et too vot als met recht had mogen worden verwacht Op de eene plaats is getracht recht ie doen, op de andere is aan het recht te kort gedaan. Gefrappeerd had het den oud-voorzitter van St. M'chael vooral dat aan don heer v. Poll geen p'aats was toebedeeld en aan »evrouw Bronsveld een zoo ongunst:ge plaats En -dat terwijl mevrouw Bronsveld op 192 p'aatsen candidaat ie ges'eld. Deze art -democratische strekking ver- vu'do hem met groole bezorgdheid voor de Daasfe toekomst. Als de def'nitieve candi- Oatonl'jst er niet anders uitziet, vreesde dat er du zenden katholieke stemmen ie S. D. A. P. en op de Katholieke iolkspariij zouden worden uitgebracht. Het Vakbureau, dat niets gedaan heeft •t steun van St. Michael, krijgt een ern- Jhge klap ten aanzien van den heer Loerakker. Met enkele wijzigingen zou het advies er jol beter hebben uitgezien. Wat zou het Mjvoorbeeld geschaad hebben, als dr. *oller no 4 was geworden in Brabant? Uit heel wat telefoongesprekken, tele- ramraen en breven was prof. Veraart ge- 'eken, dat in de St. Michaë'clubs grooto JntovTedenheid heorscht. Waarom Van Poll N in West-Brabant gesteld? Dat had de Volkspartij den wind uit de zeilen geno men Wanneer mevr. Bronsveld als no 2 Helder-Haarlem was gesteld, had dit aet bevrediging gegeven. Het Huisgezin" merkt naar aanleiding ■jttvan O.m op: Professor Veraart heeft zijn oordeel ge- e8a over het politiek advies. Het is niet volkomen klaar. Ton den eenen krat zag hij in het nd- een anti-democratische strekicing, die met groote bezorgdheid vervulde; van den anderen kant vond hij, dat met enkele wijzigingen het advies er veel beter zou hebben uitgezien. Beide uitspraken dekken elkaar niet ge heel; men zou haast geneigd z'jn te mee- nen, dat de hoogleeraar op twee gedachten hinkt. Intusschen is dit niet het belangrijkste in de opinie van den professor. Het belangrijkste is de door hem geuite vrees, dat, a's do definitieve candidaten- lijst er niet anders uitziet, duizenden ka tholieke stemmen op de S. D. A. P. en op de R. K. Volkspartij zouden worden uit gebracht. Zulk een woord in den mond van een man als professor Veraart bevreemdt. GO&DIJNEM. Madras 100 cM. 24, 21, 16V2 Etamine 65, 521/o, 45, 34 Allovernets 46, 37, 31. 22l!2 Vitrages 45, 37, 28, 24" Er wordt wel eens meer, zoo vlotweg en loslippig, maar dan door menschen, die geen verantwoordelijkheid dragen, be weerd, dat, indien dit of dat niet wordt ge daan, een groot aantal kathoieken op de S. D. A. P. zul'en stemmen. Nu een hoogleeraar, zij het in den vorm eener beduchtheid, aan dezelfde gedachte uil ng geeft, moet men ze wat meer van nabij bezien. Het beteekent niet weing te verstaan te geven, dat er onder onze katholieke kie zers een s'erke groep wordt aangetroffen, zóó we.n g vast in hun katholieke overtui ging, zóó wein'g principieel, dat ze. na al'e wettige m'ddeien te hebben aangewend, om de personen van hun voorkeur aange wezen te krijgen, koe'bloedig op sociaal democraten zullen stemmen, ind en niet deze, maar een andere katholiek ten slotte candidaat wordt. A's becfreiging beduidt het vooruitzicht niets; als middel om, bij verschil van in zicht, de samenwerking te stevigen, minder dan niets. Wij hebben het over den aanwezig go- achten geest, d e er u t spreekt. En wij moeien wel tot de overtuiging komen, dat professor Veraart een oogen- bl'k de hem eigen nuchterheid heeft ver loren; dat hij, meer dan wenschelijk was, onder den ndruk is gekomen van telefoon gesprekken, telegrammen en brieven, waarmee hij bl'jkt lastig te z jn gevallen, en dat hij een groep katholieke kiezers verkeerd heeft beoordeeld. De Arbeidswet. Arbeidstijd Banketbakkerijen Aan hoofden of bestuurders van banket bakker'jen n al'e gemeenten des R'jks is vergund, dat in de weken van 6 tot en met 11 April en van 25 Mei tot en met 30 Mei in hun onderneming door arfoe ders van 10 jaren of ouder, in afwijk'ng van het be paalde in de artt. 23 en 24 der Arbeidswet 1919, arbeid wordt verricht volgens on derstaande regeling: 6 April: voor mannen maximum 854 uur; voor vrouwen en jeugdige peTsonen van 1G en 17 jaar 8 uur; 7 April resp. 854 uur en 8 uur; 8 April resp. 854 uur en 8 uur; 9 April resp. 10 uur en 10 uur; 10 April resp. resp. 10 uur en 10 uur; 11 April resp. 11 uur en 10 uur; 25 Mei resp 8% uur en 8 uur; 26 Mei resp. 854 en 8 uur; 27 Mei resp. 854 en 8 uur; 28 Mei resp. 10 uur en 10 uur; 29 Mej resp. 10 uur en 10 uur; 30 Mei resp. 11 uur en 10 uur, onder voorwaarde, dat de arbeidstijd op genoemde data van Maandag tot en met Vrijdag in zijn geheel gelegen is tusschen 7 uur voorm. en 7 uur nam. en op Zater dag tusschen 7 uur voorm. en 10 uur nam. 11 it den Rotterdamschcn Raad. De wethouderscrisis. Zooals te verwachten was, heeft Mr. v. d. Hoeven aan den Gemeenteraad bericht, dat hij, in verband met bet verwerpen van het voorstel Schouten,* z'jn benoemiug tot Wethouder niet aanvaardj. Ingevolge art. 86 van de Gemeentewet heeft de Burgemeester een nieuwe Raads vergadering uitgeschreven op Donderdag 2 April a.s. Van de Katholieken, die de vorige keer niet medegingen met de ve'hooging van deri pensioensaftrek verklaarde de heer v. Doorn thans, na de blanco-stemmingen over de wethoudersbeuoeming, voor het voorstei-Schouen te zullen stemmen. De heer Hoebe, die toen tegen zijn fraote in stemde, bracht ook ditmaal zijn stem te gen het voorstel-Schouten uit, dat met 21 tegen 22 stemmen werd verworpen, zooals bekend. Uit den Amsterdamschen Raad. Het meelbesluil. In de gehouden vergadering van den Amsterdamschen Gemeenteraad is ge stemd over het voorstel der Sociaal-Demo cratische wethouders inzake hooger be roep b:j de Kroon betreffende het mee'be- sluit. Dit voorstel werd met 27 tegen 20 stemmen verworpen, zoodat dus niet in hooger beroep zal worden gegaan. Vóór stemden de S. D. A. P. en de Com munistische fractie, benevens de heeren Van ITamersveld (R. K.) en Van Lin- gen (R. K.) De melkhandel. De Raad van Amsterdam heeft verder met 2016 stemmen een molie-von Frij- tag Drabbe aangenomen, waarin betreurd wordt, dat wethouder De Miranda deel heeft gekregen aan de uitvoering van de in Februari aangenomen motie van den heor von Frijtag Drabbe (inzake gemeen telijke bemoeiing met melkhandel.) B. en W. zullen zich „ernstig beraden" over hun houding. GROOTSTE KINDER- WIJ VRAGEN UWE SPECIALE AAN DACHT VOOR ONZE EXTRA LAGE PRIJZEN VAN ONDER STAANDE GOEbEREN - EN GEVEN IEDER KOOPER TEN BÉ. DHAGE VAN 3 G U L D E N EEN rOOIt POP CADEAU. Wit Katoen vanaf 21 Luier Linnen vanaf 22 Theedoeken W/2 9^2 Handdoeken 27, 22 Manufacturen, Confcct'e en Gemaakte Goederen. HAARLEMMERSTRAAT70 72 DE RIJNSTREEK DE KAASHANDEL. Weekoverzicht. De aanvoeren van deze week stonden wel in het teeken van vooruitgang, zoodat op elke ijiarkt, meer of minder, een grooter aantal partijen werd aangevoerd dan 's weeks te voren. Dat wordt nu geregeld zoo. Allengs beginnen de diverse produ centen aan de kaasmakerij. De meeste heb ben gedurende enkele maanden geen kaas meer gemaakt om de eenvoudige redenen er geen melk nog voor was. Als de boeren nog maar enkele kalfkoeien hebben en zoodoende te weinig melk om te „ver kazen", verkoopen zij veelal die eerste melk aan de fabrieken. Ook waren er veel die al de hommelk aan de fabrieken lever den, maar de prijzen, die de fabrieken thans voor de melk geven Is zoo laag, dat de meesten hiervoor terugschrikken en van meening zijn, dat zij dan toch maar voordeeliger kaas kunnen maken. Maar dat kon dit voorjaar wel eens niet heele- maal meevallen. Deze week waren de aan voeren betrekkelijk klein en toch brokkel den de prijzen sterk af. Nu is het wel waar dat do handel over het algemeen niet veel op heeft met hooikaas, en zij dan eerst paan koopen wanneer de prijzen zoo naar beneden gaan, dat zij daar menschelijker- wijs geen risico meer mee kunnen loopen. Maar daar zijn thans de prijzen nog te hoog voor. "Wil men een prima partij koo pen op het oogenfolik, dan moet daar nu toch nog van f55.tot f 60.voor wor den betaald. En de kans Is niet uitgeslo ten dat men daar voor, of minder, een prima graskaas voor kan bekomen, zoodat dan dit laatste wordt geprefereerd en de hooikaas van thans voor die prijs te duur zal blijken. Maar de prijzen zullen nog wel meer gaan zakken, wanneer de aan voer grooter wordt. Algemeen wordt dit dan ook wel verwacht. De kooplieden koo pen momenteel niet meer dan noodig en dit is niet veel, want de export is momen teel niet best. Dit soort kaas wordt trou wens door het buitenland niet sterk be geerd en zij zullen het dan eerst koopen, wanneer de lage prijs hun. aanstaat. Ook de boter beeft de vorige week met haar prijs een heele „salto mortale" ge maakt en is in een week tijds niet minder dan 35 cent per Kilo gezakt. Hierdoor was de prijs der magere kaassoorten ook zeer gedrukt en kon men deze week de 20 en 30 pet. ongeveer 10 ct. per Kilo lager koo pen. De voorraden in do pakhuizen begin nen zoetjes aan kleiner te worden en er zit in deze handel ook geen schot. De Sept- kazen moeten hier en daar al met verlies worden verkocht, omdat veel handelaren in deze tijd graag de planken weer eens leeg willen zien. Op het oogenblik heeft de Hollandsche kaas ook een zware con current aan de Canadeesche kaas, vooral in Duitschland, waar de kaas zonder korst in kistjes van ongeveer 4 pond veel aftrek vind. Met scheepsladingen tegelijk worden ze hier aangevoerd en het ziet er werkelijk goed uit. En wat vooral voor ons van belang is, ze is veel goedkooper. Wanneer de prijs zoo ongeveer gelijk is, hebben de Hollandsche producten niet te vreezen, daar ontegenzeggelijk de voorkeur teu hunne voordeele zou uitvallen. Het Hol landsche product staat bovenaan, maar wanneer de prijs veel verschilt, wordt er toch nog Hollandsche gevraagd, maar gaat het debiet zeer zeker achteruit. Dit is wel een factor voor den handel om daar ernstig rekening mede te houden. ALPHEN AAN DEN RIJN Gemeenteraad. De Raad dor ge meente vergadert Donderdag 2 April, des m ddags te 3J4 uur. De agenda vermeld: 1. Voorstel van B. en W. om vergunning te vorleenen aan den heer P. J. Oolhoek voor den aanleg van siraten. 2. Voorstel van B. en W. tot wijziging van het raadsbesluit d.d. 23 October 1924 waarbij aan G. Pannevis Sr. vergunning tot straataanleg werd verleend. 3. Voorstel van B en W. tot overname van godeclten grond van do Martha- Stichting. 4. Voorstel van B. en W. tot overname in eigendom door de èemeente van gedeel ten openbaren weg aan de Van Manders- loostraat, Van Boetselaerstraat en den Machineweg. 5. Voorstel van B. en W. tot wijziging en opnieuw vaststellen der verordening betreffende de levering van gas en cloctri- citeit en het electriciteitstarief en tot wij ziging von do verordening betreffende de levering van water. - 6. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een perceel bouwgrond aan de Bouw- vereenigmg „Volksbelang" q q. 7. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de Bouw- en Woiiingvorordening. 8. Voorstel van B. en W. om een crediet te verkenen voor den aanleg van rioleo- ring in de Raadhui straat. 9. Adres van het Bestuur van hot Cen traal Genootschap voor kinderherstellings- en Vacantiekolon'os, gevest'gd te Amster dam, houdende verzoek om een gemeente lijke bijdrage voor den bouw en de in- richt'ng van een nieuw koloniehuis, met voorstel van B. en W. MODERNE DAMES-STOFFEN Wollen Mousselines, Schotsche Ruilen 65, 87ll2, 105, enz. Crêpes, Zephir ruften en Mousse lines 32'L, 45, 571., enz. 10. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de gemeentebegrootingen, dienst 1924 en 1925. 11. Benoeming van een adjunct gemeen te-architect voorloopig voor den tijd van een jaar. (De aanbeveling wordt nader medegedeeld). De Hanze. De R. K. Middenstands- vereenig'ng „de Hanze" houdt Maandag 30 Maart, 's avonds 8 uur in de St. Joseph- zaal, de jaarvergadering. De agenda is zeer belangrijk en vermeldt o.m. een bespreking over de te houden winkelweek. De tegen- woordighe'd, ook van niet-leden, zal zeer op prijs worden gesteld. Personalia. Onze plaatsgenoot de heer J. G. Hazeloop, slaagde te Amsterdam voos het Potitie-Inspec'eure-Diploma. „Eerbied in Gods huis." Zondag 29 Maart: Vroegmis 567, Hoogmis 89, Vespers 1, Lof 2. Bevallen: J. C. do Meij geb. v. d. Ben z. A. H. de Bruin geb. Lok z. M. Rademaker geb. Verruijt d. M. Oudshoorn geb. Dekker z. A. Hoogen- dorp geb. Luijendijk d. J. Oppelaar geb. Rijnsburger d. W. G. Schuller geb. Karsemeljer d. G. Turk geb. van Onselen z. Gehuwd: C. van der Graaf jm. 25 j. en M. van Duijvenbode jd. 22 j. Overleden: G. van Harten jm. 20 m. BODEGRAVEN. Te water. Donderdag geraakte een jongetje, dat aldaar in de buurt speelde, te water in de zoog, Jodenput. Doordat een der omwonenden spoedig bij de hand was, werd grooter ongeluk voorkomen. De man stak den knaap een bezemsteel toe, welke gegrepen werd en zoo werd de drenkeling op het drogo gebracht. Geboren: Pieternella Maria d. van W. Roos en P. Zinko Bertha d. van G. Fluit en M. v. Leeuwen Engel Jan z. van E. Fris en J. v. Wijngaarden. Overleden: Alotta Ouwendijk 85 j., wed van A. van Leeuwen Anna v. Eg- mond 81 j., wed van Jac. Rijlaarsdam Dirkje de Jong 5 mnd. Gevestigd: Joseph F. Koemans, van Gouda. Gerrit Kampert en gezin van Zeist. El K. Burger van Reeuwijk. Vertrokken: A. Noordhoek en gezin naar Moordrecht. S. Groenescheij naar Gouda. J. R. van Fulpen, naar.Nieuw koop. A. Osterom naar Zwammerdam. M. Krijgsman en gezin naar Waarder. J. A. Relijk, naar Goes. NOORDEN. Kapelaan Bangert. Gistermiddag ver- trok de Weleerw. heer H. J. Bangert, se dert een half jaar ass'stent alhier, naar z'jne nieuwe standp'aats: Wateringen. Roomsch Noorden zag kapelaan Bangert met leedwezen heengaan. Vroom en blij moedig, vol levens- en werk'us-t, genoot hij de oprechte sympathie van jong en oud Moge het den ijverige Pr ester gegeven zijn, geholpen ongetwijfeld door het gebed van Noorden's Parochie, veel en teng nog te werken. ZOETERWOUDE. Gemeenteraad. Nieuwe school in de Zuid- buurt. Donderdagavond kwam de Raad in spoedeischende vergadering bijeen. Allo leden zijn aanwezig. Voorzitter de burgo- meester. Deze opent de vergadering en zegt dat hedenavond nog eene beslissing moet worden genomen inzake het verzoek van het R. K. Kerkbestuur in de Zuid- buurt om golden beschikbaar te stellen voor het bouwen eener nieuwe school, daar het verzoek in verband met het uit gebrachte rapport van den Inspecteur v. h. L. O. en'den Rijksbouwmeester, gehand haafd is gebleven, terwijl morgen do ter mijn binnen welken beslist moet zijn, is verstreken. De Voorz. doet daarna mede- deeling van dit rapport, waaruit blijkt dat door het aanbrengen van eenige verbete ringen in twee lokalen en het wegbreken van de W. G.'s uit de gangen ,het basal teeren der speelplaats en het bouwen van een nieuw lokaal kan worden volstaan. De kosten worden geraamd minder dan 20.000. Tevens wordt opgemerkt dat er nog voldoende ruimte ter plaatse aanwe zig is voor het bouwen van een 5e en eventueel nog van een 6e leslokaal. De heer J. van Leeuwen vraagt of we in do toekomst onder een anderen inspec teur gewaarborgd zijn, dat de verbouwde school zal voldoen. De Voorz. meent dat men daarvoor geen zorgen behoeft te heb ben. De heer Wesselingli, sprekende namens de meerderheid der commissie die do plan nen heeft onderzocht, zegt dat het hier gaat om nieuwbouw. In verband daarmede heeft de ccmmissie ter plaatse een onder zoek ingesteld en kwam tot de conclusie UIT DE RADIO-WERE! O Wal er vanavond (e hcorcn is 4.05 uur: Bournemouth, 385 M. Orkest en voord r. 4.05 Newcastle, 400 M. Orkest. 5.05 Radio-Paris, 1780 M. Concert. 5.20 Brussel, 265 M. Concert. 5.20 Hamburg, 395 M. Dansmuziek. 5.50 München, 485 M. Concert. 6.20 Eiffeltoren, 1500 M. Festival St. Saëns. 7.20 Hamburg, 395 M. „DieKönigs- kinder", opera. 7.20 Alle Britsche stations: Tijdsein Big Ben en nieuws. 7.50 Miinster, 410 M. Platduitscbe voordrachten. 7.50 Berlijn, 500 M. Variété-avond. 7.50 Frankfort, 470 M. Symphonic* coucort. 7.50 Londen, 365 M. en Cardiff S5C M. Populaire muziek en voorde 7.50 Chelmsford, 1600 M. en Bir mingham, 475 M. Syiuphonie- coucert Overture, „The Mikado" (Sul livan). „Four Songs of Chival ry" (Julius Harrisou). „St. Gi les' War Song"; „Gwendolen"^ „The Eve of Crecy"; „The Gil- liflower of Gold". Intermezzo from „Cavalleria Rusticana" (Mascagni). „Two Hungarian Dances" (Brahms). First Mo vement from Concerto in D (Beethoven). Melodie (Gluck- Kreisler). Moment Musical (Schubert-Kreisïer). Valse in A (Brahms-Hockstein). Hun garian Dance in B Flat (Brahms-Joachim). Song Cy cle, „Lords of the Sea" (Wil liam Wallace). Suite, „L'Arló- sienne", No. 1 (Bizet). Melodic (Gluck-Kreisler). Moment Mu sical (Schubert-Kreislcr). Ton* Poem, „Finlandia" (Sibelius). Suite, Three Dances („Henry Vni", German). 7.50 Bournemouth, 385 M. „A Dain<* ty Hour", gevolgd door eetf „Popular Hour". 7.50 Manchester, 375 M. Old time dances, songs and humour. 7.50 Newcastle, 400 M. Concert en zang en voordr. 7.50 München, 485 M. Dramatische opvoering. 8.10 Hilversum, 1050 M. Concert, te geven door het Hollandsch strijkkwartet. Uitvoerenden: Herman T.eydensdorff, le riool* Julius Röntgen Jr., 2e viool; Bram Mendes, altviool; Tho mas Canivez, violoncel. l.Kwar te» D. gr. t. (Haydn); 2. a An dante, b. Menuetto, (Mozart); 3. Thema con Variazioni Opus 18 uo. 5 (Beethoven); 4. a. An dantino, b. Scherzo (Debussy), 5. a. Largo, b. Polacca (Sme- tana). 8.35 Brussel. 265 M. Orgelconcert. 9.05 Radio-Paris, 1780 M. Concert van do „Matin". 10.20 Alle Brltscbe stations: Dans muziek van het Savoy Hotel to Londen. Voor Zondag. 1.05 uur Radio-Paris, 1780 M. Concert. 3.20 Londen, 365 M. Kamermuziek. 3.20 Birmingham, 475 M. Populaire muziek. 3.20 Bournemouth, 385 M. Militaire muziek van de South Parade Pier, Southaea. 3.20 Cardiff, 350 M. Concert. 3.20 Chelmsford, 1600 M. en Man chester, 375 M. Lichte orkest muziek. 5.05 Radio-Paris, 1780 M. Concert 5.20 Brussel, 265 M. Concert. 8.10 Hilversum, 1050 M. Solisten- concert mot Frans Le Coultre. 8.50 Londen, 365 M. en Chelmsford 1600 M. Godsdienstoefening. 9.05 Radio-Paris, 1780 M. Concert 9.20 Londen, 365 M. en Chelmsford 1600 M. en andere Britsche stations: De Groot and The Piccadilly Orchestra, Program: Overture, „Rienzi" (Wagner). „The Mad Scene" („Lucia di Lammet- moor", Donizetti. „Valse Pou- drée (Pony). „Boll Song" (lak mé, Delibe8). Selection, „La Gioconda" (Ponchielli). Voort- x zetting le 10.35 uur. Adagio (from the „Pathetic" Sonata, Beethoven). Como'ete TOESTELLEN en ONDBRDEELEK voor draeülooze telegrafie-tclefonio tenen concurreerende prijzen. Zie onze étalaqet MUL ELECTRIC i MACHINE COMPt 6764 v.h. R. GEERAERT3-REUTER MARE 70 - TEL. 1118 LEIDEH dat men eigenlijk niet buiten nieuwboutl kon. Momenteel is er evenwel een andet inzicht. Uitgaande van het belang der kin deren, zou hij persoonlijk nog voor nieuw< bouw zijn. doch gelet op den toestand dor financiën is hij, en ook zijn medelid voci verbouw. Of do plannen van den Rijks bouwmeester zullen voldoen aan hetgeen men daarvan verwacht, zal do toekomst moeten leeren. Persoonlijk heeft hij dali niet in een kwartiertje kunnen beoordee-i len. Wiligt men hot verzoek van het kerk* bestuur echter in, dan is verder onder zoek afgesloten. Wil het kerkbestuur de plannen van den bouwmeester nader on* dorzoeken en is het de meening toegedaan, dat die niet aan de verwachtingen beant* woorden, dan kan het langs den weg van beroep, daaron verhaal zoeken.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 13