Ruwe Huid Schrale Lippen* ÏTdtm- EM^Ui'mbou'WI PU ROL Doos 00 -60-30 ct. fêhpURÖL BIJ Apoth.cn Drogisten heeft uitgeloofd voor hem, die aanwij zingen zou geven, leidende tot de arresta tie van den vervaardiger van de valsche guldens met het jaartal 1923. Reeds is hem een gedeelte van de som uitbetaald. De arrestatie is niet gemakkelijk ge feest. M. M., heeft drie keer een poging gedaan om te ontvluchten. Slechts met de grootste moeite heeft men hem bij de over brenging in bedwang kunnen houden. Hij heeft gedreigd, als hij tot een zware straf [veroordeeld wordt, zijn uitvinding aan tientallen menschen bekend te zullen ma ken, zoodat er nog veel meer valsch geld in omloop zou worden gebracht. Voorts beweert hij, een procédé te kennen voor het namaken van bankbiljetten, die niet Van de echte te onderscheiden zijn. Ook dit zou hij door anderen laten toepassen, als hij een naar zijn oordeel te zware straf zou moeten ondergaan. Diefstal. Te. Delft is Zondagmiddag tijdens voet balwedstrijden een onbekend persoon in de kleedlokalen gedrongen aan Abtswoud- sche weg en Parallelweg. Ontvreemd wer den een viertal horloges met ketting, waar onder een gouden, benevens 7 portemon- naies, een daarvan bevatte 20.in con tanten. De verduistering van 6400 te Engwirden. In een spoedvergadering van den raad 'der gemeente Engwirden is de gemeente ontvanger geschorst. Dit staat in verband tiet de verduistering vtn 6400 te zijnen kantore, door zijn klerk gepleegd. Tot tij delijk ontvanger is benoemd de heer A. van Ek, ambtenaar ter gemeente-secreta rie. Auto-bandiet. Zondagmorgen verloor een jongedame uit Lemmer op den Rijksstraatweg Laren Baarn haar beugeltasch. Voor zij de tasch kon oprapen stopte een auto, de be stuurder sprong er uit en verdween met zijn buit die inmiddels niet groot is in de richting Baarn. De voorbijgangers waren te verbluft dan dat zij het nummer hebben kunnen opnemen. Verloren hunnebedden. In de korenesch te Drouwen (D.) liggen twee en op korten afstand hiervan in het veld drie hunnebedden, vijf in een zoo klein complex als men dit nergens anders ziet. De laatste drie zijn kleiner dan de meeste hunnebedden in Drente, deels ver zakt en laag bij den grond. Dit drietal hunnebededn is nu, wegens den groei van een dennenbosch en van hooge bremstuiken daar omheen, voor de belangstellende bezoekers als verloren te beschouwen. Men ziet er op het oude voet pad niets meer van. Om hierin verbetering aan te brengen, bestaat het plan er een voetpad heen te leggen, de jonge dennen en ander struikgewas op te ruimen, en zoo deze drie verloren hunnebedden weer bloot te leggen. Het eerste kievitsei. Gisteren is aan de Koningin het eerste kievitsei aangeboden door den heer M. van Lith te 's-Gravenhage. De Passage In Den Haag. De winkelgalerij „De Passage", te *s-Gravenhage, de bekende overdekte ver binding van de Spuistraat met het Bui tenhof zal eerlang met een derden wandel gang worden uitgebreid, nl. van het cen trum uit naar den Boschweg. Na slooping van verschillende percee- Jen aan het Achterom wil men tevens het plan voor den bouw van een klein theater uitvoeren. Buitenl. Berichten Noodlottige treinbotsing in Nieuw-Orleans. Dertien dooden. In New-Orleans heeft een ernstige trein botsing plaats gehad waarbij dertien per ionen gedood werden en zeven gewond. Storm in het Kanaal. Bij de hooge zeeën in het Kanaal is een bark omgeslagen, waarvan naam en natio naliteit niet konden worden vastgesteld. Het radiostation van het eiland Wight meldt dat het Fransche stoomschip Schiaf- flno in nood is. In de nabijheid der Scilly eilanden is ©en Fransch stoomschip verongelukt. De bemanning van 28 man, kon gered worden. Autobotsing. Uit Caplinaville (Illinois) wordt ge- Ïield: dat aldaar zes personen werden ge- ood en drie doodeüjk gewond tengevolge van een botsing tusschen twee vracht- Auto's. Nederlandse!) OosMndië. Enorme brand bij Palembang. Een enorme brand heeft een half mil- Hoen schade veroorzaakt in het Chinee- •che kamp te Palembang. Frauds bij de posterijen te Palembang. Een postcommies te Palembang ver duisterde 20.000 door middel van ge- Ipngeerde telegrafische postwissels. De iban is gearresteerd. Waar de F VII voor hot eerst In Indië F landde. Do Gouverneur van Sumatra's Oostkust Ijjnthulde een eenvoudig vliegmonument op liet race-terrein te Medan, waar de Fok ker „F VII" het eerst in aanraking met oen Indischen bodem kwam. LEGER Efca VLOOT j Herhalingsoefeningen In 1925. In aansluiting met het reeds vermelde Iftjene dat de herhalingsoefeningen der jBchtingen daarbij aangegeven, zal plaats hebben voor de infanterie en der wielrij ders in 1925 van 10 tot en met 26 Sep tember a.s. De onderofficieren 'n week vroeger. Het ligt in de bedoeling de dienstplich tigen der eskadrons Wielrijders in 2 ploe gen te laten opkomen. In overweging is voorts gegeven de lich te Brigade, waaronder het regiment Wiel rijders ressorteert, op Donderdag 17 Sep tember te concentreeren. Het zal dan 18, 19, 21 en 22 September onder haren com mandant oefenen en komt dan op het ein de van den laatsten dag ter beschikking van den Commandant van het Veldleger. De onderdeelen keeren na afloop van de oefeningen op Donderdag 24 September of in den vroegen morgen van 25 Septem ber, naar hunne standplaatsen terug. 2 eskadrons en 2 compagnieën Wielrijders gaan na afloop van de oefening van 22 September over naar de IVe Divisie. Behalve deze oefeningen zullen van de eskadrons Wielrijders bij de Ie, He en Hie Divisie sectiën aan deze divisiën wor den toegevoegd welke op Maandag 21 Sep tember in de standplaatsen der brigades, waarbij zij dienst doen, aankomen en keeren in den morgen van Vrijdag 25 Sep tember naar 's-Hertogenboscb terug. SPORT VOETBAL. DIOC. HAARL. BOND. De uitslagen van Zondag luiden: E.M.S. IConcordia I 21 B.S.M. I—E.M.S. n 0—2 B.S.M. n—E.M.S. IH 0-5 DenemarkenNederland. Overeenkomstig bet verzoek van den Deenschen Voetbalbond is, volgens de offi- cieele mededeelingen van den N. V. B. de wedstrijd DenemarkenNederland vast gesteld op 18 Juni 1926 te Kopenhagen. ONA II—Alphia I 2—4. Zondag trok het eerste elftal der Rood Wit Blauwen naar Gouda om bet tweede elftal van ONA te bekampen. Als onge veer 2 uur scheidsrechter Irlegne de bei de elftallen in het veld roept is ONA vol ledig, Alphia heeft een drietal invallers. ONA wint den toss en Zwaan brengt den bal aan het rollen. Direct ontwikkelt zich een snel spel met Alphia iets in de meer derheid. Als ongeveer een kwartier ge speeld is ontvangt Zwaan een fijnen pass van den Roode-man, hij lost een fraai schot wat de ONA-keeper wel stopt, maar hij laat den bal vallen en de Roode man is er als de kippen bij om Alphia de leiding te geven (0—1), doch de vreugde is van korten duur. Als ONA een vluggen aanval onderneemt kan Weyera slechts redden ten koste van een corner. Deze wordt goed genomen en de ONA-rechtsbinnen zorgt voor den gelijkmaker. Als wederom afge trapt Is krijgt Eyken het leder te pakken, een ren, een fraaie voorzet en Zwaan geeft Alphia de leiding (1—2). Spoedig is het rust. Na de thee is Alphia geregeld weer aanvallend doch vele kansen gaan door buitenspel verloren. Als do ONA-rechts- buiten het leder te pakken krijgt rent hij langs de lijn zet mooi voor, doch keeper Meyers weet door tijdig uitloopen een ze ker doelpunt te voorkomen. .Hij trapt den bal ver het veld in en deze komt bij den vrijstaanden Roode-man terecht. Hij brengt het leder op, geeft tijdig over aan Eyken, die met een kalm schot de leiding vergroot. (18.) Nog 8 minuten zijn te spelen waarin beide partijen nog eenmaal doelpunten, zoodat het einde komt met 'n welverdiende overwinning der Rood-wit Blauwen. WIELRENNEN. Leidsche Ren- en Toerlstvereen. „Swltf". Ter opening van de zomercompetitie- ritten zal a.s. Zondag verreden moeten worden de betrouwbaarheidsrit Leiden Amersfoort v.v. plm. 142 K.M. De start zal plaats hebben Hooge Rijndijk, des 'a morgens 9 uur precies. Inschrijving vóór Donderdagavond a.s., aan het Se cretariaat. Tevens maakt het Bestuur be kend, dat zij, die zich opgeven en deze rit medemaken voor 2 ritten gediskwalificeerd zullen worden. Zij, die zich niet opgeven krijgen 15 strafpunten. Door de H. R. G. Hollandia, zijn voor dezo rit 5 prijzen be schikbaar gesteld, terwijl de medaille, ge schonken door den heer Schoonderwoerd, zijn bestemming heeft gekregen als keer- puntprijs. Wereldkampioenschappen 1925. Den gedelegeerden van de buitenland- sche bonden zal gedurende hun verblijf tijdens de wereldkampioenschappen hier te lande o.m. ook een tocht van Amsterdam- naar Zandvoort worden aangeboden. Op den heenreis zal het gezelschap door het gemeentebestuur van Haarlem ten Stad- huize worden ontvangen, waarna dit be stuur een bespeling van het beroemde or gel in de St. Bavokerk en een bezoek aan het Frans Hals Museum zal aanbieden. Te Zandvoort wordt een lunch aangeboden door de Maatschappij „Het Nederlandsche Sportpark". De burgemeester van Haarlem heeft het hem aangeboden lidmaatschap van het eere-comité voor het U. C. I.-con- gres en de wereldkampioenschappen aan vaard. Moeskops en de wereldkampioenschappen. Eenige weken geleden is Moeskops naar Amerika vertrokken, zonder dat de pogin gen door de commissie tot voorbereiding van de wereldkampioenschappen 1925 aangewend om het' zakelijke geschil tus schen Moeskops en de directie van de baan, waarop de wereldkampioenschappen worden gehouden, uit den weg te ruimen, zijn geslaagd. Slechts weinige dagen nadat hij In Ame rika was aangekomen, heeft Moeskops een brief geschreven waarin hij mededeelde, dat hij acht maanden weg blijft, hetgeen dus zeggen wil, dat hij niet aan de we reldkampioenschapen deelneemt. De Rijswijksche Wielerbaan. Het is thans vastgesteld, dat de Rijswijk sche Wielerbaan op den Tweeden Paasch- dag geopend zal worden. Door medewer king van verschillende zijden is het gelukt een openingsprogramma samen te stellen, waaromtrent bijzonderheden nader bekend gemaakt zullen worden. De baan kan reeds van Woensdag af voor training openge steld worden. De door de slechte exploi tatie-uitkomsten van 1924 in het leven ge roepen moeilijkheden zijn overwonnen. PAARDEN. Harddraverij te Stompwljk. Het bestuur der Harddraverijvereeni- ging „Nooit gedacht" te Stompwijk heeft op haar j.l. vergadering besloten om dit jaar twee korte-baan draverijen te hou den en wel op 5 Augustus a.s. Voormid dags van paarden, die niet mëer dan f 60 ineens gewonnen hebben op korte of lan ge baan en in Nederland geboren en ge- registreerd zijn. 's Middags heeft de groote Handicap draverij voor alle paarden plaats. Het bestuur doet hiermede een ver zoek aan andere vereenigingen rekening te houden met bovenstaanden vastgestel- den datum, om zoodoende belemmering van groote inschrijvingen te voorkomen Op Donderdag 6 Augustus hebben Volks- en Kinderfeesten plaats. Internationaal concours-hippique te 's-Gravenhage. Gisteren is te 's-Gravenhage een verga dering gehouden van de commissie tot voorbereiding van het concours-hippique Holland 1925, het grootste ruiterfeest, dat ooit in ons land is gehouden. Uit de voor- loopige inschrijvingen bleek, dat in ieder geval de volgende landen zullen deelne men. Zweden met vermoedelijk 5 of 6 rui ters, Zwitserland met hetzelfde aantal deelnemers, Duitschland met misschien 8 amazones en ruiters en een twintig paar den. Verwacht wordt, dat ook Hongarije en Tsjecho-Slowakije zullen inschrijven. Van Frankrijk en België was nog geen of ficieel bericht ingekomen, maar waar schijnlijk zullen ook verscheidene ruiters inschrijven. Men kan dus zeggen, dat de internationale deelneming absoluut ver zekerd is, en nu is er nog slechts drage lijk weder noodig, om het concours hip- pique tot een groot succes te maken. Met applaus werd mededeeling ontvangen, dat Prins Hendrik het eere-voorzitterschap van den Ned. Hippischen Sportbond heeft aanvaard. Voor de internationale nummers werd een jury samengesteld, bestaande uit een Zwitser, een Zweed en een Nederlander. Als Nederlandsch jurylid werd benoemd luitenant-kolonel E. H. Juckema van Burmania baron Rengers van Warmen- huizen, directeur van de rijschool. Maatregelen werden genomen voor bet spoorwegvervoer, faciliteiten bij de grens, logies en stalling: met zorg is ieder on derdeel uitgewerkt. BILJARTEN. Om het eerste klas kampioenschap van Nederland. Naar we dezer dagen meldden, zal de wedstrijd om het nationale eerste klas kampioenschap op Donderdag 26 dezer be ginnen. Om 7 uur 's avonds worden de deelnemers officieel ontvangen in het clublokaal van de Biljart-vereeniging Ga land te Rotterdam en om half 8 begint het tournooi. De rooster van den driedaagschen wed strijd is als volgt samengesteld: -Donderdag 26 Maart: 7.30 uur: Katoen Robijns, v. d. LaanGassing. 9.30 uur; DommeringWillig. Vrijdag 27 Maart. 1.80 uur: Dommering Katoen, v. d. Laan—Willig. 3.30 uur: RobijnsCassing; 7.30 uur: Robijnsv. d. Laan, Willig Katoen; 9.80 uur: Domme ringGassing. Zaterdag 28 Maart. 1.30 uur: Gassing Katoen, RobijnsWillig; 3.30 uur: Dom mering—van der Laanj 7.30 uur: Cassing Willig, van der Laè,n:Katoen; 9.30 uur: Dommering—Robijns. Om den Coupe Glorieux. Een Belgische overwinning. Zondag werden de biljartwedstrijden om den Coupe Glorieux "te Brussel be ëindigd. Het landenclassement luidt nu: - gew. verl. brt. pt. gem. België 9 S 213 4608 21.63 Frankrijk 7 5 239 4044 13.80 Holland 4 8 270 3661 13.55 Zwitserland 4 8 302 3417 11.31 Het persoonlijk classement is als volgt: gew.verl.br!. h.s. pt. gem. v. Belle 5 1 81 148 2288 23.24 Darantière 1 139 87 2172 15.62 v. Leemput 4 2 132 125 2320 17.57 Dommering 4 2 131 114 2155 16.45 Agassiz 8 3 172 89 1801 10.52 Leger 2 4 154 128 1872 12.16 Marten et 1 5 130 88 1607 12.36 Koopman 0 6 139 67 1506 10.83 ..De Crt." SCHAKEN. Competitie Ned. Schaakbond, district Z.-Holland, 3e kl. groep A. De voorïoopige uitslag van den wed strijd VoorschotenLeiderdorp was 44 en twee afgebroken partijen respectievelijk van het le en 2e bord. Deze partijen zijn thans beslist. De eerste werd voor Voor schoten (A. v. Steenis) de tweede voor Leiderdorp (T. de Bruin) gewonnen ver klaard. De eindstand blijft daardoor gelijk (55). Hieronder laten wij den stand in deze groep volgen. gesp. gew. gel. verl. v.-t. tot. L. Schaakg. II 4 2 2 21M8* 6 Res. Schaakcl. IH 2 1 1 12*-7i 3 L. Volksschaakcl. 8 111 13-17 8 Voorsch. Schaakv. 2 1' 1 9Ï-104 1 Leiderd. Schaakv. 3 1 2 13^-16* 1 Thans moeten in deze groep nog drie wedstrijden gespeeld worden. Res. Sch.III Leiderd. Schaakv. vermoedelijk op 2 April te Leiden; Res. Sch. IIIVoorsch. Schaakv. op 9 of 16 April in Den Haag en Voorsch. Schaakv.L. Volksschaakcl. op 6 April te Leiden. Windhondenrennen en Springconcours te Heemstede. In aansluiting aan de bloemententoon stelling te Heemstede zullen aldaar op Maandag 13 April Windhondenconcourses worden gehouden op het Sporterrein Het Oude Slot. De courses omvatten ren- en spring weds trijden. Met de organisatie is belast de heer R. J. Zorge de Raumonde te 's-Gravenhage, Joh. Camphuisstraat 193, 's-Gravenhage. LUCHTVAART. Gevaarlijke proefnemingen in de lucht. Een val van 1000 voet met gesloten parachute. Tweo legervliegers van de Vereenigde Staten hebben te Mitchell Field op Long Island eeen gevaarlijke proeg genomen om te bewijzen dat een man, die op groote hoogte valt, het bewustzijn niet verliest, voordat hij op den grond raakt. Zij stegen op tot 3000 voet hoogte, sprongen toen uit hun bommenwerper en lieten zich 1000 voet vallen aldoor heen en weer draaiende en over den kop duikelende, voor zij hun parachutees openden, zoodat zij van een hoogto van 2000 voet kalm den grond be reikten Zonder te wachten om hun sen-, saties te beschrijven stegen zij direct weer op om deze proefneming te herhalen, doch ditmaal vergisten zij zich in de hoogte en de eene man, Boze genaamd, opende zijn parachute na 800 voet gevallen te zijn, ter wijl de ander, Bergo, reeds na een val van 400 voet zijn parachute opende. De vliegers verklaarden naderhand, dat zij gedurende den geheelen tijd van hun val volkomen het bewustzijn behielden, en ook een algeheele controle over hun bewegin gen hadden. Alg. Vereeniging voor Bloembollencultuur Naar de „Msbd." verneemt, zal waar schijnlijk hetBrongebouw te Haarlem mettertijd als de zetel van de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur aan die vereeniging worden aangeboden. RECHTZAKEN Melkvervalsching. Voor het kantongerecht, te Maastricht stond terecht de melkverkooper R. uit Raar-Meerssen, die melk had verkocht, aangemengd met niet minder dan 77 pet. waterI Meer dan driekwart water. Het O. M. eischte 4 maanden gevangenisstraf voor den knoeier. UiT DE ©BSGEWSSaQ VEUR. Gemeenteraad. Het vermenigvuldigingscijfer der belasting weer vastgesteld op 3. Betegeling Damlaan. Vrijdagavond 7 uur kwam de Raad der "Gemeente Veur in openbare vergadering bijeen. Voorz. weth. G, Weerdenburg, secr. H. J. van Delft, Aanwezig alle leden. 1. De voorz. opent de verg. met gebed, waarna hij mededeelt, dat er een schrij ven is ingekomen van den Burg., dat hij wegens ongesteldheid deze vergadering niet kan presideeren en verzoekt de keeren, indien zij eventueel vragen te stellen had den, deze op te schorten tot de volgende vergadering. De notulen worden voorgelezen en on verand erd goedgekeurd 2. Ingekomen is de goedkeuring der gemeente-rekening 1922 en een-ge goedge keurde raadsbesluiten en een schrijven van de gemeente Heemstede inzake de an nexatieplannen. Al deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Punt 3: vaststelling voorschot op ge meentelijke vergoeding overeenkomstig ar tikel 101 L. O.-Wel 1920, voor 1925, voor zooveel betreft de school met den Bijbel, wordt na eenige bespreking z. h. §t. aan genomen. 4. Vaststelling vermenigvuldigineseij- fer belastingjaar 1925/1926. B. en W. ëtel- len voor het cijfer onveranderd te laten en dus te houden op 3, daar nog niet tot ver mindering kan worden overgegaan. De heer Nieboer zegt, dat hij met "ont- stellenis heeft kennis genomen, dat het cij fer wederom 8 zal moeten zijn; dat wil dus zeggen, dat de Inwoners weer zullen moeten betalen, tot ze krom liggen, on danks de daling der loonen en de verhoo ging der verschillende levensbehoeften en juist de arbeider wordt het ergst getroffen, daar de zakenmenschen hun boeken kun nen openleggen en nooit te veel zullen be talen. Ook hebben vele gegoeden de ge meente verlaten en veria!en nog steeds de gemeente pm de hooge belasting. Hij wil den Raad vragen, of dat nu zoo door mo# gaan en of het cijfer nu niet op 2% P bracht kan worden. De klachten zijn talloos; mogelijk zullen de gegoeden dan bh'jven en zal de verlaging eer een voor deel dan een nadeel voor de gemeente zijn" anders zal deze toch hopeloos ten grond# gaan; Mi doet daarom een ernstig beroel op de leden. De voorz. antwoordt, dat B. en W. de zaa> lang en ernstig overwogen hebben en dat zij ook zoo gaarne zouden ver'ogen, doch dat het onmogelijk is. Weth. v. Heinin-^en merkt op, dat bet uiterste wordt gedaan ook met de Gasfa. briek, doch dat nog niet de resultaten zijn bereikt, welke noodig warenr hij kan daar, om ook nog niet tot vermindering aanra- den. De heer de Koning is ook voor vermin, derrng en om het cijfer op 2M te brengen. Spr. denkt, dat hier zeer zeker voordeel i» zal zitten, wijl dan hier meer mempcheu zouden komen wonen, terwijl z:j nu we?, gaan; hij is bang, dat Ged. Staten het wa' niet zullen goedkeuren en zullen zeggen, dat wij de begrooting kloppend moetei maken, doch wij kunnen het probeeren et dan hebben wij gedaan, wat wij konden, De heer Meijer stemt ten volle me' der; heer de Koning in en wil het voorstel vaï den heer Nieboer bet vermenigvuldigines- cijfer op 2V« te brengen, gaarne ondersteu, nen; hij z:et hier ook voordeel in De heer Blonk begrijpt niet, hoe men er over denkt het cijfer op 2K te brengen, daar wij er met 3 zelfs niet kunnen bo men; ve'en zullen nu veel minder betalen en dan zal vanzelf het tekort nog grooter zijn. Nog lang'en breedvoerig word! lverover gediscussieerd, waarna een voorste! van den heer Nieboer het cijfer op 214 te bren gen in stemming wordt gebracht, welk voorstel echler met 34 stemmen wordt verworpen. Vóór stemden de heeren Nie boer, Meijer en de Koning; tegen de hee ren B'onk, v. Vl'et en de beide wethou ders. 5. Wijziging verordenin aanwijzing stemlokalen. De voorz. zegt, dat B. en AV, voorstellen als stemlokaal aan te wijzei het Patronaaisgebouw, wijl het voor oudt van dagen wegens het trappen klimmen ii het Gemeentehuis te Veur zeer mopilijk ii dit als stemlokaal te houden. Wordt z. h st. goedgekeurd. 6. Wijziging GemeentobegrooLng 1925 De heer de Kon rig maakt eemge opmer kingen over de huur van de woning van den Burgemeester, dat Ged. Staten afwij zend hebben beschikt met betrekking, tot verhooging; hij wil dit hier even aanhabn, om hiermede de verantwoording van den Raad af te wenden en aan te toonen, dal door den Raad het noodige gedaan is. wijziging wordt daarna z. h. st aangeno men. 7. Voorstel B en W. tot het verleenen van crediet: a. voor betegeling Damlaan; b voor vern'euwen urinoir in de Kerkstraat. De kosten der betegeling bedragen f 918, er behoeft hiervoor, geen .leening ges'olen to worden, daar dit bedrag is overgebleven van de leen rig voor de bestrating der V m- laan en daar deze betegeling toch. noodza kelijk is, vra en B eii W, dit- crediet U verleenen. De heer Nieboer zeg! -tal hij het prach tig vindt, dat de boomen opgeruimd zijn; het plan was echter de Damlaan te ver broeden; er is echter mets van gekomen en hij vindt het resultaat daarom zeer ma tig, wijl er op. het grootste gedeelte maai 1 tegel bijgekomen is, waarvoor dus a! d:e kosten gemaakt zijn. De voorz. merkt op, dat de gemeente niet meer recht heeft en dat er op plaatsen toch b'jna een meter is bijgekomen. De heer Nieboer blijft het resultaat, ma tig vinden en is van meening, £at de gem, opz'chter had moeten inzien, dat er zooveel kosten aan verhonden waren en hij wil de weth. in overweging geven om, war.neei de opzichter weer met dergelijke d'ngen komt, eerst de dingen good, onder de oogen te zien. De voorz. antwoordt, dat de Meshand zoo niet kon blijven, dat er nu tenminste een rechte lijn is gemaakt, wijl de meeste hek jes met hoeken en bochten waren. De heer de Koning vindt, dat de men schen aan de Damlaan billijk behandeld zijn, ofschoon velen een zeer hoogen toon tegen den Raad hebben aangeslagen; hij wil hiertegen dan ook ten krachtigste pro' testeeren. Ook weth. v. He'ningen. spreekt zijn af' keuring uit over hét vele geschrijf in hol plaatselijk blaadje door bewoners van do Damlaan en waarin zelfs aan -het beleid van B. en W. getwijfeld werd; h.ij is ei echter van overtuigd, dat B. en W, in dezo correct gehandeld hebben. Dat een en an' der lang geduurd heeft, is niet de schuld van B. en W. Ook hij protesteert ten zeer ste të.gen dén hoogen toon, door eenige be woners der Damlaan aangeslagen, hetgeen echter niet pleit van eenig doorz'cht van die personen. De heer Nieboer vindt het jammer, dat de tuintjes niet geheel zijn opgeruimd, daar de meesten de schoonheid der Dam' laan n:et versieren; in de meesten ziet men niets dan wat virl grint en papier, welk laatste ech'er wel -rootendeels de schuld van den vuilnisman is. De heer Meijer vult de woorden van den heer Nieboer aan wat dat papier betreft! de vuilnisman is hier echter eenigszinf debet aan; de man moet echter een ander(\ overdekte wagen hebben, dan kan het P8< pier niet meer wegwaaien; ook de ander! leden .zijn dezelfde meening toegedaan eü bepleitten een ijzeren overdekte wagen. De voorz. zegt in deze overweging «ft waarna het voorstel van B. en W., wat treft hét verleenen van crediet voor bew ge ling Damlaan z. h. st. wordt aangek men. Voorslél B en W, sub b vernieuwmi urinoir in de Kerkstraat. De voorz. defj mede, dat B. en W. daar een andere van beton willlen plaatsen. Er is een ingekomen van den beer Ilaa gen vanI De heer Meijer begrijpt niet, wat h^| voor nu kan gemaakt worden. De beer de Koning dringt er op aafl. I

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 4