Herman Schlegel, Cramoisie Brillant. De Narcissen van den kouden grond, in Woei getrokken in de kassen gaan tot f 0.90 per 100 De aanvoer van koude-kas-tulpen wordt steeds grooter. Sommige hiervan als Duchesse de Pnrma gaan graag weg tot 9.— h f 9.30 per 100. RIJPWETERING. Gevallen. De heer P. van H. alhier, had gisteren het ongeluk, in de bocht bij café Zoetemelk van wege de gladheid van den weg met zijn motor, waarop nog een duorijder had plaats genomen, te slippen. Beiden kwamen te vallen. De heer V. H. bekwam een lichte verwonding aan den voet, terwijl de duorijder ongedeerd bleef. Hinderwet. Door B. en W. is inge volge de Hinderwet vergunning verleend aan de N. V. Acetylena te Den Haag tot bet oprichten van een benzine-pomp voor de woning van den heer G. "Waasdorp al hier. SASSENHEIM. Personalia. De heer L. B. Verdoes, Se melkcontroleur bij de Fokvereeniging *Nooit gedacht" alhier, is benoemd tot fchef voor de melkverzameling bij de hy giënische melkstal eri modelboerderij van 'den heer van Zijverden te Hillegom; en wel met ingang van 23 Maart. Bij „Nooit gedacht" is in zijn plaats benoemd de heer Th. G. van Wieringen van Hoog- made. WARMOND. R.-K. Volksbond. In „De Zon" ver gaderde gisteravond de R.-K. Volksbond. De Voorz., de heer Haverkort, opende de vergadering mededeelend daarbij dat het punt reorganisatie van „Herw. Levens kracht", door den Voorz. van het Comité voor H. L. de heer J. H. v. Egmond nader zou worden toegelicht. Notulen-voorlezing en mededeeling van Ingekomen stukken vond hierna plaats door den secretaris, den heer Q. v. d. Kerkhoff. De heer v. Egmond verkreeg hierna het woord, om uiteen te zetten, hoe Herw. Levenskr. een aantal bedden beschikbaar moest stellen voor betalende leden, voorloo- pig viel aan uitbreiding niet te denken. Zich aansluitend bij hetgeen de spr. pp den propaganda-avond van onlangs had medegedeeld zou men trachten een vrij willige 5 ct. weekbijdrago te krijgen. Het comité zou daarvoor echter uitgebreid moeten worden voor het afgeven van de zegels enz., wat de vergadering-voorzitter, gezien de werkzaamheden, kon beamen. Hiervoor stelden zich beschikbaar de hee ren J. Beugelsdijk, L. Duijnhoven, G. Groen in 't Woud, Ant. Koppers en C. W. Mes kers. Vervolgens werd de beschrijvingsbrief voor de Centrale Raadsvergadering behan deld, alsook de begrooting, terwijl ook de begrooting voor de afdeeling werd voor gelezen en goedgekeurd Als afgevaardigde werd gekozen de heer 'J. H. Haverkort, als plaatsvervanger de heer A. Bader. De Voorz. deelde nog mede dat de vol gende week de brandstoffenaankoop- onderafdeeling zou vergaderen tot het kie zen van een nieuw bestuurslid. Bij de rondvraag werd nog eens het werkloozen-vraagstuk ter sprake gebracht en door een dei leden de vraag gesteld of het bestuür er mede bekend was, dat een R.-K. patroon zich verzette tegen het lid worden, of zijn van zijn ondergeschikte werklieden van een R.-K. organisatie, of vakbond, en of het niet op den weg van het bestuur lag, zich met dezen patroon ie verstaan. De Voorz. was zulks niet bekend, doch zou na de vergadering aan het bestuur de naam van dien patroon gaarne bekend zien gemaakt. Hierna werd de vergadering gesloten. De collecte voor „Hulp in Nood" bracht 1.60 op. WASSENAAR Geboren Johanna, d. van L. Com peer en P. J. M. Augustinus. Philippus z. van Ph. van Hoven en J. Keyzer. Leendert Johannes, z. van P. Ruygrok en 'J. M. Remmerswaal. Ondertrouwd: M. C. Heijmans en IA, G. C. Folkesma. M. Welling en R. C. Röhm. J. J. van Siethoff en A. A. 'A. Zeeman. A. A. J. Vessel1 en G. M. Keijzer. Overleden: J. van Dam, vr. 61 j. WOUBRUGGE. Brand. Gisteravond brandde alhier op het erf van de wed. Peters een tweetal houten schuren af. Dank zij de gunstige windrichting bleef de bouwmanswoning en hooiberg voor het vuur gespaard. Het in de schuur aanwezige vee werd gered. DE RlilüSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. r „Eerbied In Godshuis". Zondag 22 ïfaart: Vroegmis 7, 8, 9 uur. Hoogmis 1 uur. Vespers 3 en Lof 4 uur. R.-K. Mannenkoor. Naar wij verne men, worden hier pogingen aangewend Voor de oprichting van een R.-K. Man nenkoor. Een laffe streek Gisteravond hebben feenige personen do te ver gedreven aar digheid uitgehaald, om nabij de Beijlma- kerstraat, een argeloos passeerende jon gen aan een lantaarnpaal vast te binden, Jioodat hij later door anderen uit zijn al- eabehalve prettigen toestand moest wor- Ben bevrijd. Van deze baldadigheid is aan igifte gedaan bij de politie, 't Is te hopen, Bat de daders naar behooren hiervoor tullen worden gestraf. Bevallen: M. van Huik geb. Kleijn A. M. Hart geb. Kuik z. S. A. Verschuur geb. Wiegman d. N. van der Kraan geb. van Wageningen z. C. W. ^Vijsman geb. Rodenburg d. M. A. de Korto geb. Kouwcnhoven z. S. Fokke- toian gab. de Vries d. Overleden: A. M. Becker echtge- hoofe van J. W. van Heusdtyn 39 j. P. ran Donk wedr. van M. P. Honselaar 82 F. Vrolijk j.l. 8 m. Chr T. Kling fredr. van J. C. Crispijn 82 j. T. de Knegt j.d. 30 j. A. P. de Korte j.m. 1 dag. Gevestigd: S. Mellema van Harlin- gen. Mej. M. van de Klashorst, echtge- noote van S. Mellema, van Utrecht. Mej. de Kooter van Waddinxveen. Mej. A. G. van den Wassenberg van Leiden. Mej. T. Bergshoeff van Leiden. G. van Heijnïngen van Leimuiden. W. J. van Nifterik van Culemborg. J. Timmer van Polsbroek. W. Anker van Voorschoten. H. G. Lek van Leiden. Mej. M. E. Wackener van Amsterdam. J. van der Knijff van Nieuwkoop. K. van der Steeg van Hekendorp. Mej. T. Kroon van 's-Gravenhage. Vertrokken: H. Wesselink naaT Koudekerk. G. van Elswijk naar Voor schoten. Mej. J. C. van Leeuwen, wed. N. Snel naar 's-Gravenhage. Mej. D. Hohenhnrg naar Oegstgeest. A. J. van Dissel naar Leiden. Mej. B. R. Roskam naar 's-Gravenhage. H. J. Dam naar Woubrugge Hoogmade. Mej. S. M. Dam naar Warmond. E. de Vreede naar Rijnzaterwoude. H. van Zanten naar Leiden Mej. L. A. Schweers naar Bre men. E. Hagendoorn naar Zwammer- dam. N. Uittenbroek naar Reeuwijk. Mej. J. Feenstra naar 's-Gravenhage. C. G. Hoogend'jk naar Middelburg. J. van Tiggelen naar Amsterdam. BOSKOOP. Eindexamen Rijkstuinbouwschool Bij het gehouden eindexamen der Rijkstuin- bouwschool alhier, slaagden de volgende leerlingen: C. Bulk, alhier; G. W. Hard- ijzer, id.; A. L. Guldemond, id.; B. Mos sel, id.; J. Cramer, Amersfoort; W. Bo- land, Amsterdam; C. A. v. Wankum, id.; H. A. Uittenbogaard, Dordrecht, H. L. J. Haakman, 's-Gravenkage B. ter Kuile, id.; H. A. A. v. d. Lek, Ossendreclit. Wegens ziekte werd één candidaat niet geëxamineerd. Woningbouw. B. en W. dezer ge meente overwegen om, in verband met de in de laatste openbare vergadering van den Raad gehouden bespreking, den Raad voorstellen te doen, betreffende de be schikbaarstelling van bouwgrond tegen gereduceerd en prijs voor den bouw van woningen in complexen van ten minste 10 In verband hiermede hebben B. en W. bij openbare kennisgeving bouwonderne mers, die tot den bouw van ten minste 10 woningen wenschen over te gaan, uitge- noodigd zich tot den burgemeester te wen den. NIEUWKOOP. Geboren: Catharina Adriana d. van H. Ahles en G. Kranenburg Gilles Bastiaan z. van C. A. de Keijzer en N. M. van Vessum Johanna Gerarda en Jo hanna Geerlruida 2 d. van G. van den Helder en A. Koperdraad Cornelis z. van A. Vermeij en L. de Bruijn. Ondertrouwd: (te Alphen aan den Rijn): A. J Breevels, aldaar, en M. M. van de Grijp, alhier. (te Stolwijk): J. Vermeij, alhier en S. Koolwijk, te Stolwijk. Getrouwd: J. Bon 25 j. en J. C. Schoemaker 19 j. Overleden: Bernardus Albers 87 j. Dirk Hoek 67 j. NIEUWVEEN. Gemeenteraad. Een nieuwe pensioenregeling voor de gemeente-ambtena ren. Afwezig de heer Quelle wegens onge steldheid. Na opening en lezing der notulen, welke zonder aanmerking zijn vastgesteld, volg den eenige ingekomen stukken o.a. een schrijven van het bestuur der Ziekenhuis- verpleging, dat I. v. d. Neut wegens werk loosheid zijn contributie niet kan betalen waarom het bestuur dit verzoekt aan do gemeente zijnde 4 ets. per week. Na eeni ge bespreking wordt besloten tot betalen. Een schrijven van de vereeniging tot be strijding van het alcoholisme verzoekende medewerking tot vermindering van ver- gunnipggelegen heden en een schrijven der R. K. vereeniging tot opleiding van Vroed vrouwen te Heerlen verzoekende om sub sidie, worden voor kennisgeving aangeno men. Verder was er een schrijven der ge meente Uithoorn, dat de gemeente niet is voor een gezamenlijke aanschaffing van een brandspuit aan bet jaagpad. Verkiezing leden Comm. voor School verzuim, wegens periodieke aftreding en een vacature. Aanbevolen wordt de heer Spreij. De heer van Leeuwen merkt op dat ook hij niet meer in aanmerking komt, daar het reglement voorschrijft dat alleen vaders van schoolgaande kinderen zitting hebben. De Voorz. beveelt dan, voor den heer van Leeuwen aan den heer C. Bulk. Na stemming werden benoemd de aftre denden en de heeren Spreij en Bulk. Door den Voorz. werd medegedeeld dat volgens oordeel van B. en W. in de veror dening moet opgenomen worden verbod van voetballen met ballen of andere voor werpen langs den openbaren weg. Deze verordening wordt met ingenomenheid ontvangen, daar de klachten daarover le gio zijn. Vaststelling rooilijn voor een te .bouwen burgerwoonhuis voor den heer Vonk, als zijnde 7.50 M. uit het hart van den weg. Dit wordt goedgekeurd naar wensch van den aanvrager. Van Ged. Staten is een nieuwe verorde ning ingekomen voor pensioenregeling voor gemeente-ambtenaren, waaruit blijkt dat nieuwe ambtenaren zelf hun pensioen premie zullen moeten betalen. De oude ambtenaren waren vrijgesteld bij raadsbe sluit 1918, waarvoor £e premie door de gemeente wordt betaald als zijnde 35 voor eigen pensioen en 55 voor wed.- ppnsïoen. De heer Hoogervorst vraagt hier over het woord en zegt, dat men hier de belangen moet bespreken en bewerken van het algemeen en daarom het niet aan gaat om een kleine groep inwoners zoo als onze ambtenaren, te bevoorrechten bij do verdere inwoners. Hij stelt voor, de oude ambtenaren ten deele te laten bijdra gen in hun pensioen. De heer Vossepoel C. A. zfln weer gereed tot hervatting van den strijd Het voorjaarseizoen staat voor de deur en daarmede komt weer de vraag naar nieuwe, moderne kleeding, tegen voor- deelige prijzen. C. A. hebben zich in middels voorbereid om met nieuwe kracht den strijd tegen de duurte, die zij ruim een jaar gelei en aanvingen, te hervatten. Omlaag, steeds omlaag moeten de prij zen I Daartoe wordt het beroemde C. A'. Inkoop-systeem thans op nog veel groo- tere schaal dan voorheen toegepast en werpen G. A. het volle gewicht hunner enorme organisatie in de balans, ten voor- deele van het publiek. Allerwege openen C. A. nieuwe Heerenzaken, heden weer te Leiden en binnenkort te Zwolle, en overal worden zij geestdriftig begroet en met open armen ontvangen. Hoe meer C. A. hunne zaken uitbreiden, op des te ruimer voet kunnen zij inkoopen en des te voordeeliger kunnen zij verkoopen. Ieder, die dus bij C. A. Dames-, Heeren- of Kinderkleeding koopt, helpt de duurte te bestrijden en handelt in het algemeen belang. Zij, die nog niet geheel en al overtuigd zijn, behooren in allen gevalle eerst prijzen en kwaliteiten van G. A. te vergelijken, waarna zij onvermijdelijk tot de slotsom moeten komen: C. A. is toch voordeeliger! Ook voor Heeren- kleeding! kan zijn stem voor dit voorstel niet geven; hij acht den tijd niet gekomen, aangezien de hooge levensstandaard hem eerder zou nopen tot verhooging. De heer Hooger vorst meent, dat allen dien crisis meema ken. Na eenige bespreking van de heeren Hoogervorst, Rijlaarsdam en de Boer met den Voorz., werd een voorstel in stem ming gebracht om de oude ambtenaren zelf een premie te laten betalen van 15 voor eigen pensioen en 25 voor wed.- pensioen. Dit voorstel wordt met 4 tegen 2 stemmen aangenomen. Tegen de heeren Vossepoel en Schetlers. Als datum van in gang wordt bepeald 1 Juli a.s. Een verzoek van G. Lenting om inbu- ring van den aschwerf welk verzoek wordt toegestaan met opdracht het ach terstallige aan te zuiveren. Bij de rondvraag wenscht de heer Vos sepoel den Voorz. geluk met de verbete ring van den weg langs de nieuw gebouw de huizen in de Kerkstraat, en vraagt naar het overige gedeelte voor de schuur van Boere. De Voorz. zegt toe op deze vraag in de geheime vergadering te zullen antwoorden. De beer de Boer vraagt, hoe het komt dat werkloozen geen steun kon den verkrijgen. Zij zijn bij den heer v. d. Vos geweest, en deze heeft geantwoord dat dit niet meer kan. De Voorz. antwoordt, dat zulks verleden jaar is toegestaan maar voor een jaar, zoodat wanneer zulks weder noodig mocht blijken dit opnieuw moet worden aangevraagd. Zulks is niet ge beurd. Verder niets meer aan de orde zijnde werd de openbare vergadering gesloten. NOORDEN. Nieuwbouw. Aan dep heer P. Pieter- se alhier is opgedragen de bouw van een nieuwe boerenwoning voor rekening van den heer A. J. van Smorenburg te Ze venhoven. ZOETERWQUDE. Gemeenteraad. De gemeenteraad vergadert Woensdagmorgen om 9!4 uur. De agenda luidt: 1. Invekomen stukken. 2. Voorstel van B. en W. lot verlenging van den ontruimingstermijn der onbe woonbaar verklaarde woningen F 81 en F 82. 3 Behandeling van de opmerkingen van Gedeputeerde Staten betreffende de Algemeene Politie-verordening, met rap port van de Commissie en voorstel van B. en W. 4. Behandeling van het rapport dor Commissie inzake de Zusterschool in de Zuidbuurt, met voorstel van B. en W. en beslissing omtrent de aanvrage van het Roomsch-Katholiek Kerkbestuur in de pa rochie van den H. Joannes den Dooper tot beschikbaarstelling van gelden voor den bouw eener nieuwe school. 5. Rapport van B. en W. inzage de gehouden inter pellatie door bet Raadslid H. M. Star- renburg. LAND- EU TUINBOUW In 1924 voor 25 millioen geveild ie Aalsmeer. Als een bewijs van de gunstige bedrijfs resultaten over 1924 voor liet kweekers- bedrijf te Aalsmeer moge dienen dat aan de Centrale Aalsmeersche Veiling gedu rende dat jaar voor ongeveer 25 millioen geveild is. Buitenl. Belichten Japansch vliegtuig verpletterd. 5 inzittenden gedood. Naar uit Tokio wordt gemeld is een Japansch marine-vliegtuig naar beneden gestort. Alle vijf inzittenden zijn omgeko men. Aardbeving in China. Naar Reuter seint, heeft een aardbeving de stad Talifoe in West-Yoenman ver woest. Een vernielende brand brak later uit. Het gedeelte, waar de buitenlanders wonen, staat nog overeind. Een epidemie in de Berlijnsche scholen. In een gedeelte der Berlijnsche scholen heerschf, sedert enkele dagen een epide mie, welke zich in ontstekingen in het hoofd, een zwellen der amandelen en In vele gevallen door sterke neusbloedingen kenmerkt. Hoogstwaarschijnlijk heeft men met een bijzonder ernstige soort griep te doen. Verscheidene scholen moesten geslolen worden. De artsencommissie houdt zich mot een onderzoek der ziekte bezig. Ontploffing. Op het schietterrein der rijksweer bij Ratzeburg heeft een ernstige ontploffing plaats gehad. Soldaten waren bezig om oude munitieresten te vernietigen, toen daarbij een handgranaat of een kleine mijn ontplofte. Door de wegslingerende stukken werden vijf man zwaar en vijf licht gr wond. De mode dwaasheid. Het is een onmiskenbaar feit, dat de huidige mode de individualiteit van de vrouw absoluut wegwerkt. De vrouwen zijn poppen, die aangekleed en gekapt worden niet volgms eigen smaak, maar volgens de decreten van de mode. Het Handelsblad geeft van deze modedwang de volgende geestige persiflage, waarin natuurlijk iets overdrevens schuilt maar waarin toch ook onmiskenbaar veel waars ligt. Er bestaat in heel de beschaafde wereld sinds eenigen tijd een streven om alle vrou wen naar hetzelfde model te fatsoeneeren. Alleen de ongelukkige stumperds, die op het platteland wonen, vallen niet in de ter men en blijven dhs zichzelf. De mode die dit groote werk heeft aan gedurfd, duldt geen persoonlijk cachet, geen originaliteit, want stond zij dit toe, dan zou bet weer net als in vroeger dagen, mogelijk worden om de vrouwen van elkaar te onderscheiden. En dat is het juist, wat zorgvuldig vermeden moet wor den. De voorschriften, waaraan de uniform- vrouw zich te houden heeft? Ieder, die haar 60ste levensjaar nog niet heeft overschreden, is gehouden, een pa- gekop te dragen. Uitzonderingen zijn slechts in bijzondere gevallen toegelaten. Het gezicht moet op zoodanige manier met crème en poeder worden bewerkt, dat het alle uitdrukking verliest en dat de bui tenstaander het niet merkt, als de hersens eventueel mochten functioneeren. Grijs haar moet geverfd worden; blonde of bruine lokken bleeke men zoolang met waterstof-sup er-oxyde, tot er niets meer van overblijft. Wie zwart haar heeft verve het rood; het wordt dan groen en steekt pikant af tegen de kleur van den japon. Bij feestelijke gelegenheden is een pruik liet aangewezen kapsel. Als hoofdbedekking drage men een hoed die het hoofd tegen eiken invloed van bui ten beschermt en die niet meer uitzicht toelaat dan hoog noodig is om verkeers ongelukken te voorkomen. Öp den top'van dien hoed behoort een kleine windmolen, die ook de gedaante van een vogel mag hebben. In de ooren hange men kleurige gewichten, die aan dunne kettingen beves tigd worden. De japon moet in hemd-model gehouden zijn en de lichaamsvormen duidelijk doen uitkomen. Uitzonderingen zijn niet toege laten. Wie het ongeluk heeft te veel vor men te hebben, moet daar door middel van bongèrkuren, massage en overdadige lichaamsbeweging een eind aan maken. Ook wordt het dragen van rubbercor- kets in overweging gegeven. Als onderkleeding drage men een zijden niemendalletje, waaraan 't gewicht alleen op den briefweger is vast te stellen. Bij een kou van 15 graden is een tweede laag toe gestaan. Rheumatisch aangelegde perso nen mogen een wolletje ven de allerdunste kwaliteit dragen, maar alleen onder overlegging van een doktersattest. De lengte der japon houdt geen reke ning met den vorm der beenen. Het is van geen enkel belang, of de beenen recht of krom zijn; als ze maar te zien komen. Hierbij speelt ook de leeftijd der vrouw geen rol. De voorgeschreven kousen zijn van zijde en moeien in opvallende kleuren gekozen worden. Bij de keuze der toiletten mag niet op het weer gelet worden. Bij sneeuw of re gen zijn diep uitgesneden lakschoentjes met hooge hakken aan te bevelen. Laar zen van solied leer maken elke vrouw be lachelijk. Hals en schouders-kunnen echier met alle gerustheid, ook bij de grootste hitte, omhangen worden met de huid van tamme of wilde dieren. Zelfs in een goed verwarmde zaal verhoogt zoo'n beesten- huid den chic. Het parfum van elke vrouw moet in een ruimte van tien kubieke meter waarneem baar zijn. Op die manier krijgt men in een vertrek, waar verschillende dames veree- nigd zijn, een atmosfeer, die den ontdek kingsreiziger herinnert aan tropische oer wouden. doch den bewoner van ..frissche Noordelijke landen op de vlucht drijft. De modieuze vrouw spanne zich niet te veel in met denken. Het mocht haar eens rimpels geven of haar gezicht in een ern stige plooi brengen! Laat zij zich liever oefenen in den traditioneelen glimlach, zooals onze filmsterren dien te zien geven ©n waarbij de hersens kunnen worden uit geschakeld. Alleen onder 't dansen behoort haar gezicht hoog ernstig te staan. Met zoo'n stereotiepen glimlach om den mond en bij gebruikmaking van de voorge schreven kleeding, kan elke vrouw succes hebben. Het is echter aan te bevelen, dat zij een klein naambordje draagt, want het is al eenige keeren voorgekomen, dat een man verliefd werd op een kleindochter, en later de hand der grootmoeder vroeg. "Wat licht tot minder aangename conflic ten zou kunnen leiden! AGENDA'S NED. R. K. VOLKSBOND. Zondag algemeene H. Communie voor de leden van den Ned. R.-K Volksbond afd. Leiden ter viering van het St. Jozef- feest en ter gelegenheid van het zilveren priesterfeest van den WelEerw. Adviseur. Dinsdag 8 uur Best. Houtbewerkers enz Woensdag 7.308.30 Rechtsk. Bureau. Woensdag 8.30 uur Best. R.-K. Volks bond. Vrijdag 8 uur ledenvergadering R.-K. Kleermakers. Zaterdag zitting Spaarbank van 89. Zitting Voorschotbank van 89 uur. Zitting Retraitefonds van 89 uur. Zitting Volkstuintjes „St. Isidorus" van 7,308,30 uur. Zitting „Onze Reiskas" van 7.309 uur Zifting Brrj nclsfoffeneommissie 8.30 uur. 1 m Huis" 7 30—8.30 gave boeken Bibliothe lastingsparen. 3 worden verzocht de rijven. l'OO!, ST. AN 'ON I US-PATRON A AT Zondag half 5 Conferentie waarna out' spanning. Te 8 uur bijeenkomst Afd Tn Woensdag to half 8 Zangrepetitie Donderdag 1—9 uur Arbeidsbeurs Vrijdag- en Zaterdagavond van 8ifl uur bijeenkomst afdeeling III. 11 Zaterdag 67 uur bibliotheek, betalin van contributie, gelegenheid tot snarpn Retraitefonds:. ST. PAMCRATIUS-PATRONAAT Zondag van half 1 tot. half 3 uur büeJ komst der Gezellen; te kwart voor vijf J1 6 uur Conferentie voor de verschillend Afdeelingen, waarna ontspanning kwart voor zeven. Te 7 uur Lof. De ouQeril worden dringend verzocht zelf toe te ziJ dat hun zoons het Lof bijwonen. Van f uur af bijeenkomst der Gezellen. Van hall negen tot kwart voor tien verplichte I eenkomst. Maandag. Van 8 "tot 10 uur bijeenkomt der Gezellen. Dinsdag. Te -8 uur Cursus voor Huif. vlijt. Woensdag. Van half acht tot half tieo ontspanning voor Afd. IV. Van half negen tot tien uur kaartclub der Gezellen. Donderdag. Na de lijdensmeditatie toj tien uur bijeenkomst der Gezellen. Zaterdag. Van acht tot tien uur bijeem komst der Gezellen. Spaarkas, bibliotheek en Spaargelegw beid voor de retraite iederen Zondag van 0 uur tof kwart voor 7 uur. N.B. Morgen, Zondag 22 Maart, laal< ste gelegenheid om zich op te geven vooi deelname aan de retraite. Tevens gelegenheid tot sparen voor 1) a.s. Retraite, welke gehouden wordt vai 26 tot 29 April a.s.; (Vergoeding f 6.3} vereisckte leeftijd 15 jaar). ST. PETRUS-PATRONAAT. Zondag 4 uur precies conferentie, waar na recreatie, contributiebetalen en spaar, kas, ook voor de retraite. Dinsdag te 8.15 uur vergadering Palro- naatscommissie. Donderdag Arbeidsbeurs. Zaterdag van 8,309,30 uur bibliotheek. INTERPAROCHIEELE ST. JOZEFS GEZELLEN-VEREEN IGING. Rapenburg 52. Iedere derde Maandag van de maand ii er gelegenheid zich als adspirant lid te la ten inschrijven bij den Eerw. vice-praesea, S.v.pl. letten op art. 6 en 11 van U Huish. Reglement. Zodag bijeenkomsten van 12.30—2,91 van 6.3010.15, en van 8.159,45 uit verplichte bijeenkomst voor de Gezellen. Maandag, Dinsdag, Donderdag en Zi terdag bijeenkomst voor de Gezelleh. Woensdag maandelijksche bijeenkom1 vogr do R. K. SportVereeniging „Leidei Vrijdag te 8.30 uur ledenvergaderirl tooneelclub „Adolf Kolping." Zaterdag van 8.30 - n 30 uur bibliotheei van 99.30 uur zit' fteiskas 1927. Gezellen zijt ge al - van het Retraite- fonds. ST. FRANCISCUS-LIEFDEWERK. Interparochieel Patronaat voor Jongens. Nieuwe Rijn 52. Zondagmorgen 9 uur precies H. Mis, waarna godsdienstonderricht tot voorbe reiding voor de eerste H. Communie, avonds 5 uur Lof waaronder predikatie over het lijden des Heeren, daarna ont spanning, vakjongens afd. A en B en groo< te schooljongens. Retraitefonds. Maandagavond 8 uur, Vakjongens afd.B conferentie waarna gymnastiek. Dinsdagavond 7 uur repetitie Tooneel. Woensdagmiddag half 4. Kleine^chool- jongens, Bijbelsche geschiedenis voor kleine schooljongens, waarna ontspan ning. Van 5 tot 5.30 uur Arbeids beurs, adres Haarlemmerstraat 131. Donderdagavond 7 uur repetitie Tooned Vrijdagavond 7 uur Kruisweg. Van 8—9 Zaterdagmiddag van half 3 tot half 1 Gymnastiek voor groote schooljongens van half 4 tot half 5 voor vakjongens afd. B, Van half 5 tot half 6 Spaarkas en Biblio theek. ZITA-VEREENIGING. Afd. Bescherming van Meisjes. Zondag, vanaf 12 uur zijn de zalen voor de Hollandsche en Duiische meisjes opend. Zondagavond te 7 uur Jeugdafd. Derde Orde (meisjes) in de Kapel. Maandag, van 810 uur bijeenkomst Duitsche meisjes. Woensdag, 's avonds van 810 uur eenkomst Hollandsche meisjes. Donderdagmorgen, te half 8 uur H. Mis in de Kapel; 's avonds 8 uur bijeenkomst Hollandsche Meisjes. Afd. Meisjespatronaat. Dinsdag van half 8 tot half 10 uur afd- Napatronaat. Woensdag, van 8 tot half 10 uur Tooneel. Donderdagavond van 7 tot 9 uur Patro naat (1ste jaar.) Vrijdagavond Zangles; 9" uur Godsdienst onderricht. Het onderricht in handwerken en huis houdelijke vakken wordt gegeven aan de R. K. Vakschool, Noordeinde 50. N.B. De Bibliotheek, Noordeindc 44 ge opend: Dinsdagavond kwartier vóór 8 uur. Woensdagavond te 8 uur en Vrijdag' vond te 9 uur. Ook niet-leden kunnen van de Biblio theek gebruik maken. R.-K. JONGEVROUWENBQND GROEP B Godsdienstcursus Maandag 7 uur i" het St. Anloniuspatronaat. Litteraire club. Woensdag 7.30 uur Hoog' landsche Kerkgracht. I Turnclub. Vrijdag 6 en 7 uur Pietersker»*I hof.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 4