PompadoursVoorsctiorten Bruine schoenen? Niettemin dankt hij allen voor him be- v/ijzen van sympathie, in het bijzonder de li don van het huldigingscomilé. Namens de afd Leiden van den Ned. Mij voor Geneeskunde voordo dr. E Gor ter het woord, die in den jubilaris diens groote bedachtzaamheid en voorzichtig heid schetste, waardoor hij steeds weet, wat hij te doen heeft. Spr. wees er ver volgens op, hoe dr. v. d Siuys steeds be langstelde in de wetenschap en hoe hij immer den medischen stand hoog hield. Pr v. d. Sluys dankte in zijn ant woord voor de sympathie zijner collega's en loemde hun goede verstandhouding. Vervolgens voerde een oud-patiënt, de heer Jan v. Dijk, kunstschilder, bet woord. Toen dr v. d. Sluys spr. eens tijdens een Eiekle in zijn kinderjaren bezocht bracot hij voor hom vruchten mede Spr wjlde thans uit dankbaarheid daarvoor den ju bilaris eveneens een vrucht van zijn pen- soel schenken, hetgeen hij deed in den vorm van een goed gelijkend poitret van den jubilaris, waardoor deze :n een;ge hartelijke woorden, zijn hooge erkentelijk heid betuigde. Ten slotte voerde de rector-magnificus, prof. Blok het woord. Spr. herinnerde er aan, dat de Senaat destijds besloten had, lederen oud-leerling bij zijn 50-jarig ju bileum een gelukstelegram te zer.den. Spr. meende echter zijn deputatie als jurist niet te verwerpen, indien hij dit besluit in die mate interpreteerde, dat hij, waar de jubilaris in de stad zelf woonachtig is, zulks niet deed, maar zelf namens den Senaat zijn gelukwenschen kwam aanbie den. Spr. schetste vervolgens de groote belangstelling van den jubilaris voor het werk der Academie en herinnerde er aan, dat dr. v. d. Sluys een der eersten was, die in September jl. den nieuwebenoem- den rector-magnificus kwam gelukwen schen. Dr. v. d. Sluys dankte prof. Blok harte lijk voor zijn woorden, waarna de offi- cieole huldiging was afgeloopen. Nog velen echter kwamen den jubila ris persoonlijk gelukwenschen. Des avonds had er ten huize van prof Kamerlingh Onnes een diner plaats ter eere van den jubilaris. Lezing dr. J. H. Holwerda. In de gehoorzaal van het Rijksmuseum van Oudheden te Leiden, hield Dirsdag- avond de directeur dr. J. H. Holwerda een lezing over: „Dea Sandraudiga, Germaan- sche Goden en Heiligdommen in ons land" Spr. begon met er op te wijzen, dat men zich omtrent de goden die door de bewo ners van ons land omstreeks het begin onzer jaartelling werden vereerd, meestal oen verkeerde voorstelling maakt. De Ger- maansche goden zooals Wodan, Thor enz. waaraan men gewoonlijk in de eerste plaats denkt, moeten tot een latere periode worden gerekend. De talrijke inscripties op wijsteenen leeren ons dat de romani sering ook op dit gebied zeer groot was ©n dat vooral goden als Mcrcurius, Mars, Hercules, zij bet dan vaak met Germaan- eche namen, verbonden, voorkomen. Nadat 6pr ook in het kort in herinnering had gebracht wat de klassieke schrijvers en in de eerste plaats Tacitus omtrent de goden der Germanen meedeelen, toonde hij, hoe de opgraving die hij in den zomer 1924 tusschen Rijsbergen en Zundert, bij den straatweg van Breda naar Antwerpen, volbracht, geheel nieuwe en hoogste be langrijke gegevens opleverde omtrent de godenvereering. Op dit terrein was name lijk in 1812 bij den aanleg van den straat weg een groote inscriptiesteen opgegraven, waarop te lezen stond: Deae Sandraudigae cultores templi. Men bad tot nog toe hier in gezien een wijsteen door de vereerders der godin opgericht en vermoed dat hier eenmaal den tempel dezer godin had ge staan. Ook Cuypers die in 1842 op de vind plaats gegraven heeft, zocht naar de res ten van een tempel. De nieuwe opgraving leerde echter, dat hier een cirkelvormige luimte is geweest, binnen een uit ruwe steenblokken gemaakte omheining, waar van nog resten werden teruggevonden, en dat vlak bij deze plaats een urnenveld heeft gelegen, dat blijkens het aardewerk, aan de inheemsche Germaansche bevol king moet worden toegeschreven .Spr. was dan ook van meening, dat de insenpae andere moet worden gelezen en dat de cultores templi als een soort gezelschap moet worden beschouwd, dat als schutsgo din Sandraudiga bezat. Deze steen duidde dus de plaats aan, waar dit gezelschap baar godendienst volbracht en tevens haar dooden bijzette. Ook de half anthropomor- phe steenen figuur, van omstreeks twee meter hoogte, die door Cuypers gevonden Is, maakt deze zienswijze nog waarschijn lijker. Immers deze figuur kan zeer goed ten godenbeeld zijn geweest. Spr. besloot zijne belangwekkende lezing met er op te wijzen, dat het samengaan van godencultus en begraafplaats ook el ders is geconstateerd, zooals b.v. in Lim burg, in het Ravensbosch, en dat dit ook Voor onze talrijke urnenvelden moet wor den aangenomen. Spr. meent dat de lang werpige urnen, die vaak tusschen de cir kelvormige urnenheuveltjes voorkomen, tls dergelijke heilige ruimten moeten wor den opgevat. UIT DE OMGEVING HAARLEMMERMEER. Ernstige mishandeling. Op den Aals- moerderdijk te Haarlemmermeer is het 'dezer dagen 's avonds nogal rumoerig lloegegaan. De heer P. M., wonende aan Öen Uiterweg te Aalsmeer, liep ter hoogte tvan den klompenmaker R. B., toen hij on verhoeds werd aangevallen, waarschijn lijk door een tweetal ondor den invloed Van sterken drank verkeoronde personen, flat vanuit een hinderlaag op hem gescho ten en hem zoodanig sloegen, dat hij in bewusteloozen toestand geraakte. HAARLEKMERSTR. 263-265 ONTVANGEN: verschillende Nouveauté's In: Gorsetten Kousen Geruite Zephyrs en Iemand, die getuige was van den aan val, zeker H. v. E., en er zijn afkeuring over uitsprak, werd op hetzelfde oogenblik ook een raken opstopper door de onver laten toegediend, waardoor ook deze waar schijnlijk zoo in de war is geraakt, dat hij niet meer aan P. M. gedacht heeft. Deze was naar den kant van de ringvaart ge- loopen en is eenigen tijd later door den heer H. G. H. opgemerkt, terwijl hij be wusteloos, gedeeltelijk te water, gedeelte lijk op den kant lag. Zoo heeft hij het slachtoffer naar het café Van Meurs ge bracht, waar hij spoedig bijkwam. Hij had een flinke wonde boven den neus, waar schijnlijk met een hard voorwerp toege bracht. Het is te hopen, dat de bedrijvers van dozen lagen aanval hun gerechte straf niet zullen ontloopen. De politie heeft de zaak in handen KATWIJK AAN ZEE. Personalia. Bij Kon. Besluit is met ingang van 1 April benoemd tot direc teur van het post- en telegraafkantoor de heer W. Schoo, thans directeur van het post- en telegraafkantoor te Santpoort Station. KATWIJK. Diefstal. Van Woensdag op Donder dagnacht zijn bij een tweetal personen, n.l de heeren Haasnoot en bij M. den Duik in de Zuidstraat eenige kippen ontvreemd Bij eerstgenoemde 12 met een haan, bij den heer D. 7 kippen. Later werden eenige kippen teruggevonden. Zij waren doodgebe ten,vermoedelijk door honden.Diefstal is be slist buitengesloten. Den laatsten tijd wor den meerdere malen op dergelijke wijze kippen gedood. De eigenaars der honden zijn nog niet bekend. KATWIJK AAN DEN RIJN. Wit-Gele Kruis. Gisterenavond was een vergadex-ing belegd met het doel om te komen tot oprichting eener afdeeling van van het Wit-Gele Kruis dat beoogt, ver- zeer goed bezocht. De zeereerw. heer Pas toor opende de vergadering om daarna 't doel dezer bijeenkomst uiteen te zotten nl. tot oprichting te komen eener afdeeling van het Wit-Gele Kruis dat beoogd ver zorging van zieken en het uitleenen van de benoodigde verplegingsartikelen. In het bestuur der Derde Orde was deze zaak ter sprake gekomen en dit bestuur had zich bereid verklaard hare financieele bezittin gen voor dit doel af te staan onder enkele voorwaarden die straks genoemd zouden worden. Een conferentie had plaats gehad met de Eerw. Zuster Overste van het St. Elisabethgesticht te Leiden die zich onder buitengewoon gunstige bepalingen had be reid verklaard in dezo te helpen. De uit drukkelijke wensch van genoemd bestuur is dat de contributie zoodanig gesteld wordt dat alle parochianen zonder eeni ge financieele bezwaren lid kunnen wor den. De vereeniging zal geheel zelfstandig worden doch twee bestuursleden der Der- do Orde zouden als zoodanig zitting moe ten nemen in het bestuur. De overige uit do leden gekozen. Op een desbetreffende vraag spreekt de vergadering er zich voor uit dat do Z.Eerw. Heer Pastoor der Pa rochie als voorzitter zal fungeeren. Ver schillende personen voeren het woord over deze zaak. Het bleek dat allen c gevoelen voor de oprichting van zulk een liefdadige vereeniging. Voorbeelden van andere plaatsen worden aangehaald. Na de vele vragen beantwoord te hebben, vraagt de zeereerw. heer Pastoor of de vergadering instemt mot het doel van f vergadering. Met algemeene stemmen wordt besloten een ÏL K. Vereeniging „Het Wit-Gele Kruis" op te richten, waar na tot verkiezing van een bestuur wordt overgegaan. Allereerst worden twee leden gekozen uit het bestuur van de Derde Or de, nl. Mej. E. Grimbergen en de heer Jac. Meijer. Vervolgens twee uit de verga dering. Na drie stemmingen worden hier voor aangewezen de heeren P. H: Gasten- miller en G. v. d. Marei. De heer Schrama brengt dank aan den zeereerw. heer Pas toor en het bestuur der Derde Orde dat men deze zaak ter hand genomen heeft Spr. hoopt dat andere vereenigingen daad werkelijk steun zullen verleenen. De heer Grimbergen vraagt of de oprichting een gevolg is van het feit dat de verpleging bij de „Katwijksche Ziekenverpleging" onvol doende was. De zeereerw. heer Pastoor zegt, dat zulks allerminst het geval is en men dankbaar moet zijn wat tot heden ge daan is. De Katwijksche Ziekenverple ging" is echter een zuiver Proteslantsche instelling die ook bij andëren hulp ver leende doch waar zij hun eigen vereeni ging hebben zal men het Datuurlijk zeer begrijpelijk vinden dat ook de Katholieken dat gaarne doen en een vereeniging op Katholieken grondslag stichten. Na nog enkele besprekingen zegt de zeereerw. beor Pastoor dat het bestuur deze aange legenheid met bekwamen spoed ter hand zal nemen en spreekt den wensch uit dat velen hun medewerking fn alle opzichten zullen verleenen. Spr. zegt de vergadering dank voor do goede opkomst en aangena- besprekingen en sluit dan de vergade ring. LISSE. Dammen. Woensdagavond werd in het gebouw van den R.-K. Volksbond een return match gespeeld tusschen de R.-K. Dam clubs „Gezellig Samenzijn II" alhier en „T.O.P. I" uit Sasenheim. De eerste match was geëindigd in gelijk spol. Thans echter wist T.O.P. de overwinning to behalen en wel met 137. Aan dezen wedstrijd was een zilveren medaille verbonden, zoodat de jeugdige club uit Sassenhoim een mooi succes had te boeken en aan aansporing om op den ingeslagen weg voort te gaan. Hieronder volgt dan de uitslag: G. S. n T.O.P. 1 1. P. de JeuJ. G. Schrama 02 2. J. A. PieterseJ. Koek 02 3. B. DuivenvoordeB. Langelaan 02 4. Joh. WeijersM. Zandvliet 20 5. Ph. PhilipseTh. Zwetsloot 20 G. M. v. d. ReepP. Langeveld ,0—2 7. L. BouckaartA. Langelaan 20 8. A. v. d. PoelJoh. v. Bakkum 11 F. ToledoH. Zwetsloot 02 10. A. v. d. HulstH. v. Bakkum 02 7-13 STOMP WIJK. Gemeenteraad. Dinsdag 24 Maart, des avonds Ie 7.15 uur komt de Raad der Ge meente Slompwijk in openbare vergadering bijeen. De agenda bevat de volgende punfen: 1. Notu'en 2. Ingekomen stukken. 8. Reke- n ng Burgerlijk Armbestuur over 1924. 4. Vaststelling voorschotten op gemeentelijke vergoeding overeenkomstig art. 101 L.O.- wet 1920 voor 1925. 5. VaststelLng verme- ni gvuldigin^scijfer belastingjaar 1925/1926. 6. Benoeming voorzitter stembureau IV (Westvh'etweg) en wijziging verordening aanwijzing stemlokalen. 7. Wijziging ge- meentebegrooting 1925. 8. Verder voorko mende zaken. R. K. Vo ksbond. Maandag 23 Maart, des avonds te 7.80 uur houdt de R. K. Volksbond, afd. Leidschendam een leden vergadering in het Patronaatsgebouw. De agenda bevat o.m.: Rede van een Hoofdbes'uurder van het overhe'dsperso- neel „St. Paulus". Onderwerp: Vrijwillige contributie van 5 cent per week voor H. L. K. Beantwoording vragenbus. Geboren: W. Verhagen geb. Granna- man. Overleden: H. G. Teunisse 18 j., on- geh. man. Overleden: A. Haitsma, 1 jaar. Geen bezwaar mynheer. Er dal is er ook in bruin en donken bruin.En fyn is ze ook.daf zief Uwel aan den mooien claris. VEUR. Gemeenteraad. Vrijdag 20 Maart des avonds te 7 uur komt de Raad der Ge meente Veur in openbare vergadering hijeen. De agenda bevat de volgende punten: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Vast stelling voorschot op gemeentelijke vergoe ding overeenkomstig artikel 101 L. O.-Wet 1920, voor 1925, voor zooveel betreft de sohool met den Bijbel. 4. Vaststelling ver- menigvuldigingscijfer belastingjaar 1925/ 1926. 5. Wijziging Gemeentebegrooting 1925. 7. Voorstel van B. en W. tot het verleenen van crediet: a. voor betegeling Damlaan; b. voor het vernieuwen urinoir In de Kerkstraat. 8. Voorstel B. en W. tot vaststelling eener verordening, regelende inrichting en samenstelling van de Comm. van plaatselijk toezicht op het L. O. 9. Voordracht ter benoeming van leden der sub 8 genoemde Commissio. 10. Verder voorkomende zaken. ZOETERMEER. Gemeenteraad. Geen regelinn op de salarissen van Burgemeester en Secretaris. De raad der gemeente vergaderde dezer dagen. Alle leden waren aanwezig, behalve de heer Duinisveld, die nog steeds ziek is. Na gebruikelijke opening der bijeen komst door den voorzitter, worden de no tulen der twee vorige vergaderingen gele zen en vastgesteld, nadat de heer Schaeffer een kleine bemerking had gemaakt, waar mede rekening zal worden gehouden. lo. Mededeolingen. Van de gemeente. B ergsoh en hoek wordt een kennisgeving voorgelezen, dat zij, onder zekere voor waarden, toetreedt tot de waterleiding- combinatie. Een organisatie tegen het al coholisme dringt er op aan het aantal ver gunningen tot verkoop van sterken drank, zooveel mogelijk in te krimpen. De voorz. wijst er op, dat in de gemeen- 1 te Zoetermeer 3 vergunningen zijn gege ven, terwijl er 6 mogen zijn; een vermin dering van het aantal vergunningen zal derhalve niet worden voorgesteld. Besloten wordt adhaesie te betuigen aan een adres betreffende annexatie van go- meenten, uitgaande van het Gemeentebe stuur van Heemstede. Tegen de heeren Groenewegen en Scheer. Subsidie-aan vraag van de vereeniging Middernachtzen- d.ng (ver. tot bestrijding der zedelooshoid, op alle gebied). B. en W. stellen voor hier op afwijzend te beschikken; aldus wordt besloten. Ged. Staten maken eenigo be merkingen op de gemeentebegrooting 1925. Medegedeeld wordt, dat voorloopig nog geen verandering zal worden aangebracht in de regeling betreffende de betaling der salarissen van den Burgemeester en Se cretaris door Zoetermeer en Zegwaard. Men zal zich herinneren, dat op voorstel van B. en W. aan Ged. Staten gevraagd zou worden het salaris van genoemde functionarissen, voortaan door beide ge meenten, in verhouding tot het aantal in woners, te laten betalen. Dit beteekende ©en voordeeltje voor Zoetermeer van f 1500 ten koste van Zegwaard. Het voorstel van den heer Schaeffer om de salarissen met 20 pet. te verminderen, kan ook geen genade bij Ged. Staten vin den. De voorz. zegt, dat B. en W. aan Ged. Staten hebben verzocht te willen mede- deelen om welke redenen geweigerd werd. - De heer Schaeffer zegt, dat B. en W. hebben verklaard, dat zij gegronde hoop hadden, dat hun voorstel (tot verschuiving der lasten op Zegwaard) zou worden aan genomen door Ged. Staten. Waarop be rustte die hoop? De voorz. kan geen afdoend antwoord geven, daar deze kwestie een geheim is, voortspruitende uit een ontvangen kabinet schrijven. De heer Groenewegen verklaart, dat zijn vermoeden, destijds uitgesproken, ook hierop berustte. Spr. was niet tegen sala- risverlagen maar z. i. had het voorstel van B. en W. meer kans van slagen. 2o. Benoeming tijdelijk wegwerker M. v. Dorp. B. en W. stellen voor M. v. Dorp ook voor 1925 nog als tijdelijk wegwerker te benoemen, indien de raad er niets tegen heeft. De heer Schaeffer: Wanneer B. en W. tevreden over hem zijn, bestaat er geen re den hem niet aan t© stellen. De voorz. zegt, dat B. en W. geen reden tot ontevredenheid hebben; klachten zijn door de ingezetenen niet geuit; do wogen zijn in goeden staat. De heer Groenewegen vindt M. v. Dorp een flink werkman. Met alg. st. wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. 8o. Subs'die gew. Landstormcommissie. De voorz. deelt mede, dat B. en W. voor stellen een subs;die ad. f 25 te geven, zoo- als zij in de voorgaande vergadering de den. Vooroefeningen worden niet gehouden omdat er geen liefhebbers zijn. De Bijz. Landstorm dient om in de groote steden eventueel oproer te dempen. Spr. heeft overwogen om t.z.t. de ouders eens op te roepen en hen er op te wijzen, dat het nut tig voor hun jongens is, dat deze de voor oefeningen meemaken met het oog op den verkorten diensttijd. De heer Schaeffer vindt f25 nog veel te hoog, hoewel dat bedrag de helft is van het gevraagde; men heeft schromelijk over dreven. Spr. had gaarne eA begrooting willen zien. Wanneer f25 wordt gege beta'en we veel te veel. De voorz.: Stemt u dan tegen. De heer Schaeffer: Ik heb wel eens hoord, dat het géld wordt besteed voor feestjes en sigaren. Spr. vindt het niet noo- di>g daarvoor geld uit de gemeentekas te geven. Waarom is geen begrooting geëischt zooals van andere vereenigingen steeds ge schied? Na nog eenige discussie wordt het voor stel van B. en. W. verworpen. Voor stem den de heeren Groenewegen en Scheer. 4o. Verzoek om voorschotten. Voor de B. K. jongens en meisjesschool wordt een voorschot aangevraagd volgens art. 101 der betr. wet ten bedragen van f2350. B. en W. stellen voor het verzoek in te willigen. De heer Schaeffer heeft geen bezwaar maar wil gaarne weten, of d© instelling, die zich garant stelt voor de verleende voor schotten gecontroleerd wordt. De voorz. zal een en ander nazien. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. 5o. Subsidie R. K. Bewaarschool. B. en W. stellen voor f 7.50 per kind subsidie te verleenen. De heer Schaeffer wijst er op, dat heel weinig schoolgeld betaald wordt. Do meest gegoeden betalen niet eens de kosten van het onderwijs. Bij de subsidie-aanvraag der gymnastiek vereeniging „Pro Patria" werd er gezegd, door leden van dezelfde richting: laten de menschen het zelf be kostigen. Spr. zou dit ook hier willen toe passen. De meest-gegoeden moesten toch minstens zooveel betalen als de kosten per leerling bedragen. Spr. is tegen do subsi die. Hij kan nog niet inzien, dat de R. K. Bewaarschool een algemeen belang is, waar men de kinderen voor een prikje heen kan brengen. Over het voorstel van B. en W. staken de stemmen. Vóór de heeren Boonekamp, Groenewegen en Scheer; tegen de heeren Bos, Grenheide en Schaeffer. Beslissing in de volgende vergadering. (Wordt vervolgd). Geitiengds BeMchten Droevig ongeval. Woensdagavond is te Meerkerk een di-oevig ongeval gebeurd. Ongeveer tegen 10 uur was het beweegbare gedeelte uit de schipbrug gevaren om schepen door te laten. Zekere Middelkoop kwam op zijn fiets aangereden en merkte niet spoedig genoeg dat de brug open was. Hij reed to gen de sluitingsketting, die daardoor uit de haak stootte. De ongelukkige geraakte te water. Er werd onmiddellijk gedregd, doch toen men hem ophaalde, was y leven reeds geweken. De onbewaakte overwegen. Men meldt ons nog over het ongeval W Zwolle: De toevallig in den trein aanwezige d* Oosterbaan uit Zwolle verleende eerst» hulp. Voorts werd dr. Spanaard te Zwoll» naar de plek des onheils getelefoneerd. Deze was spoedig ter plaatse. De zwaar ge. wonde man werd per auto naar woning vervoerd, waar hij bij aankomst bleek te zijn overleden. De man was 37 jaaf en laat een vrouw en drie zoontjes achter Een eigenaardig ziektegeval. Te Nispen onder Roosendaal doet ticfc een zeer eigenaardig ziektegeval voor. k het gezin van zekere van G. heeft zich bij een 5-jarig zoontje een plotselinge em. stige corpulentie voorgedaan. Vooral hti aangezicht is er zeer door aangetast. Op avontuur. Do burgemeester van Montfoort vor. zocht op verzoek van den vader aan den burgemeester van Asten, opsporing den minderjarigen G., die met een clrcui was meegereisd. De politie te Helmond heeft nu d knaap in bet circus aangehouden. Briedé gezocht. Namens den officier van Justitie te Ae. sterdam verzoekt de commissaris van po litie, 5e sectie (bureau Stadhouderskadi 115) in het „Algemeen Politieblad" houding en voorgeleiding van Philippm Jacobus Bïiedé, geboren te Nieuwer-Ac. stel 29 December 1884, oud-directeur vai de Brusselsche Bank. Middelmatig groo( gezet, bol rond gelaat, vermoedelijk zonde; baard of knevel. Hij wordt verdacht vat oplichting en verduistering. Arrestatie. Te Emmerik is op verzoek van de lemsche justitie aangehouden een man, dii verdacht wordt van de inbraak in do villi van den heer Van Tienhoven te Bloemet. daal. Na zijn arrestatie bleek, dat hij v scheidene andere inbraken heeft geplecji Spoorwegabonnement vervalscht. Een inwoner van Heinkenszand (Znii Beveland) kwam met een alleen op fc=i Zuidernet geldig abonnemnet te dam aan, en werd daar door een control* ambtenaar aangehouden. Nu bleek tevem dat de aangehoudene door op het abc* nement den geldigheidsduur te verandem reeds een maand langer op het ahorn* ment reisde, dan mocht. Proces-verbaali opgemaakt. Verduistering. Te Heerenveen is gearresteerd B. 1, klerk bij den gemeenteontvanger van jln* wirden aldaar, verdacht van verduisf» ring van gelden. Men spreekt van een to drag van 3000. Naar het Huis van Bewaring te Maa tricht is overgebracht do reiziger M.u Susteren, die voor zijn patx'oon, W., Brunssum, gelden bij de klanten had gehaald, doch dit. geld niet afdroeg, r'erduisterde som bedraagt ruim 800 gi den. Kostbare broche verloren. Woensdag zocht een dame in een 29 demagazijn in de Kalverstraat te Amate dam een costuum uit. Zij had haar platiw broche, met diamanten en paarlen bed even neergelegd en miste deze pas, toeni naar huis ging. In het magazijn was 1 het voorwerp, dat een waarde vertegj woordigde van 1800 gld. niets meer teï speuren. Of de broche is gestolen of vod» ren is geraakt hoopt de politie van bureau Singel uit te vinden. Een kuikenverdelger. Bij den kuikenfokker A. Schimmel! Barneveld, zijn door 'sbuurmans hond ill minder dan 225 kuikens doodgebeten. Van den man, die geen vrouw was. In de jongste Raadsvergadering Weesp, is met op 2 na algemeene stemi (die der beide wethouders) besloten, dat 100 kosten, veroorzaakt doordat een ingezetenen ter gemeente-secretarie onrechte staat ingeschreven als te zijn1 het vrouwelijk geslacht, ten volle door' gemeente betaald zullen worden. F hadden voorgesteld, dat do geinfj 50pCt. zou betalen. Een 100-jarige. Woensdag vierde Mathvs Diepeveenj Veenendaal zijn lOOsten verjaardag, stroom van bezoekers kwam hem g rende den dag gelukwenschen en het ij ziekgezelschap „D. S." bracht 's avoüi een serenade. LUCHTtf AAHT. De hulde aan de vliegers op 25 April 1 Thans staat reeds vast dat meer 3000 personen aan de huldiging te 's-G venhage zullen deelnemen. Het comitfl Leiden deelt ons mede dat de tot nu toe gekomen vragenlijsten alle hoop geven ook Leiden flink zal uitkomen, en» wel men hoopt dat spoedig iets definil zal kunnen worden bekend gemaakt, treffende devercecnigingen die zu deelnemen. Ook een muziekcorps uit Lei heeft zich beschikbaar gesteld om niedi gaan naar Houtrust. 1 Voor alle deelnemers belooft het danj een zeer interessanto dag te worden. - Na het défilé nemen de demonstra een aauvang. Begonnen wordt niet die der renpanf daarna voeren 20 vliegtuigen evoluties vendelzwaaien, gymnastiek, schaken levende figuren, hockey, boksen, scbert enz., enz. i We hopen dat alle secretarissen voj Maart do gevraagde opgaven zullen ingezonden bij bet Secretariaat: Pas$ straat 38a.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 12