B. en W. stellen vervolgens voor den datum van ontruiming te bepalen op 1 Juli, waartoe met algemeene stemmen w0rdt besloten. Hierna is aan de orde het punt betref fende de besteding van 29 woningen der Vereeniging „Vooruitgang". De aanbeste ding heeft inmiddels plaats gehad. De begrooting was f 78916.84. De huren zul len in verband met de kosten bepaald moeten worden op f 4.25 en f 5.25. Er is op het oogenblik echter een tekort op de exploitatie van f9000, waarom de ge meente verzocht is dit geld te leenen. Hier tegen bestaat geen bezwaar, zoodat B. en W. voorstellen hiertoe te besluiten. De ver eeniging heeft echter een reserve-fonds van f9000 en waar dit niet gebruikt mag wor den, wordt de vereeniging verplicht dit geld bij de gemeente uit te zetten tegen de zelfde rente van 3% Oorspronkelijk was de begrooting lager, maar voldoende aan verschillende voorschriften moest zij verhoogd worden. Niettemin zijn er toch doordat er te weinig geld beschikbaar was verschillende wijzigingen aangebracht, waarover de heer Bisschop niet bijster goed te spreken was, omdat men een huis ook practised moet inrichten. De heer Speelman zou het wel gewenscht vinden, dat de dakkapellen en de verhoogde borst wering gehandhaafd bleven. Hij zou dan het gemeentelijk voorschot zoo noodig renteloos willen verhoogen, indien de hu ren niet mogen verhoogd worden. De hoeren v. Rijn en baron van Heem- itra zijn tegen een renteloos voorschot, omdat men dan voor consekwenties komt <e staan, die men later niet zal kunnen doorvoeren. De Voorz. wilde dan den middenweg kie ren door zoo noodig het crediet aan de vereeniging te verhoogen. Weth. Bader betoogt, dat zulks toch noodwendig verhooging van huur mede brengt en daar is hij tegen, temeer wijl de gemeente hier door een offer haars- wege toch weet te handelen in het belang der volkswoningbouw. De heer Krom is van dezelfde meening en zegt, dat de gemeente zedelijk verplicht is hier te helpen, terwijl de heer v. Heem stra aanvoert, dat de gemeente altijd nog kan besluiten tot een renteloos voorschot. Na langdurige bespreking werd tenslotte het voorstel van den heer v. Heemstra aangenomen.Tegen stemde de heer v. Rijn Bij de rondvraag wijst de heer Bisschop erop, dat de toestand voor het verkeer voor do woningen van Nieuwenhoven en Lug- tigheid noodzakelijk verbetering behoeft De Voorz. zegt, dat zulks reeds lang de aandacht van B. en W. heeft, doch deze zaak sluit op den onwil van Lugtigheid, waarop de heer Bisschop aanvoert, dat men dan reeds een gedeelte kan gereed maken. Na nog enkele vragen ging de raad in geheime zifting. VOORSCHOTEN. Gemeenteraad. (Vervolg); Door den heer J. Braggaar is een voor- «tel ingediend tot wijziging van de bef- fingsverordening op de Inkomstenbelas ting. Volgens de bestaande verordening wordt voor noodzakelijk levensonderhoud voor gehuwden 650 in mindering ge bracht, echter zoo de_gehuwden samen wonen met een of meer belastingplichtigen (dus kinderen, kostgangers of dienstboden, die belastingplichtig zijn) wordt slechts een aftrek toegestaan van 400. Tevens wenscht de hr Braggaar v. alle' ongehuwden een aftrek toe te staan van 500. Aldus één voorstel in twee deelen. B. en W. ad- viseeren den raad het voorstel van den heer Braggaar niet aan te nemen, daar er geen voldoende gronden aanwezig zijn. Immers met meerdere belastingplichtigen Is het gezinsinkomen ook zooveel grooter on kan er dus gemakkelijker worden be taald, aldus B. en W. De heer J. Braggaar verzoekt den voor- tifter, wanneer er nieuwe verordeningen In den raad worden vastgesteld, onk deze Terordeningen aan de leden van den raad Ier hand te stellen. Uitvoerig verdedigt spr lijn ingediend'voorstel en wenscht aan een bestaande onbillijkheid een einde te ma ken. Spr. erkent dat het tweede deel van lijn voorstel de verste strekking heeft, doch noemt het bedrag van f 400 aftrek [CI Hein en dringt er bij den raad op aan zijn Voorstel aan te nemen. De heer Mens -is het eens met het eerste gedeelte van het voorstel, daar dit een be- itaande ernstige grief in ons belastingstel- jnl iel wegneemt. Onze gemeente schijnt op dit gebied een unicum te zijn, daar aan spreker geen enkele gemeente in den om trek bekend is die voor gehuwden twee Verschillende normen heeft. Zoo de heer tBraggaar in zijn voorstel het tweede deel laat vervallen zal spr. zijn stem aan het voorstel geven en anders een amendement Indienen. De voorz. handhaaft zijne mee ting en zegt dat het beginsel wat aan onze Verordening ten grondslag ligt goed is te noemen. Spr. wil niet ontkennen dat deze Verordening wel eens onbillijkheden met lick medebrengt, doch dit is algemeen ver- 'chijnsel. Wat betreft, zooals de heer Mens legt dat onze verordening een unicum is. Het moge waar zijn voor de gemeenten J» hit den omtrek, maar zeker niet voor de Verschillende gemeenten in het land. Spr. ivkent dat dit onderwerp zeer moeilijk is. De heer D. Limburg zegt dat door kin ieren in een gezin, die belasting plichtig borden wel het gezinsinkomen wordt ver- Iroot, doch ook deze worden dan toch ge- noodzaakt mede te betalen in de belasting. De hrnr G. Eggink informeert hoe groot bet bedrag is, dat door deze wijziging on- jf belastbaar wordt. Ook spr. voelt veel voor Je grieven, die er zijn onder de gehuwden «gen de bestaande regeling. De voorzitter 'chat het. bedrag dat onbelastbaar zal wor den door deze wijziging op f 100.000. De heer Braggaar verdedigt nader zijn voorstel en is bereid aan het verzoek van m heer Mens te voldoen, daar spr. wel P dat de strekking van het tweede deel zijn voorstel wat ver gaat. Daarna li; wordt het gewijzigde voorstel-Braggaar in stemming gebracht en aangenomen met 8 tegen 2 stemmen. Tegen stemmen: wethou der van Kempen en W. A. A. J. baron Schimmelpenninck van der Oye. Daarna zegt de heer Mens dat het hem is opgevallen, dat Wethouder L. H. van Wissen bij de stemming vóór het gewijzig de voorstel-Braggaar heeft gestemd, of schoon B. en W. in hun praeadvies niet hebben vermeld dat in dit college een min derheid was, die niet met dit praeadvies was ingenomen. Spr. meent dat het wen- schelijk is voor de leden v. d. Raad dit te weten- en meent dat in het praeadvies gesproken had moeten worden van de meerderheid van B. en W. in plaats van B. en W. De voorz. zegt dat dit niet noodzakelijk is. Het gebeurt wel dat in sommige geval len dit wordt gedaan, doch noodzakelijk is het niet. Bij de rondvraag bespreekt de heer C. Eggink Sr. de rioleering en de putten op de Wijngaardenlaan en vraagt of de af voer afdoende is en geen stank verwekken kan. Tevens informeert de heer J. Brag gaar of de voorz. al eens gedacht heeft aan den woningbouw, waarover spreker in de vorige vergadering heeft gesproken. De voorzitter beantwoordt de heide spre kers en meent dat deze rioleering en put ten afdoende zijn en wat de bedoelde wo ningbouw betreft dit onderwerp zal spr. in studie nemen. KERKNIEUWS De reis naar het H. Land. Over de reis naar het H. Land door mgr. Taskin, de pastoors Bulters, Buys, Louridtz en rector Jonckbloedt, deelt de „N. H. Crt." nog het volgende mede: Zondagmorgen vertrokken de reizigers over Bazel naar het Noorden van Italië, om daar Milaan, Padua, Venetië, Bologna, Florence en Assisië te bezoeken en vervol gens naar Rome te vertrekken. Daar hopen zij .22 Maart aan te komen. Hun verblijf daar zal duren tot 2 April. Van Rome ver trekken zij naar Napels en verd,er 'naar Alexandrië. Hun verblijf in Egypte en het H. Land zal duren van 6—25 April. In Egypte verblijven zij 6 dagen. 9 April hopen zij in Jeruzalem aan te kgmen, waar zij 8 dagen zullen blijven en tevens de om streken daar zullen bezoeken. Verder wor den bezocht Nazareth en het meer van Tiberias In Galilea en Syrië zal het ver blijf 10 dagen duren. 25 April komen cle reizigers in Beyroet aan en schepen zich daar in naar Kon- stantinopel, waar zij 4 Mei zullen arrivee- ren. Na een tweedaagsch verbliif daar, gaan de reizigers naar Budapest, Weenen, Munchen en Frankfort, 14 of 15 Mei hopen zij weer te 's-Gravenhage aan te komen. Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht heeft een nieuwe parochie opgericht te Wehl, onder de bescherming van O. L. Vr. van Altijddurenden Bijstand en heeft be noemd tot pastoor aldaar den WelEerw. heer H. van Ooïjen; voorts heeft Z. D. H. "benoemd tot pas toor te Nijverdal, den WelEerw. heer A. B. van der Borgh. STOUT VOETBAL. N. A. C.—H. B. S. Zondag a.s. wordt voor het kampioen schap van Nederland de wedstrijd N. A. G. H. B. S. te Breda gespeeld. De Degradatie van U. D. Quick (Nijmegen) heeft er bij de Ooste lijke vereenigingen op aangedrongen het verzoek te steunen, dat door de negen eere leden van den N. V. B. op initiatief van den heer Ghr. Engelberts is gedaan, om te trachten een weg te vinden welke U. D. in de gelegenheid zal stellen alsnog door het spelen van degradatiewedstrijden haar eerste-klasse titel te verdedigen. Een Incident na BelgiëHolland. De Antwerpsche correspondent van 'de „N. R. Crt." meldt: De uitslag van den voetbalwedstrijd Hol landBelgië heeft 't volgende betreurens waardig geval .veroorzaakt. Na terugkeer van het wedstrijdterrein ontstond in het midden der stad twist tus- schen eenige misschien wat te geestdrif tige Nederlanders en een groepje teleurge stelde Antwerpenaren. Spoedig kwam het van woorden tot daden, waarbij een Ant werpenaar door een messteek in den arm werd gekwetst. De daardoor tot bezinning gekomen Nederlanders namen de wijk in een naburig café, waar de 26-jarige spoorwegbeambte uit Eindhoven, F. v. G., aangehouden en als vermoedelijk dader in voorloopige bewaring .werd gesteld. LAWNTENNIS. De Tennismatch EngelandNederland. De Raad van de Engelsche Lawn-Tennis Association stelde in haar laatste vergade ring vast, dat de tenniswedstrijd tusschen Engeland en Nederland, welke 29 Augus tus a.s zal aanvangen, zal bestaan uit 8 heeren-enkelspelen (te spelen door 4 spe lers), 2 heeren-dubbelspelen, 4 dames- enkelspelen (te spelen door 4 speelsters), 1 dames-dubbelspel en 2 gemengdo dubbel spelen. Om den Davis-Cup. De loting voor de dit jaar te houden ten niswedstrijden om den Davis-Cup, heeft plaats gehad. Het aantal mededingende landen voor dezen 25sten jaarlijkschen wedstrijd bedraagt toevalligerwijze ook 25. België heeft als tegenpartij Britsch-Indië getroffen. Nederland speelt tegen Tsjecho-Slowa- kije, Engeland tegen Polen, Ierland tegen Oostenrijk, Frankrijk tegen Hongarije, Canada tegen Nieuw-Zeeland en Australië tegen Hawaii, terwijl Spanje tegen Cuba speelt in de Amerikaansche zone. GYMNASTIEK. „Nieuw-Brunhilde". Gisteren had de eerste Algemeene Le denvergadering van „Nieuw-Brunhilde" plaats. Er werd besloten naast de gym nastiek ook de lichte athletiek te beoefenen en daarom zal de Vereeniging voortaan zijn: Dames Gymnastiek- en Athletiek- Vereen. „Nieuw-Brunhilde" te Leiden. Statuten en Huishoudelijk reglement werden goedgekeurd en de 'Koninklijke goedkeuring zal worden aangevraagd. Aan de huldiging der vliegeniers in Den Haag zal met een groep van 30 wer kende leden worden deelgenomen. Het be stuur achtte het beter, gezien, de gewel dige drukte die dan in Den Haag zal zijn, geen adspirant-leden aan deze demon stratie te laten deelnemen. Een vereenigings-insigne, waarop het monogram N. B. in de kleuren der Vereeniging: oranje-bleu, is voor de leden vervaardigd. In genoemde kleuren zal het monogram ook op het turncostuum worden geborduurd. Het was precies een maand geleden, dat de Vereen, werd opgericht en het ledental nadert reeds ongeveer de 100, terwijl bij na een even groot aantal personen zich als donatrice of donateur opgaven. Er is besloten reeds in het najaar een uitvoering te geven. SCHAKEN. Record blindspel. Réti heeft Aljechin's record geslagen door te Sao Paulo, in Brazilië, negen en twintig partijen gelijktijdig blind te spelen Hij won er twintig van, verloor er twee en speelde in negen gelijk. Competitie Ned. Schaakbond, district Z.-Holland, 2e kl. groep A. Op 5 Maart versloeg het Leidsch Schaak genootschap I de Haagsche Arbeiders- Schaakclub met 82, op 2 Maart had te Rotterdam de wedstrijd plaats tusschen de N. A. Sch. II en het Haagsche Disc. Disc. II die met 2^5/4 en 2 afgebroken partijen eindigde. Thans zijn deze partijen beslist, Het Haagsche D. D. II wint dezen wedstrijd met 64. De stand der competitie Is thans de volgende: aant. pt. gesp. gew. gel. vl. v.t. Tot. Disc. Disc. II 5 5-35 -15 10 leiscli Sch. 1 5 2 2 1 26 -24 6 N. R. Sch. II 4 2 2 21 -19 4 Resid. Sch. 13—2 112^-17^ 2 Rott. Sch. I 3 1 212 -18 1 H. Arb. Sch. 14 1 3 1S^-26H 1 De Haagsche club D. D. II bezette alzoo de eerste plaats met 10 winstpunten en 5 gewonnen partijen. Thans resten nog de wedstrijden H. Arb. Sch. IRott. Sch. I op 25 Maart te Rotterdam, Resid. Sch. I N R. Sch. li op 6 April te Rotterdam en Resid. Sch. IRotterd. Sch. I eveneens to Rotterdam op een nader te bepalen datum in April. Hedenavond spéélthet tweede tiental van het Leidsch Schaakgenootschap een wedstrijd tegen de Leidsche Studentenclub in „Huize Veenstra", Rapenburg, alhier. BILJARTEN. Leidsche BondHaarlemsche Bond. Gisteren werden in Café „Zomerlust" de biljartwedstrijden tusschen den Leidschen- en Haarlemschen Bond gehouden, welke door Haarlem met een meerderheid van 500 caramboles werden gewonnen. De deelnemers van den Leidschen Bond waren slecht op dreef, al moet gezegd, dat zij door het niet deelnemen van Pardon en J. v. d. Hulst, voor wie A. Verstraaten en v. Ruiten invielen, danig gehandicapt waren. Bovendien was Beuk, die niet meer mede spelen kon wegens vertrek naar Indië, reeds vervangen door Karstens. Voor den Leidschen Bond kwamen nu uit: A. Verstraaten en J. v. d. Berg (D.O.S., Leiden); J. Schrama en B. Mastenbroek (ifxcelsior, Lisse); B. v. d. Voort en P. v. d. Voort Sr. (Flora, Noordwijk); J. v. d. Meer en P. v. Ruiten' (R.A.V., Roelofarends- veen); B. de Roo en W. F. Karstens (De Pool, Leiden). Er werd af en toe vrij slecht gespeeld en behoudens een enkele partij in den middag waren alleen de twee laatste avondpartijen het aankijken waard. In een hiervan maakte de heer Metz een fraaie serie van 66 en even later dachten we, dat de Haar lemmer Kobus die serie zou verbeteren, doch hij bleef staan op 56. Evenwel bracht hij het even later tot 71, waarmede hij de hoogste serie behaalde en zijn partij be ëindigde met het mooie gemiddelde van 15.38. De volledige uitslagen luiden als volgt: (de Leidenaars zijn telkens eerste, de Haarlemmers tweede geplaatst): pnt. brt. h.s. gem. A. Verstraaten 34 12 21 2.83 W. Kobus 200 13 71 15.38 J. Schrama 116 24 14 4.83 H. G. Metz .200 25 66 8.— B. Mastenbroek 200 46 21 4.34 A. Boovmans 182 46 21 3.99 B v. d. Voort 67 25 14 2.68 B. A. de Foelj. 200 26 27 7.69 P. v. d. Voort Sr. 154 41 17 8,75 Lunenburg 200 42 26 4.76 J. v. d. Berg 182 48 19 3.79 W. Verheijde 200 49 23 4.0b Jac. J. v. d. Meer 113 42 14 2.69 K. v. Donzelaar 200 43 28 4.65 B. de Roo 171 45 25» 3.88 A. Braukman 200 46 18 4.34 W F. Karstens 200 68 16 2.93 W. Grenzenberg 153 68 11 2.25 P. v. Ruiten 197 64- 19 8.09 C. Houten 200 65 17 8.09 Totaal Leiden 1434; Haarlem 1935. Het Olympisch Fonds 1928. Sedert 1 Januari j.l. is bij den heer P. W. Waller aan giften voor het Olympisch Fonds 1928 binnengekomen een bedrag van 4008.66, waardoor het totaal der giften op 11.798.16/4 gebracht is. Aan jaarlijksche bijdragen kwam in een be drag van 512.50. DE RIJNSTREEK. ALPHEN AAN DEN RIJN. WEEKPRAATJE. Allo! Goeden dag! Frischjes, hé. Ja, zoo is het! Holland tegen de Belgen weer ge wonnen hè. Och, zwijg daar maar over, dat in teresseert mij absoluut niets. Maar hoe komt dat toch, dat je zoo- tegen d ievoelbal bent. 't Is toch een on schuldig vermaak, bovendien de jongelui moeten toch wat doen om zich te ontspan nen, toen er nog geen voetbal was, kon je ze in de herberg vinden. Ja, wat dit laatste betreft daar is wel een beetje van aan doch voor 't ové- rige behoeven mijn jongens nooit te pro- beeren om te voetballen want je beloopt de kans dat je zo de een of andere tijd thuis krijgt niet slechts met kapotte schoe nen, maar ook met kapotte beenen, en dan nog hoe staat het met de Zondagsviering bij die voetballers? Afijn ik hoor het al, we worden het hierover toch niet eens maar nu een ander praatje. Ben je vorige week nog naar do vergadering van „Herwonnen .Le venskracht" geweest? Nee, tot miju spijt was ik dien avond verhinderd. Jongen, dat is jammer, wat heeft die heer van der Hulst daar mooi gesproken over de vrijwillige 5-cents-actie. Ja, ik heb daar zoo iets van gehoord, maar welk doel heeft eigenlijk die 5-cents- actie? Als je nog een oogenblik tijd hebt, zal ik je dit even in het kort uitleggen. Kijk eens hier, de zaak zit zoo „Her wonnen Levenskracht" verkeert op het oogenblik in grooten financieelen riood, en kan daardoor aan haar doel. het uitzen den van kinderen uit onze arbeidersgezin nen lijdende aan de gevreesde ziekte der tuberculose, naar sanatoria's bij lange na niet beantwoorden, vind je dat niet vreese- lijk, nu er zooveel van die arme kleinen op uitzending liggen te wachten doch wegens gebrek aan geld niet geholpen kunnen worden. Vandaar dan de actie die nu on dernomen wordt. Dat noem ik nu weer eens een pracht staaltje van naastenliefde van ons, Ka tholieken; 't spreekwoord zegt, als de nood het hoogst is, is de redding 't meest na bij. Met andere woorden dan weet men da den te stellen, maar a propos hoe zullen ze die actie nu aankleeden? Wel, heel eenvoudig, bij alle Katho lieken worden in teekenlijs ten gebracht en natuurlijk voor een flink bedrag geteekend, .weer teruggehaald en zoo komt de zaak voor elkaar. Ik voor mij geloof dat ze niet tever geefs een beroep zullen doen op de liefda digheidszin én naastenliefde van Alphen's Katholieken, want dat is reeds meer ge bleken, herinner je nog- maar eens de ac tie van het R.-K. Huisvestingcomité. Ja, vorige week zijn er nog 14 Hon- gaartjes hier bij pleegouders onderge bracht. Do wereld zit nog vol met ellende en ongerechtigheden af en toe hoor je veel klaagliederen, 't Is soms ook al te erg ook. Vorige week b.v. nog was ik in het Wijkgebouw van het „Groene Kruis" en ik stond verbaasd, over hetgeen mejuf frouw van Erk mij vertelde, hoe sommi gen het materiaal, dat hun in bruikleen wordt afgestaan, behandelen, 't is gewoon schunnig. M. i. eèn gevolg van onze bpdendaag- sche beschaving. Nu tot ziens, adieu. Uit de Scheepsbouw-industrie. Gis termorgen is van de scheepswerf „De In dustrie" der N.V. voorheen firma D. Boot alhier met goed gevolg td water gelaten een motor-vrachtboot groot 150 ton, voor zien van een 60 P.K. 2 cylinder Industrie- ruwoliemotor voor rekening van de N.V. Kranenburgs Transport- en Reederij-on- derneming te Rotterdam. Daarna werd de kiel gelegd voor een motorboot groot 30 ton, welke zal voorzien worden van een 20 P.K. cén-vylinder Industrie-ruwolie- motor. Eveneens werd de kiel gelegd voor een Zeelandsche motorboot groot 100 ton wel ke zal voorzien worden van een 40 P.K. twee-cylinder Industrie-ruwoliemotor. Vaartbelemmering. Reeds vele malen raakten diepgeladen schepen nabij de scheepswerf der firma Boot alhier aan den grond. Bij onderzoek bleek, dat een schuitje aldaar in den Bijn gezonken lag; het moet er reeds geruimen tijd gelegen hebben. Gisteren werd het vanwege den Provincialen Waterstaat gelicht. Het bleek een schuitje van bovengenoemde firma te zijn. Wanneer en hoe het daar gekomen is, is niet bekend. Ontvreemd. Uit de opslagplaats der firma Jong^nbxirger in de Raadhuisstraat is'in den afgeloopen nacht een kleine hoe veelheid steenkolen ontvreemd. Stille Omgang. Wij verwijzen belang hebbenden naar de advertentie van het Genootschap van den Stillen Omgang. BODEGRAVEN. OP DEN HOEK. Ah. Bonjour! Zoo! Ook al weer present. Dat zal waar wezen. Moet je nog lid worden van de op te richten dragersver- eeniging? Nee hoor, daar heb ik geen lijd voor. Maar wat hebben ze daar toch eigenlijk mee voor? Vraag nou maar aan! Als je naaf de vergadering gaat, weet je het. Maar ik ge loof, dat ze over de oudjes, die nu die functie vervullen, niet teva-eden zijn. Ze willen er jongere, sterkere krachten voor hebben. En' hoe denken de tegenwoordige dra gers er over? Nou, die zijn er niet erg over geslicht, dat kun je begrijpen. Laat ze die menschen dan pen-s'oenee* ren! Van staatswege misschien? Dat is kletskoek. Jt, maar wie moet het dan dóén? Enl'in, misschien zoeken ze dat nog wel op die a.s. vergadering uit. Wel ja, hoor, laat dal maar aan d® desbetreffende personen over. Zeg, ze beginnen binnenkort met da nieuwe rio'eer ng, hè? Ja, gelukkig voor de bewoners van het eind Willemslraal daar vlak aan da Spoorstraat. Die raken nu eindelijk dia vieze moddersloot kwijt. Dat is vast één zalige 'opruiming. O, maar als er één schaap over den dam is, dan volgen er meer, en wordt da rioleering wel meer uitgebreid. Kalmpjes aan, dan komt alles wel in orde. Ik dacht, dat die eene spoorput half gedempt zou worden voor rangeerterrein? Ja, ze zijn er toen aan 't opmeten ge* weest, maar er schijnt nog niet veel van te komen. Ik denk, dat het allemaal in da bezuiniging zit, en ze er mee wachten tot hetere tijden. Mogelijk! Ofschoon het wel aardig was, als dat karweitje voor den zomer op-* geknapt was. 't Zal wel niet. De gemeenteraadsvergadering waü verleden week nog al tamelijk gauw af go* loopen, bè? t Och ja, er ontbraken enkele men-s sohen, dus minder sprekers, en bovendien; onze burgemeester houdt van opschieten. Hij komt binnenkort op villa „Maria"' wonen, hè? Ik heb ook zoo iets gehoord. Hei wordt hoog tijd, dat die weer eens bewoorid wordt. Ze heeft al lang genoeg leeg ga* staan. Ja, dat wel. En er zijn op die verga* dering toen twee tijdelijke wethouders go* kozen, hè? Dat wil zeggen, één, die het deed, en. één, die het nog niet wist, of hij het aan* nam, maar die heeft, zooals ik hoorde, be* dankt. Dus nu is er nog maar één wethou-r der? Jawel, maar hij is, met de burgerva* der samen, wel in staat, om de zaak voor* loopig te laten draaien. Misschien is een der anderen in dien tijd weer beier. Vind je niet om eens over wat an* ders te praten dat Bodegraven een handelsstad van beteekenis wordi? Waarom? Wel, we hebben: een kaasmarkt en een eierveiling, en nu krijgen we er nog waarschijnlijk een botermarkt bij, beliaL* ve dan de veemarkten, die hier nog wel eens gehouden worden! Nou, om je eerlijk de waarheid te> zeggen, had ik alles nog niet zoo bij elkaar gehaald, maar als je dat doet, krijg ja respect voor ons dorp. Zeg, is het nog al wat, die eierVéiling? - Om je eerlijk de waarheid Ie zeggen: als ik er nog eens kom, dan is het voor 't eerst. Maar wat je zoo hoort, is nog al gun* stig. Men gaat er graag heen, want je kunt er goed terecht, zegt men, Met andere woorden, jo kunt or zelf geen. kippen voor houden? Dan ga ik toch ook. eens zien. Groot gelijk, ik ga er eerstdaags ook eens kijken. Heb je verleden week die Tisfc van Fordjes door zien trekken. Ja! Het was een aardig-gczicht, zogs zoo'n honderd wagentjes achter elkaar. Dat wil ik wel gelooven. En is er Zondag nog gevoetbald? Nou, en of, maar niet hier. Maar dat bedoel ik niet. Bodegraven is uitgespeeld. Wist je dat nog; niet? Och ja, dat is waar ook. Dus voorloo* pig krijgen we hier niets meer. Toch wel! Zondag komt Ares uit Utree" t hier een vriendschappelijke match! spelen om een medaille. i Zoo, gaat het toch door? Maar nou nog wat. Gaan et nog veel meö met den Stallen Omgang? Zoowat een dertig. Wel, dat is voor 't-begin een aardig! aantal. Dat geloof- ik ook. Maar ik ga eens een! kop koffie drinken. Adieu. Tot een volgende keer. Dragersvereenfaing. Gisteravond wa* ren de R. K. mannen uit dezo parochie bijeengeroepen om te komen lot het op* richten van een R. K. dragersveroeniging. Het initiatief hiervan ging uit van het R.; K Kerkbestuur. Do zeereerw. heer Pastoor leidde de ver* gadering. Spr. wees op het Oude Verbond, het voorbeeld van Tobias en anderen die dooden begroeven een der werken van barmhartigheid. Voor ongeveer 50 jaar was het hier ge woonte, dat de buren en bekenden het lijlc droegen. Nu was het meerdere malen voor* gekomen, dat deze zich op het kerkhof on* stichtelijk en minder net gedroegen. Daar* om werd door den toenmaligen Pastoor, den zeereerw. heer v. d. VenJ een vast dra* gerskorps opgericht. Maar deze menschen worden nu langzamerhand to oud, en daarom wordt een beroep gedaan op de aanwezigen, om te komen tot een vast dra gerskorps. Van meerdere zijden was hier op reeds aangedrongen. De bedoeling is, om voornamelijk men* schen te krijgen, die een eigen zaak of be* drijf hebben. Middenstanders, omdat die het gemakkelijkst uit hun werk"kunnen. Na eenige besprekingen gaven zich een aantal aanwezigen als lid op. Hierna sloot do zeereerw. heer P.istooï onder dankzegging met den Chr, groet. Brug hersteld. Door een defect aaü de spoorbrug over de DuhbclnWir-' ';e kon deze brug sinds vorige week Woensdag niet meer geopend worden, zoodat da scheepvaart door deze vaart gestremd was. De brug is thans weer hersteld. De scheep* i vaart is weer vrij.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 5