spomr 0E RIJNSTREEK alphen aan den rijn. Genootschap van den Stillen Omgang. Gisteravond vereaderde het Genootschap Tan den Stillen Omgang. De goed bezochte bijeenkomst werd door den Voorz. geopend,' fsarna deze een openingswoord sprak grijzend op de toenemende vereering der g Eucharistie. De notulen werden onveranderd goedge- |eurd. Onder de ingekomen stukken was een Kshrijven uit Bodegraven, betreffende een rerzoek om inlichtingen voor de oprichting een afdeeling van het Genootschap lldaar. Het bestuur had deze inlichtingen ver- Itrekt. Voorts was in het schrijven het verzoek jericht, omtrent de mogelijkheid van aan- lluiting der reis naar Amsterdam, bij jïlphen. Hieromtrent had het bestuur be- restigend geantwoord, doch verder niets meer uit Bodegraven vernomen. Een schrijven was ontvangen uit Am- llerdam, waarin bij Bisschoppelijk besluit bet bestuur der afd. is aangesteld om de leveling der bedevaart ter hand te nemen. Belanghebbenden, welke buiten het Ge nootschap op eigen gelegenheid de reis wenschen te maken, zullen, om teleurstel- voor hen te voorkomen, goed doen tijdig het bestuur daarvan kennis te geven. Omtrent de reis werd het volgende besloten De route zal thans genomen worden over de Brasemermeer. Het vertrek der boot op Zaterdag 21 Maart heeft plaats precies 11 uur, voorafgegaan door een Lof om half elf in de Parochiekerk. Prijzen der kaarten 1.75 tot 2.75, aankomst in Amsterdam den Overtoom. Om 5 uur H. Mis in de van het Begijnhof. De toegangskaar ten voor de kerk worden Zaterdag aan de boot verstrekt. De president verzocht de deelnemers met nadruk zich na afloop ge lijktijdig naar de boot te begeven. Hierna ving de kaartenverkoop aan, welke de geheele week nog verkrijgbaar lullen worden, gesteld bij den penningm., den heer Jac. v. d. Bosch en Zaterdag avond aan de zaal. De slaapziekte. Mej. de K., die lijdende wa9 aan slaapziekte, is gisteren overleden. BODEGRAVEN. Stille Omgang. Maandagavond om 8 tur vergaderden de deelnemers in het Pa tronaat. De zeereerw. heer Pastoor open de op do gebruikelijke wijze en heette den lanwezigen welkom. Het deed hem genoe gen dat zooveel mannen waren opgekomen om getuigenis af te leggen van hun liefde voor Jezus in zijn H. Sacrament. Hierna las de secretaris de notulen voor, welke onveranderd werden goedgekeurd. Dan werd de reis besproken. Nog enkele loei nemers gaven zich op. Men zou gaan net een autobus van den heer van Bun- ilngen en een auto van den hegr van '\ssum, waarbij zich dan ook de heer de los met zijn auto zou aansluiten. Wegens it Veertigurengebed en de daaraan ver- onden drukke bezigheden, kon er geen ort Lof gedaan worden, maar Zijneerw. eloofde het volgend jaar er voor te zullen irgen. Om pl.m. 12 uur zullen de deelne- oers zich verzamelen bij de garage van. ie heer van Bunningen en men zal dan ongeveer 2 uur in Amsterdam aanko- ueri, waarna direct aan den Stillen Om- ing kan worden deelgenomen. Om 4 uur H. Mis in de Zaaierskerb, waaronder alge- teene H. Communie voor de deelnemers barna ontbijt, waarvoor werd aangere- en, dat ieder zooveel mogelijk zijn eigen oterham zou meenemen, met het oog op te verwachten drukte. Om half 7 hoopt n uit Amsterdam te kunnen vertrekken, m dan te ongeveer 8 uur in Bodegraven an te komen. Degene, die dan nog een H. Cs, tot intentie van het Genotscliap op dragen, willen bijwonen kunnen dit Dsn. Aan de regelingscomniisie zal met het 5? op de jonge vereeniging, een bedrag an f 7.50 worden afgedragen. Na deze medeelingen werden de kaarten uitgereikt en sloot de ZeerEerw. heer astoor met den Chr. groet. BOSKOOP. Te water. Zaterdagmiddag geraakte et 7-jarig dochtertje van den heer S. al- ier al spelende in de Wetering langs de azenlaan. Verschillende personen kwa len toegesneld en het mocht hun gelukken wr middel van een draaistok het meisje ju aar den wal te halen, en van het koude Td te bevrijden. Gehore n: Marijnus Pieter z. van G. auman en A. Guldemond Johan z. van do Bruin en P. Kromhout. Ondertrouwd: P. J. v. Klaveren en Heijkoop. m Overleden: Cornelia Vermeulen wed. d C. B. Lünnemann 72 j. Nicolaas J aderhof 56 j. LEIDERDORP. Gunning. Aan den heer H. D. van Os- irugge, aannemer alhier, is als laagste •chrijver gegund de bouw eener boerde- ffiet tas aan den Roomburgerweg nabij T(,« Zweminrichting, voor rekening van den cr P. J. v. d. Stoel te Leiderdorp. NOORDEN. 4 PASTOOR W. BORSBOOM. izo nieuw benoemde pastoor de Zeer- heer W. J. J. A. Borsboom is 'art 1916 pastoor te Rhoon en aanhoo rden (dekenaat Rotterdam). 4 Wneerw. ia in 1872 geboren, in 1900 - estergewijd en zal 15 Aug. a.s. zijn zil- Priesterfeest vieren. WOERDEN. .kt ®rsona!!a. Aan de Universiteit te uil rwht is bevorderd tot arts onze stadge- 11 «de heer Th. A. Blom. 1*®Teden. De knecht van bakker J8® Zaterdag in flinke vaart met een ^ükar van de Vischbrug. Het dochter- tan de wed. v. Z. L. kwam juist uit huis ^Pen en kwam meteen onder de kar Bloedend werd de kleine opgeno men en door dr. D. verbonden. Hot bleken later echter slechts lichte kwetsuren te zijn. Vreemde seigneurs. Zaterdagavond werd in de pannenbakkerij een vrouw, dte zieh per fiets naar hare woning te Riet veld zou begeven, voortdurend lastig ge vallen door een tweetal personen, gezeten in een auto. De vrouw riep tenslotte de hulp der politie in, die haar naar hare woning vergezelde. Jammerlijk had men het autonummer vergeten op te nemen. NATIONAAL SPGRT-COMITé. Huldiging HollandIndië-vlicgers op Houtrust. Zaterdag vergaderde de regelingscom missie voor défilé en demonstraties op 25 April a.s. met de leiders der verschillende bonden, die ditmaal in grooten getale ver schenen waren. Van de ongeveer 82 takken van sport in ons land zullen thans definitief 25 bonden aan het défilé deelnemen. Mogelijk komen er nog eenige bij, doch zooals het thans staat, zullen de alpensport, cricqetsport, dammen, kegelen, golfsport, honkbal- en zwemsport nief vertegenwoordigd zijn. Het programma werd thans als volgt opgemaakt: Nadat de vliegers en de heer Fokker in hotel Paulez zullen zijn ontvangen, wordt plaats genomen in een landauer, met vier paarden bespannen en geëscorteerd door de eerewacht te paard van de 8-0 c-t ober Vereeni ging te Leiden, naar Hout- rust gereden. Het Comité hoopt, dat de burgerij ook door het uitsteken der vlaggen dezen tocht voor de luchthelden tot een zegetocht door de residentie zal maken. Om 8 uur' precies worden de gasten op Houtrust verwacht, waar de loge, voor hen gereserveerd, ver moedelijk door Boskoopsche kweekers met groen en bloe men zal zijn versierd. Dan komt het vliegtuigtype F VTT boven het terrein vliegen, waarna de vliegtuigen der zeemacht, vermoedelijk 12. eenige rondvluchten boven het terrein zullen malj ken. Zijn deze verdwenen, dan begint het "de- filé der deelnemende verpenigingen. naar schatting vormende een 3000-tal deelne mers en deelneemsters. Het défilé zal als volgt worden ingedeeld: a Sportbonden (in alphabetische volg orde), te weten athletiek. biljarten, boks- sport, boogschieten, gymnastiek, hockev en handy, schaatssport, kolven, korfbal, krachtsport, lawntennis, motorjachtsport, roeisport, schaken, schermen, schieten, toerisme, voetbal, wielrennen en zeilsport; b. studentenvereenigingen, c. automobie len, d. motorrijwielen, e hippische sport. Nadat men het terrein is opgemarcheerd vormen de banier- en vaandeldragers een halven cirkel om de verhooging, waarop de voorzitter van het comité den vliegeniers en den hoor Fokker de geschenken zal overhandigen, terwiil de vereenigingen daaromheen zullen plaats nemen. Is dit afeeloonen. dan overhandigen de deelnemers aan de sterrit-estafette de oor konden aan de casten, waaror» een 8000- tal postduiven, verstrekt door den heer C. Pleines, van de bekende zeepfabriek, wor den losgelaten. Dan hppft de afmarsch van bet défilé plaats. Tiidens het défilé wnrdt voor de loge der vliegeniers, door alle deelnemers de Olympische groet gebracht. Aan het défilé zullen eenige muziekkorp sen, waaronder die van de Kon. Mil, Ka pel. van de TTaaeache politie en van den 's-Graveph. Tramhond. deelnemen. Daarna nemen de demonstraties een aanvang. Begonnen wordt met die van renpaarden.iockey's en van het ringsteken. Vervolgens komen een 20-tal land vliegtui gen boven het terrein, en voeren daar evo luties uit. Eén afzonderliik nummer is het vendelzwaaien. Geliiktijdig worden daar op demonstraties gegeven door de gymnas tiek (knotszwaaien, springtafel en toestel oefeningen), boksen en schermen. Is dit nummer afgewerkt, dan demon streert de Kon. Ned. Jachtvereeniging een slipjacht met honden. Inmiddels is het middenterrein In orde gebracht voor een drietal demonstraties van hockey, korfbal en kaatsen. Zijn deze van sport gedemon streerd, dan is de beurt aan de athletie- kers, die een aflossingswedstrijd zullen geven, terwijl de dames voorbereidende athletiek-oefeningen zullen laten zien. Te gelijkertijd heeft een schaakdemnnstratie met levende figuren plaats en wordt figuur geraden op rijwielen. Als slot van het programma wordt een massale gymnastiekuitvoering vertoond. Voor hulp op het terrein heeft het co mité zich de medewerking verzekerd van de G. J. M. V. padvindersvereeniging te 's-Gravenhagc. Nader wordt nog medegedeeld, dat de kaatsers met ongeveer 10 menschen uit komen, de korfballers, wier aantal op hoogstens 12 per club is gesteld, met 200 A. 800 deelnemers. Behalve uit Winterswijk en Alkmaar zijn thans deelnemers opgege ven uit Leiden en Amsterdam. De bondsvlag zal bij deze groep vooraf gaan. Ongeveer 100 motorrijders worden ver wacht en eon tiental automobielen van verschillend type. Do Motorjachtsport zal door het bondsbestuur vertegenwoordigd worden, de roeisport door een 50-tal hee- ren en dames, de schermsport door 50 per sonen, de schietsport door 30 schutters, de boogschietsport door 50, waaronder „ko ningen" en „keizers". Wat het toerisme betreft, vermoedelijk zal „Velo" te 's-Gravenhage een gecostu- meerde groep op rijwielen vormen, een historisch overzicht gevende van de vroeg ste tijden tot heden. De Nederlandsche Wielerbond heeft zich de medewerking verzekerd van een 300-tal wielrijders, de kolvers worden door hun bestuur vertegenwoordigd. Wat de athletiek aangaat werd tot he den de deelneming toegezegd van de da- mes-athletiekvereeniging „Hygiea" (Den Haag) en Quick (Gouda) en verder van „Vlug en Lenig", „Trekvogels", „H. A. V." „Zwaluwen" en „Graaf Willem II", ter wijl de heeren Broos, Boot, Van .den Berge en De Vries, de bekende estafetta-ploeg van de Olympiade Parijs 1924 aan den sterrit-estafette zullen deelnemen. Waar men meerdere athletiekvereeni- gingen had verwacht, kan het aantal ath- letiekers op minstens 100 worden geschat. Voor de gymnastiek, die het talrijkst vertegenwoordigd zal zijn, levert Den Haag bet grootste contingent, dan volgen alle vereenigingen uit het Westland, uit Leiden, Gouda en Schiedam. Opgave voor deelneming blijft hiervoor open tot 23 Maart a.s. bij den leider van do gym nastiek. Tot heden werd de deelneming voor voetballers toegezegd van de vereenigin gen D. F. C., Quick en H. B. S. en ver moedelijk van Sparta (Rotterdam), maar meerdere clubs zullen zeker volgen. Tot uiterlijk 28 Maart a.s. kunnen voet balverenigingen zich opgeven bij het se cretariaat der Regelingscommissie, den heer D. J. do Vries, Regentesselaan 117. De Hippische sport omvat een 100 tal ruiters, de biljarters komen met ongeveer 40 personen, het aantal boksers en tennis sers is nog niet definitief bekend, twee elf tallen hockey-spelers defileeron mede, de krachtsport komt met pl.m. 50 personen. Tenslotte zullen de schermers met onge veer 50 deelnemers uitkomen. Gemeenschappelijke maaltijd Bij voldoende deelneming (op te geven aan het secretariaat Regentesselaan 117, Den Haag), zal na afloop voor de deelne mers een gemeenschappelijken maaltijd worden gehouden. De belangstelling voor het sportfeest. De belangstelling voort het sportfeest Is reeds zoo groot, dat reeds thans bij ffet secretariaat ongeveer een driehonderd aanvragen voor loge- en eerste rangs plaatsen zijn ingekomen. De bedoeling is, waar het terrein ruim te biedt voor 13000 plaatsen, waarvan 4000 worden gereserveerd voor de deelne mers aan défilé en demonstraties, vóór- verkoop van plaatsen tegen gereduceerde prijzen te doen plaats hebben. Waar de kaarten verkrijgbaar zijn, zal nader wor den gepubliceerd. Het officieele programma. Het officieele programma, dat ongeveer 90 bladzijden zal tellen, wordt begin April verkrijgbaar gesteld. Het titelblad is voor zien van een teekening van den bekenden kunstschilder Willy Sluyter. Tusschen den tekst zijn een dertigtal door hem vervaar digde sportteekeningen geplaatst, terwijl het programma tevens eene reisbeschrij ving van de FVII met tallooze foto's zal bevatten. Gemeld wordt nog: Het Uitvoerend Comité acht het noodig de vereenigingen eraan te herinneren, dat in den loop dezer week de Inzending wordt tegemoetgezien van de aan hare secretaria ten toegezonden inteekenlijsten met daar op geteekende bedragen, zoomede van de albumbladen voor de den vliegeniers aan te bieden albums. De ingekomen gelden zullen, met naamvermelding van de schen kers (vereenigingen) te gelegenertijd wor den gepubliceerd. Het benoodigde bedrag ls helaa9 nog niet bijeen; er wordt dan ook verwacht, dat van de zijde der vereenigingen meer activi teit, wat het financieele gedeelte betreft, Worde betoond. VOETBAL. De wedstrijd BelgiëHolland. Over het algemeen is de Hollandsche pers erg down over hetgeen ons elftal Zon dag in Antwerpen gepresteerd heeft. De „Msb." zegt o.m., dat de Belgische ploeg als geheel beter heeft gespeeld dan de onze, met uitzondering van een periode iö bet tweede gedeelte rond het Holland sche doelpunt, dat toen werkelijk de oogen- blikkelijke meerderheid der Oranjehemden uitdrukte. De onzen hebben enthousiast ge speeld zonder een enkele Inzinking, maar bereikten doorgaans niet het technische spelpeil der Belgen. Dat deze niet de over winning uit hot vuur hebben gesleept, is te wijten aan het gemis aan schietvaardig heid en schotzekorheid hunner voorhoede spelers. Dat zij ten slotte de nederlaag le den, komt waarschijnlijk wel op het debet der foutieve beslissing van den scheids rechter, die in het eerste gedeelte corner in plaats van een strafschop gaf. Het „Hbld." meent, dat dit elftal als ge heel wel eenigszins teleurstellend is ge weest. Vooral wat betreft de middenlinie. Het is in onze nationale elftallen bijna al tijd de voorhoede geweest, waaraan het mangelde, wanneer er eens slecht gespeeld werd. Maar meestal ook werd de opmer king gemaakt, dat de middenlinies te veel op verdediging, en veel te weinig op den aanval zich toelegden. Wat die middenli nie Zondag voor plannen had, daar zal wel niemand achter hebben kunnen komen. Want als linie deed zij al beel wc-inig. Al leen Lefèvre heeft bijna den geheelen wed strijd door individueel een beel goed figuur gemaakt. „De Sportkroniek" schrijft: „En al moge het dan waar zijn, dat de overwinning niet geheel verdiend is, onzen spelers komt een woord van hulde toe voor hun fraaie prestatie, waarvoor zij in ieder geval,hun uiterste best gedaan heb ben." De „Tel." schrijft: Wij hadden een zege verwacht, zeker, en ons optimisme is dan ook niet geheel on gegrond gebleken, maar het bewijs daar voor moet al allermiust gezocht worden in de door ons behaalde overwinning. Het spel van de Oranjeploeg gaf over het alge meen wel reden tot tevredenheid, doch door een overwinning werd dit toch wel wat al te rijkelijk beloond. Van een meerderheid der Hollanders was volstrekt geen sprake en wanneer men een resultaat' zou kunnen afmeten naar het aantal momenten in den strijd, dat een der partijen Rich in hot veld de meerdere toonde, dan zou de balans stellig ten gun ste der Belgen overslaan. Ontegenzeggelijk waren onze tegenstan ders het mee Pt In het offensief, vooral in de eerste helft, en ook hebben zij verschil lende goede kansen gehad om te doelpun ten. Het binnentrio toonde echter een groot gebrek aan schotvaardigheid, hetgeen te meer teleurstellend voor de Belgen was, omdat de middenvoor Taeymans om zijn anders zoo uitmuntend schot en producti viteit in de ploeg was opgenomen. Zijn spelverdeling, waarvan men nief veel ver wacht had, viel daarentegen nogal mee. De „N. R. Crt." oordeelt als volgt: Wij zijn onvoldaan en onbevredigd uit Antwerpen teruggekomen en zoo zal het leder goed sportman gegaan moeten zijn, die zijn land natuurlijk gaarne ziet win nen, maar die niet gesteld is op overwin ningen met een biismaakje. Dat was hier het geval. Wij bedoelen niet in de eerste plaats de vergissing van den scheidsrech ter, die een zeer duidelijk geval van opzet telijk aanraken van den bal met de hand van v. Dijke niet zag, mogelijk niet kon zien, zoodat Nederland dus gespaard bleef voor een strafschopneen, dat bedoe len wij niet zoo zeer met dat bijsmaakje. Maar wat teleurgesteld heeft vandaag en wat het onaangename bijsmaakje geeft, dat is wel dit, dat de geheele wedstrijd op zoo bedroevend laag peil stond, dat er eigenlijk zoo slecht gespeeld is en dat Hol land tenslotte wel heel erg fortuinlijk ge weest is. Dit elftal ls in de pers niet ongunstig ontvangen en eerlijk gezegd hedden wij er ons veel meer van voorgesteld, misschien wel te veel, wat natuurlijk deze teleurstel ling te grooter maakt. Als men nu vraagt: heeft het heele elf tal dan en bloc gefaald, dan moeten wij zeggen jieen, bepaaldelijk gefaald hebben, naar onze meening, slechts Horsten en de Haas, maar al was er individueel wel wat te prijzen, toch bleef de geheele com binatie, de geheele opzet van het spel ver beneden de verwachting. Over den scheidsrechter schrijft het blad, dat hij in de algemeene malaise deelde. Hij was minder op dreef dan het vorige jaar toen hij denzelfden wedstrijd onberispelijk leidde. Vooral zijn groote ver gissing, het niet toekennen van den straf schop is niet goed te praten. Dat het pu bliek hem daarover uitjouwde is niet erg, want onder die 80.000 menschen, die daar bijeen waren, waren er misschien geen tien, die wel eens een Internationale wed strijd geleid hebben en die zich dus in het geval van Kingscott konden verplaatsen. De Belgische pers is begrijpelijkerwijs minder goed te spreken over den scheids rechter. De Antwerpsche „Sportwereld" schrijft: Onze Roode Duivels beheerschten de Oran jehorden, maar werden geklopt door pech en den scheidsrechter, den heer Kingscott De „Morgenpo8t": Een overwinning heb- ben dus de Hollanders behaald. Maar fier zullen zij er alleszins niet op zijn. Het „Laatste Nieuws". Do Nederlanders zullen het ongetwijfeld met ons eens zijn, dat hunne vertegenwoordigers een geflatr teerde overwinning hebben behaald en dat ^en 21 overwinning in het voordeel der Belgen niet overdreven zou geweest zijn. „La Dernière Heure". Verdienen de Hol landers de overwinning? Dit is een an dere vraag. Wij mochten in elk geval aan spraak maken op een gelijk spel. „Le Vingtiéme Siècle". Holland heeft de overwinning behaald. Maar deze is niet ge gaan naar het elftal, dat haar verdiende. „Het Handelsblad van Antwerpen" „Een onverdiende nederlaag". Wij hebben geen moeite om dezen titel neer te schrij ven, want zelden zal een elftal, dat zoo de sterkere was, zich de overwinning hebben zien ontglippen door een enkele beslissing van een scheidsrechter. „La "Métropole": Holland heeft dus de overwinning behaald. Er bestaat echter geen reden voor onze Noorderburen om er fierder over te zijn. Wij aarzelen zelfs niet te zeggen, dat de uitslag geforceerd werd door een scheids rechterlijke fout. De fout, begaan dpor Van Dijke, was zoo flagrant, dat wij ons nog afvragen hoe de heer Kingscott dit niet ge zien heeft. Zelfs zonder rekening te hou den met dezen tegenvaller, verdienden onze jongens gelijk spel. Een „strop" voor de Arsenal. t De Engelsche club Arsenal had vorige week den voetballer Donald Cock voor 4000 p.st. „aangekocht". Zaterdag heeft Cock bij den wedstrijd tegen Notts County een been gebroken, zoodat dit engagement, hetwelk de pers als slavenhandel aan duidde, do Arsenal Club duur te staan komt. „Tel." ZWEMMEN. Nederlandsche dames te Antwerpen. De uitslagen van de te Antwerpen ge houden dameswedstrijden zijn: 100 M., vrije slag: 1. J. Eyckmans (A.Z.C.) in 1 m. 29 2/5 sec.; 2. Nogarct (Parijs) in 1 m. 32 2/5 sec,; 3. Zweibrucken (A.Z.C.) in 1 m. 39 2/5 sec. 66 M. streekzwemmen, finaal, 1. Lamet (Z.D.W.) in 1 m.; 2. Govers (A.Z.C.) in 1 m. 5 1/5 sèc.; 3. Bonas (A.Z.C.) in 1 min. 7 sec. Ploegkoers, 4 maal 50 M., 1. A.Z.C. (Eyckmans, Bonas, J. Welters en Zwei brucken) in 8 min. 3 sec.; 2. Les Moueltes, Parijs, (Rouet, Vareux, Daboit cn Nogaret) in 3 min. 5 1/5 sec.; 3. A.Z.C. in 3 min. 29 1/5 sec. 6 maal 50 M., ploegkoers, vrije slag. 1. A.Z.C. (L. Verlee, B. van don Reeck, J. Welters, Zweibrucken en J. Eyckmans) in 3 min. 38 2/5 sec.; 2. Les Mouettes de Paris in 3 min. 52 sec. KRACHTSPORT Oc prestaties van Rigoulet In de wedstrijden voor de Franscbe kampioenschappen krachtsport heeft de kampioen "Rigoulet opnieuw een record ge slagen door eeij halter van 150 kilo 50Ö gram met verbazend gemak weg te werpoö Later wist hij 165 kilo te tillen, maar gloed uit, waardoor hij den halter niet kon weg gooien. Rigoulet wordt kampioen van alle categorieën met 925 punten; op hem volg# iemand met 800 punten. TOERISME. De Jaarvergadering Ncderl. Alpenvereea In het American-hotel te Amsterdam hield de Nederl. A lp en vereeniging Zaterc dagmiddag haar jaarlijksche ledenverga— doring onder voorzitterschap van den heel mr. H. J. Knottenbelt. De verslagen vaij don secretaris, penningmeester en hibliov thecaris werden ondor dankbetuiging gooi gekeurd. Het ledental breidt zich gestadit uit. Do vereeniging telt thans 420 gewof ne leden, benevens 81 leden van de Dclffr scbe Studenten Alpenvereeniging en leden van de Leidsche Studenten Alpenvei% eeniging, totaal dus 553 leden. De heer R. Dentz bracht vervolgens verslag uit ovei het Carel Carpfonds. De contributie blee£ op het bestaande bedrag gehandhaafd. Uegens tusschentijdsch aftreden van de* secretaris, den heer R. Dentz, werd een nieuw bestuurslid gekozen, terwiil do af tredende heeren A. Vorsluijs en mr. J. J. Krantz herkozen werden. Tot zevende bo- stuurslid werd de heer dr. W. van Bern- melen gekozen. Het bestuur ls thans al» volgt samengesteld: mr. Ti. J. Knotten belt, voorzitter, dr. J. A. Biorens de Haan, secretaris, mr. J. J. Krantz, penningmees ter, A. Versluijs, bibliothecaris, dr. W. van Bommel en en mr. dr. B. Th. baron van Hoemstra, redacteuren van de Mede- dadingen", Jhr. mr. <lr. Th. W. C. Calkoea assessor. BILJARTEN Om de Coupe Glorleux De uitslagen van de gisteren gespeeld# partijen om de Coupe Glorieux luiden: put. brt. h.s. gem. Agassiz 400 50 67 8 -J Leger 382 50 49 7.64: Darantière 400 22 77 18.1$ v Leemput 834 22 75 15.1$ KERKNIEUWS Pastoor A. B. Claessen t In het Missiehuis te Uden is Dinsdag overleden de ZeerEerw. Heer A. b.; Claessen, rustend pastoor. De overledene werd 10 Mei 1845 ge boren te Princenhage en priester gewijd in 1874 te Leuven. In ons land, in België! en vooral voor de missies heeft hij veel gewerkt. Verleden jaar mocht bij zijn gouden ju- bilé vieren. Wetenschappelijke Berichte^ Prof. Aug. Wassermann. t Men meldt uit Berlijn: Geheimrat prof. dr. August von Wassen mann, de geleerde, die zich door zijn reaoc tie op lues en tuberculose een wereldver maardheid heeft verworven, is, 59 jaaï oud, overleden. Wassermann, die directeur van het Berlijnsche Kaiser Wilhelm Insli- tut für experimentelle Forschung waal leed sinds September aan een ernstige in-! wendige kwaal. Wassermann was de zoon van den Beierschen hofbankicr Angelo von Was sermann. Hij is in 1866 geboren, studeer de aan de universiteiten te Erlangen,. München en» Straatsburg, en wijdde zich na zijn promotie vrijwel uitsluitend aan de bacteriologie met het doel het werk van Robert Koch voort te zetent. In 1906 deed hij zijn ontdekking, die vaii zooveel belang is gebleken bij de bestrij ding van lues. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 16 Maart. Binnenl. Gra nen en Peulvruchten. Tarwe met klein aanbod in alle soorten lager verkocht. Verhandeld van f 1012.6$ terwijl puike (van voor den regen) ver kocht is van f 1618,50. Rogge lager f 13.5014. Gerst Chevalier flauw onveranderd1 f 14.75—15.25. Haver f 1012,25 zaai erboven. Erwten in alle soorten lager, klein# groene en kroon f 1214, schokkererwten f 14—19. Bruine boonen puike flauw onveranderd over moeilijk lager te verkoopen. Voor kwaliteit zaai f 14 tot f 19. Alles per 10Q kilogram. ROTTERDAM, 16 Maart. Buitenland* sche Granen. Stemming flauw. Rogge: Zuid-Russische disponibel f .16.75. Western f 14.50. Gerst: Zuid-Russische disp. f"253, Donau disponibel f 243, 48 pd Malting disponibel f 250, Dito stoomqnd f 244. Marokko dispo nibel f 240. Haver: Canada No. 2-disponibel f 12, Dito No. 3 disponibel f 11.75, 38 pil. White' Clippel disponibel f 11 25, 467 Kg. fag. La Plata disponibel f 10.10. Mais, per 2000 Kg.: La Plata disponibel f 227, dito dagelijks gewacht f 225. Calfox disponibel f 225, dito verwacht f 222. Bul gaar aanggekomen f 219, Zuid Russisch' disponibel f 226. Australische disp. f 228. In publieke veiling werden-heden ver kocht: circa 180 tons B.8. Gulfax van f200 174; ca. 100 tons Danziger boekweit 10.50—10.45. alles plus 1 pet. HAZERSWOUDE. 16 Maart. Veiling» Kippeneieren 8817 stuk- f5.60—f6.45, eendeneieren 1629 stuks f5.50—f5.05 per 100 stuks. Kippen f 0 60f 1.60. Ecndeü f 1.10f 1.15, per stuk. Ganzeneieren f 0.10f20.12 per stuk.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 5