riet te bestemder plaatse kwamen en dat 1 er met name wegens niet nader aan te duiden „extra-kosten" nogal wat van bleef hangen bij dezen en genen. Lijsten en bon- ren werden vermist en bet financieel be heer liet nog al te wenscben over. Om even wel destijds te voorkomen, dat de burgerij baar steun inhield, benoemde mon een nieuw etakingscomité voor ongeorgani seerden, werkende onder toezicht der vak bonden, wat voor dien steeds was gewei gerd. Toen de staking uit was, doken opnieuw jroruchten van fraude op en gesproken wordt van verduistering van honderden, Bonder dat er is na te gaan, waar de gel den bleven. Dit heeft ten gevolge gehad, dat de politie in de zaak is gemoeid. Volledigheidshalve zij hieraan toege voegd, dat de georganiseerde arbeiders, Boowel korkelijken als modernen en fede ratieven buiten het geval staan, daar bij dezen alle steun regelmatig over de bestu- ren dier vakbonden gin?. Gemeld wordt, dat er een tekort is van f 1700. Inbraak. Ten huize vsn M. L. aan de Wetering- kade in Den Haag, is gisteren, door mid del van een valschen sleutel ingebrokon. Verschillende goederen, zooals tafelzilver e.d. worden vermist. Ontrouw Incasseerder. Iemand, die voor een fabriek in de Val kenburgerstraat te Amsterdam, welke eige naresse is van woningen, belast was met ophalen van huren, heeft, naar dezer da gen is gebleken, door vervalsching van Quitanties en onjuiste aanteekening in controle-boekjes, gedurende vier jaren een deel van de ge'nde bedragen ten eigen bate aangewend. In totaal is ruim 2000 ver duisterd? Bij de politie is aangifte gedaan en tegen den ontrouwen looper is een ver volging ingesteld terzake van valschkeid in geschrifte en verduistering. Wilddieven op de Veluwe. Men meldt uit Apeldoorn aan de „Tel.": De wilddieven treden op de Veluwe fcteeds brutaler op. Nog paB geleden werden twee 9troopers ieder veroordeeld tot twee maanden gevangenisstraf, wegens het schieten en weghalen van een hert uit het afgesloten wildpark van het Kroondomein. Dezer dagen werd in het afgesloten land goed „Deelerwoud" van jhr. Repelaer een kostbaar rendier vermist. Aanvankelijk dacht men, dat het dier een natuurlijken dood gestorven was, doch na lang speuren vond men de Ingewanden van het dier, waaruit bleek, dat het door wildstroopers was afgemaakt. De gemeente-politie wist de twee daders B. en v. B. op te sporen. Zon dagnacht deed zich een nog brutaler ge val voor. Op het eveneens afgesloten land goed „Hooge Veluwe" te Hoenderloo, eigendom van dr. A. Kröller, graast eene kudde Angora-schapen, welke den nacht in eene schuur doorbrengen. De bewaker ontdekte op een morgen, dat een der fraai ste exemplaren mankeerde, terwijl de ove rige groote onrust toonden. Na eenig zoe ken vond men in de nabijheid de plek, waar het dier was afgemaakt en van do huid ontdaan; alleen het vleesch was me degenomen. In 'n biet gegroeid. Vijftien jaren geleden verloor Johanna A. te Gennep op haar slaapkamer een trouwring. Zoeken was tevergeefs. Eerst vorige week toen de dochter der inmiddels overleden vrouw bieten aan het snijden was, werd de gouden ring teruggevonden, gewassen in een biet. De ring is vermoede lijk uit de matras van een bed naar den meststal verhuisd, en vandaar naar bet veld, alwaar hij vijftien jaar verborgen bleef, totdat hij bij toeval in een der sui kerbieten is gevonden. Buitenl. Berichten Vorst Sclarra-Colonne. f In zijn slot Frascati is op 80-arigen leef- Üjd overleden vorst Sciarra-Golonna, eens ééh dor meest-genoemde vertegenwoordi gers van het Romeinsche patriciaat. Hij stierf, door de heele wereld vergeten en verlaten. Vorst Sciarra-Golonna, wiens geslacht reeds door Dante in zijn „Inferno" ge noemd werd, was één der eerste Romein sche „principi". Hij speelde als politicus en intellectueel een rol. Hij werd tot kamerlid gekozen en richtte ln 1882 de „Tribuna" op, die spoedig tot bloei kwam en later tot het hoofdblad van Italië uitgroeide. Financieele speculaties brachten hom in Armoede en vergetelheid. f Ernstige ketelontplofffng. v Door een ketelontploffing in de cenïraïe Biid-Harz te Bleiohenroede is gistermiddag bet geheele electrische bedrijf in de Zuide lijke Harz gestoord. Er zijn 2 dooden, tor- «rjjl 7 A 8 personen ernstig gewond zijn. J Moord door besmetting. Uit Chicago wordt gemeld, dat daar een lek ore William Shepherd is gearresteerd fle voogd van den 21-jarigen millionair 'William Macclintock, die onlangs aan ty phus is overleden. Stophard wordt ervan verdacht, Maco- Bntock met typhusbacillen te hebben be smet, teneinde te verhinderen, dat hij zou trouwen mot Isabella Pope. Alles was voor ftit huwelijk reeds in gereedheid gebraoht. Boot met lijken opgepikt. Een Reuter-telegTam uit Shanghai meldt fc.d. 18 dezer: Uit Nagasaki wordt gemold, dat een boot gevonden is, behoorende aan het Japan- toho stoomschip „Uwajun Amaru", dat, paar men gelooft, ter hoogte van de Ka- bashima-eilanden vergaan is in den storm gan 1.1. Woensdag. De boot bevatte drie lijken. Men vreest, dat de overige passagiers Kt bemanning op zestien na, die verleden Ireek zijn opgepikt, zijn omgekomen. Valsche munters gearresteerd. In den nacht van Zaterdag op Zondag is door de politie te Ettlingen, naar een „Wolff-telegram uit Frankfurt a. Main, een uit zeven personen bestaande valsche muntersbende gearresteerd, welke sedert Kerstmis j.l. systematisch valsche drio- markstukken met opvallend hoog zilverge halte, met het jaartal '1924 en het munt- teeken A en B vervaardigde. De gearresteerden zijn de graveur Her mann Essig en diens vrouw uit Ettlingen, voorts twee graveur-leerlingen en een electro-monteur uit Ettlingen, alsmede de graveur en fabrikant Ludwig Wurster en zijn zoon uit'Niefirn bij Pforzheim. Het aanmaken van het geld geschiedde in de fabriek van Wurster te Nicforn, die de graveurleerlingen tot het uitgeven van het geld aanspoorde. Wurster heeft reeds tuchthuisstraf ondergaan. De spoorwegongelukken In Roemenië. Het feit, dat den laatsten tijd het aantal ongelukken op de Roemeensche spoorwe gen weer schrikbarend is toegenomen, wordt in de Roemeensche pers met alle tcekenen van protest besproken. Er gaat geen woek voorbij, of er zijn be richten van min of meer ernstige spoor wegongelukken. Het „Gzernowitzer Morgenblalt" schrijft dat de laatstó maanden steeds meer onge lukken worden gemeld, dat men absoluut riet met een gevoel van veiligheid in een spoorwegcoupé kan plaats nemen. Het blad spreekt er schande* van, dat er, ondanks deze omstandigheden, van over heidswege niets gedaan wordt, om in dien toestand eenige verandering te brengen. De bevolking is ten einde raad en kan zelf daartegen, niets uitrichten. Het blad concludeert ten slotte, dat de oorzaak van die ontoelaatbare toestanden hoofdzakelijk gelegen is in het feit, dat de spoorwegbeambte en arbeiders veel te lage loonen ontvangen, waardoor zij zich met hunne zorgen voor het levensonderhoud niet geheel aan hun werk kunnen geven. Indien de spoorwegen niet spoedig ge reorganiseerd worden, zoo besluit het blad, dan zal de passagier In Roemenië wel stepds ln levensgevaar blijven verkeeron. Ook andere bladen dringen op reorgani satie van de spoorwegen aan. Moeilijke arrestatie. Uit Dusseldorf wordt gemeld: Bij een poging om een misdadiger, 'die zich in een café bevond, te arresteeren, zijn 4 agenten door revolverschoten ge wond. Ten slotte werd de misdadiger zelf doodgeschoten. UIT DE OMGEVING HILLEGOM. Dempen. De sloot achter de Vossedwars- straat wordt gedempt. Over deze zaak is al heel wat gediscussieerd in den Raad. Ondertrouwd: J. van den Akker en P. A. Rovers M. F. Wilhelmus en A. M. G. Galjaard A. 't Hart en G. Spreeuw. Geboren dochter van A. Eldérbroek Van der Schrier zoon van G. A. van der VlietCorbée zoon van M. G. Ruig- rokSistermans zoon van J. L. Krab- bertsEnzerink. Overleden: J. G. Wijtvliet, vr. 1 j, KATWIJK AAN DEN RIJN. „St. Barbara". Bij het 5-jarig bestaan der R. K. Begra fenis vereeniging „St. Baxbara", hetwelk Zondag 15 Maart 1.1. is gevierd, zullen mo gelijk verschillende lezers wel iets willen vernemen betröffende deze, zoo'n mooi doel nastrevende, vereeniging. Met recht mag o.i. van het mooie doel dezer vereenig ng gesproken worden en naar we met zeker heid kunnen medede eten, bestaat op zeer weinig plaatsen een Begrafenis vereeniging welke werkt in den geest als de hier ge noemde. Het gaat natuurlijk niet op om in deze kolommen een reglement een er ver eeniging te gaan afdrukken, doch met een tweetal artikelen uit dit reglement is bo vengenoemd mooi doel al eenigszins aan getoond. Art. 14 dan zogt: „De leden verplichten zich om de beurt hunne overledene mede leden naar het kerkhof te dragen. Zij ont vangen daarvoor geen vergoeding.'' En art. 15: „Onder leden worden verstaan be halve de leden zelf, hunne vrouw en hun bij hen inwonende moeder of schoonmoe der, dochters en die huisgenooten, die geen lid der Vereeniging kunnen zijn." Aan vankelijk schenen dit voor sommige perso nen bepalingen to zijn die niet nagekomen zonden wtrrden, anderen meenden dat zo zoo een verplichting niet op zich konden nemen. Zooals dat als regel geschiedt, zeer velen «ouden eerst eens afkijken hoe of dat zou loopen. In do oprichtingsvergadering meldden 83 personen zich aan, een klein getal dus. Echter eer het eerste vereeni- gingsjaar verstreken was, was dat cijfer al geklommen tot 77 tot de groep ouderen be hoorende, terwijl intusschen de afdeeling jongelieden was gegroeid tot 40. Eenmaal zoover was het bestaan der vereeniging verzekord, vooral toen een paar maal den dienst van eenige leden, die, zooals boven vermeld, geheel belangloos gedaan wordt, was gevraagd. Toen was gebleken in welk een behoefte een dergelijk© vereeniging voorzag. Toen ging het vooroordeel dat men soms heeft tegen een pas opgericht iets, weg; toen bleek dat het streven om een dergelijke vereeniging te stichten niet was oen poging om „den moriaan te was- schen". Men ging er werkelijk prijs op stellen lid dezer vereeniging te zijn. Men ging zich door het voorbeeld van anderen ingetrokken gevoelen tot dit werk der Christelijke barmhartigheid. Bijna allen die volgens het reglement der vereeniging Üd konden zijn, zijn dit ook geworden en bij uitvaarten kan men het zien dat allen, vermogendon zoowel als middenstanders en arbeiders, na door het bestuur, dat nauwkeurig de beurtlijsten bijhoudt (en De Internationale Voorjaars-BIoemententoonstelling. (Wij vestigen de aandacht op de photo-pagina in dit nummer). De Vollegronds-tentoonstellino. Weet u hoeveel menschen Zondag de tentoonstelling bezochten? Twaalf duizend! In rijen stond men voor het gebouw der Tijdelijk© Tentoonstelling te wachten; in groepjes werd men toegelaten. Het was ons te druk. Daarom hebben wij het tot gisteren uitgesteld een kijkje te nemen der Vollegrondstentoonstelling. Toen wij ons op weg begaven ach Jé! daar kwamen de eerste vlokken sneeuw noerdwarrelen. Wij voorzagen reeds een herhaling van eenigo dagen geleden: diep onder de sneeuw rustende terreinen. Maar het liep goed af. Hoewel onge nietbaar water-koud bleef het. droog, en zoodra je op het Tentoonstellingsterrein komt, de vlaggen ziet en do gele en blauwe crocussen-veldjes in dezen schoonen bosch-tuin, ben je dadelijk in een feeste lijke stemming. Wij konden de bekoring niet weerstaan voor de derde mc*.l een kijkje te nemen in het Paleis der Bloemen, waar do Tijde lijke Tentoonstelling gehouden wordt. Het lijkt of de bloemen daar hoe langer hoe mooier worden. Tot onzen spijt moesten wij hooren, dat Zondag sommige bezoe kers bloemen, en vooral anjolieren, gesto len hadden. Verschillende inzenders durf den hun kostbare gewassen niet meer on bewaakt laten. Er zijn buiten nu betrekkelijk weinig planten in bloei, wat niet weg neemt, dat men spoedig twee uur kwijt is met deze weinigen te bekijken. En veronderstel eens dat het aantal bloeiende planten u tegen viel dan nog is de aanleg van den tuin eon reis naar Heemstede waard. Alge meen is de roep, dat do terrein-keuze zeer gelukkig is geweest en dat do tuinarchi tect Tersteog zichzelf met den aanleg een on verbeter li jke reclame heeft gemaakt. Degenen, die het terrein gekend hebben voor het in een tentoonstelling herschapen werd een weiland met boomgroepen, waarachter het bosch begrijpen het best mot welk een inzicht Tersteeg is te werk gegaan en van iederen boom, iederen heu vel hooft partij getrokken om het effect te vorhoogen. Het karakter dezer tentoonstelling is stemmig en waardig. Vermakelijkheden ontbreken. Wij hadden zelfs gaarne de in dustrieels e.a. inzendingen gemist in de galerij aan het ©inde der Vrijheidsdreef. Zooveel papierrommel enz. De papierman den ontbreken helaas niet alleen hier, maar over het geheele terrein. Wat er al zoo te zien is aan bloemen en planten? Voor scherpe kleur-schakeeringen kun nen thans nog alleen de crocussen hun recht doen gelden. Maar er is reeds veel wat minder opvallend, toch minstens evon mooi is. Daarover straks; Do crocussen doen het nog aardig (voor- ai in het bosch) ondanks de sneeuw- en vorstervaringen der laatste dagen. Van sommige soorten zijn de bloemen welis waar al slijmerig, maar als kleurige vlak ken kunnen we nog enkele dagen van hen genieten. Wat de hoofdzaak is. Men moet name lijk niet denken, dat al de buiten-uitge- plante bloembollen tot de fijnste soorten bohooren (een fijnheid, welke de leek er trouwens moeilijk van afleest). Het zijn goede handelseoor ten, die, wanneer zij omtrent Paschen in bloei komen: de hya- ointhen en narcissen en do tulpen, een ongekend fleurig effect zullen opleveren. Dan zal hei do moeite loonen een over zicht van het vooT-terrein te nemen vanaf het balcon op h9t Postkantoortje (10 ets). Maar dat is nu ook reeds het geval. Zie eens hoe ruim het voorplein is, hoe regel matig zijn de slanke Taxusfiguren en de Buxus-balonnetjes over het grastapijt ver deeld, hoé decoratief werken zij. Wij voor ons zien deze zwaar-becriti- eeerde geschoren struiken met heel wat meer genoegen, dan do dwaze „moderne" beeldhouwwerken. (Verscheidene inzendin gen zijn terug gestuurd als „onbruik baar"). Er zijn enkele mooie zooals „De Reuzenreiger" bij den ingang van het hoofdgebouw. Het toppunt van leelijkheid, zoowel van vorm als kleur, staat in de om geving van de mooie Sassenheimsche in zending bij do Narcissen-vallei met het eilandje. Al die groen-blijvende heesters op het voorplein en daaromheen zijn inzendingen van Boskoop, Aalsmeer en Naarden-Bus- sum. Wat zal het een prachtig gezicht zijn, wanneer naast bet hoofdgebouw de Rhodo dendrons bloeien. Men kan zich moeilijk indenken, dat over twee maanden, alle heerlijkheid, wel ke nu nog stevig is ingepakt tusschen de groene schubben, weer verdwenen zijn zal na baar taak volbracht to hebben. Het wachten is slechts op do zon, op een zoele voorjaarsdag. Dan „stoomt" het de grond uit. Kijk do „La Victoire" maar eens, een onzer vroegste roode hyacfnthen; het blo zen ligt reeds op de stijve kegeltjes. Behalve de crocussen zijn er reeds vele planten in vollen voorjaarstooi. Wanneer wij hier al haar namen wilden neerschrij ven, zou dat een lange litanie vormen. Daar komen op do allereerste plaats on zen aandacht vragen de rotstuinen, met hetgeen aan plantjes daar in leeft en streeft. Was er op de Tentoonstelling van 1910 'n rotspartij, thans zijn er 7 inz. offi cieel „rotstuin", terwijl nog verschillende er veel gelijkenis mede toonen, zooals de tuinaanleg achter het restaurant. Ook op de Tijdelijke Tentoonstelling is een bizon der aardig© cactus- en rolsplantenmzen- ding. De rotstuin-„beweging" is ons sympa thiek, omdat met zulk een maaksel ook do stedelingen met kleine plaatsjes of op bo venhuizen aan een stuk vrije natuur wor- don geholpen. Er wordt echter vooral als het t e mooi moet zijn wel eens ge zondigd tegen den goeden smaak: waar van men voorbeelden ruimschoots vindon kan in Leiden's villa-parken. Ook lfiervoor heeft de tentoonstelling dus haar nut. Want de inzendingen in Heemstede zijn onberispelijk. De planten en struiken voor de rotstui nen hooren veelal tot merkwaardige ge slachten. De bekendste, en met een doel treffende naam, is de familie der Steen- breken, (Saxifraga), waarvan op de ten toonstelling vele verscheidenheden, paarse diepo roode, gele, en anderen vertegeh- woordigd zijn. Verder zagen wij er Vetkruidén, Honds tand, Longenkruid, hel donkerpaarse Al penklokje (Soldanella Alpina) met franje achtige kroonslippen, Vergeet-mij-nielcn, enz., enz. Jammer, dat alleen de Latijn- sche namen staan bijgeschreven. Maar ook buiten do rotstuintjes wij behoeven slechts te denken aan de inzen dingen der afd. Oegstgeest en van Tuber- gen rondom de Lelievijver staat er al veel in bloem. De tuin der firma Van Tub- bergen is een buitengewoon belangwek kende inzending, waar plantenliefhebbers de heele duur der tentoonstelling van ge nieten zullen. In de verschillende inzen dingen zagen wij o.a. Kerstrozen, Sleutel bloemen, Anemonen, Iris Reticulata, Aco- nieten, Lenteklokjes, Adonis. Niet te ver geten ook de Vleeschkleurige Heide- en de Vollegronds-cyclamen. Het is gelooven wij heter niets meer te vertellen van al het schoone, dat op de buiten-tentoonstelling nu reeds te vinden is. Wanneer de bloemen allen bloeien komen wij er nog op terug. Gaat zelf oordeelen, of wij te veel geroemd hebben. Wij kunnen dit algemeen overzicht ech ter niet sluiten zonder melding te makon van de oud-Holalndscho tuin, aangelegc door den Bond van Bloomhollenhandela- ren, een inzending, het 25-jarig bestaan van dezen Bond waardig. Wij eindigen dan met het onvoldane be wustzijn zeer veel onvermeld te hebben gelaten. ook dezo lijst ieder jaar aan do leden ver strekt opdat deze zelf kunnen nagaan wan neer him beurt er ongeveer is), h;ervoor in kennis gesteld, te zijn, met elkaar dien plicht, genoemd in art. 14, die mooie taak om zijn overledene medeleden grafwaarts te dragon, broederlijk vervullen. Waar dit geheel zonder eenige vergoeding geschiedt, is dit werk er niet alleen zooveel te mooier om, doch bovendien heeft een dergelijke vereeniging met financiën weinig van zioode. Do geringe contributie van 25 ot. por jaar is dientengevolgo ruimschoots vol doende voor het aanschaffen van hand schoenen, strikjes enz. hetgeen de leden dio moeten dragen thuis bezorgd krijgen, do tosten van voorloopen door den aanspre ker wat voor rekening der vereeniging ge beurt, het aankoopen van een vaandel, tressen enz. Hiermede meenen wij diegenen, die be lang stellen in het work eener R. K. Be-> grafenisvereeniging als de genoemde, van dienst te zijn geweest. Zooals gezegd, gis teren werd het 5-jarig bestaan gevierd, een tijdvak waarin al veel mooi werk is verricht door de leden. Dat thans bij deze viering nog een wensoh van bestuur eu leden in vervulling moge gaan, nL, dat do zoor weinige parochianen die hiervoor in aanmerking komen zich mogen aanmelden als lid. Dan is tevens vervuld do wensch van den oprichter der vereeniging, onzen vorigen Herder, Pastoor Hendriks, n.L: allen, die hiervoor in aanmerking komen, lid der St. Barbara-Vereenigingl R. K, Volksbond. Gisterenavond hield do R. K. Volksbond afd. Katwijk con ledenvergadoring in de zaal Fennes onder leiding van haren voorz., den heer G. v. d. Marei. Do no tul werden goedgekeurd. Do voorz. deelde dan medo dat do spreker voor do Propagandaclub bericht van ver hindering had ingezonden weshalve het bestuur een verzoek gedaan had aan de heeren de Klerk en Bunnik te Wasenasax die zich daarna bereid hadden verklaard om eens te komen spreken over het even tueel oprichten eeneT afdeeling Land- en Tuinbouwarbeiders of dat aansluiting bij Wassenaar gewenscht zou zijn. Voorts dat op 21 Mei a.s., Hemelvaartsdag, te Katwijk de jaarlijksche Meeting zal worden gehou den. Op een desbetreffend verzoek aan B, en W. hadden dezen bericht geen bezwaar te hebben tot het houden der Meeting op genoemden datum en het in optocht met ba nieren en muziek optrekken naar het ter rein der Meeting. De voorz. verzoekt in verband met dezo meeling op de eerstvol gende vergaderingen een goede opkomst. Dan deelde de voorz. mede, dat de Propa gandaclub was samengesteld als volgt: A. B. Elf ring voorz., G. v. d. Kamp secr. en EL van Rijn penningm. De spreker voor de PropagandacluB heeft zich bereid ver klaard te komen spreken op 31 Maart of 3 April. Als afgevaardigde naar de Cen trale Raad, to houden te Haarlem, zal fun- geeren de heer G. v. d. Berg. De heer M. Wijsman brengt namens de commissie van rapport verslag uit betreffende het na zien der boeken van den penningm. Alles is in volmaakte orde bevonden. Dan geeft de voorz. aan den heer H. do Klerk het woord om to spreken over do Land- en Tuinbouwarbeiders'bond. In eén lang be toog zet epr. de noodzakelijkheid uiteen niet alleen van het georganiseerd zijn, doch tevens om als land- en tuinbouwarbeiders in genoemden bond vereenigd te zijn. Met verschillende voorbeelden toont spr. aan hot nut van organisatie, ook in een kleine plaats. Mocht oprichting eener afdeeling moeilijkheden met zich brengen, dan kon toch aansluiting plaats hebben bij een naburige gemeente, b.v. bij Wassenaar. Vooropgesteld dient echter dat oprichting eener eigen afdeeling het moest gewenscht is. Meerdere leden voeren hierover het woord. Uit de algemeen© besprekingen blijkt, dat voor het oprichten eener afdee ling gewerkt zal moeten worden. Reeds vroeger bestond een .afdeeling die een kwijnend bestaan leed en later weer is 0n geheven. Sommige meenen dat het aanS land- en tuinbouwarbeiders te klein j8) len werken in den zomer een zekeren' tijd voor zich zelve. Dan zijn zeer vele klein» patroons in de gemeente. Dan spreekt d« heer Bunnik uit Wassenaar en bepleit hel oprichten eener afdeeling wat z.i. het beS(e zou zijn toevertrouwd aan de genoemde propagandaclub. Een der leden is hot hier in met het gesprokene niet eens dat ver* betering der arbeicLsloonen in deze p]^ zou zijn verkregen door organfsatio. bij zou geschied zijn in tijde der mobilisatie toen de patroons door de hoogere prij«B der producten betere loonen konden geven. Toen b.v. het bestuur der vorige afdeelin» een conferentie vroeg met de patroons kwam geen enkele patroon ter conferentie' Andere leden zijn een andere meening gedaan en zijn het met de geachte spre, kers eens dat de organisatie veel- verbet* ring heeft gebracht. Besloten wordt dezo aangelegenheid i9 geven in handen -der Propagandaclub. voorz. bericht dat weer een agent, schap der Centrale Bank za! worden op. gericht. Zitting zal gehouden worden hij den heer D. van Schie. Dan zegt de voor* do aanwezigen dank voor de aangenaij besprekingen, en sluit do vergadering. Bloembollenteelt De bloembollen^ wassen, tulpen, Narcissen enzblijft» thans van de sneeuw en hagelbuien d;i vorige week veel meer geleden te hebba dan aanvankelijk werd verwacht en p vreesd. Niet onmogelijk dat, wanneer k zon zioh eens goed zal laten zien, de p volgen nog erger zullen blijken te zij; Door de „vorstvrije" winter waren de ból len erg vroeg wat nu ten zeerste in het dj. deel is geweest. Do vroegste gewassen hei. ben het meeste geleden. LANGERAAR. Voetbal. Zondagmiddag speelde Si 0. tegon D. O. S. van Roelofarendsveent de medaille. Na de rust was het voonft aan de zijde van S. D. O. Deze won 4 medaille met 30. S. D. O. II speelde tep „De Zwaluw" gecombineerd en eindig het spel met 00. Er was veel belap stelling. i „God zij met Ons." De Tuindersve eeniging „God zij met Ons" houdt ha voorjaarsvergadering den 27sten Mar des avonds half acht in het Café vani heer G. D. Verhoef. LEIMUIDEN. Dienstplicht. De ingeschrevenen ?t de lichting 1925 moeten zich aan een kt ring onderwerpen op Maandag 30 Maj a.s., des namiddags te 1 uur. De keurioj raad zal zitting houden te Alphen a, Rijn, Raadhuisstraat No. 102. Brand. Zondagmórgen ontstond er den heer v. Haaster, mr. smid, begin i brand. Door de rook, welke in do kan was, merkte de vrouw, welke ziek te lag, het gevaar. De haardkachel was brand geraakt; reeds was het vloera een kleedje en do vloer al aan het brandt Gelukkig kwam juist dr. Bouthoorn i patiënte bezoeken en kon het vuur meti eende krachten worden gebluscht. NOORDWIJK. Niet gegund. Naar wij vemen heeft het gemeentebestuur aan geen kelen inschrijver voor cokes van de meentelijke gasfabriek een kwantum c< toegewezen. Bouwvergunning. Burg. en \V; hebben een bouwvergunning verleend dr. F. Wieder te Leiden voor het boui van een villa aan don Gooweg, aan "W. de Vreede voor bet bouwen van 5 midi standswoningen en 1 winkelhuis aan Pickéstraat en aan H. Haak voor het 1- wen van 3 middens tandswoningen i den Pieternelweg. RIJNSBURG. Blcemenlust. Het terrein voor het! lingebouw der veilingvereeniging „B menlust" zal een groote verbetering oni gaan. Voor het veilinggebouw komt het l rein geheel vrij voor vrachtauto's en gens waardoor inrijden in bet gebouw ook het uitrijden vergemakkelijkt Dan zal aan den zijkant van 't gebouw hek van ruim 50 Meter lang worden plaatst waardoor langs bet gebouw, i heele vrijheid wordt verkregen. Op April zal dit werk voltooid zijn. De Sandtlaan. Wat is er al niet klaagd over den slechten toestand Sandtlaan en tot heden niet alleen zoi gevolg doch de toestand wordt er gert slechter. De oorzaak hiervan is le zo» in het aldaar liggende tramspoor, genachtig weer is liet gewoonweg erbai lijk zooals de Sandtlaan, een weg met druk verkeer, er uit ziet. Men behoeft te vragen wat het dan wel zijn zal na kele dagen sneeuw, zooals vorige weet telkens wordt do weg, of liever die morschboel, tusschen de tral met de noodige gaten, weer een beetje gelapt, een weinig aangevuld met zant na de nvnste regen weer is weggesf om weer dienzelfden toestand achter ti ten. V/at de Directie der N. Z. H. mee voor heeft om daar zulk een toes te bestendigen en geregeld gelden 1 steden voor zulk een onderhoud w3 re.gel slechts geldt voor enkele dajs ons niet geheel duidelijk. Ieder die e dien weg passeert zal de overtuiging 'hen dat, zoo noodig van hoogerhand, r regelen getroffen dienen te worden d Sandtlaan tot. bijna de grens van i' meente Katwijk eens afdoende verb wordt, 't Ls nu een schande. FAILL1SSEMES3TE Uitgesproken: Pie tor Cornell's Hooft, boekdruk^ uitgever, zijn bedrijf als zoodanig uil nende te Gouda, Gouwe 75. Cur. Rensma te Gouda. Adriauus Arnoldlus Hooft, boeka? en uitgever, Bleekerssingel 6, Go-' Cur. Mr. R. Rensma.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 4