A. WAALS Ribstoffen voor gordijnen 65, 52, 43 ct. per el Landhu'sstoffen Pluchettes BINNENLAND Koninklijke Besluiten. Notariaat. Bij Kon. besluit van 11 dezer is aan n. G. van Everdingen, op zijn verzoek, met ingang van den dag, waarop zijn opvolger als notaris te Buren zal zijn beëedigd, eer vol ontslag verleend uit zijne betrekking van notaris te Buren. De Kamerverkiezingen. De datum der verkiezingen. De Haagsche redacteur Van de „Msbd." schrijft: Zooals men weet, moet volgens wettelijk voorschrift do verkiezing voor 9e Tweede Kamer plaats hebben binnen 45 dagen na de candidaatstelling, welke aan den da tum van 19 Mei is gebonden. De uiterste datum voor de Kamerver kiezing is dus 3 Juli. m In verband met de vele werkzaamheden welke tusschen cartdidaatstelling en ver kiezing moeten geschieden, wordt de da tum voor de verkiezingen zoo Iaat moge lijk gesteld Bovendien wordt voor den verkiezingsdag de voorkeur gegeven aan den Woensdag, opdat met zoo weinig mo gelijk hinder voor bet onderwijs gebruik kan worden gemaakt van schoollokalen als stembureaux. In verband met een en ander ligt het, naar wij vernemen, in de bedoeling der Regeering den datum van de verkiezingen te bepalen op Woensdag 1 Juli. Vragen van Kamerleden. Moderne talen op de lagere school. Mej. Westerman, lid van de Tweede Kamer, heeft aan den Minister van Onder wijs, Kunsten en eWtensqhappen de vol gende vraag gesteld: Is de Minister bereid, mede te deelen, wanneer te wachten is de wijziging der Lager-onderwijswet-1920, die het onder wijs, Kunsten en Wetenschapen de vol- en 6de klasse der lagere school weer mo gelijk zal maken, zooals door den minister in de vergadering van 3 December 1924 werd toegezegd? Het wetsontwerp op het Middelbaar en voorbereidend Hooger Onderwijs. Naar het „Hbld." verneemt, heeft de Tweede Kamer aan de commissie van rap porteurs verlof gegeven het voorïoopig ver slag over het laatste afdeelingsonderzoek van het ontwerp M. O. en voorbereidend H. O. tot 15 Mei uit te stellen. Dat betee- kent practisch, voegt het blad er aan toe, dat het ontwerp voor deze zitting van de baan is. i Een leerstoel voor homoeopathie. Uit betrouwbare bron verneemt „De Dokter in Huis", dat er zeer ernstig over het verkrijgen van een leerstoel voor homoeopathie in Nederland beraadslaagd wordt. Indien de voorteekenen niet bedrie gen, meent het blad binnenkort de mede- deeling le kunnen doen, dat de door velen gekoesterde wensck een feit zal zijn ge worden. De weeldebelasting. Hot hoofdbestuur van den Ned. Toon- kunstenaarsbond heeft zich met een adres tot de 2de Kamer gericht, waarin wordt verzocht het wetsontwerp betreffende in voering van een weeldebelasting niet goed te keuren. Kwijtschelding van achterstallige belasting Van bevoegde zijde wordt uit Amster dam aan het Weekblad voor de directe be lastingen, invoerrechten en accijnzen het volgende gemeld: Op de belastingkantoren worden de oude 'diensten aangezuiverd, en daar er wegens de bezuiniging geen voldoende aantal deurwaarders werkzaam is, gebeuren er de grootste onbillijkheden. Er staat nog een legio oude posten open, die nog betaald moeten worden, en daar de deurwaarders hun handen vol werk hebben, en de dienst voor een bepaald tijdstip aangezuiverd moet zijn, worden honderden posten op den z.g. afschrijvingsstaat geplaatst. Groote bedragen, die bij tijdige vervol ging geheel, of ten minste voor een groot gedokte waren binnengekomen, worden nu kwijt gescholden. Het is schreeuwend on billijk, want er zijn tientallen posten bij van menschen, die zich van belasting niets aantrekken en denken: „Laat maar loo- pen". Komt nu de deurwaarder bij hen voor een oude belasting, dan toonen ze hem aanslagbiljetten over 3 of 4 jaren, die ze nog achter zijn, en dan adviseert de deurwaarder meestal, de oude maar te laten loopen en met de nieuwere te beginnen Op die manier zijn slechte betalers beter af dan goede. Dat is niet de schuld van den deur waarder, doch van do regeering, die her haalde malen erop gewezen is, dat er een tekort aan belastingpersoneel is, waardoor niet tijdig kan worden vervolgd. Zoo is het gebeurd, dat bij arme 'drommels voor een gulden of tien beslag werd gelegd, en die het zoo spoedig moge lijk moesten betalen (verhoogd met 5 kosten-)., terwijl thans door de overhaaste afhandeling posten van 300 en hooger worden kwijtgescholden. Zoo werden b.v. posten van pl.m. 400 op den afschrij vingsstaat gebracht, terwijl een tijdje daar na do belanghebbende het volle bedrag, verhoogd met rente kwam betalen, en te vens zijn aanslag van het daaropvolgend jaar. Op deze wijze worden in Amsterdam al- leen, niet duizenden, doch millioenen guldens weggesmeten. Dit is alles te wijten aan de verkeerde mnuier van bezuinigen bij het Rijk, dat om een paar ambtenaren uit te sparen, zich genoodzaakt ziet met een klein personeel, Wal bovendien slecht gesalarieerd wordt rn handen vol werk heeft, de belasting tij- cn billijk in te vorderen. Uit de steenindustrie aan tic rivieren. In de conferentie van Dondordag j.I. te Arnhem gehouden deden de Waalsteen- fabrikanlen de volgende tegenvoorstellen aan de arbeiders-organisaties: le. 5 pet. loonsverhooging op de loo- nen'voor het steen maken; 2e. 5 pet. verhooging op het loon voor grondsporen; 8e. het minimum basisloon voor het per soneel van Ring-vlam- en zig-zag-ovens wordt gebracht op 24 per week bij een weekkwantum als in 1924 verwerkt werd. WanneeT er geen ongebakken steen in voorraad is, verplichten de fabrikanten zich het ovenpersoneel in dienst te houden togen een loon als voor dan te verrichten werkzaamheden geldende is en vastge steld is; 4e. het loon voor steensorteeren wordt met 8 pet. verhoogd; 5e. het loon voor steenschepen wordt met 8 pet. verhoogd, of subsidiair voor stel 4 en en 5 geen verhooging voor het schepen, doch dan 5 pet. verhooging voor sorteeren; dit laatste ter keuze der ar beiders; 6e. de Chr. Feestdagen eerste en tweede Kerstdag en Nieuwjaarsdag, voor zoover die niet op een Zondag vallen, worden vergoed met 2.50 per gehuwde arbeider of kostwinner en per dag. De gehuwde arbeiders en kostwin ners die in de maand December in dienst van den werkgever zijn, ontvangen deze gezinstoelage. De oplossing van geschil len vindt in eerste instantie plaats op de fabriek zelf; indien geen overeenstemming wordt bereikt dan door een arbitrage commissie. Kindertoeslag per fabriek. Alles in een G. A. en loonovereenkomst nader vast te leggen. Óver deze voorstellen zullen de bestu ren der arbeiders-organisaties zich nog nader beraden op Dinsdag 17 Maart om daarna hunne leden te hooren. „Ctr." De dagbladpers In Gouda. Men schrijft uit Gouda aan „De Tijd": Ongeveer een half jaar geleden dacht men, dat onze gemeente zich wel de weel de kon veroorloven van vijf dagbladen, en werden, naast de drie bestaanden, er twee opgericht, n.l. een socialistisch en een neutraal. Op de 27.000 inwoners vijf dag bladen, dat ging op den duur niet, en het 48 jaar bestaan hebbende neutraal „Dag blad van Gouda" moest het loodje leggen. In staat van faillissement zijn verklaard Adrianus Arnoldus Hooft, te Gouda, en Pieter Gornelis Hooft, te Haastrecht, bei den boekdrukkers, en uitgevers van het „Dagblad van Gouda" te Gouda. De gewone audiënties van den Minis ter van Marine en van den Minister van Koloniën zullen deze week niet plaats hebben. KERKNIEUWS. BENOEMINGEN. Z.D.H de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot Pastoor te Beverwijk (H. Agatha) en tot deken van het dekenaat Beverwijk den Zeereerw. Heer J. M. Lu- cassen en verder tot pastoor de volgende weleerw heeren: te Halfweg B. v. Rooy, te Wieringen M. v. d. Burg, die kapelaan was te Rotterdam (H. Barbara), te Lan- geraar P. Bonnet, te Bleiswijk H. Bou- ters, te Houtrakpolder A. Hoogeveen, die kapelaan was te Schiedam (O. L. Visita tie), te Noorden W. Borsboom en te Rhoon P. v. Dorp, die kapelaan was te Dordrecht (H. Bonifatius). ACADEMIE-NIEUWS LEIDEN. Geslaagd voor het doctoraal examen pharmacie en toricologie mevr. J. C. S. v. d. Heevec Pomper (O e g s t - geest.) UIT DE OMGEVING LANGERAAR. PASTOOR P. BONNET. Z.D.H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot pastoor der parochie te Lau- geraar den Zeereerw. heer J. P. Bonnet, die pastoor is te Bleyswijk. Pastoor Bonnet, sedert 1915 pastoor der parochie van O. L. Vrouw Visitatie te Bleyswijk, vierde daar 15 Aug. verleden jaar zijn zilveren priesterfeest onder alge- meene en hartelijke belangstelling der pa rochie. Met leedwezen ziet men te Bleys wijk den goeden herder der parochie heen gaan. LISSE. Wegverbetering. Gisteren is men van Rijkswege begonnen met de keibestrating in het Oosteinde van het dorp. Dit zal, als het werk klaar is, blijken een afdoende verbetering te zijn. Propaganda-vergadering. Gister avond werd vanwege den R. K. Volksbond en de Bloemistwerkliedenvereeniging „St. Isodorus" een groote propaganda-vergade ring gehouden. De zaal yan den R. K. Volksbond was stampvol en geen wonder daar als spreker optrad de propagandist B. T. Wolf. De Voorz., de heer A. H. Schrama, opende de vergadering en wees er op dat voor allen, georganiseerd of on georganiseerd. het eens per jaar noodig is een propagandistische avond bij te wonen. Vervolgens was het woord aan den heer Wolf Na een korte inleiding stelde spr. de vraag: „Waarom komen wij hier dezen avond?" Spr. wees er op, dat de laatste jaren moeilijk zijn geweest voor de orga nisaties door den slechten economischen toestand. Wij zijn hier dan gekomen om plannen te maken voor de toekomst tot eigen behoud en sfijdbaar tc zijn tegen over onze vijanden. HULPGEBOUW! Haarlemmerstr. 54 73, 65, 49 cent. 2048 1.95, 1.65, 1.25 In de laatste tien jaren voor den oorlog' hadden geen wpreldschokkende gebeurte nissen plaats. Was er geen oorlog geko men, dan ware het wellicht zoo gebleven. Doch de oorlog heeft verandering ge bracht. Wij vragen ons af waar gaan wij heen? Dingen waaraan we vroeger niet dachten ziin gebeurd onder onze oogen, met één slag, met een handomdraai. Zie naar de Duitsche rijken, naar Rusland. Op de puinhopen der kapitalistische maat- achappii wilden de socialisten hun toe komstgebouw optrekken. De bouwmate rialen waren voor hen aanwezig doch zij misten de ingenieurs en zij zoeken huln bij de Katholieken. Wij Katholieken hebben ons in dien grnoten vijand nooit behoeven te vergissen. Wij zijn reeds voor dien vijand gewaarschuwd door Paus Leo XITI in zijn Encycliek Rerum Novarum, maar noch de werkgevers, noch de werknemers hebben het opgenomen. Wij slaan, aldus spr., thans op een keernunt in de geschie denis. Dit staat vast; de oude toestanden keeren niet weer. Zal de naaste toekomst ons brengen do echte Christelijke maat schappij op den grondslag van het soli- darisme? Geen enkel ander stelsel heeft nog steek gehouden. De eenige weg is, zeide spr., de wev. welke ons is getoond door Paus Leo XITI. Als we .het egoisme maar weten af te leggen en ophouwen op de Christelijke naastenliefde, dan komen wii. Katholieken, er altijd. Maar dan moet gebroken worden met het denkbeeld van geld verdienen ten koste van zijn even- mensch hetwelk niets dan ellende en ver wording in de maatschappij heeft ge bracht. Wij staan op den grondslag van het solidarisme tusschen het liberalisme en socialisme in, waarvan wij hebben aan vaard, wat ons paste voor de echte demo cratie op Christeli.iken grondslag. Het egoisme, aldus spr., speelt nog een groote rol van een jarenlange bestrijding. Het egoisme is door den oorlog sterker geworden (O.W.-'ers.) Spr. trok vervol gens een parallel tusschen de leer van Paus Leo XIII en de leer van Marx waar mee hij deed uitkomen welke leer door ons gevolgd moet worden en ook in het open baar moet worden voorgestaan. Het so cialisme, aldus spr., staat lijnrecht tegen over het Katholicisme. Wij hebben reke ning te houden met het karakter van het socialisme en niet met hoe enkele zijner aanhangers spreken. Spr. citeerde enkele uitlatingen van socialistische leiders, in zake het huwelijk en het gezinsleven en de opvoeding, om daarbij vooral de vrouwen te doen zien hoe de toepassing is van het socialisme zoo het eenmaal de macht in handen heeft. Er zijn groote geleerden, niet-Katholieken, die zeggen en schrijven dat geen enkel stelsel een goede oplossing kan geven dan het Katholicisme. Wie vonden b.v. in November 1918 de kracht om het sein te geven een dreigende revo lutie de kop in te drukken: de Katholie ken. Toen hebben we begrepen dat in onze eenheid onze kracht lag. Wij putten die kracht uit de' bron der Katholieke Kerk. Van die kerk zijn wij, Katholieken, lid. En wanneer wij aan de Communiebank knielen, zijn wij allen gelijk, de arbeiders, de middenstanders en de werkgevers. Daar komt onze eenheid eerst tot haar recht. Welnu laten we als goede Katholieken den strijd aanbinden tegen het socialisme. Wij zijn lidmaten der strijdende kerk, die allen hopen te worden opgenomen in de zegepralende kerk Een dankbaar applaus volgde op deze rede. De Voorz. bracht spr. een welge meend woord van dank en hij hoopte, dat allen de gesproken woorden ter harte zou den nemen. VQORSCHOTEN. Gemeenteraad. Plantsoen aan de Wijngaar- denlaan. Wijziging der hcffingsverordening op de inkomstenbelasting. Voorzitter: E. Vernède, Burgemeester. Aanwezig 10 leden. Afwezig de heer J. F. de Kleermaekcr met kennisgeving. De notulen der vorige vergadering wor den gelezen en onveranderd vastgesteld. Ingekomen stukken: Een procesverbaal van kasopname bij den gemeente-ontvan ger op 12 Maart j.I, boeken en bescheiden zijn in orde bevonden. Een drietal missi ven van Ged. Staten goedkeurende eenige genomen raadsbesluiten; de balans van de Voorscliotensche Bouwvereeniging met winst en verliesrekening over 1924, waar uit blijkt dat een winst is gemaakt van f 670.58, welk bedrag zal worden ge bruikt tot vermindering van een oude schuld, aldus de Voorz. Verslag der com missie tot wering van Schoolverzuim over 1924; Jaarverslag O. L. School (dorp); dankbetuiging van den heov C. van Meurs en een rapport van het onderzoek leiding water, wat tot geen bijzondere opmerkin gen aanleiding geeft. Deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Een adres van den boekhouder H. N. van Amerom, verzoekende een gratificatie te mogen ont vangen voor bet munteasboekhouden, een adres van het R. K. Kerkbestuur verzoe kende eene subsidie voor de R. K. Be waarschool en een adres van het gemeen tebestuur van Heemstede inzake annexa tie om een adhaesiebetuiging aan dit adres, worden venvezen naar B. en W. om praeadvies. Daarna worden genomen een viertal besluiten comptabiliteit. B. en W. stellen den raad voor om de woning Ambachtshuis onderbands te ver huren aan den gemeentewerkman A. M. van der Krocht teven 15 per maand, daar de tegenwoordige huurder P. G. de Jong de huur dezer woning od 1 Juli 1925 niet wenscht te verlengen. Wordt aldus goedgevonden. Vervolgens komt aan de orde beplanting Wijngaardenlaan. B. en W. stellen den raad voor een strook grond langs de Wijn- gaardenlaan te voorzien van een doelma tige beplanting. Een heesterbeplanting met een gazon en afgezet met harmonica gaas. De kosten zullen bedragen f 550 en bet jaarlijks onderhoud 75. De heer Mens informeert of de beplanting aldaar wel doelmatig is, daar aldaar de riolee- ring, de gas- en waterleiding ligt en vreest dat men dan te veel in den grond moet graven bij eventueele ongevallen. De heer J. Dijkman vindt het een kostbare geschiedenis, een luxe, en wil een jaar wachten, omdat de Wijngaardenlaan toch nog niet geheel in orde is. De Voorz. ver dedigt het voorstel van B. en W. Een plantsoen is daar op zijn plaats en geeft een fraai gezicht. Het staat aldaar op dat punt vriendelijk on mooi. Met de opmer king van den heer Mens zal spreker reke ning houden en onderzoek doen, doch meent dat de gas, waterleiding en riolee- ring onder het gazon komen te liggen en dus voor het heestergewas niet zal hinde ren. De heer C. Eggink Sr. is tegen uitstel, daar toch pas het volgende jaar de groei komt der planten. Spr. zou echter wen- sohen dat in het vervolg Jiet onderhouden van dit plantsoen cn tevens van hpt Bur gemeester Vernedepark' werd aanbesteed. Voor de Schoolstraat geeft spr. in overwe ging aldaar iepenboomen te planten. 'Na dat de Voorz. den raad nog mededeelt dat de verkoop der oude eikeboomen aldaar heeft opgebracht 192.00, wordt bet voorstel van B. en W. zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Door de R. K. Tuinhouwrereeniging is aan den Raad verzocht aldaar een brug te mogen maken met recht van uilpad. B. en W. stellen den raad voor aan het verzoek van adressante te voldoen onder de vol gende voorwaarden: le de constructie der brug te maken overeenkomstig aanwijzing van B. en W.; 2e twee ijzeren schaviel- brugpalen te plaatsen Ier beveiliging der boomen; 3e f 2.50 per jaar te betalen als recognitie. De beer Mens meent dat do brug toch niet sierlijk behoeft te zijn, hoofdzaak is dat men veilig het terrein kan bereiken. De Voorz. zegt dat dit wel zal schikken, waarna dit voorstel wordt aangenomen. Punt 6 der agenda vermeldt: „Voorstel tot hot overnemen vah straten." B. en W. adviseeren den raad de Burgemeester Treubstraat en de Oranjekade in eigendom der gemeente over te nemen, daar deze straten aan de verordeningen voldoen. Wordt aldus besloten. Door den beer Jac. Gerritsen is in Juni 1924 een verzoek ingediend om een straat te mogen maken naar een. zijner terreinen en aldaar een woning te mogen bouwen. Tevens leest de Voorz, een schrijven van adressant, waarin deze mededeelt, gelezen te hebben in één der dagbladen, dat zijn verzoek thans in behandeling komt en aandringt op een beslissing. De Voorz. zegt dat adressant blijkbaar de situatie niet goed begrijpt. Het geldt hier het aan leggen van een straat, die niet aan de ver ordening voldoet. Volgens de verordening moet een straat 10 meter zijn en een halve straat dus 5 meter en deze ingang tot de nieuwe straat wordt slechts 4.30 meter. B. en W. stellen den raad voor hiervoor vergunning te verleenen doeh slechts voor den bouw van één huis. Komen er meer dere. woningen dan moet adressant dezen ingang 0.70 meter breeder maken door aankoop van grond. Tevens stellen B. en W. vóór de rooilijn te bepalen op 10 meter gemeten uit de bollenschuur van den heer Eggink. De heer Mens zegt, dat het prae advies van B. en W. wel zeer lang onder weg is geweest en meent dat op een der gelijke manier het bouwen niet in de hand wordt gewerkt en acht het in het belang van de uitbreiding onzer gemeente derge lijke zaken vlugger af te doen. Tevens meent spr. dat er niet zoo'n overwegend bezwaar is al wordt deze ingang iels nau wer, daar men te doen heeft met een be staanden toestand. Ook de heer C. Eggink uit zijne verwondering dat men bijna maanden na aanvrage prae-advies. uit brengt. Na eenige discussie wordt ten slotte dit voorstel aangenomen. Wijziging uitbreidingsplan. De wijziging van het uitbreidingsplan op de Papelaan is ter inzage gelegd en bezwaren zijn er niet ingekomen, zoodat B. en W. thans den raad voorstellen die straat aldaar te doen vervallen en vergunning te verleenen al daar twee woningen te bouwen. Wordt al dus aangenomen. Thans komt aan de orde punt 9 der agenda n.l. beschikking op het verzoek van de heererP Molenaar en Speyer. Adres santen hebben namelijk een verzoek ge richt om ontheffing van art. 6 der veror dening geldende voor dit gedeelte der ge meente inzake de open bebouwing aldaar om twee koningen te mogen bouwen. Het prae-advies van B. en W. luidt ongunstig. De Voorz. zegt dat noch B. en W. noch de raad bevoegd is om ontheffing te ver- GEMEENTELIJKE VlSCHVERKnn Aan dm Gemeentelijken Vi«eh«? Vischmarkt 18, tel. 1225 is WOPnS verkrijgbaar: SCHELVISCH a f r, f 0.26—f0.33, SCHOL a f 0.15f039 a f 0.12, SCHAR a f 0.13, geb. Ka# JAUW a f 0.28 per pond en° IJBP'Oi' en HARING. N. C. DE GIJSELAAR, Leiden, 17 Maart 1923. Burgw,t« SCHOUW VAN WEGEN ENZ. Burgemeester en Wethouders i den; Gelet op artikel 17 der Verorden 6 Juli 1899 (Gemeenteblad no. 15), lijk gewijzigd bij Verordening van'dé Februari 1913 (Gemeenteblad no. 4) Brengen ter kennis van belangb^ den, dat te beginnen met Woensij» April e.k. zullen worden geschouwd wegen, lanen, paden, straten, kaden,, nen, hofjes, stegen, sloppen of poorts gangen, benevens do daarin gelegen daartoe behoorende bruggen en aij kunstwerken, voor zoover die bjjZ(5 eigendom zijn, en, zonder verbind door of vanwege rechthebbenden, vo® publiek verkeer openstaan en alle t ringen en slooten, en de riolen ter tb ging daarvan gemaakt, benevens del toe behoorende sluizen, duikers, h. toegangskokers en dergelijke werken, zoover die bijzonder eigendom zijn. N. C. DE GIJSELAAR, Burgen* VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 16 Maart 1925. Katholieke Agent LEIDEN. Dinsdag. „Geloof en Wetenschap" i den Vergulden Turk", te 8i Dinsdag. Prop. vergadering R.-K. ziekver „Perosi", St.-Pano patronaat, te 8 uur. Woensdag, Ned. R. K. Volksbond, aft den, Bondsgehouw, te 8 m Vrijdag. Lezing met lichtbeelden H. Land, Stadsgehoorzaal, ZOETERWOUDE—LEIDERDOW Woensdag Ned. R.-K. Volksbond. 1 Lof ledenvergadering iö hj tronaat. ALGEMEENE AGEND LEIDEN. Dinsdag. Concert Mij. voor Groote Stadszaal, te 8 uur. Woensdag. Natuurhistorische voorstelling. Rejo-Theater, en te 8 uur. Donderdag. Alg. Lodenvergal Maatschappij tót bevorderii Toonkunst „In don Turk", te 8 uur. Donderdag. Ver. tot bevorderingii langen van slechtliow Nutsgebouw, te 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdie apotheken wordt van Maaudai tot en met Zondag 22 Maa genomen dor de apotheken der HJL v. Driesum, Mare 76, telef. 406 en Kort Rapenburg 12, telef. 594. Tooi Va' leenen van art. 6 zonder wijziging artikel. En wijziging komt B. en wenscht voor. Weshalve Bw en raad adviseeren op het verzoek van santen niet in te gaan. De heer wiejjs advies is gevraagd meent geen bezwaar is, wanneer een strooi de woning ter breedte van twee ffl ter diepte van het huis wordt open den, doch ook dan is wijziging der dening noodig. De heer C. Eggii vraagt inlichtingen omtrent de op« bouwing aldaar. Ook spr. vindt bouwing verkieselijk, doch meent eischen te hoog worden gesteld, vl&l grondaankoop worden dergeljjl ningen te veel gedrukt. Ook de Braggaar vraagt inlichtingen en is in deze zaak nog duister. De heer J. A. Mens meent dat dening op de bebouwing aldaar zwaar drukt en dient te worden om aldaar woningen te krijgen, zou spr. de geheeïe verordening om den bouw te bevorderen. De Speyer en Molenaar zijn den 2den verwezen naar den lieer Verschoor danks het gunstig advies brengefl W. een ongunstig prae-advies ui' wenscht zeer zeker wijziging van De banden zijn te knellend. De Voc het zeer jammer vinden de verordl te trekken. Het terrein aldaar is gelegen voor villa's en men zou deelte gaan ontsieren door maar daar te doen bouwen. De Voorz. adviezen van den heer Verschoor Februari j.I. en ontkent dat B. en gunstig prae-advies hebben ondanks het advies van den schoor, daar adressant mondeling meente-opzichter heeft medegeded niet aan die voorwaarden te kunt doen. Uitvoerig verdedigt de prae-advies van B. en W., hij zeer betreuren, indien de raad een weg uitwilde. De heer Mens blijft meening en noemt de verordening lemmering voor de bebouwing- zegt spr. dat de teekening van woningen is ingezonden door aof' nadat zij door B. en W. verwezen' den heer Verschoor en de h°er deze teekening met zijne handg heeft bekrachtigd. De Voorz. yr^ na of de raad zich kan verceni.?®1 prae-advies van B. en W., «ttf" Mens vraagt stemming, waarna C. Eggink verklaart, dat liet

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2