ionhond dan ook niets bekend is omtrent een bezoek aan het secretariaat, dat na tuurlijk lang t<? voren aangekondigd zou r is dit Geneefsch verblijf "wel merk- ■u i.irdig, juist tijdens de raadsvergadering, nu talloozo staatsl eden h:er bijeen zijn. Het koniuk ;.ik echtpaar zal afstappen in Hotel des Bergnes, waar ook de meeste staats'oden verblijven en de journalisten hun hoofdkwart:er hebben. Fheamatiek, Verkoudheid. Nieuw Nederland" schrijtt in haar num mer van 6 Maart o. a.: „Togal-tabletten genezen rheumatiek en verkoudheid in een minimum van tijd, en hebben ook de redactie van „Nieuw Nederland" in staat gesteld, na een korte onderbreking, de artikelenreeks voort te zetten. Daarom kunnen wij Togal van harte aanbevelen nan al onze lezers en aan alle redacties van Nederlandsche bladen". Een dergelijke Aanbeveling van een dergelijk blad ver dient zeer zeker ook de volle aandacht van onze lezers. 6116 y3T DE OMGEVING HiLLEGOM. Brand. In het manufaeturenmaga- zijn „De Hoop" aan de Hoofdstraat ont stond brand dor een petroleumstel, De bewoners waren afweeg. De deur wérd door omwonenden geforceerd, die het stel reeds vergaan vonden. Door het krachtig en intijds ingrijpen werd erger voorko men. KATWIJK AAN ZEE. Personalia. De heer Dr. H. Bertel, nrts, gaat onze gemeente verlaten om te "Warmond te gaan rusten. De heer Dr. J. Kikelenboom van Warns heeft de praetijk overgenomen en zal daarmede in de helft der volgende week aan aanvang maken. KATWIJK AAN DEN RIJN. Postkantoor. Het is thans wel zoo goed als zeker dat het gebouw aan de Voorstraat, vroeger telefoonkantoor en sinds 16 December 1.1. in voorloopig ge bruik behalve voor den telefoondienst, ook voor postkantoor en telegraphie, voor goed in gebruik zal komeu bij de Posterijen, T'degraphïe en Telefoon. Het gebouw is eigendom der gemeente en zal dan voor bovengenoemd doel voor goed verhuurd worden aan het Rijk. Een V-o betering waar velen mee inge nomen zullen zijn. LISSE. Stille Omgang. Het bestuur onzer af- 'de; ii-.ig van den Stillen Omgang verzoekt ons even te berichten dat kaarten tot deelname aan deze bedevaart verkrijgbaar zi.in bij de hoeren F. Zwetsloot, Kanaal- si mat, N. van Riek, Heereweg en J. Da- mon, Achterweg Pluimvee- en Konijnenteelt. Gister avond hield de vereeniging „Pluimvee- en Konijnenteelt" een vergadering in het lo kaal van den heer J. Nieuwenhoven met een uitstekende opkomst. De Voorz., d beer W. F. Daudy, opende devergaderin; en na allen welkom te hebben geheeten zeide hij dat deze vergadering niet eerder is gehouden vanwege de Winkelweek. De notulen werden gelezen en vastgesteld. De commissie van kasnazieners rapporteerde bij monde van den heer J. C. van Ruiten de bescheiden van den penningmeester in orde. Op voorste] van het bestuur werd be sloten dit jaar wederom een tentoonstel ling te houden en wel in de dagen voor en «net Kerstmis en deze te sluiten Zaterdag 2en Kerstdag Op voorstel van den heer Kromdijk werden de beeren Dandy en Boumafi respectievelijk als voorzitter en secretaris-penningm. in het tenfoonstet- lingsbestuur benoemd. Van verschillende leden waren aanbie dingen ingekomen welke broedeieren van eenden en raskippen met eenige reductie voor de leden van Pluimvee- en Konijnen teelt Ier beschikking stelden. De Voorz. gaf eenige wenken in het be lang der konijnenteelt in Lisse, beboudeos «en paar gunstige uitzonderingen, sterk aan het afnemen is. De Voorz. deelde me de dat de heer C. de Graaf van Oegstgeest on de volgende vergadering eenige wenken zou geven over de duiventeelt. Na de ge wone verloting en rondvraag werd de ver gadering gesloten. j NOORDWIJK. Missiewerk. De belangstelling voor de Missiefilm was ook gisteravond weder zeer groot, zoo zelfs dat meerdere geen plaatsje meer konden bekomen en onverrichter zaken huiswaarts moesten keerext. Om de teleurstelling tegemoet te komen zal Father Keet op Vrijdag 20 Maart nogmaals de film vertoonen. Voorverkoop en plaatsbe spreking zal plaats bobben den zelfden morgen in bet Juvenaatsgebouw van 11.30 tot 12.30 uur. Stille Omgang. Morgenavond acht uur zal het genootschap van den Stillen Omgang een vergadering houden, waar de reisgelegenheid en de deelname aan de bedevaart zal worden besproken. R.-K. Kiesvereeniging. De Kiesver eniging „Kiesrecht is Kiesplicht" za Vrijdagavond in Café „Flora" van den beur P. H. v. d. Voort te 8 uur een ver gadering houden. De zeer belangrijke agenda bevat o.a. verkiezing 7 nieuwe be stuursleden en lezing van den beer G. G. J Alkemade. Geboren: Wijnanda Cornelia. Maria d van E. A. v. d. Plas en W. M. Staal Jannetje d. van J. Kapteijn en G. Plomj: Gijsberlus Wilhelmus Johannes z. van 'J. Luksenhurg en M. M. Bemelmans 'Johannes z. van H. A. Vink en J. Groes Cornelia Elisabeth Jozefina d. van A. J. ,v Kan en A. M. H. Heemskerk O n d e r l r o u w d Genat Marijt 26 j. en Maria Elisabeth Sennnplmann 24 j. Overleden: Adriana Hazenoot 61 j geh. met D. Spaanderman Arend Haze noot 23 j. ongeil. OEGSTGEEST. Ontsporing. Hedenmorgen te 8.15 uur ontspoorde een lorrietram van N.Z.H.T.M. op de wissel bij het Groene Kerkje. De locomotief en drie met biels beladen lorries stonden naast de rails. Het trambaan- personeel, dat eveneens met de lorrie-tram vervoerd werd, wist in drie kwartier tijd locomotief en lorries weer op de rails te brengen. De stoomtram uit Hillegom kon, daar de ontspoorde machine overhelde, de wissel niet passeeren. RIJNSBURG. Bloemenlust. In de zaal van den heer J. J. Verbree hield de veilingvereeniging „Bloemenlust" gisteravond een ledenverga dering. Ruim 60 leden woonden de verga dering bij. De heer Adr. den Hcijer, voor zitter, opende met een woord van welkom de vergadering waarna de notulen werden vastgesteld. Vervolgens kwam aan de orde het bestuursvoorstel om in bet vervolg van den kooper niet do 1 veilingkosten te heffen. Hiermede kon de vergadering ge heel accoord gaan. Dan kwam in bespre king het te heffen veilingspercentage van de principalen. Hoe gaarne het bestuur met een voorstel had gekomen om ook dit percentage te verlagen, na rijp beraad en aan de hand van de begrooting voor 1925, meende het bestuur met een dergelijk voor stel niet te mogen komen. De heer Knijff meende dat aan de hand van een begroot omzetcijfer, wel geveild zou kunnen worden voor 4 Andere leden bepleitten handha ving van het percentage van 5 vooral om dat een vereeniging moet kunnen rekenen opi eveiitueele tegenvallers. Mogelijk zou ook aan het einde van het jaar een om slag over het geveilde bedrag moeten wor den bijbetaald wat in het geheel niet als aanlokkelijk beschouwd moet worden. An dere leden bepleitten een handhaving van 5 met een terugbetaling bij een omzet van b.v. 150.000 en indien op het einde van het boekjaar zou blijken dat de kas zulks toelaat, iets terugbetalen. Het be stuur komt dit voor als het aannemelijkst wat bij stemming ook met 60 voor en 5' tegen wordt aangenomen. Vervolgens wor den de verschillende vergoedingen aan be stuur en kantoorpersoneel besproken en goedgekeurd zooals door het bestuur wordt voorgesteld. Een voorstel om de plaatsen- huur af te schaffen kon geen genade vin den doch de toezegging werd gegeven dat zoo mogelijk later een voorstel in dien geest zou verwacht worden. Meerdere aan gelegenheden van huishondelijken aard of van ondergeschikt belang worden nog be sproken en tot genoegen der aanwezigen door den voorzitter beantwoord waarna de voorzitter met een woord van dank voor de goede opkomst en de aangename besprekingen de vergadering sluit waarna een verloting plaats had van een 30-ial mooie prijzen. SASSENHEItt. Provinciale Stierenkeuring. Onder zeer ongunstig weder had Maandag de provinciale Stierenkeuring plaats. Aar geven waren 2 stieren zwart hontveeslag. Niet premiewaardig zwart Blaarkopvee- slag. Van de 9 eenjarige kwamen voor premie in aanmerking „Jopie" en „Lord'r beiden van J. Langeveld; „Adolf" van J. Verdegaal; „Kris" van J. van Nooxt, allen te Lisse; „Andries" en „Roelof", beiden van W. Nel te de Kaag. Van de 6 tweeja rigen „Karei" van J. van Noort; „Julius1 van J. Langeveld; „Benny II" van Gebr. v. Graven te Lisse; „Andries" van Gebr. Janse te Voorhout. Voorts de 3-jarige „Ivan" van J. Langeveld te Lisse, een bui tengewoon groote stier. Kwaliteit was be ter als vorig jaar. Dienstplicht. De keuring van dienst plichtigen voor deze lichting in deze ge meente zal plaats hebben op Dinsdag 1 April a.s. ten raadhuize alhier. VOORHOUT. R. K. Ziekenhuisfonds. Het R. K. Ziekenhuisfonds vergadert op Vrijdag 13 Maart a.s. des avonds acht uur in het Pa tronaatsgebouw. De agenda luidt als volgt: 1. Notulen; 2. Ingekomen stukken: 3. Re kening en verantwoording penningmees ter; 4. Jaarverslag secretaris; 5. Vergoe- 'ding penningmeester; 6. Rondvraag. WARMOND. Reclame-avond. Gisteravond zou bet hier een Maggi-avond zijn, met een heel aardige film. Het werd echter, jammer voor de vele die er van profiteeren wilden, geen film avond. De koffer was n.l. niet aangekomen, vertelde de demonstratrice.En in di« koffer was do film geborgen. Den aanwezigen werd een soepje aangeboden, dat' goed smaakte, terwijl de spreekster een belang wekkend overzicht gaf der „Maggi"- fabricage. Raiffeisenbank. Door de Raiffeisen- bank werd gisteravond in „De Zon" de jaarvergadering gehouden. De Voorz., de heer J. C. v. d. Voet, (voorz.' van den Raad van Toezicht) opcyule de vergadering, in zijn openingswoord herdenkend den heer Breed ijk, die wegens ziekte genoodzaakt was zijn ontslag te nemen als lid van het bestuur, welke functie hij met veel ijve: had waargenomen, financieel verslag, wat hier volgt: Het ledental bedroeg 101. Er zijn ge boekt 2558 posten. Ontvangen was f 1036589.26, uitgegeven f 1020340.04, het kassaldo f 16249.22. Uitgegeven zijn 579 spaarboekjes, waarvan nog 336 in omloop. Totaal spaargelden f528341. terugbetaald f 265073. Bleef nog f 14600 voor 1 jaar vaststaan. Aan rente werd bijgeschreven J 8439.uitbetaald f386.Voorschotten nog uitstaande f 158585.Winst bedroej f 1008.waardoor het reservefonds steeg tot f 8536.—. De stand dor rekening-courant was, op genomen f 67955.gedeponeerd f 30050.- De commissie lot nazien der rekening 1924, dc hoeren A. G. de Vroomen, G. J. Siijnman cn J. Oudshoorn, brachten een gunstig rapport uit bij monde van den heer Stijnman. In de commissie voor 1925 werden aan gewezen de twee laatstgenoemden en de heer C. Zwetsloot. Als bestuurslid werd herkozen de heer G. B. de Vroomen, met 60 van de 63 stem men. In de vacature Breedijk werd gekozen met 41 stemmen de heer H. van Schie. De heer G. A. Uit den Boogaard werd daarop als lid van den Raad van Toezicht herkozen met 44 stemmen. Op voorstel van het bestuur werd het salaris van den kassier van f 1000.op f 110Q.gebracht en de vergoeding voor de Kantoorhuur op f 100. De rondvraag bracht het voorstel, om te geraken tot gireeren van geld door de bank, daar het Rijk voor de saldi geen rente vergoed, wat het bestuur toezegde in over weging te nemen. Met een dankwoord voor de opkomst sloot de voorz. de vergadering. DE RIJNSTREEK HAZERSWOUDE. Gemeenteraad. Concessie-aanvrage tolheffing Gemceneweg. Overeenkomst voor een bergplaats voor de slangenwagen. De Raad dezer gemeente kwam gisteren des v.m. 10 uur in openbare vergadering bijeen. Voorzitter de burgemeester. Afwe zig met kennisgeving Mevr. van der Meu- len en de heer G. Patiin. De Voorz. opent de vergadering met gebed. De secretaris leest de notulen, die onveranderd worden goedgekeurd en vast gesteld. Ingekomen stukken Missive van Ged. Staten goedkeuring berichtend van de be grooting dienst 1925. Missive van Ged Staten goedkeuring berichtend van raads besluiten. Missive van Ged. Staten houden de kennisgeving dat de gemeente in de kosten voor keuringsdienst voor waren voor 1925 is aangeslagen op f 529.90 Schrijven van den Pensioenraad dat ten behoeve van Dr. Maijer, voorheen genees kundige alhier, thans te De Bildt, een be drag van f 150 voor inkoop voor pensioen moet worden gestort. Benoemd'bedrag is door den betrokken verzekerde gestort en komt Voor in ontvangst en uitgaaf on do Tekening. Verslag van den keuringsdienst voor waren te Leiden over het laatste kwartaal 1924. Verslag van de commissie tot wering van schoolverzuim over 1924. Voor wat het gedeelte Dorp. betreft bliikt uit het rapport dat absoluut verzuim niet voorkwam. In 82 gevallen heeft betrekke lijk schoolverzuim plaats gehad, waarbij bleek4 dat goede voorlichting hoog noodig is. Voor wat den Bijndiik betreft kwamen 24 gevallen van schoolverzuim voor, waar van de grootste helft verhand hield met de wijziging der wet. -Mededoeling van alle leden van de commissie tot weving van schoolverzuimdat zij de herbenoeming aannemen. Al deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Voorts is ingekomen een adres van eeni ge bewoners van de Hoogeveenscbe weg met verzoek tot grenswijziging. De voorzitter deelt mede dat B. en W., gelet op de moeilijkheden daaraan verbonden, aan Ged. Staten hebben geadviseerd hierop niet in te gaan. Van Ged. Staten is, na door hen gedaan onderzoek, de mededee- ling ontvangen dat geen mc/lowerking hiertoe zal worden verleend. Goedgevonden wordt hierop niet in te gaan. De Nat. Commissie tegen het alcoholis me vraagt verlaging maximum aantal ver gunningen. Naar het getal zielen in de ge meente mogen er hier 16 gelegenheden voorkomen en er bestaan er 8. waarvan 4 op het dorp en 4 aan den Rijndiik. Over eenkomstig een voorstel van B. en W. wordt besloten het adres voor kennisgeving aan te nemen. Eveneens wordt besloten in zake een adres van den Raad der ge meente Heemstede voor annexatieplannen. Komt aan de orde: Concessie-aanvrage tolheffing Gemeeneweg met nieuw tarief De Voorz. zegt, dat het bestaande tarief, dateerend van bet jaar 1641, dus voor on zen tijd niet gangbaar meer is. Bezwaren tegen concessie zullen wel niet worden ge maakt wegens de enorme kosten die bet onderhond van den weg veroorzaken. Vol gens het nieuwe tarief zal zijn verschul digd: voor elk los* paard, muildier of ezel 7/4 cent: voor elk rund 5 cent; voer elk schaap 1 cent voor elk varken 1 '-4 cent; voor elk kalf 2 $4 cent. Vervolgens voor een rijtuig met twee wielen of een slede be spannen met één paard of ezel 15 cent; voor elk aangespannen paard of ezel méér 7/4 cent; vcfor een rijtuig met vier wielen, bespannen met één paard of ezel, twintig cent; voor elk aangespannen paard of ezel méér 7J4 cent: wanneer twee of meer ril— of voertuigen aan elkaar zijn gekoppeld, wordt bovendien voor iejjer paar wielen betaald 10 cent; voor oen motorrijwiel, al dan niet bereden wordende, zonder zijspan 10 cent; voor idem met zijspan 15 cent: voor een personenauto 20 cent: voor een vrachtauto met vier wielen, zwaarder dan 1000 Kg. 30 cent; voor een vrachtauto met zes wielen 40 cent; voor een aanhangwa gen van een vrachtauto 30 cent. Vrijdom van tol wordt verleend aan leden van het Koninklijk Huis. aan do ITeeren of Vrou wen van de Heerlijkheid Hazerswoude, aan hen die krachtens Koninklijk besluit recht op vrijdom van tol hebben, en aan de ingezetenen van Hazerswoude. De laatst genoemden hebben echter géén vrijdom van tolgeld ten Aanzien van openbare midde len tot vervoer van personen, vallende on der de wet van den 23sten April 1880, S. 67. zooals die bii latere wetten is gewijzigd. Daarvoor zijn zij wel tolgeld verschuldigd. Voorts strekt de vrijdom van tol aan inge zetenen der gemeente Hazerswoude zich niet verder uit. dan tot hetgeen eigendom van hen is of krachtens huur of pacht bij hen in gebruik is. Onder „in gebruik krachtens huur of pacht" wordt niet ver staan liet een enkele maal gebruiken. Na gehouden bespreking, waaraan door alle leden wordt deelgenomen, wordt besloten volgens voorstel van B. en W. De Voorz. dfelt mede, dat van de familie Esmeijer een verzoek is ingekomen om ontheffing van de verplichting tot pacht van tuinland aan den Gemeeneweg, loopende tot 31 Dec. 1925. B. en W. stellen den Raad voor in de bijzondere omstandigheden der familie, hiertoe over te gaan. Aangezien de heer Verhaar had voor gesteld voor den tijd van 4 jaar tegen den zelfden prijs het tuinland en ook een ge deelte van de hermen langs den Gemeene weg, voor een gezamenlijk bedrag van f 65 per jaar onderhandsch te willen pachten, stellen B. en W. voor hiertoe over te gaan. De heer Jac. van Beek zou 't voor stel van B. en \V. eonigszins willen wiizi- gen, wat echter, na door den heer P. F. Vee- lenturf helder te zijn toegelicht, met algc- meene stemmen wordt aangenomen. De Voorz. deelt mede, dat de pachter van het grasgewas van Spoor- tot Galgbrug ontheffing had aangevraagd. Besloten wordt dit verzoek in te willigen en dit ge deelte voor den tijd van vier jaren bij in schrijving te verhuren. Vervolgens komt aan de orde: Overeen komst voor een bergplaats van een slangen wagen in de deLoete. De Voorz. zegt, dat de iheer T. Wezelenburg zoo bereidwillig was geweest een gedeelte van een zijner loodsen te geven tot berging van den slangenwa gen. Gewenscht is echter een overeenkomst aan te gaan met den eigenaar en daarom stellen B. en W. den Raad voor om voor den tijd van 5 jaar een contract met den heer Wezelenburg aan te gaan voor deze localitèit en daarvoor per jaar uit te kiezen een bedrag van f 20, met het recht van 1 jaar te voren opzegging. Aldus be sloten. De Voorz. deelt mede, dat B. en W. het gewenscht achten, in verband met wijzi ging in de strafverordening, een commis sie van drie leden uit den Raad te benoe men vóór deze zaak. Na gehouden stemming worden biertoe benoemd de beeren M. Heijker, Jac. van Beek Szn., en C. Patijn. De twee eerstgenoemde hoeren verkla ren zich hiertoe bereid, terwijl aan den heer Patijn kennis van zijn benoeming zal worden gegeven. Goedgekeurd wordt af- en overschrijving begrooting 1924. De Voorzitter merkt hierbij op dat sommige personen vaak al te.lang wachten met het indienen van bun rekening en hierdoor vertraging en moeite wordt veroorzaakt, die belemmerend werken moet op oen goe de regeling van zaken. Do heer D. Bui tenhuis acht het zeer gewenscht dat de rekeningen op tijd worden ingediend om vertraging te voorkomen voor hen die op tijd inleveren. De voorzitter en de heer P. F. Veelenturf achten de 'beste oplos sing hiervoor een datum vast ,te stellen, waarop het moet zijn geschied. Het sup pletoir kohier hondenbelasting over 1924 wordt aangevuld met een bedrag van f 14.50 en het primitief kohier- hondenbe lasting over 1925 voorloopig vastgesteld op f 606. Bij de rondvraag informeerde de heer C. A. v. Dam of het niet mogelijk is op een anderen dag raadsvergadering te houden, daar de Dinsdag voor hem zeer moeilijk is op tijd ter vergadering te zijn. Na gehou den bespreking blijkt dat hierin moeilijk verandering kon worden gebracht, waarbij de Voorz. echter belooft met het bezwaar van den heer v. Dam rekening te zullen houden bij het behandelen der agenda. De heer J. Brugman zag gaarne nu de begroo ting door Ged. Staten is goedgekeurd, een exemplaar daarvan tegemoet. Niemand der lpden meer het woord verlangende, sluit de Voorz. de vergadering. Bouwplan. Uit goede bron vernemen wij, dat alhier een bouwplan bestaat met het doel een 25 .of 30 tal woningen te bou wen tegen een huurwaarde van f 2.75 a f3 per week. Het blijkt de bedoeling te zijn om ieder in de geTogenheid te stellen, om na 5 of 7 jaar een huis op eigen naam te hebben. Het doel lijkt ons heel mooi, maar of dit iets is voor Hazerswoude, zal de'toekomst moeten leeren. De onderne mers wenschen wij echter gaarne succes. ACADEHI!E-NIEI£W5 LEIDEN. Geslaagd voor het candidaats- examen wis- en natuurkunde (La K) Mej. A. Prins (Den Haag) en de heeren J. J. Hagensicker (Den Haag) en Jac. All (Den Haag); (La A) D. N. v. d. Neut (Rotter dam). STADSNIEUWS Een conflict bij de N. Z. H? De Ned. Ver. van Spoor- en Tramweg personeel verzoekt ons bet volgende op te nemen: Wij oordeelden het aanvankelijk ge- wenschter, om over een bepaald verzoek, door ons Hoofdbestuur tot do Directie der N. Z. H. gericht en dat betrekking heeft op de arbeidsvoorwaarden van het perso neel, geen nadere mededeelingen aan de pers te doen. Alleen een communiqué van do te Haarlem gehouden nachtvergadering met een sobere mededoeling meenden wij om aan de publieke belangstelling te vol doen, een correspondentie-bureau te moe ten aanbieden. (In weinig bladen slechts onverminkt of in extenso geplaatst.) Te veel publieke belangstelling hoe goed ook bedoeld is soms wel eens een hin derpaal om tot onderhandelingen te gera ken of tot overleg te komen. Maar nu de Oprechte Haarlemsche Cou rant van Zaterdag 7 Maart een mededec- ling heeft van de „andere zijde" achten wij het nuttig het publiek over den juisien stand in te lichten. We willen opmerken dat wij de hoop koesteren dat de in de O. H. C. bedoelde beer niet een lid der Directie is, wijl uit zijn mededeelingen en opvattingen blijkt, dat hij op geruchten enz. enz. een oordeel vormt en mededeelingen doel die met de waarheid in flagrante tegenspraak zijn. GEMEENTELIJKE AANKONDIGING GEMEENTELIJKE VISCHVERKOO? Aan den Gemeentelijken Visckwinh' Vischmarkt 18, tel. 1225, is DONDERDv verkrijgbaar: SCHELVISCH a O]» ƒ0 40; SCHOL a 0.16—0.18-/ GEH. KABELJAUW 0.30 por poLj HARING en IJBOKKING a 005 stuk. N. C. DE GIJSELAAR, Leiden, 11 Maart 1925. Katholieke Agenda LEIOEN. Woensdag. R. K Bond van Transports beiders „Sint Bonifacius", Bonds gebouw, te 8 uur. Woensdag. R. K. Bouwvakarbeidcrslwuj Bondsgebouw, te 8 uur. Woensdag. Dioc. Vereen, van R. K. Bij Onderwijzers, afd. Leiden enOu streken. „In den Verguldt» Turk", .te 61 uur. Woensdag. R. K. Kleermakcrsgezellq Bondsgebouw f,e 8 uur. Woensdag. Missieclub „Sancta Maria' Hooj gracht 18, tc 7 uur. Woensdag „Genootschap van den Stiili Omgang", St. Jozefgezellenver, 8.15 uur Donderdag. R. K. Metaalbewerkers, gebouw, te 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagdi® der apotheken wordt van Maandag 9 tolt met Zondag 15 Maart a.s. waargenomi door de apotheek van den heer IT. J Proot, Maarsmanssteeg 17, Tolef. 435. Wij laten onbesproken alles wat in 1 artikel is aangevoerd, we zeggen er slee; van, dat het weinig origineele mededeelt gen zijn. Bij ieder tram-copflict hebbent dezelfde argumenten, soms zelfs juist geformuleerd, vernomen. En iedere si king die wij bij de trams voerden is d>: ondanks gewonnen. Maar laat ons direct verklaren, dat opzet van onze actie niet de staking Het is niet onze methode om een staking te zetten en daarvoor enkele cischcn telt muieeren. De staking wordt door ons ai gemerkt als het uiterste middel en to-:; past als de omstandigheden daartoe dwt gen. Anders niét Het conflict of het echter een eoi f 1 i c t zal worden is ons evenwel vols! gen onbekend l^j de N. Z. H. is zoo: Driemaal heeft het personeel versleelii ringen geaccepteerd. Eenmaal den arbeii tijd rakende, tweemaal met betrekking cle loonregeling. In November 192-4 gaf Directie te kennen dat de mogelijkheid v een derde loonsverlaging niet uitgeslol was. In Februari deelde zij mede dat er n Juli of Augustus een nieuwe löonregcli zou komen, zonder dat hierbij werd 4 degedeeld, dat deze géén verlaging in a houden. Is het nu zoo onbehoorlijk, vragen om te trachten deze verlaging te kcercni de loonen op te voeren. Wij zullen, om g prikkels te voorschijn te roepen, de nu taald wordende loonen hij deze Maalscjl pij niet publiceeren. En den we.rkelijkeu s beidstijd niet melden. Deden wij het we zijn er van overtuigd, dat ieder do lijkheid van het door óns gevraagde zou i kennen. We hebben op Vrijdag 6 Maart oi wenschen de Direvtie toegezonden en ovi leg over deze wenschen gevraagd. Wij trouwen, dat de Directie, minder geagitei dan de bedoelde heer in de tram, zich d geen geruchten zal laten beïnvloeden, ma zooals hij de N. Z. H. steeds geschiedt, overleg met ons zal nlegen. Kerkbsricht 3c Grde Morgen, Donderdag 12 Maart, des i gens te kwart voor acht gezongen uitval en Vrijdag, 's avonds na het'Lof van 71 franciscaansche rozenkrans voor de i Helena Petronella van Benten Tegelaar Ernsiig ongeluk. Bij het schoonmaken van een slcew in de Kalkzaudsteenfabrïek aan de Bi kade is gistermiddag een vrij ernstig1 geluk gebeurd. De 19-jarige T. Spdiei M. W. de sleenpers aan het schoonmal was, werd door een stuk i jzer zoodairg gen de borst geslagen, dat er een emd vleeschwond ontstond, terwijl hij b(W dien een verstijfden arm opliep. Door E. H. D. werd hij naar het Diacones huis vervoerd. Bij tijds gered. Gistermiddag geraakte de 4-javige S A. spelenderwijze in den Oude Vest te ter. Op het hulpgeroep van een orrbeK gebleven vrouw kwam de 23-jarige J- wonend aan de Voldersgraeht. toegesj die met behulp van een ander het. kind het water wist te halen. Het werd be* teloos binnengedragen in de K'tidft waarschool aldaar, alwaar de kapp# gedurende 10 minuten de kunstffll ademhaling toepaste, waarna l^t weer tot bewustzijn kwam. De dokter den E. H. D. nam het kind for obsefl mee naar het Aead. Ziekenhui.1; D? stand is vrij goed. Te rtv'm 12 uur gistermiddag is jarige wagenpoet sot A v d. Sch dier tramremise der N. Z. H. T. M. bcz'2 geweest met het schoonmaken v:in wagen, over een put gesprongen, 'oW go waarvan hij met de borst op viel en eenige schaafwonden nan <k' nen op liep. Door den F., H D v.op naar zijn woning vervoerd. Gisteravond is er een begin van ontstaan in een schuur»»» achjfr„^ ning van W. v. Sch. in de Goh» Oorzaak was het omvallen van een dende kaars. De bewoners bhiscbw

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2