ALS GIJ STRAKS WINNAAR ZIJT 41ste Hit! OP IT AANBREIEN DE NIJVERHEID iin DE STER f 10.000-, f 7Ï00.-. 15009-, f 50EO- 2011 andere PRflCHI-POEflëU „PCPIILM IffiMlfll" KERKNIEUWS Het Groot-Seminarie der Priesters van liet H. Hart te Liesbosch-Princenhage. yiering van het 12/4-jarig bestaan. De Priesters van het H. Hart zijn in het land lang geen onbekenden meer. Gedenkt hun eerste Hoilandsche stich ting: het Juvenaat te Bergen op Zoom, op het eind van het jaar z'n 25-jarig bestaan, het Groot-Seminarie vierde op 10 Maart a.s. zijn koperen feest! In het kort geven •jvij u de wordingsgeschiedenis van dit ikJooster, welke, als bij alle kloosters, den stempel der Goddelijke Voorzienigheid draagt. Vroeger was het Seminarie een ho tel voor pensiongasten, die den zomer in het Liesbosch kwamen doorbrengen. Door de beruchte wet op de Congregaties uit Frankrijk verdreven, werd het hotel ge kocht door Zusters uit Rouaan, die door bijbouwing van een vleugel en rectoraat het omschiepen tot een klooster. In 1910 keerden ze weer naar Frankrijk terug en het klooster bleef leeg wachtend op nieuwe bewoners. In 191f werd door Rome een eigéö Holalndsche provincie der Priesters van het H. Hart opgericht. Spoedig werd door de toenmalige overheid uitgezien naar een geschikt verblijf, waarin de fra ters-studenten die tot nu in Leuven studeerden hun theologische studies in het eigen land konden voltooien. Door een merk waar digen samenloop van omstan digheden kregen de Paters kennis van het leege klooster te Liesbosch; de noodige schikkingen werden getroffen. Z. D.-H. Mgr. Leyten z.g. gaf zijn hooge toestem ming en de stichting van het Groot-Semi narie kreeg op 10 September 1912 offi cieel d'r beslag. De korte tijd van het bestaan is niet zonder wederwaardigheden geweest. Goed en wel ingeburgerd, brak de groote oorlog uk met z'n onvermijdelijken terug slag op de vitale belangen van .een pas-ge slicht klooster, zonder eenige andere in- komsten dan de milde giften van vrome ge- vors. De eerste oorlogsjaren vooral waren moeilijk. Het duurde niet lang of het be slaande huis werd te klein. Met bouwen kon echter .niet eerder aangevangen wor den dan in 1920. Een nieuwe zijvleugel was het resultaat van lang wikken en we igen. Dank zij den gTOoten toevloed van roepingen, wordt het huis wéér te klein! Reeds vele priesters mocht het Semina rie afleveren, vooral aan de missies. Over al: in Sumatra, Congo, Brazil Zweden en Finland, werken priesters, die hier hun theologische opleiding ontvingen. Onder 'hen noemen we alleen den apost.. Prefekt van Bengkoelen, Mgr. Smeets. Van de oud professoren mogen we zeker niet vergeten Z. D. H. Mgr. Buckx, apost. vie. van Fin- land. Het rijk-verluchte periodiek „Missie- stemmen", dat gratis gezonden wordt aan alle weldoeners, onderhoudt het contact tusschen de missionarissen en hun weldoe- nors in het vaderland. De alom bekende OH. Hart.-Missiekalender heeft ook z'n oor- sprong in het Seminarie gevonden, waar enkele j^ren^ tejnig de missjeprocuur ge vestigd was, welke nu is ondergebracht in het klooster aan den Walenburgefweg te Rotterdam. Aan de oude roeping van het pension- hotel „Huis ten Bosch", is het Seminarie niet ontrouw geworden. Alleen heeft ze die vrat vergeestelijkt. Zoo werd de laatste ja ren in de Augustusmaand, in het Semina rie een retraite gegeven voor de heeren van het Sint Franciscus-L'efdewerk der groote steden, waarvan in Amsterdam en Rotter dam de geestelijke zorg door Z D. H. Mgr. Calb'er aan de Priesters van het H. Hart werd toevertrouwd. Het kleine zaadje, 25 jaar geleden door de jonge Congregatie uitgestrooid in den goeden Holalndschen grond, is onder Gods ipildslen zegen uitgegroeid tot een rijk- dragenden boom, waarvan het Seminarie te Liesbosch 'n sappige vrucht is. „Msbd." Ingezonden Stukken JBuiten verantwoordelijkheid der Redactie) Bakkersnachtarbeid Mijnheer. Beleefd verzoek ik u plaatsing van dit stuk in ons veelgelezen dagblad. Bij voor baat mijn hartelijken dank. Over bovenstaand onderwerp is in onze couranten reeds veel geschreven en wreven. Maar wij gelooven niet dat het kwaad kan het nog eens nader uit te leg gen. Zooals velen weten, wordt er door den klein-patroon geijverd om het aanvangsuur een uur te vervroegen. Is dit aanvangsuur nu 6 uur, de klein-patroon wil dit ver anderd zien in 5 uur. De tegenwerking door de gezellen, Katholiek,'Protestautsch of Modern, is echter groot. Ze roe pen er schande over, dat op deze wijze een aanslag wordt gepleegd op hun nachtrust. Hoe moet. men dat uitleggen? In bakkerijen met pi eer dan 6 man perso neel mag de arbeid aanvangen om 5 uur, terwijl in bakkerijen met meer dan 9 man die arbeid om 3 uur mag aanvangen. Dit schijnt evenwel voor de gezellen geen nachtarbeid te wezen. Maar nu de klein- patroon een uur vroeger wil beginnen roept men daar schande over, terwijl de gezellen zelf toegeven, dat, als men om 6 uur begint met de deegbereiding, men om 10 uur geen versch brood kan hebben. Inde Bakkerscourant verklaarden de ge zellen, dat, als men om 3 uur begon, men pas om 8 uur brood had. Dus een berei ding van 5 uur. En nu moet de patroon het maar in 4 uur doen. Ook worden door de. Bakkersgezellenbonden do vakvereenigin- gen in den arm genomen, zooals Metaalbe werkers, Transportarbeiders enz., enz. Wat hebben die menschen nu verstand van de arbeid in broodbakkcrijen. In een 26 Febr. te Den Haag gehouden 'debatvergadering verklaarden de gezellen zelf dat men om 9 uur in de groote bakke rijen reeds met de beschuit of koek bezig was, terwijl dan de klein-patroon nog aan het ploeteren is om te 10 uur brood te heb ben. Dit noemen de. gezellen zeker wel bil lijk. Nu.de 5 uur actie binnenkort voor de Kamer komt, gaat alles er tegen in verzet en schreeuwt men dat men den nacht arbeid weer in wil voeren. En het licht- geloovige publiek neemt dat direct als waarheid op. Wie willen echter de nacht arbeid terug? De groot-fabrikanten! On langs toch heeft men in de courant kunnen lezen dat de groot-fabrikanten aan den Minister een schrijven hebben doen toe komen, waarin onder anderen stond: 1 De deegbereiding te mogen aanvangen om 8 uur n.m.; 2. De afschaffing van het verkoopverbod. Wat punt 1 aangaat heeft men van de zijde van de gezellen nog niet veel verzet gemerkt. Dus de heeren vinden dit zeker geen aanslag op hun rechten en nachtrust. Tres bien! Wat, punt 2 betreft, men zou hierdoor een niet na te loopen concurrentie krijgen. Nu reeds staan de loopers der groote fa brieken om 9.30 uur met hun geladen wagens te wachten op klokslag 10 uur, ter wijl de klein-patroon dan nog geen brood ueeft.. Jawel het publiek is er wel van ge diend. Maar de klein-patroon kan dan wel inpakken want die kan niet zoo vroeg op straat zijn met zijn brood. Reeds verschei dene Kamerleden hebben wij over dit onderwerp gesproken en eenigen zegden dan ook hun medewerking toe. Toch doet het pijn als men er dan een hoort zeggen (n. b. een Katholiek en een afgevaardigde der arbeiders) „het spijt ons, mijnheer, maar het groot bedrijf heeft onze steun harder noodig. Wordt die steun niet ge geven, dan beloopen we de kans dat de groote steden den een of andere tijd zon der brood zitten door staking enz.") Wat een doorzi,cb(. Als de. gezellen in de groote fabrieken staken heeft het grootste deel geen brood en de klein-patroon wel! De klein-patroon vraagt om zijn reeht en krijgt dit niet. Reeds hebben eenige hunner deze wet overtreden en werden beloond met.... (Is het niet ten hemel schreiend) met gevangenisstraf, omdat ze wilden werken. En dit alles noemt men recht. Gezellen, jaren geleden hebben we samen gestreden tot afschaffing van den nachtarbeid. Ook wij willen deze niet terug. Maar gun den patroon het uur vroeger beginnen. SPECTATOR. De Veilingloods. Hooggeachte Redactie. Beleefd verzoek ik u voor het volgende eenge p!aatsru:mte, waarvoor ik u bij voorbaat mijn dank zeg. Bij de uiteenzetting van het standpunt van B. en W. inzake de verhuring Veiling- loods door den Voorzitter in de Raadsver gadering van Maandagavond, hoorden wij de opmerking, dat de kwestie nuchter be keken behoort te worden en in zijn ant woord op hetgeen de verschillende sprekers ter verdediging van het ingekomen adres hadden betoogd kon deze toch niet nalaten de stemming te beïnvloeden door „heel ter loops" even mee te deelen dat de.'kooplie den ook hét verlangen 'hadden uitgespro ken om de loods ie.verhuren aan„Ons Be lang". 'Uit dat „heel terloops meegedeelde" zon der eenig voorop gezet doel zou kunnen ge constateerd worden, dat de kooplieden in 't algemeen dien wenseh hadden uitgespro- ken en dat, geachte Redactie, is niel het geval. De »koopIieden'orgairi.«atie omvat slechts 40 procent der gezamenlijke kooplieden die gewoon ziin aan onze veih'ng te kno pen en ik kan u verklaren dat zoo n:et alle dan toch zeer vele der niet-georgani seerde koop!eden óns meerdere malen hunne sympathie hebben betuigd met de door ons gevoerde- actie als te zijn mede in hef. belang der kooplieden, bij welke sym pathiebetuigingen er ook vele waren van de georganiseerde kooplieden. Ik kan het u nog krasser zeggen! Toen wij, tuinders, de actie twee jaren geleden zijn begonnen, ondervonden wij zeer veel steun van de z:j- de .van het Bestuur der kooplieden. ZelfsS heeft dat Bestuur mei ons meermalen ge confereerd om middelen te beramen, dat die actie „verplicht veilen" een spoedig vól el dig succes zou worden. En ik herin ner mij dat op een dier conferenties is besproken de mogelijkheid van een ..boycot" van „Ons Belang" wat het koop lieden-bestuur n'et durfde doorzetten om dat haar organisatie een te ge^'ng per centage der kooplieden omvatte. Die mede werking is gebleven tot de afgeloopen zo mer. toen tusschen omlevgefeekende en het bestuur der kooplieden een geschil is ont staan over de leiding der vePincaaneele- genheden, bij het afwijzen van een be paalde koop*, waarvan bij onderzoek bleek, dat het kooplieden-bestuur ongelijk had, waardoor een poging tot staken van de zij de der hooibeden totaal mishilde, die nu dit échec wilden wreken op den Veilmg- 1 eider tevens voorz'fter der T, T. P. V Deze 'persoonlijke veete is het geweest die dat zelfde bestuur heeft bewogen bij de Kamer van Koophandel een adres aanhangig te maken in de kwestie der verhuring, dat daarbij de zijde koos van ..Ons Belang", welke vereeniging hef eertijds wilde „boy cotten" omdat z:j door het met-meewerken aan het verplichte veilen de belangen der knoniieden tegenwerkte. Tiet geachte Raadslid, de heer W:lmer, mocht, wel spreken van opwekken dpr hartochten buiten den Raad, want. hoe is anders té verklaren de plotselinge draai die het kooplieden-bestuur heeft genomen bii hef behartigen der belangen van z::n leden door het uitspreken van den wenseh. dat de loods verhuurd zou worden aan „Ons Belang" en daarmede de belangen van zijn organisatie verkocht aan eene vereeniging.-d'e. nu z\i in 't bezit van de loods is gekomen, het ..verp' cht veilen" heeft laten varen, zoodat dus de kooplieden in de toekomst weer de goede producten de veiling voorbij zullen zien gaan en te vreden mogen zijn met wat haar als over schot wordt aangeboden. Wij vertrouwen echter dat de kooplieden in 't algemeen een nuchtere kijk op hunne belangen zullen hebben en zij bij die vereenig'ng zullen blijven koopen. die bun de keuze voorzet van haar geheele product, al is bet. dat dit niet meer aan de oude veiüingeloods zal 1 worden aangeboden. Dat de kooplieden, buiten de hierboven bedoelde, hunne nuchterheid mogen be houden, zooals zij dat steeds hebben ge daan, is het doel, dat ondergeteekende met dit stukje wenscht té bere'ken. U nogmaals hartelijk dankzeggend voor de verleend© plaatsruimte. Met de meeste hoogachting, A. J. DE GRAAF, Veiling1e:der aan de Boommarkt tot en met 31 Maart a.s. RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE LEIDEN. De Kantonrechter te Leiden heeft ver oordeeld: Wegens dronkenschap: G. J. S. f 1 of 1 dag hechtenis; wegens overtr. der IJkwet: J. F. K. f 0,50 of 1 maand tuchtschool; wegens overtr. van het motor en rijw. regl.: I. A.; H. de L. ieder tot f 3 of 3 dagen hechtenis; G. H. Leiderdorp f 0.50 of 1 maand tuchtschool; wegens overtr. der Pol. Verord. der gem. Leiden: C. H. f 1 of 1 maand tuchtschool; J G. M. B. f 0,50 of 1 maand tuchtschool; A. B. F. f 1 of 1 dag hechtenis; J. B. S: f 2 of 2 dagen hechte nis; G B. f 0.50 of 1 dag hechtenis; we gens dronkenschap: P. A. L. Noordwijk f 5 of 5 dagen hechtenis; A. H. C v. S. f 3 of 3 dragen hechtenis; H. K.; J. S.; H O.: J. W. W. ieder tot f 3 of 3 dagen hech tenis: P. L. zwervende; A. v. N zwerven de ieder tot f 5 of 5 dagen hechtenis; J. F f 2 of 2 dagen hechtenis; K. de G. Hoorn f 5 of 5 dagen hechtenis; W 8. zwervende f 5 of 5 dagen-hechtenis: W. S. f 3 of 3 dagen hechtenis: E. D. V. f 1 of 1 dag hechtenis; G; C. f i of 1 maand tucht school: W. T. f 2 of 2'dagen hechtenis; A: M. Katwijk aan Zee: W W. Noordwij- icèrhout; N. S. Noordwijk; A. M.; J de R.: E. E. de W. allen zwervende, ieder tot f 5 of 5 dagen hechtenis'; L. Z. zwervende f5 of 5 dagen hechtenis; wegens loopen op verboden grond: J. T. A. Noordwijk; A S. ieder tot f 3 of 3 dagen hechtenis; J. v. B Katwijk aan Zee f 5 of 5 dagen hechtenis; T. K. Zandvoort.f 3 of 3 dag hechtenis; M. Z. Rijnsburg f 3 of 3 dagen hechtenis; G. v. D. Zandvoort; F. M. aldaar; A. W. Noordwijkerhout; J.~K. aldaar; G. W al daar; J. v. d. B. aldaar; J. v. d B. Noord wijk ieder tot f 5 of 5 dagen hechtenis; L V. V. Noordwijk f 3 of 3 dagen hechtenis: wegens als schipper de voorschriften niet in acht nemen ter voorkoming van aanva ring: J. J. Utrecht f 5 of 5 dagen hechte nis: B. S. Noorden f 5 of 5 dagen hech tenis: wegens overtreding der arbeidswet: A. Th. C. 2 maal f 2 óf 2.maal 1 dag hech tenis; G. S. f 2 of 2 dagen hechtenis; we gens overtreding der Motor- en' Rijwielwet: A. J. B. Noordwijk aan Zee f 0.50 of 1 dag hechtenis; wegens overtreding van het Motorkcnteekenbesluit: B. J. H. Oude We tering f 10 of 10 dagen hechtenis; F. L. v. T. HiUegbm f 10 of 10 dagen hechtenis; C. S. W A. van D. ieder tot f 3 of 3 dagen hechtenis; wegens, te snel varen: J. V.; G J. Sch.; A. H. zwervende, ieder tot f 3 of 3: dagen hechtenis wagens varen .zonder, vergunning:, T. R. Leiderdorp; W. van D. Zoeterwoude, i.eder tot f 3 of 3 dagen hechtenis; G. D. Noordwijk aan Zee f 5 of 5 dagen hechtenis; D. K. Nieuwkoop f 3 of 3 dagen hechtenis; wegens overtreding van het Motor en Rijwielreglement: F. L. f 1 of 1 dag hechtenis; M. D. geen straf toegepast; P. E. J. P. f 3 of 3 dagen hechtenis; Q. van B. f 0.50 of 1 maand tuchtschool: M. v. d. P. Katwijk aan Zee, geen straf toegepast: G. L. Noordwijk; P. S... aldaar: H, B. Koudekerk ieder tot f 3 of 3 dagen hechtenis; wegens overtr. der Pol. Verord. der gemeente Leiden: J. van D. Katwijk aan Zee maal f 2 of 2 maal 2 dagen hechtenis; H. de B. 2 maal f 1 of 2 maal 1 dag hechtenis: P. de L. f 1 of 1 dag hechtenis; H. V. f 2 of 2 dagen hech tenis; H. D. f 2 of 2 dagen hechtenis; P J. L. van B. Schipluiden f 1 of 1 dag hechtenis; H. 8. f 0.50 of 1 maand tucht school: P. M. V. fl of 1 dag hechtenis; G. de R. f 1 of 1 dag hechtenis; W. P. Apeldoorn f 10 of 10 dagen hechtenis-: H. R. W. Warmond f 10 of 10 dagen hechte nis;. G. van O. Oegfitgeest f 1 of 1 dag hechtenis: K. van der B. Katwijk aan Zee f 2 of 2 dagen hechtenis: wegens burenge rucht verwekken: P. v. d. Z.; G. v. d. Z. ieder tot f 1 of 1 dag hechtenis; wegens overtreding van het Motor en Rijwiel Regl.; J-. K. H. f 3 of 3 dagen hechtenis: W. J. II. B. Oegstgeest f 3 of 3 dagen hechtenis: J. van L. Veur f 1 of 1 maand tuchtschool: H. D. f 2 of 2 dagen hechte nis; TI. M. B. 2 maal f 1 of 2 maal 1 dag hechtenis; wegens overtreding der Politie Ver.ord. dor gemeente Leiden: M. B. f 2 of 2 dagen hechtenis; H. J. F. Voorschoten f 1 of 1 dag hechtenis: J. H. M. geen straf toegepast'; G. A M.; P. v. d. Z.; ieder tot f 1 of 1 dag hechtenis: G. B. f 0,50 of 1 dag hechtenis; W. G. R. 2 maal f 2 of 2 maal 2 dagen hechtenis; R. P. f 2 of 2 da gen hechtenis;' wegens overtreding der ar beidswet: II. C. L. Noordwijk f 3 of 3 da gen hechtenis; wegens overtreding der Jachtwet: J. K.- Rijnsburg 2 maal f 5 of 2 maal 5 dagen hechtenis: Th. V Noordwijk f 3 of 3 dagen hechtenis: wegens overtd. van de Motor en Rijw wet: J. W. E. v. d. W. Noordwijk f 10 of 10 dagen hechtenis; H. W v. d. B. Leiden f 10 of 5 dagen hech tenis: J. K. Leimuiden f 3 of 3 da een hechtenis: W. van L. Wassonaéft f 3 of 3 dagen hechtenis: wogens overtreding van het Moforkentcekenbesluit: P. S. Amster dam f 5 of 5 dagen hechtenis; C. S. W. f 10 of 10 dagen hechtenis; W. F. S. f 10 of 10 dagen, hechtenis: wegens te snel va ren: M. van G. de Lier f3 of 3 dagen hechtenis: G. N. Haarlem f 3 of 3 dagen hechtenis: wegens varen zonder vergun ning: E. R. Leiderdorp f 3 of 3 dagen heoh ten is; wegens overtreding van hef Motor en Rijw. regl.: A. J. K. Noordwijk f 3 of 3 dagen hechtenis; 'J. N. W. f 2 of 2 da gen-hechtenis: J. van A.; P. J. v. d. V. J. S. Z.: W. J. V. Katwijk aan Zee: P. P. van R. Noordwijk aan Zee; J. S. Leider dorp, ieder tot f 3 öf 3 dagen hechtenis; A. 8. Leiderdorp f 1 of 1 dag hechtenis; W. VT. O Sassenheim f 2 of 2 dagen hechte nis; W' cens overtr. der Pol. Verord. der gem. Leiden: W F f 2 of 2 dagen hech tenis; G. B. f 0,50 of 1 dag hechtenis; J. G. van R. Wassenaar; G. D. K. Zoeter woude, ieder tot f 10 of 10 dagen hechte nis; W. H. Noordwijkerhout f 1 of 1 dag hechtenis; H. de N. f 2 of 2 dagen hech tenis; wegens een trekdier onbeheerd la ten staan: Th. v. d. V. f 1 of 1 dag hech tenis; wegens overtreding der arb. wet: G. O. Katwijk aan Zee 10 maal f 1 of 10 maal 1 dag hechtenis; wegens overtreding van het Motor- en Rijw. regl.: J. P. M. de G. f 3 of 3 dagen hechtenis; wegens over treding der Pol. Verord. der gem. Leiden: H. H. f 1 of 1 maand tuchtschool; J. van W. f 1 of 1 maand tuchtschool; T. B. f 1 of 1 dag hechtenis; C. A. M. f 2 of 1 dag hechtenis; wegens het opgeven van een valschen naam: H. H. f 3 of 1 maand' tuchtschool; wegens als opkooper geen re gister bijhouden: J. L. f 10 of 5 dagen; wegens burengerucht verwekken: J A. V. f 3 of 3 dagen hechtenis; wegens overtr. der Motor- en Rijw.-wet: G. G. G. f 3 of dagen hechtenis; G. E. E Den Haag f 3 of 3 dagen hechtenis; wegens overtreding der Jachtwet: W. v d. A. Hillegom; J. D. Azn. Noordwijkerhout; J B. Noordwijker hout, ieder tot f5 of 5 dagen hechtenis; M. K. Noordwijkerhout 2 maal 5 gulden of 2 maal 5 dagen hechtenis; A. T) Pzn Noordwijkerhout f 10 of 5 dagen hechte- J. van K. Noordwijk f 15 of 15 dagen hechtenis; wegens varen zonder vergun ning: H. J K. Leiderdorp; H J K. aldaar ieder tot f 2 of 2 dagen hechtenis; wegens overtreding van het Motorkenteekenbesluit Th. L. H. Noordwijkerhout f 3 of 3 dagen hechtenis; wegens overtreding van het Mo tor en Rijw. reglement: J. V f3 of- 3 da gen hechtenis; P. v. L. f 2 of 2 dagen hechtenis; W. K f 3 of 3 dagen hechtenis; C \V. L. f 2 of 2. dagen hechtenis; J. A. Noordwijkerhout f 3 of 3 dagen aecüteni wegens overtr. der Pol. Verord. der .^j meente Leiden: L. B. f 0.50 of 1 dag hech tenis; G. B. f 2 of 2 dagen hechtenis; V S. f 1 of 1 dag hechtenis; Th. p.; j v' ieder tot f 2 of dagen hechtenis; H. 8 Warmond; G. R P Aalsmeer ieder tot f j of 3 -dagen hechtenis; P. L. Alphen den Rijn; G. C. 8. Wnubrugi?e feder t„, f 2 of 2 dagen hechtenis; A. W. f 3 0f jj dagen hechtenis; J. G. K. Wassenaar fi of 5 dagen hechtenis; G. M. H. Den Haa» f 10 of 10 dagen hechtenis; D. H. R. guj! sum f 10 of 10 dagen hechtenis; W vanB Oegstgeest f 10 of 5 dagen hechtenis; F. van P f 1 of 1 dag hechtenis; C. C I f 3 of 3 dagen hechtenis; F J de C f j of 5 dagen hechtenis. In de zaak van W J G te Noordwjj, kerhout, beklaagd van overtreding Pol. Verord. der gemeente Leiden, de dagvaarding nietig verklaard. Waar geen woonplaats vermeld, is dea Leiden rtfïARKTBERICHTEN VOORSCHOTEN, 10 Maart. Vrije vil ling. Kippeneieren f 5.706.30. E« deneieren f 5.50f 5.60 per 100 stuks; I pen f 1.70f2; hanen f 1.30f 1.80; dei. ven f 0.20f 0.40; konijnen per stuk fl,J f 1.90 WOERDEN, 11 Maart. Kaas. Aanvo;! 25 kaaspartijen. Ie kwal. f 6265, j kwal. f 58—60; Met Rijbsmerk f 61-J Handel m^tig -X- van Kousen. 40 Haarlemmerstr. 40 Telel. 24 28. 6066 Aanbesteding op Woensdag 18 Maart, in vakken en in massa, van: Het bouwen van een Landhuis aan de Fruin- straat. Bestek en Teekeningen f4.—, restitutie f2.ver krijgbaar aan bet Bouw kundig Bureau J. W. REIJNEVELD> 6149b Cobetstraat 14. v.d. Weristraat No. 57 Hoek Leege Weristeeg. HEDEN ONTVANGENeen groote sorteering Dames- en Kinder- Hoeden-V ormen, in alle prijzen. Biedt zich beleefd aan voor het ver maken en vervormen van alle soorten Dames- en Hinderhoeden 6146b M. J. WIJSMAN. Nieuwkoop. Abonnementen en advertentiën worden aangenomen door Joh. v. d. Voorn Pz. van één der 4 Hoofdpremieën, zijnde of Gij trekt één der meer dan van f1000.-, f500-, f 100.-, f50.-, enz. op Uw Wat zal het U dan verheugen, Uw kan sen niet te hebben iaten voorbijgaan. jpif" Voor 2 luttele kv/ rtjas geven U de onovertrefbare „Populaire Amsterdammertjes" in de e k. -: behalve bovenstaande winstkansen, nog eens als buitengewone attractie, de kansen, naar j Driehonderd extra Premieën I BESTAANDE UIT: i 5 Singer-Trapnaaimachines of naar keuze van den win- 1 naar 185.in contanten. 1 10 Heeren- of Dames-Rijwielen naar keuze of elk f60. in contanten. 10 Pendulestellen met coupes of naar keuze elk f40. in contanten. 10 Pluche Tafelldeeden (maat naar keuze) of elk f25. in contanten 15 Rookstandaards of naar keuze elk f 15.m contanten. 50 fraai lederen Sigarenkokers of idem Damestaschjes naar keuze of elk f 10.— in contanten. 100 premiën van f5.in contanten. 100 premiën van f2.50 in contanten. ni| F Goederen worden voor onze rekening jil j I* franco huis afgeleverd. hLLL premiën zonder eenige korting TERSTOND betaalbaar. WACHT-K1ET! STELT-MIET-UIT IRP.AR-HAK5T-Ö "t-ST VQOR-ZIJ.ZlJK-USTVEr.KGCEIT-^ Nog verkrijgbaar na ontvangst van postwissel 50 cent of het veelvoudige daarvan, verhoocd met 10 cent voor porti-kosten, bij den Hoofdagent LLEUWENBUROH, v d Duyustraat '20, en bij de. Agenten: H. Zirkzee, Nieuwe Rijn G3; D. Ramp, N. Rijn 20; J. E. Zirkzee, Kort Rapenburg 2; D.' A. N. v. Wijk, Steensiraat 43; W. v. Leouwen, Janvossen- steeg 19; A. C. Zirkzee, Haarl.str. 250; Joh. Gharité Jr., j Morschstr. 51; J. E. v.d, Heyden, Mares. 34; L. v. Kwawegen, Trompstr. 34; te Warmond bij J. H.v. Egmond, Dorpstr. 137n. - te HazerSwou lo bij A. A. v. d. Togt, Westeinde 18, te Roeloi- arendsYeen'bij Theo 1'Ami.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 10