Je Leidsciie Courant" Derde Blad UITNOODICING Goedkoope Moderne Behangselpapieren. Vrijdag 6 Maart 1925 Program van Actie 1925. jjet handhaving, voorzoover niet reeds verwezenlijkt, van het program van 13 Mei 1922, worden voor de eerstvolgende legis latieve periode door de R. K. partij vooral da volgende punten op den voorgrond ge- eteld: 1. Handhaving en doorvoering der Christelijke beginselen in de huwelijkswet geving- 2. Handhaving, zoo mogelijk doorvoe ring, van de gelijkstelling van openbaar i bijzonder onderwijs. Zoo siioedig mogelijk invoering van het zevende leerjaar mede in verband met do Arbeidswetgeving. 3. Voortgezet herstel en behoud van het financieel evenwicht. Verlaging allereerst van die belastingen vrelie het zwaarst op de on- en minvermo genden drukken, of de noodzakelijke kapi taalvorming het meeste tegenhouden. ileer vrijstelling of aftrek voor groote gezinnen. Gele'delijke afschaffing van indirecte belastingen op eerste lovensbehoeffen. Vermindering van de successiebelasting bij vererving in de rechte lijn en in de eerste graden van bloedverwantschap. Invoering van verteringsbelastingen op middelen van gemak en weelde. Herziening van het bezoldigingsbesluit voorzoover daarin onbillijkheden of on juistheden voorkomen. 4. Krachtige medewerking met de plannen van den Volkenhond die met de voorstellen van Benedictua XV volko men overeenstemmen ter oplossing van internationale geschillen door scheidsrech terlijke uitspraken, en ter gelijktijdige en ffederzijdsche vermindering van bewape ningen. 5. De organisatie van leger en vloot dient beperkt te zijn tot hetgeen noodzake lijk is voor de handhaving der neutrali teit en de verdediging der onafharikelijk- he:d binnen de grenzen door eventueele internationale regelingen te stellen. Zoo mogelijk samenvoeging van de de partementen van oorlog en marine. 6 Bevordering van zoodanige onlw'k- lel'ng der arbeidswetgeving, dat steeds meer de regelingen be'reffeiide de ar beidsverhoudingen in bedrijf en onderne ming, getroffen kunnen worden door de organisaties van werkgevers en werkne mers. al of niet door spec-'aal daartoe ge- &P|lcozen college's, behoudens goedkeuring en toezicht door de overheid binnen de gren zen door de wet gesteld. Wettelijke regeling van de collectieve he'dsovereenkomst, inclusief.de moge lijk be'd lot verbn d en d-verk1 ar in g He uitvoering der social verzekeringen irorde. voorzoover mogelijk, opgedragen de samenwerkende organiset'es van werkgevers en arhe'ders. Met dien ver- ird|slande. dat de S'aat aansorakeliik is yoor dp uitthetal:ng der schadeloosstelling en ;ej dit Woep open staat op een buiten de partiien van overheidswege aangewezen rfirbter. Doorvoering der Arbeidswet 1919. naar nipfp de economische .toestand d!t moge lijk maakt. Dp belemmering van de vrijheid van frdsdiens (oefening neder gelegd in artikel van het Regeerinoisregloment voor Ned. Tnd'ë worde weggenomen. 8. Meer overheidszorg voor het behoud de schoonheid van stad en land. I UtiSO- EU TUIISBfflUtSy !r' WAT ELKE MAAND TE DOEN GEEFT. (Ie helft Maart.) Nadruk verboden. e_In Maart komt een algemeene herleving n de natuur. Trouwens, die herleving is it voorjaar al vroeg; eigenlijk is dezen rinter de natuur niet geheel in ruste ge feest: zij „werkte" steeds, zooals dé boer ?i Geregeld door was er groei waar te ne- - ien. Menigeen beeft bijv. nog lang van ijn spruitkool gegeten, en eet er nog van, erwiil ze toch, toen de herfst er reeds vol- aa P was, nog maar weinig te plukken gaf -r komt van nu. af weer volop werk. In leze maand gaat men denken aan bet leg 'of?n van vroe£e aardappels; aan het aaien van klaver, zoowel voor groenvoer jp0 v,00r hooiwinning en- groenbemesting; ig|0 an 't zaaien van haver, van zomerrogge r(je n Maartsche Gerst. Maar wat op den !g^ 5nen grond reeds kan, moet op anderen jjjj; rpnd worden nagelaten. Voor akkers en ainen. die nog verzadigd zijn van water, n ddt de spreuk: Haast U langzaam! Daar iep vroeg bewerken van den grond nadee- ip en geeft vroeg zaaien slechts teleur- telling. r n De een spit, de ander bouwt (ploegt) zijn (e fcker. Goed spitten is uitstekend, maar iaD »Soed" gebeurt lang niet altoos; daar irgi inkeert heel dikwijls wat aan. Geregeld en 'oet een flinke voor gemaakt worden; niet gde laar eventjes de schop erin. Lucht en licht n water moeten diep in den bodem kun- (g len doordringen. Goed spitten is ook een we! U.D8*> d'6 lang niet iedereen verstaat. De g I Pitler moet den grond gelijk houden, of ui 'anneer ze ongelijk, oneffen is, gelijk ma- jdei en: fa hij gereed dan moet de tuin of ak- 3 0 zichtbaar hooger zijn, gerezen zijn. id! 'I, het spitten in het najaar nemen we kin! riJ ftfoote steken, de grond komt dan in )e lr°kben te liggen, waarop de vorst zijn ,ch! ïv'oed kan uitoefenen: de grond vriest :lü en verkruimelt. Maar in 't voorjaar u V, .men kleinere steken en verbrokkelt *l a en' ^en open win,e*> die we 'j ebben, ia grond moeilijk te bewer- Heeft men onkruid-vrij land, waarop ruigte staat en gebruikt men kor ten mest, dan gaat het spitten vlot en is het gemakkelijk de aarde om te wippen en telkens een steek om te leggen. Maar dit gaat moeilijk, als het land ruw begroeid is en lange mest is uitgestrooid. Dan zal liet goed zijn de aarde eerst af te schui men, deze in de voorgaande voor te wer pen en dan nog een steek te spitten; deze steek komt dan natuurlijk boven de eerst afgeschuimde aarde. Dit afschuinen ge beurt veelal met een z.g. „plakhak". Op deze wijze komen onkruid en mest er goed onder. Wij noemden in den aanhef het aardappel-poten; hieraan gaat dan vooraf het sorteeren van het pootgoed. Men ver wijdert eerst de knollen met zeer dunne scheuten, waarvan toch geen flinke plant is te verwachten. Dan sorteert men de rest in 2 of 3 verschillende grootten: de groot ste komen vlug en krachtig, de kleine knollen later op. Dit is in 't begin duide lijk waar te nemen; later, half Juli, min der; nog later, tegen 't rijp worden, weer meer. Sorteering naar grootte is derhalve voor een gelijke opkomst, groei en afster ven gewenscht. Groote poters snijdt men wel in stukken: dit dient zóó te gebeuren, dat men nauwkeurig op de öogen snijdt; de beide helften laat men aan 't naveleind met een klein stukje aan elkaar zitten; de gemaakte snijvlakken drogen alsdan gelei delijk op. Deze methode voldoet beter dan het geheel doorsnijden; laat men dan de knollen drogen, dan treedt licht schimmel en rotting op. Niet geheel doorgesneden knollen kan men bii voorzichtige behande ling goed bewaren, 't zij op eon hoop of in zakken; evenwel niet opgestapeld. Het snijden geschiedt 3 k 4 weken voor hot po ten. In den tuin: Was in Februari het leggen van doppers nog wisselvallig, nu ga men gerust zijn gang. Maak gleufjes met den schoffel 3 a 4 c.M. diep en leg daarin de erwten op 2 3 c.M. afstand; capuclj- ners kunnen wat verder van elkaar. De eerste tuinboonen worden veelal uit ge plant; dit kan dan' nu geschieden; op riien 2 voet van elkaar, en op de rij 1 voet. Men snijdt de reeds gevormde wortels wat af korte ze iets in. Zot vooral de boonen niet te dicht bij elkaar! Men kriigt dan lange spichtige, maar zwakke stengels, die niet veel vruchten kunnen dragen. Plant nu bloemkool uit den hak, waarin ze den win ter hebben doorgebracht, in den kouden grond: anderhalf voet van elkaar. Na het planten goed aangieten! Koopt ee planten, neem dan laag blijvende, laag van voet, de z.g. kortbeen: deze zijn ook onder het glas de beste. Het luchten der bakken is in do ze maand van veel belang en gewicht. Bloemkool en wortelen mag men flink luchten; snij- en spercieboonen mogen 't iets warmer hebben, komkommers en me- l(^uen moeten zeer voorzichtig worden ge lucht, waarom men van achteren en op zij een mat of iets dergelijks plaatst, Ook de bloemenbakken dient men nu af en toe, maar vooral niet te veel, te luchten. Denk erom, uw perzikboomen met goede rieten- matten of op andere wijze, tegen de nacht vorsten te beschutten; en overdag door rij zen tegen de scherpe zon. C. B Vereeniginq Het Kaasmerk. Woensdag heeft de Vereeniging Het Kaasmerk. inrichting tot het aanmaken van Rijkskaasmerken, gevestigd te Dei den, te 's-Gravenhage haar 5de jaarlijk- sche algemeene vergadering gehouden onder leiding van haar voorzitter, den heer J. G. Hibina te Sneek. Behandeld werden de balans met ex ploitatierekening over 1924, waarvan de eerste sluit met een eindcijfer van f239.122 en de laatste met een van f 158.482. Besloten werd het batig saldo ad f 19.804 toe te voegen aan het machi nefonds. De begrooting voor bet dienst jaar 1925, welke gebaseerd is op eeü mer- ken-aanmaak van 30 millioen stuks en in ontvang en uitgaaf sluit met f 130.630, werd eveneens goedgekeurd. Voorts werd behandeld het jaarverslag over 1924, waaraan wij liet volgende ont- leenen: In geen enkel der vijf jaren, gedurende welke de vereeniging met de productie der Rjjkskaasmerken belast was, zijn er zoo weinig klachten over de merken ingeko men als in het laatste jaar. Dit geldt in zonderheid voor de tweede helft des jaars. Hoewel daarin de periode valt waarin zich in vorige jaren steeds de meeste moeilijkheden met de merken voordeden, namelijk de herfst, kwam er juist in deze periode schier geen enkele klacht in. Daarentegen bereikten de ver eeniging wel van verschillende zijden gunstige berichten over het gedrag der merken in de practijk. Deze vooruitgang wordt niet uitsluitend op rekening ge schreven van de verbetering der merken als zoodanig; ook do grootere routine, welke de gebruikers der merken in de behandeling ervan verkrijgen, heeft zon der twijfel haar aandeel tot de betere re sultaten bijgedragen. Zelfs het voortref felijkste kaasmerk zal wel eens aanlei ding geven tot teleurstelling, wanneer het aanbrengen niet geschiedt met de ver- eischte zorg en kennis. Na voorafgegane onderzoekingen en proefnemingen werd in de tweede helft des jaars overgegaan tot het gebruik van handelscaseïne als grondstof voor de mer ken inplaats van de tot dusver gebezigde zelfbereide caseïne. De daardoor verkre gen besparing op de productiekosten is aanzienlijk. De proefnemingen met merken van uit- geponst vetgehaltecijfer werden voortge zet. Zij werden gecombineerd met het kleuren der caseïne. Do proefmefken bleken uitstekend op de kaas to hechten, doch bij het paraffineeren der kazen ging de kleur der merken geheel verloren. Was die kleur donker, dan kwam het uit- geponste vetgehaltecijfer voldoende duide lijk door de paraffine heen, doch waren de opgedrukte controleteekens onleesbaar; en was de kleur licht, dan waren de con troleteekens wel leesbaar, doch was het vetgehaltecijfer onduidelijk doordat het te veel'met de kleur der kaas overeenkwam. Het denkbeeld om verschillende gekleur ds iLcken uit te seven. hoe aauJu&fc 'ijk tot bezichtiging onzen SPECIALE ETALAGE PRIJZEN VANAF 7 CENT en voorts Veel voordeeliger dan elders. Laat Uwe kamers door ons behangen. Billijken prijs. - Gediplomeerd behanger Behangerij en 5 StofFeerderij op zichzelf ook, zal om deze redenen, ge zien het vrij groote percentage kaas dat geparaffineerd wordt, waarschijnlijk als onuitvoerbaar moeten worden losgelaten. De mogelijkheid van een merk met groo tere perforatie, met behoud van het be staande systeem van nummering, blijft intusscheu in studie. Daar de duidelijkheid der controletee kens op de merken voor volvette kaas soms te wenschen liet, werd getracht door een eenigszins andere groepeering dezer teekens meer ruimte te verkrijgen, zoodat de cijfers grooter konden vallen. Door de provincie- en de serieletters boven in plaats van voor het controle-nummer te plaatsen, werd dit doel bereikt en kon te vens een serieiet ter meer worden gebe zigd, iets waarop de beide stations voor volvette kaas, in verband met het toege nomen merkenverbruik, reeds hadden De in 1921 ingestelde wetenschappe lijke commissie, bestaande uit de profes soren dr. G. van Itersón Jr. te Delft, dr. H. R. Kruyt te Utrecht en ir. B. v. d. Burg te Wageningen, nam in het einde van het jaar ontslag naar aanleiding van een geschil met het bestuur der vereeni ging over de vervulling van de vacature van scheikundige, ontstaan door de benoe ming an deu ingenieur W. A. N. Eggink in een andereu werkkring. In de behoefte aan scheikundige hulp werd daarna voor zien door de aanstelling van den heer ir. G. H. Nieuwland te Leiden. Dank zij de gunstige financieele uit komsten van het bedrijf, kon de prijs der merken met ingang van 1 Juli 1924 we derom worden verlaagd en wel van 60 cents tot 50 cents per 100 stuks. Met in gang van 1 Januari 1915 werd de prijs der merken voor niet-volvette kaas op nieuw met 10 cents per 100 stuks vermin derd: die der grootere merken voor vol vette kaas bleef ditmaal ongewijzigd. Het aantal in 1924 aangemaakte Rijks kaasmerken bedraagt 32 millioen. Daar toe waren benoodigd 51.123 K.G. caseine- poeder. Aan de kaascontrolestations wer den afgeleverd 30721.000 merken, tegen 28.883.500 in 192S> 24,888.50 in 1922, 23,157.7000 in 1921 en 15.398.000 in 1920. De afleveringen waren over de stations verdeeld als volgt: kaascontrolestations Zuid-Holland voor volvette kaas 2,600.000 merken voor volvette kaas: kaascontrole- station Zuid-HollandBrabant 600,000 merken voor volvette kaas, 336,000 mer ken 40+, 80,000 merken 30+, 380,000 merken 20+; kaascontrolestation Utrecht I.500.000 merken voor volvette kaas; kaascontroleslationNoord-Holland 105.000 merken voor volvette kaas, 7.600.000 mer ken 40+, 245.000 merken 30+ en 175,000 merken 20+; kaascontrolestation Fries land 600.000 merken vóór volvette kaas, 3,700,000 merken 40+, 2,300,000 merken 30+, en 10,500,000 merken 20+. In de 5 jaren van haar bestaan leverde de vereeniging „Het Kaasmerk" af 123,048,500 merken, waarvan 21,570,500 merken voor volvette kaas, 40,428,000 merken 40+, 14,510,000 merken 30+ en 46,540,000 20+ LUDHTVJ&ART. Britsche gevechtsvliegtuigen. De Manchester Guardian vermeldt bij zonderheden van het nieuwegevechts vliegtuig van Fokker, dat het blad het sterkste ter wereld noemt. Dit vliegtuig heeft een enkelen Giant British Napier- motor van een halve ton gewicht. Of schoon het een vliegtuig voor één persoon is, weegt de machine met een halve ton militaire lading in totaal anderhalve ton. Twee machinegeweren die door een enke len druk op een knop in werking kunnen worden gesteld, worden automatisch door den motor gedreven. Het vliegtuig kan met volle lading een snelheid van 174 mij len per uur bereiken en zonder zijn vaart te verminderen binnen tien minuten tot een hoogte van drie mijl stijgen; met ver minderde snelheid kan in dien tijd een hoogte van 6 mijl worden bereikt, zoodat de machine bijna onzichtbaar kan wor den genoemd. De aviateur kan met een snelheid van 300 mijl per uur op zijn te genstander neerstorten, terwijl de machi negeweren vuur geven en hij kan onmid dellijk na den aanval bijna loodrecht weer opstijgen. In verband met deze publicatie is het bericht van de Evening News van belang, dat de Engelsche overheid besloten heeft te breken met de gewoonte, dat de ver schillende afdoelingen van de militaire en civiele luchtvaart steeds haar eigen vlieg tuigtype protegeerden. Men wil thans do industrieel© concurrentie volkomen vrij laten om voor de Britsche luchtstrijd krachten een gevechtsmachine te constru- eeren, die een snelheid van 200 mijlen per uur kan bereiken, daar gebleken is, dat de bestaande Engelsche éénpersoons ge vechtsvliegtuigen twintig tot 40 mijl per uur langzamer zijn dan die van andere mogendheden, terwijl ook de Engelsche verkennings- en bomhard ementsvliegttii- ^en geen voldoende snelheid bezitten. DE RIJNSTREEK. BODEGRAVEN. DE GESCHIEDENIS VAN ONZE PAROCHIE. HL Dadelijk na den dood van Pater Smeyers werd door de Sociëteit van Jezus hierheen gezonden Pater Aegidius van Huffelen, die hiervoor werkzaam geweest was te Mid delburg. Natuurlijk werd hij door verschillende personen als indringer beschouwd en be handeld, hetwelk hem niet belette, op zijn post te blijven. En daar hij een zeer deugdzaam en voorzichtig man was, wist hij zich te onttrekken aan de hinderlagen, welke de tegenpartij hem legde. Vijf jaren beeft dat zoo geduurd. Den 3den Januari 1652 kwam een over eenkomst tot stand, waarbij de Aposto lisch Vicaris de Sociëteit „vreedzame be zetting en vrije opvolging" verleende in eenige staties. Een dier staties was Bode graven. Als onmiddellijk gevolg hiervan werd pastoor van der Kloes teruegeroepen en benoemd tot pastoor in het Utreobtsche. Hiermee waren echter de onaangenaam heden niet afgeloopen, want, al had de Ap Vic. Pater van Huffelen erkend als wet tig en eenig pastoor alhier, niet alzoo de partijgenooten van den wereldl'jken pas toor. Men had immers vee! te lang tegen over hem gestaan, om hem nu als herder te erkennen. Velen dachten niet aan onder werping. Toen kwam zich hier een ander wereld geestelijke vestigen, steunend op deze groep, misschien wel door hen hierheen geroepen. Dit was Nicolaas Limmelaen. Daar hij zonder zending ontvangen te heb ben van den Apostolisch Vicaris hierheen gekomen was, gelastte deze hem de Pa- rochie te verlaten. Of hij toen vertrokken is, is niet met zekerheid te zeggen. Doch als hij is heengegaan de mogelijkheid bestaat van wel dan is hij later weer teruggekomen, hetgeen blijkt u:t aanteeke- ningen in een Doop- en Trouwboek. Zoo heeft Pater van Huffelen hier wei nig rust. gehad. Een man zal eT waarschijnlijk de meeste voordeelen van gehad hebben: de baljuw. Deze zal natuurlijk de gelegenheid waar genomen hebben, om niets te zien, onder voorwaarde van dubbele betaling. Toch waren omtrent den toestand hier wel klachten ingekomen bij de overheid, en de baljuw word aangeschreven, om dit eens te onderzoeken. 24 April 1653 werd nog eens du'delijk afgekondigd, dat het iedereen verboden was, Roomsché bijeenkomsten bij te wo nen, op straffe van in de plakkaten ge noemde boeten. Ja, de ijverige man deed nog veel meer. Vergezeld van twee „welgeboren" mannen, bezocht hij op den len Paaschdag die plaatsen, waar de Katholieken gewoonlijk bijeenkwamen, maar er werd n:ets ont dekt Hiervan werd een verklaring opge steld, we'ke ook door de beide mannen onderteekend werd. Toen een jaar later door de Edel-Mo- genden gevraagd werd, hoe het hier ging, werd door den baljuw geantwoord, dat er geen k'achten vernomen weiden! De toen bestaande Parochie was toege wijd aan den H. Gallus, Abt Een paro- chie-kerk bestond toen zeer waarschijn lijk n:et. hetwelk blijkt uit een rapport van de Sociëteit, waar n o.a. gezegd wordt van Pater van Huffelen; „Hij heeft geen huis, geen tafel, geen huisraad, zelfs geen eigen legerstede." In hetzelfde document wordt de Pater wegens zijn ijver en deugd hoogelijk ge roemd en geprezen. Verschillende geloovigen in dre dagen echter hadden een kamer in hun huis, die gemakkelijk tot kapel in te richten was; een kast, die opengeslagen een altaar vormde, een aantal stoelen, en het nood- bedehuis was gereed Vele vrome vrouwen, de klopjes, gingen dan rond, om de geloo vigen plaats en tijd op te geven, als de H. Mis gelezen werd. Aangez en we met vrij groote zekerheid mogen aannemen, dat de aanhang van Pater van Huffelen belangrijk grooter was dan die van Pastoor Limmerlaen, zal deze laatste zeker wel n et de beschikking over een kerkgebouw gehad hebben. Pater van Huffelen vertrok in 1660 eu vond den 28en Augustus den rust, dde hij hier in Bodegraven niet gekend had, hij ontsliep in den Heer. Zijn opvolger was zijn ordebroeder, de Amsterdammer Bernardus van Harlochs- veld; Onder diens bestuur schijnen de Katho lieken hier hun eerste kerkgeboud gekre gen te hebben, wat bl:jkt uit een officieel schrijven van 1663, waarin gezegd wordt, dat op 'ast van hoogerhand het kerkje van Pater Hartochsveld was gesloten. Hij zelf werd naar den Haag geroepen, maar toen gebleken was, dat hij Nederlander was, werd hij vrij gelaten, met het verbod, zijn nieuw bedehuis te gebruiken In 1672 vertrok Pastoor Limmerlaen, omdat men hier „het een en ander op hem te zeggen had" en kreeg een plaats als Pastoor in Sprondd onder het Markgraaf schap Bergen op Zoom. Reeds eerder in dat jaar, tn April n.l.. was ons land in oorlog gekomen met Frankrijk, Engeland. Munster en Keulen, en in korten tijd was het grootste gedeelte van het land overstroomd door den v jand. Over de gebeurtenissen in dat jaar zul len wij latei* mepr schrijven, Ook over de gruweVn, die hier bobben plaats gehad. Ook Pastoor Hartochsveld heeft hiervan te lijden gehad Zijn zuster word in zijn bijzijn afschu- we'ijk mishandeld, en hij, als alle inwo ners, schier naakt do sneeuw ingejaagd. Een barmhartig inwoner verstrekte hem een deken, en zoo kon hij te Gouda ko men. ALPHEN AAN DEN RIJN. Pontveer over den Rijn bij 's Mo'enaarsbrug. Door J. M. Kalshoven, alhier, is aan Ge deputeerde Staten concessie gevraagd tot het maken van een pon'veer over den Riju bij Molenaarsbrug. Dit veer za' aan de Lage Zijde komen te li-geen op ongeveer 40 M. ten Westen van Café ,,'s Molenaars- brug en aan de Hooge Zijde op het tor- rein van den heer Withof Keus. Het zal ingericht worden voor oene belasting van ongeveer 4000 K G., zoodat het meest voor- komende daar over den Rijn zal kunnen worden gezet. Zeer zeker zal het veer in eene groot* behoefte blijken te voorzien. Hei marktterrein. Naar wij verne men is in de laatst gehouden raadsverga dering besloten een commissie uit den Raad te benoemen om B. en W. van ad vies te dienen inzake de plaats die hot' meest geschikt wordt geacht voor inrich ting tot markt. Aanbesteding. Te 's-Gravenhage is aanbesteed het bouwen van 9.t woningen op een terrein omgeven door de Hoefkade, Herman Costerstraat. Fischeistraat en Stellenbosehstraat aldaar, namens de Wo-- ningbouwvereeniging ..Mischkenot Israël". Laagste insch. de N V. Aannemersbedrijf van G. Bergshoeff alhier voor f 245.800. Gevestigd: C. J. Veldbuisen, arbei der, Ridderbuurt, van Zevenhoven V. Wallet huishoudster, Ridderbuurt 16, an Zevenhoven M. W. Verbree. dienst bode, Lindenhovenstraat 55, van Zwam- merdam H. Ossevoort, Emmalaan 74, van Rotterdam J. Bruininkx, chauf feur, Pr. Hendrikstraat 128, van Terbeij- den M. M. Groeneveld, Corn, de Vla- mingstr. 13, van Leiden W. d. Hertog, melkslijter, Emmalaan 35, van Bodegra ven G. Miehies, scheepsklinker, Hooft- straat 226, Jutphaas W. Miehies, scheepstegenhouder, Jutphaas C. Blom Grijpeusteinstr. 45 van Wóubrugge H. Cappel, vert. v. d. gist- en spiritusfabriek Raadhuisstr. 244, Breda A. M. Kloij- weg, St. Josephgesticht, van Schipluiden Vertrokken: L. D. Rodenburg naar Rijnzaterwoude G C. Baars naar Sambeek (L.) G. v. d. Wassenhcrg naar Leiden. B. H. Kroon naar Sassen heim M. Mahn, naar Mockleuburg- Schwerin (Duitschland) J. J. Lambers naar Utrecht H. G. J. v. Sark naar 's-Gravenhage G. Visser naar Pijn- acker P. J. Blom naar 's-Gravenhage BOSKOOP. Rijkspostspaarbank. Aau hot post kantoor alhier werd gedurende de maand Februari 1925 ingelegd f 3525.23. Terug betaald f7581.14. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 4390. Gevestigd: C. P. de Groot, bakker, Niouwstraat 23 W. Jannes, chauffeur, achterkade 95. HAZERSWOUDE. Gemeenteraad. De Raad dezor ge meente komt op Dinsdag 10 Maart, des morgens te 10 uur in openbare vergade ring bijeen, ter behandeling van de vol gende agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Adres van de Nationale Commissie tegen het Alcoholis me. 3. Adres Gemeentebestuur van Heem stede bestrijding annexatie-plannen. 4. Concessie aanvrage tolheffing Gemeene- weg met nieuw tarief. 5. Verpachting grasland en tuinland langs don Gemce- neweg. 6. Overeenkomst bergplaats Slan genwagen in de Loete. 7. Benoeming Commissie voor strafverordeningen 8. Af- en overschrijving hogrooting 1924. 9 Suppletoir kohier hondenbelasting 1924. 10. Primitief kohier hondenbelasting 1925. Te waler. Diiusd .ogmiddag is aan den Voorweg een tankwagen van de Purol Maatschappij te, Leiden, door het schrik ken der paarden te water geraakt. Een der paarden is verdronken; de schade is niet onboteekenend. Niet verkocht. De boerderij van de landbouwer v. W., welke gisteren publiek is afgeslagen, is niet verkocht Verkooping. Het perceel weiland aan den- Gemeeneweg is b'j pubh'eke verkoos ping overgegaan aan C. v. Aalst. Geboren: Wilhelmina Maria, d, van 11. Marcelis en C. van Rijt Anlje d. van .T. van Ofwegen en W. P. v. d. Kloij Arie z. van M. Krijgsman en P. v. d. Bosch Marinus z. van L. Gocdegebuuro on C. Quist Tbeodorus Jozef z. van J. Boere en E. Tambach. Overleden: Centina Johanna Ivooij eclitgen. van C. Eorkouwer CO j. G*e huwd: C. W. Cpebel 19 j. en C. P Mulder 18 j. WOERDEN. Priesterwijding. Op Zondag 22 Maart hoopt onze vroegere stadgenoot fr. Dosi- theus Ruijs O.F M. in de Kloosterkerk to Weert de H, Priesterwijding, te ontvangen. Op Zondag 12 April a.s. (den eersten Paaschdag) hoopt hij z:jn plechtige eerste H. Mis op te dragen in de kerk van de H. Bonaventura alhier. Aanrijdingen. Donderdagmorgen werd het 7-jarig zoontje van K uit Bies- veld op den Utrechtschen straatweg aan-i gereden door een onbekenden f etsrijder. Het knaapje werd tegen den grond ge« slingerd en bekwam daarbij een bloedend® hoofdwond. De fietsrijder bekommerd» zich om niets en maakte zich ijlings uit de voeten. Woensdagnvddag bevond de veehou* der S. zich nabij de „Dubbele Hartel" met zijn fiets langs het trottoir. De heer O. kwam met zijn auto den hoek om en nam de bocht wat kort met het gevolg, dat de fiets van den lieer S. geheel werd ver-* nield. Proces-verbaal is opgemaakt. Een pechvoqel. I)ezo week kwam een zwerver nachtverblijf vragen bij de politie, hetgeen heim verleend werd. Intusscheu bemerkte men dat deze persoon nog 23 da gen hechtenis te goed had. Hól zei de man, pas ben ik eon naburige gemeente ont vlucht, omdat de po'itie mij iri de gaten had en nu wordt ik toch hier gegrepen. Hij is naar den Haag overgebracht. Afgekeurd. Door de Inspecteur def Vo'kseczondheid is een partij gezouten vleesch bij den heer C. afcekentd en on der politietoezicht vernietigd.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 3