timmer en metselwerken en verfwer- op de Paauw. Besloten wordt in het Ljvf een huistelefooninstallatie te ma- en dit werk aan den laagsten in- krijver op te dragen. Door de N.V. G. F. A. Jonkers Co. verzocht een paar stukjes grond in I park Rijksdorp in eigendom en be- er over te nemen. Wordt onder verschil de voorwaarden toegestaan. Thans komt aan de orde een adres van (roners van den Rijksstraatweg en jaldrift houdende verzoek om in die urt electriciteit aan te brengen voor jsverlichling. Wordt gerenvoyeerd naar fl.V. Electriciteits-Mij. De Voorz. igl er bij, dat van kabellegging naar die ceelen wel niets zal komen daar dit een kosten van f 15 a f 20.000 zal ko- 'en verzoek van Mr. Benthem Sypkens twee villa's te mogen bouwen op groo- afstand dan 10 Meter van den openba re g wordt afgewezen, op grond dat huizen zouden worden gesticht op )Dd, die ingevolge het uitbreidingsplan ir den aanleg van een weg bestemd is. )p de begrooting 1924 wordt af- en rgeschreven tot een bedrag van 0,20. Pordt besloten aan het Bestuur der D. L. O.-school een voorschot op de -oeding toe te kennen ten bedrage van 7.10. ervolgens is aan de orde het voorstel B. en W. om tezamen met den heer Dijk een weg aan te leggen van de kdam naar de Paauw. Na vele be- ekingen is de heer van Dijk bereid ge- den om f 15000 in de kosten bij te gen, zoodat het restant dan (de kosten den geraamd op f 36000) voor reke- der gemeente komt. B. en W. stellen hierop in te gaan, rekening houden- net het feit, dat indertijd f 15000 is [dragen in de kosten tot verbetering de Kerkdam. Dit voorstel vindt geen meene bijval, beer Vogels zegt, dat de indertijd ge storting voor de Kerkdam een afge- zaak betreft. Bij den aankoop van 'aauw werd indertijd beweerd, dat de en vanzelf zouden komen en nu wordt IOOO gevraagd. okeleii betreuren het, dat zoo'n he rijk punt op de agenda staat, zonder de leden er iets van weten. Ook wordt aagd, waarom de Commissie van bare werken niet is gehoord. Aange- men gewenscht vindt, dat dit alsnog urf, wordt het voorstel aangehouden, de volgende vergadering, ir tafel komt de begrooting voor de feiding van de straatverlichting. Het in de bedoeling verlichtingen aan te gen op de Oprijlaan naar de Paauw, "olenlaan, de Schouwlaan, de Schouw- vanaf Schouwweg tot Koekkoeks- Rust en Vreugdlaan, de Stoep- de Zijdeweg. Geplaatst zullen en 24 lantaarns, waarvan de kosten b end zijn f40 per jaar. Bovendien n op een tweetal kruispunten gaslan- )l is worden geplaatst, waarvan de kos- zullen bedragen f 57,50 per jaai\ In 1 per jaar f 1075. ?ti ordt besloten hiertoe over te gaan. n Voorz. deelt mede, dat in den Rijks- Iweg bij Zuidwijk en het viaduct over lengte van pl.m. 860 Meter nieuwe Igasbuizen moeten worden aangelegd, t de Rijksweg ter plaatse van een re wegbedekking wordt voorzien en liz'en dan niet meer in den weg mogen I. Vervolgens moet een hoofdgasbuis en gelegd voor de gasvoorziening van elen in den omtrek van de Nieuwe- Een en ander zal een uitgaaf vorde- an ruim f 9000. •rdt besloten hiertoe over te gaan. heer Drop uit de klacht, dat bij het n van buizen niet steeds de weg of iad afdoende wordt hersteld. De zal er voor zorgen dat in den ver niet de noodige accuratesse wordt reden. Voorz. leidt hierna de bespreking ter de vaststelling van een algemeen di ttingsplan der gemeente. Spr. wijst P, dat nu een uitbreidingsplan is vast- ld ook een goed aansluitend riolee- plan moet worden gemaakt. Het ont- en hiervan is voor deze gemeen Ie ajne hooge en lage punten niet ge- elijk. Het tegenwoordig systeem om aitloozing in vaarten te doen, is niet 1 r houdbaar, en bovendien geeft and daarvoor maar van jaar tot toestemming. Spr. zegt, dat B. en W. s hebben gevraagd aan de Mij. tot Pjj en exploitatie van gemeentebedrij- wel de meest vooraanstaande zaak voor het samenstellen plannen. Gebleken is, op het oogenblik eene om- ding in het systeem is ontstaan. Er t thans een dubbele rioleering ge- t, één voor afvoer van hemelwater, T°or faecaliënafvoer. Het hemelwater te alle wateren uitloopen. De faeca- ie dienen te worden opgepompt en over- cht naar een terrein voor biologi- reiniging. De voornoemde maat- 'e! 'Pij is bereid voor een bedrag van 8t 100 het plan te ontwerpen. De ge- te blijft dan vrij in de uitvoering, leer de uitvoering daaraantegen aan aatschappij wordt opgedragen, dan Qgt de gemeente dit bedrag terug en t rij voor een bedrag van f300.000, w rekening. De heer Drop vraagt, plan niet te ver gaat. Hij vraagt, of rioleering niet afdoende met septic- zou kunnen worden voorzien, itt Per Vogels zegt, dat dit wel gaat ïe gedeelten, maar niet voor la lde terreinen. De heer Wouters op plan in te gaan. Het belang 11 goed rioleeringsplan is zeer groot. 'eer Versteeg is bang, dat de kosten toagkracht zullen te boven gaan. De Zi ?egt, dat dit nu moeilijk te beoor- •J1 is. De heer Wouters wijst er op, L» 8 verschillende partieele plans gemaakt, die misschien niet pas den j son. Het geld, daaraan besteed, zou weg gesmeten zijn. Met algemeene stemmen wordt alsdan aan de Mabeg het ontwer pen van een rioleeringsplan opgedragen. Thans stelt de Voorz. het waterleidings plan aan de orde. Spr. zegt, dat de ge meente ten opzichte van dit plan op een ander standpunt staat. Hier is de ge meente eenigszins aan de Mabeg gebon den. In 1916 werd haar het maken van een plan opgedragen. Dit is niet uitge voerd, maar ook nooit betaald. B. en W. vinden 't thans den tijd om het plan weer ter hand te nemen. Hoe langer gewacht wordt, des te meer particuliere installaties er worden gesticht. De Voorz. zegt, dat de Mabeg voorstelt een plan te ontwerpen, waarbij gerekend wordt op een capaciteit voldoende voor 30000 zielen. Voorshands zouden de machines enz. kunnen worden ingericht voor levering van water aan een bevolking van 10000 inwoners. Voor het plan wordt voorloopig f 2500 gevraagd. Wordt aan de Mabeg de uitvoering opge dragen, dan zullen de uitvoeringskosten 5 bedragen, maar komt de eerste f 2500 in mindering. Bouwt de Mabeg de waterleiding, dan is het plan gratis. De heer Provo Kluit vraagt, of Den Haag bezwaar zou kunnen maken, omdat door de bronnen der waterleiding mis schien schade zou kunnen worden toege bracht aan die van de Haagsche water leiding. De Voorz. antwoordt, dat daar van geen sprake kan zijn. Met algemeene stemmen wordt de uit voering van het waterleidingsplan ook aan Mabeg opgedragen. Hierna wijst de Voorz. er op, dat bij raadsbesluit van 7 Maart 1924 werd be sloten tot stichting van een openbare U.L.O.-school. Een voldoend aantal ouders hebben zich aangemeld, waarvan 39 wo nen in het Noordelijk deel en 24 in het Zuidelijk deel der gemeente. Vervolgens memoreert hij, hetgeen in de dezer dagen gehouden vergadering omtrent de plaats is besproken, waaruit bleek, dat in het midden der gemeente de school moest worden gesticht. B. en W. vragen thans machtiging om naar een terrein om te zien, zoo mogelijk gelegen dicht bij een tramhalte. Met algem. stemmen op twee na wordt die machtiging verleend. Tegen stemden de heeren Drop en Ruijs. De Voorz. doet vervolgens het voorstel om de school aan de Waalsdorperlaan te vervangen door een nieuwe. In de verga- doring liepen de meeningen uiteen over de plaats van stichting. De ouders aan de Waalsdorperlaan willen dezelfde plaats houden. Bij verplaatsing vreezen zij, dat de leerlingen naar een andere school zullen overgaan. B. en W. zouden ongeveer in nieuw- Wassenaar de school willen plaatsen. De heer Versteeg vraagt, of de bestaan de school niet verbeterd kan worden. B. en W. en ook de Inspecteur van het Lager Onderwijs meenen, dat dit niet mogelijk is. Als het dan noodig is, dringt de heer Versteeg op bezuiniging in de plannen aan. Dit wordt toegezegd. Met alg.-st. wordt daarop B. en W. toegestaan naar een terrein om te zien. ZOETERMEER—ZEGWAART. Vereeniging „Huiszorg". In het afge- loopen jaar heeft „Huis-zorg'' aan 13 ge zinnen hulp verleend gedurende 201 da gen. Wel 'n teeken dus dat de bestaande vereeniging in een behoefte voorziet. Daarom was het een groote teleurstel ling voor het Bestuur dat er in Oct. zoo veel kwitanties onbetaald terug kwamen. Om aan alle aanvragen, die er ko men (dikwijls twee voor denzelfden tijd, zoodat er twee helpsters moeten werken) te kunnen voldoen, is het hoognoodig dat allen die het een:gszins kunnen doen, lid z ij n en vooral lid b 1 ij v e n. Het minste bedrag is f 1 per jaar, wat toch voor bijna niemand een bezwaar kan zijn. Daarenboven heeft men dan het rus tige gevoel, dat als de huisvrouw ziek wordt, en er is geen hulp aanwezig, men voor betrekkelijk weinig geld gedurende ten hoogste 6 weken goede hulp krijgt, die de huisvrouw in al haar werkzaamheden kan vervangen. Nu hebben w:j een paar keer geen hulp kunnen geven, waar het ons gevraagd was daar de financieele toe stand ons niet toeliet, twee helpsters ge lijk te laten werken. LE6£R Eü WLOOT De school voor verlofsofficieren. Naar de „Msb." verneemt, zullen er van de drie compagnieën waaruit de school voor verlofsofficieren voorloopig zal be staan, twee geplaatst worden te Kampen en een in het Zuiden van het land. In wel ke plaats dit zal zijn is nog niet uitge maakt. SPORT VOETBAL. DIOC. HAARL. BOND. Junioren-Competitie District Leiden. Uitslag van Zondag 1 Maart: E. M. S. I—Leiden 8—0 Programma voor Zondag 8 Maart: 1 uur: LeidenE. M. S. II Om het Kampioenschap van Nederland. Voor de kampioens-competitie is, vol gens de officieele mededeelingen van den N. V. B., voor Zondag a.s. de wedstrijd Go AheadN. A. C. vastgesteld. Verder wordt voor de promotie-competitie 2e klasse de wedstrijd D. H. C.V. O. C. ge speeld. De Neder'andBelgië wedstrijd De Antwerpsche redacteur van de „Msb." meldt d.d. 2 Maart: Naar wij vernemen zijn de tribune plaatsen voor den jaarlijkschen Neder landBelgië-voelbafwedstrijd welke Zon dag 15 Maart te Antwerpen zal plaats hebben, reeds alle uitverkocht. In Antwer pen zijn geen hoogere rangen meer ïe krij gen, alleen nog enkel staanplaatsen. Booze tongen vertellen, dat Nederlan ders al de plaatsen hebben opgekocht. Dit is onjuist. Waar is dat een vierde gedeelte der plaatsen ten voor-verkoop naar Ne derland is gezonden om dat de talrijke le den der Nederlandsche Kolonie in Ant werpen 't snelst er zijn bij geweest om een kaart te bemachtigen. De groote oorzaak dat de „zaak" zoo spoedig is uitverkocht moet geweten wor den aan het feit, dat er te Antwerpen zoo veel liefhebberij is voor de voetbalsport. Een gewone match trekt 20 tot 30 dui zend toeschouwers; voeg daarbij nog de belangstelling voor den internationalen match door geheel België en Nederland en het feit dat het terrein slechts 32 000 toe schouwers kan bevatten en ipen zal ge makkelijk begrijpen, dal de plaatsen reeds na twee, drie dagen zijn uitverkocht. Indien het terrein plaats bood voor het dubbel aantal toeschouwers dan nog zou er ruimte te kort zijn. Naar ij vernemen, zal de heer H. S. Boekman fungeeren als grensrechter bij den wedstrijd BelgiëNederland op 15 Maart a.s. DAMMEN. Ned. R. K. Dambond. Oprichting van het district Gouda. Dinsdagavond vond in de St. Jozef Ge- zellenverg. Westhaven 33, Gouda, de op richting plaats van het district Gouda. Aangesloten werden de R. K. Damclubs S. D. O. te Gouda met 30 leden; A. L. T. O. te Gouda met 12 leden, terwijl T. O. G. te Waddinxveen met pl.m. 30 leden de toe treding toezegde, met de damclub D. A. M. wordt nog nader onderhandeld. In het bestuur werden om. gekozen: J. J. v. Velsen, voorzitter, en A. v. d. Hulst, secretaris. Zoo spoedig mogelijk zal worden over gegaan tot het verspelen van het R. K. persoonlijke kampioenschap van Gouda. DE OLYMPIADE. Dc houding der R. K. Tweede Kamer fractie. De Kameroverzichtschrijver van „De Tijd" schrijft: In verband met de vele berichten in al lerlei bladen over ongunstige stemming in verschillende partijen ten aanzien van het regeringsvoorstel, om een subsidie van een millioen gulden beschikbaar te stellen voor de 1928 in ons land te houden Olym piade, stelde ik aan een der Katholieke Kamerleden de vraag, of de R. K. Tweede Kamerfractie in dezen reeds haar hou ding had bepaald, wat ontkennend werd beantwoord. Op een verdere vraag, hoe de leden af zonderlijk er over denken, kreeg ik ten antwoord: „Ik heb er niet alle leden over gesproken; maar ik heb nog niemand gesproken, die er vóór was. Duifschland en de Olympische Spelen 1928. „Das Sportblatt" schrijft met betrek king tot de O. S. 1928: We moeten er ons niet te veel op verla ten, dat in ons volk nog athleten ontdekt worden die op de Olympiade kampioenen kunnen worden. Deze hoop is slechts zeer zwak, voor 1928. We moeten rekening houden met de krachten, die wij op het oogenblik bezitten. Ons doel moet zijn deze krachten zoo te ontwikkelen, dat zij met succes den strijd kunnen opnemen. Indien wij dat bereiken, dan zullen wij bij de O. S. 1928 niet teleurgesteld worden. Men kan er zeker van zijn, dat de verdeeling der Olympische kampioenschappen bij de a s. O. S. grooter zal zijn dan die te Pa rijs en dat het in de toekomst niet meer 2al geschieden, dat enkele naties een groot aantal kampioenschappen wegsleepen. De prestaties van allen zijn tegenwoordig zóó dat de overwinnaars zich over de heele wereld zullen verspreiden. Daarom hebben slechls de grootsten van de pas ontdekte krachten kans een Olympisch kampioen schap te veroveren. Daarmede moet men rekening houden om de verwachtingen voor 1928 niet te veel op te schroeven. Met veel genoegen kunnen wij daarom echter in de verre toekomst kijken. In Duifschland meldt het blad verder is een speciale cursus georganiseerd voor Olympische candidaten. Tot 1928 wordt deze cursus gehouden. De Indische voetballers en de O.S. 1928. De Ind. Crt. deelt mede: Op de buitengewone algemeene vergade ring van den N. I. V. B,. te houden op 8 Februari te Bandoeng, zal o.m. in behan deling komen een voorstel tot vorming van een Olympisch fonds. De bedoeling is, om van eiken wed strijd, welke gehouden wordt door een vereeniging of bond, aangesloten bij den N. I. V. B., van de netto recette een zeker percentage af te staan en wel als volgt: be dragende tot en met f 500 van de eerste f 100 10 pet., van de volgende f 200 (101 tot 300) 12% pet., van de volgende f 200 (301 tot 500) 15 pet. en van het gedeelte dat de netto-recette het bedrag van f 500 te boven gaat, 20 pet. Allen voetbalbonden en vereenigingen zal bovendien worden verzocht het fonds zooveel mogelijk financieel te steunen mot vrijwillige maandelijksehe, halfjaarlijk- sche of jaarlijksche dan wel bijdragen in eens. Een oproep zal worden gedaan om voet bal liefhebbers te doen inschrijven op maandelijksehe, halfjaarlijksche, jaarlijk- sche dan wel bijdragen ineens. Elke plaatselijke bond speelt jaarlijks minstens twee wedstrijden, waarvan de netto recette geheel komt ten bate van het fonds. Elke vereeniging en bojid staat van een oventueele netto-winst na sluiting van de boeken minstens 10 pet. af aan het fonds De binnengekomen gelden uit de voet hal-corporaties zullen in hoofdzaak wor den bestepd aan het eventueel uitzenden van een Ned. Oost-Indisch Voetbalelftal in 1928. HET MORMONISME of de zoogenaamde Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatsfe dagen. In „De Nieuwe Eeuw" .schrijft Joh. Poot volgend artikel over een in onze dagen vrij sterk verspreide dwaling van het Mormonisme. In den schoot der Roomsche Katho lieke Kerk werden in den loop der tijden velen gevonden, die getuigenis aflegden van geheel bijzondere openbaringen Gods. Door een mystieken omgang met God wer den zij als geheel onttrokken aan de sfeer van het tijdelijke en vergankelijke, om door do genade Gods onuitsprekelijke din gen te ervaren. De H. Apostel Paulus spreekt er reeds van en de wonderen des Allerhoogsten openbaarden zich door machtige teekenen vooral in de eerste tijden van het Christendom. In de Katho lieke Kerk is doze bijzondere Godswerking nimmer afgesloten geweest en o.a. de H. Ignatius van Loyola, de H. Franciscus, de H. Marg'aretha spraken van zeer bij zondere openbaringen Gods. De waarheid en zekerheid dezer openbaringen is voor den Katholiek eerst dan gewaarborgd, wanneer het Apostolisch gezag, Rome, deze openharingen en mededeelingen sanctio neert. Zóó, dat bedrog of twijfelachtigheid is buitengesloten. Hoe zijn o.a. de mede deelingen van den Goddelijken Verlosser aan de IT. Margaret ha niet bevestigd door do vervulling Zijner belofte, alom! Een bespotting van het ongeloof dikwijls, maar een bron van innige devotie in Christus' Kerk, zoodat de zielsgesteldheid menig maal haar vertolking kan vinden in de schoonste liederen. 'k Aanbid de macht van Uwe liefde, O Jezus! die Gij openbaart. Die Gij hoe snood men U ook griefde Aan haatren zelfs niet hebt gespaard. 'k Wil in die liefde mij verlusten, En aan het Hart mijns Heilands rusten. O Hart zoo minzaam eh zoo teeder, Zoo need'rig en oneindig groot! O, zie met mededoogen neder Op ons, zoo arm en zoo ontbloot. Wil toch ons hart naar 't Uwe vorm 't Volmaakste toonbeeld van de deugd, Om eens met U na 's levensstormen Vereenigd te zijn in hooger vreugd. Bijzonder talrijk zijn ook buiten de Kerk van Christus de personen, die gewagen van bijzondere openharingen Gods. Zelden zijn deze door de geschiedenis zoo duide lijk veroordeeld als hij den bedrieger Joseph Smith. Deze Amerikaan is de grondlegger ge weest van een godslasterlijk stelsel, het welk tenslotte de grondslagen van het huwelijk, 't 'huisgezin en de maatschappij moet vernietigen. Toch gaf deze Joseph Smith zich uit voor den hersteller van de kerk van Jezus Christus. Hij verklaarde op den 21sten September 1829 in antwoord op zijn ernstig bidden in zijn vertrSk bezocht te zijn door een ver heerlijkt persoon, den engel Moroni, die hem de plaats aanwees waar verhortren waren besehrf.c.i platen, een aanvulling van den Bijbel. Een en ander had tot gevolg, dat door Smith in 1830 een kerk werd georgani seerd. Dit zich door God geroepen achten en liet kerken en gemeenschappen stichten is een verschijnsel, dat buiten Christus' Kerk steeds voortgaat. Nog in onze dagen werd in ons land gevestigd de z.g. vrije liberale Katholieke Kerk en wij denken daarbij wel aan de geschiedenis van Simon den toovenaar uit de Handelingen der Apostelen. „Toen Simon nu zag,dat door de hand oplegging der apostelen de Heilige Geest werd medegedeeld, bood hij hun geld aan en zeide: „Geeft ook mij,die macht, dat alwion ik de handen opleg den Heiligen Geest ontvangc" en Petrus zeide o.a. tot hem: „Uw geld ga met u ten verderve, wijl gij de gave Gods voor geld dacht te ver krijgen. Ik zie dat gij in hittere gal en in ongerechtigheid verkeert". De Kerk en het werk van Christus willen nabootsen, dat is het werk van de Theosophischo Vrije Katholieke Kerk en haar z.g. voorzit tend Bisschop C. W. Leadbeater. Dat was ook het werk van Joseph Smith door de stichting zijner kerk van de z.g. heiligen der laatste dagen. De macht om handen op te leggen en den H. Geest mede te dee- len is buiten de H. Kerk een goddelooze aanmatiging welke'zich alleen kan grond vesten op do leugen eener bijzondere God delijke openharing, of helderziendheid, en op de vinding van een z.g. bovennatuur lijk hoek als aanvulling der H. Schriftuur. De leer van Joseph Smith is ondanks het bezigen van Christelijke uitdrukkingen en klanken die er aan herinneringen, een omvorming van de leer van Jezus Chris tus en in het boek van Mormon wordt de oorspronkelijke ordonnantie Gods inzake het huwelijk en het „een met een" ver kracht en „de verplichting der veel wijverij" verkondigd. Toch gaf deze man er zich voor uit te zijn het instrument in de handen des Hee ren om de kerk te herstellen en zijn vol macht daartoe ontvangen te hebben van hemelsche gezanten. Hij verordineerde Apostelen, Propheten, Evangelisten, Ouderlingen, Bisschoppen, Priesters, Leeraars en Diakenen en be krachtigde hun bediening. Door den apostel Petrus zeide hij geroepen te zijn tot hot Priesterschap naar de ordening Melchisedech's. De kerk der Mormonen treedt op met de pretentie te zijn de eenigc ware kerk van Jezus Christus, aan welks hoofd staat de Propheet met twee raadgevers, die als het eerste Presidentschap het bestuur hebben over geheel de wereld. Daaronder staan twaalf apostelen welke het bestuur der kerk heblien over geheel de wereld onder het bestuur der Presidenten: daarnaast zijn aangesteld de Patriarchen en Evan gelisten, terwijl d< heilige stad der Mor- monenkerk ligt in Utah, Salt Lake City, waar staat de tempel van Moroni Den 4en Januari 1896 werd door den Pi'iident van Amerika Utah geprocla meerd tot slaat en in de Unie opgenomen. Joseph Smith werd den 27e Juni 1814 ge dood en nauien door de Mormonen als martelaar en heilige vereerd. De Missie- ci der Mormonen is demagogisch en nog altijd maken zij ook in ons land volge lingen, terwijl in vele landen der wereld zendelingen arbeiden om 111 gunstige ge vallen de emigratie naar Utah te bevor deren. Het is niet to verwonderen dat in ons land ook deze Mormonenpropaganda niet zonder vrucht bleef, dank zij haar mislei dende propaganda met haar z.g. recht streeks goddelijken oorsprong. Een stan daardwerk over het Mormonisme schreef er van: „Tegenwoordige en voortdurende openbaring van God aan do Kerk door haar hoofd op aarde, en tot ieder lid dat daarnaar streeft ten zijnen of haren be hoeve en tot persoonlijke leiding is een grondbeginsel van het Mormonengeloof." De kerk der Mormonen is de valsche kerk en in haar werkt niet de Geest Gods doch beginne. Dit ervoeren vele meisjes, die beginne. Dit vervoeren vele meisjes, die naar Utah gelokt, daar huwden met reed? getrouwde mannen en zelfs door zelfmoord een einde maakten aan een bestaan, de vrouw onwaardig en geheel ingaand tegen G°ds inzake het huwelijk. Bij de valsche, zich bijna nimmer open lijk voor Mormonen uitgevende, zendelin gen wordt ton duidelijkste openbaar, waar toe een ongecontroleerd Bijbelgebruik kan leiden. Al zijn enkele Mormoncnweri.en als „Het boek van Mormon" in gebruik, in de samenkomsten der heiligen van de laatste dagen is het altijd weer de Bijbel welke wordt behandeld en vele eenvoudige geloovigen worden bedwelmd door de Christelijke termen en uitdrukkingen. Evenals, bij Darbisten, Oud-Katholieken en Irvingianen zijn ook bij de Mormonen vele oprechte menschen die bevrediging zoeken voor hun godsdienstige behoeften. Natuur lijk ontmoet de Mormonenzending, welker hoofdkantoor is gevestigd te Rotterdam, in haar arbeid ook 't Itoomsch Katholicisme. Het is ongetwijfeld wegens den on ver moeiden apologetischen arbeid der Katho lieken in de laatste jaren, dat den laalsten tijd de bladen en vooral te traclaten der M umonen de H. Kerk Masn be strijden. Meiiig Protestant steunt daar door deze z.y .Evangelische" propaganda, dikwijls geheel onbewust daarmede liet Mormonisme te dienen. De samenkomsten der Mormonen zijn druk bezocht en tegen goede betaling verkoopen hun Evangelis ten, dikwijls in do groote steden van huis tot huis, traclaten, welker inhoud in ver- oord van de z.g. kapitalistische maatschappij, van hot militnirismo on van de Roomsch-Katholieko en Protestantsrlio kerken do communistische lectuur over treft; doch onder alles wordt volgclmu n de Mormonen-leugen dat men gelooft :n „God den Vader, en in Jezus Christus, zijn Zoon, en in den H. Geest." De uitlegging dezer belijdenis is editor bij de Mormonen evenals bij de z.g. Vrije Katholieke totaal anders dan de verkla ring der H. Kerk. De mogelijkheid van bloei bij bet Mor monisme in ons land ligt vooral in hot zich met kracht willen doen gelden als Kerk. Tegenover de Protestantsche verdeeld heid, do belachelijk" reeds honderd Jaar gevoerde en telkens weer als nieuwe medi cijn aangeprezen pralerij ever kerkherstel in de Ned. Herv. Kerk, de talrijke Gerefor meerde kerken, kerkjes en gemeenten en het brute ongeloof h< rt zelfs hd Mormo nisme een kans. Tegenover do katholieke kerk moet liet Mormonisme het afleggen; vandaar de hevige haat en de verdachtmaking. Men loopt zich tp pletter legen de rots r'er eeuwen, de katholieke kerk, in wier boe zem loofden de heiligen Gods, bijzonder begiftigd met openbaringen, en waarin en waardoor God voortgaat zijn Eeuwig Koninkrijk te volmaken. Toch is het Mor monisme een waarschuwing. „Ziet toe dat niemand u verleid Want velen zullen komen onder Mijnen Naam en zeggen: Ik ben de Christus en velen zullen zij verleiden." Tegenover de bedrie gerijen van Utah de zekerheid door Rome! Stoomvaartbcpiciiten STOOMV. MIJ. NEDERLAND. ROTTI ui Ir., arr. 1 Maart te Sabang. KON. NED. STB. MIJ. BERENICE vertr. 3 Maart v. Gibraltar. EUTERPE arr. 2 Maart te Oporto. IRIS vertr. 3 Maart v. d. N. Vf*. ter weg. LU NA arr. 3 Maart te Valencia NEPTUNUS arr. 2 Maart te Gibraltar. NEREUS vertr. 3 Maart v. Valencia. ZEUS vertr. 3 Maart v. Genua. KON. WEST-IND. MAILDIENST. HEIDER arr. 4 Maart te Amsterdam NICKERIE vertr. 2 Maart van Para maribo. POSEIDON vertr. 3 Maart v. Kingston. BREEDIJK 4 Maart van Rotterdam. VEENDAM arr. 4 Maart te Rotterdam. HOLL. BRITSCH-INDIE LIJN. ANDIJK uitr., arr. 3 Maart te Karachi. STREEFKERK uitr., vort. 2 Maart v. Rangoon. HCLLANO—AFRIKA LIJN. JAGERSFONTEIN arr. 3 Maart te East-London. MEN A 1)0 uitr.. vertr 3 M".irt v. Suez. HOLL. WEST-AFRIKA LIJN. ZAANSTROOM thuisr. arr. 2 Maart te Teneriffe. HOLLANDAUSTHALIë LIJN. MODJOKERTO thuisr., vertr. 3 Maart van Port-Said. ROTTERDAMSCHE LLOYD. SALLAND uitr., arr. 2 Maart te Buenos- Ayres. SITOEBONDO arr. 3 Maart te namb. SOEKABOEMI uitr., vertr. 1 Maart v. Belawan. ROTTF.RD. ZUIO-AMER1KA LIJN. ZIJLDÏJK thuisr., vort. 3 Maart van Las Palmas. STOOMV. MIJ. „OCEAAN." AUTOIYCUS vertr. 1 Maart v. Shanghai EURYPYLUS vertr. 3 Maart van Sin-i gapore.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 5