biervan een bedrag van f223050 behoort tol het grondvoorschot en een bedrag van f 1.153.674.71 tot het bouwvoorschot. Leges-gelden. In verband met een aan B. en W. ge richt schrijven van Gedeputeerde Staten dezer provincie, waaruit blijkt, dat de Mi nister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw geen bezwaar meer heeft tegen het heffen van leges van jachtakten tot een maximum van 50 pet. van de in arti kel 15 der Jachtwet 1923 vastgestelde rechten, bieden B. en W. den Raad ter vaststelling aan een ontwerp-verordening 'tot wijziging van de Leges-verordening, waarhij de heffing van bedoelde legesgel- den wordt geregeld. Behalve het zegelrecht is door de be trokkenen ten bate van het Rijk voor de .verschillende jachtakten resp. f 30, f 15, f 10 en f 5 verschuldigd, terwijl de jacht akten, ingevolge de Jachtwet 1923, wor- Iden aangevraagd, uitgereikt en eventueel jworden ingetrokken door den Commissa ris van Politie, die tevens de rechten voor 'het Rijk heeft te innen en die rechten aan 'het Rijk hoeft af te dragen, Het is, aldus iB. en W. dan ook alleszins billijk, dat door de gemeente voor de van harentwege ver richte werkzaamheden tot het maximum ,van het door den Minister toelaatbaar ge acht bedrag leges worden geheven. De opbrengst van deze legesgelden wordt door B. en W. geraamd op pl.m. 2100 per jaar. Van deze gelegenheid maken B. en W. gebruik den Raad tevens voor te stellen ae legesgelden voor de bewijzen van Ne derlanderschap en die voor het verlengen van buitenlandsche paspoorten, welke Jthans 0.50 bedragen, te verhoogen tot f 1 en om een heffing van legesgelden voor het aanvragen, gereedmaken en uitreiken .Van buitenlandsche paspoorten, ad fl voor eiken pas, in de verordening op te ne men. Voor het aanvragen, enz. van bui tenlandsche paspoorten wordt thans niets geheven. Voor het legaliseeren van de handteekening van den pashouder op den pas wordt ingevolge de verordening f0.40 betaald. De aan het gereedmaken van de bewij zen van Nederlanderschap, het verlengen van de buitenlandsche paspoorten en het aanvragen enz. van die paspoorten ver bonden werkzaamheden, wettigen aldus B. en W. alleszins de voorgestelde hef fing. Ook stellen zij den Raad voor om, nu door de Kroon geen bezwaar meer wordt gemaakt tegen het heffen van leges voor het raadplegen van de kadastrale stuk ken, die op het Raadhuis berusten, naast de thans geldende heffing voor het ver strekken van hulp bij die raadpleging, die raadpleging ook zelve aan een legeshef fing te onderwerpen. Eene heffing van f0.50 voor het raad plegen van de plans voor iedere sectie en Van den perceelsgewijzen legger voor ieder artikel, komt B. en W. voldoende voor, terwijl die heffing blijft beneden die, wel ke voor raadpleging van de genoemde stukken ten hypotheekkantore wordt ge vorderd. Ten slotte grijpen B. en W. deze g genheid aan, om den Raad te adviseeren een regeling te treffen voor het heffen van leges voor het aanvragen en uitrei ken van rij- en nummerbewijzen, bedoeld in de Motor- en Rijwielwet, van duplica ten van die bewijzen, van verlengingen van rijbewijzen en van ontheffingen van het verbod, om een of meer wegen in de provincie te berijden met motorrijtuigen alsmede voor verlengingen van zondani ge ontheffingen. Nu de Motor- en Rijwielwet het heffen Van leges van deze stukken niet meer ver biedt, heeft de Provincie Zuid-Holland een legesheffing voor die stukken inge voerd. Tevens hebben Gedeputeerde Sta ten voor de inning van die leges de mede werking ingeroepen van de Gemeentebe sturen, waardoor practisch het aanvragen en uitreiken van genoemde stukken door de Secretarie geschiedt. Het komt B. en W. alleszins gemotiveerd voor, dat de ge meente voor die werkzaamheden, be staande uit het invullen van een aan vraagformulier, het ontvangen van de provinciale leges, het doorzenden van het aanvraagformulier, de verrekening van Öe provinciale leges en het uitreiken van het aangevraagde bewijs, eene geringe vergoeding ontvangt, welke ten aanzien van elk stuk op 1 ware te stellen. B. en W. geven den Raad in overweging Üot vaststelling van een desbetreffende .verordening over te gaan. „Voorgeest". B. en W. stellen den Raad voor over te gaan tot benoeming van een hoofd van school verbonden aan de afdeeling voor jeugdige idioten „Voorgeest" van het Krankzinnigengesticht „Endegeest", waar Voor wordt voorgedragen de heer A. M. Van Sermon d t, onderwijzer aan die school, en van een onderwijzeres aan die school, waarvoor wordt voorgedragen mej. H. E. H. M e ij k a m p. Gemengde Berichten De Passage-brand te Zandvoort. Nader wordt nog omtrent den brand ge kneld: Het was juist vijf minuten voor half- idrie, toen een der bewoners ontdekte, dat èr brand was uitgebroken. Hij had al een vrij ernstigen omvang en naar men meen- 1de te bespeuren, was het de derde winkel !Van den linkerkant, een poppenwinkel, die Vol rook en vlammen stond. De brandweer idie vrijwillig is, werd gealarmeerd en zij beantwoordde de melding op een voortref felijke manier. De brandmeesters en on- 'derbrandmeesters hebben wekkerschei Aan huis en konden dus oogenblikkelijk bpgeroepen worden. In dien tusschentijd Waarschuwden anderen het overige con tingent, zoodat de brandmeester v. d. Bos fcpoedig met een motorspuit, zes slangen wagens, een ladderwagentje en 60 man schappen aanwezig was. Naar getuigen ons verzekerden was het materiaal zeer snel ter plaatse. Ruim een kwartier na de melding gaf de motorspuit reeds met drie stralen water. Toen was het echter al duidelijk, dat de galerij verloren as. De vlammen laaiden buitengewoon hoog op en een vonkenregen, voortgedragen door den hevigen Noord-Oostenwind, daal de op de omgevende huizen van de dr. Metzgerstraat en van de Van Kinsbergen- straat neer Van uit do zee gezien moet de brand één geweldige fakkel gewoost zijn, die hoog boven de duinen brandde. Er ontstond eon nan iele onder de bewo ners. Mannen, vrouwen en kinderen vlucht ten in nachtgewaad. Geschrei en hulpge roep klonk allerwegen. Iedereen kon zich bijtijds in veiligheid brengen. Slechts een knaapje werd op het allerlaatste oogen^ blik door zijn vader gered. De paniekstem ming werd nog verhoogd door het feit, dat de glazen in de hooge kap, die zich ever de galerij welft, met hevig gerinkel in scherven spatte. Spoedig daarna spron gen ook de winkelruiten en van dat oogen- blik af was de oudtijds zoo drukbezochte galerij een bundel van vuur. De wind dreef de vlammen van den eenen naar den ande ren kant. Spoedig stonden ook de houten bijgebouwen en de bovenverdiepingen in vollen gloed. Allerwege kraakte, rinkelde knetterde het. Angstig speelden de vlammen door de hooge kap. Om drie uur werkte de brandweer op volle kracht. Er werd water gegeven met drie stralen uit de motorspuiten en zes op duinwaterleiding, waaraan het door middel van bovencrondsthe standenpijpen onttrokken werd. Echter kon niet al het water op den brand gericht worden, daar men ook rekening moest houden met de belendende perceelen, Dr Metzgerstraat 92, 90 en 88 en die in de Van Kinsbergen- straat. Vier stralen werden gebruikt om deze gebouwen nat te houden. Vele belangstellenden sloegen het red dingswerk gade. De geheele politiemacht was door commissaris Lovink gemobili seerd en ook burgemeester Beekman met andere autoriteiten waren op het terrein van den brand aanwezig. Het vuur breidde zich tegen den wind in uit, hetgeen wel een bewijs voor de fel heid was. De overblijfselen bieden een treurigen aanblik. Slechts de buitenmuren, evenwij dig loopend met de Galerij, staan nog, zij het dan ook gehavend. Hier en daar hangt een overgebleven vloer met verkoolde bed den en huisraad gevaarlijk te wiebelen. "Winkelartikelen liggen verbrand en geha vend over den grond verspreid. Daar tus- schendoor kronkelden zich grillig de ijze ren spijlen van de bekapping. De chaos is zoo groot, dat de Galerij slechts voor een gedeelte kan worden bereikt, Aan den Oos telijken kant staan nog maar 'n paar muurtjes en hier is nog te zien, dat er winkels waren. Over het algemeen kan ge zegd worden, dat de Galerij geheel is uit gebrand. Uit een nader ingesteld onderzoek is thans gebleken, dat de brand ontstaan is in den sigarenwinkel van de firma Cassée, gelegen naast den bewusten poppenwinkel. De winkelier was om zes uur in den mid dag weggecraan, na iets op een petroleum stel te hebben gekookt. Vermoedelijk heeft dit stel den brand veroorzaakt. Het vuur tastte oogenblikkelijk den poppenwinkel aan, zoodat men in den aanvang meende, dat daar de brand was uitgebroken. Toen bet blusschingswerk eenigen tijd aan den gang was, kwam een vrouw de politie meedeelen. dat haar kind van twee jaar zoek was. Met ernstig levensgevaar hebben eenige agenten een onderzoek in gesteld. Zij vonden het kind in een der brandende huizen. Ware dit eenige minu ten later gebeurd, dan was de kleine onge twijfeld een prooi der vlammen geworden. Het drama te Woensel. Wij vernemen nog, dat de moeder van het meisje ten overstaan van den com missaris van politie heeft bekend, haar kind geslagen te hebben. Zij wist niet, ver klaarde zij, dat het kind toen zoo dicht bij den dood was. Ook de broer van het meis je moet haar geslagen hebben, doch deze ontkende zulks. Beiden zullen na hun ver hoor in vrijheid worden gesteld. „Tel." Doodelijk mijnongeval. De gehuwde mijnwerker A. Kap. te Kerkrade woonachtig, is in de onder- grondsche werken der Domaniale steen- kolenmiin aldaar door neervallende stee- nen gedood. Ernstig ongeluk. Bij het breken van den drijfriem van een zaagmachine bij den houthandel A. Vingerling Zonon te 0'. i da heeft de 3 8- jarigo werkma de K de met greote kracht weggeslingerde riem teger bet hoofd gekregen, waardoor dit deerlijk werd verwond. Een gedool'.a van het ge laat en een oog werden weggeslagen. In hoogst zorgwekkenden toestand, is de jon gen naar het Van Iterson Ziekenhuis overgebracht. Buiten!. Berichten Nieuwe branden Jn Japan. Een geheel dorp in de asch gelegd. Andermaal had een verwoestende brand plaats, die het dorp Matsuida nabij Karui- zawa, in Japan, vrijwel geheel vernietigde. Honderdvijftig huizen werden in de asch gelegd en ongeveer 1000 personen dakloos gomaakt. De brand breidde zich uit door gebrek aan bluschmiddelen. Sovjet-Rusland en China. De propaganda van Moskot. De Christenen in China zullen het hard te verantwoorden krijgen. Heele scharen Ohineesche atheïsten, toegewijde aanhan. gera van Moskou, oud-leerlingen van Sovjet-universiteit van het Verre Oosten te Tasjkent, zijn thanB in China doende, den beschavenden invloed van de blanke missioarissen te ondermijnen. Op geld behoeven zij niet te zien, deze in politieke kuiperijen volleerde propagan disten. De sovjet-ambassade te Peking, zoo wordt aan de „Chicago Tribune" ge meld, zorgt voor een ruime financiering, waardoor aan alle scholen en universitei ten van China, onverschillig of die door een Engelsche, Amerikaansche. Duitsche of Fransche kerkgenootschap zijn opge richt, communistische clubs kunnen wor den opgericht. Deze propaganda is gelijke lijk tegen de Protestante en tegen de Katholieke kerk gericht. De Chineescho communistische partij, ook al weer met geld van Moskou, heeft in Peking een groote drukkerij opgericht, vanwaar het land met duizenden vlug schriften wordt overstroomd. Speciaal de Chineesche uitgave van de ,.Besbosjnik" (de goddelooze), een atheïstisch tijdschrift, wordt in groote oplaag onder de leerlin gen der Christelijke scholen gelezen De Moskousche bladen wijden thans lange artikelen aan deze actie tot uit roeiing van het zendingswerk in China. De ..Izwestija" bijv publiceert een langen brief van Tretikof, die op het oogenblik verbonden is aan de ambassade te Peking als afgevaardigde van de DeVIe Interna tionale ,,De anti-Christelijke beweging in China aldus het relaas van dezen kameraad is dienstbaar gemaakt aan de ntaiona- listisehe, welke zich de verdrijving van alle kapitalistische ondernemers ten doel he^ft gesteld. De Chineezen zijn tot het inzicht gekomen, dat de Christelijke kerk in China, in de een hand den bijbel in de andere een geweer houdt. Geleidelijk ko men de studenten tot de overtuiging dat de zendelingen maar één bedoeling heb ben: de Chineezen te maken tot een volk van slaven Hierna vertelt de schrijver eenige suc cessen der bolsjewistische campagne, hoe in Nanking allo godsdienstige werken in de boekerij zijn vernietig!, hoe gedurende de kerstvacantie de communisten en de atheïstische studenten in Canton carnavals en anti-religieuze bijeenkomsten hielden, die uitliepen in relletjes, waarbij de Chris telijke studenten mishandeld werden. Met onmisgenbaar genoegen verhaaU hij, hoe in Tsjang Tsjan de studenten een massa- vergadering belegden, en eischten, de bij belstudie als verplicht vak te schrappen. En dergelijke tooneelen worden uit alle deel en des lands gemeld De correspondent van de ..Chicago Tri bune" te Riga wijst er op, d/it er in dezen brief met geen woord van wordt gerept, dat de Sovjetlegatie aansprakelijk is voor 'bovengemelde feiten. Andere publicaties zijn op dit punt evenwel openhartiger. Zij erkennen al dan niet met zooveel woor den, dat de propaganda in. China, geheel overeenkomstig de taktiek van Moskou, weinig communistische leerstellingen tracht te verbreiden, zich hoofdzakelijk ten doel stelt, hét dordringen van het blanke ras tegen te werken door te ver kondigen, dat het de westerlingen zijn, die het land van zijn rijkdommen hebben beroofd en de bevolking geknecht. De Chineezen moeten de vreemde indringers er uit zetten en Rusland is daarbij hun trouwste vriend en bondgenoot, dit is de hoofdstrekking van de Moskousche propa ganda Volkscommissaris Karachan. de Sovjet vertegenwoordiger te Peking laat door zijn uitlatingen op dit punt niet veel twij fel dienaangaande. Aardverschuiving op Helgoland. Uit Helgoland wordt gemeld, dat aan de Oostzijde van het eiland op de hoogte waar zich liet casino bevindt, een aardver schuiving heeft plaats gehad, tengevolge waarvan een aardmassa van naar schat ting ongeveer 3000 kubieke meter in de zee is gevallen. Verschillende huizen liepen groot ge vaar en men heeft verschillende wegen moeten afsluiten, daar de rotsen spleten vertoon en, zoodat er gevaar voor verdere instortingen bestaat. Ernstige ontploffing. Een Wolff-telegram uit Berlijn meldt d.d. gisteren: In de Westfaalsch-Anhaltsche fabriek van ontploffingsmiddelen te Reinsdorf- Wittenherg heeft een ernstige ontploffing plaats gehad. Het bergen van dooden en gewonden is in vollen gang. Wolff meldt nader uit Berlijn: Door de ontploffing in de dynamietfa- briek te Reinsdorf-Wittenberg zijn 5 perso nen gedood, 7 zwaar en 31 licht gewond. De materieele schade is zreer groot. De oorzaak der explosie is nog onbekend. Brand in een arsenaal. Een Reuter-telegram uit Londen meldt, dat gisterenavond een brand in het arse- Daal van Woolwich voor duizenden pon den sterling schade heeft aangericht en de groote fabriek voor antigasmiddelen bijna geheel heeft verwoest. Er zijn geen slachtoffers. Verlamming bij kinderen. Naar uit Christchurch wordt gemeld, is op het Zuider-eiland van Nieuw-Zeeland een epidemie uitgebroken, welke bestaat in verlammingsverschijnselen bij kinderen. Een schoonzoon o.a. van den vroegeren premier van Nieuw-Zeeland Ward, ver loor tengevolge van deze ziekte Zondag zijn oudsten jongen van negen, Dinsdag den tweeden van zeven jaar. Het derde nog eenigst overgebleven kind, drie jaar oud, ligt ook ernstig ziek. Moderne moraal. In Parijs is onlangs de Poolsehe artiste vrijgesproken, die haar verloofde dood schoot om een eind te maken aan zijn lij den. Nog dezelfde week schoot een vrouw haar zieke zuster dood, ook uit medelijden, i Weer een paar dagen later werd uit Ame rika bericht, hoe daar een man eerst zijn zieken vader en lijdende broeder en toen zich.zelf vermoordde. Ook al om hen te verlossen uit hun lijden. Nu weer heeft te Woodlawn in Ponnsylvanie een man om dezelfde reden zijn zieke vrouw vermoord, terwijl een zekere dr. Blazer te Denver insgelijks zijn zieke dochter met chloro form van het leven beroofde, opdat zij hem niet overleven zou. En terzelfder tijd mel den de Engelsche bladen hoe een zekere mej. Bettison te Hungerton bij Leicester het genadeschot gaf aan haar broer, een dominee, die een mislukte poging tot zelf moord deed en die zij wilde bevrijden uit zijn lijden. Wij leven wel in een wereld met moedige menschen. En men moet maar heel erg schelden op de ruwe en barbaarscbe mid deleeuwen! „Tijd". Een „hotelspecialist." Sinds ongeveer een jaar werden in een reeks Berlijnsche hotels geheimzinnige diefstallen gepleegd, waarvan de daders niettegenstaande alle pogingen van de politie niet konden worden ontdekt. De die ven gingen zoo handig te werk, dat, wan neer de hotelgasten soms zelfs maar voor een kort oogenblik hun kamer verlieten, zij bij hun terugkeer juweelen, portefeuilles en contant geld misten. De omstandigheden waaronder de diefstallen werden gepleegd, deden telkens weer vermoeden, dat de da ders tot het hotelpersoneel behoorden of althans daarmede in verbinding stonden. Thans is het de recherche gelukt den dief te arresteeren: het is een zekere Bern- hard Kiederowitsj, sinds lang door de politie wevens oplichting gezocht. Kiedo- rowitsj werkte als een soort gentleman-dief Hij was steeds uiferst elegant gekleed en nam zijn intrek in de eerste hotels. Na zijn slag te hebben zeslagen verdween hij, In den loop der tijden is hij in Berlijnsche hotels onder dertig verschillende namen opgetreden. Kiederowitsj was in het b^zit van eon groote menirrte soorten sleutels nm koffers enz. te onenen. Hij werkte zoo nandig, dat verschillende door hem be roofde gasten heelemanl niet aan diefstal dachten, maar colonfden hun eigendom verloren te hebben. Do man heeft reeds 2/ diefstallen bekend. Terwijl deze „specialist" uitsluitend in hotels arbeidde, bewerkten andere inbre kers Berliinsche pensions. Twee van deze heeren zijn thans ook geknipt. Brutale treinroovers. De reizigers van don nachtexnres New- York—Chicago win het slachtoffer gewor den van de brutaliteit van twee bandicfen. De expres stopte te Dune Park om water in te nemen, toen het tweetal booswichten in den couloir der slaapwagens binnen drongen, de reizigers wekten en met revol vers bedreigden, de bagage der passagiers doorzochten en onder de oorkussens der reizigers uit, horloges, ringen en andere voorwerpen van waarde wegstalen. De negerwaker, die zich met het toezicht op de slaapwagens moest belasten, was voor alle voorzorg maar in een rookers- coupé gevlucht. De bandieten vergaten echter ook hem niet en namen hem al het geld af, dat hij aan fooien had ontvangen. De twee roovers werkten hun „program" met groote haast af en trokken zich in een uithoekje van den trein terug, waarop ze hij East-Side, een voorstad van Chicago, waar de expres steeds langzaam moet rij den, een goed heenkomen zochten. Zij bleken in totaal een som van meer dan 10.000 dollar te hebben buitgemaakt, be halve een aantal juweelen en andere kost baarheden der reizigers. Geen der passagiers heeft een nauwkeu rig signalement der treinroovers kunnen geven, ofschoon deze niet gemaskerd waren. Bar.kroovers. Uit Kowno wordt gemeld: In de voorstad van Kowno, Sihanzi, verschenen drie gewapende mannen in 't gebouw der Volksbank en dwongen de be ambten, de sleutels van de cassa te over handigen. Zij vonden echter slechts 30 dollar, daar de bank juist een groote som gelds ver- zondeh had. De politie omsingelde de heele voorstad en dreigde iedereen neer te schieten, die hare aanwijzingen niet opvolgde. Daarbij werd hij vergissing een soldaat doodge schoten. De roovers konden, ondanks alle voor zorgsmaatregelen, ontkomen. De scheeve toren van Pisa behoeft herstel. Er is een rapport verschenen van d< deskundigen, die door de Italiaansche re geering waren benoemd om de stabiliteit van den scheeven toren van Pisa te bestu- deeren. In dit rapport wordt gezegd, dat er wel geen onmiddellijk gevaar is, maar dat de toren gedurende de laatste eeuw een klein weinig meer is gaan overhellen. Een eeuw geleden liet de architect Gherardesea een diepe afvoergoot graven rondom den voet van den toren, en de deskundigen meenen, dat de toren hierdoor in gevaar wordt gebracht, doordat het verder drin gen van het water tot onder de fundamen ten wordt mogelijk gemaakt. Daarom advi seeren deskundigen allereerst, dat de goot zal worden gedicht, en dat later, indien de toren weer mocht gaan overhellen, zij van doelmatige fundamenten zal worden voor zien. Do scheeve toren heeft feitelijk geen fundamenten, daar zij slechts bestaat uit metselwerk, dat weinig diep in den grond is opgebouwd. De deskundigen hevelen ook aan de be noeming van een permanente commissie van toezicht. De toren was voltooid in 1350, hij is zestig meter hoog en bevindt zich op den top ongeveer drie meter uit de loodlijn. Men meent, dat dit te wijten is aan een partieele verzakking van den grond. een oppervlak van 20 bouw afgescho^ waarbij een aantal woningen werd nield. De afschuiving duurt voort. Tache bouws zijn vol scheuren. Het bestuur <L de bedreigde streeken ontruimen. Nederlandsch Oost-Indië. Aardschuiving. In de Pemalangsche desa Gomhong is UIT BE G&IGEVING KATWIJK. Hel Ziekenhuis. De vercenigin^ steun bij verpleging in een Ziekenhu.g verpleging" nam dezer dagen een bei^ rijke beslissing. In haar reglement sij o.m. dat steun wordt gegeven bij verg ging in een der L e i d s c h e Ziekcnh, zen. Een der leden had een voorstel inf diend om het woord „Leidsche" uit dit tikel te schrappen om mogelijk te dat ook verpleging kon paats hebben rekening der vereeniging in het thans in aanbouw zijnde ziekenhuis, geboJ door de gemeente, en in exploitatie gegei aan de vereeniging „Katwijksche Ziefc verpleging", een zuiver Protestants ereen:ging. Het bestuur kon zich mei voorstel n et vereenigen en ook dering, die ditmaal buitengewoon goedi zocht was, gevoelde blijkbaar hier n'; voor, zoodat dit voorstel niet in slemici kwam. Hierd-oor zal dus opname in Katwijksche Ziekenhuis der leden van, verpleging" en verdere huisgenooten i mogel jk zijn. Een groote vraag zal nu z jn hoe de Katwijksche „Ziekem pleging" die op de begrooting voor 1: een nadeelig saldo heeft staan van bj f1600 haar exploitatierekening sluit! zal kunnen maken nu „De Verplee: met haar ruim 400Ó leden, waarbij mo lijk nog andere groepen komen die van Katwijksche Z eken buis geen gebruik i len kunnen maken, hare leden van dei name :n het Ziekenhuis uitsluit. Bet dens de subsidie die als regel door de meente aan dergelijke vereenigingen, i welke richting ook. wordt gegeven, zal „Katwijksche Ziekenverpleging" j contribute, donaties, buitengewone gl enzwel trachten de rekening sluiten: maken. De taak zal n et gemakkelijk: vooral n et, nu ,.De Verpleging" zulk belangrijk besluit nam waarop het bes' der „Katwijksche Z:ekenverplegin.s" ook het Dagel'jksch Bestuur der gem; te niet hadden gerekend. Het zal hier misschien ook hl jken wie vooruit rekent, opnieuw moet r nen. Het ziekenhuis nadert zijn vol ton Het is een mooi stuk werk dat echte de gemeente als een zwaren last lii waarvan zal moeten b'"jken of bier in de gemeente behoefte bestaat KATWIJK AAN DEN RIJN. Bouwen. Voor rekening van den A. v. d. Oever zal aan den N:euwen G mandeursweg, tegenover „CaUao" een gerwoonhuis worden gebouwd. RIJNSBURG. Flora. De veilingsvereeniging „Fl houdt hedenavond te half acht in geb: Flora de jaarvergadering. Bloemenhandel. De handel laatste dacen aanmerkelijk vlugger. E tamelijk veel vraag en van de meeste ten loopen de prijzen iets op. BeU wordt per 100 voor 1ste soort Couic d Or f5 80—f5 90. Murillo f4,50—fl Titian f5.90f6. Prosperity f4' f4- 60, Gele Prins f5.50f5 60. Prins Oostenrijk f5.60f6.40. Theeroos f 6.! f7. La Reine f4 30—f4.40. Gris f4f4.40, Flaaningo f5f5.60. Crai sie BriHant f4.10f4 90, Rnuwenhof Pride of Haariem f 5 40, William Cop' f8.10. VALKENBURG. Personalia. In gehouden vergadi der Coöp. Boerenleenbank alhier is kassier benoemd in de plaats van heer Kool, die de gemeente verlaat, heer H. Haantjes, hoofd der met 1 -Tv openen Christ. School. WASSENAAR Gemeenteraad Uitbreiding straatverl ting. Een rioleeringsi Uitvoering waterleidi plan. Gistermorgen vergaderde de Raad gemeente onder Voorzitterschap van Burgemeester. Afwezig de heer Prins. Dc Notulen der vorige vergadering den onveranderd goedgekeurd. Mededeeling geschiedt der ingeki stukken. Een brief van Dr. H. Koppesct waarin verzocht wordt voor een beter; ronding van de wegen op de kruispu ter bevordering van de verkeersveilig! Wordt gesteld in handen der voetp* cpmmissie. Een verzoek van het gemeentebos van Heemstede om adhaesie aoj adres aan H. M. de Koningin, v wordt verzocht te willen bevorderen annexatie-plannen op éénzijdig verlr niet meer worden toegestaan. Op voorstel van B. en W. wordt mo' st. besloten adhaesie te betuigen. Een request van bewoners der Ja laan, houdende verzoek om straatvoi ting aan te brengen. De Voorz. zegt deze laan behoort tot de wegen algemeen plan voor straatverlichting gele kleur aangeduid, welke kleur geeft, dat zij het eerst voor verlicht'1 aanmerking komen. B. en W. geven ter in overweging eerst den uitslag de procedure af te wachten. Wordt I gevonden. Een request van de TuinbouwV* ging Wassenaar en Omstr. om in de kosten van exploitatie van en werktuinen, wordt naar B. en renvoyeerd om advies. Op een verzoek van Mevrouw Ortj deGordon, om de huur van het gebouw niet op 1 Januari maar April 1924 te doen ingaan wordt zend beschikt. Hierna doet de Voorz. r odedeeW den uitslag der gehouden aaoW

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 4