HEN PRIJZEN-C0NTROLE-COMMISSIE ,,Het Volk" meldt, dat onder dagteeke- ning van 2 Maart j.l. minister Aalberse aan de S.D.A.P. en liet N.V.V. bericht beeft, dat de regeering besloten heeft tot de instelling van een door deze organi saties gevraagde prijzdn-conlrole-com- missie. Vragen van Kamerleden. De Nederlandse he tuinbouw- en bloembollenexport. Het Tweede Kamerlid Michielsen heeft den minister van binnenlandsche zaken en landbouw en van buitenlandsche zaken de Volgende vragen gestold: 1. Hebben de ministers kennis genomen van het feit, dat bij de Engelsche regeering plannen in voorbereiding of overweging zijn betreffende de bescherming van den Rritschen tuinbouw en bet Britsche bloem- hoüenbedrijf? 2 Zoo ja, is het hun dan bekend, waarin Idie plannen der Engelsche regeering be staan, en zijn zij bereid zoodanige stappen bij voormelde regeering te doen, opdat die plannen niet of zoo min mogelijk een na- dcelig karakter voor den Nederlandschen tuinbouwexport en voor den Nederland- feben bloembollenexport zullen dragen? De Tweede Kamer-verkiezingen. Het Kamerlid Juten. De „Grondwet" meldt, dat het bericht, dat de heer Juten voor bet lidmaatschap van de Tweede Kamer zou hebben bedankt, onjuist is. De c a n d i d a a t s t e 11 i n g te 's-Gravenhage. Namens het bestuur van „St. Michaël", Club Den Haag, is bij het bestuur van de R.-K. Kiesverceniging „Rijkskieskring 's-Gravenhage" ingezonden een lijst met 105 handteekeningen van georganiseerde R.-K. kiezers, met een voorloopige aanwij zing van 5 namen, als candidaat voor het lidmaatschap der Tweede Kamer. Namen der candidafen zijn: Prof. Dii J. A. Ver aart, L. F. Guit, G. P. Bon, Mevr. S. Gh. C. BronsveldVitringa, A. C. F. Gonijn. Het millioen voor de Olympiade. Na een politieke rede die het Tweede Kamerlid mr. dr. van Rijckevorsel voor de Provinciale Kieskring Tilburg hield werd hem uit de vergadering gevraagd hoe hij dacht over het voorstel van een millioen subsidie'voor de Olympiade. De heer van Rijckevorsel zeide dat hij zijn medewer king niet zou verleenen om een dergelijk groot bedrag voor dat doel te voteeren. Wel meende hij dat de regeering zich niet ge heel aan bet steunen van de O. S. kon ont trekken maar nu met het oog op de finan ti oeio omstandigheden op tal van nood zakelijke uitgaven, moet worden bezuinigd kan van zulke cijfers volgeds bem geen sprake zijn. Het zou voor de volksgeest niet te dragen zijn als onder deze omstan digheden een millioen werd uitgetrokken ,voor de O. S. f Koninklijk bezoek aan Zuid-Limburg. De Koningin heeft, naar wij vernemen, plan om in de laatste helft van Septem ber van dit jaar aan verschillende plaat sen, o.a. aan Maastricht en de Mijnstreek, een officieel bezoek te brengen. Mgr. Seipel in ons land. Mgr. Seipel is gisteren van Keulen naar Don Haag afgereisd. Hij zal hier geen openbare voordrach ten houden. In het Bakkersbedrijf. De patroonsvoorstellen. Het bondsbestuur van den Ned. Bond van Arbeiders in het Bakkersbedrijf heeft in zijn dezer dagen gehouden vergadering besloten den leden te adviseeren de voor stellen der werkgevers af te wijzen. In do binnenkort te houden ledenvergaderingen komt dit advies nader aan de orde. I Uit het Steenhouwersbedrijf. r De onderhandelingen. In de conferenties tusschen de werk gevers- en werknemers-organisaties in het steenhouwersbedrijf, dienden de werkgevers 'de volgende uiteindelijke voorstellen in: a. Men was genegen het oude landelijk collectief contract voor de leden te ver dedigen; b In geval van nachtarbeid met wissel- ploegen zal aan de nachtploeg 10 pCt. boven het uurloon worden betaald. Kan geen 48 uur worden gewerkt, dan zal als minimum 48 maal het uurloon worden be taald; c. In geval van ziekte een uitkeering van 13 weken acli tereen, met 70 pCt. van het loon d. Voor keuring krachtens de Steenhou- Wer.^wet zal vier uur verzuim worden ver goed. Ondanks een krachtige verdediging van 'de va cautie waren de patroons echter niet bereid deze te verleenen. Ook de kinder toeslag kon geen instemming vinden, hoe wel de werkgevers verklaarden cr niet on sympathiek tegenover te staan. Over deze voorstellen wordt door de or ganisaties beslist. De R.-K. Bond alsook de Christ, en M<«lerne Bonden, adviseerden bunne leden 'de voorstellen te aanvaarden. Bij informatie is gebleken, dat de Katho lieke bond thans bij referendum de voor stellen beeft - 'aard. Uit het Schildersbedrijf. De onderhandelingen. Bij de mededeelingen, die de samenwer kende werknemers-organisaties in het schildersbedrijf inzake hel verwerpen der .voorstellen van landelijke collectieve over eenkomst, aan de patroonsbonden zonden, berichten zij o.m.: ..Tengevolge van de verwerping zien wij ons thans genoodzaakt aan de plaatselijke patroons-organisaties, afdeelingen van uwe bonden, zoowel als zelfstandige ver te.; gingen vooi stollen aan te bieden ten einde op deze wijze te komen tot eene rege ling van d arbeidsvoorwaarden. Uitdrukkelijk willen wij wel verklaren dat wij hopen, dat het echter alsnog moge lijk is om wederom te geraken tot een lan delijk collectief contract. Ons standpunt in dezen is u voldoende bekend. Wij blijven de voorkeur geven aan een landelijke rege ling der arbeidsvoorwaarden en mocht cr uwerzijds alsnog geneigdheid bestaan om de on oer ban delingen over dit ontwerp te heropenen, dan verklaren wij ons gaarne bereid, aan nieuwe besprekingen deel te nemen. Wij zien in dat geval gaarne zoo spoedig mogelijk bericht van u tegeemoet waar en wanneer eventueel een dergelijke conferen tie kan worden gehouden." R.-K. Radio-vereeniging. Men schrijft ons: Het Centraal Bureau voor de K. S. A. te Leiden heeft nog geen reden kunnen vinden, om spijt te hebben van zijne aan kondiging omtrent het oprichten eener R.-K. Radio-Vereeniging. Nu komt ten minste ieder belangstel lende te weten, dal men in de hoofdstad reeds een heel eind gevorderd was op den weg, waarop velen en ook degenen, die bij het Centraal Bureau hun drang uitoefen den, alle katholieke r a d i o-v r i e n d e n van Nederland willen hebben. Nu is tevens gebleken, dat ook in andere plaat sen dan in Amsterdam, Utrecht en Den Haag pogingen tot oprichting werden ge daan. De bedoeling beeft geen oogenblik voor gezeten, om te Leiden een Draadloozen Omroep te formeeren; alleen het verlangen, om alle krachten bijeen te brengen. Dit zij ter geruststelling van de initiatiefnemers te Amsterdam uitdrukkelijk gezegd. Het komt er niet op aan, waar de centrale komt; laat haar te Amsterdam wezen; iedereen zal dat een zeer geschikte plaats vinden. Als ze er maar komt, en a 1 s maar de deelname algemeen is. Want, hoe geruststellend ook de aankondiging moge wezen, dat men in Amsterdam ook de financiën voor elkaar heeft; men weet toch, dat er véél.geld en algemcene steun noodig zal zijn, om iets superieurs tot stand te brengen en op den langen duur in stand te houden. Door die nadere publicatie in de bladen, dat de N. S. F. aan de H. D. O. het gebruik harer installatie gaat ont nemen en een strikt neutrale omroep wil gaan organiseeren, is de stand van zaken intusscben heel anders' geworden en is het vraagstuk, vooralsnog hoofdzakelijk een financieele kwestie, zonder a 1 g e- méene deelname waarschijnlijk vol strekt onoplosbaar. En het zal' den ver scheiden initiatiefnemers toch niet anders dan welgevallig ziin, wanneer het Leid- sche Bureau iets bijdraagt, om hun succes grooter of zelfs mogelijk te maken. Wij, Katholieken, moeten met heL beste komen, wat er te geven is. Wij hebben er de krachten voor, en daarom: algemeene deelname en bijdragen van zoovelen als maar mogelijk is, ook uit Utrecht en Den Haag of waar men ook reeds aan het or ganiseeren is geslagen. Intusscben, het Centraal Bureau ver langt niet de leiding te hebben, maar te dienen het belang van allen. En op die basis vinden de Katholieke radio-vrienden elkaar wel. KERKNIEUWS Pastoor H. J. M. Pichot. De ZeerEerw. heer Pichot, wiens over lijden wij gisteren meldden, werd geboren te Delft 17 Augustus 1863 en priester ge wijd 17 December 1887. Achtereenvolgens werd hij benoemd tot kapelaan te Rijs wijk, 23 December 1887; tot kapelaan te Leiden CO. L. Vr Hemelvaart), 6 April 1889; tot rector te Haarlem (Joannes de Deo), 12 April 1902; tot kapelaan te Eg- mond aan Zee (H. Bonifacius), 22 Sep tember 1906; en tot pastoor te Noorden, 19 Februari 1917. VOETBAL. Het Nederlandsche elftal en de Natris. De Amsterdamsche sport-correspondent van de „N. R. Crt." meldt: Waar het niet opstellen van den beken- ken Amsterdamschen vleugelspeler de Natris ongetwijfeld velen verbazen zal en een ieder aanstonds begrepen zal hebben, dat er hier geen zuivere beoordeeling der spelhoedanigheden doch andere over wegingen oorzaak zijn, dat men een speler van zooveel minder capaciteiten opgesteld weet, hebben wij over deze keuze ons licht eens opgestoken bij den Voorz. van de Nederlandsche elftalcommissie, den heer Hirscbman, die ons het volgende mede deelde: Wij hebben een ander een kans willen geven, omdat wij willen kiezen elf enthou siaste werkers, die allen gedurende het ge- heele spelbeloop hun volle kracht ont plooien Wij kennen afdoende do bijzon dere capaciteiten van de Natris, erkennen tevens, dat wij voldoende vertrouwen heb ben in zijn optreden tegenover den tegen stander en zijn sportieve gedraging in het algemeen, doch we zijn niet overtuigd en dat heeft den doorslag gegeven dat hij zich steeds volkomen geven zal. -In voorafgaande ontmoetingen deed hij dat herhaaldelijk niet en wij kregen den in druk, dat zulks een ongunsligen invloed had op het spel van zijn medespelers. Wij hebben voor het oogenblik niet voldoende vertrouwen in hem om de zekerheid te hebben, dat hij te Anttverpen 114 uur op volle kracht spelen zal zooals we van iederen speler van het nationale elftal ver langen en verwachten. Onder deze om standigheden vonden wij het voor 't oogen blik juister een geestdriftig werker als Sigmond te kiezen, waarmede niet gezegd is, dat we dit standpunt blijven innemen. Dit zal wel in hoofdzaak van de Natris afhangen. mmnm voor be riikskusihihi NIEUWSYEtlG 3 - TEL. 2i02 - LEIOEN onder directie van: 8966 I. J. SLOCS, ACCOUNTANT, Lid der .Ned. Org van Accountants Mr. A. A. H. OU TOY VAN HEES AANGIFTEN - ADVIEZEN - RECLAME'S In elk geval aanvaarden we op dit moment de verantwoordelijkheid voor het passeeren van den besten Nederlandschen vleugelspeler (als hij will) in het belang van het moreel van de ploeg. De sportcorrespondent voegt er dan aan toe: Do heer Hirschman heeft gelijk. Inder daad heeft de Natris in de laatste wed strijden voor zijn club niet alles gegeven waartoe hij in staat is en dit heeft zelfs het bestuur van zijn club dermate gehin derd dat men eens met den linksbuiten is gaan praten. En toen is wel gebleken dat de Natris evenals bijv. Volkers jl. Zon dag te Haarlem rekening hield met een verkiezing voor de nationale ploeg, dat hij daarom zoo min mogelijk risico loopen wilde, want voor het Nederlandsche elftal wilde hij „fit" blijven. Vooral de strijd le gen de Belgen trok hem en mcnschen die hem van nabij kennen als de leiders en de oefenmeester van zijn club weten hoe bij er meer dan ooit naar hunkerde om zich voor de nationale ploeg te geven. Deze speler, die volgens de commissie zelf de beste voorwaarde van zijn land is, wordt gepasseerd, omdat men meent dat het bem aan geestdrift ontbreken zal! ZwitserlandNederland. Volgens het Sportblad Sport in Zurich is thans waarlijk definitief bepaald, dat het voetbaHandenspel ZwitserlandNeder land op 19 April te Zurich zal plaats vin den. Voorts is reeds overeengekomen, dat Zwitserland op 23 Maart 1926 te Amster dam zal spelen. De wedstrijd A. S. C.Feijenoord. Wij lezen in de „Sportkroniek": „Naar wij vernemen is hot vermoeden gerezen, dat in den wedstrijd A. S. C. Feijenoord een ongerechtigd speler voor A S. C. is uitgekomen. Aan liet bondsbe stuur is verzocht in deze zaak een onder zoek in te stellen. Zooals men weet was het resultaat van dozen wedstrijd (31 voor A. S. C.) mede beslissend voor het kampioenschap van Afdeeling I: als Feijenoord dezen wed strijd gewonnen bad zou zij haar kans op de eerste plaats hebben behouden." Tot zoover de „Sprtkr." Wij weten niet van welke zijde het be licht komt, doch zeer vermoedelijk wel van Feijenoord. Althans Sparta wist reeds van dit vermoeden af en is daardoor wel wat in het nauw gebracht, wijl hef. gevaar niet denkbeelidig was, dat de kampioens titel den Sparta-menschen nog weer zou ontglippen. 't Zal echter niet soever komen. Im mers er bestaat geen enkele grond voor zulk een vermoeden. Met den bewusten on- gerechligden speler is Meijer bedoeld. Nu weet ieder der Rood-Zwarte aanhangers hoeveel waarde er gehecht moet worden aan bovenbedoeld gerucht. Alleen nog dit. A. S. C. zou, toen de kans op een overwinning in dien laatsten wed strijd, zoo vol enthousiasme, zoo groot wa9, al heel onverstandig gehandeld heb ben, indien er een ongerechtigd speler zou meegespeeld hebben. De Nederlandsche Corinthians. Zaterdag 1.1. is de jaarvergadering der Nederlandsche Corinthians in Den Haag gehouden onder voorzitterschap van den heer E. Cremers. Het bestuur werd voor 1925 als volgt samengesteld: E. Cremers (Noordwijk aan Zee), voorz.; mr. H. A. J. Kessler (Den Haag), vice-voorz.; F. M. la Cliapelle (Den Haag), le seer.; K. J. J. Lolsy (Dor drecht), 2e secr.; E. G. Mundt (Schevenin- gen), Penn.; H. MT Lugard (Deventer): J. G. Pater (Den Haag), T. A. Tromp (Sint Michels-Gestel), en mr. A. v. d. Wilde (Rijswijk), commissarissen. Met een uitvoerige rede opende de voor zitter, de heer E. Cremers, de vergadering. Hij bracht naar voren, wat in het afgeloo- pen jaar is bereikt en hoe de „Corinthian- gedachte" steeds meer ingang vond, spe ciaal bij talrijke vereenigingen. Met zéér veel genoegen gewaagde hij van bet be haalde kampioenschap van twee oude ver eenigingen, Sparta en H. B. S. Toch zijn er ook duistere punten, en in de eerste plaats is dit wel de degradatie van het al oude U. D. uit Deventer, de vereen iging van 1875, die dit jaar haar halve eeuw feest zal herdenken. En dubbel treft deze öegragatie, omdat U. D. tientallen van jaren onafgebroken in de eerste klasse heeft gespeeld en met een dergelijken staat van dienst, niet eens degradatie-wed strijden mag spelen, die overal in den lan de, behalve in bet Oosten zijn ingesteld. Het komt zéér velen voor, dat de kans er had mogen zijn, dat U. D. zich had kunnen handhaven. Maar evenzeer is men over tuigd, dat de goede geest in U. D. en het steeds behouden gebleven gevoel van zui ver amateurisme, de Deventer vereeniging kracht zal geven voor de komende jaren. Het jaarverslag van den secretaris werd goedgekeurd en den samensteller, den heer La Chapelle, dank gebrdcht. Ook het jaar verslag van den penningmeester, den lieer E. C. Mundt werd goedgekeurd. De slaat van ontvangsten en uitgaven geeft een be drag aan van f 14 625 52% en een saldo van f 1736.68%. Eenige voorstellen tot reglementswijzi ging worden met kleine wijzigingen, aan genomen. De vergadering besluit het aan het be stuur en de betreffende commissie over te laten, het aantal gewone leden te complo- teeren, terwijl door eenigen der aanwezi gen nog enkele personen naar voren wor den gebracht,' waarvan overwogen zal worden, ze uit te noodigen als lid toe te treden. Bij de rondvraag wordt een voorstel van den heer Lugard behandeld, om in den zo mer een tennis-tournooi te organiseeren (in samenwerking met den N. L. T. B.), voor leden der Ned. Corinthians en een be paald of onbepaald aantal leden van de vereenigingen, die met de Corinthian-ge- dachte sympathiseeren. Besloten woi'dt aan het bestuur over te laten,-om te on derzoeken, of het plan verder dient te wor den uitgewerkt. Do steeds verbeterde en thans prettige verhouding met de zwaluwen is oorzaak, dat aan de aanvankelijke plannen tot een jaarlijkschen wedstrijd, verder aandacht is gegeven, welke namens de Ned Cor. den heer K Lodsy (behalve bestuurslid der Zwaluwen ook Corinthiansbestuurslid) ter haod wordt gesteld met verzoek, in de e. v. vergadering der Zwaluwen, dezen Cup aan :e bieden voor een jaarliiksche ontmoeting Ned. Cor. tegen de Zwaluwen. Nadat speciaal nog de aandacht in de diverse vereenigingen is verzocht voor do zomersport „Cricket", sluit de voorzitter, na nog enkele huishoudelijke punten, de vergadering. ATHLETIEK. Veldloop rond Haarlem. Ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan 2al op Zondag 29 Maart a.s des namid dags te 2 uur door de Athletiekclub Excel sior te Haarlem, een veldloop gehouden worden in de Omstreken van Haarlem, en wel voor Klasse B afstand 7% K.M. (N. A. U leden); Klasse C afstand 3% K.M. (Nieuwelingen) De Veldloop wordt gehouden voleen» reglement en goedkeuring der N A. U. De deelnemers aan klasse B moeten lid zijn der N. A. U. Met bijzondere toestem ming van de T C. der N. A. U. mag in deze klasse eveneens worden deelgenomen door hen, die in de A-klasse thuis behoo- ren. Aan klasse C (nieuwelingen), mag be halve door N. A. U. leden, eveneens wor den deelgenomen door niet bij de N. A. U. aangesloten vereenigingen. Het inleggeld bedraagt zoowel voor klasse B. als C f 0.60. Inschrijvingen zon der inleggeld worden ter zijde gelegd. In schrijvingen vóór 20 Maart te zenden aan: A. H. Mulders, Zomervaart 14a, Haarlem. ZWEMMEN. Wederom zes nieuwe wereldrecords. Te Miami Beach werden Zaterdag we derom 6 nieuwe wereldrecords voor da mes gevestigd. Miss Ederle zwom de 300 yards in 3 min. 44,3 sec.; miss Lackie de 50 yards in 27,3 sec., en de 100 yards in 61.1 sec Miss Memary legde de 700 yards af in 9 min. 51.1 sec., Miss Gerarthy ves tigde met 7 min. 8J sec. een nieuw we reldrecord over 400 M. borstzwemmen, terwijl de dames Ederle, Riggins, Lambert en Omora de 4 maal 100 M. estafette in 4 min. 55.2 sec. zwommen. DE OLYMPISCHE SPELEN IN 1928. Als Nederland weigert. De ,jCbicago Tribune" bevat bet volgend telegram uit Los Angeles: „De telegrammen uit Den Haag, die op de mogelijkheid wezen, dat de Nederland sche regeering de noodige credieten zou kunnen weigeren om de Olympiade 1928 in Amsterdam mogelijk te maken, hebben alhier groote belangstelling gewekt. Want het Olympisch Comité zal de spelen aan Los Angeles toewijzen indien Nederland van zijn rechten zou moeten afzien. Of schoon nog geen officieele actie wordt ge voerd totdat een definitief besluit zal zijn genomen, hebben de voorbereidende plan nen reeds een punt van bespreking uitge maakt in de Kamer van Koophandel al daar. Men heeft het plan een millioen dollar toe te staan als de Spelen in Los Angeles zouden worden gehouden; mocht het ech ter noodig blijken te zijn, zoo zal nog meer geld beschikbaar worden gesteld. Met het oog op bet feit dat de kosten van reizen e. d. voor het aantal kleinere Europeesche naties te groot zouden wor den, is een beweging gaande om een fonds te stichten ten einde de kosten te helpen dekken voor het zenden van afgevaardig den door die naties, die anders niet in staat zouden zijn om aan de Spelen deel te nemen. Zoowel stadsbestuur als vele publieke lichamen zouden zeer gaarne de Spelen in 1928 aan Los Angeles zien toegewezen; het financieele vraagstuk zal bij de organisa ties dan ook wel geen moeilijkheden op leveren, zoodat men alles in het werk zal kunnen stellen om de I5e Olympiade tot een succes te maken. ACADEMIE-NIEUWS LEIDEN. Geslaagd voor het Docto raal examen Geneeskunde Mej. J. C. Hak ker (Voorschoten); Mej. S. J. Engels (Leiden); de beer A. van Zanten (Hil- legom.) Candidaats-examen rechten, de boeren J. H. Walkaten (Biltboven); J. J. ten Siethoff (Scbeveningen.) Doctoraal examen rechtswetenschap de heer W. Wentbolt (Den Haag.) LEIDEN. Geslaagd voor het candidaats- examen Indischrecht de heer Raden Mus Soeripta. STADSNIEUWS Christelijke Bewaarschool. Waar op de Middelstegracht naast „Jeruël" een aantal afgekeurde woningen en pakhuisjes waren, is nu een mooie be waarschool verrezen (architect Fontein, aannemer firma Splinter), uitgaande van de Vereeniging voor Christelijk Onderwijs, Gistermiddag had de officieele 'opening plaats, bijgewoond dor vele genoodigden, onder wie de wethouders Meijnen en Rei- GEMEENTEUJXE AAKKOMölGlNi GEMEENTELIJKE VISCHVERKOc Aan den Gemeentelijken Visckwin Vischmarkt 18, Telef. 1225, is V/Oï DAG verkrijgbaar: SCHELVISCH i f 0.48, SCHOL k f 0.20—0.35, L f 0.16, GEH. KABELJAUW a f oi pond, en IJBGKKING en HARlty; f 0.05 per stuk. N. C. DE GIJSELA AR, Bi», Leiden, 3 Maart 1925. Katholieke Agendi NOOR D W IJ K. Donderdag. Propagandavergadering de R. K. Middenstanders, naatsgebouw, te 8 uur. 'Pi ZOETERWOUDE (Do Donderdag. Tweede cursusavond bond Patronaatsgebouw, Do avond-, nacht- en Zondagsdienji apotheken wordt van Maandag en met Zondag 8 Maart wa, nomen door de apotheken van de G. F. Reijsl. Steenstraat 35, Tel. 136, A J. Donk, Doczastraat 31, tel 1311 meriiigcr (de burgemeester was ambtsbezigheden verhinderd.) Na de blijde openingsrede van d? J. Punsclie, voorzitter der vereeni] die eindigde met een gebed om Go4 gen over de nieuwe inrichting af te a ken, werd waardeerend en gelui schend bet woord gevoerd door welhc Meijnen namens het gemeentebestuui Groot Enzerink namens den Kerb der Ned. Hervormde Gemeente, wai ook de scriba, ds. Lócher, aanwezig den heer Goslinga, namens de Gei meerde Schoolvereeniging; den beer Doornevekl namens de schoolhoofden feestvierende vereeniging; den heer dam namens de Plaatselijke Sd comissie, en door een vertegenwoor der Christelijke Schoolvereeniging Haag. Daarna werd de nieuwe school 1 tigd, welke er wezen mag: ruime lol mooie leermiddelen voor de kleuters; aan kleine tafeltjes op kleine stoeltje» ten; een overdekte speelplaats, een open speelplaats met afgescheiden berg, centrale verwarming, kortom up to date. Er is voor 150 kinderen i te; dit getal zal er wel spoedig want voor de Geref. Bewaarschool den Heerensingel, die geheel bez»>! staan nog Over de honderd kinderen geschreven. Er is blijkbaar groote 1 le aan bewaarscholen. Ned. Fabriek van Verduurzaamdi Levensmiddelen. Gistermiddag is in café „In den gulden Turk" alhier voortgezet de dering van aandeelhouders van de Fabriek van verduurzaamde levensra len vb. W. Hogenstraaten Co., i band met de voorgestelde afstem? van 50 pet. op de aandeelen, waaron geen besluit kno worden genomen i vergadering van 19 Febr. j.l., aan; het voor statutenwijziging vereischte neelenkapitaal niet aanwezig was. Vertegenwoordigd was thans een deelenkapitaal van 172.000 uitbra de 137 stemmen. Aan de orde kwamen eerst de voo len van den heer VanderWerff. 7 de n.l. inplaats van over te gaan tol stempeling van 50 pet. op de zooals commissarissen in de vorige v dering voorstelden, een obligatiele aangaan onder hypothecair verband de onroerende goederen der N.V. jaarlijksche termijnen van aflossing, bet door commissarissen op dit uitgebrachte prae-advies, wordt o.m gemerkt, dat dit voorstel zeer zekei voorkeur zou verdienen boven dat commissarissen. Het is echter niet i lijk door dit voorstel de geleden ver! uit de boe"ken weg te werken, zoodal missarissen rneenen hun eigen voors moeten bandhaven. Hel voorstel Val Werff wordt verworpen. Eveneens verworpen een voorstel Van der om in de statuten een bepaling op 1 men dat inventarisatie zal moeten schieden door een commissie best uit de directie en drie commissar Een voorstel van der Werff om bel tal commissarissen van 7 op 5 te bn werd verworpen. Eveneens wordt verworpen de voo len Van der Werff om een present vast te stellen voor het bijwonen val aandeelhoudersvergaderingen en de gaderingen van den raad van confl rissen (de thans bestaande toestand, comissïssarïssen f 300 per jaar ontd als minimum, blijft derhalve liaafd). Zonder hoofdelijke stemming daarna besloten lot statutenwï waardoor het aandeelenkapitaal nM pet. wordt verminderd door afstem! der aandeelen. Enkele andere kleinere statut» gingen worden eveneens z. h. s. 9 keurd. Aan de orde komt daarna eoD van den heer De Gooyer, comraissafl tot zevende commissaris te benoem* heer A. B. A. van Ketel te Overve» hoofd-direcleur der Nationale B» eeniging. De president-commissaris de heel sinck, deelt mede, dat het voor® Gooyer door den raad van commissi wordt gesteund. De heer De Goovj voorstel toelichtend, zegt dat d° cieele toestand der N.V. het noodig' dat een financieel deskundige als d' Ketel zitting neemt in dezen raa»

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2