A. WAALS Reclame Kapwieg Wiegbedje en Kapok kussen, compleet Wiegzeiltjes Het Japansche Kastje. eerstvolgende vergadering aan de orde komt Hierna sluiting Eervol ontslag. Het Kerkbestuur van St. Joseph heeft op verzoek oervol ontslag verleend aan den lieer G. H S. Verhaar, onderwijzer aan de St. Joseph Jongens school met ingang van 1 Maart, De heer Verhaar vertrekt 14 Maart per SS. Jan Pietcrsz Coen naar Ned. Indië. waar hij benoemd is tof onderwijzer 2de klasse bij het Euv. Lager Onderwijs aldaar. R. K. Bond van Overheidspersoneel. Gisteravond hield de Afd. Hillegom van den Bond van Overheidspersoneel haar Jaarvergadering in het Bondsgebomv aan de Hoofdstraat. Bij de opening met den Chr. gr. werd tevredeulie'd betuigd over de verrichte werkzaamheden in het afge- loopeu jaar, waarbij de goedo samenwer king tusscbon het Gemeentebestuur en het personeel bijzonder tot u't-'ng kwam. Het jaarverslag was keurig verzorgd, terwijl de penningmeester zijn kas sloot met een batig kassaldo van f74. Met alge- meene stemmen werd beslolen hiervan f 10 U't te trekken en aan Pastoor Van Leeu wen ter hand te stellen voor den bouw der nieuwe St. Joseph-kerk.'De weleerw. heer kap Morsch, G.-A. der vereen'ging, bracht voor deze edele daad een woord van dank aan deze kleine afdeeling, die slechts een tiental leden telt, zoodat ;eder feite'ijk f 1 schenkt. Het is inderdaad een mooi voor- hec'd ter navo'ging, ook' voor groote ver een ig.ingen. Indien dit gebeurt, wat zou de Pasfoor dan spoedig een flink bedrag bij elkaar hebbenNa de -buish. rondvraag sluiting met den Chr. gr KATWIJK AAN DEN RIJN. Bloembollencultuur. Do afd. Katwijk der Alg. Ver. v. Bloembollencultuur te Haarlem hield gisterenavond een leden vergadering in de Roskam. De Voorz., de. beer A. de Mooy, opende met een wel komstwoord en de beste wenscben in 1925, de vergadering tevens een woord van dank brengend aan den afgetreden voorz., den heer Jac. Wassenaar. Dan volgde notulen ie lezen door den secretaris, den heer H. W. Grimbergen. Dezo werden goedgekeurd [Vervolgens jaarverslag waaruit wc ver namen dat het ledental met 9 is vooruitge gaan en op heden 56 bedraagt. De reke ning over 1924 sluit met een batig saldo van f 74 55. De coinmiss e tot nazien dezer rekening kon een zeer gunstig rap port uitbrengen, reden waarom den pen ningmeester werd dank gezegd voor zijn goed beheer. Dan kwam aan de orde be stuursverkiezing, aftredend de heeren T. Noort en J. v. d. Perk, welke genoemde hoeren met bijna algemeene stemmen wer den herkozen. Tot afgevaardigden naar de alg'. vergadering te Haarlem op Maandag 2 Maart werden gekozen de heeren Nic. Bos en A. do Mooy, plaatsvervangers de heeren T Nooit en J. Haasnoot. De be schrijvingsbrief werd dan besproken, voornamerjk het voorstel om 2 ct. per RB. bollen te heffen voor-een fonds voor evenlueele actie om den invoer van onze hollen in het buitenland mogelijk te hou den. B'j de rondvraag werd nog bespro ken do actie die al gaande is om gedaan te krijgen dat het mogelijk wordt voor be langhebbenden om aan liet telefoonnet der hollenstreek aangesloten te worden. In deze richting zal nog voortgewerkt wor den. Verder werd bepleit het door deskun digen to doen onderzoek betreffende de kwade plekken in het bollenland. Indien op dit gebied ..wérkelijk gewerkt wordt zag men gaarne eenige publiciteit der resul taten. Do aandacht dezer deskundigen zal hierop gevestigd worden. Dan kwam nog een voorstel om b';j B. en W. te verzoe ken een verordening daar te stellen waar door verboden wordt vee langs den open baren weg te vervoeren anders dan door de geleiders vastgehouden. Dit vooral omdat het meerdere malen voorkomt dat groote schade wordt toegebracht aan te veld staande gewassen, voornamelijk bloembollen. Ook aan B. en W. te Valken burg zal verzocht worden een reeds be staande verordening zoo goed mogelijk te handhaven. Na nog enkele minder belang rijke besprekingen sloot de Voorz. de ver gadering. Tuinbouw. Er komt nog weinig schot in den afzet der wintel-producten, voorna melijk de bowaarkool. Wel is de prijs iets hooger dan vorige weken doch dit vergoedt lang niet de kosten van bewaren en het verlies aan gewicht. Ook witlof, het pro duct voor dezen tijd, is niet graag. De prijs varieert van f 13.50 tot f 14.50 per 100 K.G Alleen het artikel uien gaat vlot weg. De prijs ga-at thans al tot f 13-60 per 100 K G. Met de winterpeen gaat het zeer slecht, f 1.20 tot f 1.50 per 100 K.G Aanbesteding weg KatwijkWassenaar. Gisteren had de aanbesteding plaats der verbetering weg onder Katwijk vanaf de grens Wassenaar lot de grens Noordwijk. De aanbesteding had plaats in 2 percee- len. Perceel 1 is de geheele weg behalve het gedeelte vanaf Molenweg tot Groote Steeg, perceel 2 is dit laatstgenoemde ge deelte dat bestraat wordt. De uitslag was: J. P. Huner te Wassenaar perc. 1 f 124000, perc 2 f 11800; J G. de Bruin te De Bilt bij Utrecht perc. 1 f 127800, perc. 2 f 10000; Holl. Mij. van Betonwerken perc. 1 f207500, perc. 2 f 12750. in massa f214000; Ned. Bazaltmaatschappij had een opgave voor verschillende samenstellingen voor perc. 1 varieerende van f 114000 tot f 149500, perc. 2 f 10500; N.V. Holl Ba- zalthandeh perc. 1 f 121000, perc. 2 f 9500; H P. Vale en Wed. J. G. Jaartsveld te Arnhem perc. 1, verschillende samenstel lingen varieerende van f 120850 tol f 157950 in massa f 132286; Maatschappij Wegen bouw te Utrecht perc. 1 f 137225, perc 2 f 9500; Th. J. W. Hooyinck te Arnhem perc. 1 f 169610; J. H. v. d. Ven te Vlis- singen perc. 1 f 132579 tot f 143150, in massa f 141550. LISSE. Gemeenteraad. Bouw muziektent De Molen straat bij de gemeente in on derhoud en eigendom. Vergadering van Vrijdag 28 Febr., on der leiding van den burgemeester, den heer Een-huis. Met kennisgeving afwezig de heer Pijn- acker. Na opening wordt het lezen van de no tulen aan de orde gesteld, die onveranderd worden vastgesteld, na een bemerking van den heer A. Verduyn. 1. Voorstel tot het verleenen van voor- scholten aan de besturen van bijzondere scholen ingevolge art. 101 der L. O. Wet. B. en W. stellen voor de volgende voor schotten te verleenen: Ten behoeve van de R. K. Jongens- en Meisjes,scholen f 6000. Ten hehoeve van de Ned. Herv. School f 2500.—. Ten behoeve van de Geref. School f 2500. Aldus besloten. 2. Verzoek van de landarbeiders C. J. v. d. Meij en H. B. v. Oosten, om ieder 500 M2. grond te mogen koopen langs de Julianastraat voor het stichten van een landarbeiderswoning. Het. voorstel van B. en W., om gunstig hierop te beschikken wordt z. h. st. aan genomen. 3. Een verzoek van dezelfde aanvragers om een voorschot van respect, f3250 en f 2750 grimt. Wordt eveneens toegestaan. 4. Besloten wordt aan het Rijk voor bo vengemeld doel een gelijk voorschot te vra gen. 5. Naar aanleiding van de op 19 Fe bruari gehouden aanbesteding van de woningbouwvereniging „Volksbelang" doet de voorzitter mededeeling van een ingeko men schrijven dier vereeniging waarin ge zegd wordt dat. op de bestaande voorwaar den de bouw niet kan doorgaan. Het be stuur zal dan ook andere plannen ontwer pen. De heer v. Ke&teren vraagt of de ge meente de woningbouwvereniging niet «eenigermate kan tegemoetkomen, wat b.v. mogelijk zou zijn door nu reeds de riolee- ring aan te leggen en voor aansluiting ge reed te maken. Zal in overweging worden, genomen. 6. De voorgestelde Comptabiliieitsibe- sluiten worden ongewijzigd goedgekeurd. 7. Ingekomen stukken. Uit het verslag van de commissie voor den keuringsdienst voor vee en vleesch blijkt dat B. en W. niet voornemens zijn om te bewerken dat de noodslachtingen naar elders worden verplaatst. Tot beden hebben de slagers in deze gemeente er blijkbaar geen hinder %van gehad. Wat de plannen voor den bouw van een muziektent betreft, deze zijn, voorzoover het B. en W. betreft, gewijzigd. Zij stellen n.l. thans voor, om liet hiervoor benoodig- de terrein te winnen door demping van de Kerksloot, waarmede f 700 gemoeid zal zijn. De "heer Segers betwijfelt of men voor Hulpgebouw HAAftL.STRAAT geheel dicht met Satinet en Tulle Kap 10.75 2.12''2 prima Rubber 13544 1.00 - B7% - 45 dit bedrag zal klaar komen, waarop wetb. Warmerdam antwoordt dat b ij het er graag voor doen zou. Na eenige discussie gaat de raad met bet nieuwe plan accoord. Het werk zal on derhands worden aanbesteed. Vervolgeiis komt ter tafel een voorstel van de wethouders om de Molenstraat die meer en meer als verkeersweg wordt ge bruikt, bij de gemeente 'in eigendom en on derhoud te nemen. Grootste eigenaar van de hierbij betrokken gronden is de* beer Molenaar, met wien de zaak reeds is be sproken. De heer Sobels vreest uitbreiding van deze affaire in een voor de gemeente na- deelige richting. Is de gemeente verplicht om zulke straten over te nemen? De heer Warmerdam, weth., zegt dat de overname van straten is geregeld in een verordening, die o.m. voorschrijft dat de straten in goeden staat moeten worden af- geleverd. In dit geval zou aan deze voor waarde niet zijn voldaan, want de straat is op somnvge punten heel slecht, maar men bedenke dat de gemeente daarvan de oor zaak is, door liet opbreken van de straat voor den aanleg van gas- en waterleiding, en daartegenover staat dan ook dat de heer Molenaar steenen voetjes zal aanbrengen voor het hekwerk laDgs de woningen. Het is juist om een goed onderhoud te verzekeren dat de weth. dit voorstel doen, want blijft de straat in particuliere han den, dan levert dit allerlei moeilijkheden op, wat nog onlangs is gebleken met de ,v. d. Veldstraat. Hoe lang is daarmee niet gesukkeld? In dit geval heeft de eigenaar ook al aan twee kanten grond afgestaan in den Broekweg. De overige perceeltjes van deze straat zijn momenteel in handen van do heeren v. d. Bure Akerboom en Aangeenbrug. De raad vereepigt zich hierna met dit voorstel. Rondvraag. De heer G. Schrama wil overleg met bakker de Jong om het muurtje bij diens perceel, dat voor het verkeer erg hinder lijk staat, weg te krijgen. De voorzitter zegt dat reeds eerder po gingen in die richting zijn gedaan. Weth. Tromp merkt op dat bij vroegere onderhandelingen, nu Vi jaar geleden, (je heer de Jong wel tot een schikking bereid was, in dier voege n.l. dat de gemeente hem een nieuwe werknlaafs zou geven inplaats van het bestaande schuurtje, dat dan weg geruimd zou moeten worden. De heer A. H. Schrama zou liever van een varkenshok dan van een werkplaats willen spreken, 't Is de vraag of hij voldoet aan de verordening. Misschien is er in deze richting wel iets aan te doen, vindt spr. Nader overleg ten dezen wordt toege zegd, evenals het verbeteren van de be strating op dezelfde hoogte. Op verlangen van den heer v. Keet eren zal een hek worden geplaatst langs het wa ter tegenover de Kanaaiweg in de Heul, waar bij de toenemende bebouwing het verkeer drukker wordt, en vreemdelingen gevaar loopen in het water te geraken, zooals ook onlangs gebeurd is. die heer Sobels vraagt of de N- Z. H. T. M. niet gedwongen kan worden tot het spoed g leggen van den nieuwen wissel bij Souverein. 't Is hoogst gevaarlijk. Er ge beurt minstens één ongeluk per dag. De voorz'tter meent dat het reeds in orde zou zijn geweest, maar er moet eerst in Sassenhcim iels afgewerkt worden. Welh. Tromp zegt dat er reeds een jaar over wordt gecorrespondeerd. Dwingen kan in dit geval alleen het Rijk, omdat de wis sel in zijn straatweg ligt. 't Zal echter wel gauw in orde zijn. De heer Segers weet dat de ivissel al 3 weken geleden is gearriveerd, maar men heeft voor hel leggen nog geen tijd gehad. De heer Kuipers antwoord de voorz'lter dat er 's avonds geregeld lantaarns wor den geplaatst b j de opengebroken riolen in de Julianastraat. Echter haien baldadi ge handen ze wel eens weg. De heer Segers, de prachtige verbetering van de Julianastraat besprekend, zou gaarne de oude kastanjeboomen zien plaats maken voor een mooie, regelniaige rij iepen. Welh. Tromp zegt dat de eigenaar, de heer Molenaar er tot heden n ets van heelt willen weten. Weth. Warmerdam gelooft wel dat er iets aan te doen zou zijn, wan neer het planten van een n'euwe boomen- rij in uitzicht kon worden geste'd. Besloten wordt nogeens te probeeren. De heer v. Kesteren zag gaarne dat gas meterhouders de meterhuur per maand, inplaats van per 3 maanden konden beta len. Weth. Tromp deelt mede dat hiervoor juist een regeling is ontworpen. In het vervolg kan de meterhuur tegen kwitan tie worden gedeponeerd bij de verkoopers van de penningen. De heer Sobels informeert naar de wa terleiding. Schiet dat inderdaad zoo slecht op? Eerst sprak men van openeh in den a.s. zomer. Nu zal 't weer November wor den. De heer Verduyn deelt als commiss:elid mede dat de beer Hederik, de techn. advi seur het nog steeds mogelijk acht dat in Juli as. wordt geopend. Echter is de rendabiliteitsberekening nog niet geheel gereed. Vandaar het op onthoud. De heer Verduyn bespreekt verder bet rapport-v. Lanschot, betreffende de reor ganisatie van het postverkeer ten platte- lande, -volgens hetwelk Lisse's kanton zal worden gedegradeerd tot b'jkantoor, wat in strijd is met de beteekenis van onze plaats als hebbende veel handel op het Buitenland. Spr. stelt voor een bezwaarschrift in te dienen bij den Min. v. Waterstaat. Aldus wordt z. h. st besloten. Waar verder niemand het woord ver langt, sluit de voorzitter de openbare ver gadering. In de geheime zitting die nu volgde, be sprak de raad o.m. een wijziging in de po litieverordening in verband met een in terpellatie- van den heer v. Kesteren. NOORDWIJK. Moederdag. Verschillende besturen waren op verzoek van de afd. Noordwijk van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en plantkunde b'jeen in Royal op Woensdag avond. Voorzitter de heer H. de Boer. Deze opende met een welkomstwoord en zet de bedoeling van de bijeenkomst uiteen. 'Het is heel moeilijk om met menschen van zoo verschillende gezindten over een onder werp tot overeenstemming te geraken. Nu het echter gaat over de Moeder zullen de meeningen wel geheel onverdeeld zijn, omdat bij allen het begrip „Moeder" een eerste plaats inneemt. Spreker haalt dan eenige gedichtjes van Guido Gezelle aan, waarin deze gevoelig-fijn weergeeft wat de „Moeder" in hem beroerde. Spreker zet dan nog eens uiteen dé bedoeling van zoo'n Moederdag. De datum is gesteld op 20 Mei. Dit is gedaan omdat er dan volop bloemen zijn op het veld, opdat ook minder gegoeden, him moeder met bloemen zouden kunnen eeren. Trouwens de voorzitter zou niet. weten waarom'men alleen maar gecul tiveerde bloemen zou gebruiken en niet Flora's kinderen, die zoo ruimschoots in de natuur voorkomen. Hel deelnam èn aan den Moedersdag kan algemeen zijn en ver trouwd mag dan ook worden, dat het denk beeld om in ons vaderland tot de instel ling van een Moederdag te komen aller sympathie zal wegdragen en dat een be roep op medewerking van alle jonge en oudere kinderharten voor deze gedachte niet te vergeefs zal zijn. Naast de mooie ideëele gedachte welke in het li ouden van een jaarlijkschen moederdag geL verlieze men niet de opvoedkundig de u t het oog. Spreker gaf na eenzetting de gelegenheid tot 't stol', vragen en het uiten van andere J gen. De heer C. G. J. Alkemade! a.s voorzitter van de K. S. A. (fol Sooale Act.e) zijn sympathie uit, toe zooveel in zijn vermogen i« zullen werken. Hij vraagt of schappij dc leiding m deze zal nem voorzitter antwoordt, dat de Mij., heeft gegeven tot het idee; dat voornaamsle. De afd. wil wel e» leiding geven maar dan in overleg" verenigingen. De heer .C. Verwh voor een groote commissie te beslaande u't het bestuur van Ned. Mij. vermeerderd met eenigi miss'eleden. Ook stelt hij voor om een vereeniging dit wenscht, iemand zenden naar een vergadering om dj denkbeeld met enthousiasme voor Ie en te verdedigen. Ook stelt hij den dag b.v. op Zondag te stellen it van op een Woensdag, om nog meg van slagen te hebben. De voorzit^ woordt, dat men gaarne het idee j gaderingen zal propageeren omt men zich vóór een zaak spant mem krachten aan moet geven. Het len op Zondag heeft beswaar va groot gedeelte van het volk. Boven! de datum 20 Mei nog slechts een voor dit jaar en kan zulks op een-i jaar gewijzigd worden, hoewel de! met de grootst mogelijke zorg gei® Daar wegens een misverstand'va secretaris niet a le vereen'gingen uitgenoodigd zal deze vergadering haald worden. De voorzitter daul aanwezigen en hoopt hen een keer weer aanwezig te zien. «*3rmoniet<apel Crescendo. Poort van Cleef" hield Crescendo jaarvergadering onder voorzit terschi den heer K. de Bes. Dit was de 28e jaarvergadering, uit zijn vreugde over het groote aan! den, dat ter vergadering aanwezig i notulen worden gelezen en g Daarna volgde het jaarverslag vai secretaris. Hierin werd vermeld, bestuursvergaderingen zijn gebt waarvan één met de Commissie vai zich om te komen uit de financieele lijkheden. Tot beden nog zonder tea Er werd 1 ledenvergadering ge repetitie-opkomst was dit jaar geest onder de leden ook. Twee trits gen en twee concerten zijn gegeven op bet Oranjefeest, heeft Crescendo best gedaan. 1 Aantal kunstlievende is van verleden jaar nog van boven i gedaald tot 70. De Vereen, is een all rijker geworden. Daarna een klachl de financiën. Een applaus volgde von uitgebreid jaarverslag. Daarna km i penningmeester met zijn verslag, da belangrijk nadeélig saldo aanwees, ontvangsten bedroegen f679.47ends ven f 837.77, alzoo een nadeelig i f 162.55. Uit dit verslag wordt opge dat de werkende leden ruim zooveel len als de kunstlievende leden, wa(( lijk geen goede verhouding genoemd' Het postje voor muziek ad f 9 is 1 maar het demonstreert dat ook <k apart door de leden betaald wordt. de ingekomen stukken bevond schrijven van de heeren K. de zitter en C. de Bes, bestuurslid, dat i danken voor hun functie. Bij de verkiezing van drie beriui worden gekozen J. Marijt (aftr.), hom (aftr.) en Joh. Hoogendam. Als zitter werd hierna gekozen de lieer G. van Parijs. Als lid van de commit Toezicht werd bij acclamatie herkoï heer Bouwknecht. Als controlecomi 1925—1926 werden gekozen Jac. voort en S. Verloop. .Us plaatsverw Bouwknecht en L. van Beveren. komt de heer Parijs ter vergaderii heer H. de Bes richt het woord tol nienwbenoemdeii voorzitter, die 25 geleden voor het eerst voor Cresceni voorzittershamer hanteerde: hij vind een gelukkige keuze omdat de hars kapel hem na aan het hart ligt.. Es siast aplaus volgde. De heer J. fe dankte als tweede voorzitter den voorzitter, den heer K. de Bes voor wat hij voor Crescendo deed, vooral laatste zeer moeilijke jaren. Hij is e de medeoprichters en was jaren w lid. De heer Verhey, die al sinds 19! FEUILLETON. 19) Een gerechtelijke moord. Dezer dagen werd een onschuldig veroordeelde na een twaalfjarige gevangenisschap uit de ge vangenis ontslagen. Men bedenke het wel. Twaalf jaren te boeten voor een misdaad, die ïnpu nooit begaan heeft. Is er iets zwaarders te dragon en moeilijker weer goed te maken dan zulk een rechterlijke dwaling? En (och behoort zij niet tot de zeldzaam heden. Afschuwelijk, zeide Nelly veronwaar- digd. Ook tegen u, papa, zouden alle be wijzen gesproken hebben. God zij dank, dat dat verschrikkelijke nog van uw hoofd is afgewend. Isa drukte haren bruidegom dankbaar de hand. Nadat hij zich weder had vcr- v i 'ord, werd in de familie do vraag be sproken, hoe men Eduard Dennyson van bet gebeurde zou verwittigen. 0" jonge man schreef dagelijks breed voerige brieven en iu zijn laalsten dreig de hij Isa persoonlijk te okmen halen, voor t geval ze hem niet dag en uur van aankomst te honden meldde. Deze brief ontketende natuurlijk in Jsa s hart een storm en (oonclo haar aan, onbeschrijfelijk zij Eduard liefhad <m welk een bovemnonschelijk offer zij he la id was haar vader le brengen. Haar besluit stond echter vast, Eduard moest zich in het onvermijdelijke schik ken, maar hij moest ook alle omstandig heden vernemen, die haar gedwongen hadden, om afstand van hem te doen.Doeh hoe zoude dat geschieden? De noodlottige geschiedenis aan het papier toe te ver trouwden dat was gevaarlijk,want daardoor konden niet alleen Feldau,maar ook graaf' Pohitonoff en de dokter in het ongeluk gestort worden. De geschiedenis moest hem mondeling verteld worden, maar noch Isabella, noch haar vader gevoelden de kracht in zioh om zulk een zending op zich te nemen en Isa zou liever gestorven zijn, dan dat zij liet van zich verkregen had, om Eduard zulk een smart te berei den. Er bleef dus alleen nog maar over de moedige onbaatzuchtige Nelly. Ach, dat gaat toch niet, riep Isa on der tranen. Een jong meisje kan niet al leen naar Engeland reizen. En waar blijf ik dan? vroeg Walter. Ge schijnt geheel en al te vergeten, dat ook ik iemand hen en dat ik het recht heb, ja dat 't mijn plicht is om mijn zus tertje te beschermen. Bravo Walter, zoo mag ik liet hooien Ik sla je bij deze plechtig lot mijn ridder en reismaarschalk. Wat zal er van jelui liuJpeloozo menschen worden, terwijl ik weg ben. Je zult verhongerd zijn eer ik terugkom. Het. beste zal zijn, zeide Gundaccar, dat wij terstond naar een hoteltrekken, daar tot I.sa's bruiloft blijven cp vervol gens naar Duitsc-hland terugkomen. Dit voorstel vond algemeenen bijval, Feldau begaf zich terstond naar de portiersloge om informaties te nemen. Wij zijn voornemens om binnenkort naar mijn vaderland terug to koeren, daarom wil ik mijn huishouden hier op breken, totdat het mij gelukt is, de meu bels te verknopen en naar een hotel te trekken.. Ik zal natuurlijk de huur tot Oc tober betalen en wij verlaten reeds heden onze woning. De uiterst verbaasde portier vroeg, of .mijnheer de baron de meubels niet zou willen verkoopen aan zijn zwager, die uit drager-in de Rue de Rennes wa.s. Uw zwager zal de voorkeur hebben, mijn waarde. Nadat de woningkwestie afgedaan Was ging hij naar de Bank van Frankrijk en liet. zich daar een vrij grote som uitbeta len, waarmede hij al zijne schulden af deed en toch nog genoeg overhield, om een tijd lang met zijn familie behaaglijk in een hotel te. kunnen wonen. De baron moet zeker eene groote erfe nis gehad hebben, vertelde de portier aan zijn vriend, den schoenmaker op den hoek. Hij heeft al zijne schulden betaald, en die waren niet weinig, dat verzeker ik u. Bij het afscheid heeft hij mij een bank noot van 50 francs in de hand gedrukt. Een juweel van een mensch. Met den nachttrein reisden Walter en Nolly naar Londen. Isabella,die hen naar het station bracht, Scherpte de zuster in, om eerst Alice te spreken te krijgen en de ze over te halen, om Eduard het vreeselij- ke nieuws zoo omzichtig mogelijk mede te deelen. Nelly was er zicbzelve bewust van, een .zware zending op zich genomen te hebben, doch zij kweet zich daarvan met haar aangeboren tactgevoel en scherpzinnig heid. Zij kreeg Eduard zelfs in het ge heel niet te zien. Hij bevond rich reeds langen tijd op zijn eigen bezitting, ten einde deze waardig te kucn inrichten voor den intocht van Isabella. De zenuwachtige Alice kreeg weder een ween kramp, doch zij moest toegeven, dat Isabela niet goed anders kon handelen en dat haar plicht ■was, haar vader van smaad en dood le redden. Graaf Pohitonoff kwam natuurlijk da gelijks in het hotel Continental, waai- de Feldau's voorloopig htm introk hadden genomen. Isa kon niet nalaten, zijn tact vol gedrag te waardeeren. Hij plaagde haar niet met liefdesbetui gingen, bedwong zijn eigen gevoelens en wist niettemin door iederen blik en door iedere beweging, haar zijn waren zielstoe stand te laten raden. Feldau was reeds na weinige dagen een. en al geestdrift over zijn schoonzoon en begreep maar niet, hoe Isa hem een blauwtje had kun nen laten loopen. Van Wladimir's grootmama ontving Isa een teederen van dank vervulden brief. Dank, duizendmaal dank, geliefd kind, schreef zij onder andere. .Je weet niet hoezeer je mijn hart verheugd hebt. Ik zal het nimmer van je vergeten, dat je mijn goeden kleinzoon toch eindelijk verhoord hebt. Ik kom de volgende week naar Parijs, om je bij de kpuze van je trousseal behulpzaam te zijn. Welk een vreugde. De bruid van mijn ge liefden Wladimir zal een vorstelijken uit zet bekomen. Mijn oud hart loopt over van blijdschap. Uit dezen brief moest men toch wel op maken, dat de oude gravin haren klein zoon aanhad. In werkelijkheid echter was zijn persoon haar zoo onverschillig. Zij had in hem alleen den erfgenaam lief van een reusachtig vei-mogen en den i dien hij voerde. Hoe zou zij ook Wladimir bijzondere teedere hébben kunnen koesteren. Zij had 1 mers maar alleen als klein kindj 'en hem eerst weergezien toen hij anderhalf jaar op haar bevel uitf naar Bretagne was gekomen. Graa dor Pohitonoff had eene hooge poi Tobolsk bekleed, waarheen bij veil was, toen Wladimir vier jaar telde. De grootouders hadden meestal it tersburg gewoond, doch waren, ren na de verplaatsing van hun f zoon van Siberië naar Parijs ver! Do oude graaf Ladislas was voor jaar gestorven, zijn zoon Fedor ové hem niet lang, hij wérd in een gedood. Gravin Fedor, die reeds laW een hartkwaal leed, stierf van scbï'l zij dit hoorde. Wladimir, thans de laatste van slacht, begaf zich, op bevel van zijn moeder, in gezelschap van zijn 1 en een neef, zijn voorldurenden b der, op weg naar Frankrijk. Op de reis door Siberië werden jonge mannen door de pokken Wladimir werd gered, zijn neef W aan de verraderlijks ziekte en werd1 Siberisch nest begraven.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 8