P. VAN VELZEN W.VANVELZEN FlinkeJongens f1||tff«fiMh ««wtarisM |lTeng waarnemingen verricht in den ri,en van 28 Febr. 1925, medegedeeld B door bet Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. q.n(Tote Barometerst.: 769.2 Janmaj'en. j^gste Barometerst.738.8 Shields. Verwachting tot den avond van 1 Maart Meest matige, later afnemende Zuid- Westelijke tot Zuidelijken wind, afwisselend bewolkt, aanvankelijk waarschijnlijk nog enkele regenbuien, zelfde temperatuur. Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uur is aan gegeven door den grooten wijzer. Het dun ne lijntje beduidt den stand van gister middag 3 uur. LUCHTTEMPERATUUR. 17 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Zaterdagnam. 6.03 tot Zondag- Toorm. 6.21. woonhuis met werkplaats en erf in de langstraat. Kooper de heer C. J. Knijnen- jurg voor f 10750. LEIDEN. Geslaagd voor het Doctoraal examen in de rechten de heeren: W. van Ier Meulen (Bergum, Fr.) en T. J. Lim j)en Haag). ACADEMBE-NiEUWS STADSNIEUWS Prcpaganda-avond voor School- en Werktuinen. )e propaganda-avond, gisteravond in len foyer der Stadsgehoorzaal gegeven oor do vereeniging voor School- en j.Werk- uinen, is ongetwijfeld een levendig beeld eweest van sympathie niet het streven vereenig:ng. De opkomst was goed en belangstelling, die getoond werd, heeft propaeanda-commissie do overtuiging gebracht, dat hier ter stede wel het nut an de school- en werktuinen wordt inge- :en, zoodat we er niet aan twijfelen, of lok bier zal het idee der school- en werk- linen wel levensvatbaarheid zal hebben. De avond werd geopend met een woord welkom van den heer E. Th. Witte, namens Leidsehe Vereen:ging bij- inder welkom heette den burgemeester, het eere-voorzitterschap der propa- anda-commissie heeft willen aanvaarden, B mevr. de Gijselaar, verder het Dag. Be- tuur der gemeente en de hoofden van cholen, van wie zooveel werkkracht voor school- en werktuinen kaai uitgaan. Na op gewezen te hebben, hoe in andere den reeds meerdere werktuinen beslaan, oogde spr. de noodzakelijkheid om dien cklersfand in te halen. Deze avond was an ook georganiseerd om een uiteenzet- ng te geven van het doel der ver. in de oop, dat zulks de overfu'giug zou bij- rengen, dat de school- en werktuinen oltig en aangenaam werk geven onver- ihillig voor wel'ken stand der bevolking, pr. deelde verder mede, dat. aan de Burg- ravenlaan een terrein van 80 Are in be— lerkiug is. waaromtrent spr. do hoop uit- dat het spoecb'g te klein moge zijn. Tenslotte wees spr. erop, hoe door de Ned. M'j. voor Tuinbouw en Plant- undo het. plan is opgevat om in navol- van de Amerikaanscho Tirinhouw 'j. een Moedersdag to or^airseeren. Over clit onderwerp gaf ds. Goedhard ervolgens een uiteenzetting, aan de .hand an de circulaire der Kou. Ned. Mij. De inerik. Tuinb. Mij., die enkele jaren ge- Ifj1 '10' denkbeeld opwierp om op één ifaen dag „Moeder" te eeren, gaf daar- 'J bet devies zulks to doen door de bloe ien. Om twee redenen achtte liet Hoöfdbe- uur de Koninklijke Maatschappij aange ven deze gedachte ook in Nederland te fopageeren; ten eerste omdat zij is eene aatschappij waarin de idealistische zijde 'n liet vak wordt hooggehouden en ten feede omdat het geven van bloemen op wiersdag voor iedereen bereikbaar is. e*ei\ men zou zijne Moeder ook iets an- fïs dan bloemen kunnen geven, maar de toi'de van den algemeenen eerbied, die .,de Moeder" toedraagt is er te groo- om, wanneer het geschenk de beteeke- 18 krijgt van eene Nationale hulde en dus eeren der Moeders door de kinderen 1 gelijke wijze geschiedt. 0p De bedoeling dan is, dat op den daar- ,uBoï vastgestelden dag van het jaar een zijne of hare moeder eert met bloe- onverschillig de leeftijd van het kind von de moeder, onverschillig ook of de hoort n°° meer tot de levenden Is de Moeder thuis of woont zij in de- 'lo plaats of in de omgeving, dan bren Vtten haar bloemen. jooiit zij in eene andere plaats en men Ze baar niet brengen, dan zendt men baar of men laat ze haar brengen. oe moeder overleden dan bron ge men m "aar baar graf of men late daar 4 I bloemen brengen, zoo men in de onmoge lijkheid verkeert hetzelve te doen. Ecu andere sympatbike zijde van bet schenken van bloemen op Moedersdag is, dat het geven van bloemen voor iedereen bereikbaar is, voor de armsten evengoed als voor de rijksten, voor de maatschappe lijk het laagst geplaatsten als voor de hooggeplaatsten. Wie te arm is om bloemen te koopen, die plukke ze op bet veld. Wie in staat is en- ke'e stu'vers daarvoor uit te geven, die koope op markt of bij den straathandel de bloemen voor het doel benoodigd. Zelfs een enkele stuiver kan wellicht voldoende zijn. Degene, die iets meer bemidde'd is, koope het benoodigde bij den bloemenwui- kelier en kan dan desgewensoht de Moeder eeren met. d:e bloemen, welke hetz'j den gever het liefste zijn of wpI zoo dit be kend is de lievelingsbloemen ut dat jaargetijde van Moeder zijn of geweest zijn. Het deelnemen aan den Moedersdag kan algemeen zijn en vertrouwd mag dan ook worden, dat.het denkbeeld om in ons Va- der'and tot de instelhng van een Moeders- dag te komen aller sympathie zal wegdra gen en dat een beroep op medewerking om alle jonge en oude kinderharten voor dc^e gedachte te winnen niet tevergeefs zal zijn. Naast de mooie, ideëe'e gedachte, we'ke in bet houden van een jaarlijkschen Moe dersdag gelegen is, verl'eze men ook nie' de opvoedkundige en cultureele waarde or van irit het oog. De Meimaand is gekozen in navolging van Amerika en Duitsch'dnd, alwaar ook reeds de Moedersdag is ingesteld In Me*' toch vindt men reeds vele bloemen in het veld en in de tuinen. Hoe kan nu deze ideëele gedachte tot uitvoering gebracht worden? Naar de mee ning van 't Hoofdbestuur der Kou. Ncd. M'j. voor Tu'nbouw en P'antkunde kan dit alleen geschieden, wanneer er in woord en geschrift, op de scholen en op vergade ringen, in dag-, week- en maandbladen op het houden van een Nederlandsclien Moe dersdag wordt gewezen. Wanneer de idee geestdriftig wordt warm gehouden door hen, die daarvoor in aanmerk'ng komen, zal het Nederland- selie Volk den Moedersdag zeker aanvaar den. Na de uiteenzetting van ds. Goedhard kreeg de heer K. D'lling het woord, (Re als secretaris van de landelijke vereenig'ng voor School- en Werktu:nen te Zutplien uit een rijke schat van kennis en ervaring de waarde van school- en werktuincux in het licht stelde aan de hand van een col lecte duidelijke LchtheeMen. Spr. wees er daarbij op. hoe in Arnhem het "dee het eerst ingang vond en allengs werd nage volgd in H-Tversuinj, Buss urn, Amersfoort, Roermond, Dordrecht. Den Haag, Amster dam en andere plaatsen Spr. was van meen'ng, dat de bevolking uit de steden meer naar dé levendenatuur moet bren gen eii de idee der tu'nen moet bevorderen, wijl 7,ij een goede lichaamsoefening zijn. Tijdens d© pauze was er gelegenheid z'ch op (e geven als lid, waarvan door velen ge bruik werd gemaakt. Tot slot werd een p'aat van W'lly S'uyters op Amerikaan- sclie wijze verkocht. Diefstal van gas. Ambtenaren der Sted. Gasfabrieken zijn dezer dagen tot de ontdekking gekomen, dat ten huize van mej. M. in de Doelen steeg gas werd gebruikt, dat niet over den meter ging. Deze inrichting was een tiental jaren geleden aangebracht door haar man, die inmiddels overleden is. Zoo nu en dan maakte de juffrouw van deze gelegenheid gebruik, weshalve tegen baar een vervolging zal worden ingesteld. Geslaagd zijn voor bet practisch Apo thekers-examen 2e ged. mej. F. van Lissa (Den Haag) en de heer J. A. Schouten (Bodegraven). Het programma van de lustrumfeesten van het Leidseli Studentencorps is thans definitief als volgt vastgesteld: M a an d a g 2 2 Juni. Ontvangst der reünisten; rede van den praeses van het L. S. C. in het groote auditorium; Colla tion op Sociëteit Minerva; kroegjool. D i n sd a. g, 2 3 Juni, Assaut van Arena Studiosorum; Receptie van den Se naat van het Utrechtsch Studencorps. Des avoïids openluchtspel, voorstellende de vrijwording vaü de Nederlanden van Spanje. Woensdag, 24 Juni, Thé dansant op de Sociëteit Minerva. Receptie van den Senaat van het Groningsch Studenten corps; Tooneeluilvoering van het Leidsch Studententooneel; 2de opvoering van het openluchtspel. Kroegjool van de le jat.rs. Dond er d a g, 25 Juni. Schaakspel met levende stukken op den Burcht door Morphy. Receptie van den Senaat van het Delf tscli Studentencorps; Concert van Sempre Crescendo in de Stadsgehoorzaal; Corpsbal. V r ij d a g, 26 Juni. Receptie van den Senaat van liet Delftsch Studentencorps. Tot slot diner dansant in Casino te Noordwijk. Do eerstvolgende maandvergadering van de Maatschappij van Nederl. Letterkunde, zal plaats hebben op Vrijdag 6 Maart a.s., 's avonds te 7,30 uur in een der lokalen van het Nutsgebouw. Als spreker zal alsdan optreden prof. Dr. S. G. de Vries, oud-Bibliothecaris der Rijks-Universiteit alhier, met een voor dracht getiteld: „Persoonlijke betrekkin gen tusschen Jacob Grimm en Matthias do Vries", (vader van den spreker). Naar wij vernemen heeft de firma Waals voor de uitbreiding van het complex ge houwen aan de Haarlemmerstraat aange kocht het pand van den heer J. van der Stok, Haarlemmerstraat 130. Do heer v. d. Stok zal zijn zaak in galanterieën en huis houdelijke artikelen verplaatsen naar de Botermarkt, in het pand van de firma Kreymborg. De poli lie alhier- heeft in beslag geno men een zoogenaamde prikbak, op grond van overtreding def Loterij-wet. Togen eigenaar dezer prikbak is proces-verbaal opgemaakt. Gisterenmiddag beeft in den Rijn nabij de Spanjaardsbrug een aanvaring plaats gehad tusschen een motorschuit en een vlet, van welk laatste vaartuig de schipper J. de J. te water geraakte. Zwemmende wist hij echter den wal te bereiken. Mate- rieele schade werd niet aangericht. Gisterenavond om 9 uur is de 16-jarige melkventer L. L. op den Jan van Goyen- kade, doordat zijn broek tusschen de ket ting van de fiets geraakte, tegen den grond geslagen, waardoor hij bewusteloos bleef liggen. Na bij een bewoner aldaar te zijn binnengedragen werd bij door den E. H. D. naar zijn woning vervoerd. Door den bevigen wind, is gisterenmid dag in de Zijl door een golfslag de met steenen beladen schuit van de firma J. K. uit Achthoven gezonken. De beide perso nen W. de J. en J. Sn. hebben zwemmen de nog den wal kunnen bereiken. Een winkelier alhier kreeg dezer dagen twee ongunstig uitziende personen in zijn winkel, die eenige goede vulpenhouders wilden koopen. De winkelier gaf te ken nen, dat hij geen vulpenhouderc ver kocht. Na lang praten en zeuren, werd de collectie eens nagezien. Er was geen keus bij. 's Avonds ongeveer half elf kwamen beide personen weer eens terug ora de penhouders nog eens te mogen zien. Dit werd niet toegestaan. Ongeveer 12.30 uur 's nachts hoorde de winkelier, dat aan de achterdeur van zijn woning werd geram meld. Toen de winkelier te voorschijn kwam, waren de heeren juist verdwenen. Men zij op zijn hoede. Door don heer architect J. W. van Reij- neveld werd heden ten dienste van prof. mr. S. J. van Oven aanbesteed: Het bou wen van een landhuis en aanhoorigheden op het Raamland aan de CobetstraaL De uitslag der aanbesteding was als volgt: Het werk in massa J. Gesman, Alphen aan den Rijn 16505, firma Van der Velden en de Jong, Leiderdorp 16290, Wed. H. van Driel, Koudekerk f 15800, H. Raumen 15688, P, van Rooijen en L. Zirkzee 14836 Timmerwerk H. Raumen 6698, Alberts en de Jong 6475. Timmer- en metselwerk H. Raumen 13498, v. Rooijen en Zirkzee 12404. Timmer-, metsel- en schilderwerk H. Raumen f 14394. Tim mer-, schilder- en Ioodgioterswerk de zelfde 7998, timmer- en schilderwerk de zelfde 7988, timmer-, schilder en met selwerk dezelfde 14398, glas- en schilder werk P. van der Haak, Noordwijk f 1680, J .J. L. Koet 1425, P. A. de Jong 132Ü, Leidsehe Coöperatieve Schilders-asflocia- tie 1400, W. F. Piket ƒ.1280, J. M. van der Broek f 1150; metselwerk P van Rooyen en L. Zirkzee 6380; loodgieters- werk M. Langezaal en Z. 1450 P. de Kier 1200, N. W. Eiinieï, Koiidekerk 985, J. Kerkvliet f 1337. Zoover geen woonplaats vermeld zijn de gegadigden woonachtig te Leiden. Onder verwijzing naar de in dit blad voorkomende advertentie, berichten wij, dat wij kennis namen van do overgang en combinatie per 1 Maart a 3 van het Han delsinstituut Rijnland met liet K igsch Instituut voor Handelsopleiding Deze instelling, waarvan vele leeraren en leeraressen M. O. enz. verbonden zijn, houdt zich bezig met het verstrekken van mondelinge on schriftelijke lessen in alle Handelsvakken. e.d. De a-fdeeling Leiden blijft onder persoonlijke leiding van de Directie van Instituut Rijnland, kantoor Hoogewoerd 123, Telef 1371, waar nadere inlichtingen te verkrijgen zullen zijn AGENDA'S ST. FRANCISCUS-LIEFDEWERK. Nieuwe Rijn 52. Interparochieel Patronaat voor Jongens. Zondagmorgen 8 uur precies H. Mis met Algemeene H. Communie, waarna gods dienstonderricht tot voorbereiding voor de eerste H. Communie. 's Avonds 5 uur Lof met predicatie over bet lijden des Heeren, waarna ontspanning voor de groote schooljongens en vak jon gens afd. A en B. Maandagavond 8 uir, Vak jongens afd. B conferentie waarna ontspanning. Woensdagmiddag half 4. Kleine school jongens, Bijbelsche geschiedenis waarna ontspanning. Van 5 tot 5.30 uur Arbeids beurs. 's Avonds van 89 uur Gymnastiek voor Vakjongens afd. B. Donderdagavond 8.30 uur ledenvergade ring. Vrijdagavond 7 uur precies Kruisweg, van 89 uur Magazijn. Zaterdagmiddag van half 3 tot half 4 Gymnastiek voor groote schooljongens van half 4 lot half 5 voor vakjongens afd. A. Van half 5 tot half 6 Spaarkas en Biblio theek. ST. ANTONIUS-PATRON AAT. Zondag, 4.30 uur Conferentie, waarna ontspanning. Na het Lof bijeenkomst van afdoeling III tot 10 uur. Woensdag, 8 uur bijeenkomst van pos tulanten en novicen der jeugdafdeeling van de Derde Orde. Hierbij is gelegenheid zich als postulant op te geven. Donderdag 89 uur Arbeidsbeurs. Vrijdag- en Zaterdagavond van 810 uur bijeenkomst afdeeling III. Zaterdag 67 uur bibliotheek, betaling van contributie, gelegenheid tot sparen en Retraitefonds. ST. P ANC RATI US-PATRON AAT. (Par. O. L. V. Hemelv. Mon Père.) Zondag. Algemeene H. Communie, doch ieder op eigen gelegenheid. Te een uur ge zamenlijke Aanbidding. Daarna bijeen komst der Gezellen tot half drie. Geen Patronaat. Zondag, Maandag on Dinsdag bijeen komst der Gezellen na het Lof tot tien uur. Woensdag, van half 8 tot half tien uur Ontspanning voor afd. IV. Zaterdag van 8 tot 10 uur bijeenkomst der Gezellen. Spaarkas, b:bliotheek en Spaargelegen- heid voor de relraite iederen Zondag van 6 uur tot kwart voor 7 uur. R.-K. JONGEVROUWENBOND GROEP B Litteraire club. Woensdag 7.30 uur Hoog- landsche Kerkgracht. Turnclub. Vrijdag 6 en 7 uur Pieterskerk hof. ST. PETRUS-PATRONAAT. Zondag 4 uur precies conferentie, waar na recreatie, contributiebetalen en spaar kas, ook voor de retraite. Woensdag van 89.30 uur repetitie too- neel. Donderdag Arbeidsbeurs. Zaterdag van 8,309,30 uur bibliotheek. INTERPAROCHIEELE ST. JOZEFS GEZELLEN-VEREEN IG ING. Rapenburg 52. Zondag oe der 7 Zondagen die het feest van St. Joseph voorafgaan. Te 8 uur in de St. Lodewijkskerk de H. Mis voor de ziele- rust van onzen medegezel Ant. Dingjan. Men wordt verzocht zooveel mogelijk te communiceeren Bijeenkomsten van 12.30 2.30 uur, van 6.3010.15 uur, van 8 15 9.45 verplichte bijeenkomst voor de Ge zellen. Maandag 8.30 uur Vergadering Ze- lateurs St. Petrus Liefdewerk. Maandag, Donderdag en Zaterdag bij eenkomst voor de Gezellen. Dinsdag 8.30 uur maandelijksche ver gadering voor de Gehuwde Gezellen. Woensdag te 8 uur vergadering van het Hoofdbestuur. Zaterdag van 8.309.30* uiir bibliotheek van 99.30 uur zitting Reiskas 1927. Iedere derde Maandag van de maand is er gelegenheid zich als adspirant lid te la ten inschrijven bij den Eerw. vice-praeses. De Gezellen worden herinnerd aan art. 11 van het Huish. Reglement. TELEGRAMMEN (VAN ONZEN DRAADLOOZEN DIENST/). RIJKSPRESIDENT EBERT t BERLIJN, 28 Febr. (V. D.). De rijkspre- sident van de Duitsche republiek is heden morgen te 10.15 uur (Duitsche Tijd) gestor ven. Friedricli Ebert werd 4 Febr. 1871 ge boren In 1913 werd hij leider van de Duitsche sociaal-democratische partij. In 1919 koos men Ebert tot rijkspresident. Zooals bekend was Ebert vroeger zadelma ker van zijn vak en genoot hij.sléchts een gewone opleiding. Het officieele bulletin. BERLIJN, 28 Febr. (V. D.). Het of ficieele bulletin omtrent president Eberts overlijden werd hedenmorgen te 10.55 uur gepubliceerd. Het luidt: „Hedenochtend om 10.15 uur is rijkspresident Ebert zonder tot bewustzijn te zijn gekomen zacht ontsla pen." Aan zijn sterfbed waren aanwezig: mevr. Ebert, de kinderen van den overle dene, diens schoonzoon en de staatssecreta ris, dr. Meisner. Luther neemt z ij n functie waar. BERLIJN, 28 Febr. (V. D.). Rijks kanselier Luther, die tijdens de ongesteld heid van Ebert dieus functies waarnam, zal thans tot na de presidentsverkiezing deze functies blijven waarnemen. BERLIJN, 28 Febr. (V. D.). Het bcursbestuur beeft na het bekend worden van bet overlijden van Ebert besloten he den de beurzen te sluiteu. GROOTE ONTPLOFFING. 100 personen gedood. 2000 huizen verwoest. RIO DE JANEIRO, 28 Febr. (V. D.). Een groote hoeveelheid olie en dynamiet is ontploft in een der voorsteden van Rio de Janeiro. Honderd personen werden ge dood, zes honderd gewond. RIO DE JANEIRO, 28 Febr. (V. D.). De ontploffing had plaats hij Nictheriony. Twee duizend huizen werden verwoest. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: J. Molenaar, vrachtrijder, te S assen hei m: cur. mr. H. de Niet, Leideu. C. J. A. Schmidt, te Leid en. Haarlem nierstraat 192; cur. mr. A. J. Romijn te Leiden. A. Bergers, Schoenwinkélïer te L e i- d e n, Doezaslraat 8; cur. mr. G. M. A. R van Rov, Leiden. J. van der Burg, bakker, te Leiden; Stadhouderslaan 2; cur. mr. F. K. dc Haan, te Leiden. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 28Febr. Veiling. Selderie f 2.504-Brei f 2.604.20, Knolselde- ïie f 3—9,- Roodckoul f 59.80, Gelekool f 613.20, Groenekool f 24, alles per 100; Spruiten f 26—33, Lof f 10—15, Kro ten f 1.601,80, Gekookte Kroten f 67, Broeivet f 4853, Uien f 1314, Was- peen f 69.80, alles per 100 kg. Boeren kool 2253 cents per kist. Boter. De prijzen van boter op de lieden gehouden markt waren als volgt: prima fabrieksboter (controle) f 2.65; pri ma boerenbotèr f 2.602.70. Aangevoerd 49/8 en 10/16 vaten, wegende 1185 Kg. Handel goed. Eieren. Totale aanvoer 11780 stuks. De prijzen waren: Kipeieren f 5.756.80 en Eendeneieren f 66.40 per 100 stuks. Handel flauw. Turfmarkt van 23 lot en met 28 Febr. Aangevoerd 312.000 stuks lange turf, prijs f 89 per 1000 stuks; korte turf geen aan voer en geen noteeriug DANKBETUIGING. Voor de vele bewijzen ven deelneming betoond bij de ziekte en na liet overlijden van onzen geliefden echtge noot en Vader, betuigen wij onzen hartelijken dank. WED. W. LANGE en Kmderen. Katwijk a. d. R., 28 Febr. '25. De zaak zal op denzelfden voet worden voortgezet. 13613 Aan allen, die er toe bob ben bijgedragen mijn ambts jubileum tot een onvergete- lijken dag te maken, betuig ik langs dezen weg mijn har telijken dank. 13638 S. TH. BUIJS. Bij vonnis van de Arïondis- sements-Recbtbank te 's- Gravenhagc van den 26sten Februari 1925 is uitgesproken het faillissement van C. J. A. SCHMIDT manufaeturier te Lelden, Haarlemmerstraat 192, met benoeming van den E.A. heer Jhr Mr. TH. W. C. CAL- KOEN, rechter in voormelde reclithank, tot Reehter-com- missaris en den «ndergetee- kende tot Curator. Mr. A. J. ROMIJN. Leiden, 27 Februari 1925. Haarlemmerstraat 2a. 13618 Ondergetcekende be richt zijn geachte C'iênteéle", dat hij zijn Riet dekkerszaak heeft overgedaan aan TH. J. OPDAM U allen dankend voor het genoten vertrouwen dat ik ge durende 38 jaar heb genoten, beveel ik mijn opvolger in Uw aller gunst aan. C. KLAASSEN, ZOETE RW OUDE» In aansluiting van boven staande deel ik hierdoor mede, dat ik met ingang van 1 Maart dn Rietdekkerszaak van C. KLAASSEN heb over genomen en hoop door degelijk werk Uw aller gunst waardig te worden. 13590 TH. J. OPDAM, RIETDEKKER. Hierm'de bericht ondergeteekende dat hij zijn Brood-, Beschuit-, Koek en Banketbakkerij heeft over gedaan aan zijn Zoon W. VAN VELZEN. Dankend voor het sinds vele jaren genoten vertrouwen, be veelt hij zijn zoon in Uw aller gunst hartelijk aan. :>|£0In aansluiting aan ibovenstaande, bericht ondergeteekende dat het zijn streven zal zijn, bovengenoemde zaak op denzelfden voet voort te zetten en het vertrouwen mijn vadar zoo vele jaren ge schonken, door een nette be diening weardig te worden. Beleefd aanbevelend: BROOD-, BESCHUIT-, KGEK- en BANKETBAKKER HAZERSWOUDE (OORP) GEVRAAGD te Rotterdam een 2e Meisje, voor direct, tegen hoog loon, netjes kunnende werken en tafeldienen. Zich aan te melden bij Mej. COEBERGH, Rijnsbur- gerweg 82, Leiden. 13600 Aan de KETTINGFABRIEK der KON. NED. GROFSME DERIJ kunnen wan 14 15 jaar wor den geplaatst, ter opleiding. Aanmelding bij den Portier der fabriek aan het «Jtrecht- sche Jaagpad. 33617 Gevraagd met Mei, een R.K. Boerendienstbode, tegen hoog loon, in boter- en kaasbedrijf. Adres: A. C. HOOGERVORST, Oude Lee D 37, Pjjnaoker. 13623 Gevraagd, om spoedig in dienst te treden, een bekwaam Electro Monteur. Zonder goede aanbeveling of getuigschrift onnoodig zich aan te bieden. 13621 Brieven met opgaaf van ver langd salaris, enz., onder ietter D., bureau van dit blad. Adverteeren doet verkoopon.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 5