Vierde Blad RADIO Saterdag 28 Februari 1925 een schaak-rubriek. £en onzer abonné's wijst er ons op, dat hij gaarne in onze courant een schaakru briek zou zien opgenomen. En wij willen aan dien wensch wel ge volg geven, indien wij daar mede meerdere abonné's een genoegen zouden doen. Wij weten wel zeker, dat er velen lief hors zijn van het schaakspel; maar of er ook velen prijs stellen op schaakproblemen in de courant daaromtrent hebben wc geen fierheid. Welnu, wie een schaakrubriek in de Leidsche Courant wenscht zende ons even een kaartje: en, als wij een behoorlijk ge- falletje 't behoeft niet groot te zijn kaartjes ontvangen, zullen we een schaak rubriek openen. BINNENLAND De fusie bij de belastingen. Een copimissie. Onlangs zijn namen genoemd van com missieleden, die in samenwerking met den nbnister de noodige maatregelen zouden voorstellen om tot fusie bij de belastingen ile' komen. Die namen waren blijkbaar onjuist. Thans kunnen wij mectedeelen, dat de icommissio zal bestaan uir de volgende peren: lid en voorzitter de heer J. M. van der Minne, directeur der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen te Groningen, leden de heeren D. Voute, inspecteur der registratie en domeinen, hoofd der afd Registratie, Hvootheken en Vermogensbe lasting van het Departement van Finan- cn, en C. M. Moolénburgh, inspecteur der dir. belastingen, invoerrechten en ac cijnzen te Delft. De commissie zal, in verband met het voornemen van den minister om te bevor deren, dat de uitvoering der wetten ode vermogensbelasting en op de verdedigings belasting 1926'27 in haar vollen omvang wordt opgedragen, heiast zijn met de sa menstelling van ontwerpen voor «retten, kon. besluiten en ministerieele beschikkin gen en de voor de bij de ontwerpen van wet of besluit vereischte memoriën van toelichting of voordrachten. Vóór 1 Juni wordt het rapport der [commissie ingewacht. „Vad." De zilverbons van f2.50. De incasseerders e. a. zijn er tegen. De Algemeene Nederlandsclie bond van incasseerders, kantoorloopers en aanver wante vakken heeft aan den minister van financiën geschreven: (iat blijkens persberichten dé zilverbons f \au f 2.50 aan de circulatie zullen worden onttrokken; dat het bestaan van deze zilverbons van groot nut is gebleken voor den han del, speciaal voor hen die uit den aard hunner betrekking of uit hoofde hunner 'zaken zeer veel met geld hebben om te gaan;. ♦dat gedurende het bestaan dcrzelve vol doende de bruikbaarheid gebleken is niet alleen, doch dat het ook zeer gowenscht kan worden geacht, dat het papiergeld be neden de waarde van tien guldon blijft bestaan; weshalve adressant den minister ver zoekt het daarheen te leiden, dat het be houd van deze zilverbons verzekerd zij. De bond heeft aan de Bankiers Incasso Centrale en de Bankiersvereeniging ver- do zocht, aan. dit verzoek adhaesie te betui- KERKNIEUWS Pater W. Dekker S.J. t In den ouderdom van 71 aren is giste- rennacht in het klooster te Oudenbsch o® plotseling overleden de Weleerw. Pater W Dekker S. J. Pater W. Dekker werd 9 Mei 1853 te Antwerpen geboren, trad 26 September r? 1871 in de Sociëteit van Jesus en werd priester gewijd 12 September 1883. Pater Dekker was een bekend, prediker voor missies en retraites. Pater L. P. P. Franke S.J. t Gistcrmrgen om 10 uur is in de Maria- stichting te Haarlem, waar hij sinds eeni- gon tijd werd verpleegd, overleden de .Weleerw. Pater L. P. P. Franke S.J. Pater Franke werd in 1878 in den Haag geboren en trad den 26sten Septem her 1897 in de Sociëteit van Jesus. Hij ^'erd priester gewijd 21 December 1912. Gedurende meerdere jaren was hij leeraar 'a het Engelsch aan 't St. Ignatius-college 'e Amsterdam. In Mei 1920 werd hij over geplaatst naar Nijmegen en belast met de redactie van „De Heraut" (de vroegere «Maanrozen"), welke functie hij tot voor enkele maanden waarnam en waarbij hij rich vooral wijdde aan het moer bekend heid geven aan het Apostolaat dos Gebeds UQ laatste twee jaren was hij lijdende aan een hartkwaal. h „Studiën" schreef Pater Franke op bellen over Engelsche literatuur terwijl *"j ook een werk publiceerde over Robert ""gh Benson, dat wel gewaardeerd wordt v'an zijn hand was mede de vertaling Tan het. bekende jongensboek „Freddy van de vierde". Gemengde Berichten De brand bij Philips. Omtrent den brand bij Philips te Eind hoven wordt nader gemeld: De directie der fabrieken deelt mede, dat het werk practisch geen stagnatie zal ondervinden. De brand was ontstaan in den reclame- kelder onder den z. g. nieuwbouw. Daar onder bevindt zich ook het archief en het was daar, dat men het eerst rook zag op stijgen. Omstreeks 10 minuten over 7 werd het ontdekt. Aanstonds werd de eigen brandweer van de fabrieken gewaarschuwd Maar voor dezo goed en wel aan het yverk was, stond réeds één groot gedeelte van den uitgestrekten kelder vol rook, "zoodat het voor de brandweermannen moeilijk werd, om den vuurhard te ontdekken. Het werd hoe langer hoe erger, zoodat om half acht reeds van verschillende kan ton de rook naar buiten sloeg en het niet mogelijk was, om in die verstikkende damp door te dringen. Ten gevolge van de ge weldige hitte sprongen intusschen ontel bare gloeilampen. Omstreeks acht uur arriveerde de Eind- hovensche brandweer. Er werden nu' aan. alle zijden slangen op de waterleiding ge koppeld. Weldra werd met veertien stra len water gegeven. Inmiddels nam de directie ten opzichte van het personeel de noodige veiligheids maatregelen. Er zijn nl. boven dezen kelder verschillende verdiepingen, waar gewerkt wordt, zoowel door mannelijk als door vrouwelijk personeel. Al het vrouwelijk personeel werd om halfnegen naar huis gezonden. Middelerwijl zette het vuur zijn vernietigend werk voort en stuwde gewel dige rookzuilen door de liftgaten naar hui ten. Op verschillende plaatsen werden de glazen vloeren hoven de kelders stukgesla gen, om den vuurhaard beter te kunnen hereiken. Wat de oorzaak is, kan nog niet worden vastgesteld. Gesproken werd van kortslui ting, doch een der deskundigen, die wij spraken, achtte dit ten eenenmale uitge sloten. Daarvoor is alles te goed en te mi- nitious in elkaar gezet en aangelegd. Men vermoedt, dat in het archief het een of ander heeft liggen smeulen, totdat des morgens het vuur aanwakkerde on in den aanwezigen papiervoorraad natuurlijk gretig voedsel vond. Ten slotte vernemen wij nog, dat het ad ministratief personeel de rekken met bal lons in veiligheid bracht, welke zich bo ven den kelder bevonden, alsmede al het overige materiaal. De vloer van de par- terreverdioping 'was door de hitte zoo gloeiend geworden, dat de zolen der schoe nen verbrandden. Om halfelf was men den brand volko men meester. Alleen voor het magazijn- en expeditie- personeel is cenige stagnatie in het bedrijf f.e verwachten, doch dit beperkt zich slechts tot een paar dagen,. De overige ver diepingen hebben hoegenaamd'geen scha de ondervonden en het persodneel zou ver moedelijk gistermiddag weder aan het werk kunnen gaan. Om twaalf uur was de rook geheel ver dwenen. Vooral in de magazijnen, waar zeer veel lampen zijn vernield, is de schade groot, doch over het algemeen is deze niet zoo aanzienlijk als het zich aanvankelijk liet aanzien. „Tel." Brand in een poppenfabriek. Gisteravond 'om 10 uur werd de brand weer te 's-Gravenhage gealarmeerd voor een zwaren"binnenbrand, welke woedde in don kelder van perceel 19 in de Park straat, in welk pand de poppenfabriek van den heer Keet is gevestigd. Van de bewo ners was iyemand aanwezig. Het bleek, dat door tot nu toe onbekeude oorzaak, do in den kelder aanwezige hout wol in brand was geraakt. De kelder brand de geheel uit; voorts werd veel water schade aangericht. De brandweer was het vuur vrij spoedig meester. De brand fe Dordrecht. Omtrent het afbranden van de asfalt- fabriek te Dordecht, meldt do Dordr. Ct., dat naar men veronderstelt, de brand ontstaan is door kortsluiting, daar één der drie nog in de fabriek aanwezige ar beiders op zeker oogenblik, boven een asfaltketol, ongeveer in het midden der fabriek en hij een electrische leiding, een vlam moet gezien hebben, die zich direct aan het ip de ketel aanwezige asfalt me dedeelde. Verzekering dekt' de schade, welke on geveer twee ton bedraagt. Voorloopig zijn ongeveer 30 menschen werkloos. De instructie tegen van Muylwijk. Het "«Hdbl. verneemt, dat de instructie inzake den moord op den commissionair Busch nog niet gesloten is, en er geregeld getuigen worden gehoord. De beklaagde blijft volhouden, de daad in drift te heb ben bedreven. Schandelijk. Te Farmsum (Gr.) is blijkens gedaan onderzoek een ruim 3-jarig kind van J. N, ten gevolge van verregaande vervuiling overleden. De overige zes kindoren zijn daarna in het gemeentelijk gasthuis op genomen. Inbrekers betrapt. Donderdagavond omstreeks half negen werd de politie te 's-Gravenhage telefo nisch gewaarschuwd, dat er in hot leeg staande perceel Schimmelpennincklaan 20 onraad was. Een inspecteur, vergezeld van cenige rechercheurs, begaf zich per auto naar het bedoelde huis om eeu onderzoek in te stellen. Zij bevonden, dat de keukon- deur van het huis.openstond. Toen zij bin nengetreden waren, bemerkten zij al spoe dig, dat er onbevoegden in het huis waren. Bij hun onderzoek bemerkten zij op een zolderkamertje twee personen van resp. 24- en 20-jarigen leeftijd, die zic.h hier verborgen hadden. Eon was in een bed i gekropen en had alle dekens over zich heen getrokken. Do ander lag onder het bed. Beneden vond do politie nog eenige zakken met koperen kranen en lood. Op de aangehoudenen worden .eenige loopers gevonden. Portefeuille verloren. De vorige week verloor een vrachtrijder te Yaassen, die een goregelden vrachtauto- dienst met Apeldoorn onderhoudt, aldaar een portefeuille, inhoudende een bedrag van f 3500, hetwelk hij op een der bank kantoren moest verantwoorden. Thans is de portefeuille door een paar jongens van een verpleeginrichting gevonden, doch zon der inhoud. Een paar jaar geleden over kwam denzelfde ecu soortgelijk ongeval met een bedrag van f 1600. De politie stelt een onderzoek in. De remplagant-gevangene te Rotterdam. Zoo men weot, is de politie te Rotterdam tot de ontdekking gekomen, dat er zich in do strafgevangenis aldaar een man bevond die een straf voor cou ander uitzat. Togen dezen man, den 27-jarigon varensgezel G. N. H., uit Amsterdam, is thans proces verbaal opgemaakt, wegens overtreding van art. 189 sub 1, Wetboek v. Strafrecht, dat als volgt luidt: Hij, die opzettelijk iemand, die schuldig is aan eenig mis drijf, verbergt of hem behulpzaam is in ontkoming aan aanhouding door ambte naren der justifie of politie, wordt gestraft mei een gevangenisstraf van ten hoogste 6 maanden of een geldboete van ten hoog ste f300. Een vuurbal. Men meldt uit Bergen op Zooih d.d. 27 deze aan de „Msbd.": Gisteravond woedde boven onze stad een hevig onwedev. Even over half zes, terwijl de werklieden van de fabriek van de firma Beckers zich naar huis be gaven, kwam juist hoven hen met ontzet tende vaart een vuurbal naar beneden, welke op ruim 10 M. afstand van hen neerkwam, eenige gaten in den grond sloeg maar in het water uitdoofde. „Hebben jullie een kat tegenwoordig?" „Ja, hoe weet je dat?" „Dat kan ik zien aan al die krabben op je hand. Waarom doe je er niet wat Kloosterbalsem op. Ik ge- - bruik 't altijd voor de kinde ren als ze zich geschaafd of geschramd hebben." 13543 Incident in een gemeenteraad. In den gemeenteraad van Goor kwam het tot een heftig debat tusschen den wethouder Lobstciu en den heer Mo'or- mann (katholiek). De gemeente heeft onlangs de fabrie ken van de firma Zendijk aangekocht om die in te richten als. ceXtrale slachtplaats voor de gemeehton G'oor, Diepenheim en Markelo. Aan het eind van de vergade ring verweet do heer Moormann den wet- bouder Lobstein, dat deze bij den ver koop als meestbiedende ingezet had en daarvoor „trekgeld" heeft genoten, hoe wel de wethouder wist dat de gemeente alles zou aankoopen. Spr. eischte, dat dc wethouder dit geld in de gemeentekas zou storten. Wethouder Lobstein antwoordde met een verwijt aan den heer Moormann in zake een te Imogen vraagprijs voor grond verkoop aan de gemeente, waarop de heer Moormann zóó heftig uitviel, dat de Voorz. de vergadering schorste. Na de opheffing der schorsing vroeg de heer Lobstein het woord voor een per soonlijk feit, doch kon zich niet verstaan baar maken, waarop de voorzitter de ver gadering sloot. ORveilig strand. In de volgende week zal het strand tus schen Scheven ingsche en Wasseuaarsche Slag onveilig zijn: op Maandag wegens het schieten met mitrailleurs van des voorm 9.30 uur tot des nam. 3 uur; Dinsdag en Woensdag wegens het schieten met ge schut, van des voorm. 11.30 uur tot des nam 2,30 uur, Donderdag, wegens het schieten met mitrailleurs van 10 uur voor- middags tot 1 uur nam., en op Vrijdag we gens het schieten met mitrailleurs van 10 uur voorm. tot 2.30 uur nam. De aandacht wordt er op gevestigd, dat het strand slechts dan weder voor liet pu bliek toegankelijk is, wanneer de vlag gen waardoor de onveiligheid van het strand wordt aangeduid, zijn ingehaald. Buitent. Berichten De hevige storm bij IJsland. Vermoedelijk 84 personen omgekomen. Uit Huil wordt gemeld, dat men in scheepskringen aldaar gelooft, dat de drie groote visschershooten, die tijdens den storm van de vorige weck van IJs land vertrokken zijn, verloren zijn gegaan In dat geval zouden vier en tachtig per sonen, grootendeels IJslanders, om het leven gekomen zijn. Reddingsboot omgeslagen. De zeven inzittenden verdronken. Een reddingsboot is te La Rochellc op de kust tegen de rotsen geslagen toen zij een vaartuig, dat gestrand was, trachtte bereiken. Alle zeven inzittenden van do reddingsboot zijn verdronken. Aardschokken irl Nottinghamshire. Gisternacht zijn in het Noordelijk go- deelte van Nottinghamshire aardschok ken gevoeld. De lfliizon schudden, doch matcrieele schade werd niet aangericht. Door vallende rails getroffen. Aan het station du Champs de Mars, te Parijs, heeft een ernstig ongeluk plaats gehad, waarbij zeven werklieden min of meer ernstig gewond werden. Men is daar bezig het perron te herstellen, waartoe door een ploeg werklieden de rails moes ten worden verwijderd. Door een nog onbekende oorzaak vie- en eenige op elkander gestapelde rails staven omver, waardoor zeven arbeiders werden getroffen. Drie van hen konden, na in een naburige apotheek te zijn ver honden, huiswaarts keeren, doch vier an deren moesten haar het Hopilal Necker V'orden vervoerd. Zij bekwamen allen ern- sliges verwondingen, zoodat de toestand van één hunner zelfs zeer zorgelijk is. Onschuldig Ier dood gebracht. Voor het gerechtshof to Boedapest heeft de behandeling van een zaak plaats gehad, waarbij gebleken is, dat een beambte bij het ministerie van oorlog, Emmdrich Klein, genaamd, tegen wien voor een jaar door fyet militair gerechtshof wegens spion- nage het doodvonnis werd uitgesproken en die terecht werd gesteld, onschuldig ver oordeeld is. Hij is het slachtoffer van chantage geworden. Treinroovers. In den nachtsneltrein MilaanVerona is een reiziger door dieven met een verdoo- vingsmiddel bewusteloos gemaakt en van een bedrag van 35 roillioen lire beroofd. Een historische kerk verbrand Tijdens een geweldig onweer op de noordkust van Finistère is de bliksem in geslagen in den toren van de historische kerk van Saint-Jeaówïu-Doigt, die uit 144-0 dateert. Deze toren, die vijftig meter hoog is, heeft een looden spits, welke door bet. hemelvuur wegsmolt. Het gloeiend lood liep naar omlaag en deed dc toren spoedig in lichtelaaie staan: De brand- weerwachten uit Saint-Jean-du-Doigt, hij- gestaan door die uit - Morlaix, vermochten het bouwwerk niet te redden. "Wel slaag den zij er in de kerkschatten in veiligheid te brengen, o.a. een gouden en zilveren relikwie, welke de wijsvinger bevat van de rechterhand van Johannes de Dooper, en nog tal van kostbaarheden en oude schil derijen. Saint-Jean-du-Doigt, dat zijn naam aan dezen vinger van Johannes den Dooper ontleend, is een der voornaamste reli- gieuse centra van Bretagnc en trekt jaar lijks duizenden bedevaartgangers en toe risten. De dranksmokkelhandel in Amerika. Tegen de bemanning van het Amerikaan- sche Marine-transportschip Buford is een onderzoek ingesteld, daar aan* boord van het uit<vWest-Indiö komende schip 40 kis ten niét alcohol werden gevonden. 0 Een pantser-vest Dinsdag is te New York, in tegenwoor digheid van driehonderd bankiers de menschen. die bij;de zaak wel bet meeste belang hebben een nieuw soort vest be proefd, dat bestand heette te zijn'tegen ko gels. Een „revolver-expert" van het hoofdbureau van politie loste drie schoten uit een groot model revolver op het lichaam van een bankier, die 2ich met liet wondervest had getooid. De kogels hadden zoo weinig effect, dat zelfs de asch van 's mans sigaar niet afviel. Het vest bestaat uit op elkaar bevestig de platen „bovite", een nieuw staalprepa- raat. Binnenin bevindt zich oen soort miniatuur-safe, zóó gebouwd, dat bandie ten, die het geld willen bemachtigen, den drager moeten vastbinden en hom zijn pantservest uittrekken. De rentabiliteit van de .rotorschepen. In do laatste vergadering van de ver- eeniging van Duitsche zeekapiteins te Hamburg werd levendig gedebatteerd over de kwestie betreffende de economische rentabiliteit van rotorschepen op grond van de resultaten van de „Bückau" op haar reis naar Schotland. Geconstateerd werd, dat men niet op de bemanning kon bezuinigen, maar slechts op de brand stof, en dan neg maar met 30 pet, gelijk staande met G.3 dollar per dag. Op een jaar met 90 dagen varen op zee wordt dat dus 567 dollar of D pet. van de to- taalkosten, welk voordeel echter weer wegvalt door de hoogo premie die verze- ringsmaatscliappijcn voor rotorschepen eisehen. Do vereeniging staat daarom, en omdat de rotoren slechts kunnen worden gebruikt bij eon wind die niet de sterkte van 3 te boven gaat, op het standpunt, met rotorschepen niet te bereiken valt. Hiermede wordt echter de prestatie van de „Bückau" op zichzelf niet veroordeeld UIT DE OMGEVING ALKEMADE. Geboren: Jacobus Leonardus. z. van G. J. de Jong en W. H. van Herpen. Jacoba Johanna, d. van W. van Beek en A. Loos. Hubertus Johannes Theodorus z. van L. Bakker en G. M. Hoogenboom. Leonardus, z. van A. van Egmond en J. M. Kennis. Franciscus Johannes Ig natius, z. van A. H. Wesselman en A. M. do Koning. OUDE-WETERING. Lezing met lichtbeelden. Op Vrijdag 6 Maart a.s. zal in Hotel Van den Bosch een interessante leziug worden gehouden door den veearts G. van den Berg over verschilelnde onderwerpen betreffende hot landbouwgebied. De lezing wordt gehou den in verhand mol den gehouden Land- bouw-Winlercursus en is voor ieder be langstellende toegankelijk. ROELOFARENDSVEEN. Hinderwet. Door B. en W. is vergun ning verleend aan den heer H. F. Schouten alhier tot het bouwen van een smederij, ingericht met verschillende «leclro-molo- UIT DE RADIO WERELD. Wat er vanavond te hooren is. 6.05 uur Radio-Paris 1780 M. Concert. 5.20 Brussel 265 M. Cöbcert. 5.20 Hamburg 395 M. Concert 6.50 Berlijn 500 M Opvoering van de opera r.Zar und Zimmcr- mann." 7.20 Alle Britsche stations: Tijdsein Big Ben en nieuws. 7.20 y. Hamburg 395 M. Opvoering van de opera ..Die Königskinder." 7.50 Londen 365 M Concert. Pro gramma moet geraden worden. 7.50 7> Birmingham 476 M Popular In strumental Programme 7.50 Bournemouth 385 M. ,,A mixed Menu", o.a. balalaika-muziek. 7.50 Cardiff 350 M Concert. 7.50 h Chelmsford 1600 M. en Man chester 375 M. Opvoering van de opera Samson and Delilah" (Sb. Saëus.) 7.50 Newcastle 400 M. Concert. 7.50 Frankfort 470 M. Balletmuziek. 7'.55 Zurich .650 of 515 M Voprdr. en concert. 8.20 Brussel 265 M. Voordr. en con cert. 8-20 München 485 M Populaire mu ziek. 9.05 Radio-Paris 1780 M Gala-avond. 9.20 Frankfort .470 M. Dansmuziek. 9.50 Berlijn 500 M. Dansmuziek. 10.20 Alle Britsche stations: Dansmu ziek van het Savoy-Hotel lö Londen. Voor Zondag. 1.05 ,uur Radio-Paris 1780 M. Concert. 3.20 5, Londen 365 M. en Chelmsford 1600 M. zang van mannenkoor. -320 Birmingham 47!* M. Klassieke muziek 3.20 Manchester 375 M A. "Welsh Pro gramma. 4.50 Radio-Paris. 1780 M Concert. 5.05 Radio-Paris 1780 M. Concert. 5.20 n Brussel 265 M. Concert 7.35 Zurich 650 M Concert. 7 50 Frankfurt 470 M Concert 7.50 p Münstei 410 M. Fril/. Reutec- avond. 7.50 Berlijn 500 M. Concert. 8.00 Hilversum 1090 M Concert 8 35 Londen 365 M Welsh Service. 8.45 Manchester 375 M. Kerkelijk ge zang 3.50 Chelmsford 1(»00 M Godsdienst oefening. 9 20 p London 365 M., Chelmsford 1600 M. eri andere stations: De Groot and the Piccadilly Orchestra. Program: Selection. Carmen" (Bizet) .Merce Pile!te Amicho" („Thanks, Dear Companions" uit ,,The fiiciliah Vespers". (Verdi); „Chanson" (Friinl); „Charming Bird" David); „Ohopiniana". To 10.35 uur voortzetting: „Hym ne a Sainté Cecile" (Gounod) 9.20 r Bournemouth 383 M zang van mannenkoor. 9.20 p Rr- ir-Pnris I 0 Vf Concert. ConiDlete TOESTELLEN en 0NDE8DEELEN voor ilraadiooze teJegrafie-telefonïe tegen concurreerende prijzen. Zie onze étalages OTEIUliemi HfCIRIC i KM EOMPy. 6704 v.b. ih GESRAERTS-UÊt ILi; MARE 70 - IEL. 1118 - LEIDEN RIJNSBURG. Verbetering. Waarnaar al reeds zoo lang met verlangen is uitgec/en zal, naar we uit vertrouwbare bron vernemen, wer-i kclijkheid worden. Bijna ieder uit Rijns- burg en de omgev'ng kent dén onhoudbaren toestand, vooral voor fietsers en voertui gen, aan den Lcidenveg. voornamelijk iloor hef dübbe'e tramspoor en de slechte bestrating. De Directie der N. Z. II. T M. had reeds lang plannen tot verbetering maar kon in de onderhandelingen over grondaankoop niet geheel slagen. Zulks :s nu echter geschied. Met den laatsten ouder* handelaar is men tot o ve reen s te mm1 n g gekomen en spoedig zal een der trams po* ren (hot Oostelijke) nadat de slooten zijn gedempt, worden verlegd naar de andere zijde, dus op den aangokoohten grond Do lijn krijgt dan tevens eon eenigszina an* dere richting. Het zal ongetwijfeld een groote verbetering blijken te zijn. RIJPWETERING. Drankwet. Aan den heer J. T. War* merdam alhier is vergun irng verleend oor den verkoop van sterkon draak ',r hot klein anders dan voor gebruik ter plaatse, SASSENHEIM. Bloemencultuur. De p'aatse'iike af* deeling der A'g. Ver. v. Bloembollencul tuur vergaderde gisteravond in ..Het Brui ne Panrd" onder voorzitterschap van den hoer G. Vlasve'd Jr. Het voornaamste punt der agenda: Be-' handeling der Beschrijvingsbrief van do Alg. Vergadering op 2 Maart a s. Ie Heem* stede lokte woin'g discussie u:t; het voor* stel van liet Hoofdbestuur om 2 ct. per R R. te heffen van al'e te veld staande ge* wassen (met uitzondering van narcissen) voor onpersoonlijke reclame werd goed ge* keurd. Als afgevaardigden werden be* noemd de heeren K. Oudshoorn en 0. Havor. LISSE. Nabetrachting over dc Winkelweek Nu deze eerste Winkelweek achter d-mi rug is gevoelen wij ons gedrongen hierover een kleine nabetrachting lo houden 1 oen wij eenige weken geleden voor de eerst o gehouden vergadering, om te geraken, tot het organiseeren van deze eerste Winket- week. een opwekkend woord tot het be zoeken van die vergadering schreven, deden we dat in optimistisclicn geest, doch

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 3