LIJST EKMAKERIJ. "Heden zijn.de prijzen 20% verlaagd. Laat nu Uw platen en foto's enz', omlijsten. Beslist nette afwerkintr. Alles onder garantie Wederverkoopers, Vraagt prijsopgaaf. Alléén HAARLEMMERSTRAAT 62 t/o Het Volkshuis - Geen filialen 13648b TWEEDE KAMER. Overzicht. De wetsontwerpen inzake de Indische Staatsinrichting zijn gisteren afgehandold. De eindstemming is nog niet gehouden. Van het recht, om op Vrijdagmiddag te 3% uur mondelinge vragen tot de Regee- ring te richten, wordt weinig gebruik ge maakt Gisteren verrezen er twee vragers tege lijk; de heer Til an us (C. H) over het geval-Lambooy en ir. Bongaerts (R- K.) over het tarief voor het vervoer van steenkolen in verband met de malaise in onze mijnindustrie. Do minister van Oorlog bleek niet de oorzaak van het niet doorgaan van de le zing van majoor Lambooy. Wel is hij mot den chef van den General en Staf van mee ning, dat bij de behandeling van het on derwerp, dat de spreker in de vereeniging .Krijgswetenschap zich gekozen had^ ach terwege behoorde fe blijven wat betrek king heeft op concrete onderwerpen van landisdefensie. voor zoover daarbij ter sprake zou moeten komen op welke wijze een onderdeel van 's lands verdediging is vóórbereid. Minister van "Dijk heeft geen bezwaar tegen doorgaan van de vergade ring, mitsmet inachtneming van ge noenvle reserve en hij voegde er aan toe, dat de chef van den staf hem uitdrukke lijk geadviseerd heeft niet af te wijken van de eenmaal aangenomen houding. Wij vragen ons af. of het aannemelijk is, dat een hoofdofficier van den Genei-alen Staf voornemens was in een openbare vergade ring militaire geheimen te verraden. Wie dit niet aannemelijk aclit, kan moeilijk bewondering gevoelen voor den stap, die totafwimpeling van de uitgeschreven ver gadering heeft geleid Tnzake het kol en vraagstuk werden we niet veel wijzer. De minister erkende, dat de toestand in het mijndistrict precair is en gaf toe, dat er geholpen moet worden, ook door tariefverlaging op de spoorwegen Z Exc verwacht thans een nader voorstel van de spoorwegdirectie; na ontvangst daarvan zal hij nagaan of daarin zoo ver gegaan wordt als redelijkerwijze mag wor den verlangd. Dinsdag voortzetting van, de interpella tie-Weitkamp, Daarna de- psychopathen- ont werpen, R.-K. RIJKSKIESKRING LEIDEN. Aanwijzing van candidaten. Door de bij "de R.-K. Kamer-Centrale Leiden aangesloten kiesvereenigingen zijn do volgende aanwijzingen voor candidaten ingediend: Mr. P. J. M. Aalberse, 's-Gravenhage 39 X J. H. M. Balvers, Hiilegom 13 X Mevr. S. L. C. BronsveldVitringa, Hoorn 14 X J. P. Gouverneur, Sassenheim 5 X L. F. Guit, 's-Gravenhage, 3 X Dr. A. G. A. Hoffman, Gouda 3 X 'Chr. Jansen, Amsterdam 14 X Mr. dr. D. A. P. N. Kooien, Utrecht 36 X A. J. Loerakker, Schoten 22 X A. J. Oostdam, Leiden 2 X Prof. dr. J. A. Veraart, 's-Gravenhage, 2 X P. F. Veelenturf, Hazerswonde 3 X Voor de volgende allen éénmaal: J. C. H. P. Boertée, Lbiden; Mr. E. J. N. H. Bol- sius, Leiden; Mr. J. B. Bomans, Haarlem; H. J. Borghols, 's-Gravenhage; H. E. v. d. Brule, Roterdam; A. C. F. Conijn, Doetin- chem; Dr. L. N. Deckers, 's-Gravenhage; B M, Domshorf, Nieuwkoop; Mej. A. Meijer, Rotterdam; F. L. D. Nivard, Rot terdam; Max van Pol, Helmond en mej. T. Post, Delft. De volgende nevenlijsten zijn ingediend: a. Door 51 leden van de R.-K. Kiesver eniging te Voorschoten, ten behoeve van Prof. dr. J. A. Veraart, ^s-Gravenhage. h. Door 60 leden van de R.-K. Kiesver- eeniging te Alphen aan den Rijn, ten be hoeve van J. H. M. Balvers, Hiilegom. c. Door 144 leden van de R.-K. Kies- vereeniging te Hiilegom ten behoeve van mi', dr. D. A. P. N. Kooien, Utrecht, mr. P. J. M. Aalberse, 's-Gravenhage, A. J. Loe- raker, Schoten, mevr. S. L. C. Bronsveld Vitringa, Hoorn en prof. dr. H. W. Kèesom, Leiden. d. Een lijst ten behoeve van de sub c. genoemden, door 149 R.-K. niet-leden van de R.-K. Kiesveroeniging te Hiilegom. Door 40 van de 51 aangesloten kiesver eenigingeu is aan de candidaataanwijzing deelgenomen. De pensioenaftrek in Rotterdam verworpen. De wèfhouder van financi'ë treedt af Gisteren zijn in den Rotterdamschen Raad de voorstellen tot pensioenverhaal (S3 van het gemeentepersoneel aan arde gekomen. Aan het einde der vergadering werd een amendement-Van Aalten (vrijz.-dem over to gaan tot pensioenaftrek met- 4 3/8 p(_'i benevens een uniforme salarisverinin- dering van t pCt. verworpen met *10 tegen Alleen de vrijz, democraten stemden Voor Hel amendeincnt-De Meester, hetwelk in afwachting van een salarisherziening die in Juli zou moeten ingaan, slechts een Pi-nsii-enaftrelc van 53 pCt, voorstelde, w.ui eveneens verworpen met 30 tegen 4 Het voorstel van B. en W werd verwor pen met 23 tegen 20 stemmen. Tegen stem den de soc. democraten, de communisten, rijz. democraten en 2 R. Katholieken, de heeren TToebe en Van Dongen. Afwe- g was 1 Kath.. de heer Hendriks, en de paljiaan Carcmans. Wethouder mr A. v d Hoeven heeft, naar aanleiding van dit besluit medege deeld dat hij zich gedwongen ziet af te treden als wethouder van financiën De Zomertijd. Een adres. De Algemeene R.-K. Werkgeversver. heeft in een adres aan de Tweede Kamer gevraagd om „in het belang van de in- dustrieele en commercieele werkgevers cn arbeiders heide en dus in 't belang van het grootste deel der productie en distributie, haar goedkeuring aan het wetsontwerp tot afschaffing van den Zomertijd te onthou den." Hofberichten. Donderdag had in de kleine eetzaal ten Koninklijken Paleize te 's-Gravenhage het gastmaal plaats dat de Koningin, ter ge legenheid van hare promotie tot doctor in de rechtsgeleerdheid honoris causa aan de Universiteit te Leiden, aanbood aan een aantal dames en heeren uit den kring der Leidsche Hoogeschool, wier namen als genoodigden korten tijd geleden reeds wer den vermeld. Met de Koningin en den Prins nam Prinses Juliana aan dezen maaltijd deel. De tafels prijkten met een bloemversje- ring, terwijl als middentafelstuk het wa pen- van de stad Leiden in bloemen kunstig was uitgevoerd. Hoofdzakelijk bestond de bloementooi uit roode tulpen. De Koninklijke Militaire Kapel gaf, on der leiding van haren directeur, le luite nant Boer, een muziekuitvoering. Ten Koninklijke Paleize had gisteravond te 9 Va uur een soirée plaats, door de Ko ningin aangeboden aan een 250-tal genoo digden, voornamelijk uit de Hofkringen, terwijl een ander deel der invité"s bestond uit personen, ook uit andere plaatsen dan 's-Gravenhage, die gedurende dezen win ter nog niet in de gelegenheid waren ge steld bij Hare Majesteit hun opwachting te maken of dank te brengen voor blijken van welwillendheid der Koningin. Op deze soirée deden zich hooren de pia nist Willem Andriessen en mej. Mia Pel- tenburg, Concert-zangeres. Katholieke ziekenverpleegsters. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot Geestelijk Adviseur van den Bond van R.-K. Verpleegsters den wel- eerw. pater A. J. W. Blok O.E.S.A. te Am sterdam over het IJ. KERKNIEUWS Naar het Heilig Land. Naar „De Tijd" mededeelt, zal de presi dent van het Groot-Seminarie te War mond, Mgr. H. J. M. Taskin, medio Maart voor twee maanden zich naar het H. Land begeven. Wij kunnen hieraan toevoegen, dat met Mgr. Taskin deze reis maken de volgende zeereerw. heeren uit dit Bisdom: pastoor Bulters O.F.M. uit 's-Gravenhage, Com missaris" van het H. Land, pastoor Louridtz uit 's-Gravenhage en rector Jonckbloedt, Voorhout. L.AÜD- ER TUINBOUW Internationale voorjaarshlcemen- tentoonstelling 1925. Teneinde, de opening van de tentoonstel ling te Heemstede op waardige en feeste lijke wijze te kunnen doen geschieden, is besloten aan het bezoek der genoodigden aan het tentoonstellingsterrein afzonderlijk een bijeenkomst le doen voorafgaan, waar in een drietal toespraken zullen worden gehouden, ingeleid en besloten door zang en orgelspel. Deze bijeenkomst, zal gehouden worden in het beurslokaal der Algemeene Vereeni ging voor bloembollencultuur in liet ge meentelijk Concertgebouw te Haarlem. Toespraken zullen houden de voorz'tter der Algemeene Vereeniging voor Bloembol lencultuur, welke de tentoonstelling orga niseert, de voorzitter van den Nederland- schen Tuinhomvraad, mr. H. C. Dressel- huys en do minister van binnenlancLsche zaken en Landbouw, jhr. mr. Ch. Ruys de Beerenhrouck, die de eigenlijke openings rede zal houden. Hoewel de Prins zich reeds geruimen tijd geleden in beginsel bereid verklaard had de lentoonstelling persoönh'jk te ope nen, zal hij, wegens verblijf van het Ko ninklijk echtpaar in het buitenland, ver moedelijk niet aan dit voornemen gevolg kunnen geven. Na afloop van de bijeenkomst worden de genoodigden in daartoe door de directie dor N. Z. II. T. M. welwillend beschik baar gestelde tramwagens naar de tentoon stelling gebracht, waai' zij een rondwande ling over het terrein zullen maken. B:j deze gelegenheid zal in de groote tentoonstellingshal de onthulling en over dracht van het borstbeeld vap J. H. Kre- lage plaats hebben, dat onlangs bij de her denking van het eeuwfeest zijner geboorte door de plaatselijke afdeelin«en aan de al gemeene vereeniging voor bloembollencul tuur is aangeboden. De plechtigheid zal plaats hebben op 13 Maart. PE REJHS.TREEK WEEKOVERZICHT KAASHANDEL. In ons laatste overzicht schreven wij, dat thans de prijzen zich om een critiek punt bewegen en met recht. Op de eerste plaats zijn thans de prijzen van de hooi kaas abnormaal hoog. Men vergelijke maar eens wat dezen zomer voor de goede gras kazen werd hesleed. De prijzen waren la ger dan nu, terwijl 't verschil in kwaliteit cok enorm verschil geeft in de waarde bepaling. Verleden jaar winter echter wa ren de prijzen aanvankelijk op hetzelfde niveau van thans. Op de markt van 22 Fëbr. te Bodegraven was toen de hoogste n«»teering 63 cent. En deze week, Dinsdag 24 Februari, was de hoogste noteering 66 cent. Dus tot nog toe geen groot verschil. Na dezen datum echter zijn de prijzen zeer sterk gedaald. Dit was natuurlijk 'het gevolg van de steeds grootere aanvoeren en een gelijktijdig gedrukte handel. Wij zien nu, dat in vijf weken tijd de hoogste noleering terugliep tot 49 cent. Een ver schil dus van 17 cent per pond. Ook in 1623 gingen wij met zulke spron gen omlaag, alhoewel het toen later kwam dan nu. In 1923 was op 27 Maart te Bode graven nog een hoogste noteering van 67 cent. De volgende week echter was ze 61 cent, om daarna ook binnen vijf weken tot cent te dalen. Wij mogen hieruit dus wel concludeeren, dat de handel thans, wat de prijzen betreft, zeer gereserveerd zal zijn. Wij konden het trouwens deze week ook al eenigszins merken, want al waren de marktaanvoeren heel wat min der (wat in den regel een vasten handel geeft) toch brokkelden de prijzen over alle markten eenige centen af. Ook in Fries land beginnen de prijzen iets te zakken. De magere soorten (20 plus en 30 plus) zijn thans ook heel wat minder te koop. Dit is wel niet direct van invloed op het verloop der prijzen in Zuid-Holland, maar toch bij een eenigszins groot verschil on dervindt (als van ouds) Z. H. dat. Fries land met zijn „ersatz" Gouda en Edam mer 'een kwade concurrent voor haar is en wel zal blijven. Ook dezen zomer nog, toen de volvette Gouda's zoo'n gretigen aftrek vonden, was Friesland er als de kippen bij om ook z.g. volvette te maken. Met opzet schrijven wij z.g. omdat de volvette in Z.- H. worden gemaakt, zonder dat aan de melk ook maar iets wordt onttrokken. In Friesland is dit echter anders. Daar ver staat men onder volvet, kaas die voldoet aan 45 pet. vetgehalte in droge stof. Zij halen zooveel mogelijk nog room uit de melk, zóó dat nog net aan de minimum eisch van 45 pet. wordt voldaan. Y/ij zien dus, dat hier een zeer groot verschil be staat, terwijl toch beide centra „volvet" hebben». Nog steeds is het een zeer acute strijdvraag, wat wij als garantie aan het buitenland zullen aanbieden voor do vol vette kaas. Ofwel 45 pet. vetgehalte in dro ge stof of kaas, gemaakt van volle melk. Wij komen later hier nog wel eens op terug. AARLANDERVEEN. Een schadepost. Vrijdagmorgen ge raakte de melkrijder G. v. D. met een ge laden brik door het aandraaien van een brug te water. Door een aantal personen werden paard, brik en bussen weer op het droge gebracht. De schade is zeer aanzienlijk. KOUDEKERK. Personalia. Onze vroegere plaatsge noot, de heer G. van Egmond, is benoemd tot tijdelijk bouwkundig opzichter te Gro ningen. Loop der i^voiking 1924. Werkelijke bevolking op 31 December 1923: 919 m. en 866 vr., totaal 1785. Vermeerdering gedurende het afgeloopen jaar door ge boorte 28 m. en 27 vr. Door vestiging 49 m. en 50 vr. Geheele vermeerdering 77 m. en 77 vr., totaal 154. Vermindering gedurende het afgeloopen jaar door sterf te: 5 m. en" 13 vr., dor yertek 60 m. en 74 vr. Geheele vermindering: 65 m. en 87 vr., totaal 152. Verschil tusschen de ge heele vermeerdering en de geheele ver mindering bedraagt 2, zoodat de gemeen te met een zielental van 2 personen ge durende het afgeloopen jaar is vermeer derd. REEUWIJK. Gevonden. Bij den heer J. van Bo degraven zijn inlichtingen te bekomen omtrent een gevonden rijwielbelasting- plaatje, hetwelk is gevonden aan de Reeuwijksche brug. Geldigheidsduur paspoorten. De 'burgemeester heeft gepubliceerd de ver lenging van geldigheidsduur van Neder- landsche en buitenlandsche paspoorten. Den houders van paspoorten wordt aan geraden zich van den inhoud dezer te verwittigen. Hinderwet. B. en W. brengen ter openbare kennis, dat ter Secretarie ten inzage ligt een verzoek met bijlagen van de Mij. tot detailverkoop van petroleum „De Automaat" le 's-Gravenhage om ver gunning tot stichting van een bewaar plaats voor petroleum en benzine op per ceel kadastraal hekend, gemeente Sluip wijk, Sectie G. Nos. 369, 373, 1430, 1473, 1474-. 1475 en 1469. Op Vrijdag 13 Maart a.s., des morgens 10 uur, bestaat de ge legenheid om bezwaren tegen dit verzoek in le brengen. Vergunning. Aan mej. de wed. H. den Dijker alhier is vergunning verleend tot het oprichten van een kachel- en rij wiel-herstelplaats achter perceel no. 201 gelegen aan hét Kaagjesland. WOERDEN. Gemeenteraad. Verkiezing wethouder. Des avonds 8 uur spoedvergade ring. In de gistermiddag gehouden vergade ring van den gemeenteraad werd me cl ede e- ling gedaan dat de heer Engel ontslag neemt als wethouder. Tot tijdelijk wet houder is benoemd de heer H. Brunt (C.- H.) Bij eerste stemming wd"s gekozen J. de Kruif (R K.) doch deze bedankte; bij tweede stemming de heer C. J. van Eijk (Vrijh.bond), maar ook deze bedankte. De heer H, Brunt kreeg toen na twee stem mingen en herstemming een gelijk aantal stemmen als de heer J. Zon (Vrijh.bond.) De heer Brunt werd als oudste in jaren gekozen verklaard. Een voorstel van 7 raadsleden om bij de Kroon in beroep te gaan tegen het besluit van Gect. Staten waarbij goedkeuring werd onthouden aan hpt raadsbesluit om 5 te verhalen van de ambtenaren voor hun pensioenen, werd na bestrijding door weth. Kalsbeek, "waar bij deze aantoonde dat het.toch geen re sultaat zou geven, verworpen. Besloten werd dat twee raadsleden Ged. Staten over den slechten financieelen toestand van Woerden zullen gaan inlichten Na de rondvraag sluiting. Te 8 uur 's avonds werden de Raadsle den opgeroepen ter spoedeischende verga dering. De Voorz. stelt voor opnieuw te stemmen, daar de wethouders-verkiezing in de middagzitting waarschijnlijk niet was geschied in overeenstemming met het Reglement van "orde, behelzende de stem mingen. De heer H. Brunt stelt zijn zetel weer beschikbaar. Behalve de afwezigen der middagzitting ook afwezig de heer de Wit. Het besluit der middagzitting wordt in getrokken. Met 6 stemmen wordt de heer Brunt weder benoemd. De heer J. Zon verkreeg 2 st.; 1 st. blanco. Hierna sluiting. Uitvoerig verslag volgt. ZWAMMERDAM. Personalia. Benoemd is tot kantoor houder bij den post en telegraafdienst te Zwammerdam de heer R. v. d. Hoofdak ker, thans besteller bij den post- en tele graafdienst te Bodegraven. ALPHEN AAN DEN RIJN. Personalia. Aan de gemeente-univer siteit te Amsterdam slaagde voor het doc- toraal-exameri Romaansche taal en Fran- sche letterkunde mej. E. C. Grosheide, on derwijzeres aan de M. U. L. O.-school al hier. Keuringsdiens! van vee en vleesch. Aan het verslag van den keuringsdienst van vee en vleesch te Alphen aan den Rijn over het jaar 1924 ontleenen we het vol gende: Bij de slagers werden geslacht 397 runderen 23 vette kalveren 24 nuchtere kalveren, 1146 varkens, 15 schapen en 26 geiten. Huisslachtingen 16 runderen, 6 nuchtere kalveren, 225 varkens, 1 schaap, 2 geiten. Noodslachtingen: 3 paarden, 85 runde ren, 8 kalveren, 40 varkens, 38 schapen. Afgekeurd: 1 paard, 32 runderen, 2 gras kalveren, 10 schapen en 7 varkens. Geboren: z. v. A. M. van Wieringen en v. d. Loo. z. v. G. M. v. d. Laarse en van Dongen. z. v. J. v. Reenen en v. d Graaf. z. v. H. D. v. d. Heijden en da Ouden. d. v. A. de Hertog en Rosé» boom. z. v. G. Verbij en Straathof d v. P. Vrolijk en de Hollander. d. v. G. A. N- T. Bots en Drenth. z. v. M. Schui lei' en v. d. Berg. Leven], z. v. A. Bol en Breedijk. Gehuwd: P. de Jong 23 j. en M. van Vliet 21 j. Overleden: Helena Bolder 65 j. (overl. te Amersfoort). BODEGRAVEN. Geboren: Johanna Jansje, d. van J. v. d. Vlist en J. Goedhart.. Hermanns Gerardus Maria, z. van H. G. M. Timp en L. J. G. Wezenberg. Alida Dirkje, d. van Gerrit Lammers en P. Achterberg. Jo hanna, d. van J. van Breeven en J. H. van Geest. Willy Johanna, d. van W. J. van Muiswinkel en H. G. L. Timmer. Cor ners Jan, z. van C. van 't Kruis en W. J. Uithol. Johannes Hubertus, z. van A. Jesterhoudt, weduwe van J. H. Rietveld. Folkert Jacob, z. van G. Spierenburg en C. H. Budding. Ondertrouwd: J. Reparon 23 j. en A. R. E. van den Berg 24 j. NIEUWKOOP. Geboren: Johanna d. van J. van den Berg en T. J. Hoogerbrugge. Overleden: D. van der Wijden 76 j. NOORDEN. Personalia. Tot onderwijzer aan de R.-K. school alhier is benoemd de heer J. B. J. van der Zant te Wijk aan Zee en Duin. ZOETERWOUDE. R.-K. Ver. Hei Wit Gele Kruis. Don derdagavond vergaderde in het Patro- naatsgebouw aan den Schenkelweg alhier deR.-K. Ver. Het Wit Gele Kruis „St.- Elisabeth", onder voorzitterschap van den heer G. H. de Boer. Aanwezig waren 42 leden. Statuten en Huish. Reglement zijn goed gekeurd. Het voorloopig bestuur is definitief ge kozen. Een uitgebreid verslag dezer vergadering moeten wij tot onze spijt tot Maandag uit stellen. UIT DE OHHEVIÜG NOORDWUK. Tram-storing. Waarschijnlijk door verzakking, werd gistermiddag ter hoogte van de R.-K. Parochiale Jongensschool door de elec. tram een stuk rails vernield, waardoor het niet mogelijk was dit stuk te passeeren. Doordat een motorwagen van af Noordwijk aan Zee af en aan reed, kon het verkeer geregeld worden onderhouden. Te lialfacht was gisteravond het euvel ver holpen door het inzetten van een nieuw stuk rails en kon het verkeer weder recht streeks geschieden. NOQRDWIJKERHOUT. Bloembcllenculiuur. Donderdag j.l. vergaderde in het café „De Zwaan" de le den van Bloembollencultuur onder voorzit terschap van den heer E. Oostdam Jaczn. De voorz. verwelkomde de leden'en be treurde het, dat niet meer leden de ver gadering hadden bezocht, doch moest er kennen, dat het slechte weer hiervan wel de hoofdschuldige zou zijn. Vervolgens gaf spr. in 't kort een terugblik over 1924. En dan moest hij erkennen, dat 1924 voor de leden een voordeelig jaar is geweest. De afdeelipg ging in 1924 met 9 nieuwe leden vooruit en kwam daardoor op 90 leden. Wanneer de teekenen zich niet bedriegen belooft ook 1925 een goed jaar le worden. De notulen werden vervolgens, door den B. en W. van Leiden; gezien hetV van de firma G. Splinter en Zn. gunning tot oprichting vap, een' if werkplaats in het perceel Nieuw? n? 64, kad. Sectie I No. 2381. Geven bij dezen kennis aan het dat genoemd verzoek met de bijlag,,,, secretarie dezer gemeente ter visie is; alsmede dat op Zaterdag 14 jjJ des voormiddags te halfelf uur 0 Raadhuis gelegenheid zal worden om bezwaren tegen dit verzoek in b gen. Van Zaterdagavond 8 u tot ik morgein 8 uur nemen de volgen^ artsen den dienst waar: Dr. Blöte, Papengracht 20. Dr. De Graaff, Plantage 20, Tel |j] Dr. Jansséns, Rapenburg 49, Tel i Dr Weebcrs, Hooigracht 31, De avond-, nacht- en Zondagu™» apotheken wordt van Maandag 23 tot en met Zondag 1 Maart a.s. wajj men door de, apotheek van den bec; Bbekwijt, Vischmarlct 8. Tel. 552. secretaris, den heer L. M". van lezen en onveranderd vastgesteld, i verblijf van den penning-meester i buitenland werd het punt „rekening! antwoording van den penningmeester de agenda afgevoerd. Hierna? volgde verkiezing van l® st uursleden wegens period:eke afin Vanuit de vergadering werd voorg om de herbenoeming van de heer van Noort en E. Oostdam Hzn. L, matie te doen geschieden, waar® aanwezigen zich vereenigden. Tot. afgevaardigden naar de 150e meene vergadering, te houden te! stede op 2 Maart a.s., werden x ming aangewezen de heeren E. Jac.zn. en C. M. van Noort, terw'jfj ren W. Guldemo'nd en J. Heemsh plaatsvervangers werden benoemd. Vervolgens werd de heschrijvw behandeld. De eerste 5 punten gin?® zwijgend onder den hamer door, Bij 6 kwam er roering in de vergadert is n.l. een-voorstel tot stichting u Reclamefonds tot uitbreiding van t zetgebied voor bloembollen. Waar it dit reeds was voorgesteld, doch i meening was, dat het toen nog ift voerbaar was, acht het Hoofdhesl® den tijd gekomen, dat het kans van heeft en stelt voor, voor dit doel 2cg Rijn'andsche Roede van leden vanB en Kweekersbond te heffen. De heo Denzen wil voorstellen den afgevi den op te dragen tegen dit voorst men. Men begint met 2 cent en spo« het veel meer. Zie maar naar de cot tie van de „Narcis", die thans 14 a De voorzitter verdedigt het. voorsii het Hoofdbestuur en zegt, dat hel bi dit bedrag te betalen, dan de kans Ie pen dat een groot afzetgebied zou y gaan, want dit zal toch ongetwijfeü terugslag geven op de kweekers der I bollen. Ten slotte besluit de verga het voorstel van het Hoofdbestuur it nen. Bij de rondvraag vraagt men o vorig jaar ook in 1925 wederom e kingsdienst voor bloembollenveto zal worden ingesteld. De voorz u\ het moeilijk is hierop een afdoeri woord te geven. Het beste is bestuur der Ver. met dat van den kersbond samen een plan uitwerf dan met voorstellen hij het Gem« stuur aan komen. Aldus wordt le een gecombineerde vergadering twee vereenigingen zal nog worden! Hierna sluiting der vergadering, Verkooping. In het café „Spet: alhier had ten overstaan van de sen M. G. Bon te Leiden en J. 1 ker te Noordwijk eene verkooping van twee woonhuizen met bloemt land. De perceelen 16 werden heer J. Wassenaar alhier gekocl f 12.500; en de perceelen 712 dw .heer L. A. van den Burg alhia f 15.170. OEGSTGEEST. Geboren: Anny Louise, d. van Eno-elhardt en A. L. Tetzner. j Maria, d. van A. Driessen en M. Catharina, d. van C. Hakker en v. d. Mey. Ondertrouwd: J. A. Dee'deri rinchem en P. Boorsma te Oegslge* Overleden: Joha. Ja. Rade® jaar. WASSENAAR. Gemeenteraad. De Raad dezer te vergadert "Woensdag 4 Maart e morgens te 10 uur. Agenda: Ingekomen Stukken, fing bouwverbod. Rekening couw eenkomst. Wijziging begrooting. Vö Bijz. U. L. O. school. Aanleg huis de Paauw. Begrooting kosten i ding straatverlichting. Uitbreiding gasbuizennet. Voorstel inzake rioK plan. Voorstel inzake wdüerleidingpl spreking schoolbouw. Opdracht. Aan don heer N.l nubst alhier is voor de som van J gedragen het uitvoeren van divers werken aan huize de Paauw. Wegverbetering. Het Dorpsp# dergaat thans een goede verbeter® beslaande keibestrating wordt er nomen, terwijl klinkers in de pw men. Diefstal. Een dame die op ncW geweest bij den heer K. alhier ver® haai' vertrek haar hoed, waarop' manten speld' was bevestigd ter wai' 400. Kippen verscheurd. In clou® Donderdag op Vrijdag zijn bij den aan het Wassenaarsche Slag 1 kippen verdwenen. Eén der diei'^ na lang zoeken verscheurd teruggj Vermoed wordt, dat een hond de Verkoop ing. Gisteren werd verkooping' hij inzet gehouden p

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2