A. WAALS Wit lak Engelsche Ledikanten Kinderledikanten Be verkesrtfc in de doos Zeven weken geleden werd in de gevan genis te Rotterdam in bewaring geleld W. H. liet kwam de ?>olitio echter tor oore, dat het niet de echte W. H. was en dat deze verblijf hield in een pand in de omgeving van de Electrische Spoor. Dit bleek juist en de echte W. H., een zeer he iende Zeedijker uit Amsterdam, die nog een vonnis te goed had van twee maan den wegens verzet tegen de politie te Am sterdam, werd gearresteerd. Hij vertelde toen, dat zijn vriend, G. H., het vonnis voor hem zou opknappen en van de twee maanden nu al 7 weken had gezeten. De echte W. H. werd daarop naar de gevan genis overgebracht en zal nu zijn tijd moe ten uitzitten. Vermoedelijk zal G. H. wel «en aardige duit betaald hebben voor den vriendendienst. - Een vleiend oordeel. Bij den raad der gemeente VVaalre (N. Br.) kwam een bericht in van ontslagne ming van bet lid, mevrouw Swane Fritzen, waarin zij schreef: „Het is nu bijna twee jaar, dat ik in uw college^ zitting - heb. In den loop van dozen tijd is het voor mij veelal moeiliik geweest, mij met de gebrekkige leiding te vereenigen; nochtans heb ik gemeend mij te moeten schikken zooals mijn plicht ge bood. Thans spijt het mij te moeten be kennen dat de toon der debatten van dien aard is geworden, dat het voor eene vrouw onmogelijk is, deze langer bij te wonen. Dit is de reden waarom ik mij genoopt zie aan uw college mijne ontslag neming aan te bieden". Het schrijven werd zonder aanmerkin gen voor kennisgeving aangenomen. Prettige verhouding. De raad van EIburg heeft zijn reputatie weer opgehouden. In de jongste vergade ring was, blijkens de „Zw. Crt.", ingeko men een brief van Ged. Staten, houdende verzoek om bericht en raad omtrent de door den Raad onlangs vastgestelde pen- sioenverbrdening. De burgemeester: Ik ben dezer dagen aan de Oriffie geweest en beb den indruk gekregen, dat do verordening niet goedge- I 7;n' worden, omdat de ambtenaren onder de geldende regeling benoemd wa ren Het best lijkt me, dat de Baad zijn be sluit weer intrekt en de onde regeling bandhaaft. Wethouder Top: Het spijt me, dat ik de circulaire van Ged. Slaton niet gezien had anders was ik nooit met hei voorstel gekomen. Ged. Staten willen, dat er ma tigheid wordt betracht. De Voorzilter: Ik had dat stuk onder mij gehouden en vond het niet noodig bet don wethouders tor lezing te geven. Do heer Kolleman: Daar ziet u dus do verkeerdheid van sAikken aehlcr te hou den Wanneer u dat niet deed, zouden er wat minder conflicten komen. Er moet gezegd zijn: de Rand zijn groote kinders. Zon behandelt u ons. Ik keur uw handels- wij zo li ongelijk af. Do Voorzitter: Wat de Raad Is, daar vind ik maar beter niet over te spreken. Do hoor de Vries interpelleerde In zakê aanbesteding en gunning vervoer van co kes en zei:. Ik had verwacht, dat de wille keurige daden van B. en W. afgeloopen zouden zijn, na hetgeen ik daarover reeds meermalen heb gezegd, maar zij gaan met dat optreden als autocraat maar voort. Nu zut ii vroor overgegaan tot aanbesteding van cokes zonder eenige machtiging van don Raad. Wij allen keuren het gevoerde beleid ten sterkste af, we hebben geen ver trouwen meer in u, en vonden het 't beste, dat u maar wegging en ik stel daarom een motie van wantrouwen in uw gevoerd be leid voor. Nog wensch ik op te merken, dat ik niet begrijp, hoe B. en W. konden gunnen en wel aan iemand, die een onge- teekend briefje had ingediend. Do Voorzitter: Die interpellatie is wel aardig in elkaar gezet, vooi'al waar u ons in overweging geeft heen te gaan. Als u een andere plaats voor me weet houd ik me aanbevolen, dan zal ik gaarne vertrek ken. Verder verklaarde hij: Ik heb den in druk gekregen, dat het bezuinigen niet ii den geest van den Raad is. Ik heb er trouwens ook genoeg van, men maakt overal kwade gezichten, nu ook met de pensioenen. Na eenige discussie is de motie aange nomen met twee stemmen, die der wet houders. tegen. Suiienl. Berichten Hevige stormen op de Japansche kusten. Drie schep en vergaan. De hevige storm, die langs de Japan- 6che kusten 'heeft gewoed, heeft drie schipbreuken veroorzaakt. Allereerst ver ging de motorboot „Aomori" op wegnaar Hakodate met alle leden der bemanning en de passagiers, waaronder twee Japan sche vrouwelijke studenten. Het Japan sche zeilschip „Bosjomaroe", metende 270 ton in gebruik als opleidingsschip van de Japansche marine, is eveneens vergaan. De kapitein, twee officieren en twee ma trozen verdonken. Vijftien cadetten van de zocva artscbool te Osjina werden gered. De derde Japansche boot die is vergaan, is de „Koan Maroe", groot 3368 ton. Het schip kwam in aanvaring met drijfijs en zonk De bemanning kon zich in veilig heid brengen. Hevige storm op de Engelsche kust. Overstroomingen. Uit Londen wordt gemeld d.d. 26 Fe bruari: lu den afgeloopen nacht heeft aan de Engelsche kust opnieuw een hevi ge storm gewoed, die gepaard ging met zware regens, en die. blijkens de metin gen var het meteoroligsch instituut te Dover, een snelheid van 56 mijlen per uur beriekte. In verscheidene ^kustplaat sen werd ernstige schade aangericht. De wandelj'i'T te Portland is geheel vernield Stortvloeden van meer dan zeven pief or 1 hoogte sloegen over de pier en verbrijzel den haar, pijlers,zooda4t het bovengedeelte instortte. In een visschersdorp aan de kust van Cornwallis werden de zeedijk en de weg nar de haven over groofen af stand onder water gezet. De aangrenzen de huizen moesten worden ontruimd,daar gevaar voor instorting bestond. De Theems, die sedert twee dagen twee voet is gewassen, is bij de Walton-brug aan den kant van Middlesex buiten haar oevers getreden. Het laaggelegen dorp Mimms, in de nabijheid van Barnet, staat geheel onder water. De bewoners moesten in vaartuigen worden gered. In het ka naal van Bristol was de storm zóó hevig, dat vele schepen naar Swansea moesten vluchten. De kanaalbooten uit Nederland, België en Frankrijk zijn op tijd aangeko men, doch hef stoomschip „Lorina", van de Southern Raywav, dat te middernacht te Yersey had moeten aankomen, kon eerst hedenmorgen om 5 uur van South ampton vertrekken. Een muur ingestort. V ij f d o o d e n. Op^het terrein van de fabriek „Lor raine" te Saarbrücken is een in aanbouw zijnde, vijf meter hoope muur ingestort, waardoor twaalf arbeiders werden bedol ven, van wie vijf werden gedood, de an deren ernstig gewond. De sprinkhanen in Zuid-Afrika. Eon slag van drie weken. De hoeren in Zuid-Afrika verwachten een buitengewoon goeden oogst, want hun grootste vijanden, de droogte en de sprink hanen zijn beide weggebleven. Uit alle dis tricten komen dan ook berichten binnen over record-oogsten. Dp sprinkhanen, die jaarlijks een schade veroorzaken, welke op vele millioenen pond sterling is te schalten, zijn dit sei zoen, dank zij de, energieke pogingen van den mouwen minister van Landbouw, ge neraal Kemp. behoorlijk kort gehouden. Bogm December was de toestand zeer kritiek. De „voetgangers" (de jonge sprinkhanen, die nog geen vleugels heb- ben) kwamen in gesloten gelederen bij tril? boenen uit Betsjoeana-land aanmarchee- rcn. Binnen 14 dagen zouden zij zeker op het echte terrein van den strijd aanwezig zijn. Generaal Kemp riep onmiddellijk den oorlogsraad van cTe permanente sprinkha- nenbestrijdingsvereeniging bijeen. Een plan de compagne werd opgesteld, en alle beschikbare manschappen onder de wa penen goroeppn. Vrachtauto's mpt sproei ers en vergift snelden mot extra-bediening naar do gevaarszone. Deze was zeer uit gestrekt. Enkele zwermen besloegen een gebied van 125 vierkante mijlen, en de strijd werd don ook uiterst scherp. Drieduizend man vochten drie weken lang tegen het ongedierte, dat hun oogst bedreigde, doch toen was dan ook het pleit heslist, en de aanval definitief afgeslagen. Bloedige botsing tijdens het Carnaval. Zeven personen in Beieren gedood. Uit Straatsburg wordt gemeld, dat te Kempten in Beieren bij een botsing tus- schen soldaten van de rijksweer en burgers tijdens een carnavals-optocht zeven perso nen werden gedood. Nadat versterking was aangekomen, kon de rijksweer de me nigte uiteendrijven. Bemanning verdronken. De reddingsbooten van La Roehclle heb ben tevergeefs getracht hulp te verleenen aan het in nood verkeerende Spaansche s.8. „Cristina Rueda". Een der reddings booten is omgeslagen en van de bemanning van 10 koppen konden er slechts 3 het land weer bereiken. Van het Spaansche stoomschip zijn tot nu toe 18 man gered o.a. de kapitein, 10 man bevinden zich nog aan boord. Sensationeele brand. Te Brixton (Londen) heeft dezer dagen een sensationeele brand gewoed. In een woning van drie vérdiepingen woonden, de eigenaar, een echtpaar met drie kinderen, benevens twee onde mannon resp. van 72 en 85 jaar. De 85-jarige, die beneden woonde, schijnt met een brandende lamp gestrui keld te zijn. Weldra stond de kamer in lichte laaie. De brand werd opgemerkt door de bewoonster der 1ste étage, die toe valligerwijze van boven kwam, en een dichte rook uit de kamer zag komen. Wel dra bezweek de deur, sloegen de vlammen naar buiten en werd de trap door het vuur aangetast, zoodat voor bewoners der hoven verdieping geen ontkomen langs de trap meer mogelijk was. Men vluchtte naar do vensters om alarm te maken en van daaruit redding te zoeken. Een der kinde ren, de 11 jaar oude Violet, sprong uit het raam op straat een hoogte van 20 voet. Ofschoon aan het been gewond, rees het meisje onmiddellijk op en riep haar va der toe de baby naar beneden te werpen. Hij durfde echter aan het dappere meisje geen gehoor geven en verdween. Zware rookwolken dreven door de vensters naar buiten. Dan verscheen de brandweer en vielen weldra de waterstralen in de vuurpoel. Spoedig waren spuitgasten ter redding in het huis verdwenen. Toen het vuur rondom de trap wat verminderd was, kwa men de brandweermannen naar omlaag. De 72-jarige man hadden zij bijna gestikt van den rook gevonden. De man met. de baby lag bewusteloos met liet kind in zijn armen. Deze drie slachtoffers werden on middellijk naar bot ziekenhuis overge bracht, waar bot kind kort daarna over leed. De 85-jarige was in de vlammen om gekomen en verkoold. Roovers op den Olympus. Naar uit Athene wordt gemeld, heeft na bij den Olympus een bende roovers een aanval gepleegd op een jachtgezelschap Hulpgebouw HAARL.STRAAT f-PERSOONS 18.50 - 16.75 - 12.00 2-PERSOONS 10210 22.25 - 17.90 I2.0Q 8.50 van bekende notabelen, van wie er een werd weggevoerd en een ander ernstig ge wond. De minister van binnenlandsche zaken, generaal Condylis, heeft zich zelf met een aanzienlijke macht derwaarts begeven, ten einde de rooverbenden uit het Olymups- district radicaal uit te roeien. "Wij zijn er sinds de verwaarloozing der klassieken niet op vooruit gegaan. De Olympus, die eertijds met ontzag en eer bied de menschheid vervulde, wordt thans bewoond door moordenaars en roovers. Wilde dieren in het gouvernement Petersburg. „Izwestia" verneemt, dat ook in het gouvernement Petersburg, waar sinds bij na een eeuw geen wolven en beren te vin den waren, den laatsten tijd deze diereen in groote hoeveelheden verschijnen en het vee dooden. De schade, die de dieren aan de boeren veroorzaken, is zeer groot. Om de dieren te bestrijden heeft de regeering 42 jagerscorpsen gevormd, die naar de meest bedreigde gedeelten van het gewest zijn gedirigeerd. Waar ook dit onvoldoen de bleek te zijn, werden ook dit onvoldoen- benoemd, die het recht hebben de noodige mannen te recpiireeren. Er worden ook gewezen soldaten gemobiliseerd. Proeftrouwen. Volgens een bericht uit New York wil men, teneinde het aantal echtscheidingen te verminderen, in den staat Delaware hu welijken met een proeftijd van 1 jaar in- voeren. Blijven de echtgenooten na dit jaar hijeen, dan zal geen echtscheiding meer uitgesproken kunnen worden. UET BE OÜSEVING KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. In meerdere opzichten heeft een z.g. open winter ook meerdere voordeelen. Zoo ook wat betreft, de werk loosheid. Betrekkelijk weinig luinbouwar- beiders zijn dezen winter werkloos Op he den zijn verschillende aan het delven wat in een winter met veel vorst zoo goed als buitengesloten is. Ook al omdat thans nog volop tijd over is voor spitten en bemesten worden werken als delven uitgevoerd. Als men veel vorst heeft moet veel werk in de laatste dagen voor de beplanting ge beuren en komt men als regel tijd te kort. Het land is voor alle werkzaamheden in prachtige conditie. Bloembollen. De te veld staande tul pen en andere bolgewassen zijn de laatste dagen hard gegroeid wat niet geheel naar wensch is van de kweekers. Met erge vroe ge gewassen heeft men in Maart en April vele onheilen aan het gewas te vreezen. NOORDWIJK Gemeenteraad lir" ^en korte raadszitting. Be- '4' noeming van een Gemeente- Architect. De raad vergaderde gisteravond te 8 uur. Voorzitter burgemeester Jhr. van Panhuys. Afwezig met kennisgeving de heer Al kemade. De notulen der vorige vergadering wor den aangehouden. Van Ged. St. was bericht ontvangen, dat' het besluit tot het aangaan eener geld- leening is goedgekeurd. Ingekomen was verder de rekening en verantwoording van de woningbouwver- eeniging Patrimonium, welke rekening een nadeelig saldo aangeeft van f 8854.77. Van de schattingscommissie de heeren Th. Admiraal c.s. was bericht ingekomen dat de onkosten over het afgeloopen jaar hebben bedragen f 15.66. B. en W. stellen voor dit bedrag weer te bepalen op f 60, evenals zulks vorige jaren geschied is en wijl de commissie het wel voor haar werk verdient. Aldus besloten. Hierna is aan de orde de benoeming van een gemeente-architect wegens het niet aannemen van zijn benoeming door den heer v. Buuren uit Renkum. De heer Admiraal zegt naar aanleiding van dit punt, dat de convocatie, die 's-Maandagsavonds den leden is gezonden, alleen vermeld stond dc „benoeming ge meente-architect", terwijl hem den volgen den avond uit de Noordwijker de voor dracht bekend werd. Dit bevreemdt spr. wel ©enigszins. De Voor. merkt naar aan leiding hiervan op, dat het zonder eenige aanleiding nu is weggelaten, evenals de voordracht er vorigen keer wel op ver meld stond. Op de voordracht waren nu geplaatst: 1. Jr. W. Gijzen te Heelsum, 2. G. Leijsen te Barneveld en 3e A. v. Vliet te Roller- 1 dam. Benoemd wordt met 10 stemmen de heer A, v. Vliet, terwijl er 2 stemmen wa ren uitgebracht op den heer Ir. \V. Gij zen. Overeenkomstig de voorstellen van B. en W. worden aan de besturen der bij zondere scholen over 1925 voorschotten toegekend als bedoeld in art. 101 L. O. Wet. Vervolgens heeft wijziging plaats der gemeentebegrooting 1924 en 1925. Z. h. st. wordt tenslotte besloten tot uitkeering van weesgelden, overeenkom stig de voorstellen der bestuurderen. Bij de rondvraag informeert de heer Caspers of het stukje grond bij de gasfa briek reeds aan den heer v. Konijnenburg is verkocht. De Voorz. zegt, dat de ver koop in April zal plaats hebben. De heer v. d. Niet vraagt, wanneer het terrein voor een autobus-standplaats in orde gemaakt wordt. De Voorz. ant woordt, dat de steenen voor de bestrating reeds zijn aangekomen en dat er spoedig met do uitvoering van het werk zal be gonnen worden. De straatmakers zijn op het oogenblik echter bezig in de Van Speykstraat. De heer v. d. Wiel vraagt, of het niet mogelijk is den Duinweg verder te ver lichten, b.v. tot aan de villa „de Helling". Zulks zou voor de bewoners geriefelijker zijn. De bespreking omtrent dit punt wordt aangehouden tot de geheime zitting Met betrekking tot dezen weg herinnert de heer Admiraal eraan, dat de heer Al kemade er in de vorige vergadering op heeft gewezen, dat de Duinweg noodza kelijk begrind moet worden. De Voorz. te vernemen, dat men hiermede reeds een tiental dagen geleden is begon nen. De heer Vink vraagt, of het niet moge lijk is in de Scheveningsche straat, in het verlengde van de Zandvoortsche straat een lantaarn te plaatsen, wijl het daar zeer donker is, hetgeen spr. gevaar lijk vindt, temeer wijl daar nog een sloot ligt. De Voorz. merkt naar aanleiding hiervan op, dat er plannen in wording zijn om de sloot te dempen, doch de heer Vink zegt een lantaarn toch wel noodig te vinden. Verder vraagt de heer Vink, of het niet mogelijk is eindelijk eens wat werkloozen te werk te stellen, waarop de Voorz. ant woordt, dat morgen het afgraven van de vuilnisbelt wordt aanbesteed en dat dezer dagen reeds hetzelfde is geschied met het rbndwerk voor de wegverbetering naar Noordwijkerhout. Op een vraag van den heer Meyer, of er dan ook werkelijk ar beiders uit Noordwijk tewerk gesteld zul len worden antwoordt de Voorz. dat zulks in de voorwaarden is opgenomen. Hierna, het was pas half negen, ging de raad in geheime zifting. De boomen, Alle lindeboomen ïn ons dorp wórden op het oogenblik duchtig ge snoeid, zoo als het om de 6 jaren maar eens plaats heeft Vele ingezetenen zullen hiermede wel zijn ingenomen, omdat het 'fc licht in de huizen zeer zal ten goede komen. Verlof. Door B. en W. is een verlof ingevolge de Drankwet verleend aan den heer Léuchte voor de eetzaal van liet pension „H&us Winckler." SPS5RT Ncderlandsche Corinthians. De secretaris der Ned. Corinth j,, schrijft ons: Het Bestuur zou het op prijs 8[e||f eene verbetering te geven van do opgaJ der spelers die a s. Zondag in den het wedstrijd tegen Lugdunum te Leiden len uitkomen Het gepubliceerde elftal op verzoek van Lugdunum aan haar me, gedeeld met de bijvoeging dat die spe!(J gevraagd zouden worden. Sindsdien er door verhindering diverse veranderii gen gekomen en zal het elftal dat nitkcj vrij zeker bestaan uit: Me. Neil], touw, Mr. T Keesier, Bebertsen. Kamw, dijk, Th. Kunt ze. Mr Welckev. B. Kess!. J. Bulder, la Chapelle en Jurgens Voorts kan medegedeeld worden, dat N V B in beginsel er in heeft toegestj aan de Ned Corinthians toe te staan 3 Mei a-s een tour naar Kopenhagen maken De wedstrijd welde de N. C.s van ijj waren te spelen op Zaterdagmiddag voor de alg. vergadering gaat niet dtj wegens dan te spelen bekerwedstrijd den volgenden dag. De golfwedstrijd om den Ned Cor Gil Cup gaat Zaterdag a.s door op de.daj toe welwillend ter beschikking geattü] banen van de Haagsche Golfclub De vólgende leden hebben ingeschreven: nitlover de heer E. Cremers en de Hi Jhr. Mr. A M. Snouck Hurgronje, J (y mers, Jhr Mr H. v. d. Wijck. B. Sm G Putman Cramer, W. de Cock Bn^ \V v. Wave ren, Ir Th. Mundfc, Mr. Kessler, B. Kessler en la Chapelle. VOETBAL. Oefenwedstrijd Ned. elftal. Blijkens de Sportkroniek zal in den op 8 Maart door het Nederlandsche elftal te spelen oef?wedstrijd Sparta ale tegen partij fungeeren. t. Deze oefenwedstrijd wordt op het terrein van Sparta in den Spangenschen Polder gespeeld. De BelgiëHolland-wedstrijd. Naar wordt medegedeeld zal de Ameri can Express Company inc. in samenwer king met de Ned. Spoorwegen, ter gele genheid van den voetbalwedstrijd België Nederland te Antwerpen op 15 Maart a.s., een extra-trein van Amsterdam, Haarlem, Den Haag, Rotterdam D.P., Dordrecht en Roosendaal, naar Antwerpen en terug la ten loopen. Interacademiale wedstrijden. Het was slecht weer tijdens de sluden- tenwedstrijden, gisteren te Amsterdam be gonnen. Eerst kwam Amsterdam tegen R'dam in het veld. Door een strafschop nam Amsterdam de leiding. Dra was het 2O, toen werd ver keerd op Van der Meulen teruggespeeld en luidde de stand 21. Onmiddellijk na de rast maakte Amster dam 31. Interessant was, dat de scheids rechter verkondigde waarvoor hij floot. Overigens nam hij het niet te nauw met den btfitenspelregel. Tegen het einde ver oorzaakte Rotterdam nog een strafschop en do Amsterdammers zegevierden met 4—1 Na dezen wedstrijd werd een aanvang gemaakt met den kamp lusschen Gronin gen en Wageningen. In de Groningsche ploeg speelde Hans Tetzner mede. De studenten uit het Noor den wonnen den wedstrijd met 20. Na dezen wedstrijd begon het hevig te regenen. En het veld. dat langzamerhand al totaal onbespeelbaar was geworden, kwam nu half onder water te staan. On danks dat alles werden de ploegen Leiden en Utrecht in het veld gefloten. Onder feilen storm-regen werd de wed strijd gespeeld. Elke andere wedstrijd zou zijn afgelast, doch de studenten speelden welgemoed hun modder-en-wa ter-spelle tje. Onder de Leidenaars was Roelfsema, de bekende schaatsenrijder; daar was ook de bekende internationale voetballer Snouck Hurgronje, benevens de TT. V. V.'ers Van Heel en een der Campioni's De wedstrijd werd met 5O in het voor deel van de Leidsche studenten heslist. WIELRENNEN. Leidsche Ren- en Teeristenvereeniflini| „Swift". Aanstaanden Zondag 1 Maar* zal ijj reden worden de 30 K.M. compelilierii.L De samenkomst daarvoor is 9.30 ourl den heer W. Boezelijn. Start 1015 uur® het Haagsche Schouw. Deze rit, wefle Zondag is verreden, wordt cp algeimJ verlangen van de leden overgereden ij geus pech van enkele leden. ZWEMMEN. Zes nieuwe wereId-dameszwemrecordi| Te Miami Beach in Florida werden derom nieuwe wereldzwemreeords w| dames verbeterd, nu liefst zes in getal records over 400 en 500 yards estafal werden door de dames Ederle, Lamia Rijgins, Wa-nwright en Om ara verbef en gebracht op resp. 4 min. 23 1/10 sec 5 m n. 301/10 sec. De Zweedsch-Anri kaansche miss Lackie zwom de 120 ym in 1 min. 18 2/10 sec., hetgeen een ni«j record is; 2e werd miss Ederle, in 1 a 25 1/10 sec 3 miss Norelius in 1 min 1/10 sec. - Den tweeden dag van de wedstriffl vestigde nvss Ederle een nieuw reef over 150 yards met 1 nvn. 42 2/10 Miss Norelius zwom de 300 yards in recordtijd van 3 min. 56 3/10 sec en irj Lackie legde de 60 yards af in 34 2/10 hetgeen eveneens een nieuw record is Arne Borg kwam uit op 200 M Hij in 2 min. 20 1/10 sec. luchtviart 20 Nieuwe wereldrecords voor wag] vliegtuigen. Gevestigd door den Italiail Guido Guidi. De Italiaansche ingenieur Guido Gij heeft 20 nieuwe wereldrecords voor walj vliegtuigen met nuttigen last gevestigd, nieuwe records werden gemaakt roet "Wall militair watervliegtivg, uit gevast een 300 P.K. Rolls Royce motor. De nieuwfe records zijn de'volgende: Met nnttigen last van 250 K G. f heid over 100 K.M.: 173.958 K.M. (oud, cord K. Lesch, Denemarken, 158-1 K.M.; op 200 K M.: 172.530 K.M. (oud cord K. Lesch, 158.151 K.M.); opi K.M.: 171.001 K.M. (K. Lesch, 1561 K.M.). Met last van 500 K.G. Snelheid 100 K.M.: 173.958 K.M. (Paumier, Fn rijk 143.118 K.M.); over 200 K.M.: 172 K.M. (Pauraier, 142.630 K.M.); over K.M.: 171.001 K.M. (tof dusver niet staand record). Met last van 1000 K.G. Snelheid 100 K.M.: 173.958 K.M. (Hcnderj Amerika 126.345 K.M.); over 200 172 530 K.M. (Henderson. 126.345 K over 500 K.M.: 171.001 K.M. (geen record). - Afstand: 507 380 K.M. (Henderson, K.M.). Met last van 1500 K G. Snelheid 100 K.M.: 173.380 K.M. (Hardisson,* rika 110.100 K.M.); over 200 K M.: 172] K.M. (geen oud record); over 500 KJ 171 <X)1 K.M. (geen oud record). Afstand: 507.380 K.M. (Hafdisson. K.M.) Duur: 3 u. 33 min. 35 sec. (HardiiJ 2 uur 18 nvn.) Hoogte: 3682 M (Pelletier d'Oisy, M.) Met last van 2000 K G. Snelheid 100 KM.: 171 954 K.M. fHarcteson KM.); over 200 KM.: 170.622 KM.' oud record). Afstand: 253.690 K.M. (Hardisson K.M) Hoogte: 3006 M. (Holland. 1489). FfflILLISSEME S8T? Uitgesproken: J. J. Heil, landbouwer, A al snif] Opgeheven: L. H. Martens, Woerden. Th. J. van Kuyk, Hillegom- Vernietigd: J. T. Cardol, Haarlemmer®1] Geëindigd: N.V. Boter- en kaashandel Mij- Haarlem. J. Th. Bartels, Leimuiden.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 8