rant" Prijsrraag Pttntopagiiia. Advertentiën. INVUL-B1LJET. 3 4 No, No. No. No. No. 5 No. 6 No. 7 No. 8 i. 9 i.lO ..It 12. .13 .14 .15 Naam Straat Ttls^tfisob W««pbGrieM volgens waarnemingen verricht in den morgen van 27 Febr. 1925, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. oogste Barometerst.: 768.6 Janmayen. aagste Barometerst.: 728.1 Shields. Verwachting tot den avond van 28 Febr.: Krachtige, later wellicht afnemende Zuid westelijke tot Zuidelijken wind, afwisselend bewolkt, waarschijnlijk nog regenbuien, lelfde temperatuur. Barometerstand. stand van hedenmiddag 3 uur is aan gegeven door den grooten wijzer. Het dun- DJ lijntje beduidt den stand van gister middag 3 uur LUCHTTEMPERATUUR. 7,4 gr. G. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Vrijdagnam. 6.03 tot Zaterdag- toorm. 6.21. Het Residentie-Orkest zal in het seizoen 925—1926, drie concerten in abonnement [even waarvan minstens één met een so- »t De inteekénprijs bedraagt .slechts 2.50, alle rechten inbegrepen,, '•waarvóór 4e inteokeningj vanaf heden is opengesteld. Men kan reeds nu opgeven, welke plaatsen Blea verlangt, waaraan zooveel inoge-lijk [oldaan zal worden. Gezien de. zeldzame gelegenheid, dit 'niinente Orkest eenige malen te Leiden egen zulk een buitengewoon lagen prijs te kunnen hooren, zal hiervan zeker gretig lebruik gemaakt worden. Geslaagd voor het pract. Apothekers- Samen 2e gedeelte" mej. F v. Lissa- en de .e€1' J- A. Schouten. h de lieden ten kantore van mr. Aver- beck gehouden vergadering van de com- Witaire vennootschap Heinckens Bier- fiaudcl is de balans en winst en verlies^, pening goedgekeurd, is besloten tot toe- lenuing van een gratificatie aan het per- toneel en een uitkeering van 6 pet. op de ieieren te aandeden. In verband met de Uziging yan artikel 7 der statuten is in 11 coüunissariis-vacature niet voorzien. Vanmiddag omstreeks half vier had op g Pi'incessekade en Apothekers- oon ongeval plaats. De bejaarde bc- lürf. i Vfm ^en a'P°tneker Proot slipte, fi r ae gladheid van de straat juist toen p auto naderde. De man werd aangere- 'ongevolge waarvan een arm uit de bif1 11fla^lr'- man werd binnengedragen linn, i dapper Tegelaar en vervolgens L;-en «aar bet Acad. Zieken- RIJNSTREEK BODEGRAVEN. "P fleïoiiken. Een. schuitje van den heer G. van Prenningen fe Woerden, gela den met 5000 waa'steenen, was hedenmid dag 2 uur ze-'lende op den R'jn fusschen de Wierickerschans en Nièuwerbrug, toen door een sterke windvlaag het scheepje zoodaivg overhelde, dat liet water schepte en zonk De schipper wist zich tijdig te redden. Het schip ligt vrij dicht langs den wal. Mast en zeil steken boven water. ZWAMMERDAM. Gemeenteraad Verplaatsinq transformatorhuisje in Oud-Bodegraven. Benoeming Gemeente-geneesheer en een Gem. Opzichter. Verlichting Oud-Bodegra ven en de Tempel. Hedenmorgen kwam de Raad dezer ge meente in openbare .vergadering bijeen. Voorzitter de Burgemeester. Aanwezig alle leden. Na voorlezing van de notulen der vorige vergadering, welke onveranderd werden goedgekeurd, werden eenige ingekomen stukken behandeld w. o. Kon. goedkeuring van het raadsbesluit tot heffing van op centen op de grondbelasting, idem tot ver koop van school en woning in de Tempel. Vervolgens een adres van den heer Dr. A. van Beek, waarin adressant er op aan dringt alsnog over te gaan tot verplaatsing van het transformatorgebouwtje in Oud- Bodegraven, en wel op de volgende gron den: de thans igevolgde weg is in strijd met het raadsbesluit, waarbij is bepaald, dat de deuren naar binnen moeten openen, het huisje ligt op de rooilijn, onveiling voor het drukke verkeer, en kan met niet al te groote offers verplaatst worden, terwijl de betrokken eigenaar bovendien verplaatsing wil toestaan. De heer Edelman zou óver het verplaat sen van de deuren in overleg treden met den dir. der Lichtfabrieken in Alphen aan den Rijn. Spreker vraagt naar het resul taat hiervan. In zijn antwoord zegt de Voorz. dat bedoeld overleg heeft plaats ge had en dat B. en W. tot de conclusie zijn gekomen, dat voor hun college geen aan leiding bestaat om het huisje te~verplaat sen. De deuren naar binnen te doen ope nen gaat niet om technische redenen, evenals 't verplaatsen der deuren of 't aan brengen van schuifdeuren. Hierop vraagt de heer v. Beek, waarom er niet op ingegaan is, toen spr. bij het leggen der fundeering den voorz. er reeds op gewezen heeft. Spr. meent, dat het huisje zeker in den weg zal blijven slaan en dringt er op aan het huisje'alsnog te .verplaatsen, waarvan de kosten f 500 a* f 600 zullen bedragen. De Voorz. antwoordt dat bij het onder zoek, ter plaatse ingesteld, de meenin gen van Dr. van Beek en spy. lijnrecht te genover elkaar stonden, daar spr. nu de verplaatsing niet noodzakelijk kón achten, zijn de werkzaamheden voortgezet. De heer v. Muiswinkel is van meening, dat het huisje daar gebouwd moet worden, daar de grond met dit doel gedocht is. Na eenige bespreking komt het voorstel von den heer Van Beek, om het trana- formatorhuisje" te verplaatsen, in1; stemming en wordt verworpen met 5 legen 2 stem men. Hierna volgden eenige herioemingen. Voor armenpractijk, doodschouw en vac cinatie in .wijk A en B wordt herbenoemd Dr. Schreuder; voor de armpractijk in wijk G Dr. van Beek, voor vaccinatie en doodschouw in deze wijk Dr. Schreuder en voor gemeehte-genepsheer in wijk D Dr. v. Staveren te Reeuwijk. In de Comm. voor Toezicht op het L. Onderwijs worden benoemd1 de lieeren Dom burg en Van Nickerk. Evenzoo in de vae- cature Blommesteyn tot lid van liet Hoofd Stembureau de heer J, Hoeks en als plaatsvervangend lid in de vacature-Hoeks de heer Van Vliet. Tot plaatsvervangend lid. yan stembureau 3 wordt gelcozen de heer J. Konijn. Volgt thans benoeming Gemeente-op zichter. Tot bésprökng der candklaten gaal de Raad op voorstel van den voorz. in ge heime zitting. Na heropening der openbare vergadering stelt de voorz. voor den heer Slinger uit Woerden wegens te late aan- melding niet meer als sollicitant toe te laten, waarna gekozen wordt uit 7 candi- daten de heer D. Scheer. Aan de orde is vervolgens punt .9 der agenda: voorstel van B. en W. tot het aanplanten'van acht hoornen hij.-, de open bare lagere school in den Tempel. Wordt z. h. st. aangenomen. Een. ingekomen adres, inhoudende een credietaanvrage tot verbreed'lig van den straatweg aan den overtocht en liet leg gen van trottoirs en rioleerfng-ahlaar. Van Rijkswege zal de straatweg van 6 op 9 M. breedte worden gebracht. Het overige zal ten lasto komen van de gemeente Zwam- merdam en wel ten bedrage van pl.ni. f 2000. De medewerking zal gevraagd worden van de bewoners om zoo noodig afstand te doen van de voetpaden en de hoornen. De voorz. vraagt of aan B. en W. van Bode graven de toezegging tot uitwerking dezer plannen kan worden gedaan. De heer Muyswinkel stelt voor om voor- loopig f2500 crediet toe te staan, hetgeen door B. en W overgenomen, wordt goedge keurd z. h. st. Aan punt 11: voorstel tot hef plaatsen van een tiental electrische lantaarns in Oud-Bodegraven wil de heer Edelman toe gevoegd zien het plaatsen van 4 lantaarns in den Tempel. Welk. Hoogendijk ondersteunt dit. Wordt z. li. st. aangenomen, evenals een voorstel tot het verkenen van subsidie aan de Niitsbewaarsehool te Bodegraven van. f5 per leerling uit Zwammerdam. Na eenige bespreking wordt ook goedge keurd een machtiging lot het aangaan van een geldlening groot pl.m, f70 000 legen, een rente van hoogstens 5% pet. voor houw R. K. School, twee. f van sf onna tor huisjes en houw van Hevv. School. Hierna rondvraag en sluiting der open bare vergadering. De Raad gaat over in geheime zifting. Inbraak. In den nacht van Woensdag- op Donderdag is ingebroken hij den heer Kroft alhier, hoeve- Paardenburg. -De da ders, die uit een kamer gelegpn naast de slaapkamer van den heer Kroft, een be- 'drag van f 300.stalen, zijn tot nog toe onbekend. Alle toegangen van het buis werden gesloten bevonden. De politie stelt een onderzoek in. LAND- EE1 TUINBOUW INTERNATIONALE VOORJAARS BLOEMENTENTOONSTELLING 1925. Naar d fe Mattkeus Passion De besturen der Haarl. Bankver en der Haarlerasche afdeeling van de Ned. Maat schappij tot Bevordering der Toonkunst, hebbeii voor de buitenlandsche leden der jury, die bijeenkomen tijdens de Paascli- tentoonstelling (1119 April) plaatsen be schikbaar gesteld ter bijwoning van de uitvoering van Back's Mattheus Passion op Tweeden Paaschdag in de Groote Kerk Vliegen boven de Bollenstreek. Teneinde vooral de buitenlandsche be zoekers der Internationale Voorjaars Bloemententoonstelling te Heemstede een overzichtelijken indruk te geven van het bloembollendistrict, heeft de K. L M het yoornemen, om, te beginnen .met Zaterdag- li April, geregeld vluchten te organiseeren boven deze streek, als een aantrekkelijk heid, voor de bezoekers der tentoonstel ling- De kaarten voor deze vluchten zijn uit sluitend op de tentoonstelling verkrijgbaar. Zij, die aan de vliegtochten deelnemen, worden per bijzondere toerauto van het tentoonstellingsterrein door den Haarlem mermeerpolder langs Aalsmeer naar Schiphol gebracht, waar zij het vliegtuig zullen bestijgen, en, als het uur van den dag daartoe aanleiding geeft, zullen lunchen. Nadat zij van de vliegtocht op Schigjiol teruggekeerd zijn, worden zij weder per toerauto. ditmaal langs een an deren weg door den Haarlemmermeerpol der naar de tentoonstelling teruggebracht. Bij voldoende deelneming- zal driemaal -daags gelegenheid zijn om van deze aan trekkelijke wijze om de bollenstreek te be zichtigen, gebruik te maken Feestelijkheden ter gelegenheid van de eerste tijdelijke tentoonstelling (132 2 M.aart.) De jury voor deze tentoonstelling, die voor ongeveer de helft ui't landgenooten en voor de andere lielft uit buitenlanders be staat, is bijeengeroepenop Donderdag 12 Maart des voormidadgs to 10 uur. Na af loop der werkzaamheden wordt aan de jury in het tentoojBlellingsrestauranb een lunch aangeboden. 's Avonds biedt de Haarlemsche Vereeniging van- Vreemde lingenverkeer aan de juryleden en tentoon stellingscommissie een kunstavond aan in Cabaret Moderne te Haarlem, waartoe de Haarlemsche Tooneelclub hare medewer king heeft toegezegd. - Op 13 Maart, den dag der openingsplech tigheid, biedt de Bondf van Bloembollen handelaren de buitenlandsche leden dei- jury een maaltijd aan. Zaterdag 14 Maart ié bestemd voor een excursie der buitenlandsche Juryleden naai' Aalsmeer, waai-- de afd. Aalsmeer der Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde als gastvrouw zal optraden. Op den,avond van denzelfden dag heeft het officieele feestmaal' plaats, waartoe de nieuwe zaal der Hollandselie Maatschap pij der Wetenschappen mét de meeste wel willendheid is beschikbaar gesteld. De Minister van Binnenlandsche Zaken ^n Landbouw, de Commissaris der Konin gin, in Noord-Holland ,en de Burgemees ter van Heemstede hebben reeds toegezegd, dat op hunne aanwezigheid mag worden gerekend. Er zuIIp- in het geheel een 115- tal' gasten aanzitten. Hiermede zal de ont vangst der Jury voor deze eerste tijdelijke tentoonstelling worden besloten. Laatste Berichten Brand bij Philips. Geen s t a'g n a ti e in h e t b e dr ij f Hedenmorgen ongeveer kwart voor 7 u. yerden de bewoners van Eindhoven opge schrikt door liet noodsein yan de Philips Gloeilampenfabrieken. Het bleek, dat brand was uitgebroken in hetarchief van een der z.g. reclame-kelders. Het vuur werd direct bestreden door het personeel, dat- met eigen brandbluscbtniddelen werkte. Later arriveerde de gemeentelijke brand weer. Met 14 stralen werd water gegeven. Thans is de brand bedwongen. Er hangt een verstikkende rook in de kelders, ter wijl ook vele voorraden lampen sprongen. Het kantoorpersoneel, dat in bet archief werkzaam is, is voorloopig naar buis ge zonden. De oorzaak van den brand is on bekend, vermoedelijk kortsluiting. De schade is aanzienlijk. Door de ontruiming van de parterre tengevolge van den brand in de kelderver dieping zal er vermoedelijk een enkele dag storing in liet bedrijf van Philips ontstaan Gevaar voor de andere verdieping kan als geweken beschouwd worden. De moord op den spoorwegwachter te Giessen-Nieuwkerk. Nog een arrestatie. Door de politie te Sliedrechfc is gister middag gearresteerd en naar Dordrecht overgebracht de vrouw van K. in verband met den hét vorig jaar gepleegden moord op den spoorwegwachter te Giessen- Nieuwkerk De houding der R. K. Kamerfractie na de Conferentie van 20 Februari Vanwege de R.-K. Centrale van Bur gerlijk Overheidspersoneel Wordt liet vol gende medegedeeld: „Onder dit hoofd wordt een bericht in de Nederlandsche pers verspreid (bedoeld is bet bericht uit „De Morgen", Red.) waarin zeer onjuiste mededeelingen wor den gedaan over de Conferentie, welke het Dagelijksch Bestuur van de R.-K. Centrale van Burgerlijk Overheidspersoneel op Vrijdag 20» Februari met een commissie uit de R. K. Kamerfractie mocht hebben. Voor zoover uit het bericht zou kunnen worden opgemaakt, dat reeds nu geble ken is, dat er over d.e onderhavige kwestie verschil van meening is in de Fractie, kunnen wij mededeelen, dal de R.-K. Ka merfractie door bijzondere omstandigheden nog niet over deze, voor het Rijks-perso neel zoo belangrijke zaak vergaderde. Voorts is het bericht van A tot Z onjuist en bovendien gesteld op een wijze, waar door de mogelijkheid bestaat dat allerlei onjuiste gevolgtrekkingen ten aanzien van deze conferentie worden gemaakt. Door dergelijke berichtgeving worden de belangen van bet Rijkspersoneel ten zeerste geschaad. Daarom deelt het Bestuur va/i de R.-K. Centrale van Burgerlijk Overheidsperso neel het bovenstaande mede, en kan slechts herhalen, dat de Conferentie met. de R.-K. Kamerfractie een bevredigend verloop heeft gehad." Gemeente-leen ing. De gemeenteraad van Amsterdam heeft hedenmiddag, in een spoedvergadering bij een, z. h. s. goedgekeurd het voorstel van B. en W. om af te lossen de leeningen ge sloten in 1922 per resto f 9.500.000 en in 1924 groot f 10.000.000, be:de rentende 6 pst. en aan te gaan een nieuwe leening van ten hoogste f 19.500.000 nominaal tegen een rente van 5 pet. De zilverdiefstal fe Zeist. Men meldt ons uit Amsterdam: Onder toezicht van politieambtenaren uit Zeist heeft gistermiddag de Stadsreiniging in de O. Z. Kol'k gedregd naar het zilver, dat in het najaar van 1924 uit een villa te Zeist door ongenoode gasten werd ontvreemd. De politie had aanw:jzingen gekregen, d'e ertoe leidden in de O. Z. Kolk te gaan dreggen. Naar wij vernemen heeft zij in derdaad succes gehad en een groote hoe veelheid antiek tafelzilver en andere zil veren voorwerpen van groote waarde wer den opgevischt. De politieambtenaren uit Zeist hebben de waardevolle vangst aan de- Justitie, die z:ch met bet onderzoek bozig houdt, afgeleverd. Tweespalt om de invoering van hel Raadsgebed. In de vergadering van den Raad der Ge meente Doniawerstal is besloten tot invoe ring van het openbare- ambtsgebed bij het openen der vergaderingen. Het betreffen de voorstel werd aangenomen met 6 legen 4 stemmen. Vóór stemden de Chr. H'slori- ,sche, Anti-Revolutionair en Roomsoh-Ka- fcholieke leden, tegen de Vrijzinnig-Demo craten en Sooi aal-De moer aten. De,, voorzitter deelde mede van de leden te verwachten, dat zij de voorlezing yan het -nog nader vast te stellen, formu lier-gebed staande zouden aanhooren, [waartegen de SbWaal-Democraten zich verzetten. Een der Vrijz. Dem. leden ver klaarde de vergadering tijdens de voorle zing steeds te zuilen verlaten. TELEGRAMMEN (FAN ONZEN DRAADLOOZEN DIENST). Twee Fransche vliegers zoek, Lema-itre en Arrive hard iu de woestijn PARIJS 27 Februari (V. D.) Er be staat bier groote ongerustheid, over het lot van kapitein Lemaitre en Arrachard, die Vrijdag j 1. uit Timboektoe zijn vertrokken om naar Algiers te vliegen Men gelooft, dat beide vliegeniers een noodlanding in de Sahara hebben moeten maken. De bladen melden uit Algiers, dat vandaar vliegtuigen vertrokken zTjn om beide vlie geniers te zoeken. Vreeselijk ongeval in Britsch-lndië. 2 3 d o o d e n. ALLAHABAD, 27 Febr. (V.D.). Toen een motorlorrie, waarin zich 33 personen bevonden,- waaronder een vroolijke brui- lofstpartij op weg was van Shajapur naar Saranpur, werd plotseling een lamp afgerukt door den storm. De lamp werd gevonden. Een man, die aan den kant van liet spatbord zat, hield verder de lamp voor zich uit De bestuurder verblind door liet licht, nam een verkeerden draai, waardoor de lorrie omsloeg en de olietank vlamvatte. 23 passagiers kwamen onder de lorrie te recht, waardoor zij levend verbrandden. Storm op de Fransche kusten. PARIJS 27 Februari (V. D.) Dc storm op de Fransche kusten, in. heb bij zonder boven Bretagne, houdt aan. Geen schip kon in den afgeloopen nacht landen of uitvaren De storm heeft in de kust plaatsen verscheidene menschenlevens ge- eïschfc. Een springvloed vernielde een ge deelte van den oogst. Botsing van trams. LONDEN 27 Februari (V D.) Drie tramwagens zijn te Edinburgh in botsing gekomen. Een aantal passagiers werd ge wond en .naar het ziekenhuis vervoerd. Hitier begint een nieuwe actie. MüNGHEN, 26 Febr. (V.D.) De thans weder verschijnende „Völkische Beobach- ter" verklaart Hitier de oprichting en de leiding op zich te willen nemen van een Nationaal-socialistische Arbeiderspartij, die den strijd zal aanbinden tegen het Jo dendom, hot Marxisme, het Centrum en de Democratie. De opstand in Koerdistan. LONDEN, 27 Febr. (V.D.). De „Times" meldt uit Conslantinopel, dat een stad in El Aziz op de opstandelingen is heroverd. CONSTANTINOPEL, 26 Febr. (V.D.). De Turksclie regeering neemt krachtige maatregelen tegen de opstandelingen in Koerdistan. Acht Turksclie infanteriedi visies, d. w. z. tweevijfde gedeelte van de huidige vredessterkto van'het Tnr! le ger, zijn naar het gebied van den opstand gezonden. Fen overval der Wahahieien. JERUZALEM, 26 Febr. (V.D.). Ongeveer 10.000 Wahabieten hebben de grens van Transjordanië overschreden en hebben meer dan duizend inwoners van hol grens gebied gedood en gewond. Nagenoeg- de geheele grensbevolking is naar het binnen land gevlucht. Het verluidt, dat de Waha bieten voornemens zijn naar Ancoran, de hoofdstad van Transjordanië, op te ruk-" ken en Emir Abdullah te verdrijven. Een schip in nood. LONDEN 27 Februa-ri (V. D.) Toen kapitein Barnard, een Britsche vliegenier, vliegende van Londen naar Parijs, over kaap Grisnez vloog, ontdekte hij in heb kanaal een Britsch stoomschip, dat in nood verkeerde en reeds half gezonken was Hij zond een draadloos telegram naar Boulogne, vanwaar assistentie aan liet. schip werd gezonden MARKTBERICHTEN LEIDEN 27 Febr Veemarkt. Aange voerd. 644 runderen,* 252 kalveren; 233 schapen o stieren f 215—525, 231 kalf- en melkkoeien f 180—500, 237 varekoeien f 135 320. 171 vette ossen en koeien I 255— 635, sch. a. d haak f 0851.20; 11 vette kalveren f 95—130, f 1.15—1.85, nuchtere kalveren f 721, 157 vette schapen f 37— 66, f 1.421,78. 76 weideschapen f 28—50, 1342 magere varkens f 16^-51, f 0.640 70 per KG. Ie wend gewicht, 540 biggen f 6 13, 3 paarden f 110225, bokken of gei ten f 415. Kaasmarkt. ie art.- Goudsche kaas f 6165, idem 2e srb. 5560, le srt. Leidsehe kaas f 5156, idem 2e srt. f 42 48, per 50 K.G. Handel matig Aan de Stadswaag gewogen 34 partijen, 1172 stuks LEEUWARDEN, 27 Febr. Kaas. Sleu telkaas f 0.470.73, Nagelkaas f 0.3',— 0.44; Goudakaa.s f 0.281.03, Edannner Kaas f 0.461.11. Commissie f 260. Aan gevoerd 24392 Kg. Boter. Fabrieksboter f 1.652,55 per Kg. Aangevoerd 22/3 en 100/6 stukken. ALP HEN a. d. RIJN, 26 Februari. Veiling. Per 100 Kg.: Spruitkool f 2330; Kroten f 4—4.10; Uien f 14.30—14 70. PrA* 100 stuks: Roodekool f 59.10. Eieren. Aangevoerd 5900 eieren. Kipeieren f 67,10 en Eendeneieren f 6.40 6.80 per 100 stuks. GOUDA, 26 Febr Kaas. Aangevoerd 42 partijen Prima kw. f 58f 60; mindere f 52f 56; rijksmerk f 63—f 66; dito min dere f 58f 62. Handel matig. HOORN, 26 Febr Kaas. Aangevoerd ,6 stapels kleine fabrieks f 6] en 1 stapel ïabrieks commissiekaas f 60. Totaal 7 sta pels wegende 4283 K G, Handel vlug VEUR 26 Febr. Eierenvejliny. Op de gehouden eièriénygiling werden aangevoerd .5413 kippeneieren h f 6,90—8 00. 827 een deneieren ,a f 6—6.75, per 100 stuks; 16 kippen A f 1.602 50, 3 konijnen a f '2 40 £.80, 9 duivelt k f 0 26—0.38. per stuk. 9620 K.G. STOMPWIJK 26 Febr. Eierenveiling. Aangevoerd 4945 kippeneieren f 6.40— 7.65, 280 eendeneieren ci f 6:7.35, per 100. Wisselnoteeringen (Ams ter daan Berlijn 59.00 Londen New-York Par ij 8 Brussel Zurich Rome Oslo o Kopenhagen Stockholm Weenen Praag Madrid 11.81 2.5<)i/4 12.821 12.521/; 48.071/2 10.10 38.02% 44.55 67.47V, Ü.003o»/„ 7.40 35.371/2 BEURSOVERZICHT. Voor een groot gedeelte werd de aan dacht in beslag genomen door Suikerw., die opnieuw een vaste houding hadden in verhand met de verdere stijging der sui kerprijzen in Amerika. H. V. A., die don boventoon voerden kwamen boven 500 pet. Ook de overige soorten, alsmede de Ind. Grediet'banken werden hooger genoteerd. Van de Olie-aand. waren Kon. aan den zwakken kant naar aanleiding van dc dis- contoverhooging* in New York en de ver- "Vvachting, dat ook te Londen tot ccn der gelijke 'maatregel zal worden overgegaan. Gee. werden lager ingezet, doch liepen na dien iets'op. Van de Ned. Ind. gaven de Jurgenswaarden cenigen handel te zien en stelden die zich daarbij op hoogen koers- niveau. Tab. ook thans een neiging tot reageeren. De rubbermarkt was kalm doch prijshoudend. Scli. verwaarloosd. Anier. verlaten. De Heer en Mevrouw J. M. J. GRiiNDEMANN-TIMP, geven kennis van de geboorte een er Dochter HANNA Leiden, 26 Februari 1925. Wasstraat 37. 10247 Aangezien liet mij niet mogelijk is, mij tot ieder afzonderlijk te richten, betuig ik, mede nainens mijne kin deren, langs dezen weg, aan alle ingezetenen van Oegst- geest, mijnen zeer hartelijken dank voor de hoog gewaar deerde hulde, sympathie en vriendschap, mij bij gele genheid van mijn vijl en twintigjarig burgemeesters- jubileum op zoovelerlei wijze betoond. 30219 J. G. M. v. GRIETHUY8EN. Burgemeester van Oegatgeest- Oegstgeest 26 Februari 1925.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 5