KOHSCHULTE's BRAND GEBLUSCHT GEEN STAGNATII SATIN HOEDEN GERZON WEEIOWLoa 450 HUISMOEDERS DE ECHTE KLEINE ADVERTENTIËN TER OVERWECINC woonte te moeten volgen om deze wisse ling met een enkel woord te gedenken. Uit het afgeloopen jaar zijn weinig be- lanrijke zaken te memoreeren. Alleen het hoofd van het college, burgemeester Oebe- rius Kapteyn is tegen het einde van het jaar uit uw midden verdwenen. Hopen we dat het hem welga. Het aantal ingezetenen is, ofschoon niet veel toch nog met 3 vermeerderd. Met genoegen kan worden geconsta teerd, dat het aantal geboorten, bedragen de 62, het aantal sterfgevallen met 84 overtrof. Voor mij is het de eerste vergadering waarin verschillende gemeentelijke aan gelegenheden aan de orde zullen worden gesteld. Eén zaak welke reeds meermalen uwe aandacht vroeg do uitbreiding van het waterleidingnet moest door samenloop van omstandigheden reeds thans op de agenda worden geplaatst. Mijne heeren ik herhaal den wensch bij mijne intrede uitgesproken dat wij al- bier steeds aangenaam zullen samenwer ken in het belang van deze gemeente. Ik wensch u toe dat een goede gezond heid uw deel zal zijn en u aldus steeds onze bijeenkomsten zult kunnen bijwonen en verder dat het ook de uwen zal wel gaan. Hopen wij dat onder Gods zegen dit jaar veel belangrijks voor onze gemeente tot stand kome! Hierna werden de notulen der twee vo- Vige vergaderingen gelezen en goedge keurd. Onder de ingekomen stukken is de me- dedeeling dat voorloopig op rekening van de gemeente een patiënte is opgenomen in een krankzinnigengesticht. Hierna komt ter tafel het voorstel om aan den gemeente-ontvanger den heer P. de Ligny eervol ontslag te verleenen on der dank voor do aan de gemeente bewe gen diensten. Aldus besloten. Besloten wordt verder naar aanleiding van een plaats gehad hebbende herziening de zekerheidsstelling voor den nieuw te benoemen functionaris te brengen van f 2000 op f 3000. Vervolgens wordt overgegaan tot het benoemen van een gemeente-ontvanger. Een 10-tal sollicitanten zijn ingekomen. Op de voordracht staan de heeren E. Bollema en J. P. Slegtenhorst. Met 5 van de 7 stemmen wordt benoemd de heer E. Rollema. Ingevolge de bestaande salarisregeling moet bij het combineeren dezer functies op beide salarissen een korting van 20 pet. worden toegepast wat in dit geval echter tot gevolg zou hebben dat het ge- beele honorarium van den functionaris in lijn kwaliteit als gemeente-ontvanger f80 per jaar zou bedragen. Daarom stellen B. en W. voor tot Ged. Staten het verzoek te richten om de korting van 20 pet. toe te passen op het salaris als ontvanger, en dat van den secretaris ongerept te laten. Aldus besloten. Aangenomen wórdt het voorstel om te gen f 62 per jaar aan den heer J. van de Horst een perceel tuingrond bij de alg. begraafplaats, groto 23 aren, te verhuren Een kleine ruimte zal blijven gereserveerd voor het eventueel begraven van cadavers enz. Afwijzend wordt beschikt op het ver roek van de kweekschool voor Vroedvrou wen te Heerlen om een jaarlijksche sub sidie. Ter tafel komt hierna een verzoek van 'de IJsclub „Rijnstreek" om een subsidie van f 150. De wethouders stellen voor afwijzend te beschikken. De heer Oppelaar pleit voor inwilliging van het verzoek, met do beperking dat het bedrog alleen wordt verstrekt wanneer de kas van de club leeg is. Er dient echter een bedrag te worden gevoteerd. Het werk van do club strekt zich over een zeer groot terrein uit. Soms wordt er ingeval van sterk ijs reeds de eerste dagen voor f 600 per dag verwerkt, wat ten goede komt aan de werkloozen, die anders voor rekening 'der gemeente komen. Waar bij veel open weer het ledental tieh reeds slinkt, acht spr. het noodig de vereeniging zoo noodig eenigen steun te geven. De boer van Egmond wil do zaak uit stellen tot een volgenden winter. Er komt nu toch geen ijs meer. Het voorstel van B. en W. wordt gewij- klgd in den zin als door den heer Oppe laar gewenscht, en aldus aangenomen Een bedrag van f 150 wordt dus op de be grooting gebracht. Afwijzend wordt hierna beschikt op een Verzoek van de gemeente Hilversum om feteun aan haar adres inzake wijziging Van de heffing van forensenbelasting. Idem op een verzoek van B. en W. van Heemstede om adliaesie aan hun adres Inzake annexatie van gemeenten; idem op een subsidie-aanvrage van de Ver. v. 'd. Middernachtzending. Het doel is B. en "W. wol sympathiek, maar dit is niet vol doende, om een gemeentelijke uitgave te motiveeren; een zienswijze waarmede zich de raad kan vereenigen. Het kohier van de hondenbelasting Wordt voor 1925 vastgesteld met een eind- lljfer van f351. Tenslotte bomt de uitbreiding van bet waterleidingniet in de Lagewaard ïer sprake. Voor den aanleg van de persleiding, die met medewerking en onder toezicht van bet Bataafsche Waterleidingbedrijf zal plaats hebben, zal f9000 noodig zijn. Ver- dor-is gerekend op 6 brandkrauen a f 50 per stuk, zoodat er nog f300 bijkomt. Eigenlijk zou het beter zijn 10 kranen aan te leggen met het oog op de groote uitge strektheid. Het laatste blijkt aller meening te zijn, zoodat voor het aanbrengen van brandkranen, wat thans het voordeeligst kan plaats hebben, f 500 wordt gevoteerd. Tevens zal in de Lagewaard een paar- denpad wordt gelegd. Voor Waalsteenen zal f 4059, voor Rijksklinkers f 4285 noo dig zijn. Na ampele bespreking wordt be sloten do waterleidingbuizen onder het paardenpad te leggen, mode met het oog op den te verwachten aanleg van eleetri- citeit, waarvoor de overblijvende kaut van den weg ban worden gebezigd. (Aan den anderen kant .ligt reeds een gasleiding). Besloten wordt de bestrating aan te brengen zoodra de gesteldheid van den weg het zal toelaten. De heer v. d. Berg dringt aan op spoed. Spr. is er altijd tegen ge,weest, maar nu toch gebeuren moet, wil hij maar opschie ten ook, anders krijgen de landbouwers er last mee bij den hooi-oogst. In antwoord op een vraag van den heel de Jong deelt de voorzitter mede dnf. van electriciteitsaanleg in de Lagewaard, hoe zeer spr. het zelf betreurt, momenteel nog niet kan komen, omdat de levering op geen manier rendabel zou te maken zijn. Intusscben zoeken B. en W. nog voortdu rend naar een voor de gemeente zoo gun stig mogelijke oplossing. UIT DE OMGEVING LANGERAAR. Baldadigheid. Enkele baldadige ban den hebben Woensdagnacht orir 1 uur rui ten ingeslagen bij D. Van heb geval ia bij de politie aangifte gedaan. Op hol. Toen landbouwer T. uit de Kerkbuurt per tilbury huiswaarts keerde, sloeg het paard op hok brak los, en rende ijlings huiswaarts. T. en zijn vrouw wa ren genoodzaakt heb voertuig zelf huis waarts te brengen. Geboren: Gerardus Adnajius z. van D. O van Kints en R. A. HoogevvoTst Alida Theodora d. van J. Touw en C. Spring in 't Veld. Overleden: Pieter de Kleer lj. M Dobbe 63 j., wed. van J. Mank H. C.' J. Bakker 70 j. A. Wallensteijn 67 j. B. J. de Roe» 27 j. NOORDWIJK. Bloembollencultuur. Gisteravond ver gaderde B. B. C. in hotel Royal, onder voorzitterschap van den heer G. J. G. van Parijs. De Voorz. opende met een wel komstwoord dpze slechts matig bezochte vergadering en deelde mede dat op Woens dag 4 Maart a.s. een lezing zal worden ge houden door den heer v. d. Putten van den Phytopathologischen Dienst. Spr. vertrouwt dat velen deze zeer belangrijke lezing zullen hijwonen. De notulen worden hierna vastgesteld. Het keurig verzorgde jaarverslag van den secretaris drukt niet volkomen tevredenheid uit over het afgeloo pen jaar, waarin 3 vergaderingen zijn ge houden, waarhij slechts pl.m. 15 pet. der leden zijn tegenwoordig geweest, meestal dezelfde; terwijl men het overgroote deel nimmer ziet. De stand der kas laat niet toe verlotingen of lezingen te houden, doordat het H. B. het overgrooto deel der contributie inslikt voor diens kas en te recht vroeg spr. zich af of dit wel een goe de taktiek is, daar door het futloos maken der afdeelingon de gcheelo organisatie wordt bedreigd. Mpt vreugde memoreerde spr. in het verslag de totstandkoming der aansluiting aan het Streektelefoonnet Lis- se, zoo ook het werken der Permanente Tentoonstellings-Cornmissie, welke, niet tegenstaande zij vele ontgoochelingen heeft ondervonden, toch een zeer goede collec tieve inzending op de groote tentoonstel ling te Heemstede heeft kunnen opplan- ten, bestaande uit 25000 Dubbele Tulpen. In het bestuur kwam verandering doorbe danken van den heer Joh. v. Konijnen burg, waarvoor in de plaats is gesteld de heer G. W. Alkemado. Het ledental, het welk langzaam achteruitgaat, bedraagt nu nog 101 leden, 4 lid-leerlingen en 3 dona teurs. Nu de paar laatste jaren de uit komsten van kweekerij en handel toch wel loon end zijn, mocht er toch wel eens aan gedacht worden, dat zij deze uitkom sten toch ook voor een groot deel te dan ken hebben kan het jarenlang werken van de Alg. Vereen, voor Bloembollencultuur. Ter ballotage werd nu gesteld het nieuwe lid J. Duijndam. De bescheiden der Penningm., welke in goede orde werden bevonden, wezen een batig saldo aan van f 22.75. Uit den beschrijvingsbrief voor de 15e AJg. verg., te houden op 2 Maart a.s., was punt 6 het belangrijkste, n.l. een voorstel tot stichting van een Reclamefonds tot uit breiding van het afzetgebied voor bloem bollen. Waar in 1923 dit reeds was voor gesteld, doch men van meening was dat het toen nog niet uitvoerbaar was, acht 't H. B. nu den tijd gekomen, dat het kans van slagen heeft en stelt voor, voor dit doel 2 cent per R.R. van leden van B.B.G. en Kweekersbond te heffen. Den heer Braun is 't idee wel sympathiek, doch deze ziet er in, dat een categorie van menschen, did hieraan niet zullen bijdragen, hiervan toch zullen profiteeren. De Voorz. ziet duidelijk de aangevoerde argumenten van den heer IJraun in, doch vindt het belang te groot, om het daarvoor te laten. Hierna wordt besloten, dat Afgevaardigden, na eerst een serieus onderzoek te hebben ingesteld, naar aanleiding daarvan hun houding zullen bepalen. i Thans wordt aan de afgevaardigden op gedragen, bij liet H. B. te informeeren, of door hen iets is gedaan inzake afschaffing Zomertijd, daar dit onderwerp binnen kor ten tijd in de Tweede Kamer zal worden be handeld. Tot afgevaardigden werden gekozen de heeren J. Braun en J. C. v. d Meer en tot plaatsvervangers G. J. G. v. Parijs en J. v. d. Wilden. Bij de rondvraag wordt door een der le den voorgesteld om de aankondiging van ledenvergaderingen, evenals andere afdee- lingen te doen geschieden in hot Weekblad van B. B. C., daar bet rondzenden van con vocaties toch geen indruk op de leden maakt waardoor veel moeite en tevens kos ten gespaard worden. De vergadering kon hiermede accoord gaan. Er zal aan de le den per convocatie gemeld worden dat in den vervolge de vergaderingen in het Weekblad zullen worden aangekondigd. Hierna bracht do voorzitter den secretaris dank voor zijn keurig jaarverslag, den penningmeester voor diens accuraat beheer den leden voor hun opkomst. Herhalingsonderwijs Patronaat Gis teravond liad de eindles plaats van den cursus herhalingsonderwijs voor de leden van heb^R. K Patronaat ,,St Jeroen" in de R K. Parochiale Jongensschool. Uit de repetitie, welke de onderwijzers hielden, bleek duidelijk, dab de jongens, een veer tigtal, met ijver en studie lessen heb ben gevolgd De Directeur van het Patro naat, de weleerw. kap Hesp, moest tot zijn leedwezen mededeelen, dat de voor dezen avond uitgenoodigdo Burgemeester en Wethouders van Noordwijk. zoo ook de Z.E. heer Pastoor, verhinderd waren aan wezig te zijn. Gaarne had hij persoonlijk B en W. dank gebracht voor den gelde- lijken steun, door het gemeentebestuur verleend, waardoor het mogelijk geweest i9 dezen cursus te houden. Ook de leer meesters bracht Z.E. dank voor de opoffe ring bij het geven van het Onderwijs en de-n patronaatsheeren voor hun medeleven bij de opvoeding der jongens De heer II. G de Boer, hoofd der school, bracht even eens dank aan B. en W. voor hun mede werking en bracht in herinnering het vele werken van den oud-direct. Kap. Braakman, om deze cursussen tot stand te brengen, waarvoor hem alle lof toekomt. Ook bracht spr dank aan de mede-onderwij zers in het bijzonder, aan den heër Vorst- huis, welke weder en wind steeds trotseer de om uit Noordwijkerhout hier aan de jongens les te komen geven. Spr. hoopte dat de leerlingen van de gegeven lessen veel profijt zullen trekken in hun maat schappelijk en geestelijk leven en tevens op la teren leeftijd ijveraars zullen worden voor heb herbalings-onderwijs, waardoor dan deze cursus zeker als geslaagd zal kunnen worden beschouwd. Nadab de Eerw. Directeur nog een vermaning en lessen had gegeven sloot deze met gebed. OEGSTGEEST. Geitenfokkerij. In het begin dezer week mochten wel melding maken, dat de heer Tukker, veeteeltconsulent, op Maandag 2 Maart, des avonds te 7 uur een lezing met lichtbeelden komt houden in „Sb Willibrord" en deelde toed tevens me de. dat deze lezing alleen voor de leden toegankelijk was. Het bestuur van deze vereeniging verzocht ons echter iaede te doelen, dat iedereen, die belang stelt in het streven der vereeniging, op deze lezing welkom ie. Op dezen avond wordt tevens de uitslag van den gehouden stalwedstrijd bekend gemaakt en de prijzen daarvoor uitgereikt. Ook worden de bokkenlamme- ren 1924 bij opbod verkocht VOORSCHOTEN. Biljartconcours. Woensdagavond had in café ,,Overbosch" te Voorschoten de tweede ontmoeting plaats tusschen een ge mengd vijftal van K. D O uit Leidsehen- dam en een gemengd vijftal van D. O. B. uit Voorschoten De uitslag was als volgt: K D. O. D. O. B. earb. brb. b.s. gem. carb. brb. he. gem. Ie p. 100 84 4 1,19 98 83 10 1.18 2e-p 100 62 13 1.61 99 61 10 1.62 3e p^ 100 66 10 1.78 89 65 11 1.61 4e p 63 46 0 1.36 100 46 8 2.17 6e p. 100 C3 10 1 58 99 62 9 1.69 De stand der partijen gespeeld in Leid- schendam was: K. D. G. 43ü carb.j D. O. B. 450 carb. Totaal uitslag: K. D. O. 901 carb-, D. O. B 935 carb., zoodat aan D. O. B met 34 carb. winst de uitgeloofde r^daillo met een toepasselijk woord van den voorzitter van K D. O. werd uitgereikt. Op hol. Bij afwezigheid van den voer man sloegen Woensdagmorgen omstreeks 11 uur twee paarden, gespannen voor eeiï wagen met meel beladen van de firma Schrama, op de Voorstraat alhier, op hol Na ongeveer 100 meter van hun vrijheid genoten te hebben, werden zij door den keurmeester de Boer en den chef-veld wachter S. van der Meer, die elk een paard bij den teugel grepen, tob staan gebracht. Ongeluk, Gistermiddag reed een met twee paarden bespannen voertuig tegen een op de Voorstraat staand motorrijwiel met zijspan, waardoor het motorrijwiel werd beschadigd. De schade werd onder ling geregeld. KATWIJK AAN ZEE Vereeniging „De Verpleging". Deze Vereeniging hield gisteravond in de Ge meentezaal een vergadering onder presidium van den hoer L. v. d. Zwan, die de vergadering met een .welkomst woord opende. LTit het verslag van den Secretaris bleek, dat op 31 December 1924 er 4951 le den waren tegen 3930 het vorig jaar, alzoo een toename van 1021 leden. Aan ver- pleeggclden werd voor 144 personen met 3886 verpleegdagen betaald een som van f 8696.Het boekjaar sloot met 'n batig saldo ad f 520.57. Op 19 Mei jl. werd de Kon. goedkeuring op de statuten verkre gen. 'Het bezit der vereeniging bedroeg op 31 Dec. jl. f 2817,85. Te Noordwijk is op gericht de vereeniging „Hollandia" als ge westelijke of nationale bond van Vereeni- gingen als deze, waardoor bij verhuizingen der leden geen schade geleden wordt. De balans per 31 Dec. 1924 sluit in actief en passief met een bedrag van f 4259.35 en de rekening en verantwoording over het boek jaar 1924 met een bedrag van ontvangsten en uitgaven ad f 12058 54. De heeren L. v. d. Zwan en Jer. Varkevisser beiden af|M dend werden direct herkozen en bliü aan. Een voorstel van den heer HuisiJ om een wijziging te brengen in art. 17 J het huish. reglement vond geen inS(eJ ming hij de vergadering, zoodat het a« ongewijzigd bleef. Op voorstel van de heer Koelewijn zal het bestuur overweg!! op welke wijze Katwijk liet beste aan L: auto voor ziekenvervoer kan komen. De vergadering ging accoord met voorstel van de heeren Huisken en Woudj om aan den secretaris en penningmeesta elk f 100 salaris per jaar uit te keoreii Daarna sluiting door den Voorzitter. RECHTZflKEM De winkelsluiting te Amsterdam. Den 6den Febr. jl. stonden voor den Kat. tonrechter te Amsterdam verscheidt winkeliers terecht, die actie voeren tege de winkelsluiting en hun zaken 's avond! na 8 uur open hielden. Daar juist den rigen dag de actie-voerende-winkeliers sloten hadden voorloopig 14 dagen hm winkels na 8 uur te sluiten, in afwachtinj van een beslissing van de Kroon inzake ik winkelsluitingverordening, hield de kat', tonrechter de zaken van de winkeliers) weken aan. Heden stonden die winkeliet! opnieuw terecht. Zij, die thans hun zak« na 8 uur gesloten houden, worden veroor! deeld'tot f 1.boete voor iedere overig ding. Een tweetal winkeliers, die hun wit, kels nog openhielden, kregen heiden 1 da? hechtenis,voor elke overtreding en wer. den zoodoende gestraft resp. met 7 ent dagen hechtenis. De ambtenaar bij het 0, M. had tegen hen f 25.— boete geëisdt voor iedere overtreding. SPECIALE AANBIEDING wanneer U koopt, EISCHT dan uitsluitend Jn pakjes met het merk: DAN ONTVANGT U DAT IIEDEREN DAG GE- g PLAATST WORDEN j. TEGEN I 50 CENT B PER DERTIG WOORDEN Wie er tot op heden nooit aan gedacht heeft zijne inkoopen te doen in A. B. BEDDEN- EN TAPIJTMAGAZIJNEN Overwege het volgende: Reeds 40 jaar zijn wij alom bekend om onze soliede kwaliteiten in BEDDENGOEDEREN. Bij lage prijzen werd de kwaliteit nooit geschaad óf de klant gedupeerd. De Tijd zal U leeren, dat onze artikelen U tot een Jarenlange tevredenheid zullen stemmen. De prijzen van de VOORJAARS-ARTIKELEN Vloerzeil - Gordijnstof - Trap- en Gangloopers, zijn bij ons, niet alleen voor- deeliger In prijs dan elders, doch worden zonder prijsverhooging: GRATIS gelegd of gemaakt AXMINSTER eir TAPIS BELGE KARPETTEN koopt U ontwijfelbaar bij ONS het goedkoopst. Men zegt algemeen: Geel mij maar 10241 KOHSCHULTE 'S Behangselpapieren Mooie kleuren - Aparte Dessins - Lage prijzen HAARLEMMERSTRAAT 70-72. l[!llll!!lll!lllilllll!l!llll!!!!!l!llllll!lll PHUJFSEMOTE

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 4