perde Blad 27 Februari 1925 BIMMEMl-AHP De Weeldebelasting. Ter bespreking van de bij de Tweede Ka- ingediende wetsontwerpen tot aan- vnlling der Zegelwet 1917 eni. heeft op mt- nnodigiag van de Algemeene Nederland- he Vereeniging voor Vreemdelingenver- f (A N. V. V.) te 's-Gravenhage op 25 Februari j.L een vergadering plaats ge vonden van afgevaardigden der navolgen- TSffiv. v. So Nederlandsche Bond van Werkgo- vêra'in Hotel-, Café-, Restaurantij en aan- vpmante bedrijven (Horecaf.). 3o. Nederlandsche Bond van Koftie- tajgl Restauranthouders, en Slijters. -ie,' Nederlandsche Hotel- en Restau rant-Industrie. I)e vergadering heeft de bedoelde "wets ontwerpen aan een "nauwkeurig onderzoek onderworpen en is eenstemmig tot de over tuiging gekomen, dat daaraan zulke ern stige bezwaren voor de practjjk kleven, dat lief ontwerp, mocht het tot wet worden, een funesten invloed uitoefenen zal. De bezwa ren, in 't kort samengevat, zijn de vol- ?e;ode Het heffen van de beoogde weelde- en verteringsbelasting zal op vreemdelin gen een afschrikwekkende werking heb ben. Daar Nederland in het buitenland toch reeds den naam heeft, van een duur land, is te vreezen dat, allen reeds het be ticht, dat hier een belasting op verterin- in hotels, restaurants enz. wordt ge- ,lv.jn, vele vreemdelingen er van afhou den zal, Nederland te bezoeken. De nadee- len daarvan behoeven zeker niet nader te worden "ui teen gezet. Zij zullen zeer stellig niet alléén het direct betrokken Hotel- en Restaurantbedrijf treffen. 2o. Zeer in het bijzonder geldt dit voor die vreemdelingen, die nu reeds voor de zomermaanden tegen overeengekomen prij zen hun logies in Nederlandsche hotels enz. hebben besproken. In de vergadering werden voorbeelden genoemd van groote groepen buitenlan ders, waarmede dit het geval is. Deze groe pen zullen door de belasting, mocht zij vorden ingevoerd, overrompeld worden. Niet minder geldt dit bezwaar voor Ne derlanders, die nu reeds hun pension voor de zomermaanden hebben gehuurd. 3o< De belasting beoogt een weelde belasting te zijn, doch het is te vreezen, dat zij in werkelijkheid een verteringsbe- wordt. Het grootste gedeelte vap het bezoek aan hotels, caf's, restaurants z. geschiedt allerminst uit weelde. Ge dacht moet hier worden aan Indische ver lofgangers, handelsreizigers, ongehuwde personen en ook aan hen, die bij voort during dikwijls met hunne familie in hotels of pensions verblijf houden. Verder in het algemeen aan allen, die door hun beroep genoodzaakt zijn, verteringen in ho- "tels enz. te maken. Er is niet de minste re den, aan deze categorieën van personen aan een bijzondere belasting te onderwer pen. 4o. Het laat zicli dan ook aanzien, dat de omzet in hotels, café's, restaurants en dergelijke bedrijven aanmerkelijk vermin deren zal. Daarbij komt, dat juist op die artikelen, waarop de grootste winstmarge kan worden gemaakt, het sterkst en bet eerst zal worden bezuinigd. De verminde ring in winst voor het hotel-, café- en res- taurantshedrijf zal naar verhouding dan ook grooter zijn, dan jle vermindering in omzet. Hotels, pensions en speciaal buitenver blijven zullen deze omzetvermindering in verhoogde mate ondergaan. Het is te voor zien, dat vele personen hun buitenverblijf in de vacantie zullen verkorten, nu hunne kosten mol 10 pet. worden verhoogd. Het nadeel daarvan strekt zich al weer tot een veel grootere groep der bevolking uit, dan alleen tot de direct belanghebben den. Daarenboven zal de lust om zich voor de vacantie naar het buitenland to bege ven nog worden verhoogd, met aUe nadee- len^aan dien. i landen met lage valuta zullen daar van het meeste voordeel trekken, ook in dien daar een verteringsbelasting geheven wordt. öo. Het is onlogisch, dat vele artikelen, waaronder ook vele luxe-artikelen bij ge bruik in café's en restaurants wèl worden belast,- doch bij gebruik binnenskamers niet Wijnen, kreeft, oesters e.d. zijn spre kende vporbeelden Het café- en restau rantbezoek zal lijden zonder dat dit een vermindering van luxe-uitgaven en daar mede de gewenschte bezuiniging heeft te beleekenpn. Daarbij dient niet te worden vergeten, dat juist artikelen, waarop uit anderen hoofde reeds belangrijke belastin gen worden betaald, als gedistiUeerd, bier, enz. opnieuw worden belast. bo. Belanghebbenden ontvangen geen i e'® compensatie voor de bijzondere las- die de belasting hen oplegt. Met name •ordt de verteringsbelasting niet aange- end voor doeleinden, die het vreemdelin genverkeer ten goede komen, noch ook nhnj ree^® lan& uitzicht gestelde ver ering van personeele belasting van 1 en restaurants. café' DU laatste in het bijzonder wordt een lan v Casting brengt een zeer be strit en ze^s onuitvoerbare admini cle 'e mpde, voor de betrokken Dotels en café's zullen extra- 1 moeten indienst stellen om de konur,natieve. mopHijkheden te boven te tel, D' .e nieuwp last wordt op het ho- 60 café-bedrijf gelegd uitsluitend teu dienste van den fiscus, zoodat dit bedrijf genoodzaakt zal zijn, belastingen te innen voor bet Rijk zonder eenige vergoeding. 8o. De belasting zal voor het bedienend personeel in het algemeen stellig oen ver mindering van inkomsten-boteekenen; de fooi immers wordt kleiner. Speciaal met het oog op den allesbehalve rooskleurigen toestand van het hotel-, café- en restau rantbedrijf- is de te verwachten groote winstderving en de vermeerdering der be- drijfsonkosten daar tegenover, dio de in te voeren belasting beteekent, onmogelijk to dragen. De vergadering meende zich te moeten onthouden van een bespreking der alge meene fiscale en andere nadeelen aan de nieuwo belasting verbonden. Zij achtte ech ter de bovengenoemde gronden voldoende sterk, om zich ten stelligste tegen de invoo- ring der bedoelde belasting te keeren. R. K. Centrale Kies-Vereeniging Statenkring „Leiden" Het Bestuur dor R. K. Centrale Kies- Vereeniging in den Statenkieskring „Lei den" heeft aan de Besturen der aangeslo ten R. K. Kiesvereenigingen medegedeeld, dat het besloten heeft, wegens de verkie zingsactie voor de kamerverkiezing de ge wone jaarvergadering uit te schrijven te gen het najaar. Tevens zijn do besturen er op opmerk zaam gemaakt, dat opgave van ledental en adressen van de dagelijksche besturen over 1925 bij het Secretariaat worden in gewacht. De Huurwet Voortgaande geleidel ij ke inkrimping Het onderzoek naar de vraag of de huurwetten kunnen, worden opgeheven is, naar de minister van Justitie in de me morie van antwoord in zake zijn begroo ting aan de Eerste Kamer mededeelt, nog niet beëindigd. Inmiddels wordt voortge gaan op den weg van geleidelijke inkrim ping van de werkingssfeer, door plaatse lijke opheffing van huurcommissies. Tot voorloopige schorsing der wetten daar gelaten of zulks wenschelijk ware geeft de wet aan de regeering geen bevoegdheid. Uit het Schildersbedrijf. De afgebroken onderhande lingen. Men meldt ons van Pat*oonszijdeDaar men., over het collectief contract 1923 1926 tot geen overeenkomst is kunnen ko men, wórden de schildersgezellen voor 1 Maart opgezegd Zij kunnen dan volgens de voorwaarden van bet oude collectief contract 19241925 opnieuw worden aan genomen. Eeieren naar Engeland. Een r ec o r d. Het Nederlandsch weekblad voor den handel in kruidenierswaren meldt, dat in de afgeloopen week1 5.851.200 eieren naar Engeland zijn verscheept. Het blad voegt er aan toe dat dit een record is. Tot nu toe was, na den oorlog, het maximum 4.992.000 en het is zelfs twijfelachtig of voor de oorlogsjaren dit cijfer ooit is be reikt. De strijd tegen de woekerendernemingen te 's-Gravenhage. Het bestuur van den Armenraad te 's-Gravenbage heeft een commissie be noemd,-ten einde een onderzoek in te stel len naar den omvang van het kwaad,door woekerondernemingen alhier gesticht, en een rapport uit te brengen omtrent midde len tot bestrijding van dit maatschappe lijk kwaad. Als loden dier comnpssie, die het recht verkreeg zich andere leden toe te voegen, werd benoemd de bestuursleden van den Armenraad: Jbr. Mr. J. M. M. van Asch van "Wijck, B. Drabbe en L. Hoejenbos. Personen, die over gegevens beschik ken, welke voor de commissie van belang kunnen zijn, worden uitgenoodigd die ge gevens schriftelijk mede te doelen aan den Secretaris van den Armenraad, Noordeinde 43, die als secretaris der commissie optreedt. KERKMIEWBS IN DE LEERSCHOOL VAN PETRUS CANISIUS. Hemelvaartsdag zal waarschijnlijk aan katholiek Noderland de Heiligverklaring brengen van één zijnor grootste zonen, den Zaligen Petrus Canisius. Daze machtige figuur, die meer dan een halve eeuw lang geheel midden-Europa bezielde door zijn overtuigend wnonj en zijn verstrekkenden invloed, heeft boven dien grooten naam gehad als geestelijk schrijver. Zijn voornaamste werk is do. beroemdo catechismus, die meer dan 400 uitgaven beleefde. Daarnaast gaf hij tal van grootere en kleinere geschriften in het licht. Uit het voornaamste hiervan is door eenige zijner vereerders een schitterende collectie samengesteld. Deze is getiteld: „In do leerschool van Petrus Canisius." Canisius' Belijdenissen en mededeelin- gen over eigen inwendig leven. Geestelijke vermaningen en onderrich tingen uit zijn werken. Het werk, dat ongeveer 500 blz. groot is en in keurigen h'nnen band met gouden stempels wordt uitgegeven, zal einde Mei verschijnen. Wij bevelen het Ion zeerste' aan voor alle Canisius-vereerders, bibliotheken, kloosters en particulieren. Bestellingen kunnen reeds nu worden opgegeven bij het Canis-'uscol'ege te Nij megen. het St. Willibrorduflcollege te Kat wijk en Tongersche straat 53, Maastricht. DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Gemeenteraad. Installatie raadslid W. J. den Hertog Betere voorziening hand werkonderwijs. Wegverbete- ritig St. Jorisstraat en brug- bouw. Levering en tarief gas., en electriciteit over mini- mumverbruik van 75 kub. M. Subsidie Landstorm. Gistermiddag kwam de Raad dezer Ge meente om 2 uur in openbare vergadering bijeen. Voorzitter burgemeester Dr. H. J. Lovink. Met voorkennis afwezig de heer De Wolf. Na opening met gebed las de secretaris het proces-verbaal van het centraal-stem- bureau, waarbij de heer W. J. den Hertog als raadslid gekozen werd verklaard. Na voorlezing van het bericht, waarin de heer Den Hertog mededeelt dat hij zijn benoeming aanvaardt, heeft het onderzoek der geloofsbrieven plaats door een daartoe door den voorz. benoemde commissie, be staande uit de heeren Ranke, Herngreen en Bol. Deze commissie adviseert tot toe lating, daar de geloofsbrieven in orde zijn bevonden. Door den secretaris binnengeleid, legde de heer Den Hertog vervolgens de voorge schreven eeden af, waarna de voorz. hem gelukwenschtc met de herbenoeming tot raadslid, daarbij uitend den wensch, dat de heer Den Hertog evenals vroeger als lid van "den Raad zijn beste krachten zou wijden aau het heil van de gemeente. Na goedkeuring der notulen van de vorige vergadering volgden eenige mede- deelingen, w.o. twee van B. en W., in de eerste waarvan deze bekend maken, dat hurl college geen aanleiding heeft ge vonden om door verbreeding van de Aar de werkverschaffing te bevorderen, zooals dit in de vorige zitting door den heer Koren verzocht was, daar B. en W. een dergelijke verbreeding voor het verkeer niet noodig achten. Omtrent het door werkloozen doen verbreeden der trottoirs deelen B. en W. mede, dat dit door vak- menschen moet geschieden en derhalve niet aan werkloozen kan worden opgedra gen. Betreffende den Zondagsarbeid aan de Melkinrichting „De Sierkan" (in vorige zitting door den beer v. d. Neut besproken) zullen B. en W. zooveel in hun vermogen is trachten het openbaar karakter van de zen Zondagsarbeid te beperken. Na behandeling der ingekomen stukken worden z. h. st aangenomen vooreerst een voorstel van B. en W., inzake de zeker heidsstelling van den Gemeente-Ontvanger en vervolgens een voorstel tot vaststelling van het voorschot, hetwelk als vergoeding aan bijzondere scholen, krachtens aTt. 101 der Lager Onderwijswet 1920, zal worden uitgekeerd. Bij punt 4: Voorstel van B. en W. tot het beschikbaar stellen van f 300. voor betere voorziening van het handwerk- onderwijs door de aanstelling van een of meer vakonderwijzeressen, zegt do heer v. d. Neut, dat hij gaarne had gezien, dat B. en W. bij hun eerste voorstel, om bier niet op in te gaan, waren gebleven: Spr. meent, dat het de gemeente nogal geld zal kosten. De Voorz. antwoordt, dat B. en W., mee- nende deze zaak grondig te moeten onder zoeken, den inspecteur hebben geraad pleegd. Daar deze oordeelde, dat de be staande toestand geenszins in orde was, hebben B. en W. tot indiening van dit voorstel besloten. Met den heer van der Neut togen, wordt het voorstel van B. en W. vervolgens-aangenomen. Bij behandeling van punt 5: Voorstel van B. en W. tot aankoop van een perceel aan het einde van de St. Jorisstraat van den heer M. v. xl. Hoek, en tot het beschik baar steUen van een crediet voor het door trekken van genoemde straat, geeft de heer d. Neut als zijn meening te kennen, dat niet noodzakelijk is, wat thans door B. en W. wordt voorgesteld, het heeft geen nut en dient evenmin ter verfraaiing van be doeld deel der gemeente. Do heer Noirkn vindt dat bedoelde straat niet op te knappen is. Het eenige motief in deze, aldus _pr., is, dat door het leggen van de brug, waarvan in de nota bij het voorstel sprake is, beter uitzicht wordt verkregen op het Burg. Visser-Park. Spr. zou het park liever den uitweg geven, dien het thans heeft en dan de daarbij liggende boerderij afbreken. De beer Herngreen merkt op, dat B. en W. hier twee voorstellen aaneenkoppeïen, n.l. een tot aankoop van grond en een ,fot het maken van een brug. Spr. kan wel meegaan met het voorstel tot aankoopen van grond, doch wil, wat het maken der brug betreft, afwachten wat de practijk uitwijst. De lieer van Dijk en Ranke onder- stounen dit voorstel van den heer Hern green. De Voorz. stelt dé zorg voor bezuiniging van den heer v. d Neut zeer op prijs, doch meent, dat de toestand in de St.-Joris straat schreeuwt om verbetering, 't Komt spr. bovendien voor dat aankoop grond en bouw van de brug bij elkaar hooren, al be staat er geen bezwaar dit laatste nog ecni- gen tijd uit te stellen. Een andere oplossing als deze weet spr. niet De lieer Nomen kan niet inzien waarom de toestand aldaar schreeuwt naar verbe- ring. Er wonen daar 4 of 5 gezinnen. Deze zullen toch geen dringende behoefte ge voelen om elk oogenblik baar het Burg. Visserpark te gaan. In zijn antwoord hierop zegt de voorz. dat al deze plannen verband houden met het plan van het Burg. Visserpark. De heer Herngreen licht de woorden welke hij straks gesproken heeft nog na der toe en wijst er nogmaals op, dat bij geen bezwaar heeft tegen bet maken van een brug. Spr. heeft alleen gezegd, hierme de liever nog even te wachten. De heer Herngreen is van meening dat, als de grond gekocht wordt ook de brug ge bouwd moet worden, waarna de voorzitter nogmaals meedeelt, dat het hij den aanleg van het park in de bedoeling heeft gelogen, dat er verbinding zou komen in t het Burg. Visserpark, Hierna komt vooreerst in stemming het voorstel van den heer Herngreen, onder steund door den heer v. Dijk om den- grond aan te koopen zonder meer, hetwelk wordt aangenomen met 14 st. voor en 2 tegen, n.1. die van de heeren v. d. Neut en Nomen. Vervolgens een tweede voorstel van den heer Herngreen om het bouwen van de brug tijdelijk uit te stellen, hetgeen wordt aangenomen met 11 st. voor en 5 tegen n.l. die van de heeren v. d. Neut, Gesman, Meijer, Vlasman en v. Leeuwen. Een voorstel van B. en W. tot aankoop van een strook grond, vallende buiten do rooilijn aan de Aarkade, van den heer J. Vonk wordt z. h. s. aangenomen. Betreffende punt 7: voorstel van B. en W. tot publieken verkoop van 7 lindeboo- men op stam staande op do speelplaats van de O. L. School aan de Schoolstraat ver langt de heer Koren het woord. Spr. vraagt of 't niet mogelijk is, dat die hoo rnen daar blijven staan. Ook de heer v. d. Neut heeft verschillende bezwaren tegen het kappen dezer boomen o.a. het omhoog brengen van het plaveisel en het toenemen- dor vochtigheid; spr. zal tegenstemmen. De heer Herngreen vraagt over deze zaak het oordeel van B. en W. zelf, waar op de voorzitter antwoordt, dat B. en W. meenen, dat de boomen in het belang vian de school gerooid moeten worden, ook al zal do opbrengst er van, gezien de nood zakelijkheid om dit door speciale boomen rooiers te laten doen, niet zoo belangrijk zijn. In stemming gebracht wordt het voorstel van B. en W. met 10 tegen 6 stemmen ver worpen. Bij het voorstel van B. en W. tot ruiling van grond aan do "Wilhelminastraat met de firma K. v. d. Linde, geeft de Vporz. do volgende toelichting: De firma v. d. Linde staat af een gedeelte van haar terrein, groot 418 c.A., erf betaalt 250 aan de ge meente, terwijl deze afstaat een gedeelte grond groot 400 vierk. M. aan de Westzijde der fabriek van de firma v. d. Linde. Met de heeren Koren, Herngreen, de Oude, v. 't Riet en Nomens tegen wordt het voorstel aangenomen. Vervolgens worden z. h. s. aangenomen: Voorstel van B. en W. tot overname in eigendom door de gemeente van gedeelten openbaren weg in het dorp Aarlanderveen aan de Hooftstraat Voorstel van B. en W. tot onderband- sche verpachting van het grasgewas langs den Ziendeweg aan A. v. Wilgenburg. Voorstel van B. on W. om aan liet be stuur van het Departement Alphen aan den Rijn der Maatschappij tot Nut van 't Alge meen over de eerste drie maanden van 1925 te verhuren, do lokalen der O. L. school, Schoolstraat voor zijn ambaehtstee- konschool. Voorstel van B. on. W. om ondershands voor het jaar 1925 aan verschillende werk vrouwen te gunnen het schoonmaken van de openbare scholen in deze gemeente. Voorstel van B. en W. om van 1 Mei 1925 tot en met 30 April 1926 ondershands op te dragen aan W. v. Leeuwen en M. v. Essen, het ophalen van asch en vuil nis enz. in de gemeente voor de som van 3900 per jaar. Voorstel van B. en W. om afwijzend te beschikken op het verzoek van de Wed. S. v. Veen geb. v. Niekcrk om den toeslag op het pensioen van wijlen haar echtgenoot nog te mogen ontvangen over de maanden November on December van 1924. Hot voorstel van B. en W. tot het ver- leenen van een crediet voor den verbouw van enkele lokalen van de voormalige school voor M. U. L. O. aan de Raadhuisstraat on lot onderhandsche verhuring van een doel van de woning Raadhuisstraat no. 118 verwekt eenige discussie. Hierbij deelt de Voorz. mede, dat hoewel de oorspronke lijke raming was f 5000, waarvan f 2000 voor de inrichting der school, deze kosten zijn gestegen met f 2000 voor het plan om bedoelde lokalen er bij te koopen. Na eenige bespreking wordt ook dit voorstel z. h. s. aangenomen. Na gevoorde besprekingen wordt ver volgens aangenomen, behoudens het doen plaats hebben van een nieuwe taxatie, het voorstel van B. en W. tot het beschikbaar stellen van gelden ingevolge de Landarbei ders wet. Voorstel van B en W. tot wijziging der verordening ingevolge art. 114bis der Ge meentewet voor de Water- en Liehlhodtij- ven. wordt z. h. st. aangenomen. Over het voorstel van B. en W. tot wij ziging on opnieuw vaststellen der verorde ningen, betreffende de levering van gas en electriciteit en het electriciteitstarief en lot wijziging van do verordening betreffen de de levering van water, voeren verschil lende heeren het woord, vooral over de vraag in hoeverre de gasverbruikers aan sprakelijk moeten gesteld worden voor dek king van een mogelijk tekort in de me ters. Tenslotte stelt de voorz. voor, dat de heer v. Komen, die vooral pleitte voor de ontheffing van de aansprakelijkheid in bijzondere gevallen, de volgende motie in dient: geeft met goedkeuring van den Raad e.ari de Commissie van Bijstand te kennen den wensch, dat in de voorgekomen tekort- gevallen de moest mogelijke consideratie worde gebruikt en dat in abnormale geval len de directeur der gasfabriek aan de Commissie van Bijstand om advies vrage. Een voorstel van den heer v. Komen om verandering te brengen in den toestand, waarbij zij die een muntgasmeter hebben, onderworpen worden aan een minimum- verbruik van 75 M3. per 3 maanden, wdrdt op voorstel van den Voorz. aange houden tot de volgende zitting, evenals een voorstel van den heer v. Komen om voort aan kwitanties te laten geven bij het legen der meters. Bij punt 20: Voorstel van B. en W. tot wijziging van de gemeentebegrooling dienst 1924 en 1925, komt ter sprake de verkoop van het huis, bewoond door den gemeente secretaris, door het grondbedrijf aan de gemeente voor f 8000, terwijl de som, waar- •voor het Grondbedrijf dit huis indertijd gekocht hoeft f 4000 bedraagt. De heeren Herngreen, v. Leeuwen, v. Dijk en de Oude voeren hierover het woord. De Voorz. wil eerst meer informaties inwinnen om bij een volgende gelegenheid de jjoodige inlichtingen te kunnen verstrekken. Zonder hoofdelijkestemming worden aangenomeu: Voorstel van B. en W. tot vaststelling van het vermenigvuldigings- cijfer voor de plaatselijke inkomstenbelas tingen, belastingjaar 1925'26. Voorloopi ge vaststelling van: de rekeningen over 1923 van de water- en lichtbedrijvcn en de rekeningen over 1923 van het Grondbe drijf, en vervolgens het voorstel van B. on W om afwijzend te beschikken op een verzoek van do Nod. Middernachtszending Vereeniging te Arnhem om een jaarlijk-t sclie subsidie van f 10.of meer. Aan de ordö is vervolgens punt 24: Voorstel van B. en W. om afwijzend te be schikken op het verzoek van de geweste lijke landstormcommissie Zuid-Holland West om over 1925 een aubsidie ad f 100 uit de gemeentekas te mogen ontvangen. De heeren Cocx en Koren verklaren zich voor subsidie-verleening, laatstgenoemde wijst op het belang dat de gemeentenaren hebben bij den Landstorm. Een voorstel van den lieer Cocx, onder-* stennd door den heeren Koren tot het ver- leenen van bedoelde, subsidie wordt vervol gens aangenomen met 10 tegen 6 stemmen. Tegen de heeren de Oude, den Hertog, Van Dijk, Vlasman, v. Komen, v. Leeuwen. Zonder h. st wordt aangenomen het voorstel van B. ep W. tot tijdelijke aan stelling van een Ieeranr in het vak licha melijke oefening aan de hoogste klassen van do Openbare School aan den Ouds- lioornscheweg. Aangesteld wordt de heer 3. v. d. Reijden uit Leiden. Tot lid der Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs wordt benoemd de heer A. C. de TT.'an. Bij de benoeming van de leden der drie Commission tot Wering van Ssh col verzuim wordt in dn derde Com missie gekozen in plaats van den heer M Keijzer de heer P TM, vervolgens in de Compiissie van Bijstand voor de Water en Lichtbed rijven de heer Meijer met 9 stemmen: in de Commissie van Bijstand voor Openbare Werken de heer Hesman met 9 stemmen en tot plaatsvervangend lid in de Commissie vonr het nazien der re keningen over 1924. de heer v. d. Went eveneens met 9 stemmen, allen in de plaats van den heer v. d. Linde. Na een onbelangrijke aanvullinjsagenda en dito rondvraag «loot de Voorz. de open bare vergadering en ging men over in ge heime zitting: Ingekomen: A A Vermeij vnn Worpiervecr M. L. Steenwinkel van Gouda. E. Fcckking van Leiden A "W. .Alkemade van Leiden A Reen wijk van Hnzcrswoude C. M. Pete>9 van Koudekerk H. Rietveld van Benschop A. van Keekcn van Boskoop G F.is- sens van Valburg J A Bregt vnn Rho- nen Kinderen van Gooien van Amster dam. Vertrokken: M. C Pannevis naar Krimpen ad TJssel W. J. van Wely ruiar 's-Gravenhage T. VeTkerk naar Leiden M. Voorsluis naar Haarlem J T A Hilhrands n^ai Haarlem Geert Kiers naar Eindhoven G L. J Brandt naar Leiden J J. Rink naar Utrecht H. K van Beha ik naar Lelden A. Vooijs naar Pijnaokcr BOSKOOP. Notariaat. Bij Koninklijk sluit van 25 dezer is benoemd tot notaris binnen het arrondissement 's Gravenhage ter stand plaats alhier de heer H Houtzagers, can- didaat-nolaris alhier. Te water. Woensdagmiddag kwam, door achloruitioopen van 't paard, wagen en paard van den petroleumvcntor V. ter hoogte van de nieuwe brug in de Reier- koopschc Wetering terecht. Een aanzien lijke hoeveelheid petroleum ging verloren. Door het tuig stuk te snijden was door,toe- geschoten hulp het paard spoedig op don wal, alsook de wagen HAZERSWOUDE. Geboren: Agatha Cornelia Maria. d. van Johannes Koot en Clasina Cornelia Maria Bollekom Jan z. van Jan van .Staveren en Adriana Klasina Francken. Catharina Amelia d. van Eelke Borsma en Grietje Westerhof. Levenloos aangege ven dochter van Franeiscus Louwers en Maria Oudshoorn. levenloos aangege ven z. van Pieter Voskuil en Adriana Ver meulen. Overleden: Maria Oudshoorn, echt- genoote van Franeiscus Louwers, 39 j. Maria Pijnaeker erhtgenoote van Boude- wljn Hoogoveen 58 j. LEIDERDORP. Radio-concert. De heer A. Schipper Jrkapper. Dorpstraat 96. amuseert zijne cliënteele in zijn salon reeda eenige avon den met Radio-muziek n,l uit Chelmsford en Hilversum Menige klant die zich laat bedienen, blijft iels langer dan gewoonlijk. Een e» ander wil er bij het publiek wel in. Tot 's avonds laat is zijn salon een kleine Radio-gehoorzaal. Geslibt. Toen gistcnavond ongeveer 7 uur Mej v R. uit Leiden, ter hoogte van do Gerof. kerk per rijwiel reed, slipte zij in die mate, dat zij zich ernstig bezeerde aan handen en voeten. De duisternifl aldaar en het overtollig® basalt speelt hier ook een rol in KOUDE KERK. Gemeenteraad. Uitbreiding Waterleiding. Een pad in de Layewaard. De elec- triciteitsaanleg in de Lagewaard, kan er nog niet komen. Vergadering van Woensdag 25 Fe bruari. Voorzitter de burgemeester, d® heer J. M. E. Kwint. Aanwezig alie leden. Na opening met ambtsgebed richt d« Voorz. zich tot den raad met een korten speech. Er zijn reeds eenige weken voorbijge gaan sedert do wisseling des jaars, dochi ik meen, aldus spr,. toch de goede ge-

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 3