r fotografisch VMtPbapiftSet volgens waarnemingen verrieht in den morden van 25 Febr. 1925, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. q0o"3te Barometerst.: 771.6 Abisko. Laagste Barometerst.: 729.3 Blacksod. Verwachting to' den avond van 26 Febr. Meest matige tot krachtige Zuidelijke tot Zuid-Westelijken wind, /waar bewolkt tot betrokken, waarschijnlijk regenbuien, iets zachter. Baroneterstand. De stand van hedenmiddag 3 uur is aan gegeven door den grooten wijzer. Hel dun ne lijntje beduid» den jstand van gister middag 3 uur LUCHTTEMPERATUUR. 5.5 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Woensdagnam. 5.59 tot Donderdag- roorm. 6.25. jen zijn tot verkoop v. sterken drank. Er zijn ir slechts 3 en daarom wordt voorgesteld jok dit adres voor kennisgeving aan te ne- jien; wordt goedgevonden. 3e Subsidie R.-K. Bewaarschool. Tn de aanvraag wordt gewezen op het aa»zien- lijfc tekort over 1924 ad ƒ2741. De inkom sten bedroegen 539, onder welke som de verleende subsidie schuilt, in 1924 door de genieeuten Zoetermeer en Zegwaart gege ven ten bedrage van 425; de totale uitga ven beloopen 1280. Uit Zoetermeer gaan 27, uit Zegwaart 32 en uit Pijnackcr 1 kind op de bewaarschool. Het schoolgeld is voor de gegoeden 0.25, voor de ande ren &0.10, ƒ0.05 of niets per week. B. en stellen voor 7.50 per kind subsidie te geven in plaats van 5, zo<7- als verleden jaar. De heeren Duivenbode en van Stralen bestrijden het voorstel. Zij willen niet meer dan 5 subsidie verloenen. Het voorstel van B. en W. i^ordt ver worpen; voor: de heeren Chardon, Smits en Vollebregt. De heer Chardon motiveert zijn stem door te zeggerij dat de bewaarschool der Christelijken noodlijdend is en daarom een hoogere subsidie noodig heeft. Vandaar de verhooging voor de R.-K. bewaar school. (Wordt vervolgd). ACAHE$1iE-ÜBE8JltS LEIDEN. Na verdediging van een Academisch proefschrift," getiteld: „De Lachgasnarcose in de heelkunde", werd beden bevorderd tot Doctor in de Genees kunde, de heer W. C. M. Meiss, geboren te 0 e gs t g e es t, woneude te 's-Gravenhage. Geslaagd voor liet: Voorbereidend kerkelijk examen de heer J. H. W. Warnars (Helder); Propaedeutiscli examen Godgeleerdheid de heer F. Oort (O e g s t ge e s t) Candidaats-examen Wis- en Natuur kunde La. J. de heer H. G. Wittenrood (Cheribon), La. K. de heer J. M. Furnée (Den Haag); Candidaals-exameu Indisch recht de heer R. M. A. Sastro Aeuid Jojo;- Candidaats taalkundig examen voor In dische Studiën de heer P. J. A. Lanting (Tliolen). STADSNIEUWS ST. VINCENTIUS-BIBLIOTHEEK. Het werken der leden van de St. Vin- eentius-ver. geschiedt zonder ophef en zonder vertoon, kan over het algemeen niet worden beschouwd als streelend voor de mensehelijke ijdelheid en voldoening schenkend aan klein-inenschelijko egoïs tische verlangetjes. Maar onder de St. Vincentius-werken zijn er, die nog op heel bijzondere wijze opofferingsgezindheid, gestage, eenvoudige toewijding eischen. En hier mag allereerst worden gedacht aan het bibliotheek-werk. Bo St. Vincentiiis-heeren, die hiermede zijn belast, hebben iedere woek op een of twee avonden het eentonige werk te ver lichten van hoeken ontvangen en uitge ven, hebben de zorg voor het goede onder houd der hoeken, enz. Dit werk nu beeft de lieer J. H. W. Sanders gedurende 25 jaar verricht Zaterdag was het de jubeleumdag. Op de Jaahtgehouden vergadering van don Bij zonderen Raad is dit met erkentelijkheid en waardeering gememoreerd door den voor zitter. den heer J. L. Creyghton, die er op wees, hoe veel goeds in al die jaren door de boeken van de St. Vincentiusver. in de gezinnen is gesticht. Met den beer Sanders is de heer L. P. o, 'P1'**1 Delast met het bestuur van de Vineentiiis-hibliotheek. En dit bestuur wordt hierbij geassisteerd door een vier tal jongere heeren: A. Elshof. H. Pierrot, 4 Spendel en J. Westen, die hier met ambitie de werkzaamheden van liet "©stuur verlichten. Dg boeken zien er dan ook wij hebben dozer dagen een kijkje genomen keu- '8 onderhouden uit. Gozien de groote collectie (ongeveer 3000) is het niet te verwonderen, dat er wekelijks ru'nj twee honderd trouwe klan ten komen hetz j op den Dinsdagavond (78¥j uur), waarop men een bock voor 5 cent per week kan leenen, heizij op den gratis-avond, Donderdagavond (7—S uur), waarvoor men een kaart moet hebben van de St. Vincentiusver. De goed bijgehouden en gecontroleerde catalogus van de bibliotheek is een waar borg, dat er in alle opzichten goede boe ken worden uitgerend aangename en nuttige lectuur wordt verschaft. Voor velen, die de bibliotheek nog niet kennen, is het alleszins aan te raden, er 'ns kenn s mede te maken. „Geloof en Wetenschap". Lezing over dr Schaepman's Belgische betrekkingen. Gisteravond hield dr. Persijn uit Ant werpen een lezing over dr. Schaepman op reis in België. De voorzitter, kap. Boertée, stelde den aanwezigen dr. Persijn voor. Het blijkt, al dus spr., dat door de carnaval-viering do belangstelling zeer gering is. Hierop begon dr. Persijn zijn lezing. Spr. behoefde dr. Schaepman niet voor te stellen. Deze beheerscht nóg ons reli gieus en politiek leven. Wat zijn betrok kingen met België echter betreft, die zijn minder bekend: en berusten op gegevens uit briefwisselingen, welke nog niet gepu bliceerd ziju. Enkele weken voor zijn eerste reis naar Rome ging hij naar België in gezelschap van pastoor v. Heukelum. De bedoeling van v. Heukelum was, Schaepman warm te maken voor de Gothiek. Zij bezochten Gent en Brugge. Maar in Schaepman ont waakte geen bewondering, (tot ergernis van v. Heukelum) tot hij in Antwerpen in het museum stoud tegenover schilderijen van Rubens, Brueghel e a., onze groote re naissancisten en daar bevrediging vond. Dat waren zijn mannen! Als^ redacteur van „De Tijd" kwam Sch. in 1872 voor het eerst met de Belgische po litiek in aanraking, naar aanleiding van de gemeente-verkiezingen. In hetzelfde jaar nog maakte hij kennis met de Vlaamsche literatuur en schittert als redenaar op het congres te Middelburg. Weinigen weten, dat een lijfspreuk der Vlaamsche bewe ging: „De ziel van een volk is zijn taal", afkomstig is uit 'n gedicht van Sch. door hem op dat congres voorgedragen. Dc Vlaamsche taalbeweging was in die dagen in handen der liberalen, en Sch. bad het volgend jaar niet veel lust zijn medewerking op een congres te verleenen. Overgehaald door twee Katholieke propa gandisten, waarvan de eene Fred. Belpai- re, is bij toch verschenen. Op dit congres overwon hij van Vloten, die in een rede beweerde, dat „alcohol en Katholicisme de groote vijanden der beschaving zijn". Van Vloten en hij zijn daarna vrienden geble ven tot aan zijn dood. Op deze reizen maakte Sch. veel vrien den. Van' groot belang was zijn omgang mei den aanzienlijke Fred. Belpaire, bij wien hij steeds op bezoek in Antwerpen zijn intrek nam. Wij kennen 94 brieven door Sch. aan dezen vriend gericht. Op vallend is liet, dat de correspondentie ge heel in het Fransch plaats had. Hij sprak ook Fransch in liet huis van Belpaire, en wol om twee redenen. 1. het is nu eenmaal een dwaze ge woonte van Nederlanders om in Vlaams^Ti België Fransch te spreken. 2. de familie Belpaire was verlegen met baar eigen, Antwerpsch dialect. Door de moeder van de bekende Mej. Belpaire zijn in een dagboek de geestighe den opgeteekend, die Sch. verkocht in het gezin of aan de diseh, waarhij steeds dom ineerde door zijn verbazend spraakgemak, zijn geleerdheid en zijn vriendschap voor de kinderen. De briefwisseling tusschen hem en den heer Belpaire loopt over verschillende on derwerpen, over Belg. politiek, over huise lijke zaken. Ook wel eens over biechtvader- lijke aangelegenheden. Uit deze brieven spreekt de joviale man, do denker en dich ter, de geloovige en de ideale vriend. Zijn rusteloos werken vindt men ook weerspie geld in deze brieven. Van 18741902 bracht Sch. 42 bezoe ken aan do familie Belpaire. Van tijd tot tijd liet hij zich zeer hard uit over de Bel gische politiek. Over de Hollandsche poli tiek schreef hij weinig; het bericht van zijn verkiezing tot Kamerlid kwara voor de fa milie Belpaire uit de lucht vallen. In het begin van bet jaar '80 klaagt hij over over werk en rheumatisme. Vanafi die jaren werd hij ernstiger en minder 'geestig. In '84 werd hij door de Universiteit te Leu ven tot doctor honoris causa benoemd, waarmede hij zich zeer vereerd voelde. Van dit jaar af is hij ook lid van een klein genootschap, waartoe ook de bis schop van Luik behoorde. In 1887, toen* hij zijn kracht ging geven aan de sociale wet geving, biechtte hij zijn democratie op aan den heer Belpaire die wel niet, behoudens- gezind was, maar ook geen democraat. Hij schroef dezen, dat hij geen socialist werd, maar was en bleef „archi-anti-bourgeois". In 1892 sprak Sch. te Brussel over de encycliek „Rerum Novarum", waarschijn lijk een der heerlijkste redevoeringen door hem gehouden. Spr. declameerde een gedeelte ervan. Sch. was wel genegen ook de hand te leggen aan de socialiseering in de Belgi sche politiek. Hij had echter liet land aan den priester Daens, die het zelfde doel na streefde als Sch. in Nederland, echter niet diplomatisch genoeg was en in bot sing kwam met de hooge geestelijkheid. Sch. wilde ook aan de Belgische politici een actie dicteeren, waarvan vooral Schol- laert niet gediend was, die tegenover Sch. brilliante zetten, zijn eigen zetten stellen kon. Sch. was ook in de sociale politiek een „fascist", de man van do sterke hand, de driller. Hij berispte de Belgische Kntho- lieken, meer actie te toonen en minder schreeuwerigheid. Soms voeldt hij zich sterk aangetrokken tot het kloosterleven. „Ik geloof, dat ik nog zal uittrekken uil de politiek en Trappist of Benedictijn wor den". Een van zijn beste vrienden in Vlaande ren was Godfried Kuhrt, die naast erudi tie, ook datgene bezat, wat Sch. miste: ge duld, om in documenten te snuffelen. Over de Vlaamsche beweging in later jaren was hij slecht te spreken. Zij was hom niet beschaafd genoeg en met ironie sprak hij over „mijne Vlaamsche broe ders". Typische bijzonderheden vertelde spr. over zijn bezoek aan Kortrijk, waar hij een zijner mooiste improvisaties hield. Aan het diner, vóór de redevoering ge houden, (de bisschop van K. kende zijn gast), was ook Guido Gezelle uitgenoodigd. Gezelle zag vreesclijk op tegen Schaepman, was door zijn verschijning overdonderd; G. sprak aan tafel geen drie woorden en was overgelukkig, dat hij naast Sch. over straat mocht loopen. Op het spreekgestoel te wist Sch. geen weg met zijn hoed en wierp hem onder het publiek, in de han den van Gezelle die hem gedurende de heele redevoering met veel piëteit onder zijn arm hield! Zelf hoorde spr. een improvisatie van Sch. in Antwerpen, toen hij op reis van Londen naar Dortmund, op dringend ver zoek in Antwerpen uitstapte, van het sta tion rechtdoor op 't spreekgestoelte klom en een rede over „Vondel" hield, die ieder een verblufte. Den anderen ochtend bracht hij de H. Communie aan Constance Feich- mann. In '98 komt hij tot het bouquet van zijn redevoeringen: 3 voordrachten j>ver St.- Thomas van Aquino gehouden voor de stu denten fc Leuven. Tn 1900 hield hij con voordracht in de Kon. Vlaamsche Acade mie te Brussel over „Frans Hals". De tweede hejft van zijn rede was het heer lijk gedicht „Frans Hals", dat door spr. werd gedeclameerd. Spr. meende in dit ge dicht een soort openbare biecht van Sch. te zien. Zeer mooi was ook de troostbrief, die Schaepman schreef aan Belpaire, toen diens vrouw gestorven was eenige dagen na de voordracht van „Frans Hals". Kort daarop werd hij zelf ziek en was van nu af een oud man. Hij vroeg aan Belpaire, da souvenirs van zijn Belgische vrienden op te zenden, welke hij in Antwerpen had achtergelaten. Oen 27sten December 1901 deelt hij, in zijn laatste brief, aan Belpaire zijn reis naar Rome mede, waar bij, in de pij van Sint Franciscus, den 21sten Januari overleed. Uit al zijn actie in dit leven kwam toch altijd door, dat hij het tijdelijke in het licht der eeuwigheid zag. Bij dit alles durft spr. als Belg zeggen, dat Schaepman deu Belgen eenzelfde les heeft gegeven als aan ons. Wanneer wij staren naar de St.-Pieter in welks schaduw zijn graf ligt, dan her denken wij hom, die in het Zuiden en in het Noordon d e moester is geweest en die ons de harde les van den arbeid heeft gegeven. Kapt. Boertée nam het woord en zeido, dat wij allen reeds wisten welke groote vereering dr. Persijn voor Schaepman koesterde. Hedenavond, kregen wij zelve het getuigenis er van. Dr. Persijn heeft ons een stimulans gegeven om dr. Schaepman in een nieuw licht te zien. Onder de pauze had men aan de bestuurstafel de vraag ge steld o f Schaepman nog gelezen wordt. Men was van meening, dat in de jongere slrooming Schaepman niet meer die ver eering geniet, waar hij recht op heeft. Spr. vertrouwde, dat van het kleine gehoor een actie mocht uitgaan, opgewekt door dr. Persijn's woorden, die zorgen zou, dat Sch. blijft in de herinnering, wie hij wu en dat zijn gedachtenis onder ons niet zal ver flauwen. Nationaal Sportcomité tot huldiging van de Holland-lndië-vliegers. Gisterenavond had „In den Vergulden Turk" de vergadering plaats met afge vaardigden der verschillende vereenigingen met het doel de deelname aan bovenbe doelde huldiging te bespreken Even 8,30 uur opende de heer A. Steijns deze bijeenkomst en dee%le in bet kort mede het door het Uitv. Comité ontwor pen plan. Op 25 April a s. des n.m te 3,30 zal de huldiging te 's-Hage plaats hebben waar aan alle takken van sport zullen deelne men. De bedoeling is dat uit Leiden alle sportvereenigingen aan deze demonstratie- deelnemeu. Spr. deed het vooral uitkomen, dat deze huldiging tevens aan de aanwezige auto riteiten en belangstellenden zal moeten la ten zien wat sportief Nederland reeds be- teekent, dit laatste met het oog op de Olympische Spelen in 1928 te Amsterdam. De vereenigingen, die met vaandel en afgevaardigden naar den Haag trekken zullen daar bij de respectievelijke sport bonden waartoe zij behooren worden in gedeeld. De kosten voor de deelnemers zijn zoo goecl als niets terwijl hetgeen^laar ge boden zal worden op het gebied van o.a. de vliegsport, paardensport, gymnastiek, voetbal enz, zeer zeker voor alle deelne mers een zeer interessante dag zal maken, terwijl tevens aan de deelnemende ver eenigingen nog eene medaille zal worden uitgereikt. Naar aanleiding van de woorden van den voorzitter werd gevraagd of de L. Turnkring niet in do commissie had moe ten zitten, waarop de voorzitter mededeel de, dat hij zelf als gymnast iekvertegen- woordiger kon beschouwd worden, maar dat men deze commissie meer moest be schouwen als eene regelingsconunissie die voor alle vereenigingen de verdere werk zaamheden zal doen Besloten werd, dat de commissie zoo spoedig mogelijk vragenlijsten zal rond zenden Dc wensch werd uitgesproken dat allen er toe zullen medewerken opdat Lei den zoo goed mogelijk óp 25 April a s. naar Den Haag zal trekken Van de 23 aanwezige vereenigingen konden reeds '20 vereenigingen de commissie mededeelen dat zij bereid waren mede naar Den Haag te trekken. De commissie voor de regeling dezer de monstratie bestaat uit de heeren A. SteyJis, Gt-ia, Ambtenaar v d Lieh. Opv. Pieterskorkgracht 6, Voorz.. F. Driessen Jr., Vice-Voorz., „A S. C", G. C. D. Ba ron v Hardenbioek. Praeses L. S. C, J W. Henny, Voorz ,,L. Scherm-Ver en ,,L. A K.", Dr C J. A. v. Iterson. Voorz ,,Die Leythe" P T. de Jong, tijdopnemer v. d. Kon. Ned Vereen, voor Luchtvaart 6n Secr.-Penn. Ned Wielr Bond, A. Sol- lewijn Gelpke, Voorz L. Lawn-Tennis- Club, P H. Steenhauer, Voorz L. V. B.t J. A C. A, Erkelens, Pasteurstraat 38a, Secr-Penn Ten slotte deed de voorzitter dezer bij eenkomst een beroep op de medewerking der bladen en sprak den wenseh uit, dat nog vele vereenigingen zich zullen geroe pen gevoelen mede naar den Haag te trek ken, opdat men nu reeds zal kunnen too nen ook met het oog op het buitenland de beteekenis van de sport in Nederland. Uitgsproken is het faillissement van de Leidsche Tuiuders-patroonsvereeniging. Naar wij vernemen, is tegen deze uit spraak hoogcr beroep aangeteekend. Men weet, dat door een groep, die zich van genoemde Vereeniging heeft- afge scheiden, en een nieuwe organisatie heeft gevormd? „Ons Belang", op alle ma nieren getracht wordt de oude organisatie er onder te krijgen. Een van die middelen nu was ook blijk baar +m>r hen een faillissements-aanvrage 't Is een hoogst onsympathieke geschie denis! Eenige kwajongens hebben gistermid dag om twee uur een brandje gesticht in het vuil van het schuit, die in het Ra penburg lag. Een agent van politie hluschte het vuur met eenige emmers water. Een winkelier, alhier woonachtig, heeft bij de Amsterdamsche politie aangifte ge daan, dat een lap stof ter waarde van f 250 welke door een bode op Leiden zou wor den vervoerd, vermoedelijk door een onbe voegde op den openharen weg in ont vangst is genomen, nadat deze een re»,u had afgeteekend. Daar de stof niet ter be stemder plaatse is aangekomen, wordt mis drijf vermoed. Wisselnoteeringen (Amsterdam) Berlijn 59.45 Londen 11.885/R New-York 2.49ö/ft Parijs 12.921/2 Brussel 12.52t/2 Zürich 47.98 Rome 10.08 Oslo 38.— Kopenhaeen 44.50 Stockholm 07.30 VVeenen. 0.0035ty< Praag 7.40 Madrid 35.371/a BEURSOVERZICHT. De affaire droeg nog steeds een kalm karakter. Voor Tabakken bestond nog eenige belangstelling, zij konden zich ruim schoots handhaven, docji groot waren de omzetten niet. Voor Suikers bestond wat vraag. H v A. en Vorstenlanden alsmede eenige incourante soorten in prijs ver bet erd. Kol Baaiken .vast gestemd. Rub bers gunstig gestemd. A'dam Rubbers boven 170. Met den handel in Olie vlotte het niet bijster Kon. eerder iets lager in gezet, doch herstelden zich nadien. Gec. zoo goed als onveranderd Jurgens vast* Prol VA Laatste Berichten HAAGSCH GERECHTSHOF. Malversaties bij den Rijksgebouwendienst. Vandaag heeft terecht gestaan de 47-ja- rige bouwkundige D. H E. uit Leiden, die~ door de Haagsche Rechtbank is veroor deeld tot 9 maanden gevangenisstraf we gens verduistering van eenig hout en we gens een ambtsmisdrijf. Procureur-Generaal Mr. del Cam- po, stelde voor vermindering van de straf te overwegen. Scheepsbrand. Uit Hoek van Holland wordt geseind: Nabij het vuurschip „Maas" staat de Newcastler boot „Teesider" in. brand. Sleepbooten zijn derwaarts vertrokken. Bouwarbeidersstaking te Amsterdam. De staking van de bouwvakarbeiders aan het bouwblok van 200 woningen aan het Ceramplein te Amsterdam duurt voort. Er heeft heden een conferentie plaats ge had tusschen den heer A. Bruinsma, den houwer en het bestuur van de federatie van bouwvakarbeiders. Men is daar niet lot overeenstemming gekomen. Een valsche postwissel. Namens dc Nederlandsche Posterijen is aangifte gedaan, dat door een onbekend gebleven persoon aan een der bijposlkan- »oren te Amsterdam getracht is een ver- valschle postwissel te innen. Toen de ver- valsching ontdekt werd, is de man ge vlucht. TELEGRAMMEN (VAN ONZEN DRAADLOOZEN DIENSV). Spoorwegongeluk. 2 dooden, 50 gewonden. NEW YORK, 24 Febr. (V.D.). Bij een spoorwegongeluk te Manhattan werden twee inspecteurs gedood en ongeveer vijftig passagiers gewond. De geheel met passa giers gevulde express-trein voor Florida stond stil om de electrisclie locomotief te laten verwisselen door een stoomlocomo tief. Een boemeltrein voor Philadelphia reed op den exprestrein in. De eerste wa gon van den express-trein werd in elkaar gedrukt. De locomotief en de eerste wa gons vlogen in brand en werden geheel verwoest. Het rapport van de controle-commissie. LONDEN. 25 Februari. (V.D.) Over het rapport van de inlergeallieerde militaire controle-commissie inzake de onlwapeninj van Du tschland worden op het oogenb ik niet-officieele onderhandelingen gevoerd tusschen de geallieerde regeeringen. Bij deze 'nformeele onderhandelingen, meldt de „Times", houdt de Br tscho regeering niet langer vast aan het van te voren vast- si#len van een datum voor de ontruim ng van Keu en, doch zij blijft staan op het standpunt, dat de ontruiming gescheiden moet blijven van de Fransche vcligheids- kwestie. De datum van de ontruiming moet naar haar meening al'een afhangen van de uit oering door Du tschland van de mili-t taire clausu'es van het verdrag van Vern .sail'es. Het wordt nog steeds mogelijk ge-« acht, dat Chmentel zeer binnenkort naar Londen zal komen, doch d:t bezoek zou uitsluitend in verband staan met do kwestie der Fransche oorlogee hul den aan Engeland. Duit sch stoomschip in bes!aq genomen, LONDEN, 25 Februari. (V.D.) Het Duit* sche 8000 ton groote stoomschip „Rio Pa- nuco", dat vaart naar Cuba en Mexico, ia) te P'ymouth in beslag genomen op verzoek van den maarschalk der adm'raliteit. Een cisch is ingesteld van 300 pond sterling voor de schade, welke door dit schip is. toceobraeht aan een boei bij de vorige uit reis. Hevige aardschokken. SEWARD, 24/ Febr (V.D.). Hevig® aardschokken ernstiger dan sinds jaren, zijn voorgekomen, hebben plaats gehad in de hergen van Seward en Anchorage (Alaska). De kabel tusschen Seward en Valdez ia gebroken. De Lafolctte-groep. BERLIJN, 25 Februari. (V.D.) Uit New York wordt gemeld, dat de pog-ngen om le komen tot de stichting van een La- foleUo-part-'j nog tot geen resultaat geleid hebben. Zij zullen echter later worden voortgezet. Een voorstel om een Ameri- kaansohe labourpartij te stichten werd af gewezen. De operatie van Ebert. BERLIJN, 25 Februari. (V.D.) President Ebert zal waarschijnlijk binnen 14 dagen de kliniek kunnen verlaten. Lloyd George weer beter LONDEN, 25 Febr (V. D.) Lloyd George is voldoende hersteld om heden van Birmingham naar Londen te kunnen ver trekken, doch hij zal nog eenige dagen zijn openbare werkzaamheden niet kunnen uitoefenen. Grieksch-Joecics avisch verbond. BERLIJN, 25 Februari. (V.D.) De bla-» den melden, dat het Griekscb-Joegosla- v'sch verhond tegen Turkije tot stand is gekomen. Het Duitsch-Roemeensch conflict LONDEN. 25 Febr (V DUit Boe karest wordt gemeld, dat de Roemcenscho rcgcoring waarschijnlijk het Duitsche aan bod tot betaling van 1 millioen pond schadevergoeding af zal wijzen, daar Duilschland bij een conflict meer te ver liezen heeft dan Roemenië. Trotski gezant te Tokio? LONDEN, 24 Febr. Uit Moskou wordt licfc gerucht gemeld, dat aan Trotski de post van gezant te Tokio zal worden aangeboden, zoodra zijn gezond heidstoestand toelaat daarheen te ver trekken LONDEN, 25 Febr. (V. D.) Uit. Tokio wordt gemeldMet betrekking tot het be richt, dat Trotski den Japanschen gezant- schapspost zal worden aangeboden, wordt hier verklaart, dat hij een persona gra' a"' zou zijn. doch men gelooft niet aan deze mogelijkheid en acht de benoeming van Joffo waarschijnlijker. Groote brand te Moskou. LONDEN, 25 Febr (V. DAcht per sonen zijn gedood en 7 ernstig gewond bij een grooten brand in (Tn der arbeiders wijken te Moskou FAILLISSEMENTEN Ui tgesproken: De Leidsche Tuinders Patroonsvereeni- ging voor Leiden en naburigo gemeenten, te Leiden. Cur. mr. G. H E. Nord Thom son te Leiden. Geëindigd door 't verbindend worden der eenige uitdeelingslijst het faill. van A. van Houwelingen te Leiden; P. J. Hol man te Woerden. MARKTBERiCHTEN WOERDEN, 25 Febr. Kaas. Aangeveerd 43 partijen, ie kwal. f 6062, 2e kwal. f 5659, met Rijksmeik f 59-J72. Handel matig. AMSTERDAM, 25 Febr. Veemarkt. 253 Vette Kalveren f 1,241,32, f 1.081,20, f 0.801.08; 111 Nuchtere Kalveren f 15 26; 5&3 Vette Varkens Holl. Ie kwal. f 0.87 0.89, 2e kwal. f 0,850,87; Overiwcsciio en Gelderscho le kwal. f 0.870è89, 2do kwal. f 0.85—0.87 Advertentiën. Daar het hen op andere wijze onmogelijk is, betuigen J.' IJI'RGEMFKSTER van WARMOND en MEVROUW SCHöLVINCK, ten zeerste getrofl'en door de bewijzen van sympathie ontvangen ter gelegenheid van hun ZILVE REN HUWELIJKSFEEST, mede namens hun kinderen, uitsluitend langs dezen weg, hun diepgevoelden dank, voor de ontvangsten, voor het schitterend geschenk der ge meentenaren, en voor de zoo talrijke bloemen, cadoaux en wenschen, hun door be sturen, corporation en parti culieren aangeboden. 5992 Warmond 25 Februari D'

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 3