U J.- Fruit-Soda hot hoofdbestuur ertoe gekomen, aan deze vergadering vu' r te stellen, met de ver laging aocoord Ie gaan. Na langdurige dis cussie werd bestolen het advies van het hoofdbestuur to aanvaarden. De snijbloemenhandcl te Aalsmeer. In de laatste dagen bleef de handel in snijbloemen nog stationair; niettegenstaan de dat steeds nieuwe bloemen worden aan geboden, blijft de prijs die voor de voor naamste soorten wordt gemaakt vrij goed. Seringen golden 63, Primus 25, Sneeuw ballen 33 cent per stuk. Ook op de potplantveiling komt steeds meer aanvoer; zelfs de pcrkplanten wor den al aangeboden. Azalea's tot f 5.80, Clivia's tot f 1.95, Cyclamen tot f 1.10, Cineraria's tot f 1.20 per stuk. In de perk plan ten is nog weinig handel; er wordt nu nog niet aangedacht om tuintjes op te knappen, wat tot ge volg heeft, dat aangeboden violen, primula veris enz.nog niet veel prijs kunnen maken UIT DE GIKGEVING KATWIJK AAN DEN RIJN. Feesivergarler.ng. De R. K. Volksbond afd. Katwijk aan den Rijn gaf Maandag avond een fcestvergadering in de zaal Fennes. De opkomst voldeed niet aan de verwachting. Na opening door den voorz., den beer C. van der Marei, werd door al len het Bondslied gezongen, waaxna de heer Sih ius, Gentraal-Pres dent der N. R. K. Volksbond, het woord kreeg en in een beider en mooi betopg uiteenzette de noodzakelijkheid van organisatie m Ka tholieke vereeniging. Een flink applaus bewees dat do vergadering met het gespro kene instemde en den beer Silvius dankbaar was voor zijn mooie rede. Bij monde van den voorzitter werd hem tevens nog harte lijk dank gezegd. De avond werd verder nog gevuld door een tweetal tooueelstukjes opgevoerd door de afdeeling tooneel van de R. K. V. B. Ook hiervoor was de ver gadering dankbaar, gezien het daverend applaus na ieder nummer. Een collecte voor het vaandel bracht f 7.2712 op. Bloembollencultuur. Vrijdagavond as. za! de afd. Katwijk a. d. Rijn van de Alg. vereen, v. Bloemb.cultuur haar jaarverga dering houden in „de Roskam". LISSE. Aanbesteding. Gisferennamiddag te 2 uur had in het bondsgebouw de aanbe- stediug plaats van den bouw vau een Vei lingsgebouw, kantoorlokalen en afmijnzaal voor de Coöperatieve Veilings vereeniging J;H. B. G." gevestigd te Lisse. Ingekomen waren 11 biljetten van den volgenden in houd: Th. Salman alhier f 32985; J. van Biet, Leidon f 40274; Wede. H. van Driel, Koudekerk f 40699: J. Splinter, Leiden 39700.; Technisch Bureau Neervoort, Den Haag f 55600; Feleur en Van Oven, Nocrdwijk f 48322; A. Sonncveld, Schie dam f 42680; A. Jansen en Krom, Sant poort f 42000; W. van Doornen O. J. Oosterwoud, Utrbcht f 40775; S. van Bakel en Ifuiser, Rotterdam f 48000; en N.V. Maatschappij „Erica" Noordwijk f 42200. Do uitvoering van het werk is gegund aan den laagsten inschrijver den beer Th. Sal man, alhier. NOORDWUKERHOUT. Gemeenteraad. R.-K. Parochiale St. Joseph- scholen Plannen inzake bebouwing Weg Goobrug- Nocrdwijkerhout Werk verschaffing. Tegenwoordig alle leden behalve de heer van Parera, die wegens* ziekte afwe zig is Voozitter de Burgemeester De Voorzitter opent de vergadering Juet gebed De geloofsbrieven van het nieuw be noemde raadslid den lieer Passchier wor den door een commissie van di*ie leden, bestaande uit de heeren van Dijk, Lange- #eld en Geerlings. Bij monde van den beer van Dijk rap porteert de commissie tot toelating. De lieer Passchier wordt daarop door den Secretaris binnengeleid en legt in han den van den Voorzitter de vereischte •'eden af. De Voorz. feliciteert den heer Passchier niet zijne benoeming in ongeveer de na volgende bewoordingen Ik wil niet nalaten u namens den ge meenteraad geluk te wenschen met uwe benoeming. Gij krijgt als raadslid een nieuw veld van werkzaamheid en gij zult ervaren zooals reeds meerderen het ondervonden hebben dat men moet lee- reri een goed raadslid te zijn. Want een goed raadslid te zijn is niet zoo heel ge makkelijk Het eisckt van den cen^n kant zelfbeperking, om niet voorbarig een oor deel te geven over gaken waarmede men niet goed op de hoogt© is Maar het vraagt van den anderen kant een krachtig opkomen voor eigen overtuigingen en het trotseeren der critiek, al9 die overtuiging op ernstige overweging is gebaseerd De meeste menschcn schieten te kort op het eene of andere geb ed. Een juist even wicht krijgt men in den regel eerst na ja renlange ervaring Ik hoop intusschen, mijnheer Passchier, dat die ervaring hier spoedig uw deel moge zijn en zoodoende uw raadslidmaatschap moge strekken lot bevordering der gemeentelijke belangen. Moge uw raadslidmaatschap u veel vol doening geven, voldoening op de eerste plaats aan u zelve, maar voldoening ook aan uw mederaadsleden, in 't bijzonder aan den lieer van Dijk. wiens eenige frac tiegenoot gij wordt. De heer Passchier dankt den Voorzitter voor zijne vriendelijke woorden en spreekt bet vertrouwen uit, dat hij op bescheiden wijze moge medewerken tot bevordering der gemeentelijke belangen. Onder de ingekomen stukken bevinden jtocii gen tweetal aanvragen overeenkom stig de Land arbeiders wet n.l. van de bee- 1 ren A. J. Koudijs en Jan Zonderwijk. De Voorz. zegt dat deze aanvragen te laat zijn ingekomen om op de agenda te worden geplaatet Om de menseben ter wille te zijn brengen B en W. ze nog in behandeling Formeel is de zaak in orde De grond is wel niet tot cultuur geschikt, maar is wel voor cultuur geschikt te ma ken Of dit een bezwaar is moet men aan het. Departement maar uilmaken. Voor den gemeenteraad komt 't er hoofdzakelijk op aan, of de gemeente geen te groot fi nancieel risico loopt met de aanvragen toe te staan. B. en W. meenen dat dit niet het geval is en stellen daarom voor de aanvragen toe te staan. De heer Langcveld vindt liet verkeerd, dat, nu eeoe nieuwe weg wordt aangelegd, deze buizen vlak op den weg komen. Hij zou willen dat deze huizen wat meer terug kwamen en dit als voorwaarde aan de te nemen gunstige beschikking te verbinden. De Voorz zegt, dat dit een rooilijn- kwestie is en dus met. deze zaak geen ver band houdt. Evenwel is er veel voor te zeggen ook in verband met het gemeente lijk grondbedrijf, om de rooilijn van den Heerenduinweg eens nader onder de oogen te zien Die zaak is echter niet voldoende voorbereid om daarover thans te beslissen. Wellicht is het daarom wenschelijk om de aanvragen van Koudijs en Zonderwijk nog even aan te houden Wethouder Marijnen vindt aanhouding voor de menschen nog al bezwaarlijk. De Voorz. stelt daarop voor de aanvra gen in te willigen ondeT uitdrukkelijk be ding dat met B. en W. overeenstemming wordt bereikt omtrent de plaats der wo ningen ten opzichte van den openbaren weg. Komen B. en W. met de aanvragers niet tot overeenstemming dan zal in een volgende vergadering nader over de aan vragen worden beschikt. Voorts wordt aan B eii W. opgedragen om de rooilijn van den Heerenduinweg nader te «(verwegen en met voorstcHin daaromtrent in een volgende raadszitting te komen Met de voorstellen van den Voorz. wordt algemeen accoord gegaan Een adres van een achttal menschen, die hulp van de gemeente wenschen in den woningnood waarin zij verkeeren wordt gesteld in handen van B. en W. om advies. Tegen de inwilliging van bet verzoek van bet bestuur Mcr R.-K. Parochiale Scholen van St. Joseph om de verharding en afzetting van een tweetal speelplaatsen kant zich de heer v. Dijk. Spreker is van oordeel, dat wij aan dat bestuur krach tens de wet al veel te veel betalen, veel meer dan re-'>?lijk en billijk is. Spr zegt, dat hij geen zin heeft om daar nog meer kosten aan te besteden, tenzij de wet het eischt De Voorz. geeft den heer v Dijk toe^ dat de bijdrage die de gemeente jaarlijks moet betalen voor de St. Josephscbolen onredelijk hoog is. De gebouwen zijn veel hooger geschat, dan zij hebben gekost en wij moeten een rente van 6% vergoe den terwijl tegen 43 is geleend. Wij hebben daartegen gedaan wat wij honden maar er is nu eenmaal niets aan te doen, zoolang de wet niet veranderd wordt. Spr. wil er echter in dit verband ook op wijzen, dat door 't bestuur der St. Josephscbolen alles wordt gedaan om de scholen zoo voordeelig mogelijk te~ exploiteeren en de gemeente op zoo weinig mogelijk kosten te jagen. Wij hebben een klein openbaar schooltje met enkele leerlingen en dit on derwijs moet per leerling berekend noodwendig duur zijn. Daar aan de bijz. scholen per leerling moet wox-den uitge keerd wat aan de openb schoei een leer ling kost, is het geen kunst van de bijz. scholen om d© gemeente op kosten te jagen. Maar men doet dit niet; men werkt zooveel mogelijk mede om de zuinigheid te betrachtten. - Afgescheiden van bovenvermelde over wegingen staat echter dat de gemeente verplicht is zijn medewerking te verleenen. B. en W. hebben ter zake advies ingewon nen bij de inspectie van het Lager onder wijs. Alleen willen B. en W. de restrictie stellen, dat de afscheiding tusschen kerk en schoolplein voor de helft voor rekening van het Kerkbestuur komt, daar dit laat ste bij de afscheiding minstens zooveel be lang beeft als de echaa-1. Daarop wordt bij acclamatie overeen komstig het voorstel van B. en W. be sloten. Door B en wordt een plan voorge legd. betreffende de bebouwing van de terreinen van het gemeentelijk grondbe drijf B en W. bieden dit plan ter vast stelling aan. De heeT A. H. v. Noort betreurt het dat de straten op het bouwplan slechts 8 Meter breed zijn. De Voorz. merkt op, dat heb niet aan gaat, thans in heb plan wijziging te bren gen. Wilde men wijziging van de breedte der wegen, dan had men dit in de vorige vergadering toen het concept-plan aan de orde was principieel moeten beslissen. Er is toen wel over gesproken, maar een voor stel in dien geest is niet geschied. Voorts moet men wel begrijpen, dat het hier een tusschenstraat en geen hoofdweg geldt. Hoe breeder de straat wordt, des te duurder is de bestrating, want bet is de bedoeling dat de straatweg aan de trottoirs grenst. De beer A. H v. Noort maakt de op merking, dat de Voorz., zich laat leiden door den teekenaar van het ylan en door drijft wat deze hebben wil. De Voorz. waarschuwt den heer A. H v Noort zijne woorden te overwegen voor aleer hij ze uitspreekt. Dan zal hij geen opmerkingen maken, die in een fatsoen lijke vergadering niet thuis behooren. Het door B. en W. voorgedragen plan wordt daarna bij acclamatie vastgesteld. B. en W. stellen verder voor om den prijs der perceelen, die langs den Heeren duinweg gelegen zijii voor 1925 te bepalen op 2.50 per vierk. M. De heer van Dijk vindt dit verkeerd. LET OP HANDELSMERK R. H. W. 6'7 Spreker vindt het beter voor elk geval ofzondcrlijk te beslissen, wellicht levert dat meer op. De heer Berlings voelt veel voor bet voorstel van B. en W. De gemeente heeft haar bedrijf niet opgezet om daarop groo- to winsten te maken. Voldoende is als bet bedrijf zich behoorlijk bedruipt. Ook de beer Langeveld zegt veel voor bet voorstel van B. en W. te gevoelen. De Voorz merkt op, dat, zooals aan alle dingen, aan dit voorsfel een goede en een slechte kant zit, ook wanneer men de zaak uit een koopmans oogpunt bekijkt. De slechte kant door den beer van Dijk naar voren gebracht dat men in een be paald geval niet meer dan 2.50 kan be dingen, maar de goede kant is, dat de menschen nu weten voor welk bedrag zij bij de gemeente terecht kunnen en dit kan zeer zeker de afname van grond be vorderen. Bovendien geldt de prijs van 2.50 per vierk M. alleen voor dit jaar en het staat allerminst vast, dat deze prijs bet volgend jaar niet verhoogd zal wor den. Als het eenigszins kan zal de prijs per vierk. M. het volgend jaar hooger moeten zijn, want hoe {anger het duurt dat de grond verkocht wordt, hoe meer hij kost aan rente. Bij acclamatie wordt daarop besloten den prijs van de perceelen langs den Hee renduinweg voor 1925 op 2.50 per vierk. M. te bepalen. Bij de rondvraagt bespreekt de heer LrM van Noort de wijze, waarop de wcrkloozeu worden te werk gesteld. De Raad heeft des tijds besloten en spreker erkent zelve tot dit besluit te hebben medegewerkt om alleen georganiseer den, die bij een werkloozenkas zijn aangesloten te werk te stellen. Maar als spreker nu ziet dat ouders van grooto gezinnen geen werk hebben, dan betreurt hij wel eenigszins bet genonlen besluit. De heer E. Oostdam Jacz. is het hierme de eens. Wethouder Marijnen is het met het ge sprokene niet eens. Die georganiseerd is en aan het werkloozenfonds bijdraagt toont dat hij er zelf wat voor over hoeft om in tijden van werkloosheid geholpen te wor den. Do beer L. M. van Noort zegt, dat het den vader van een vrij groot gezin niet ge makkelijk valt om 0.70 per week voor de organisatie af te zonderen. De heer A. H. v. Noort merkt op, dat de vaste arbeiders ook 0.40 per week beta len, ofschoon de kans op werkloosheid voor ben gering is. Maar deze doen dat uit solidariteit, Bovendien geeft het lid maatschap der organisatie nog andere voordeden als b.v. uitkeering bij ziekte. De Voorz. vraagt of de heer L. M. v. Noort een bepaald voorstel heeft. Deze stelt daarop voor om de personen, die een gezin vanv6 df meer kinderen heb ben ook te werk te stellen, al zijn zij niet georganiseerd. Voorts wil spreker aan dringen op een soeuele toepassing der be trekkelijke bepalingen door B. en W. De beer Passchier kan zich met dit voor stel niet vereenigen. Spreker is zelf werk man en beeft een vrij groot gezin, maar betaalt zijn contributie altijd gaarue, om dat hij het als een plicht gevoelt, dat hij zijn gezin zooveel mogelijk voor de gevol gen van werkloosheid moet vrijwaren. Wethouder Marijnen kant zich legen het voorstel-L. M. v. Noort. Spreker vindt het soms wel moeilijk voor een werkman om 0.70 per week af te staan, maar niet ver geten moet worden dat de losse arbeiders 's zomers veel geld verdienen, Onlangs kwam een los arbeider bij B. en W. om on dersteuning in verband met een ziektege val. Toen B. en W. <- :S een onderzoek in stelden wat de man van den zomer zoo al verdient had, bleek dat gedurende een zekeren tijd 40 a 50 te zijn. De Voorz. waarschuwt den Raad om een eenmaal genomen besluit overijld weder in te trekken. Daarmede moet men voorzich tig zijn. B. en W. zijn in de toepassing der betreffende bepalingen zoo soepel moge lijk. Als iemand een week in de werkloo zenkas is, wordt hem vaak al werk gege ven. De heer L. M. van Noort trekt daarop zijn voorstel in. De heer A. H. van Noort oefent critiek uit op bet bestek van de aanbesteding van het grondwerk voor de reconstructie van den weg voor het traject GoobrugNoord- wijkerhout. Spreker meent dat de gunslige bepalingen der Algemeene Voorschriften der werken voor liet Rijk daaruit zijn ge nomen. Verder is spreker liet niet eens dat in het bestek staat dat minstens 3/4 der benoodigde arbeiders to werk worden ge steld op aanwijzing van den burgemeester en tegen een loon dat door den burgemees ter wordt billijk geacht. Spreker had hier liever gelezen: „B. en W." De Voorz. zegt, dat bet bestek is opge maakt door den architect van den weg en door Ged. Staten is goedgekeurd. De bepa ling door den heer A. H. van Noort is op genomen om tegen te gaan, dat de werk- loozen door den aannemer zouden worden uitgebuit. Daarmede heeft de gemeente haar plicht gedaan. Als voor een redelijk loon wordt gezorgd, dan moet men den aannemer niet verder aan banden leggen; dat zouden de koslen van bet werk onnoo- dig opschroeven en is onredelijk tegenover de provincie. Wat de bepaling betreft dat in het betreffende artikel van het contract staat: „Burgemeester" en niet „B. en W." dit is alleen van theoretische en niet van practische beteekenis, want wat de bur gemeester hier doet, doet hij toch in over leg met de wethouders. Spreker begrijpt trouwens niet, waar de heer A. H. v. Noort zich mede moeit en laakt scherp, dat deze spreker meent alles maar in het publiek te mogen zeggen, blijkbaar daarbij voor de tribune spre kende. De lieer van Dijk valt den voorzitter bij en kan zich mei het gesprokene door den heer A. H. v. Noort allerminst vereenigen. De heer A. H. van Nooi t vraagt waarop het minimumloon is vastgesteld. Wethouder Oostdam zegt, dat deze aan gelegenheid jn de vergadering van B. en W. is besproken en daar is het minimum loon bepaald op 24 per week. De lieer A. H. v. Noort vindt dit te wei nig. Hij zou het standaard loon opgenomen willen zien. Do Voorz. merkt op, dat dit het mini mumloon is dat moet worden uitgekeerd aan lien, die voor werkverschaffing wor den in dienst genomen. Daarmede worden do belangen der werkloozen op behoorlijke wijze betracht. Misschien is liet een weinig minder dan het contractueel loon, maar het is toch niet noodig dat iemand die des winters vanwege de werkloosheid wordt geholpen evenveel verdient dan een vaste arbeider. Men moet niet altijd het onderste uit de kan willen hebben doch de redelijk heid en billijkheid betrachten. De beer van Dijk vindt het minimum loon dat door B. en W. is vastgesteld nog te hoog. De losse abeiders zijn lang niet altijd de beste en ook de minder goede moet 24 per week worden gegeven. Als het belang van den aannemer medebrengt om meer te geven aan de beste arbeiders zal bij bet best doen. De heer E. Oostdam Jacz. meent enkele klachten in het midden te moeten brengen omtrent de los- en loodplaats nabij den Groenen Weg. Veel materiaal voor de we gen ligt daar zeer in den weg, het puin kloppen is hinderlijk voor de in de onmid dellijke nabijheid liggende perceelen, ter wijl het hoog iuodig is, dat de losplaats beschoeid wordt. De Voorzitter zegt toe deze aangelegen heid nader met den gemeente-opzichter te zullen bespreken. VOORSCHOTEN. Geboren: Johanna en Herman, dochter en zoon van A. de Gier en G. Roest Jacob, zoon van L. Stam en M. H. Jager Jacoba, d. van L. J. Los en de Graaf. Overleden: S. J Brauckmanvan Ingen, 69 j. M. C. Zonneveld, 37 j. WARMOND. Het zilveren huwe.ijks eest van den bur gemeester. Men meldt ons nog nader omtrent het diner in de Zon gegeven, bij gelegenheid der feestelijkheden op Maan dag: Do tafel, waaraan een dertigtal genoo- digden aanzaten, werd door den ceremo niemeester, den heer Schölvinck Jr., met een kort woord geopend, waarna achter eenvolgens de heeren C. M. van Stijn en ALb. Oudshoorn, namens de Oranje-Com missie het woord voerden en respectieve lijk een dronk op den Burgemeester en op Mevrouw Schölvinck uitbrachten. De Burgemeester sprak mede namens zijn eektgenoole als volgt: Zeer verheugen wij ons U aïlen bier te genwoordig te zien. Heeren Wethouders, Raadsleden en oud-Raadsleden hartelijk welkom en een woord van harte!ijken dank aan U, leden van de Oranje-Gommis- s'e, die. namens de burgerij dezen feestdag gearrangeerd heeft, de wijze waarop is Jxxven alle lof verheven. Wat in ons hart omging bij onzen ontvangst en tijdens de onvergetelijke tocht door bet feestvierende met vlaggen getooide dorp, weten wij bruid samen. Nooit hadden wij kunnen denkon toen wij voor vijf en twintig jaar in het huwelijksbootje stapten, dat onze zilveren hruToft nog eens zoo gevierd zou wordeu. Wij zijn vol van de betuigingen van aanhankelijkheid ons door de Burgerij betoond. Heeren Wethouders, Raadsleden en oud- Raadsleden een woord van hartelijken dank voor de aangename wijze waarop wij steeds hebben sarden gewerkt. Ik drink op den bloei van. onze Ge- Gemeente. De heer Kolfschoten, Burgemeester van Edam, namens de familie sprekende zeide: Bruid en Bruigom. Mijne Heeren. Met mijne felicitatie aan het Bruidspaar kan ik kort zijn. In den familiekring heb ben wij hen reeds gefêteerd en zij hebben daar gekregen wat hun toekomt. Als gast uit den vreemde wil ik echter getuigen dat de spontane feestdag van heden, een dag is, welke zeker met galden letteren in de geschiedenis van Warmond mag worden genoemd. Ik herinner mij het Koninklijk woord: een klein land kan groot zijn door eendracht. Van het kleine Warmond kan mon zeggen dat het groot is door zijn een dracht. Ik heb meer dergelijke feesten meegemaakt, maar ik heb perplex gestaan wat op dezen dag door eensgezind samen werken is bereikt. Een woord van hartelij ken dank voor den ontvangst, door het werk van de Oranje-Commissie zoo schit terend geslaagd. Als Burgemeester uit den vreemde stel ik een dronk in op dat groo- te Warmond en op de gezondheid van zijn sympathiek gemeentebestuur. De heer Molhuijzen sprak namens den Gemeenteraad. Zooals ik vernomen heb, heeft onze bruid gezegd, dat zij het heel prettig vindt als de speeches kort zijn. In intiemen kring is Uw heugelijk feest herdacht en ik behoef dus in Uw kwaliteit als Bruid en Bruidegom niet in herhalingen te treden, met die wenschen welke daarbij behooren. Gedeeltelijk vormt privaat leven en pu bliek leven een lijn. Speciaal Burgemeester gaat U de gemeente ter harte in aangel'e- genheden van haar bestuur. Dit bestuur hangt dikwijls geheel samen met bet pri vaat leven, dat U als mensch betracht. Me vrouw Schölvinck is U daarbij een sleun en zoo wordt Uw publiek leven en Uw le ven als mensch zoo mooi vereenigd en is dan ook daaraan de aangename en harte lijke ontvangst te danken, die U in Uwe positie toekomt en waaruit blijkt dat men U apprecieert. Niet alleen voor U zelf moeien wij in Uw privaat leven verder zien maar ook ten nutte van Warmond kunnen wij wijzen op Uwe zoons, het jonge geslacht met hunne jonge ideeën, die houden U jong. Wij ho pen dat U beiden voor Warmond steeds Gemeentefiijke Rankend; GEMEENTELIJKE VISCHVERK| Aan den Gemeentelijken Vischni Visclnnarkt 18, Telef. 1225, Is povj DAG verkrijgbaar: SCHELVISCH a f0.37, SCHOL a f0.18—f02ol SCHAR a f0.18—f0.20, GEü. Ki' JAUW a f 0.30 per pond. iJBOKKl! f 0.08 en HARING a f 0.05 per stuk N. C. DE GIJSELAAR, B®, Leiden, 25 Febr. 1925. Katholieke Jtgend LEIOEN. Woensdag. Jongensbond (onderaf^ Leidsch Kruisverbond) Pj, tius-patronaat, Afd. A 7 g Donderdag. Repetitie Zangkoor j Vrouwenbond, St. Antonio tronaat te 1% uur. ZOETERWOUDE. Donderdag. Het Wit Gele Kruis, naatsgebouw, te 7.30 uur. ALGEMEENE AGENDA LEIDEN. Woensdag. Uitvoering „Sursum Stadsgehoorzaal, te 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagffiem apotheken wordt van Maandag tot en met Zondag 1 Maart asw men door de apotheek van den heg Boekwijt, Vischmarkt 8. Tel 552. jong moge blijven en dat Gij Uw en Uw zoons tot flinke menschen zul opgroeien. De heer Langelaar sprak nama Burgerij. Men verzoekt mij de tolk te zijj Warmonds Burgerij en U de gevoel® sympathie en verknochtheid te ven die zij U be den toedraagt. Het feit dat ingezetenen, ter gelegenheid n 25-jarige echtvereen'ging, eenpaiif ben mede gewerkl om dezen dag fe algemeenen feestdag te maken, zeg doende, dat zij in U, Mijnheer Schffi inderdaad bun Burgervader z:en en door in Uw familie-aangelegenheè harte belangstellen en mede'even. Ui treden, zoowel in gemeente- als gingszaken was steeds humaan de van aïgeheele neutraliteit, waarda danks onvermijdelijke geschillen, i hoorigheid behouden bleef. A'len a'j ook eensgezind in den wensch: „di U spare, voor Uw gezin, voor "Wu en haar Burgerij, tot in lengte van di Door verschillende andere spreken nog het woord gevoprd WOJBRjJl: Verkeer Te Ofwegen is een dries in den weg, welke voor onbekende feurs lastig' was, doordat aldaar een schuwingsbord ontbrak, men r< uit en kwam plotseling op een las waar de auto spoedig weezakte, wens, de weg van Hoogmade naar gen eischt voor vreemdelingen opk beid, daar op dat kleine traject vijf po bochten in den weg liggen. Tb van gemeentewege daar een plaatst. Te waier. Een dissel wagen, b nen met twee paarden, passeerde Heeren weg alhier. De paarden sclu van een voorbijrijdende dorschmacti sprongen met den wagen in een tocht. De bestuurder B. wist zich redden. WASSENAAR. R. K. Psychiatrische en Neurolfl kliniek. Gistermorgen werd dooi HoogEerw. heer H. A. Th. van Dai ken van 's-Gravenhage, de eerste ste legd van de R. K. Psychiatrische rologischc Kliniek te Wassenaar. De ligheid geschiedde in t.egenwoorf van do regenten de heeren J. A. B Voort, ir. P. Bongaerts en ir. A. ïït den geneesheer dr. Hoelen, den Simons en den aannemer Nollen ne dames. Door den Hoogeerw. deken werf assistentie van den Zeereerw. Meysing pastoor te Wassenaar en rectör der stichting een plechtige opgedragen. Wanneer hel eerste gedeelte van bouw gereed is zullen een 60-tal pol kunnen worden verpleegd. Het gek; vermoedelijk in November in gebmü den genomen. ZEGWAARD. Gemeenteraad. Subsidie R.-K. Bewaa Subsidie Landslw Werkverschaffing. De Raad dezer gemeente is dezfl in vergadering bijeen gekomen. Aft waren aanwezig. Na gebruikelijke werden de notulen voorgelezen en anderd vastgesteld- In 1922 is aan den Keuringsdi® te veel betaald, welk bedrag in kort zal worden. Aanvraag om subsidie doe Middernachtzending; deze ver» stelt zich ten doel het berê der openbare zedelijkheid. OmdaV een tekort werkt van 12.000 en dj die die het Rijk geeft, door den s!$ nancieelen toestand, wordt verE vraagt de vereeniging steun van meenten. B. en W. stellen voor de aanvfl kennisgeving aan te nemen, daar nen, dat het steunen van deze vtf gen meer aan de particulieren b*' den overgelaten. Aldus wordt Vervolgens wordt voorgelezen e* van een geheelonthoudersbond aantal vergunningen voor den ver sterken drank te beperken. De zegt, dat in Zegwaard 9

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2