KWAKKELEN. "ValkenburgR.K.M.S.V. H. Deloo. Chèvremont—Sittard J. Leunissen. PalemigCaesar G. Knipschild. Overgangsklasse E. R.K.A.V.De Meer G. Starren. Tweede klasse H. ExcelsiorLeiden B. H. Ravier. Gr. KI—Gr. W;Jiem II 2 P. Paardekooper. DIOC. HAARL BOND. Overzicht. De competitieleider is toch wel een won derbaar man. Meermalen krijgt hij harde noten te kraken over al of niet verkeerde dingen die hij doet, maar de leiders in 1B, t.w. de Geel Zwarten uit Haarlem, S. J. C. uit Noordwijk en Concordia uit Hillegom, zullen bem nu toch wel dankbaar zijn, dat hij voor hen geen wedstrijd heeft vastge steld waardoor zij een weekje gelegenheid hebben om uit te rusten of zoo zij zulks willen zich nog wat te oefenen voor den laatsten wedstrijd, die de beslissing zal brengen, hoe de drie eerste plaatsen bezet zullen worden. Morgen is het dus een strijd tusschen 'de lagere goden en daarvan is dit tusschen H. B. S. II en R.K.V.Z. I wel de voor naamste omdat door dien uitslag waar schijnlijk bekend wordt wie hekkesluiter zal zijn in deze afdeeling. H. B. C. heeft den laatsten tijd wat punten weten te ver zamelen en zal alles in het werk stellen om ook morgen de twee punten op de Zwa luwen te bemachtigen. Ondanks het gelijke spel tegen de waarschijnlijke kamoioenen geven we den Zwaluwen morgen al heel weinig kans en indien de club uit Heem stede er werkelijk in slaagt te winnen dan zan R.K.V.Z. niet meer van de laatste plaats af en zal het degradatiewedstrijden moeten spelen. Lisse heeft zich door het niet uitkomen tegen Santpoort onnoodig twee verliespun- ten bezorgd en zal er morgen alles opzet ten om den geringen voorsprong op Sant poort te vergrooten. Als Lisse volledig uit komt, maar ook dan alleen, geven wij haar wel e" kans. Ie r* "órwljk komt W. F. C. te gast en lie; -writ de wisselvalligheid van beide ploegen Thuis bleef W. F. C. de mindere van Beverwijk, nu echter kan het wel eens een ongunstig resultaat voor de thuisclub worden. De leiders van de derde klasse E komen morgen naar Hoeve Veldheim. Wat zal dit voor de Leidenaars opleveren? Door bet gelijke spel vorigen Zondag tegen E. M. S. bleven zij boven E. M. S., maar als er niet hard gewerkt wordt dan zal die voor- jprong gauw teniet gedaan zijn. Nu weten we wel, dat het morgen een zware wed- Jtrijd zal worden tegen de Hillegomsche reserves, maar we gelooven, dat de Leide naars een groote dosis doorzettingsvermo gen noodig hebben, want tot het doel ge raken ze maar sporadisch. Zulks bewij zen de doelpunten wel. Immers slechts vijf doelpunten in negen wedstrijden ge tuigt tvel van een slechte voorhoede. De verdediging is véei'sterker, maar hot gemis van een. schutter wordt leelijk gevoeld. Kom, voorhoede, aan het werk, doelpunten moeten we zien, anders is de bezetting van de laatste plaats onvoorwaardelijk het ge volg. Voorbout krijgt ook al geen gemakke lijke wedstrijd, waar de reserves van Lisse op bezoek komen. Er zal hard gewerkt moeten worden om ten minste één puntje thuis te houden. Teijlingen krijgt O. V. V. op bezoek en zal er alles wel opzetten om thans de twee puntjes binnen te halen, wat den Sassen- heimers wel zal gelukken, wijl O. V. V. naar wij meenen te weten, niet geheel vol ledig zal uitkomen. Leiden IV heeft j.l. Zondag een goede les gehad van S. N. A., dat door een gelijk, spel te bewerken heeft getoond, dat men de tegenpartij niet te licht mag opvatten. Dit indachtig zullen de Leidenaars tegon S. J. C. ni wal meer op hun hoede zijn en de puntjes thuis houden. De club uit Leidschendam moet morgen naar Westlandia. We hebben j.l. Maandag een en ander gezegd over de voorhoede van deze ploeg en er op gewezen, dat er zoo weinig samenspel in zit. De middenlinie is daar natuurlijk ook wel debet aan en zij •ooral kan de voorwaartschen dwingen op hun plaats te blijven door het spel dusda nig open te houden, dat de vleugelspelers wol genoodzaakt zijn langs de lijn te blij-- FEUILLETON. Het Japansche Kastje. 14) Lisa verborg het noodlottige ivoren kastje in haar waschtafeltje, opdat de aanblik daarvan den echtgenoot niet ateeds opnieuw zou opwinden. Deze weid door de vreeselijke pijn, welke zijn rech terhand hem veroorzaakte, uit zijn som bere overpeinzingen gerukt. Hij moest Kich zeiven geweld aandoen, om naar een dokter te gaan, die hem de ontwrichte band weder zette en hem een verband aanlegde. Feldau begaf zich onmiddellijk na zijn terugkeer naar bod om gemakke lijker ijsomslagen te kunnen maken. Do geheeJe familie bracht een treurigen dag door. De vraag werd opnieuw besproken, waar of toch het verloren lot gebleven mocht zijn. Heeft iemand het geheime vak ontdekt en het lot tof zich genomen? En »oo ja, waarom wisselde hij het dan niet in? Een omstandigheid, waarover in de dagbladen veel gesproken werd. Ook den volgenden dag verscheen Fel dau niet aan de ontbijttafel. Tengevolge van de hevige pijn in het handgewricht «n de opwinding, had hij den ganschen nacht geen oog gesloten en gevoelde hij lich zeer zwak. Isabella bracht hem de thee en liet toen op zijn verzoek de naar de huiskamer voerende deur half open staan. Plotseling werden de aan de ont bijttafel verzamelden door een luiden kreet van Feldau verschrikt. Allen snel den naar de slaapkamer. ven. De achterhoede is goed en zal voor menigen aanval een struikelblok vormen. Als met deze wenken eenigszins rekening ge houden wordt dan zal er ongetwijfeld in de komende wedstrijden beter resultaat be reikt worden en zal men morgen revanche kunnen nemen op Westlandia voor de in Naaldwijk geleden 2nederlaag. De reserves ontvangèn in Leidschendam Edoh III, dat tot heden niet veel presteer de maar desniettemin den eersten wed strijd won met 81. Wij vertrouwen, dat er nu toch wel een puntje aan den Dam blijft. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Eerste klasse B. H.B.G. n—R.K.V.Z. I D. Haverkorn. Beverwijk IIW.F.G. I J. Stoete. Santpoort ILisse I L. Pirovano. Derde klasse E. Leiden IIIConcordia II C. Bassant. Voorhout ILisse II H. v. Klinck. Teijlingen IO.V.V. I G. v. d. Klugt. Vierde klasse G. Westlandia I—A.V.V. I W. Onrust. Leiden IV—a/ft III 12*30 uJ'h. Caspcrs Vierde klasse G. A.V.V. II—Edoh III P. Brugman. Junioren-Competitie. District Leiden. 1 uur: E.M.S. I—S.J.G. District Den Haag. 12.30 uur: S.D.C. IIIBlauw Zwart II. 12.80 uur: L. en Sn. VA.V.V. III. NEDERLANDSCHE VOETBALBOND Overzicht De beslissende dag.... zulks is voor hot I^eidsche eorste-klasse voetbal de dag van morgen Althans voor een zeer groot gedeelte. A. S. G. speelt haar laatsten competitie wedstrijd tegen de Overmaaschen, die mo menteel ook de leiders zijn in deze afdee ling voor wie morgen wellicht het kam pioenschap op het spel staat. A. S. C.— Feijenoord 1 Wat zal het re sultaat zijn? Dat de op 5 October we gens de voorafgegane feesten afgelaste wedstrijd tot den laatsten competitiedag van Rood-Zwart verschoven werd, zou zulks een bijzondere bel eekenis hebben? Zou het mogelijk zijn, dat A. S. G. met één punt van Blauw Wit en twee van Sparta, ook twee punten van Feyenoord in de wacht sleept en daarmede zichzelf redt en Feyenoord het kampioenschap ontneemt? We kunnen het voorshands nog niet gelooven, maar onmogelijk is het "geenszins. Herinneren we er in dit ver band slechts aan, hoe Quick, dat toch bij zonder weinig presteert, enkele weken ge leden tot een kwartier voor het einde de score blank wist te houden. Kan dat ook A. S. C. niet? En dan tot het einde? We willen het hopen, zelfs meer dan dat, maar voorspellen durven we niet, want ook Feyenoord zal 'spelen, dat het gewel dig is. Een groote factor ten nadeele van A S. C. lijkt ons het feit, dat Janssen op den rechtervleugel in den back Van Dijke een moeilijk te verschalken tegen stander zal vinden. Moge Fortuna met A. S. C. zijn tot behoud van het eerste klassevoetbal in Leiden en Rood Zwart door een geweldig enthousiasme de over winning uit het vuur slepen, dan zal het zijn aanhang, zoo menigmaal in deze competitie teleurgesteld, grootendeels ver goeden, wat er aan gunstige resultaten ge mist werd. Van groot belang voor A. S. C. is ook de wedstrijd Z. F. C H. F. C. Voor de Leidenaars is het te hopen, dal de Zaan- kanters nog eens flink uit den hoek ko men en de good old kloppen. Dan zul len de Haarlemmers tegen Quick des te beter moeten spelen tegen Quick, dat daardoor op do laatste plaats blijft of, zoo A. S. C. verliest van Feyenoord, met de Leidenaars een beslissingswedstrijd moet spelen. De derde wedstrijd in deze afdeeling is die tusschen 't Gooi en Sparta. De be woners van Spangen loeren nog steeds op de eereplaats en met deze gedachte voor den geest zullen zij, al is 't Gooi dan ook een lang niet te onderschatten tegen partij, weten te winnen. De patiënt lag met gesloten oogen, bleek als de dood, in zijn kussen. De cou rant was op don grond gevallen. Dat is vreeselijk. Dat is vreeselijk, steunde hij. Wat is vreeselijk? vroeg Lisa. Zij is doodvermoord, luidde het heesohe antwoord. Wie? vroegen do drie dames als uit één mond. Madame Silherkoff. Zoo jong, zoo schoon en zoo verschrikkelijk moeten eterven. Heer in den hemel, riep Lisa en haar zachte blauwe oogen vulden zich met tranen. Je hebt haar gisteren nog ge zien en gesproken is 't niet? En gisternamiddag werd zij ver moord. Dat is werkelijk vreeselijk, erkende Isabella huiverend. Ik heb alleen de eerste regels van het bericht gelezen, zij hebben mij zoo ge schokt, dat ik niet verder kon lezen. Toe, doe mij pleizier en laat een van jullie het tot het einde lezen. Feldau zeide wel: „Een van jullie, doch hij blikte daarbij op Nelly, wie steeds alle onaangename en smartelijke opdrachten ten deel vielen. Zij raapte dan ook het blad op en las met een licht bewogen stem: Mevrouw Siberkoff, de buitengewoon schoone, jonge bewoonster van het huis Boulevard Lannes no. 67, werd gastermid dag op een raadselachtige ijze vermoord. Volgens de verklaringen der beide dienst boden moet zij van plan zijn geweest met haren vierjarigen zoon do namiddagvoor stelling in het hippodrome bij te wonen. DE KATHOLIEKEN EN D£ OLYMPISCHE SPELEN IN 1928. I Is het gewensclit. na te gaan. welk standpunt door de katholieken moet wor den ingenomen jegens de Olympische Spelen, welke in 1928 in ons land zullen worden gehouden? Reeds blijkt, dat wij deze vraag beves tigend beantwoorden, door het feit, dat wij ons aan het schrijven van dit artikel hebben gezet. Ons voornemen,- om dit te doen, ter wille van verschillende heer- schende meeningen over de sportkwest.ie in het algemeen, wordt verhaast tot uit voering gebracht, nu door de aankondi ging van het Olympisch Regeerings-mil- lioen" buitengewoon© actualiteit aan de vraagstukken der toekomstige Olympiade verleend wordt. Voor do katholieken in het algemeen ons dunkt, meer universeel kan het wel niet! zit aan deze zaak de nuchtere al ge mcene kant, die tegelijk de diep-princi- piëele is. En wel deze: bestaan er bezwa ren die de Olympische Spelen voor ons uit katholieken plicht redelijk afwijsbaar doen zijn? Wellicht zal het verwondering haren, dat wij deze vraag met „neen" beantwoorden, naar wij ons, op grond van sterk-princi- piëele verdediging der katholieke afschei ding in de sport, meermalen de openlijke beschuldiging van „sectarisch fanatisme" aan te hangen, moesten laten welgevallen (en in zekeren zin, dit zij tevens getuigd, als een compliment „incasseerden"!) Thans staat de zaak, naar ons dunkt, zoo: de katholiek steunt een goede ge zonde, door bekwame leiding in juiste banen van gematigheid gehouden sportbe oefening, terwille van lichaamsoefening en ontspanning. Hij ziet bovendien in de sport van tegenwoordig een maatschappe lijk verschijnsel, dat evenwel ernstige be zwaren met zich brengt. Daarom zal de katholiek niet zonder reserve tegenover de tegenwoordige sportbeweging mogen staan. Hij mag niet bevorderen de sport en hooge sportprestaties, met voorbijzien van de gevaren, aan sportverkeer, sportleven en sportvertoon verbonden. Daarom moet hij, waar dit mogelijk is en redelijk van hem kan worden gevorderd, die gevaren helpen vermijden en bestrijden (o a. door het stichten, en steunen van eigen room- sche organisaties, welke voor een ernstige bestrijding waarborg bieden en in elk ge val de bestaande gevaren zooveel moge lijk bemerken De Olympisch* 1 portweds>lijden en wat daarmede samenhangt, zijn au do om de vier jaren terugkeerende resultaten van sportoefening en training, van een zich steeds .toespitsend kracEts- en behendig- heidsvertoon, een krachtigleverid verlan gen om in de sportbeoefening en licha melijk kunnen steeds hooger en beter te reiken, over do geheele wereld. Zonder nu accoord te gaan met de wijze, waarop deze resultaten vaak worden be- reökt zonder sanctie tö geven aan de om standigheden waaronder dat dikwijls ge schiedt met verwaarloozing van hoogere goederen en verlies van voorname idealen, mag d© katholiek de vierjaarlijksclie de monstratie van (deze resultaten steunen. Van hem behoeft niet te worden gevor derd, dat hij daarom deze demonstratie negeert, door de uitvoering der Spelen niet bij te wonen, enz. Zonder zich aan te In de Afdeeling II valt morgen zeer waarschijnlijk de beslissing over het kam pioenschap. Immers, wint H. B. S. van U. V. V., wat wij toch wel mogen veron derstellen, dan is het pleit beslecht. De Stormvogels zullen hun geringe kans op de eerste plaats nog willen behouden en daartoe wel van Excelsior weten te winnen, al. zal het dan geen 5O zege worden als in IJmuiden. Ajax zal na haar jongste nederlaag te gen de jongste Rotterdammers wel weer wakker geschud zijn en de puntjes thuis houden en H. V. V., dat zijn laatsten wedstrijd speelt, zal het seizoen wel goed willen besluiten door een overwinning op R. G. H Of de Racingclub zulks gewillig zaJ toelaten? Voor de derde klasse A zijn gelukkig in den loop van de week nog drie wed strijden ingelascht en ook hier valt mor gen wel de beslissing over liet kamuioen- Na het dejeuner klaagde zij echter over eene ondragelijke hoofdpijn en verklaarde zij niet te kunnen uitgaan. Terwille van den kleine en om de betaalde plaatsen niet open te laten staan, zond zij er den knaap met de beide meiden heen. De keu kenmeid had aangeboden om thuis te blij ven,doch daarvan wilde madameSilberkolf niets hooren, daar zij aan de nog zeer jonge bonne, die eerst sedert korten tijd in haar dienst was, den kleine niet wilde toevertrouwen. Madame had de heengaanden tot aan de deur begeleid en deze zorgvuldig achter haar gesloten. Toen de meisjes echter 's avonds na de voorstelling thuis kwamen, vonden zij tot hare verbazing deze wijd open staan, evenzoo de voorkamer en de salondeur. Zij traden laatstgenoemde bezorgd binnen en vonden hare meesteres op den grond liggen, naast en op haar allerlei voor werpen van de omvergeworpen étagère. Aanvankelijk dachten de meisjes dat hare meesteres in onmacht gevallen was en dat zij zich in haar val aan de étagère vastklampend, deze medegetrokken had. Toen zij echter beproefden, om madame op te heffen, bemerkten zij tot hare ont- stedtenis, dat zij reeds koud en verstijfd was; de keukenmeid spoedde zich ter stond naar de politie, terwijl de bonne en het kind die bang waren, om alleen met de doode te blijven, hare terugkomst in den tuin afwachtten. Het duurde niet lang of de commissaris versdheen met zijnen secretaris, om pro ces-verbaal op te maken. Zijn onderzoek leidde aanvankelijk tot niets, d i'. een moord met of zonder dief- dienen als aanhanger der verwerpelijke theorie ,.d© sport om de sport", kan de katholiek in sport-op-zicli-zelf veel goeds en nuttigs en bruikbaar voor het algemeen belang aanwezig achtend voor fraaie prestaties als deze Olympische Spe len te zien geven, waardeering en belang stelling koesteren, ook tot eigen nut en leering ook tot eigen genoegen en ont spanning Hij mag in fameuze athleten als Nurmi, Padcck, Ra.y en Ritola-, om enkele maar heel willekeurig te noemen, buitengewone prestaties van physiek ver mogen bewonderen. Evenzeer in geweldi ge zwemmers als Kahanamoku en Arne Borg, in mees ter voet bailers als de Uru- guayanen en Tsjecho Slowaken. kampioen schermers als Franschen en Italianen. Als hij maar bij dat alles bedenkt dat- de hoogste prestatie, die op het Olym pisch sportveld wordt bereikt-, niet hoo- ger mag worden aangeslagen, dan gedoogd wordt door de plaats, die deze soort in de rij der maatschappelijke verschijnselen moet innemen Als hij bij dit alles zich maar voortdurend blijft inscherpen. dat hoe nuttig en noodig physieke ontwikke ling en lichamelijke oefening voor het mensqjidoni is. tal van andere zaken ge wichtiger en belangrijker, meer onmis baar. méér en éér noodig zijn! Hij Drag zich niet uit het evenwicht laten slaan door hoeveel Olympische heldenfeiten dan ook Meer waarde dan aan welk schitte rend record ook moet hij hechten aan het parijsche Olympisch feit van den En- gelachen doininée-hardlooper Liddell, die zijn recordkans op de 100 M. liet gaan, omdat de beslissing op een Zondag ge- loopen werd. Dit offer gaf de juiste plaats der sport aa-nl Maar bovendien moet de katholiek ook onderscheiden, als de Spelen teneinde zijn. Hij moet uiterst voorzichtig wezen, dat het- einde Jer Olympische Spelen hem niet nader, althans niet nader dan verantwoord is. brengt tot de beweging, zooals die in den huidigen vorm ook tot- de olympische demonstraties medewerkt. Want deze be weging kortweg als de neutrale sport beweging aangeduid huldigt maar al te vaak sportopvattingen, .die voor den katholiek absoluut verwerpelijk zijn; deze beweging heeft- maar al te vaak hoewel dikwijls ondanks zichzelf, maar toch Bteeds 'door haar zgn „neutraliteit" een complex van gevaren voor den katho liek, dat veel meer katholieken dan thans het geval is, daarvan afzijdig houden moet In geen geval mag de belangstel ling van den katholiek voor de verkeerde sportmethoden en overdreven sportbe oefening, welke maar al te veel aan de overzijde gevonden worden, dor de inte resse voor de Olympische Spelen van 1928 toenemen. Injdien deze Spelen den katholiek be langstelling leer en voor de gezonde licha melijke oefening en ontspanning, welke onder goede, verstandige leiding in de sport kunnen worden gevonden, dan moge. bedacht worden, welk heilzaam en nuttig werk verricht wordt door de sportbewe ging-, op katholieken grondslag georgani seerd! Zij vraagt voor de uitvoering ba rer Spelen geen subsidie van het Rijk; zij bedelt slechts om den aalmoes van waar- deering en belangstelling van haar eigen huisgenooten H. N. SMITS. Haarlem. schap. Immers, ai mogen we aannemen, dat de Leideche Blauw "Witten, die nog een kans op do laatste plaats hebben, zich danig zullen weren, toch gelooven we, dat Alphen minstens één punt wel zal mee nemen en dan zijn de Rijnbewoners weer kampioen. L. F. G. speelt morgen den destijds tegen Siod wegens een on'geval gestaaklen wedstrijd, over en kan ook nu wel weer winnen. Do groen witten moeten naar Bodegra ven, waar hun een warme ontvangst wacht. En waar zij zonder van Deventer zullen spelen, dienen zij ter dege aan te pakken, willen zij de beide punten mee naar Leiden nemen. De reserves der groenwit ten ontvangen de dito's van Concordia uit Delft. Do Sleutelstadbeiwoners hebben nog wat goed te "maken voor de nederlaag in Delft en dus rekenen we op een overwinning stal had kunnen doen vermoeden. Geen droppeltje bloed was er vergoten. Aan bet kostbare collier, dat de overledene droeg, ontbrak niets. Op de salontafel lag een sierlijke geldtasch met ongeveer 2000 francs aan goud en bankpapier. Alle laden en kasten waren onbeschadigd. Doch plot seling- bemerkte de keukenmeid, die het salon doorzocht, dat een kostbaar ivoren kastje, hetwelk madame Silherkoff eerst voor eenige dagen mede naar huis ge bracht had, van de étagère ontbrak. H!er stokte Nelly, hare koel was als toe gesnoerd. Heer in den hemel, riep Feldau, ter wijl hij de sidderende groep vertwijfeld aanstaarde. Meii zal mij van de misdaad beschuldigen. 0, Lisa. dat kan niet waar zijn. Het is slechts een droom. Zeg, dat het maar een droom is, anders word ik nog krankzinnig. Maar Gundaccar, wees toch kalm. Hoe kun je ook slechts denken, dat men je van de misdaad zou beschuldigen? Kwel jezelven en ons niet met dergelijke gedachten, trachtte Lisa, die zich niet meer staande vermocht te houden, hem gerust te stellen. Lees verder, Nelly, ik ben op het erg ste voorbereid. Wellicht dat de politie mij Teeds op het spoor is, zeide hij wanhopig in het rond kijkende. Met alle geweld zich zelve beheerschen- de, las het meisje verder: Uit een tweede nauwkeurige lijk schouwing bleek, dat de schoone vro-uw geworgd was geworden. Op haar blanken hals bevonden zich verschillende bloedige vlekken. De dienstmeisjes verklaarden dat zij «eer teruggetrokken geleefd had Hel kwakkelende weer veroorzaakt kwak. kelende menschep. Het begint met een hoest of een verkoudheid en het eindigt met ziek worden. Als ge bij de eerste ver. schijnselen 's morgens en 's avonds Akker'i Abdijsiroop neemt, zult ge bereiken dat Uw hoest ophoudt, Uw verkoudheid ge, neest, Uw slijmvliezen gezuiverd worden ge diep en ruim kunt ademhalen en dat d» ademhaKngsstoornissen die met bronchitis borstbenauwdheid en catarrh gepaard gaan, verdwijnen. Akker's Abdijsiroop het geliefde populaire volksmiddel heeft in vele landen een rij van vrienden, die er. mede dwepen en ze wijd en zijd aanbevelen, Ook U zal men het wel eens aangeraden hebben en zoo ge nog niet naar dien goe« den raad geluisterd hebt, stapt dan onder, weg bij een apotheker of drogist binnen en breng voor Uw gezin Akker's Abdijsi roop mede, het huismiddel, dat ieder in dezen kwakkel-winter in huis behoort t« hebben. 13444 Ook Alphen II kan winnen, wijl in Den Haag tegen de V. U. G.-reservos reeds ge lijk gespeeld werd. Wedstrijdprcgramma voor a.s. Zondaj AFDEELING I Eerste klasse Leiden: A.S.G.Feyenoord. Hilversum: 't Gooi—Sparta. Zaandag: Z.F.C.—H.F.C. AFDEELING II Eerste klasse Amsterdam: Ajax—D.F.G. Rotterdam: Excelsior—Stormvogels. Utrecht: U.V.V.-H.R.S. Den Haag: H.V.V.-R. G. H. Derde klasse A Bodegraven: BodegravenLugdunum. Leiden: L.F.C.—S.I O.D. Leiden: U.V.S.—Alphen. Res. 2 e kl a 9 se A. Den Haag: B.M.T. II—U.V V. II. Den Haag: A.D.O. IIOlympia II. Res. 3e klasse A. Alphen: Alphen IIV.U G. II. Leiden: Lugdunum IIConcordia II Schiedam: H.D.V.S. III-H.B.S. Til. AFDEELING Hl. Eerste klasse. Enschedé: EnschedéU.D. Zwolle: Z.A.C.—Go Ahead. Hengelo: HengeloEnschedescho Boys. AFDEELING IV. Eerste klasse. Val kens waard: De Valk—Eindhoven. Breda: N.A.CAlliance Maastricht: M.V.V.—Willem II Breda: N.O.A.D.—Brcdania. AFDEELING V. Eerste klasse. Leeuwarden: LeeuwardenBe Q GroningenVeloeitasAlcides. Winschoten: W.V.V.—Achilles. Veendam: VeendamFriesland. KORFBAL. Wedsirijdprcgramma voor a.s. Zondaj W s t e 1 ij k e afd. Eerste klasse X Amsterdam: XausikaaReady, Eerste klasse Z. Leiden: Vitesse— 0 S.C.R. DordrechtDordrech t—Fluks. Dordrecht: DeétosVelox. Overgangsklasse N. Amsterdam: K.V.O.Hercules. Amsterdam: D.V.D.Z.K.V. Overgangsklasse Zuid. Delft: D.K.G.—Rozenburg. Dordrecht: T.O.V.Vitesse H. SCHERMEN. De competitie voor 1925. De competitie 1925 "van den Kon. Ne derl Amateur Scherm'bond omvat twin- lag ploegen. Het Uitvoerend Comité van de compfi een "deftigen, bleeken, eenigszins 1)& jaarden heer, met zwart haar en zwarten baard. Hij kwam zeer zelden, soms weken lang niet en bleef nooit lang. Wanneer madame met hem sprak, zei; de zij steeds „mon onclc". Ook eprak zij met hem nooit anders dan Russisch. I Meer kon de commissaris van politie niet te weten komen. Morgen zal de rechr ter van instructie de heide getuigen vefl hooren en wij zullen, naar wij hopen, itj slaat zijn, om onzen lezers nadere bijzoiij derheden aangaande dezen geheimzinuij gen moord mede te deelen. Voor 't oogenj blik nog slechts dit eene: de inmiddelï toegesnelde gerechtsarts deed ean gewich tige ontdekking, die waarschijnlijk op M spoor van den -lagen moordenaar zal voH ren; hij constateerde namelijk, dat de mwj daad wederom stokte Nelly. Verder, verder, riep Gundaccar -nMj geveinsde kalmte. Ik kan niet verder, ik kan niet, snik* (e het meisje, terwijl zij de courant den grond wierp en de kamer uitsnelde. Geef mij de courant, Walter, bevs de patiënt, ik wil het bericht zelf einde lezen. „Met de linkerhand volvoer is geworden", las Feldau met halfluid stem en zonk toen machteloos in de kui sens achterover. Wordt vervolgd/»

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 10