Aanbesteding „SINT BAI noemde viel van de hooge Gouwekade om laag, waardoor bij zoodanig op zijn schou der"terecht kwam, dat zijn sleutelbeen brak. De schuldige persoon ging er ijling3 van floor. De politie doet onderzoek. HAZERSWOUDE. Auto-ongeval. Een luxe-auto van den heer B. op wég naar Zoetermeer. week in bet "Westeinde mn den weg af en kwam in de laagte in een heining bij den beer IJ, Bol terecht Een ruit van de auto werd vernield, waardoor een inzittende dame nog al verwond werd. Aangezien het mid dernacht waa, werd de heer Jac. Bol ge wekt, wien het gelukte met 2 paarden de auto uit de laagte te trekken en op den weg te brengen. Ongeluk. De metselaar v B. aan den Rijndijk, die bij den landbouwer V. ©enige herstellingen, door den Btorm veroorzaakt, moest aanbrengen, en daarvoor op een dakgoot stond, had het ongeluk, doordat de goot brak, naar beneden te vallen, met het gevolg dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen Er werd hersenschud ding geconstateerd LEIDERDORP. Personalia. De heer P. M van der "Voort, kantoorhouder bij hot hulppostkan- toor alhier, voorheen hoofdbesteller te Leiden, hoopt op 1 Maart a.s. den dag te herdenken, waarop hij voor 25 jaren bij de oosterijen in dienst trad. Geboren: Alida Maria d. van P. veisser en J A M. Schellingerhout An- .hony Gerard z. van L. H Rietveld en A. vemperman. Gehuwd: K. P. Bosman en B W van ligt Overleden: Cornelis Borst 8 m. NOORDEN. Uitvoering. De R.-K, Tooneel vereeni ging ,,St. Cecilia" hoopt op Woensdag en Donderdag a.a. een uitvoering te geven. Personalia. Tot suppoost bij het Pro- testantsche Bestedelingenhuis te Arnhem is -benoemd onze plaatsgenoot de heer J- Krocké. ZOETERWOUDE. R.-K. Klesvereeniging. Morgen (Don derdagavond zal de iaarvorcadermg van de R.-K. Kiesvereeniging „Ons Roomsche Vaandel" worden gehouden in het café van den heer Dolle in de Weiponrf. O.m. vinden wij op de agenda vermeld: Stellen en hespreken van candidaten. Belangstel ling voor deze vergadering mag niet ont breken. Morgen. 19 Febr.. zal het 25 jaar "ele- defi zijn, dat de heer S. Th. Buijs, thans hoofdadministratief-ambtenaar ten kan tore van den heer gemeente-ontvanger, in gemp'^o'h'pnst trad. ALPHEN AAN DEN RIJN. Bijz. Vrijw. Landstorm. Wijl het Nutsgebouw niet alle Landstormers en ge- noodigden op 23 en 24 Febr kan bevatten wordt een derde herdenkingsavond in uit zicht gesteld. Daar geen enkel bewijs van toegang kkn worden verkocht zullen de ruim honderd niet-landsbormers, die een kaart hadden aangevraagd, in de gelegen heid worden gesteld den 3en avond bij te wonen. Deze derde avond is ongeveer half Maart en gratis toegankelijk voor alle Landstormers die op 23 en 24 Febr. geen plaats vinden „Kunst na Arbeid". Het Alphensch Mannenkoor „Kunst na Arbeid" gaf gis- .eravond in het Nutsgebouw een goed ge slaagde uitvoering met medewerking van /iet symphonie-orkest te Woerden. De ver schillende nummers van het programma werden zeer goed gezongen, vooral ver dient vermelding het nummer „In Neder land" van W. v. Thienen en „De Vos- per". De avond werd besloten met „Hol lands Glorie" van Rich. Hol, onder bege leiding van het orkest. Een en ander viel zeer in den smaak. Bij den aanvang van den avond sprak de directeur een openingswoord, waarin de aanwezigen werden opgewekt lid te worden van het koor. 't Was een welge slaagde avond. FAILLISSEMENT!^ Opgeheven: J. Blom, te Aarlanderveen. Buitenl. Berichten Waar een moord toe kan leiden. Naar aanleiding van een moord, die eenige dagen geleden door een chauffeur van een taxi op zijn passagier in Brook lyn is gepleegd, heeft de politie Zaterdag alle taxi-chauffours in New-York aange houden. Gedurende den dag deed do po litie 17.500 taxi's stoppen. Meer dan hon derd chauffeurs bleken niet bevoegd te zijn en geen vergunning te bezitten. Zij werden gearresteerd. Strijd om de Zuidpool. Sir Douglas Mawson, professor in de geologie en mineralogie aan de universi teit van Adelaide, in Australië, heeft een protest doen hooren tegen de annexatie door Frankrijk van Adélieland, een deel van het vasteland in het Zuidpoolgebied, en uiting gegeven aan zijn hoop, dat Frankrijk van zijn aanspraak op dit ge bied zal afzien. Sir Douglas meent dat Au stralië krachtens de uitgebreide exploraties die het in dit land heeft verricht, daarop recht kan doen gelden. Hij verklaart dat hij bij zijn expeditie van 1911 gedurende de twee jaren van haar verblijf haar hon derden mijlen van het vasteland van de Zuidpool in kaart heeft gebracht en aan zienlijk heeft bijgedragen tot de weten schappelijke kennis van het land. Sir Dou glas verklaart vorder dat Adélieland van groote economische beteekenis is en dat hij bij de regeering van Australië met klem heeft aangedrongen op het vasthou den aan de rechten van Australië. Adélieland werd in 1840 ontdekt door Dumont d'Urville, een Franschman, die het land den naam van zijn vrouw gaf. De bovengenoemde Australische expeditie van 1911 echter heeft het land geëxploreerd, Een onbewoonbaar verklaard eiland. Het eilandje Bardsey, dat op twee mijl afstand van de kust van Noord-Wales is gelegen, zal eerlang door zijn bewoners vrijwillig worden ontruimd, daar dezen tot de overtuiging zijn gekomen, dat het feite lijk onbewoonbaar is. De eilanders zijn herhaaldelijk wekenlang van de bewoonde wereld afgesneden. Bardsey was eens de laatste verblijf plaats van de barden, de dichfër-zamgers uit het oude Wales en er zouden 20.000 vromen begraven liggen. Het eiland heeft zijn eigen koning: de tegenwoordige ko ning, Love Pritchard, die in 1911 werd gekroond, is thans 83 jaar oud. Zijn voor ganger, Koning John II deed vrijwillig afstand van den troon en stierf in het werkhuis. Dertig jaar geleden had Bardsey een inwonertal van 100 'zielen, hetwelk thans tot 45 is gedaald. Deze 45 lieden hebben in een vergadering besloten he1 eiland te verlaten en zich elders te ves tigen. - Niettegenstaande er op Bardsey geen belastingen worden geheven VJe medeplichtigen van bankier Simon. Verleden jaar April verdween plotseling de Parijsche bankier Simon, een schuld van veertigduizend francs achterlatend Een maand later weid hij te Boekarest ge arresteerd, uitgeleverd en daarna ter be schikking gesteld van de Fransche justitie. Simon had bij zijn oplichterij echter de hulp gehad van een tweetal medeplichti gen Dezen hadden aanvankelijk aan de bedrogen aandeelhouders der bank ver klaard. niets van de oplichting te hebben afgeweten. Ook wendden zij voor, niet te weten, waarheen de directeur was gevlucht en zelfs hadden zij voorgesteld, onmiddel lijk mede te zullen helpen om zijn verblijf plaats uit te vinden Inderdaad togen zij op onderzoek uit, maar men zag hen nimmer temg. Geen wonder, dat dit de justitie verdacht voor kwam en dat zij ook tegen deze beide me deplichtigen een arrestatiebevel uitvaar digde. Dezer dagen nu is het gelukt, het- twee- 1 in Algiers te vatten. Zij hadden vele kostbare juweelen bij zich. Bovendien leef den zij daar onder valsche namen. Weer een massamoordenaar ontdekt. De „Frankf. Z verneemt uit Weenen, dat in Trebitsch door een toeval een mas samoordenaar ontdekt is In het voorjaar van 1919 verdwenen spoorloos de gebroe ders Policky. Men meende, dat zij naar Amerika waren geëmigreerd. Een zoon van een hunner sprak dezer dagen met den schoenmaker Dworacek over d» verdwene- nen. De schoenmaker, die dronkon was, flapte er uit, dat hij ieta afwist van een moord op beide broeders Hij is toen ge arresteerd en heeft bekend, dat hij beiden met behulp van een anderen schoenmaker in zijn woniug heeft vermoord en beroofd. Ook heeft hij bekend, in 1918 vijf joden en een jodin, die als Poolsche onderdanen in e«n vluchtelingenkamp waren gebracht, te hebben vermoord Bij een onder zoek zijn reeds de lijken van de beide broe ders gevonden. Debekentenis van Dwo racek heeft reeds geleid tot de arrestatie van 18 personen Aan den dood ontsnapt. Een bijzondere medewerker van heb „Hbld." schrijft: In de Slavonische provincie Esseg werd onlangs de beruchte roover Zarocga ter dood veroordeeld Deze man had twintig roofmoorden op zijn geweten; zijn verzoek oan genade werd door den koning verwor pen Volgens de Zuid-Slavische wetten moet een doodvonnis drie dagen, nadat het vonnis rechtskracht heeft gekregen, ten uitvoer worden gebracht. Alle Zuid-Sla vische bladen stuurden hun verslaggevers om de terechtetelling bij te wonen; deze wachtten en wachtten, maar van een te rechtstelling was geen sprake Een der verslaggevers hoorde door een indiscretie van een der rechters hoe de vork in den steel zat. De rechtbank te Esseg telegra feerde na afwijzing van het gratieverzoek den beul Mauser, die in Belgrado woont, naar Esseg te komen om Zaroega te recht te stellen Maar wie er kwam, niet Mauser, Eindelijk kwam er een telegram van Mau ser met de mede-deeling, dat hij niet eer der kon komen, voordat zijn laatste reke ning van een terechtstelling, twee maanden geleden gehouden, zou zijn voldaan en ook zijn kosten voor de terechtstelling van Zaroega hem van te voren zouden zijn be taald. Hij had geen lust om weer twee maanden op zijn geld te wachten De recht bank te Esseg wendde zich tot den minis ter van justitie in Belgrado; de zaak werd aldaar onderzocht, waarmee weer drie da gen voorbij gingen. Weer gingen er drie dagen voorbij met de beslissing der quaes- tie of Mauser het loon voor Zaroega'» te rechtstelling vooruit zou betaald worden. En nog ia er niets besloten. Het interessante aan deze quaestie is, dat de veroordeelde verklaart, dat men hem krachtens de Zuid-Slavische wet, niet meer kan ter dood brengen, want in de wet is bepaald, dat een ter dood veroordeelde binnen drie dagen terechtgesteld moet worden En zoo is het dus mogelijk dat een roofmoordenaar, die wel twintig moor den op zijn geweten heeft, niet ter dood gebraoht zal worden, omdat de Zuid-Sla vische regeering den beul niet betaald heeft 1 LANB- EN TUINBOUW Vooruitzichten van den handel in groenten en fruit. „De Zaaier" deelt mede, dat op een jaarvergadering der Beverwijksche exportveiling een der aanwezigen boven staand onderwerp besprak. De vooruitzichten voor aardbeien wer den zeer goed genoemd, daar de hoeveel heid pulp en jam nagenoeg geheel is op geruimd, zoowel in Duitschland als in Engeland. Bovendien is de opheffing van de regiespoorwegen ih het Roergebied van groot belang, daar er nu meer kans bestaat, dat de versche aardbeien veel vlugger op hun bestemming zullen aan komen. Een nadeel acfitte spr. nog de moeilijkheid met de wissels, daar de Ned-rlandsche banken nog huiverig zijn Duitsche wissels te disconteeren en het voor de exporteurs te moeilijk is drie maanden crediet te geven aan hun af nemers. Een tweede moeilijkheid is de quaestie der invoerrechten. Gaan de plannen door, dan worden deze van 10 op 20 mark ge bracht voor versche aardbeien en voor aardbeien in vaten van 0 op 10 mark. Spr. hoopte dat de Ned. Tuinbouwraad in deze nog iets zou kunnen bereiken. Ook de vraag naar frambozen en zwarte bessen zal dit jaar groot zijn, daar nu reedB 75 ct. per K.G. voor frambozen geboden wordt. Voor groenten-export zal evenals ver leden jaar, weinig vraag zijn naar erw ten, misschien met uitzondering der e.g. Engelsche groentjes. Maar voor boonen zal de vraag naar fijne tros-spercieboonen en dubbele of dikke spercieboonen zeen groot zijn. Deze gingen ook in 1924 vlug van de hand. Voor onze gewone Holland- scbe snijboon is in Duitschland geen af zet, wel voor een soort Rijnsche spekboo- nen. Verder is er veel vraag naar schor- seneeren. spruitkool en knolselderie, van welke artikelen in Beverwijk alleen spruitkool in belangrijke mate wordt ge teeld. Bestrijding van kaasmijten. Het is bekend, hoe de kaasindustrie over bijna de geheele wereld met de mijten te kampen heeft. Deze diertjes komen vooral voor in warme en niet al te zin delijke pakhuizen en tasten met name de oudere kazen aan. Het „Ned. "Weekbl. voor Zuivelberei ding en handel" geeft eenige middelen aan, waarmede men de mijten kan be strijden. Door het paraffineeren beschermt men de kaas tegen de mijten, mits het paraf- finelaagje ongeschonden blijft. Een handig middel voor de practijk is het wasschen van de kaas in sterke pekel, terwijl de planken tevens worden gerei nigd. Ook kan de kaas in heet water ge- wasschen worden, om ze daarna geregeld in te wrijven met rauwe lijnolie, s[( pekel en spiritus. Verder kan men de mijt doodeü dooi kaas te bepenseelen met een oplossing zwavelkoolstof in spiritus. Om de bewaarruimten van kaas deze lastige beestjes te ontdoen, noodig. al het houtwerk met een oplossing van zachte zeep en soda water af te boenen. Eenigen tijd (kj kan dat met zuiver water worden Tegelijkertijd kalkt men muren ren flink. Verder dient kaasschraapaei ander vuil geregeld te worden verwijf BURGERLIJKE STAK LEIDEN. Geboren: Maria, d. van A. v. d. en M. Cornet. Rosalia Wilha. Joh van J. H. A. Manders en J. Vermeulen Geer tra. Cornelia Joanna, d. van J. Mandors en J. Vermeulen. Abrahac van J. Laterveer en M. J. v. Weeren Cornelia Johanna, d. van J. H, W. S. Uiterdijk. Gerarda Francisct van F. de Haas en J. H. Bierman Christina, d. van D. v. Strater en H Vijlbrief. Gerardus Wilhelmus, z. W. G. Jonkman en H. M. Teegelaat Pieternella Margaretha, d. van P. Helden en G. Charité. Willebrordui seph, z. van B. A. J. Dijkmans en K Dersigni. Carl Johannes, z. van J, Booma en L. H. Uljee. Wilhelmuj hannes, z. van L. Mekel en L. Ruijte Jan, z. van G. Klomp en C. Betgen. - sabeth Wilhelmma, d. van J. van ft en J. M. Pet. Jacoba Johanna, d H. Boeff en J. C. Flanderhijn. 4 nius Wilhs. Barths., z. van C. J, Voort en M. Gordijn. Petrus Johai z. van A. de Goede en A. van Velzet Eliaa Abraham Thomas, z. van P. mont en L. A. Vogelenzang. Cornel van C. Ponsen en E. Keyser. Wilhelmina, d. van T. G. Schlagwei J. E. v. d. Zeeuw. Gatharina Johi d. van C. v. Leeuwen en H. Lacoufl Cornelia, z. van A. Berger en A. dei Abraham Gerardus, z. van B. H. Heuvel en A. C. Wybrands. Ondertrouwd: C. de Haan jm en E Rietkerk jd. 25 j A. L M. Go jm 31 j. en N. Dekker jd 21 j. L len wedr. 59 j. en M C. Hageuxan jd J. Nievaart jm 25 j, en J. de Riddi 26 j P Siera jm. 25 j. en J G B jd. 23 j. Gehuwd: J. A. v. Bergen en gouwèn j.m. en W. A. Friesema jd, den Holder j.m. en G. C. v. d. Wilk W. J. P. Beenakker j.m. en C. M. M. j d. N. v. d. Star j.m. en P. v. Sir land j.d. A. G. v. Leeuwen j,m. Onderwater j.d. G. N. de Ru j.m. Planje j.d. J. F. v. Loe j.m. Blansjaar j.d. W. v. d. Berg j. M. C. Fasel j.d. A. F. Roobol j. M. W. Pop j.d. Overleden: A. L. v. Kuye, z. ken. W. K. Lange, m. 52 j. C. dennen, m. 60 j. J. Fakkel wede. ver, 80 j. E. J. Losde Vries, j. G. ten Haaken, zn. 10 mnd. v. Oerle wede. Pieck wede. 62 j. Dompeling, 84 j. A. W. Noordwij j. J. v. d. VlietVerbij, vr. 54 j. v. d. Poll, m. 53 j. C. Reyneveld, j. G. v. d. Geest, m. 78 j. A. wed. 83 j. lil' K (JEM EKSTER en WET HOUDERS van Warmond zijn voornemens op 2 Maart a.s., des v.m. ten 12 uur, in het Raadhuis te Warmond AAN TE BESTEDEN A. Het verlengen van de Schoeiing aan de Gemeen telijke Losplaats met aanverwante werken. B. Het maken van Straat werk, het dempen van een gedeelte Sloot met bij komende werken. Bestek en teekening zijn yana/ heden verkrijgbaar ter Gemeente-Secretarie tegen be taling van 13. De aanwijzing geschiedt op Woensdag 25 Februari a.s., des v.m. 11 uur. 5883 GEVRAAGD zoo spoedig mogelijk of met 1 Mei een P 77 Unnrendienst bode 1617 jaar. bij C. J. van Haaster Nicola asbrug Voorschoten. 13283b Met Mei gevraagd: een flinke R.K. Boerendienst- bode en een R.K. Boerenknecht bij J. TH. WE9SEL1NGH, 5918 Hazerswoude, Groenendijk Gevraagd tegen 1 Maart, Bgens huwelijk der tegenwoor- ge, een flinke 5894b DAGDIENSTBODE Aanmelden Stationsweg 4. Gevraagd wegens teleurstelling met 1 Maart of later .5860b een flinke Dienstbode geen winkelwerk bij P. Th. VERHOEF Haarlemmerstr,18. Voor terstond gevraagd een nette R.K. Dienstbode niet beneden 18 jaar. A. C. ROODLAND Beijerskoop 109 Boskoop. 5867 Met Mei gevraagd een R. K. DIENSTBODE bij P. van der Geest, land bouwer, Oud-Ade. 13270b GEVRAAGD een net Dagmeisje niet bene den 16 jaar. Adres J. J. Rijs- bergen, Heerenstraat 2. 5904b GEVRAAGD tegen half Maatt een R. K. Boerenknecht en terstond of met Mei een R. K. Boeren- dienstbode bij J. Oostdara, Oosteinde, Warmond. 5884 Gevraagd een net LOOPMEISJE voor den middag. Adres Vischmarkt 4 (Dames hoe denzaak). 5912b Gevraagd een: R. K. HUISHOUDSTER in een nei arbeidersgezin bij wedn. met kinderen. Brieven fr. onder no. 5879 Adverten tie-Bureau v. Lierop van der Zon, Hillegom. ER BIEDT ZICH AAN een R. K. Huishoudster, 3 j. als zoodanig werkzaam, ook niet ongenegen als Dienstbo de in klein gezin. Brieven on der no. 13318 aan J. Wasse naar, Agent van dit blad te Lisse. Gevraagd tegen Mei een R.K. BOERENKNECHT niet boven de 18 jaar, goed kun nende melken. J. Th. v. d. BURG Hooftstr. 106, Alphen a/d. Rijn. 8875a A. J. VERKLEIJ, Leiderdorp, vraagt met 1 Mei een R. K. Knecht, leeftijd 16 17 jaar, vereischte: goed kunnende melken. 13285 Een net R. K. Persoon biedt zich aan, voor winkel-, kantoor- of magazijnwerk. Ook genegen klanten te be zoeken. Bekend in en buiten Leiden, v. g. g. v. Brieven on der no. 5910b bureau van dit blad. NET PERSOON biedt zich aan voor winkel ma gazijnbediende loopknecht enz. prima getuigschrift geen hoog loon. Brieven bureau van dit blad No. 5S71b. Gevraagd: Ie Hypotheek van f 20 00. op een groot pand; ruime overwaarde, liefst van parti culier. Brieven bureau van dit blad 5873b. GEVRAAGD Zit-slaapkamer of zit en slaap kamer met volledig, pension per 1 April a.?. Brieven met prijsopgaaf onder No. 5861b. 2-pers. Kapokmatrassenp 3-deelig, vanaf f31. Damast vanaf f34. ZeegTasmatra», Peluw en 2 Kapokkussens f26.— Stroomatrassen vanaf f4. i0. Reparatie billijk. Aanbev., J. CRA8, Hanse- straat 22, Leiden. 5391b TR1PLEXPLATER Verschillende maten Triplex- platen f 0.95 per M2. O. RUIS Groenesteeg 80. 5868b AMEUBLEMENTEN Handwerk o.a. 4 Stoelen 2Fau- tuils vanal f 27.— 2 Clobfautuils 4 Stoelen vanaf f49— Fautuils vanaf f9.— Tafel*, Rookfautuils enz. Repareeren en Stoffeeren. A. BOTER meubelmaker. L. Mare 7a. b d. Oudevest. 5872b TE HUUR nieuwe ijzeren vletten, groot 13 k 14 ton, zeer geschikt voor heeren aannemers, des- gewenscht inet mast en lui ken, Te bevragen bij W. Tijs- sen, Hooge Rijndijk 72, Lei den. 5911b H.H. Doctoren kunnen vertellen hoeveel voe dingswaarde in Stokvisch zit. Als iedereen dat wist alen ze minstens driemaal per week Stokvisch. Voor prima kwaliteit tegen zeer lagen prijs alleen: 08 Janvos-ensteeg 28. 5882b KENNISMAKING Jongmeusch nit den midden stand, niet in de gelegenheid met dames in aanraking te komen, zoekt langs dezen weg in kennis te komen met een net jong meisje(dienstbodegeen bezwaar). Brieven met volledige inlichtingen liefst met portret bureau v. d. blad No. 5878b. (Geheimhouding verzocht "en verzekerd). Op gemakkelijke betalingsvoor waarden leveren wij U alle soerten Meubelen Linnenkasten. Buffetten, Slaap kamer Ameublementen, Stoelen Dressoirs enz. Zeer goedkoop. A. RUIS meubelmaker. Oranje Gracht 85. 5869b Te koop gevraagd Billard met toebehooren' Brieven bureau van dit blad onder No. 5892b. KRAAMVERZORGING. De R.-K. Vereeniging van Kraamverzorging zendt tegen vastgestelde tarieven gediplo meerde Kraamverzorgsters uit in Leiden en Onistr. Bureau der Vereeniging: Boerhaave- straat SU. Geopend van 10 12 uur, Donderdags van 2 4 uur. Pootaardappellen Friese he gekeurde en onge keurde blanke en blauwe Eigenheimers, N. H. Schot- sche muizen, Due of York en Schoolmeesters. Zeeuwsche blanke Eigenheimers en Red Star Potevs. Te bevragen bij CORN. ROSKAMP, Katwijk aan den Rijn. 5810a TE KOOP wegens omstandigheden Rij wiel- en Motorzaak. in flink dorp in Z. H. Ook geschikt voor alle doeleinden met mooi woon huis winkel en gr. werkplaats. Adr. Bureau v. d. blad No. 3876 NOG SLECHTS enkele dagen duurt de groote uitverkoop wegens opheffing der zaak. Haast U er zijn koopjes te halen. Het Goed- koope Meubelhuis, Apothe- kersdijk 26. 5906b 25 FEBRUARI 1925 is onherroepelijk de laatste dag der totale uitverkoop, we gens opheffing der zaak, pro fiteer nu van dezo gelegen heid. Haast U! Spoed! Het Goedkoope Meubeihuis, Apo- thekersdijk 26. 5905b TE KOOP OF TE HUUR op netten stand winkelhuis met bovenwoning. Brieven onder no. 5907b bureau van dit blad. HEERENZOLEN hakken f 1,25, Dameszolen hakken f 1.met onverslijt baar Drijfriemleder bij P. B. Heijkoop, 2de Groenensteeg 37, naast de Rijwi8lzaak van Arie van Duuren, voorheen St. Jacobsgracht 3. 5908b OMensch 5889b wat heb ik heerlijk gegeten voor weinig geld. Heerlijke Stokvisch met een fijnen mosterdsaus. Maar je moet ze halen in de tweede Vischwinkel in deJan- vosseDsteeg, 't is No. 28. VERKOOPING AFBRAAK Morgen 9 uur verkoop van planken, binten, rasters, bat tings, deuren, ramen, deur en raamkozijnen, ijzeren bin ten, pijpen en platen, pannen, eikenhout, brandhout, enz. Maredijk 157. 5898b TE KOOP een sterk Burgerwoonhuis, voorzien van electr. en water leiding »in het centrum van het dorp. Te bevragen hulp- postkantoor, Hoogmade. BOVENHUIS te huur Breestraat, achter bovenhuis, geheel vrije op gang, twee mooie kamers, klein kamertje, keuken en zolder, huurprijs f 400. Brieven onder no. 5914b bur. van dit blad. PAKHUISJE te huur, centrum der stad, huur f 2.25. Aanvr. Bree straat 109, Magazijn, vóór 6 uur. 5913b GOEDKOOP ETEN wil toch ieder in dezen duren tijd. Waarom haalt U dan geen Stokvisch in „De Nieu we Vischhandel". Dat is heer lijk en goedkoop. 28 Janvos- sensteeg 28, A. RieL 5880b MOENE'S VOGELZADEN! Voedert uw Kanarie met Moene's zangzaad. Goede wijn behoeft geen krans. Koopt eens een pakje voor 24 cent en overtuigt U. Zoo uw win kelier het niet heeft kunt U het krijgen bij L. Moene,- De Geneste/straat 31, Haagweg. 5889b Reuze sorteerine 5900b NAAIMACHINES o. a. Gritzcer, Naumanu,Singer, Kohier vanaf f 45.— tevens voorradig 2e hands machines vanaf f 10. - het oudst en ver- trouwdstreparatieadres.Morsch- straat 56. Ieder in zijn vak. STEEDS IN VOORRAAD) Unicum, Vee-olie, Spenen' Zalf, Creoline, Boeren Touw werk enz. Tevens in- en ver koop van Eieren. Beleefd aan bevelend G. DROOG, Oud-Ade. 6545 Wegens huwelijk der! woordige wordt gevra»? dagmeisje of dagdienst hoog loon. Te bevragen 'si na 7 uur Breestraat 157. Prima Eng. ANTHR* Wales f 4.50. Vrlks prima Eierkolen f 140. brandnootjes f 1.85, all H.L. schipper A. K0( liggende Oudevest, geet ligplaats H.rS. BULGERS Probeert mijn prima Be Eigenheimers 1 6.— peil Drielingen f5.30, groote! puik f 5.75, Redstar f 5 70 kilo. Vrij tliuis. Sc A. ZANDVLIET, ligeea pand 144. Oudesingel. Coöperatieve Tuindersl» Belanghebbenden won door bericht, dat de voorschot en rek-courat jes gereed zijn, zoodat 1 wordt verzocht die op kende zittinguren te terughalen. T. J. KW Kassier. Godsdienstig Weekblad' Bisdom Haarlem. Geeft wekelijks 16 bli onderhoudende en leerzai Steunt het Liefdewerk^ Nieuwe Parochiéi Per 3 maanden VRAAGT PR0EFMUI Administratie: mm Langer: Abonnementen en tentiën worden' nomen door J. C. Wassen

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 6