A.WAALS die op eenige luchtlijn ter wereld Iden gebruikt, t derde vliegtuig, dat na de proefvluch- 1 door fje K I- weid overgenomen, eveneens weldra op de lijn Londen wor- plaatst. De K. L. M. beschikt dan op Q 'drukke luchtroute over het nieuwe tèrieel. Goud door de lucht. r vee ton goud voor een waarde van half inillioen p. st. is Zaterdag per luig van Londen naar Parijs overge- ban ken vonden het vervoer per vlieg- e niet alleen vlugger maar ook veiliger schip. SPORT GYMNASTIEK. Het conflict in Brunhilde". (Ingebonden) n een gisteravond gehouden bijeen- sl van 't grootste deel der werkende n van „Brunhilde" is besloten zich deze vereeniging af te scheiden en nieuwe vereeniging op te richten, [en laatsten tijd deden verschillende alen de ronde, maar men wist toch het juiste van de zaak. Om hieraan een eind te maken, zullen wij trach- 'u het- geval uiteen te zetten. de Algemeene ledenvergadering van januari 1.1. is het geschil, dal er be ul, totaal tot aller genoegen bijgelegd, scheen tenminste zoo, doch eenige >n later bleek bet tegendeel, want 6 uari daarop volgende, werden wij ver door een advertentie: „dé leden ge rst". leden wisten bier niets van, zelfs bestuursleden en de leider waren taidig van het plaatsen van deze ad- entiel lige leden informeerden bij het Bc- naar de oorzaak van deze schor- doch niemand kreeg een afdoend poord. Een week later werden de les- hervat en tot aller verwondering werd de Presidente een nieuwe leidster 'gesteld. Januari was mijnheer Koop mans het Bestuur eervol en onder dankzeg- voor de bewezen diensten tegen 1 Fe- tri ontslagen en werd tevens verzocht meer op de oefen-avonden aanwezig [willen zijn. Hie rd oor ontstond „conflict", want de heer Koop- was op een algemeene led en verga de- langenomen, dus volgt hier uit, |bij, indien er van ontslag sprake zou ook op een algemeene vergadering slagen zou moeten worden. Het Iste deel der werkende leden nam dan met dit Bestuursbesluit geen genoe- (werkende leden zijn de steragerech- n der Vereeniging) en verliet „onder ion est" het oefenlokaal, om de daarop- dag, conform artikel 7 der Sta- ien algemeene ledenvergadering te vragen teneinde het aan den leider ven ontslag nader te bespreken. Van aanvrage echter werd door het Be- geen nota genóinen. Een week later scli Ie een 2e dringende aanvraag, tevens filj luiende bet verzoek: de groote uitvoe- die 7 Februari gegeven zou worden, stellen. Ook hierop weer geen ant- d. Intusschen .werd de v i c e-p r e s i- t e in een Bestuursvergadering op itel van de Presidente, met de opmer- „Het is beter, dat je weggaat, want •ent het toch niet met ons eens", gc- •st! Toen genoemd Bestuurslid hier- geen genoegen nam, en ook niet be- i it. 'e te nemen, werd de „vergadering" lorst! Daarna ontving een eere-lid de deling van het Bestuur, dat zij niet ir als zoodanig erkend kon worden lui eere-lid is vanaf de oprichting lid ge- l) en ontvingen 10 werkende leden, s met de vice-Presidente, hun roye- lgens artikel 15 van het huishoudelijk ment is deze manier van royeeren to- onmogelijk. Van een Bestuurslid, de dente, dat 15 jaar deze functie heeft aid, mag toch verwacht worden, dat et de inhoud van het reglement op de en hier ook naar handelt, wat art. 9 van het reglement haar Ub16 dit gebeurde werd door de werkende voor de derde maal en wel per deur- ders-exploit de nog steeds niet uit- reven vergadering aangevraagd. Bin- dagen moést nu bericht komen, an- konden de leden zelf een rechtsgel- vergadering beleggen, kwam ook bericht, en wel, dat de dering tegen 18 Februari zou worden schreven. De leden hadden maar geduld, want zij vertrouwden schrijven. Eerstvolgenden clubavond 11 de dames in het oefenlokaal iels vragen, doch zij brachten het niet r dan de deur, want deze werd angst- bewaakt door eenige heeren, waar- lén zelfs eere-lid van het K. N. G. V. dit het in praktijk brengen van het: elkander als broeders de hand"??? het turnlied). vroegen de leden het Bestuur, agenda van de door hen aange- !de vergadering, bet volgende punt te plaatsen: royeering van Mevr. Die- ei Libot, en Mej. van Es (deze drie vormden het bestuur), doch wat jju het bestuur, zij keert heel leuk "en om en plaatst op de agenda, in- van het aangevraagde punt: voor- °t royement van nog 5 dames, die de aag mede onderteekenden. Ook een de: ttlngH De convocaties werden ont- F» maar de 12 dames die het eerst '8 geroyeerd waren, zagen niets, op a0Ze manier de teugels in handen aoh .^en is geen kunst en verre van fat- ik<lr D0 uitgeschreven vergadering ook niet de aangevraagde te zijn, was verbaast u nietde alge- Jaarlijksche ledenvergadering en il QJ*8e®cbreven in 't gymnastiek- «o blijkt dus al heel duidelijk, dat j Mej op dit Bestuur geen staat is te maken. De leden schreven nu volgens recht zelf een vergadering uit tegen 17 Februari, met op de agenda: royement van het Bestuur. 16 Fcbr. kwam weer bericht, dat de op 18 Febr. uitgeschreven vergadering twee da gen vervroegd was. De vijf nog te'royeeren dames hadden hier toegang en toen deze kwamen, waren twee portiers aanwezig om de convocaties te controleeren; Waar om toch al die heerenhulp? Iedereen zal nu met ons eens zijn, dat het Bestuur van „Brunhilde", zoo het een rechte zaak voorstond ook oogenblikkelijk de eerste maal de aangevraagde vergade ring had gegeven. Na alle handelingen die door dit Be stuur zijn gepleegd, zal het niemand ver wonderen dat de dames onder zulk een Bestuur zich niet langer willen scharen. Hoezeer het hun ook spijt, hun geliefde vereeniging, waar zij steeds met veel ani mo voor gewerkt hebben, door de hande lingen van enkelen vaarwel te Tnoeten neggen, meenen zij toch niet anders te kunnen en te mogen. Het verloop van het geheel is hier slechts in grove trekken weergegeven. Wil den wij in finesses treden zouden wij te veel ruimte van de geachte redactie vra gen. U, redactie, hartelijk dankzeggend voor de verkende» plaatsruimte. Hoogachtend namens vele voormalige werkende leden van „Brunhilde", Mej. H. HOOGENDOORN. V Mej. A* v. d. WEEL. „Nieuw Brunhilde". In de gisterenavond gehouden bijeen komst in „de Harmonie" werd de Dames Gymnastiek Vereeniging „Nieuw Brunhil de" opgericht. Den heer S. J. Koopmaus, Leeraar Lich. Oef. M. O. werd verzocht de technische leiding op zich te willen ne men. Hot Bestuur werd als volgt samenge steld: Mevr. van Dorsten, pres.e; Mej. J. v. d. Upwich, vice-pres.; Mej. H. LI oogen doorn, secr.e Warmonderweg 2, Oegst- geest; Mej. N. Otto, 2e seer.; Mej. A. van Tol, penningm.e; Mevr. A. v. d. Kloot-van Ingen Schenau en Mej. A. v. d. Weel, com missarissen. Toen het Bestuur geinstalleerd was kon de pres.e reeds direct de verrassende mededeeling doen, dat er een flinke som voor de kas .was toegezegd. KORFBAL. - De protest-commissie van den N. K. B. heeft het protest van Westerkwartier in zake den wedstrijd ReadyKesterkwar- tier, gespeeld op 28 December 1924, toege wezen en diensvolgens het Bondsbestuur geadviseerd de uitslag 32 te annuleeren en de wedstrijd opnieuw te doen vaststel len. De protesten van Nausikaa versus Wes terkwartier en van Hercules contra D. D. V., zijn afgewezen. WIELRENNEN. Van Kempen contra de directie van het Berlijnsche sportpaleis. Er is een conflict ontstaan tusschen den-Nederlandschen wielrenner Piet van Kempen en de directie van het sportpa leis te Berlijn. Aanvankelijk heette het, dat van Kempen met zijn Brusselse hen partner Aerts koppel zou vormen \oor de a.s. Berlijnsche Zesdaagsche, terwijl ver der Moeskops en van Nek van de partij zouden zijn. Thans heeft het sportpaleis van Kempen met Saldow tot een koppel vereenigd, doch van Kempen iheeft ver klaard alleen met van Nek te willen uitko men. Een avondblad noemt dit „Staral lures van de Prima Donna van Kempen" en verklaart, dat alle belangstelling voor de Zesdaagsche zou zijn verdwenen als een koppel van Kempen-Van Nek zou tot stand komen. Want legen dit paar zou geen ander een schijn van kans hebben. Moeskops. Moeskops zal morgen te Cherbourg zich inschepen naar New-York voor den van 1 tot 7 Maart te houden zesdaagschen wedstrijd. Met hem vertrekken Alfred Grenda, Mac Beath, Oscar Egg, Piani en Gi or get li. ONDERWIJS Kindertoelage onderwijzers. Naar „De Rsb. verneemt zal de kinder toelage voor onderwijzers niet meer bere kend worden over het bedrag voor niet bij de wet vastgestelde akten. Wetenschappelijke Berichten Het Rotorschip van Flettner. De reis van de „Buckau." Na de groote reclame welke van Duitschland uit maandenlang voor het Ro torschip van Flettner gemaakt was, was men in Engeland zeer nieuwsgierig naar het resultaat van den tocht, welke de „Buckau" van Danzig naar Schotland zou ondernemen. Gelijk men weet, werd een rotorschip reeds in 1906 in Engeland uilgevonden, doeh de uitvinder zelf beweerde, dat het schip niet de verwachte voordeelen bood. In 1915 vroegen de gebroeders Scotter pa tent aan op een rotor, doch zij slaagden er niet in hun uitvinding aan de Engelsche regeering te verkoopen en hielden zich la ter vooral bezig met haar toepassing op de aviatiek. Met zekere spanning zagen de' deskun digen en belanghebbenden dus de komst van het Flettnerschip in Schotland tege moet Dit schip, dat Danzig tien dagen geledeu verliet, was Vrijdagmorgen eerst uit Cux- haven vertrokken en uit de berichten van de dagbladcorrespondenten, welke zich Breests'sat 38. Geborduurde Camsszakdoeken per 3 stuk8| Luxe verpakking, 42' -57: 2 cent. Batist Zakdoekjes met ajour zoom 20 cent. Prima Heerenzakdoek, groote maat, 1tJi2 cent. Speciale Corsattenverkoop in de Hal. Elegant Snorfcorset 80 cerat. 5901 aan boord bevinden, blijkt, dat de reis hoofdzakelijk met motorkracht en niet met rotorkracht is gemaakt. - In Engelsche seheepvaartkringen, zegt de deskundige medewerker van de „West minster Gazette", is men over deze lang zame vordering van het schip niet verwon derd. Men gelooft, dat indièn Flettner geen middel weet te vinden om de cylinders drie of viermaal zoo snel te doen draaien, het onmogelijk voor zijn schip zal zijn met eenige noemenswaardige snelheid te va ren. Tot nu toe*is het niet mogelijk geweest de rotors meer dan 120 maal per minuut te doen wentelen, waardoor een snelheid van veertig mijlen per uur ontstond. De maximum windsnelheid, welke ge bruikt kan worden, bedraagt slechts tien mijlen per uur, want het is gebleken, dat de wind den hoogsten druk op een rota tie- cylinder uitoefent, als de snelheid van den cylinder viermaal die van den wind be draagt. Een toename van de snelheid van den wind heeft geen invloed op de snel heid van het schip, tenzij men de cylinders sneller kan doen wentelen. Het schijnt dus, dat Flettner met dezelf de moeilijkheden heeft te kampen als de Engelsche uitvinders. Een begraven planeet. Gouddelvers vinden een meteoor-steen van 100 millioen ton. Op zoek naar diamanteu, goud en plati na, welke begeerenswaardige zaken in de begraven planeet te Coon Butte (Arizona) werden verwacht aanwezig te zijn, hebben gouddelvers dezen meteoor-steen aange boord. Zij groeven mijngangen tot zelfs 1400 voet diepte, en taslten de klomp me teoor-ijzer van de zachtste zijde aan. Zij boorden 30 voet diep, doch toen werd het materiaal, waarop zij stuitten te bard, zelfs voor de beste werktuigen. Dit deed echter geenszins afbreuk aan den ijver van de schatgravers. Het versterkte hen zelfs in de meening, dat er platina en andere edele metalen in het binnenste van den moteoor-heuvel zitten, Er werd trouwens reeds platina gevonden in de brokstukken, welke bij den val van den zwerfsteen zijn afgestooten. Er bestaat een Indiaansche legende over een.vuurwagen, die eens van den hemel kwam afrijden on in den bodem van Ari zona werd opgeborgen. Vermoedelijk heb ben eenige oorspronkelijke bewoners van dit gebied den meteoor zien vallen cn in den grond verdwijnen, en is van hen het verhaal omtrent den gloeienden hemelwa gen afkomstig. Deze hemelwagen weegt volgens deskun digen, zoo iets als 100 millioen ton. DE RIJNSTREEK WOERDEN. HET R. K. VEREENIGiNGSLEVEN. IV. Hielden wij in vorige brieven alreeds eenige beschouwingen over verschillende vereenigingen welke in den laatsten tijd zijn opgericht, heden willen -wij beschrij ven de basis van heel het Woerdensche vereenigingsleven. „Het Patronaat". Hot was Pastoor Aghina z. g., de voor Woerden onvergetelijke zielenherder, die tot dit schoone werk het initiatief nam. Op 15 Januari 1905 werd dan voor het eerst door eenige daartoe uitgenoodigde personen vergaderd en uit hen een Patro naatscommissie samengesteld, waarmede dit heerlijke werk dan ook was gesticht. Deze commissie bestond uit do volgende personen: Pastoor Aghina, Voorzitter: Pa ters W. v. d. Berk en Postma en dé hoe ren P. J. Hofman, E. Kuhne, H. J. V. Ruijten, J. J. Siero. T. Toor. J. v. d. Staaij J. v. d. Griendt en E. Ruijs. Het eerste werk der commissie was de jongelingen, die de school hadden verla ten, bijeen te krijgen, le. om hen vooral in godsdienstige zaken meer te ontwikkelen, 2e. Hun gepaste ontspanning te bezorgen, teneinde ben zooveel mogelijk van de straat te houden en voor vroegtijdig café bezoek te vrijwaren De eersin bijeenkomsten werden gehou den in de R. K. Jongensschool. Hier wer den de eerste godsdienstige onderrichtin gen gehouden door do Weleerw. Modera toren. Dos Zondagsmiddags kwam men bijeen tot gepast vermaak. Al, sooedig werd een tooneelvereeniging opgericht. Een bekwaam leider hiervoor vond mon spoedig in den heer A. Streefland. Uitvoeringen onder zijn leiding gegeven slaagden schillerend. Daar de R. K. Jon gensschool niet voor uitvoeringen go- schikt w as, werden deze eerst gegeven in „Hotel de Dubbele Sleutel". De baten de zer uitvoeringen kwamen aan het Patro- naatswerk. De toeloop van leden was wel dra zoo groot, dat de lokalen der Jongens school ook niet meer voor de repetities ge schikt bleken. Pater v. d. Berk werd opge dragen te trachten geld in te zamelen ten einde te komen tot stichting van een eigen gebouw. Niet bekwamen spoed toog deze aan het werk, en reeds 28 April 1905 kon men overgaan tot aankoop van de z. g. Fran- sche school, gelegen aan den Hoogewoerd. Dit gebouw bood al vele voordeelen boven de B. K. Jongensschool. Er was een flinke Yergadergelegenheid, ruim open terrein voor diverse spelen enz. Dank zij zijn rus- teloozen arbeid, dank vooral de zoo mild- gegeven steun, kon het oude gebouw spoe dig vernieuwd worden en gevormd tot een monumentaal gebouw dat tot op heden nog een sieraad is voor de gemeente. 21 November 1906 werd dit nieuwe ge bouw plechtig ingewijd. Nu was er ruimte in overvloed, vier groote lokalen, plaats biedend voor 500 personen en keurig ge installeerd met diverse spelen, kegelbanen biljarts enz. Nu kon Pater v. d. Berk, groot organisator als hij was, zijn werk krachten nog beter ontplooien. 1 De helft van bet gebouw werd afgestaan aan den inmiddels opgericJiten R. K. Volksbond, de overige 2 zalen werden bestemd voor bet Pafronaatswerk ITet Patronaat, staande onder bescherming van den H. Antonius, was bestemd voor jongens, die de school hadden verlaten en den 16-jarigen leeftijd nog niet haddon bereikt. De jongelingsver- eeniging voor jongelingen van 16 iaar en ouder. Voor beide afdeelingen was bet werk ongeveer gelijk, voor beiden werden wekelijks repetities gehouden van alge meen godsdienstigen aard, terwijl er ver der des Zondags gelegenheid was tot ge paste ontspanning. Spoedig werd opgericht een gymnastiek club voor deze twee afdeelingen, welke binnen korten tijd een flink aantal leden telde en jaarlijks bij gelegenheid der Pa troonsfeesten oen uitvoering gaf. De too- neelafdeeling, welke was opgericht, strek te zich alleen uit tot de leden der R. K. JongelingsvQreoniging. In het nieuwe ge bouw kwamen bare prestaties op kunst zinnige wijze tot uiting. Dank zij de be kwame leiding van den heer Streefland, heeft deze afdeeling in den loop der jaren schitterende uitvoeringen gegeven. Van de door baar opgevoerde stukken willen we vermelden o. m.: De wees uit 't gebergte, Ferdinand de speler, Pauselijke Zouaaf Garranza, Triomf des Kruises, Twee Broe ders, Het Hoogste Goed. Deze lang niet ge makkelijke stukken werden steeds scBilte- rend door ben vertolkt. Al spoedig werd ook opgericht een Bi bliotheek. Reeds eenige jaren bestond in Woerden een R. K. Leosvereeniging, doch deze beoogde slechts de verspreiding van goede lectuur in kleinen kring. Door de oprichting van de Patronaatsbibliotheek, werd men in staat gesteld voor enkele centen per week zich goede lectuur te ver schaffen. Het is hier vooral „de heer v. d. Staaij" de ijverige secretaris der Patro- na a tsifbra missie geweest, die in dezen zoo actief werkzaam was. In den loop der ja ren is deze bibliotheek nog aanmerkelijk uitgebreid en op bet oogenblik bevat zij circa 1500 boeken, waaronder een keur van voorname werken. De leiding der bi bliotheek is thans in handen van een com missie bestaande uit de heerenS. P. On- neweer, G. Bierons en A. v. d. Bosch. Teneinde ook de pati'onaatsleden het sparen te leeren werd een spaarbank op gericht, waar' men togen geringe vergoe ding zijp geld goed en solied kon beleg gen. Aan de patronaafsleden werden spaarbusjes verstrekt, om zoodoende ge makkelijk bot sparen te loeren. Daar men de Jongelingsver. nog niet voldoende gevormd ach tie, werd door Pa ter v. d. Berk in December 1911 aan de Patronaatscommissie voorgesteld om de R. K. Jongelingsver. een vasteren grond slag te geven door een eigen reglement en een eigen bestuur. Dit werd algemeen goedgekeurd, een re glement werd vastgesteld en in het eer ste bestuur kregen zitting de heeren G. J. Ruijs Ez., als president, Jac.. v. d. Bosch als penningmeester en J. Tenliolter als secretaris. L. Lemmers als alg. secundus. Nu kon intensiever worden gewerkt. Op de eerste plaats werd geijverd voor uit breiding van liet ledental dat al spoedig werd opgevoerd tot 48 leden. Vervolgens stelde men zich als eerste taak den leden vooral meer algemeene ontwikkeling bij te brengen. Waren tot op heden eiken Zondag godsdienstige vraagstukken be handeld, van nu af werden ook geregeld wekelijks lezingen gehouden. Door den heer J. P. van Breukelen werden eenige lezingen gehouden over de Vaderlandscbe Geschiedenis, verder verschillende met lichtbeelden over monumenten en verdere bezienswaardigheden in Europa, vorder verschillende met politieke strekking. Door Pater v. d. Berk werd een sociale cursus gehouden: o. m. over de zedenwet, de natuurwet, positieve wetten, staathuis houdkunde, wereldhervorming op katho lieken grondslag, rechts-tilels, liberalis me en socialisme enz. vorder organiseer de men ook praatavonden. Ook bij de ontspanningen werd leiding gegown. Een reglement werd vastgesteld voor de verschillende kaart- en andere spelen, om te voorkomen dat uit deze spe len zucht tot dobbelen zou ontstaan. Dan is ook nog veel gedaan op het gebied van zang, muziek enz. In 1915 werd opgericht een onderafdee- lïng Volkszang en een symphonieorkest. Beide werden cchler, na ruim een half jaar bestaan te hebben, wegens gebrek aan belangstelling weder opgeheven. Daar hot bleek, dat instandhouding van een symphonieorkest niet doenlijk was, weid een flnilisternorps opgericht. Dit corps, eerst ingericht- volgons een Engel sche methode, is na eenige jaren omge vormd in een orkest voor Kamermuziek, i iielwtik. thans staande onder leiding van Voor rfe armen weesies le Bethlehem. (L a a t a I e ij a t). Vorig bedrag f 135 G(J Noordwijk: E. o Roelof avonds veen: wed 50 N. N. i; 2.50 N. N. i._ Nieuwe Wetering: N. N. 2.50 Leiden: N. N. Uit dankbaarheid tor eere van den H. Gerardus Majella f 2.50 Totaal f 197.60 Broeder Martinus, niet enkel de feest avonden van het Patronaat opluistert, doch ook jaarlijks zelfstandig een tweetal concerten geeft, waar schoone werken van voorname componisten worden uitgevoerd Zoo bezit de Patronaatscommissie ook nog een bioscooptoostel waardoor zij in staat is telkens zeer interessante films te vertoonen, zoodat dan ook thans op veler lei gebied ontspanning kan worden aange boden. In vele vereenigingen zien we dikwijls een opgaande periode vnn bloei en verval. Was het in de eerste jaren hot patronaat' dat het meest voorluifging, van 1911 tot' 1919 was het voor de Jongelihgsvei'éeni- ging een tijd van grootcn bloei; va* 33 was men in 1918 gekomen tot 79 leden, thans is dit ledental eenigszins gedaald. De oor zaak hiervan is wel op de eerste plaats het ontstaan der vak vereenigingen, waar de leden der jongelingsveroenigmg zich' bij aansluiten, alsmede ook het feit, dat' wanneer men 24 jaar is, men de vereeni ging moet verlaten om zich aan te sluiten bij de vakvereenigingen. Voor de joagelui uit den werkmansstand is hiervoor ruim schoots gelegenheid. Bij den R, K. Volks bond zijn tal van ondern fdeelingen, waaw bij zij zich kunnen aansluiten. Voor R. K. Middenstandsjongelui hen staan echter geen amusementvereenigin- gen, waarbij zij zich kunnen aansluiten. Moge ook in deze nog eens voorzien wor den. Het huidige bestuur dor R. K. Jon- gelngsvereen. beslaat uit de heeren G. Boon, P. Kolstee}'', J. Bijwaard, R van Eijk. Moge het dezen jongelui gelukken deze vereeniging tot grooton bloei te bren gen. In den laatsten lijd is er al weder eenige vooruitgang te bespeuren. Dank zij vooral de actieve werkzaamheid van Pater v. d. Boezem, mag het Patronaalswcrk in het lalgemcen in onze parochie op voort- durenden vooruitgang wijzen. Het Patronaat is in twee afdeelingen; gesplitst: in eeVi St. Franciscus en een St. Antonius Patronaat. De bijeenkomsten' worden geregeld trouw bezocht. Tweemaal per week geeft de directeur godsdienst onderricht, terwijl er maandelijks voor dö leden van beide patronaten Congregatie is. Wij zouden hier zeker de bescheiden heid van Pater v. d. Boezem kwetsen in dien we hier tot in de finesses gingen uit weiden over het vele, dat hij voer het Pa- tronaatswerk verriehï. Een verblijdend verschijnsel -is het voor hom, dat er zoo al nog lang niet voldoende toch' weder velen het Patronaat door do natie steunen. Moge hun getal dit jaar weer met velen worden vermeerderd. Van de bestuurders-oprichters zijn thans nog slechts enkelen aan het patro naat verbonden. Enkele van hen zijn ge storven, de overigen zagen zich om eon of andere reden genoodzaakt zich als zooda nig terug te trekken. De lieer T. Toor is nog het eenigste bestuurslid, dat tlians nog in het bestuur zitting heeft. Het huidige bestuur bestaat thans uit den zeereerw. Heer Pastoor Megens, voorz.; pater v. d. Boezem, directeur; F. Kok, moderator; A Streefland, secr.-pen- ningm.; T. Toor, J. Manninehof, A. Be ving, J. Jorna, C. L. de Koning, G. Bie- rens. Het Patronaat bestaat thans 20 jaar Of dit bij de feestavonden nog zal worden herdacht is ons niet bekend. Maar zeker is het dat het Patroiiaalswerk veel zege ningen voor de parochie van Woerden beeff gebracht. Én voorzeker is er dan ook reden te fpnsfyierc" ALPHEN AAN DEN RIJN. Personalia. Tot directeur van het» post- en telegraafkantoor alhier is be noemd de hoofdcommies der posterijeïi^ de beer J M Bekaai;. De marktplannen. Omtrent de markt- plannen is nog geen definitief besluit ge nomen. Verschillende punten beeft men op 't oog, doch de meen ingen verschillen nog. Wel kunnen wij medcdeclen.. dat het ter rein achter de St Joiisslraat echter on geschikt is gebleken, Ver. v. d. handeltlr. en ind. Midden-» stand. Maandag j.l. kwam de Vereen!-» ging van den Ha ndold rij vonden en Indus- trieelen Middenstand in vergadering bij een in Hotel „Dn Vergulde Wagen". De| voorz., de heer v. Kregten, sprak een kort' openingswoord, waarin bij een resumé gaf over het afgeloopcn jaar. Ingekomen was een aanbod van de fir ma Hoesburg en Muller, voor het geven vau aanwijzing bij liet étaleeren, welk aanbod werd aanvaard. Op Donderdag 9 Maart zal door den' voorzitter van den Middenstandsbond eert rede worden gehouden over ,,de toekomst van den Middenstand." Uit het jaarver slag bleek bet ledental 131 te bedragen. Het rapport van den pennmgnn .sief wees op een batig saldo groot f20.38. De aftredende bestuursleden, de heeren v. Dam, Gorree 011 11. Laros, werden her kozen. Voorts word de aanstaande inkel- week besproken en aangedrongen dat elk deelnemer een bedrag zal moeten slorteni tot dekking dor "kosten. Hierna rondvraag en sluiting. EOSKOOP. Ongeval. Dezer dagen begaf do lieer v. L. alhier zich 's avonds ongeveer half acht per rijwiel naar Alphon aan den Rijn. Ter hoogte van cl 11 Groenenweg na derde in tegenoverg» lolde richting een' wielrijder met f'1 ■•livtri.-i'he verlichting en daarachter v. i -lrijder zonder licht* met wien v. L. in 1. -ing kwam. 'Mge-

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 5