B8KMEMLAMP, TWEEDE KAMER. Overzicht ITe Tweede Kamer is gisteren begonnen Aan dc behandeling van de herziening der •Grondwet voor Nederlandse h-Indië, of, zooals het in de officieele termen heet: de herziening van het reglement pp het be- lid der Regeering van Ned.-Indië. Er is gisteren niet zoo heel veel nieuws Jvcj leid. Mej. mr. Van Dorp (V. B.) brak een lans voor de denkbeelden van den heer Ril soma van Eek met zijn horizontale dee ling naar de bevolkingsgroepen, die ge scheiden worden door lijnen, welke te- yens de belangsferen begrenzen. De heer Scheurer (A.-R.) waar- en-huwde tegen bet opdringen van Indië van een democratie, waarvoor bet volk niet rijp is; hij vreest, dat de Volksraad nicer en meer zijn invloed zal verliezen aan den Wetgevenden Raad, die tot eerst genoemde komt te staan in een verhou- Vling, herinnerend aan de relatie tusschen Provinciale en Gedeputeerde Staten in Ne derland. Daarop wees ook de heer A1 b a r d a (S. Deze is vooral bevreesd, dat in den Wetgevenden Raad, aangewezen door den Vn;k?,raad, die zelf nroduct is van een ge- 'trapte verkiezing bij zeer beperkt kies recht, belangrijke stroomingen in de In- ïondsche wereld niet steeds uitdrukking zullen v ■n. Do bezwaren van den heer Gorritzen legen den Wetgevenden Raad zijn van eenigszins anderen aard. Het lid maatschap van dezen Raad zal geen bij werk z:;n, het eischt den vollen menscb. l'e .onpn. olie zich daarvoor in Indië laten vinden, zijn waarschijnlijk niet eerste klas lig uren. Vandaag worden de beraadslagingen Voortgezet, nadat eerst zal zi.in besloten c r de vraag van den heer "Wcitkamp, t ie wil interpelleeren over de Drentsche I enen. Zonder hoofdelijke stemming is aange nomen de verleden week behandelde mo tie-De Boor. die beperking vraagt der om zeiling van hulpnosfkantoren in poststa tions ten plattelande. Koninklijke Besluiten. Post en telegrafie. Bij Kon. besluit van 13 Februari is, met ingang van 16 Maart, de directeur van het post- en telegraafkantoor te Oos- terhout A. van den Eelaart, eervol van zijn tegenwoordig beheer ontheven, zul lende hij, op grond van het bepaalde bij art. 11 van het Kon. «besluit van 31 De cember 1919 no. 78, tijdelijk met andere- werkzaamheden worden belast, en zijn be noemd", met ingang van 1 Maart, de hoofdcommies der posterijen T. Overdiep ftot directeur van het spoorweg-postkan toor no. 3 te Zwolle en, met ingang van 1(3 Maart, de hoofdcommies der posterijen 'J. M. Bekaar tot directeur van het post en telegraafkantoor te Alp hen a. d. Rij n Vragen van Kamerleden. .Wettelijke bescherming van landarbeiders. De heer Loerakker, lid van de Tweede Kamer, beeft aan den minister van ar beid, handel en nijverheid de volgende vragen gesteld: I. Ligt het in de bedoeling van den mi nister, om, nadat het wetsontwerp hou dende bepalingen tot bescherming van de landarbeiders in verband met de gewij zigde inzichten omtrent de grondslagen van oen wettelijke regeling betreffende de Bescherming van lanarbeiders zal zijn omgewerkt, de indiening van een nieuw wetsontwerp te bevorderen? II. Zoo ja, kan de minister dan mede- 'deelen, of deze indiening spoedig kan wor den verwacht? De Belastingen. De Fusie. Het „Weekblad der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen" bericht, dat .volgens tot hem gekomen geruchten, de banslagregeling der vermogensbelasting zal worden overgebracht naay den dienst 'der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen. Het aantal inspecteurs der re gistratie-'en domeinen zal worden inge krompen en een deel der inspecteurs der registratie en domeinen overgaan naar den dienst der directe belastingen enz. Er zal worden ingesteld één dienst der belastingen, waarin overigens ieder corps en ieder onderdeel zijn taak gescheiden blijft vervullen, zooals tot nu toe. Een com missie van drie leden heeft van den Minis ter van Financiën opdracht gekregen het beginsel met spoed uit te werken. De Rijwielplaatjes. Verminderde opbrengst. In December zijn voor 1.866.888 gulden rijwiel plaatjes verkocht, dus voor 622,: rijwielen; en in Januari voor 2.417.670 gulden, voor 805.890 rijwielen. In totaal zijn dus 1.428.186 fietsen belast voor een bedrag van 4.284,558 gulden. Do Minister van Financiën heeft bij de invoering van deze nieuwe belasting de opbrengst ervan geraamd op 3 millioen gulden. In Augustus 1924 begon 4e ver koop van do rijwielbelaslingplaatjes voor 1924. Tof 1 October is toen verkocht voor een bedrag van 5,233,008 gulden, zoodat hot aantal fietsen 1,744,366 bedroeg. Alen vraagt zich af, hoe het komt, dat thans voor 310,150 fietsen minder plaatjes zijn gekoaiit dan verleden jaar. Een ver onderstelling, die het meest voor de hand ligt, is, dat vele eigenaren van fietsen wachten met het koopen van een plaalji tot het voorjaar. Uit de bouwvakken. Do onderhandelingen. £)e Ned. Il.-K. Bond van Bouwpatroons beeft gister en vergaderd om een beslissing to iK-men over het outwerp«collcclief con tract. Het bleek, dat er nogal wat oppositie was tegen liet voorstel, zooals dat na mens de onderhandelingscommissie werd verdedigd. Drio nieuwe artikelen konden, geen meerderheid vinden. De overige be palingen van het nieuwe contract zijn goedgekeurd. In verhand met dit besluit van do ver gadering is heden namens don R. K. pa troonsbond de volgende brief aan de ar beidersorganisaties gezonden: „Tot ons leedwezen moeten wij u mel den, dat ons Bestuur, ondanks de door ons aan U toegezegde krachtige verdedi ging van de contractvoorstellen, er niet in geslaagd is alle voorstellen aangeno men. te krijgen. De voorstellen betreffen de de artikelen 2, 6 en 14 konden geen meerderheid verwerven, door het krachtig verzet, hetwelk tegenover ouzo verdediging werd gesteld. Wij moeten u dan ook in opdracht onzer Bondvergadering mededee- len, dat zij een nieuw contract met u wenscht te sluiten, mits de artikelen 2, 6 en 14 van het oude contract ongewijzigd blijven. Do overige wijzigingen en afspra ken door onze Commissie van onderhan deling met u overeengekomen zijn door onze Bondsvergadering bekrachtigd". De verworpen toevoeging uit art. 2 houdt in, dat commissies kunnen worden benoemd uit de contracteerenden voor de naleving van het contract In de oude overeenkomst was het toezicht op de na leving aan de bondsbesturen opgedragen. Het nieuwe artikel 0 bepaalt, dat de bondsbesturen zooveel mogelijk zullen be vorderen, dat georganiseerde arbeiders in dienst worden genomen. Het nieuwe artikel 14 ten slotte brengt de ziekte-ui tkeering van zes op 13 weken. De meerderheid van deD patroonsbond ging met deze termijnverlenging niet ac- coord. De negende Recmsche Studentendag. Zaterdag werd te Amsterdam de Ne gende Roomsche Studentendag gehouden, georganiseerd door de Unie der R.-K. Studentenverenigingen in Nederland. In het St. Ignatius-college droeg te half 10 prof. G. Groenen de H. Mis op, waarna een gemeenschappelijk ontbijt in de aula van het college. Te half 12 begon de ochtendvergadering onder leiding van den Uiye-praeses, den heer J. van Gils, in Krasnapolsky. Hierin verdedigde de heer v. d. Eynden een drietal stellingen betreffende het on derwerp: „Het persoonlijk leven van den student". Bij de volgende gedacktenwisseling werden eenige amendementen ingediend en besproken. In de middagvergadering hield Prof. Dr. J. A. J. Barge een rede over „Het persoonlijk leven van den student". De gewone audiëntie van de minis ters van justitie en van waterstaat zullen van de week niet gehouden worden. UIT DE OHGEVIHQ RIJNSBURG. De boHcnhandcl. Het gaat slecht voor der laatste veiling. Per 100 werd voor le soort betaald: La Reine f2.20—f2.70, Prosperity f 3f 3.90, Oamoisie Brillant f 2.70f 3.10, Murillo f 3.60-4 4.20, Cou- den bollentrekkers. Zie slechts de prijzen rone d'or f 3.40—f 4JL0, Gele Prins f 3.! —14.20, Prins van Oostenrijk f3.80—f4.10 Thomas- Moore f 2.50—f 3.40, Flamingo f 3.10—f 3.50, Theeroos f 4f 5.10, Rose Grisdelin f 3.10f 3.40, Eleonora f 3.90 f 4, Herman Schlegel f 3.20—f 3.30, Poe- ticus Ornatus f 1.80f2, William Copland f7, Barligon f8.10—f9, Rauwenhof f9. Er moet te veel in binnenland blijven, omreden Engeland te lage prijzen betaalt en Duitschland nog ongeveer niets betrekt RIJPWETERING. Uitvoering. Zondag 15 en Dinsdag 17 Febr. gaf de R.-K. Tooneelvereeniging D. O. B. in samenwerking met de R.-K. Mn- ziekvereeniging O. G. alhier in het café Rustoord een goedgeslaagde uitvoering. Met een vijftal muzieknummers opende O. G. het programma, en men kreeg, daarbij werkelijk iets goeds te booren. Als men de onvolledige bezetting ziet, de vereeniging beeft in de laatste maanden weer enkele goede krachten moeten afstaan, dan ver baast men zich over betgeen wordt presteerd. Een woord van hulde mag hier niet worden onthouden aan den eminenten leider, den heer Bolderdijk, maar niet minder aan de ijverige werkende leden, die door ernstige studie den ouden roem van O. G. weten te handhaven, ja dezen nog verlioogen. Maar ook een aansporing moet ons van het hart, een aansporing aan de geheele bevolking van Rijpwetering, om deze kranige vereeniging den zoo noodi- gen financieenen steun niet te pntbouden, een aansporig vooral aan de jongelingen van ons dorp, om O. G. werkdadigen steun te geven door werkend lid te worden. De instrumenten liggen klaar er wordt slechts gewacht op jongelieden, die don ernstigen wil hebben ijverige leden van 0. G. te wor den. Doch ook D. O. B. heeft onze verwach tingen verre overtroffen. Uit de twee op gevoerde blijspelen n.l. „Het testament van oom Jan" en „De nachtwacht op de maan" bleek duidelijk, dat ook deze vereeniging, waarvan men doorgaans zoo weinig hoort, over zeer goede krachten beschikt. Ook hier ware uitbreiding van het aantal leden geen overbodige weelde, terwijl èn bij nieuwe èn bij oude werkende leden de uit spraak nog heel wat verbeterd kan wor den. Resumeerende komen we tot de conclu sie, dat de twee samenwerkende vereeni- gingen hun auditorium een aangenamen avond hebben bereid en wij durven dan ook zeer gerust het Rijpweteringsclie pu- l bliek aansporen hij p.en volgende uitvoe ring zooveel belangstelling te toonen, dat er geen plaatsje in Rustoord onbezet blijft. OEGSTGEEST 25-JARIG AMBTSJUBILEUM VAN BURGEMEESTER J. G. M. VAN GRIETHUYSEN. Vandaag was het dorp in feestdos. De vlaggen wapperden van tal van huizen en reeds vroeg in den morgen was het een geloop en beweeg rond het raadhuis, dat de vreemdeling kon zien, dat dit bet mid delpunt was van de feestviering. Het 25-jarig ambtsjubileum van burge meester J. G. M. van Griethuysen werd hedenmorgen te omstreeks 10 uur feeste lijk begonnen. Zooals bekend had, zich uit de Burgerij een feestcommissie benoemd ter huldiging van den burgervader. Het eère-comi'ló be stond uit de heeren ds. Jansen Schoonho ven, Pastoor P. M. de Vetten, Rector Kleintjes, (Duinzicht), ds. Joh. Rauws en C. Pelt^nburg, commandant der burger wacht. Het comité werd gevormd door de heeren C. Bakker, voorz., J. van der Voet, secr., G. Lubbe, penningmeester, mevr. A. KortHartjerink, mej. H. Pel en do heeren H. W. Rubenkamp en Dr. D. Timmermans. De jubilaris werd te 10 uur met zijn eohtgenoote en kinderen van zijn woning, naast het raadhuis gelegen, afgehaald en toen hij op* het bordes van het raadhuis was aangekomen, werd hem een treffende kinderhulde gebracht door de leerlingen van de hoogste klassen der vijf sc'holen, onder leiding van den heer J. van Noord, hoofd der gemeente-school aan den Morschweg. Na het zingen boden eenige meisjes een fraaio bloemenhulde aan. De burgemeester dankte den heer v. Noord zoowel als de kinderen voor de hem gebrachte hulde en voor de prachtige bloemen. Hierna ging men de met prachtig groen en bloemen versierde raadszaal binnen, alwaar het eerst bot woord werd gevoerd door den voorzit!w van bet. feestcomité, den heer G. Bakker. Spr. achtte het een eer en genoegen het woord tot den jubi laris te mogen richten. Het plan tot hul diging ter gelegenheid van dit jubileum vond bij de geheele burgerij onverdeelde Instemming. Dat is voor den burgemees ter zeker aangenaam en het strekt den burgers tot eer. Spr. wijst er vervolgens op, dat het burgemeesterschap tegenwoordig geen si necure is en vooral niet het burgemeester schap eener groeiende en bloeiende ge meente, gelegen aan het zelfkantje van een groote stad, maar gezegd mag wor den, dat deze gemeente bestuurd is gewor den met vaste hand. Met krachtige hand heeft de burgemeester de gemeente geleid, gesteund door zijn vertrouwensmannen en daarom betreurt spr. het, dat de jongste wethouder nog steeds aan het ziekbed ligt gekluisterd. Over den persoon van den burgemees ter sprekend, herinnert spr. eraan, dat de burgemeester wel eens gezegd heeft: Ik ben een raar man, en zulks be schouwt in den zin van zeldzaam on derschrijft spr. zulks ten volle. Wanneer men zoo in de gemeente eens VTaagt: van welke politieke kleur is nu eigenlijk onze eerste magistraat onze burgemeester dan weet eigenlijk niemand het Iedereen beschouwt hem als een ernstig, geloovend man, maar.... politiek.... niets voor den burgemeester. Van den burgemeester kan met recht gezegd worden, dat hij strikt neutraal is en onpartijdig iedere zaak en iedere per soon beschouwt. Dat getuigt van een wer kelijk boven de partijen staan, waarvoor spr. respect heeft. De burgemeester is ook 25 jaar secre taris der gemeente en wat dit zeggen wil weet ieder, die don onaangenamen oor logstijd zich herinnert. Hij was daar de ziel van alle werk. De burgemeester stond 25 jaar aan het hoofd der politie en stond hij als zooda nig steeds op het standpunt van orde en rechtvaardigheid, toch was hij steeds wel willend voor iedereen. Als voorzitter van den raad leidde spr. bijna alle vergaderingen en die leiding was perfect. De notulen waren steeds keurig verzorgd. Wat zulk een werk waard is, op het OGgehblik nu er zooveel recalcitrante gemeenteraden zijn tusschen Nijkerk en Zwijndrecht, zal ieder onbevooroordeeld mensch kunnen begrijpen. Do burgerij had dan ook gemeend niets beters te kunnen doen dan den burgemees ter te huldigen voor zulk een eminente leiding en zulks hek beste te doen door eetj blijvend aandenken in de raadszaal aan te brengen voor den man, die zooveel voor de gemeente, heeft gedaan. Hierna werd het huldeblijk, een uit brons gesla gen beeltenis van den burgemeester, ont huld. Het is een knap stuk werk en geeft het beeld van den burgervader weer. Het werd vervaardigd door den kunstenaar M. Zwollo, door wien reeds meerdere dergelijke producten zijn vervaardigd. 1 .Vervolgens sprak ds. Jansen Schoonho ven namens de Berv. Gemeente. Waar echter dezes ambtsvoorganger, ds. Ruys aanwezig was, wilde spr. kort zijn.' Hij complimenteerde den jubilaris hartelijk met dit heugelijk jubileum, dat bekroont een leven van noesten arbeid. Spr. dankt God, dat Hij den burgemeester kracht en lust heeft gegeven zijn gemeente in zulk een richting te leiden en de bloeiende toestand van de gemeente mag dan ook als een vrucht van dat werk beschouwd worden. Spr. besluit met den wensch, dat God den burgemeester nog jaren moge ster ken voor zijn taak, dat hij een gelukekig familieleven moge hebben en dat God zijn licht late schijnen over 's burgemeesters werk. Ds. Ruys, hierna het woord verkrijgen de, sprak als lid der Ned.-Herv. Gemeente en als vriend. Spr. noemde dit feest er een voor de geheele gemeente. De burgemees ter heeft in die 25 jaar niets anders ge daan dan onderwijs gegeven zonder er zich zelf rekenschap van te geven. In die jaren zijn alle gemeentenaren leerlingen geweest en zij hebben aanschouwelijk onderwijs ge had in den persoon van den burgemeester, die door geheel zijn ambtelijk leven 'n on kreukbare trouw heeft tentoongespreid. Wat spr, van 's burgemeesters vriend schap beeft genoten is te veel om op te noe men. Men kon op bem rekenen altijd en overal, ziin ja was ja, zijn,aieen was neen. Door zijn leiding in de raadsvergaderin gen ging er van deze vergadering een wij ding uit, die zich verspreidde door de ge meente. In zijn huiselijk leven was hij voor allen een voorbeeld en een diepe slag trof hem, toen van zi.in zijde werd gerukt de gene, die hem als gade trouw terzijde stond in het behartigen der belangen der gemeente. Toch was de burgemeester nooit trötsch. Hij beschouwde alles wat hij deed als zijn plicht, maar ten slotte deed hij het onder leiding van Hem, die alleen lei ding geeft. Spr. besloot ten slotte met den wensch, dat hij nog lang gespaard moge blijven als burgemeester van Oegstgeest. Hierna verkreeg de ZeerEerw. Heer Pastoor P. M. de Vetten liet woord. Hoe wel nog slechts kort in de gemeente ver toevend, toch rekende spr. het zich een eer een plicht het woord tot den jubilaris te richten. Van christelijke zijde erkent men in het hoofd der gemeente het door God gestelde gezag, waaraan men zich moet onderwerpen. Hoewel niet in den breedo willende uitweiden over al hetgeen de burgemeester voor zijn gemeente heeft ge daan, wil ZijnEerw. toch op iets wijzen, n.l. op eèn zin uit een door de kinderen gezongen lied, waarin de jubilaris werd genoemd de burgervader. Dat is een bewijs, dat de ingezetenen van Oegstgeest in hun burgemeester ook werkelijk den burger vader erkennen. Spr. besluit met den wensch, dat de gemeente onder de krachti ge leiding van den burgemeester tot steeds grooter bloei moge komen. Ds. Rauws, zêndingsdirecteur alhier, wees erop, dat het voor de Herv. Gemeente van bijzonder voorrecht is, dat de burge meester aan het hoofd der Kerkvoogdij staat en de ziel van dat college is. Spr. schetst daarbij de groote kennis van alle lidmaten der gerueeitto en zijn goecl finan- tieel beheer, waarna hij den wensch uit, dat hij nog lange jaren aan het hoofd der kerkvoogdij moge staan. Namens de burgerwacht.voerde de heer Peltenburg het woord. Spr. dankte hem voor al hetgeen hij voor de burgerwacht heeft gedaan en hoe hij steeds zijn in stemming met haar streven heeft betuigd. Spr. hoopt dat de burgerwacht spoedig tot het verledene moge belmoren en de burge rij weer ordelievend en onderworpen aan bet gezag geen burgerwacht meer noodig beeft. De lieer J. C. Spaargaren, die ongeveer al die jaren aan de zijde van den bur gemeester heeft gestaan, sprak namens de wethouders en de raadsleden. Spr. wees erop, hoe de burgerwacht steeds voor de belangen der gemeente heeft gewaakt en deze steeds met gTOote voortvarendheid heeft bevorderd. Spr. roemt zijn aange naam en tactvol optreden in den raad en eindigt met den wensch, dat hij nog lange jaren burgemeester moge blijven. Namens de ambtenaren voerde de heer Kok het woo-rd, namens de onderwijzers en leerlingen de heer L. J. v. Doeveren. Deze noemde de verdiensten, die de burge meester voor Oegstgeest heeft verworven zeer groot. Hij schetste den jubilaris ver volgens als een man van kracht en be leid, van rechtschapenheid en eerlijkheid. In Leiden, aldus spr., zegt men: Er is maar ééne goede Leidenaar, doch hier mag men gerust zeggen: Er is maar ééne goede Oegstgeester. Spr. hoopte, dat de burgemeester, indien hij eens zijn audit nederlegt, nog lange jaren de gelukkige getuige moge zijn van den bloei van de gemeente. Nadat namens de Vereeniging van Chr. Belangen nog gesproken was door den heer Wirt®, kreeg de burgemeester het woord. Spr. was ten zeerste verrast zoovelen bijeen te zien. Aanvankelijk wilde spr. niets van de huldebetuiging weten, doch toen hem bleek, dat de ingezetenen dit feest wilden meevieren, zag hij af van zijn voornemen, om het alleen in huise- lijken kring te vieren. Hem is, naar bij meent te weten, veel te veel lof en eer toegezwaaid, want terugziende op de 25 jaren, is hij over tuigd, dat hij het nooit zoover gebracht zou hebben zonder de veelzijdige hulp van wethouders en raadsleden, ambtenaren en burgerij. Daarvoor is hij allen diep erken telijk. Spr. herinnert er voorts aan, dat het ook 25 jaar geleden is, dat het raadhuis gebouwd werd ingevolge een raadsbesluit in 1899 onder leiding van zijn voorganger, burgemeester Kempenaar. De beer Spaar garen is het eenigst thans overgebleven lid uit dien raad. De jubilaris dankt voorts de burgerij voor het sympathieke huldeblijk en brengt hulde aan den kunstenaar, den heer M. Zwollo. Een groot gevoel van dankbaarheid ver vult spr. Dankbaarheid allereerst aan God, Gemeentelijke Aankondig], GEMEENTELIJKE VISCHVF.RKQCp Aan den Gemeentelijken Vischwin} Vischmarkt 18, tel. 1225 is DONDEBli verkrijgbaar: SCHELVISCH a f o of f 0.46, SCHOL a f 0.23—f 0.40 BOT f0.22, GEH. KABELJAUW a f0.37 pond. N. C. DE GIJZELAAR, Buig, I.eiden, 18 Februari 1925. Katholieke Agenda LEIDEN Woensdag Feestvergadcring R.-K B0lj vakarbeiders, Bondsgcbouw, t« uur. Donderdag A.R.K,A., Bondsgebouw 8 uur Vrijdag. R. K. Kiesvereeniging, Klc Stadszaal, te 8.15 uur. Zondag. R. K. Bond van Post-, Tclegr. Teleph. personeel, Bondsgebot te 4 uur. ALGEMEENE AGENDA LEIDEN. Dinsdag lot Vrijdag. Tentoonstelling ligheidsplaten, gebouw Raad i Arbeid, te Leiden, 24 en 7—5 De avond-, nacht- en Zondagsdienst» apotheken wordt van Maandag 16 Fe tot en met Zondag 22 Febr. a.s. waarga men door de apotheken van de heeren H. Blanken, Hoogewoerd 171, tel. 5021 P. du Groix, Rapenburg 9, tel. 807. die hem de kracht schonk zijn taak tei vullen, aan II. M. de Koningin en de geeringspersonen, die hem tot dit ai verhieven, dankbaarheid ook aan wetl ders en raadsleden. Met weemoed reert spr. hierbij de overleden wethoni A. Juffermans en G. Bom. Spr. dankl der alle corporation en besturen van eenigingen en uit den wensch, dat Oe geest moge groeien en bloeien in verre komst. Nadat de aanwezigen op de gevori plaat waren vereeuwigd vóór het huis, werd de wijn rondgediend en was eerste gedeelte van de plechtigheid ten de. Des middags werd er een 'drukbeax receptie gehouden. STADSÜ9EUWS HULDIGING ALBERT VOGEi In den Foyer der Stadsgehoorzaal gisteravond Albert Vogel gehuldigd ter legenheid van zijn zilveren kunsten jubileum De foyer was slechts half Albert Vogel declameerde vóór pauze „Ecce Homo" van Vondel, ,>Schs praet" van Huvgens en ..Het Landjiu van Jan Prins; Lode wijk van De-ys HIk houd van het Profa" en van tuli: Havelaars toespraak tot de hooi van Lebak Na de pauze van Bürger n-ore" en do befaamde forum-scéne Ille acte van Shakespeare's Julius Cae Het lijkt ons niet noodig nogmaals per in te ga3ii op het talent van Al Vogel. Hij trok allen weer in den ban zijn kunst door zijn zeggingsmacht voordracht Hinderlijk en afleidend bet koorgejubel, dat meermalen dooidi uit de Groote zaal, waar een muziel voering gegeven werd. Aan het slot van den avond, had de! diging plaats Het eerst voerde hel woord Prof. dr C Hesseling namens het Huldiging» té. Leiden, aldus spr.. voelt de dub plicht u te huldigen. Vele malen is de gelegenheid geweest uw kunst wonderen en altijd heeft een luid apt u overtuigd van onze waardeering er is nog meer. Naast het voorbeeld gij het verklarend woord gevoegd, de kunst uw kennis. Een leemte heb! aangevuld in onze kennis: vorm en te geven aan onze woerden om onze dachten en gevoelens tot hun recti doen komen. Wij hopen, dat gij door kunnen gaan in lengte van jaren geven van uw kunst en van uw keffl. Dat de lengte zijner jaren gelijk zijn aan de lengte van zijn rcperfci dat wenselvte spr. den declamator tcfc zal hij een aartsvaderlijke leeftijd ken, want spr. uitte zijn bewondering het altijd-wisselend programma Als tolk der dankbare hulde van de Leiden, overhandigde spr. hem eea werkrans en als herinnering een ets, stellend een uitzicht op de Stadhuis! Nog vijf lauwerkransen werden dei bilaris aangeboden, n.l. van bet b Studentencorps, de Véreen. Vrouw Studenten, den Bond van Leidsche ten, de R.-K. Studentenvereen. Ss Augustinus en der Indologenvereeni Hierna voerde het woord kapt Be die allereerst een inleidend woord spreken tot bet publiek. Wij vieren jarig jubileum van Albert Vogel, dod merkte op, dat het eigenlijk een feest is. Want het beginpunt van loopbaan ligt in '85. Albert Vogel toen een jongetje op de H. B S. te lem Wat spr. verder vertelde, was tuigenis van Jan Feitb, die een bij geestig woord over den declamator geschreven in het Gedenkboek, dal in Den Haag is aangeboden. Jan was een schoolvriend van Albert de ééne vlegel uit heb boek „Pi^ gel jaren" was Jan Feith zelve, dc Albert Vogel. In dat Gedenkboek do bekende letterkundige een besd gegeven, boe de groote, zware ded van lieden, eerst een mager jonge', spillebeentjes was Albert Vogel zat dan in de 1© de leeraar in het Nedorlandscb, 03 1 leerlingen wat vrijheid van spreker

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2