A. WAALS clubs thans 77 bedraagt. Verschillende clubs ziin nog in voorbereiding. Tot tweemaal foe werd do vergadering geschorst, fen einde den vertegenwoordi gers der club eerst gelegenheid te geven, de oprichting der voorloopige kringcomi- té's voor te bereiden, daarna de oprichting der voorloopiee groepscmité's. De resulta ten dezer afzonderlijke beraadslagingen werden medegedeeld, waarna de voorloo pige comité's gelegenheid kregen, afzon derlijke verkiezingsaangelegenheden te bespreken. Na de pauze hield prof. Veraart een rede om uiteen te zetten wat het Verbond St. Michael bereikte en tot verdediging van het door het hoofdbestuur aanvaarde compromis. Spreker herinnerde eraan, dat van den eersten dag der oprichting van het Verbond af, de organisatorische eenheid der R. K. Staatspartij voorop heeft ge staan. Ernstig heeft men ook nooit kunnen twijfelen aan het behoud van de eenheid. Spreker stelde er prijs op te verklaren, dat bij, overziende al wat er in het eigen kamp werd gesehreven, geen gemotiveerde vrees voor het verbreken der eenheid ontmoette, maar slechts angst voor den triomf der Katholiek-Democratische gedachte in de Staatspartij, Daarop wijst vooral de Hetze van „De Tijd" en van een Kortenhorst, aldus sprokpr. daarop wijst het eerste «•ommuoirnié van het Dagelijksch Bestuur dor Partij, dat immers gewaagde van ^maatregelen te nemen tegen personen". Hoe gaarne hadden de anti-democrati sche elementen gezien, dat wij de Partij hadden verlaten! Het is de vergadering be kend, hoe het met de onderhandelingen liep, toen men begreep, dat er onderhan deld moest worden, gegeven de groote macht, die de jonge hervormingsbeweging aanstonds verwierf. Spreker zou over die treurige episode ïnaaT zeer kort zijn en kwam dadelijk op de onderhandelingen met prof. Aengenent. Daarbij stonden aanstonds twee feiten vast en wel de noodzakelijkheid van een gron dige hervorming van den Bond van Kies- kringorganisaties en van de gewenschthcid dat die vorming zóó moest zijn, dat een Ver bond als het onze voortaan overbodig was. Spr vertrouwde, dat de vergadering het biermede volkomen eens was. Zou onver hoopt de fe ontwerpen reorganisatie mis lukken, dan weet men natuurlijk, dat het "Verbond opnieuw zijn taak zou moeien vervullen. Maar hij vertrouwde, dat de democratie het voor goed in de Partij zou hebben gewonnen. Vervolgens ging prof. Veraart na, wat bet Verbond heeft bereikt. Behalve het voorgaande worden belangrijke resultaten ten aanzien van het Program van Actie verkregen. Had de Partij een volkomen de mografische organisatie gehad, was zij piet belommerd geworden door allerlei „in stanties", dan had men nog grooter resul taten gezien. Het Verbond bereikte een po litiek leven in onze Partij, zoo krachtig, al- dc Partij nog nooit kende en als geen enkele andere partij te zien geeft. Terecht kon do heer v Schaik dan ook zeggen, dat, dank zij St. Michaël een frissche wind door o.n.f politiek leven voer. De Bondsver gadering. zooveel jaren een ergernis voor ben, die in onze partij belangrijk staatkun dig gebearen zich willen zien ontwikkelen kwam op eenmaal zeer nabij bet Roomsche Parlement, waarvan Baron "Wittert gespro ken heeft. Men herinnere zich het tobben in 1922 niet dat overvulde Sfaatsprogram, waarna Mgr. Nolens een rede kwam hou den. Thans was Mgr. Nolens van den aan vang af aanwezig, leidde hij met meester schap de discussies, waren er debatten van hoog peil en werden allen beschaamd, die hadden gezegd en geschreven, dat aan het 'concept-Nolens tittel noch jota mocht wor den gewijzigd. Verder wees spr. erop, dat thans overal „onze" candidaten naar vo ren komen. Het Adviseerend College heeft thans reeds aanwijzingen in overvloed. Op twee verschijnselen wilde prof. yer- aart nog wijzen: op de R. K. Volkspartijen op de critiek. van socialistische zijde op Sl. Michaël. Hij had de vorige week de kopstuk kon der Volkspartij ontmoet en hij had verbaasd gestaan over zooveel po litiek onverstand. Als men niet mag aan nemen, dat dit niet een opzetje is ten be hoeve van het Kamerlidmaatschap van een enkeling, dan kan men niet anders meenen, dan dat hier een, waarschijnlijk onbeduidende, groep, volkomen onbedre ven in staatkundige zaken, bijeen wordt gehouden. Spr. ontmoette niet anders dan zuivere politieke anarchie, zonder eenig inzicht in de wijze, waarop democratische politiek tot haar recht kan komen. En nu ten slotte aldus spr. over de critiek van de socialisten in woord en beeld. Als het deze groep te doen was om een betere democratische politiek te ver krijgen, dan zou zij moeten juichen om hetgeen St.-Michaël" tot stand heeft ge bracht en nog tot stand kan brengen, zij het ook in andere groepeering, in de ko mende maanden Nu is het duidelijk ge bleken, dat men van dien kant slechts met twee mogelijkheden heeft rekening ge houden en wel: een overwinning van het conservatisme of een scheuring in de R.K. Staatspartij. In het eerste geval hoopte men, zooals thans duidelijk blijkt, duizen den Katholieke stemmen voor de socialis ten te winnen. Die kans is thans jammer lijk verkeken. En vandaar de losbrekende woede. Was er een scheuring ontstaan, dan had men- er op gerekend een demo cratische» Katholieken linkervleugel in te lijven bij de socialistische politiek. Maar een R.-K. Staatspartij, die een weg op gaat der democratie en die in staat is de andere partijen der rechterzijde te nood zaken, daarin mede te gaan, dat is buiten don waard gerekend. In vol vertrouwen op een goede toe komst durfde spr., wien van alle kanten uil „St.-Michaël" reeds bleek, hoezeer men met het door het hoofdbestuur gevoerde beleid tevreden is. de vergadering aan te bevelen liet getroffen compromis te aan vaarden. De rode van den voorzitter werd luide toegeuiebt. Op voorstel van Amsterdam werd bet Jompromis bij acclamatie aanvaard, na dat de afgevaardigde van Helder had ver klaard, slechts to willen uitspreken, dat zijn club betreurde, dat men dit hoofdbe stuur zal moeten missen. Hij vertrouwde echter, dat, wanneer het nog noodig mocht zijn, dezelfde mannen bereid zou den zijn opnieuw op de bres te staan. Overeenkomstig het voorstel van den voorzitter werd onder luide toejuiching besloten, het volgende telegram te zenden aan dr. E. B. F. F. Baron "Wittert van Hoogland: „Op de laatste vergadering van het Ver bond „St. Michaël" werd besloten, du u, door andere we^Jtzaamheden verhinderd waart aanwezig te zijn, U onze betuiging van sympathie te zenden en U te danken voor liet vele, door U gedaan in het be lang van de eenheid der Katholieke Staats partij". Aan alle kanten werd behoefte gevoeld aan het uitspreken van woorden van hul- hulde en dank. Prof. Veraart werd ge huldigd door de heeren Max van Poll, F. Spit en G. P. Bon. Mevr. Brounsv. Be- souw sprak haar blijdschap uit over de sa menwerking in deze kring, die zij haar ge- heele leven niet zal vergeten. Do heer Co- nijn huldigdo Max van Poll en het dag blad „De Morgen". Voor de vele werkzaamheden, door den heer Bon verricht, werd waardeering en dank uitgesproken door de heeren Max v. Poll en Spit. De Haagsche club bracht dank in het bijzonder aan de Haagsche leden van het hoofdbestuur en aan den heer Guit; ter wijl op haar beurt genoemde club werd be dankt door den heer Zomerdijk voor het nemen van het initiatief der oprichting van het landelijk verbond. Afgevaardigden van Eindhoven, Helmond en Rotterdam dankten voor den opbloei, dien de demo cratische gedachte heeft gekregen door de werkzaamheden van het hoofdbestuur. Ten slotte huldigde de heer F. van der Steen mevrouw Brounsvan Besouw. Aan het eind der vergadering wees Prof. Veraart er op, dat de doorwerking der Katholieke democratische gedachte nooit het gevolg kan zijn van den arbeitb van enkele personen of van een centraal verbond. In alle deelen des lands moet men werkzaam blijven, dan zal de arbeid tot dusver verricht, vruchten voortbren gen. In geestdriftige stemming werd deze laatste vergadering van het Verbond ge sloten. Candidaten der Michaëlisten. „De Morgen" geeft het volgend lijstje van candidaten, die in de clubs „St. Mi chaël" als candidaten voor de Tweede Kamer genoemd worden: Ch. L. van de Bilt, Kamerlid, Koning straat, Helder; W. A. Blokker, hoofd eener school; Kruisstraat, Sittard; G. P. Bon, journalist, Weimarstr. 140, Den Haag; Mevr. S. G. C. Bronsveld-Vitringa, Kamer lid, Hoorn; Mevr. W. Brouns-van Besouw, Hertogstraat 9, Den Bosch; G. Bulten, burgemeester en Kamerlid, Voorhout; A. C. F. Conijn, opvoedend ambtenaar, De Kruisberg, Doetinchëm: P. L. H. Cremers, burgemeester, Nuth (L.); L. J. M. Feber, Kamerlid, Den Haag; Van Freytag Drab- be, referendaris R. V. B., Amsterdam; N. F. Guit, bestuurder organisatie, Helmer- straat 76, Den Haag; Mr. F. Kölkman, Oudeweg 112, Scheveningen; Mr. G. C. J. D. Kropman, Adm. dé Ruyterweg 271, Amsterdam; C. J. Kuiper, Kamerlid, Utrecht; Majoor L. M. J. H. Lambooy, Den Haag; G. Baron Michiels van Kessenich, Roermond; H. J. Moll, wethouder, Breda; Dr. H. W. E. Moller, letterkundige, Bre- daschewcg 313, Tilburg; W. Mooyman, lid Prov. Staten, Rijswijkscheweg 287, Den Haag; F. L. D. Nivard, wethouder, Rotter dam; Max van Poll, journalist, Helmond; J. van Rijzewijk, Kamerlid, Tilburg; J. R. H. van Schaik, Kamerlid, Den Haag; F. Spit, Krinzingerstraat 153, Den Haag; B. Veltman, Alkmaar; Dr. J. A. Veraart, hoogleeraar, Laan v. Meerdervoort 306, Den Haag; J. B. Vesters, journalist, Den Bosch; J. H. Waterborg, ambtenaar, Den Bosch; J. IJsselmuiden, wethouder, Arn hem. 't Kan goed zijn, er op te wijzen, dat bo vengenoemde personen niet allen „Mi- chaëlist" zijn, doch alleen door een of meer clubs van „Michaëlisten" candidaat R.-K. Volkspartij. Naar verluidt is men in de leidende krin gen der R.-K. Volkspartij voornemens le bevorderen de candidaatstelling van de volgende heeren voor bet lidmaatschap van de Tweede Kamer: Mr. P. Arts, te Tilburg; C. Oostveen, te Utrecht; hoofdbestuurslid van „St.-Ra- phaël', M. J. G. Kuipers, te Rotterdam, W. G. Setteur te Utrecht, algemeen voorzitter der R.-K. Volkspartij. (M. M.) Wetsontwerp tot bescherming van de landarbeiders. Omwerking in verband met de gewijzigde inzichten. In een brief aan de Tweede Kamer doet de minister van Arbeid, Handel en Nijver heid mededeeling van de intrekking van bet Wetsontwerp, houdende bepalingen tot bescherming van de Landarbeiders, daar het in verband met de gewijzigde in zichten, omtrent de grondslagen van een wettelijke regeling dezer aangelegenheid, eerst geheel moet worden omgewerkt. Uit de Kieedingindustrie. De onderhandelingen. Zooals wij hebben gemeld heeft de Bond van Kleermakerspatroons de aangekon digde uitsluiting tot Donderdag a.s. uitge steld op verzoek van den rijksbemidde laar, den heer Van I.Jsselsteijn. De werknemersorganisatie van haar kant hooft toegezegd uiterlijk Woensdag namiddag te antwoorden op het voorstel der patroons. Dit voorstel houdt in: aan vaarding van de oorspronkelijke patroons- voorstellen, met dien verstande, dat over de toepassing der tarieven nader zal wor den onderhandeld. HULPGEBOUW: Haarlemmerstr. 54 COCOSLOOPERS 77 521/2 - 36 per el. COCOS TAPIJT 100 cM. breed 1,25 - 1.05 - 72 per el. COCOS GANGMATTEN 42 - 35 - 29 ZWARE DEURMATTEN 83 70 - 59 3839 In het kort kwamen die oorspronkelijke werkgeversvoorstellen hierop neer: conti nueering van dc bestaande arbeidsvoor waarden. De werknemers stelden als eïschen: ver hooging van het loon met 10 pet. 'n nieu we vancantie-regeling en herziening van do toepassing der tarieven, welke huns in ziens niet juist geschiedde. Overeenstemming tusschen partijen werd niet bereikt, een collectieve arbeidsovereen komst tusschen den Bond van Kleerma kerspatroons en den Bond in de Kleeding- iindustrie kwam niet tot stand en de pa troons besloten in verband daarmee van heden af geen werk meer uit te geven aan leden van den Bond in de Kieedingindus trie hier. In het midden van de vorige week greep de heer Van IJsselsteijn in en noodigde partijen tot een conferentie uit. Het resul taat van deze besproking, welke j.l. Zater dag is gehouden, was, als gezegd, dat de uitvoering van het besluit van de patroons tot a.s. Donderdag werd opgeschort. De patroons blijven aandringen op continuee ring van liet contract, doch zijn bereid, nadat hun voorwaarden zijn aanvaard, over de toepassing der tarieven nader le onderhandelen. Ambtswoning van den minister van Buitentandsche Zaken. Onder voorbehoud van goedkeuring door de Slaten-Generaal de indiening van een spoedeischend wetsontwerp is te ver wachten beeft de rijksgebouwendienst aangekocht het huis Plein 1813 No. 2, eigendom van mevrouw de Wed. J. van StralenDe Fremerij. De prijs, die voor dit huis bcdongc» ia, bedraagt lOO.OOO. Het is de bedoeling, het grootendeels te sloopen en op de plaats er van een nieuwe ambtswoning te stichten voor den minister van buitenlandsche zaken, die, zooals men weet, bet paleis van Prins Alexander, dat hij thans bewoont, dit jaar moet ontrui men. De kosten van de verbouwing zouden naar verluidt ongeveer twee ton bedragen. De Zomertijd. De vereeniging tot bevordering van het vreemdelingenverkeer te Bergen (N.-H.) heeft aan de Tweede Kamer verzocht, het wetsontwerp tot afschaffing van den zo mertijd niet aan te nemen. Een gelijk verzoek heeft de vereeniging voor vreemdelingenverkeer te Hilversum gedaan. De Nederl. B. K. Bond van Handels-, Kantoor- en "Winkelbedienden heeft aan de Tweede Kamer een adres gezonden met het verzoek om het ontwerp-wet tot af schaffing van den Zomertijd te verwerpen. Naar het „U. D." verneemt is aange wezen tot chef van het Centraal Station to Utrecht, de heer K. Schoewert, chef van het station Rotterdam Maas. De aanwij zing van den hoer Julius te Breda is dus blijkbaar ingetrokken. SPORT Nieuwe sportvereeniging. Alhier is opgericht een amusements- sportvereeniging, waarvan do leden hoofd zakelijk het korfbalspel zullen beoefenen. Deze vereeniging zal den naam dragen van „Animo". De tot op heden toegetreden leden zijn grootendeels dames en heeren die reeds eerder gekorfbald hebben. Verder zulien de leden zich 'e zomers vermaken met fietstochten e.d., terwijl vele winteravon den worden besteed door het geven van „gezellige avondjes". ACADEMIE-KIEUWS LEIDEN. Geslaagd voor het: Doctoraal examen Geneeskunde de heer H. L. Jansen (Kloosterburen, Gr.) Candidaats-examen Rechten: de heer W. K. G. Rebel (Luzern). RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE LEIDEN. Voor openbare behandeling komen 7 zaken aan de orde Ambtenaar is Mr M. B Vos. In de zaak van J. P te Leiden, wiens zaak was aangehouden om de ver balisanten te hooren, worden gehoord de politie-agenten Verver en de Wilde. Bekl. blijft bet ten laste gélegde, schreeuwen en zingen in het middernach telijk uur, beslist ontkennen Wel zijn 2 kameraden, die ook bekend hebben, doch hij zelf heeft noch geschreeuwd noch ge zongen. Do getuigende agenten verklaren beide, dat bekl. wel degelijk heeft gezongen, waarna de Ambtenaar f 5.of 5 dagen eischt Bekl. beweert andermaal niet ge dongen te hebben, anders had hij het de vorige keer wel gezegd,, want zijn kame raden kwamen er met f 1.boete af; doch hij was onschuldig aan het ten laste ge legde De Kantonrechter vönd het zoo erg niet, als hij het dan maar bekende, doch bekl. bleef er bij, H W., kapper te Leiden, zou in den morgen, v.m. 10 uur. op het Noordeinde een politieagent hebben toegeroepen, .Juis aan do ketting", wat als scheldwoord ge bezigd wordt Bekl heeft de uitdrukking wel gebezigd, doch tegen zijn broer. Hij had niet eens erg er in dat er een politieagent was De Kantonrechter kon niet aannemen dat er zulke familie-verstandhouding be stond, dat hij zijn broer zoo iets zoxi toe voegen. De Ambtenaar wenschte voor der gelijke jongelui, wel eens een zware etraf opdat ze daardoor wat meer respect voor de politie zouden krijgen. Eisch f 5.of 5 dagen. A. V, boekhouder te Leiden, heeft op de klinkerbestrating gereden waar zulks verbot!en was. Het was net daags na den storm, hij had haast, moest tegen wind in trappen en ten slotte nog uitwijken, waar door bij genoodzaakt werd de verordening te overtreden Anders is hij op dat punt zeer correct Eiseli f 2.of 2 dagen. Een zeer matige eisch vindt de Kantonrechter dit. Gemeentelijke Aankondig STADSNIEUWS Priesterfeest Kapelaan J. C. C. Groot. Donderdag. 19 Febr a.s. wordt in het gebouw der St. Josephgczellenvereeniging alhier een feestvergadering gehouden ter gelegenheid van het 121-jarig priesterfeest van den weleerw heer J. C. C. Groot Hiertoe worden namens het huldigings- comité uitgenodigd de, besturen en leden van de navolgende organisaties en ver enigingen: R K Graf. Bond, R K. lvleermakersvereeniging, it, K. Menbelma- kersvereeniging, R K. Dames-Gymnast iek- verecniging ..Jeanne d'Arc", R K. Hecren- G vmnastiekvereeniging ...Jeanne d'Arc", R K. S. V. Leiden" en het Districtshe- stuur Leiden van den D. H. V B. Wij vertrouwen dat allen aan dezen oproep gevolg zullen geven en in groolen getale opkomen, opdat deze feestvergade ring aan het doel moge beantwoorden „Sanctus Auguslinus". In Laar „Eigen Huis" aan den Hooge- woerd vergaderde gisteravond de R. K. Studentenver. „Sanctus Augustinus", al waar door Pater Raaymakers een lezing zou worden gehouden. Na opening door den voorz., die in 't bijzonder welkom heette den. eerw. spr. van dezen avond en na eenige mededeelin- gen, verkreeg Pater Raaymakers het woord tot het houden zijner lezing. In zijn inleidend woord uitte spr. zijn waardeering voor de gulle en aangename medewerking welke bij reeds meermalen in de missieactie van de studeerende klas sen had mogen ondervinden, reden, waar om spr. met het volste recht degenen, voor wie hij thans spreekt mag noemen: zijne vrienden. Komend tot het aangeven van zijn onderwerp, deelt spr. mede te willen be antwoorden de vraag: in welke betrekking slaan de Katholieke Hoogeschool-studen- ten tot het missiewerk. Spr. vraagt zich af in hoeverre het deelnemen aan de missie actie past in het kader van den studie kring en dan gezichtskring der studen ten. Deze distinctie nader motiveerend, wijst spr. op de grootere beperktheid van den studiekring, (beperkt tijdelijk doel) in tegenstelling met de omvangrijkheid van den gezichtskring, waardoor spr. ver staat zoowel de zichtbare wereld, als dat gene, wat valt binnen den onzichtbaren eeuwigheidscirkel, welke belicht wordt door de eenige en eeuwige waarheid. De bron dezer waarheid, aldus spr., te ont sluiten, ziedaar hetgeen de missie beoogt. Het antwoord op de vraag: „wat is waarheid", formuleert spr. vervolgens al dus: waarheid is bet geluk van den mensch voor tijd en eeuwigheid. De drift naar het geluk, welke is de drang naar de bevredigende en verzadi gende waarheid, zit den mensch in het bloed en gezien het feit, dat de menschen verplicht zijn elkander het geluk te bren gen, bestaat deze plicht in het brengen van de waarheid aan hen, die haar nog niet bezitten. Juist hierin nu is het doel van het missiewerk gelegen. Na te hebben aangetoond, dat de men schen van de wetenschap ipso facto in den missie-arbeid zijn opgenomen, zegt spr., dat niet de wetenschap alleen het zoover vermag te brengen, doch dat deze daar voor moet steunen op echt chrislelijken grondslag. Om dit te bevestigen wijst spr. op de oude beschaving van Rome en Athene, welke hoe wetenschappelijk hoog zij ook stond, den mensch niet voerde naar 't wa re geluk, doch integendeel hem daar ver der van verwijderde. Daarom ook begon later van Rome de waarheid, zoodat van baar kan gezegd worden, dat zij, de ma- gistra erroris is geworden de discipulus veritatis. Vervolgens betoogt spr. hoe de R. K. Hoogescbool-studenten practisch kunnen werken voor de missie, en zegt hij, dat vooroordeelen omtrent stoffelijke giften, dikwijls oorzaak zijn, dat men zich niet voor de missie-actie geeft. Hiervoor wijst spr. op het voorbeeld van den Apostel Pe- GEMEENTELIJKE VISCHVERKo Aan den Gemeentelijken Visch» Vischmarkt 18, Telef. 1225, is TV(> DAG verkrijgbaar: SCHELVISCHi f0.28; SCHOL a f 0.32—f 0.37; R f 0.22 per pond. N. C. DE GIJSELAAR, Leiden, 17 Februari 1925. VISCHACTEN. De Burgemeester van Leiden br® kennis van hen, die zich voor het ai zoen 1925'26 in het bezit wensd» zien van een Visckacte.dat de blanct zoekschriften ter bekoming daanaj tis verkrijgbaar zijn ter Gemeente^ tarie (Kamer 10), alwaar zij beho ingevuld en onderteekend, vóór den Maart a.s. moeten zijn terugbezorg einde aan den Commissaris der Kc: in dezo Provincie te worden toege® Hij vestigt er de aandacht op, dal het visschen met één hengel, ge?n of sleephengel en geen peur zijndt, aanvraag behoeft te geschieden. N. C. DE GIJSELAAR, B, Leiden, 17 Februari 1925. Katholieke Agen LEIDEN. Dinsdag Tentoonstelling van enz.^ Bondsgebouw, 611 gankelijk voor 't publiek. Dinsdag. Propagandafeest R. K. Boi Handels-, Kantoor- en bedienden. Woensdag Feestvergadering R.-K vakarbeiders, Bondsgebouw, uur. Donderdag A.R.K,A., Bondsgebon 8 uur Vrijdag. R. K. Kiesvereeniging, Stadszaal, te 8.15 uui\ ALGEftlEEIME AGENQ LEIDEN. Dinsdag. Albert Vogel, Stads-wd» to 8.15 uur. Dinsdag iel Vrijdag. Tentoonstellin ligbeidsplatcn, gebouw Ra Arbeid, te Leiden, 24 en De avond-, nacht- en Zondagsdii apotheken wordt van Maandag lot en met Zondag 22 Febr. a.s. waj men door de apotheken van de hei H. Blanken, Hoogewoerd 171, te!. P. du Croix, Rapenburg 9, tel. trus, die tot den lamme sprak: .,G zilver heb ik niet, doch wat ik bc ik u." Wat die lamme voor Petru aldus spr., is voor ons het beid voor de bekeering waarvan de Kal studenten vooral kunnen geven I vloed en hun zedelijke kracht. Al is een directe actie, zooals voQrd wordt op sommige gyrnnas seminaries, niet mogelijk, door hui aan het misiewerk te verbinden kul Katli. studenten reeds veel invh goede uitoefenen, daar door dezen i ken steun een waardig cachet aan 4 sie-actie gegeven wordt. Vervolgens vestigt spr. er nog i dacht op, dat in het steunen van sie zulk een verheven geestelijk idc legen is. Na nog te hebben gewezen op de kracht, welke uitgaat van de verst de missie-clubs, alsook van de gro ter-academiale missieclub en op de zakelijkheid van bet gebed voor I slagen der missioneering, eindigt s rede met een woord van opwekki krachtigen steun van het missiewe Na behandeling der overige i punten werd deze bijeenkomst op bruikelijke wijze gesloten. St. Anfonius-patrcnaaf. Zondag- en Maandagavond heel St. Antoniusoatronaat zijn jaarlij feestavond gegeven voor ouders teurs. Beide avonden was de zat gevuld, en nadat de vroolijke tow viool en piano reeds hadden geil opende de weleerw. directeur, Pal? v. Lu book, de feestvergadering Ghristelijken groet. Het verheugt i dus spr., dat er zoovelen gehoor gegeven aan de invitalie. Dit hew Ier sympathie voor het patronaat riep allen een hartelijk welkom toe. bijzonder Pastoor Crombag, Palet makers, oud-missionaris, en Palet Donk. Den ouders zegt Z.oerw. dal de verleende medewerking, doel) spoorde toch allen aan te blijvenJ dat de jongens steeds het god derricht bijwonen en op tijd zijn. Ook bracht ZijnEerw. in beril de jeugdafdeeling der Derde Orde. toch zoo heilzaam is voor de jeu? gens buiten het patronaat kunnen lid zijn. Verder is aan het patron» bonden een bibliotheek. Daar kon» jongens boeken halen. Worden de ken gelezen dan zijn de ouders woord. Spr. dankt de donateurs fl milde bijdragen. (Maandagavond o.a. aanwezig de Z.Eerw. Praeses klooster, Pater Heiling, Kapelaan perman en Pater Frig-ge). Het programma was rijk voor» werd afgewisseld door zang drachten. We kunnen getuigen, i schitterend i§ verloopen. Da duelj ken heel aardig. De voordracht* partijtje Piket", „De schaapherdt keizer komt" en „Van Fattum" uitstekend gespeeld. De spelers lijk te noemen is niet noodig. hebben hun best gedaan. Aan d? alle eer. Degene die zich met hel' ren der voordrachten belast bed1 een woord van dank toe. Na de pauze vroeg Pater Ra'

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2