fabrikanten uit Alkmaar in verbinding zon stellen. Thans kwam aan do orde punt 5 be stuursverkiezing Als stemopnemers fun geerden op verzoek van den Voorz de hoeren D. van den Berg en C. Duiven voorden. Bij eerste stemming werd de heer E Oostdam Hzn met 47 van de 56 stem men wederom tot voorzitter benoemd. De benoemde verklaarde bet voorzitterschap te aanvaarden en dankte voor het in hém gestelde vrtrouwn Vervolgens werden bij de twéet'e stemming de aftredende be stuursleden wederom herkozen, de heer M Geerlings met 47, do heer L. Heemskerk met 45 en de heer L M. van Noort met 47 stemmen Ook deze heeren namen hunne benoeming aan Van de rondvraag werd druk gebruik gemaakt. Van uit de vergadering werd er op gewezen dat bet in het belang den vereen Ï9, dat wordt opgetreden tegen die leden, die buiten de veiling hunne pro ducten verkoopen Het bestuur geeft de verzekering dat in voorkomend geval de hierop gestelde boete zal worden toegepast. Echter vindt, men de boete van f 5.te laag en zal deze daarom in eene volgende vergadering worden verhoogd. Ook zal net bestuur in de volgende vergadering een ontwerp nieuw vcilingsreglement aan bieden, omdat- het bestaande te zeer is verouderd Een der leden vroeg of het veilingsper centage van 6 niet kon worden ver laagd De Voorz. zeide, dat dit in de vol gende vergadering, to houden vóór dat met veilen der producten wordt aangevangen, lal worden vastgesteld. Hierna sloot de Voorz de vergadering na de aanwezigen gedankt te hebben voor de prettige en zakelijke discussies. H. B G. In do achterzaal van het cafó ..Het Wapen van Noordwijkerhout" kwamen Zaterdag j.l bijeen de leden van de afdeeïing Noordwijkcrhout van het Hol- landsch Kweekersgenootschap. De verga dering was slecht bezocht Te acht uur opende de Voorz., de heer H Langeveld. de bijeenkomst. De notulen werden vervolgens gelezen en goedgekeurd. De Voorz stelt hierna aan de orde verkie zing van afgvaardigden naar de op 16 Fe bruari a s te houden 40e algemeene ver gadering ie Haarlem Bij acclamatie wor den hiertoe aangewezen de heeren H. Langeveld en M. Vcrdegaal. De beschrij vingsbrief werd daarna behandeld De eer ste 7 agendapunten passeerden zonder eoiige discussie. Bij punt 8 werd lang en breed van ge dachten gewisseld. Het bevat een voorstel om te geraken tot een fonds tot steun van het wetenschappelijk onderzoek en de on persoonlijke reclame voor het bollenbe- drijf. Alk contributie voor dit fonds wordt voorgesteld 2 cent per Rijnlandsche roede De Voorz verdedigde het voorstel sterk en raadde de vergadering aanneming van het voorstel 'aan Vanuit de vergadering rezen echter nogal bezwaren Men vond de con tributie van 2 cent niet te hoog en het fonds wel nuttig, maar men vreesde dat deze contributie spoedig veel hooger zou zijn, zooals het ook gegaan was met de contributie voor het fonds ,J)e Narcis." 'Aanvankelijk 2 cent was deze thans reeds gestegen tot 14 cent Tenslotte gaf men de afgevaardigden last vóór te stemmen. Bij de rondvraag werd gevraagd of het geen aanbeveling zou verdienen bij vol gende vergaderingen ook eene verloting te houden, ongetwijfeld zouden meerdere le den dan de vergadering bijwonen. De Voorz zegde overweging van dit idee toe. Hierna sluiting der vergadering. Uitvoering. Vanwege de afdeeïing Noordwijkerhout van den R. K. Volksbond zullen op 17 en 18 Februari as feestelijke uitvoeringen worden gegeven De toonee-1- vereen. „Oefening baart kunst" zal hare welwillende medewerking verleenen. Op gevoerd zal worden het bekroonde klucht spel JETerkules", „Professor Droomstede of de vijf niet bij elkaar", kluchtspel in twee bedrijven en ,:Moppi© als kindermeid" ook een kluchtspel. Den eersten avond Vpeelt men in het .Wapen van Noordwijkerhout" en den tweeden avond in het café „De Zwaan." Ongetwijfeld zal de vereen volle zalen trekken. H00GMADE. Congresfilm. Ook Hoogmade zal de h.ooge eer te beurt vallen dat de Congers- film ..Adore Te" hier opgevoerd wordt op Dinsdag a.s Ongetwijfeld een goede ge dachte van het bestuur van den Volksbond afd Hoogmade, om op die manier het jaarfeest te vieren Zulk een feestviering beantwoordt zeker aan het doel, hetwelk in art. 1 van de statuten gesteld wordt n 1. de zedelijke verheffing van het volk, volgens do beginselen der R. K Kerk. Want van deze film gaat werkelijk een .verheffendcn invloed uit. Stemmen zijn opgegaan over te hoog© entree, laat ieder begrijpen, dat zooiots nimmer geboden wordt voor logeren prijs, ook niet in de sfeden Laat ieder dit waardeeren, opdat Hoogmade in het vervolg meer van zulke voorstellingen moge genieten, want het is werkelijk een genot deze film, een hoog staand genot 1 KATWIJK. Arbeidsbemiddeling. Aan het gemeen tel ijk Arbeidsbureau staan heden als werkzoekenden ingeschreven: 67 arbeiders, 20 visschers, 7 kuipers, 9 opperlieden, to taal 140 personen. KATWIJK. Katwijkschc ziekenverpleging, Waar de verecniging „Katwijksche Ziekenverple ging" tot heden niet de gemeentelijke sub sidie van 1000 per jaar haar rekening sluitend kon maken, zal zulks, nu de ex ploitatie van het door de gemeente ge bouwde Ziekenhuis' aan de verecniging „Katwijksche Ziekenverpleging" is opge dragen. niet meer mogelijk zijn. Door een post voor „Huishoudkosten" sluit de bc- grooting voor 1925 niet meer met een batig slot doch met een vermoedelijk te kort van J 1570. tekort te dek ken zal op de eervolgende algemeene ver- gaderiug een ernstig punt van bespre king uitmaken. LISSE. Accordeon-uitvoering. Gisteravond gaf de Eerste Leidsche Accordeonvereniging een schitterend geslaagde uitvoering in 't gebouw van de R.-K. Volksbond onder uit stekende leiding van den heer H. J. v. Wijk. De nummers die gegeven weiden, vielen zeer in-den smaak van het publiek. Tusschen de verschillende nummers door werden eenige voordrachten gdgeven waar om hartelijk gelachen werd. Wij wenschen „Onderling Kunstgenot" een tot weerziens toe. N00RDWIJK. Jubileum. Met 1 Maart a.s. is de heer G. Heemskerk 25 jaar aan de posterijen als brievenbesteller. Wetjverbetcring. Het tuintje voor de welbekende boschwachtevswoning van jhr. Gevers, dat voor het verkeer heel las tig was, daar het tot midden in den weg lag, is een heel stuk smaller geworden door de omheining dichter bij het huis te plaatsen, terwijl de grond die er bij gewon nen wordt hij den weg wordt getrokken. NOORDWIJKERHOUT. Bouwen. B. en W. hebben aan den heer H. v. Hensbérgen vergunning ver leend tot verhouw van zijn winkel en woon huis aan den Schelpweg. OUDE WETERING Groene Kruis. Vrijdagavond had in Hotel Van den Bosch alhier een lezing plaats door Dr. Putto uit Den Haag over de Tuberculose en haar Bestrijding, zulks op initiatief van Het Groeno Kruis. Te ongeveer acht uur opende de voorzde heer P Roeloffs, de vergadering. Dr Putto hiel hierop een duidelijke en gemakkelijk te volgen bespreking over het ontstaan, het verloop en ten slotte over de bestrij ding der tuberculose. Spr. memoreerde de statistiek der ziekte voor wat betreft de gemeente Alkemade. Gedurende de mo bilisatie valt een geleidelijke stijging in de sterfgevallen waar te nemen, tot in 1918 een zeer sterke stijging opvalt, n.l tot 28 sterfgevallen, gerekend naar 10.000 inwoners. Daarna weer een sterke daling, maar in tegenstelling met verreweg de meeste gemeenten in Nederland, is deze daling weer gevolgd door een sterke stij ging, n.l. tot 21. Spr. zeide dat het du;s wel zaak was, de bestrijding dezer ziekte zoo krachtig mogelijk te maken. Spr. gaf dan de verschillende manieren op, hoe deze bestrijding soms op betrekkelijk heel eenvoudige wijze ter hand kan worden ge nomen. Na de pauze vertoonde de spr. tal rijke lichtbeelden en besprak aan de hand daarv«an ook weer de verschillende midde len ter bestrijding. Zoo werden vertoond verschillende systemen van lighallen en sanatoria. Ook werden de voordeelen der Arbeidsinspectie op dit gebied aangetoond. Onder een krachtig applaus beëinigde de welbegaafde spreker zijn rede. De Voorz. was dan ook wel de tolk aller aanwezi gen, toen hij een woord van hartelijken dank tot Dr. Putto richtte. Vervolgen-" werd de vergadering op de gebruikelijke wijze gesloten. VALKENBURG. School. Tot hoofd der op te richten Chr. School alhier is benoemd de heer H. Haantjes te Ytens, (Fr.). VOORHOUT. Kiesvereeniging. De R ,K. Riesver- eeniging „Eensgezindheid" houdt op Woensdagavon a.s. te 7 uur 'n algemeene ledenvergadering. Het Bestuur treedt in zijn geheel af. De dames Bots—van Schaik en van der Laan—de Bruin, als mede de Voorzitter, de heer G. Bulten, stellen zich niet herkiesbaar. Punt 6 geeft een verrassing van 60 prijzen. Liefdadigheid Een collecte, gehouden na een liefdadiglieidspredicatie te Voor hout door Pastoor H. J. Maas uit Kat wijk bracht 220 op. B. G, Het. Hollandsch Bloembol lenkweekers-Genootschap vergaderde Za terdag j.l in café ,.Boerhaave." De op komst dér leden was vrij goed. D© Voorz., de heer W v. d Laan, wensebt de afdeeïing en de leden met. bun gezinnen het beste toe in 1925. Spr zegt dat de afd in 1924 geen groot© activiteit ontplooid heeft, daar was geen bijzondere reden*voor. De prijzen, die in 't afgeloo- pen seizoen voor onze producten besteed zijn, waren hooger dan geraamd was. Dit is iets wat bijna nooit is voorgekomen. De verhouding tusschen kweekers en expor teurs was vriendschappelijk, zoodat wei nig geschillen op te lossen waren Dat wij om die redenen in 't afgeloopen'jaar min der actief zijn geweest, mag geen reden zijn om in te slapen. Hefc gevaar, dat Amerika zijn grenzen sluit voor onze nar cissen, bestaat nog steeds en het beslis sende oogenblik is spoedig daar. Wel zal die maatregel voor ons bedrijf niet zoo fataal worden als de wereldoorlog, die achter ons ligt., maar toch zyllen wij er den terugslag van ondervinden. Men zit echter niet stil. Uit Amerika komen richten, dat aldaar een groep sterk gekant is tegen protectionistische maatregelen van zoodauigen aard, een groep die daardoor erg gedupeerd zal worden. Verschillende andere staten gaan tegenmaatregelen nemen Engeland verbiedt de invoer van aardappelen uit Amerika, wegens gevaar van invoering van wratziekte. Dit is ech ter geen motief, daar deze aardappelen ge consumeerd worden en de consument geen wratziekt© op zal doen. Doch in Engeland volgt men ten'dien opzichte dezelfden ge dragslijn, als de Amerikaan Dr Marlat is de va-der van het idee om de grenzen voor Narcissen to sluiten, die voorgaf, dat met de Narcissen aaltjesziek in America werd binnengebracht, doch wien het alleen te doen was, de Narcissen uit eigen bodem te halen In Frankrijk dat. veel meer Narcissen aan Amerika levert als wij. hebben massa- vergaderingen plaats, als protest legen <len maatregel, die Amerika in 1926 voornemens i is door te voeren. Zoowel in Engeland als in Frankrijk bemoeit de regeering er zich mee Ook wij laten ons niet onbetuigd, doch er moet nog meer gebeuren. Niet al leen moeten wij tegenmaatregelen nemen als Amerika zijn plannen doorvoert, door grenzen voor Amer-ikaanscli© producten te sluiten, doch er moet een fonds gesticht worden zoodat steeds de noodige middelen aanwezig zijn, om het gevaar wat nu dreigt en ook eventueele andere gevaren, af te kunnen wenden, b.v. het gesprokene door de Engelsche gedelegeerde op een hearing in Amerika, is uit het verslag handig weg gelaten. Dit was niet geschikt voor de Amerikanen Bestaat er nu een fonds, dan moet in zoo'n geval zoo'n rede door ons met tienduizenden in brochure-vorm ver- Bpreid worden. Daarom dient er een meer vast verband te komen, tusschen de diverse orgianisatiesi, bij de Bloembollenteelt en Export betrokken Dit punt staat op den beschrijvingsbrief voor de e.k. algemeene vergadering, zoodat wij daar straks nog nader op terug komen. Spr zegt vervolgens dat het ledental stationair is. Het orgaan verschijnt regel matig en geeft 't noodige vak- en handels- nieuws Spr hoopt, dat 1925 een even gunstig jaar voor de kweekers zal zijn als 1924. Wel waren de prijzen hoog, doch of ze te hoog zijn, zal over een paar maanden blijken. De prijzen mogen echter in geen geval uit gaan boven de koopkracht van het minder gesitueerde publiek in 't buitenland. De Voorz. oogstte voor zijn openingsrede, die ruim een half uur in beslag nam. een dankbaar applaus. De notulen werden onveranderd goedge keurd D© heer L P. Zonneveld wordt, bij ac clamatie tot bestuurslid herbenoemd. In de plaats van den heer Th v. Werkhoven, die bedankt heeft om gezondheidsredenen, wordt gekozen, de heer G. M. Prins en in de plaats van den heer P v. d Hulst Jz. wordt gekozen de heer P. Warmerdam, Tot afgevaardigden naar de algemeene vergadering worden gekozen de heeren C. Roozen en C. J. Zonneveld en tot plaats vervangers de heeren G M. Prins en A. v. d Vlugt. De Voorz deelt vervolgens mede. dat. hoewel het geen punt is wat direct hier thuis hoort er toch verschillende leden mee gebaat zijn, dat de gemeente eigenares is geworden van het perceel langs den Schra- ven-damschen weg, waarop het heffen van tolrecht van schippers rusten. Hiermede is de vrije doorvaart een feit geworden en dit ongerief en onrecht voor velen onzer opgeheven. (Donderend applaus, O, neen, pardon een zacht ge-tik Maar och. wij Hol landers'* zijn immers een nuchter volk. Cor respondent.) Hierna wordt de Beschrijvingsbrief be handeld. Besloten wordt de candidatuur F. Lom- merse, Ie Hillegom, voor lid van het Hoofd bestuur te steunen. Hierna komt etan de orde het vormen van een fonds en een nauwer verband brengen tusschen diverse organisaties. Voor het fonds zou een recht geheven worden van 2 centen per R.R. beteeld met Hyacinthen en Tulpen. De Narcissen zijn uitgeschakeld, daar de vereeniging „De Narcis" reeds eerder een besluit nam, om voor dat doel 10 cent per R.R. te offeren. Het beheer van 't fonds zal gevoerd wor den, door het Centraal-Bloembollen-comi- té, dat met eenige leden uitgebreid zal worden. Hierna werden eenige vragen ge steld, waarna met alg. st. besloten werd, dit voorstel te steunen. Op voorstel van Sassenheim om de prijsraming vroeger te doen plaats heb ben; zal voorgesteld worden zulks in Mei in plaats van Juni te doen. De heer G. M. Prins vraagt, of de le den van het Genootschap nog eenig voor recht genieten ten opzichte van het bezoek op de a.s. tentoonstelling, te Heemstede. De voorz, antwoordt, dat de Algem. Vereeniging v. Bloembollencultuur tot geen enkele concessie bereid is. Hierna sluiting, waarna verloting van fraaie planten en gereedschappen. WASSENAAR. H. B. G. In Café van der Zalm ver gaderden Vrijdagavond de leden van het HollBloembollenkweekers-Genoolschap. De opkomst was niet schitterend. Slechts 5 leden waren present. Na de opening der vergadering en goedkeuring van de notulen deed de pen ningmeester rekening en verantwoording Alles werd in orde bevonden. Hierna werd de beschrijvingsbrief behandeld. Over het voorstel om 2 cent bij te dragen, voor het tulpenfonds waren de meeningen verdeeld. Besloten werd af te wachten in welken geest de vergadering van Bloembollencul tuur zal beslissen. Met dat besluit zal de afdeeïing instemmen. Met het voorstel om tweemaal per jaar een prijsraming te houden, kon de ver gadering zich vereenigen. In de vacature G. Eggink zal als lid van het hoofdbestuur worden voorgedragen de lieer A. Berbee, alhier, W0UBRUGGE. Geboren: Lena d. van J. Bol en P. van der Neut. Hendrika d. van O. Schijf en M van der Sluis. Gehuwd: P. L. Zwetsloot jm. 36 j en A. M. Straathof jd 21 j. Overleden: C. Zandvliet wede, van A. Colijn, 86 j. Marijtje van Veen echtg van C. Stigter, 70 j. Johanna C. de Bruin jd. 26 j. e LAND- EN TUINBOUW Veiling te Lis se op 14 Februari van gladiolen 12/op. onder directie van Hol land's Bloembollenhuis. America 1.25, Bar Jos. Hulot 2.20, Empres India 1.80 Energie 2.40. Glory of Holland 1.90, Halloy 2.l'Immarnlée 2.40. Maro- cliacll Foch l.üü, Marchaell Petain f 1.70, Panama 2.10, Peace 2.10, Prin ce of Wales 1.50, Red Canna f 1.75, Red Emperor 2.80, Rubini 2.80, War 2.10, White Giant f 1.70, Wilbrink 1.40, Wil ly Wigman ƒ2.Yellow Standaard 1.90 Prim. Orange Brillant f 2.20, Prim. Va- nissa 1.60. Aanvoer pl.m. 100.000 st. FAILLISSEMENT N Uitgesproken: J. Booden, koopman te Leiden, Ma- redijk; cur. mr. W. de Clercq. ACADEMIE-NIEUWS NIJMEGEN. Geslaagd voor het candi- daatsexamen in de rechtsgeleerdheid de heer P. C. Leeuwenberg, geboren te Am sterdam. STADSNIEUWS JUBILEUM KAPELAAN GROOT. De St. Petraskerk stond gistermorgen om half elf in den stralenden luister van een hoogfeest. De Weleerw. heer J. C. C. Groot droeg ter gelegenheid van zijn 12^-jarig pries terfeest de plechtige Hoogmis op. De ju bilaris Viierd geassisteerd door de wel eerw. heeren kapelaans P. Simons, diaken, en J. Filbry ('s-Gravenhage) subdiaken en den weleerw. heer rector Bekkers (Voorschoten) als ceremoniarius. In het priesterkoor hadden plaats genomen do zeereerw. heer pastoor Th. Beukers en de kapelaans der parochie, de zeereerw. heer pastoor Boogmans (Haarlem), de weleerw. heer kapelaan v. Outersterp (Amster dam). Het zangkoor, onder directie van den heer Pommée, voerde op voortreffelijke wijze uit de Missa in honorem S. Trinitatis ton Hubert Cuypers en na de H. Mis de Haec dies van Wierts. Om kwart over één werd in de parochie den jubilaris het cadeau der parochie aan geboden door de commissie, bestaande uit de heeren J. Bokern, P. J. Schamper en Chr. Wijtenburg. I}e heer Schamper voerde hierbij het woord, getuigde van de waardeering der parochie voor den jubilaris en uitte den wensch, dat hij tot zijn pastoorsbenoerhing in Leiden moge werkzaam blijven. Daarna bood hij het cadeau aan een stel tafelzilver (3 dozijn), in de spreekka mer van de pastorie zeer smaakvol onder sterke verlichting geëtaleerd. Kapelaan Groot dankte getroffen door zulk 'n huldeblijk. Ook hij hoopt in Leiden te mogen blijven tot zijn pastoors benoeming. En hij vroeg het gebed aller parochianen. De aanbieding van liet cadeau werd be halve door de familie van den Jubilaris Pastoor en Kapelaans o.m. bijgewoond door de leden van het Kerkbestuur en door de dames, die zich beschikbaar had den gesteld voor het inzamelen der bij dragen. Van half twee tot drie uur was er een zeer druk bezochte receptie. Behalve door de parochie was eveneens tafelzilver aangeboden door Kerkbestuur, Misdienaars, leerlingen H.B.S. en Gym nasium, Katechismus-leerlingen, Hanze- afd. „St. Jan" en eenige particulieren; voorts nog porcelein en kristal enz. 's Avonds droeg de Jubilaris een Lof op met assistentie van zijn mede-kapelaans de weleerw. heeren Brouwers en Kemper man. Een Te Deum besloot de kerkelijke plechtigheid. Moge Gods zegen ook aan het verder priesterlijk leven van Kapelaan Groot ge schonken worden! R. K. KIESVEREENIGING. Een zetfout liet ons Zaterdag berichten, dat de R. K. Kiesv. Maandag vergadert; dit moest zijn Vrijdag. Wij verwijzen naar een advertentie in dit nummer. Tot en met Woensdag kunnen bij het bestuur candidaten worden inge diend. TENTOONSTELLING BONDSGEBOUW Dezer dagen is er een heel interessante tentoonstelling te zien in de kamers van het gebouw van den R. K. Volksbond, een tentoonstelling van Roomsclie lectuur, van religieuse kamerversiering en verschillen de merkwaardigheden. Gisterenmiddag te 4 uur is deze tentoonstelling door den Wel Eerw. Pater v. d. Donk geopend jn tegen woordigheid van vele genoodigden, onder wie pastoor Beukers en pastoor Kwak man van Rijpwetering. De Voorzitter van de R. K. Propaganda- club „St. Petrus", van wie de. tentoon stelling uit gaat, heette namens de Propa- gandaclub alle aanwezigen welkom, en bracht een woord van dank aan allen, die, op welke manier dan ook, tot de voor bereiding van deze tentoonstelling hadden medegewerkt. De Geest. Adviseur, Pater v. d. Donk, zette daarna in het kort de strekking der tentoonstelling uileen. Zij stelt niet zooals de meeste tentoonstellingen reclame op den voorgrond doch leering. Op het gebied van Roomsclie lectuur is er voor menigeen nog veel te leeren. Het zal een openbaring zijn voor vele bezoekers dezer tentoonstel ling, dat er nog zooveel moois te vinden is onder do Roomsche lectuur. Ook op het gebied van religieuse kamerversiering valt heel wat te leeren. Men kan z'n kamer met prachtige religieuse kunstwerken ver fraaien, die mooier zijn dan vele prullen, welke men thans soms aantreft in Katho lieke huisgezinnen. Een mooie religieuse huiskamerversiering heeft een grootet opvoedende waarde. Spreker hoopte, dat naast de leering ook de reclame als tweede doel bereikt mag worden. Reclame voor de zaken, welke voorwerpen aan de ten toonstelling hebben afgestaan, reclame voor den jongen kunstenaar Alex Asperslagh, Gemeentelijke Aankondig; GEMEENTELIJKE VISCHVERKfo Aan 'den gemeentelijken visch» Vischmarkt 18, tel. 1225 i8 Dim verkrijgbaar: SCHELVISCH a 23' SC HOI a 23.-37 cents per pond en RING a 5 cents per stuk. N. C. DE GIJSELAAR. BurgenJ Leiden. 16 Februari 1925. Burgemeester en Wethouders van den brengen ter algemeene kennis door P. Oostendorp, te Leiden, een zoek is ingediend ter bekohring van lof voor *den verkoop van alcohols drank voor gebruik ter plaatse van koop in het perceel Hoogewoerd Ntf N. C. DE GIJSELAAR, Burgen»* VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden. 16 Februari 1925. B. en W. van Leiden; Gezien het verzoek van: a. J. Spruijt, om vergunning tot uj| ding van de brood- en bankejbaldte het perceel Larre Riinrlrik No. I Seetio K. Nos. 1470 en 147J; b. C. J. J. van der Linden, om ning tot uitbreiding van de hoekig rij en zetterij in een afzonderlijk p Vliet Na 4a, beboerende tot het p Rfloeuburrr No. 127, kad. Sectie Geven kennis aan het publiek, k noemde verzoeken met de bijlagen Secretarie dezer gemeente ter visie zijn; alsmede dat op Zaterdag, den Februari e.k. des voormiddag te hi uren op het Raadhuis, gelegenheid worden gegeven om bezwaren te?on verzoeken in te brengen. Katholieke Agen LEIDEN Maandag. R. K. Studentenvereen „Eigen Huis", te 8.15 uur. Dinsdag. Propagandafeest R. K. Bot Handels-, Kantoor- en lï bedienden. Maandag Tentoonstelling van Biel enz Bondsgebouw, 6—11 uw gankelijk voor 't publiek. Dinsdag Tentoonstelling van ei© enz Bondsgebouw, 6II uui gankelijk voor 'fc publiek. Woensdag Feest vergadering R.-K. vakarbeiders, Bondsgebouw, ALGEMEENE AGEND LEIDEN Dinsdag. Albert Vogel, Stads-Gehoo te 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdien apotheken wordt van Maandag 36 tot en met Zondag 22 Febr. a.s. waa men door de apotheken van de In H. Blanken, Hoogewoerd 171, tel. P. du Croix, Rapenburg 9. tel. 807 reclame ook voor St. Petrus c welbekend welke reclame nis re hebben: klinkende munt! verklaarde spr. de tentoonstelling en werd epn rondgang gemaakt d«< tentoonstellingskamers. In de eerste kamer vóór aan do zijn een 12-tal werken van Alex A lagh opgehangen, waarvan vooral Hart-beeltenis en eeniee Madonna'? de aandacht trekken. Er is knap voor kunstliefhebbers de moeite vat bezoek wel waard. Naast deze kamer de moderne tijd vertegenwoordigd een kamer met meer bekende schil van den ouden gewonen stempel, vindt er het bekende portret van d« schop van den Warmondsehen Manceau, de doek van Veronica, e. van Willem Wiegmnns hangen teekenineen. In de derde kamer vinA o.a. het H. Hartbeeld van Wim Bi dat geplaatst is in den tuin van dei rie te Voorschoten, en de teekenin? thesaurus fidelium" van Alex Aspe welke eenige weken geleden in de van de firma Sa la op de Breestvaal gestaan. Verder zijn er een paai* fip keningetjes van Jan Toorop. Van de merkwaardigheden noenu oude bidprentjes, Agnus Dei. met ingelegde kruisen, oude bijbels, eet borduurde Madonna, enz. enz De ling Roomsche Lectuur geeft c beeld van hetgeen er op dit gebied is. Schrijvers cn schrijfsters als W ten, Jörgensen, Vincent Cleerdin, Marie Koenon enz zijn er verte# digd. Ook de handige, mooie en 'f uitgaafjes van het Geert Groof.e schap zijn er te zien. Onbekend ma' bemind; moge deze tentoonsfclliw ken, dat velen beter "zullen leeren welke schatten van schoonheid de sche kunst en de Roomsche literal zich bergen. Voor attracties is eveneens gezfl' de entree-prijs is zeer laag (bt vrije toegang) zoodat bet een ieA gemakkelijk en zoo aangenaam wordt gemaakt. De tentoonstelling is heden- eji avond geopend van 7 tot. 11 uur. De tweede telefoonpaal op den weg is met fundament en al bijna naar den huizenkant ver schoven, vooral wegens het grondwater karweitje was. De paal staat nu trottoir, dus een verkeorsbe» minder. Zaterdagmiddag omstreeks 3 ui 8i-jarige vrouw, de wed. J. uit df' straat, van een trap gevallen nenkomenden werd zij bewustelou den. Zij werd door de E. H. D- Acad. Ziekenhuis gebracht en naar het St.-Elizabeth-gesticht. Zi het heden vrij wel.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2