rTsj„gipffi«»s©5» Waawbenii-** volgens waarnemingen verricht in den morden van 14 Febr. 1925, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste Barometerst.761.3 Akureyi. Laagste Barometerst.733.5 Valentia. Verwachting tot den avond van 15 Febr.: Matige tot krachtige Zuid-Oostelijke tot Zuid-Westelijken wind, aiwisselendc be wolking, waarschijnlijk enkele regenbuien, aanvankelijk iets kouder. Barometerstand. Be stand van hedenmiddag 3 uur is aan gegeven door den grooten wijzer. Het dun ne lijntje beduidt den stand van gister middag 3 uur. LUCHTTEMPERATUUR. 7 gr. G. r i LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Zaterdagnam. 5.39 tot Zondag- voorm. 6.28. De tweede voordracht zal dan plaats hebben den 2en Maart a.s. op dezelfde plaats en hetzelfde uur. Voor belangstellenden zal de heer Roor- da op Zaterdag 21 Februari en Zaterdag 28 Februari telkens des namiddags te 2 uur een toelichting geven tot de tentoon gestelde teekeningeh in de tentoonstel lingszaal van het gebouw Rapenburg 67. Do adressen van gelukwenschen van de Rijksuniversiteiten to Groningen en Utrecht en van de gemeentelijke Universi teit te Amsterdam en de Rechtshooge- gcbool te Weltevreden zijn, nadat zo in de Senaatskamer waren tentoongesteld, ter bezichtiging overgebracht naar de tentoon stelling in de Lakenhal. Naar wij vernemen zal de R.-K. Kies- yereen. a.s. Maandag vergaderen. Wij verwijzen naar een advertentie be treffende een propaganda-avond van den R.-K. Bond van Handels*-, Kantoor- en Wjiikelbediendenw Men deelt ons mede, dat niet de tooneel- olub, maar het zangkoor van den Vrou wenbond Woensdag de operette heeft uit gevoerd. Er zal na de Vasten nog oen mid daguitvoering worden gegeven tegen ma tig entree, waarvan de balen zijn voor de R.-K. Kraamverzorging. PATRONAATS ARBEIDSBEURS. Pancratius-Patronaat Tel. 456 Hooigracht. Aanmelding Donderdag van 89 urn*. Aanbieding: 1 Brood- en Koek bakkersleerling; 1 Manufaclurierbediende (leerling). TOONEEL. Blauwbaards Achtste Vrouw. Kon. Ver. „Het Nederlandsch Tooneel". Wij zien Royaards met zijn gezelschap niet zoo heel veel in Leiden en daarom is het zoo jammer, dat wij van die enkele malen nog dikwijls niet met onverdeeld genoegen naar de door het „Nederlandsch" opgevoerde stukken kunnen gaan kijken. Zoo is het ook met deze „Achtste Vrouw van Blauwbaard". De ondergrond van het stuk is niet kwaad, want deze mevrouw Brown no. 8 leert den Amerikaanschen milliardair John Brown, dat er nog iets toestaat wat niet met dollars te koop is, ml. de liefde van een vrouw, die niet den weg van haar 7 voorgangsters wil gaan. Be middelen, welke zij aanwendt, zijn wel wat kras, maar in een comedie komt alles goed terecht. Wat er evenwel gezegd wordt en vertoond, is niet altijd zóó dat wij met volle instemming deze opvoering kunnen waardeeren, al moet erkend, dat het be lachelijke van verschillende situaties veel wegneemt van het precaire karakter. Erkend moet ook worden, dat het spel en de aankleeding van het stuk uitste kend verzorgd waren. Speciaal Jacqueline Boyaards-Sandberg, (mevr. Brown no. 8), John Gobau, (de milliardair) en Oscar Tourniaire (de pietluttige neef van Mon- jm) oogstten veel succes. Mevr. Royaards- kreeg bloemen. UIT DE OMGEVING HOOGMADE. Loterijwet, Ook hier zijn de briefjes Én bescheiden van »De Tijdgeest" door de politie in beslag genomen als zijnde in overtreding van de Loterij wet. De heer an der E bad deze briefjes in commissie. OEGSTGEEST. 25-Jarig ambtsjubileum burgemeester van Griethuijsen. Woensdag 18 Februari a.s. boopt onze ooggeachte Burgemeester den dag te lier- o&keu waarop hij 25 jaar geleden als zoo- L-yfi benoemd geworden Het zal den 'lam zeker niet ontbreken aan vele be wijzen van belangstelling Er zal aan 'L E. Ach tb. dien dag des morgens te IQ uur op het versierde Raadhuis een kinderaubade gebracht worden en hij zal om 10,30 uur op het Raadhuis officieel worden gehul digd. Des middags van 3-^-5 uur zal ten Raad- huize receptie zijn opdat ieder de gelegen heid zal hebben Z.E.Achtb geluk te wen- schen. Wij hopen en vertrouwen dat alle ingezetenen door liet uil steken van de vlag •de gemeente een feestelijk aanzien zu.len geven OUDE-WEÏERING. Kiesvereeniging; Donderdagavond hield de R. K. Kiesvereeniging alhier haar jaarvergadering in Café Klein. De verga dering was sleqht bezocht, slechts 19 le den waren aanwezig. Te ongeveer 8 uur opende de voorz,. de heer G. H. Rotteveel, de vergadering eu heette alle aanwezigen, inzonderheid den Pastoor, van harte wel kom. Spr. zeide, dat het Bestuur expres met deze jaarvergadering zoo lang ge wacht had, ten einde tegelijkertijd te kun nen stemmen over de candidalen voor de groslijst. Hierop gaf hij het woord aan den Secr., den heer G. Fangmann, tot le zing der notulen van de vorige vergade ring, welke onveranderd werden vastge steld. De voorz. dankte den secr. voor zijn keurig en uitgebreid verslag van het op de vorige vergadering verhandelde. Ver volgens bracht de penningm., de heer Jos. Penning de Vries, financieel verslag uit, waaruit bleek dat er een batig saldo in kas was van f 27.04. De rekening en be scheiden werden nagezien en in orde be vonden door de heeren P. du Pau en H. P. Klein. Daarna kwam aan de orde de stem ming over de candidaten voor de groslijst. Besloten werd het volgende drietal aan do Centrale Alkemade op te geven: 1. Mr. Dr. D. A. P. N. Kooien; 2. Mr. P. J. Aalberse, 3. Mr. J. B. Bomans. Thans kwam aan de orde Bestuursverkiezing wegens periodiek aftreden van de heeren G. Fangmann en J. Zoet. Beide aftredende heeren werden met groote meerderheid van stemmen her kozen. Daarna kwam de rondvraagt aan de or de. De heer P. du Pau wees op de onvol ledige wijze, waarop deze belangrijke ver gadering was bekend gemaakt. Spr. zeide, dat het toch niet aanging een vergadering bijeen te roepen zonder de- agenda bekend te maken. De voorz. antwoordde, dat hij den heer P. du Pau volkomen gelijk moest geveq en* er zal voorlaan voor- gezorgd worden, dat de vergadering op behoorlijke •wijze wordt aangekondigd. Vervolgens nam de Pastoor het woord en spoorde in een korte speech de aan wezigen aan om bij de op handen zijnde verkiezingen allen grooten ijver te betoo- nen voor de goede zaak en als goed geor ganiseerde kiezers te stemmen op No. 1 van de Katholieke lijst. Zijneerw. deelde dan nog mede, dat tegen de verkiezingen het bestuur een spreker, liefst een Kamer lid, zal ultnoodigen. Vervolgens sloot de voorz. de vergade ring met een opwekkend woord. RIJPWETERING. R. K. Kiesvereeniging. Gisterenavond vergaderde in café Rustoord de Kiesver eeniging onder voorzitterschap van den heer Ch. Krebbers. Met vreugde kon de voorz. in zijn openingswoord eonstatee- ren, dat de belangstelling iels grooter was dan bij de vorige vergadering, ofschoon de opkomst nog veel grooter had kunnen zijn. Spr. sprak evenwel den wensch uit, dat de belangstelling voor de zaken, de kiesvereeniging betreffende, steeds moge .groeien en dat allen zich voor dezen groei mochten interesseeren, waarna hij met den Christelijken groet de vergadering voor geopend verklaarde. De notulen werden vastgesteld. Daarna gaf de Voorz.' in korte (rekken weer, wat op de jongste vergadering der Centrale in de gemeente Alkemade was behandeld en besloten betreffende de candidaatstelling voor de Tweede Kamer. Alvorens echter over te gaan lot de candidaatstelling, hield pastoor Kwakman een leerzame rede. In .een korte inleiding kondigde spre ker aan, dat hij ging spreken over het ge zag in het algemeen en over de dragers van het gezag in het bijzonder. Spr. be handelde drie onderscheidene maatschap pijen nl. bet Huisgezin, do Kerk en de Slaat, aautoonende boe in elk dier maat schappijen een zekere orde onmisbaar is en daarom ook een zeker gezag noodza kelijk moet zijn, waarop deze orde steunt. Als dus in Huisgezin, Kerk eu Staat een zeker gezag moet bestaan, dan moeten ook vanzelf de dragers van dit gezag voor schriften kunnen geven, die voor de leden van een der genoemde maatschappijen bindend en in geweten verplichtend zijn. In zijn tweede punt kwam spr. tot de vraag: „Vanwaar komt het gezag". Hier over zijn de ongeloovigen het onderling niet eens, en staat de meening van ieder geloovig mensch wederom lijnrecht tegen over de opvatting van den godloochenaar. Van de drie theorieën der ongeloovigen betreffende dit punt, nl, bet staatsabsolu- tisme, de volkssoevereiniteit en*het stel sel van contractueele gezagsafstand aan bepaalde personen werd de onhoudbaar heid aangetoond en deze stelsels werden derhalve als verderfelijk verworpen. Rest dus de theorie der geloovigen: „Alle ge zag komt van God." Hieruit volgt onmid dellijk dat bet gezag nooit zoover mag gaan, dal bet bepalingen zou maken of voorschriften geven in strijd met de wet ten van God. Eindelijk kwamen de vragen: „Wie is de drager van liet gezag?" en „Hoe komt iemand aan liet gezag?". Naar aanleiding der eerste vraag werden de verschillende regeeringsvormen behandeld en -verklaard, terwijl naar aanleiding dezer verklaring het antwoord op de laatste vraag voor ieder duidelijk was: Men komt in het bezit van het gezag door erfopvolging, door keuze of door geweldpleging, doch in elk dezer gevallen is men werkelijk de drager van 't gezag cu zijn de onderdanen in ge weten gehouden, dit gezag te eerbiedigen. Aan het einde zijner rede kwam spr. tot (Je volgende conclusies: 1. Wij Katholieken moeten ons beijveren om bij verkiezingen, die menschen met het gezag te bekleeden, waarvan wij over tuigd kunnen zijn dat zij niet zullen mede werken aan wetten of voorschriften, die in strijd zijn met de wetten van God. 2. Ieder Katholiek is verplicht zich te onthouden van medewerking aan de ver kiezing van een persoon, die door zijn op treden de uitoefening van het gezag belem mert of in den weg staat. Het algemeen applaus, dat op deze leer zame uiteenzetting volgde, getuigde, dat elk der aanwezigen van de causerie had genoten en de voorz. mocht flan ook met alle recht spreken uit naam van alle aan-» wezigen, toen bij den pastoor aller dank bracht voor zijn aangename en leerzame verhandeling. De candidaatstelling, die hierna aan de orde was, had tot resultaat, dat het lijstje va'n drie candidaten, door het bestuur der Centrale geadviseerd, werd uitgebreid met den naam van den heer Veelenturf te Al phen, zoodat door de kiesvereeniging te Rijpwetering vier candidaten zullen wor den opgegeven aan de Centrale nl. de hee ren: Kooien, Aalberse, Bomans en Veelen turf. Van de rondvraag werd door een der aanwezigen gebruik gemaakt, om aanmer king te maken op bet verslag van de vorige vergadering der Riinweteringsche Kies vereeniging in de Leidsehe Courant, dat volgens hem een zoer onjuist beeld gaf van hetgeen op deze vergadering was ge sproken. Het bleek echter al spoedig, dat de klager bedoeld verslag niet eens had gelezen en dus allerminst de bevoegdheid bad over de juistheid ervan te oordeelen. Zijn eenige bewijsgrond was „men zegt", wat men echter niet voetstoots aanvaard de. De .secretaris, blijkbaar op dit inter mezzo voorbereid^ had liet nummer van de I^idsche Courant bij zich en kon dus het gewraakte verslag voorlezen. Nu bleek duidelijk, dat bedoeld verslag zeer juist het ter vergadering verhandelde weergeeft doch alleen de laatste zin, waarin de ver slaggever een persoonlijke veronderstelling maakt, misschien aanvechtbaar kon we zen, doch waarvan de onwaarheid geens zins bewezen werd. Nadat de rondvraag nog enkele vragen èn opmerkingen van ondergeschikte betec- kenis had opgeleverd en niemand meer het woord verlangde, werd de bijeenkomst door den voorziter met een woord van dank aan alle aanwezigen, maar vooral aan den Pastoor gesloten. SASSENHEIM. Ongeval. Gistermorgen geraakte hei zoontje van W. K., doordat deze dwars den weg overstak onder een auto. Het on geluk liep gelukkig 'goed af. Den chauf feur treft geen. schuld. Bij den aannemer Reeuwijk had een timmerman het ongeluk zijn hand te dicht aan do zaagmachine te wagen, waarbij zijn 3 vingers werden opengereten. Na eerst verbonden te zijn bij dr. Le Grand, moest bij zich ter verdere behandeling naar het ziekenhuis hegeven. Uitvoering. Op Dinsdag 17 Febr. zal in de zaal van „Het Bruine Paard" de Zang-vereen. „Oefening kweekt Kunst" de tweede uitvoering geven, welke zal worden aangevuld door tooneelspel en strijkmu- ziek. TER AAR. Personalia. In plaats van den beer van Putten, die voor doze benoei g be dankt heeft, is tot stationschef all nor be noemd de beer Overmeer van Amstelveen; 16 Febr. hoopt genoemde lieer in functie te treden. Stoomgemaal. De pijp van bet stoom gemaal van den Korteraarsehen, polder heeft men thans gestreken door er van onder een gat in te houwen en daarna met stroo en hout gevuld er den brand in te steken. Eenige oogenblikken later lag zij tegen deu grond, het poldergemaal is thans van elect-risclie drijfkracht voor zien. WARMOND H. B. G. Onder Voorzitterschap van den heer G Onderwater vergaderde gister avond de afd. Holl. BI kw genootschap alhier Bij zijn inleiding kon de Voorz. er op wijzen, dat de afdeeling steeds vooruit gaande is en bloeit. Na voorlezing der notulen werd overge gaan tot bet uitbrengen van de rekening en verantwoording over bet afgeloopen jaar- waarbij een batig saldo kon gemeld worden van f 93. De heeren H. Siklung en A. de Vroomen, rapporteerden na onderzoek in orde bevin ding. waarop de Voorz. den peningm. dank braciit voor zijn beheer. Bij de behandeling van de beschrijvings brief voor de alg. vergadering werd ruim en breed besproken, de heffing van omslag per ER. be teelde bollengronden, waarover verschillende gezichtspunten werden ge opend en meerdere meeningen naar voren gein acht en verdedigd. Voor de verkiezing van een lid van bet hoofdbestuur in de vacature-Eggink, werd gesteld, als candidaat de heer G Lubbe, voor wiens candid at uur meerderen een warm pleidooi hielden. Naar de alg vergadering te Haarlem werden afgevaardigd de heeren O. Zwet sloot en G Uit den Boogaard, de laatste als plaatsvervanger. De rondvraj" br.'hr he^ snij Verbod van narcissen nog eens ernstig ter sprake, wat tot resultaat had. dat dezo aangelegenheid nog eens in een afzonderlijke vergadering zal worden besproken, alvorens tot teeke nen van bet contract zal worden overge gaan. Met een verloting van i cu bloe- rqpn werd do vergadering daarop geslo ten. WASSENAAR. Uitbreidingsplan. Het uitbreidings plan dezer gemeente, dat onlangs door den Raad gewijzigd werd, ligt van IC Februari tot 2 Maart voor een ieder ter inzage. Wegverbreeding. De werkzaamheden tot verbrecding van den Rijksweg tusschcn den Dcj'l en het Haagsehe Schouw zijn dezer dagen aangevangen Reeds liggen de ieponboomen tussohen den* Deyl en Zuid- wijk terneergeveld. Ofschoon deze boomen tengevolge van den zeewind nimmer van een dicht bladerdak waren voorzien, maakt de weg thans toch een min of meer naren indruk WOUBRUGGE. Aanbesteding. Door den heer P Vro- mans is onder leiding van' den architect Reijneveldt onderhands aanbesteed, het bouwen van een burgerwoonhuis en Vrij dagmorgen gegund aan Gebr Stigter, timmerwerk, Joh. Mooré, metselwerk en J van Roosendaal, schilderwerk, terwijl den heer Reijngoud de aanleg van licht en waterleiding is opgedragen. TELEGRAMMEN (VAN ONZEN ORAADLOOZEH DIENST). De kabinetscrisis in Pruisen. Landdagontbinding in 't zicht? BERLIJN, 14 Febr. (V. D.). De ka- binetsvormihg in Pruisen door Marx stuit nog steeds op *>eilijkhcden. Nadat de po gingen om een kabinet te vormen, steu nende op de volksgemeenschap, mislukt waren, tracht Marx een ministerie op den grondslag van de Weimar-coalitie te vor men. Indien ook deze poging mislukt, is het waarschijnlijk, dat de Landdag zal worden ontbonden. Oversfroominqen in Amerika. NEY-YORK, 13 Febr. (V. D.). Bui tengewoon warm weer, waardoor de sneeuw snel smelt, veroorzaakte gevaar lijke overstroomingen. Nieuw-Engeland en de Staten ten Oos ten van de Alle "hany-bergen. De Mo- hawk-rivier is van 14 tot 20 voet -tegen. Vele dorpen zijn overstroomd. Drie spoor weg- en twee and -re bruggen zijn wegge slagen. In het graafschap Tioga kon de trein niet verder door het water en moes ten de reizigers nu.» roeibooten gered wor den. M0NTREA7 13 Fbr. (V. D.). Tenge volge van de overs (room in gen is de 400 voet lange brug over de Nicoletrivier te Vidonaville (Quebec) weggeslagen. Een aanval van stakers. TSINGTO, 13 Febr. De slakende spoor wegarbeiders hebben het vrijwillig perso neel van den trein 0" den TsimanKiao- chowspoorweg aangevallen. Twintig per sonen werden gewond. De stakers braken de rails op en vernielden de treinen. Djeddah deer de Wahabieten genomen. BERLIJN, J4 Februari (V.D.) Vol gens de Londenscho „Morning Post" heb ben de "Wahabieten Djeddah genomen.Sjeik Senussi is in Arabië aangekomen. Hij is door den Wahabiotem-suRan, die hem tot kalief uitroepen wil, met groote eerbewij zen ontvangen. Politieke moord. LONDEN 14 Februari. (V.D.) Uit Sofia wordt gemeld, dat Mileff, de directeur van het semi-officieele dagblad „Slovo", die onlangs benoemd is tot Bulgaarsch gezant tc Washington, gisteravond vermoord is. Men gelooft, dat hij het slachtoffer is ge worden van een tegenmaatregel .der Mace donische federalisten. Een internationals valuta-conferentie. BERLIJN, 14 Febr. (V. D.). Uit New-York wordt gemeld, dat Amerika voornemens is een internationale valuta- conferentie bijeen te roepen. AGENDA'S NED. R. K. VOLKSBOND, Afd. Leiden. Zondag 4 uur opening Tentoonstelling van Sierkunst enz.; 611 uur Tentoon stelling toegankelijk voor 't publiek. Maandag 611 uur Tentoonstelling toe gankelijk voor 't publiek. Dinsdag 7,30 uur. Bestuur Volksbond. Woensdag 7.308.30 uur Rechtsk. Bu reau. Woensdag, 8 uur. Feestvergadering R. K. Bouwvakarbeiders. Zaterdag zitting Spaarbank van 89. Zitting Voorschotbank van 89 uur. Zifting Retraitefonds van 89 uur. Zitting Volkstuintjes „St. Isidorus" van 7,308,30 uur. Zitting „Onze Reiskas" van 7.309 uur Zitting Brandstoffcncommissie van 7,30 8.30 uur. Zitting „Eigen Huis" 7.308.30 uur. 79 uur uitgave boeken Bibliotheek. 89 uur Belastingsparen. De spaarders worden verzocht de rente te laten bijschrijven. ST. ANTOWI US-PATRON A AT (Hartebr.) Zaterdag 14 Febr. om 6 uur afhalen der programma's voor de feestavond van Zondag. Zondag half 5 patronaat, 's avonds te 8 uur, feestavond voor de donateurs en de Ouders. Opening der zaal half 8. Maandag, te 8 uur, feestavond alleen voor donateurs. Opening der zaal half 8. Donderdag 89 uur Arbeidsbeurs. Vrijdagavond 8 uur bijeenkomst Afd. III (Napatronaat). Zaterdag 6—7 uur bibliotheek, betaling van contributie, gelegenheid tot sparen en Retraitefonds. Te 8 uur bijeenkomst Afd. III. ST. PANCRATIUS JONGENS-PATR. (Par. 0. L. V. Hemelv. Mon Père.) Zondag van half 1 tot half 3 uur bijeen komst der gezellen; te kwartier voor 5 uur Maria-Congregatie; te kwartier voor 6 uur Ontspanning voor de verschillende afdec- lingen van het patronaat. Van 7 tot 10 uur Bijeenkomst der Gezellen. Van half 9 tol kwartier voor 10 uur verplichte bijeen komst. Maandag, Dinsdag, Donderdag en Zater dag bijeenkomst der Gezellen van 8 tot 10 uur. Woensdag, van half 8 tot half tien uur Ontspanning voor afd. IV. Donderdag van 8—9 uur Arbeidsbeurs. Spaarkas, en Bibliotheek iederen Zondag van 6 tot kwartier voor 7 uur. Tevens gele genheid tot sparen voor de a s. retraite, welke gehouden wordt van 26 tot 29 April a.s. (Vergoeding f 6.50 vereischle leeftijd 15 jaar.). ST. AGNES-PATRONAAT. (Patr. 0. L. V. Hemelv. Mon Père). Maandag, van half 8 tot 9.30 uur Kook les, 2e leerjaar Naailes. Dinsdag, van half 8 tot 9 uur 3e leerjaar Naailes. Woensdag, van haff 8 tot 9 uur le cn 2e leerjaar Herbalingsonderwijs. Donderdag, van half 8 tot 9 uur 2e leer jaar Handwerken; 3e eil 4e leerjaar Naai les; 5e leerjaar bijeenkomst. Vrijdag, van half 8 tot 9 uur le leerjaar Handwerken. Donderdag, Bibliotheek van half 8 tot 9 uur; Sparen voor cn na lessen. INTERPAROCHIEELE ST. JOZEFS GEZELLEN-VER EEN I GING. Rapenburg 52. Heden Zaterdag van 89 uur plaats bespreking van 8.30—9.30 uur, biblio theek van 8—9.30 uur, Zitting Reiskas 1927. Zondag 3de der 7 Zondagen die hét feest van St. Joseph voorafgaan bijeen komst van 12.302,30 uur. 's Avonds fe half 8 uur feestavond voor de Gehuwde Gezellen. Maandag te half 8 feestavond voor do leden van de Patronaten. Dinsdag, Woensdag en Zaterdag bijeen komst voor de Gezellen. Vrijdag verjaardag van den WelEerw. Heer G. Kemperman, vice-Praeses dor Vereeniging. Zaterdaq van 8.309.30 uur bibliotheek van 99.30 uur zitting Reiskas 1927. Zondag 22 Februari feestelijke bijeen komst ter gelegenheid van deen verjaar dag van don WelEerw. Vice-Praeses. De leden worden verzocht zooveel mogelijk te eommuniceeren. ST. PETRUS-PATRONAAT. Zondag 15 Februari te'8 uur in do St. Lodewijkskork Algomeene H. Communie, nam. te half 5 patronaat. Maandag te half 8 feéstavond voor do Patronaten. Zaterdag van 8,309,30 uur bibliotheek. R.-K JPNGEVROU WEN BOND GROEP B Litteraire club Deze week geen bijeen komst. Tooneelclub. Maandagavond 7.30 uur generale repetitie in de Graanbeurs. Turnclub. Maandag te 4.30 uur generale repetitie in de Graanbeurs. Alqemeene ve»qadering. Woensdag avond 8 uur precies, in de Graanbeurs. Wisselnoteeringen (Amsterdam) Berlijn 69.22l/2 Londen 11.871/, New-York Parijs3h.0_J/a Brussel 12.45 Zürich 47.90 Rome 10-30 Oslo i 38.- Kopenba-jen i 44.30 Stockholm 67. WeenenU.0035Va Praag 7.35 Madrid 35.40 BEURSOVERZICHT. De omvaDg van den handel was heden zeer gering, zelfs voor Olie was de be langstelling minimaal. De stemming was evenwel niet slecht. Kon. weliswaar wat lager ingezet, doch weds spoedig gingen zij omhoog. Gecon. vertoonden eenzelfde beeld. Eenige beweging ontstond in Thee- aandeclen, die aan aanbod onderhevig waren en cenig verlies ledcij. Suikers op de vorige prijzen; de omzetten waren mi nimaal. In Rubbers ging weinig om, doch deze bleken meerendeels goed prijshou dend. Tabakken vrijwel onveranderd. Scheepv. en Ned. Industr. buiten de be langstelling. De geldmarkt was zeer ruim Prol. 2 pCt. MARKTBERICHTEN LEIDEN 14 Febr Veiling. Broeivet f B863, spruiten f 1723, lof f 19— 21, kroten f 1,602, gele kroten f 57, was- peon f 6,5011. gr. peen f 45. uien f 13 —13,70, alles per 100 K.G.; seldcry f 2— 3.20, prei f 2,604,90. knolselderij f 3—3, rood© kool f 4,509.60, gele kool 3 12,70. groene kool f 1,205, alles per 100; boerenkool 2648 et. per kist. Op de veemarkt is gisteren een wit ge hoornde geit achtergebleven Inlichtingen te bekomen aan het commissariaat van politie 14 Febr. Eieren. Totale aanvoer 7869 stuks. De prijzen waren: Kipeieren van f 7.208,25, en Eendeneieren van- f 7 7.50 per 100 stuks. Handel matig. Boter. De prijzen van boter op de he den gehouden markt waren als volgt: priJ ma fabrieksboter (controle) f 2.60, prima boerenboler f 2.55—2.70. Aangevoerd 40/8 en 15/16 vaten, wegende 1060 Kg. Handel goed. Turfmarkt van 9 tot en met .14 kebr. Lange turf geen aanvoer, prijs f 101 L per 1000 stuks; korte turf geen aanvoer en geen noteering. 500 HL. Cokes f 1.10per HL. HOOFDDORP, 12 Febr. Granen. Tarwe f 10.5012, tarwe nieuwe f 1314.50, rogge f 1415, gerst Chevalier f 1415, haver f 11—12, witte duiveubooucn f 13— J6, paardeboonea f 12.50—13.50, groene erwten f 13—15, schokkers f 1417, karwei f 3638, geel mosterd f 2030, blauwmaanzaad f 38 14, kanaviezaad f 21—24.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 5