ikouseki I 25 i I 45 i i gjj 1 igerzdü) vfilcens waarnemingen verricht in den moreen van 13 Febr. 1925, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hocste Barometerst.: 759.7 Memel. Laagste Barometerst.725.6 Andaenes. Verwachting tot den avond van 14 Febr.: Matige tot krachtige, wellicht tijdelijke stormachtige Zuidelijke tot Zuid-Weste- lijken wind. zwaar bewolkt of betrokken, waarschijnlijk regenbuien, zeilde tem peratuur. Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uur is aan gegeven door den grooten wijzer. Het dun ne lijntje beduidt den stand van gister middag 3 uur. v-";: LUCHTTEMPERATUUR. 9.4 gr. G. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Vrijdagnam. 5.37 tot Zaterdag- voorm. 6.10. Volledigheidshalve werd nog aangetoond tiit de F Schrift, niet alleen dat onze goede werken (ook ten opzichte Van onzen bvenmensch) waardeloos zijn zonder de liefde Gods, maar tevens dat met een waar achtige Godsliefde ook noodzakelijk ver bonden moet zijn een daadwerkelijke naas tenliefde. Spreker meende als conclusie te kun nen vaststellen, dat de R.-K. Zedenleer in harmonischen samenhang 's menschep, plichten regelt ten opzichte van God, van den even men sch en van zichzelf, en wol zoo: dat de Godsliefde primair is, tor- wijl uit die Godsliefde de daadwerkelijke naastenliefde en ieders persoonlijk geluk als vanzelf voortvloeien. Deze voordracht werd besloten met de heerlijke vermaning van TI Pet. 1 10. De volgende voordracht zal gehouden worden op 26 Februari e.k. over: Het probleem van het kwaad. R.-K VROUWENBOND. In den stadsschouwburg alhier hield de afdeeling Leiden van den Dioc R. K. Vrouwenbond een propaganda-feestavond^ bij welke gelegenheid de nieuwe presidente mevr Geise-Sfcaphorsfc, geïnstalleerd werd. De aftredende pres mej Elshof verwel komde in haar openingswoord de talrijke aanwezigen onder wie wij opmerkten den Geest Adviseur en eeuige andere eerw. heeren geestelijken, en sprak nog even herinnerende aan het zoo pas. gehouden triduum den wenscH uit, dat de vruch ten van deze driedaagsche oefening niet zouden uitblijven Terstond daarna werd een aanvang ge maakt met de door de tooneelclnb van den Vrouwenbond te spelen kinderoperette: „Eén dag Khalif" gecomponeerd door Otto Lu(1 wig en vrij bewerkt naar een sprookje uit „Duizend en één nacht", door P. A. Bruinsma. Do operette in 1902 geschreven, geeft èn wat zang én wat accompagnement betreft, een groot muzikaal genot. Van het ver haal zelf gaat een opvoedende kracht uit. De moeder van een groot gezin, door het plotseling overlijden van haar man in groote armoede gedompeld, wordt door haar schuldeischers achtervolgd. Haar eenige zoon Hassan zou hulp willen bieT don. maar is te jong. Goedhartig van aard geeft hij zijn schamele boterham aan een bedelaar, die niemand minder is dan de khalif, welke zich vermomd komt over tuigen omtrent de geruchten over de ar moede van Hzaïde De bedelaar vervult het verlangen van Hassan en maakt hem 0één dag khalif". Op dezen gelukkigen dag vergeet hij zijn moeder en zusters niet. De ware Khalif beloont hem door de schuldeischers van zijn moeder te betalen dl Hassan in staart te stellen zijn wensch om bouwmeester te worden, te vervullen. Deze rijke inhoud, die gedeeltelijk in proza, gedeeltelijk in poëzie werd uitge voerd, hoeft ons buitengewoon voldaan. Hot is zeker gewaagd om met goedwil lende. maar jonge en ongeschoolde krach ten een dergelijk stuk te geven. Tal van repetities moeten gehouden zijn om het zoover te brengen, maar dank zij het en thousiasme en de onvermoeide energie van de leidsters heeft deze opvoering het zang koor gebracht op een hoogte, die nog nooit bereikt is geworden. Van het werk in zijn geheel gaat een gi'oote bekoring uit. De vaak zoo moeilij ke, maar hijzonder mooie zang werd onbe rispelijk uitgevoerd, de uitspraak was zeer Verzorgd, de voordracht voortreffelijk, cos- tuums en décor geheel passend. De hoofdpersonen Ilzaïde met hare 2 oudste dochters Amine en Dalisca en zoon Hassan, de Khalif Abrachia, de woe keraar Habib dragen het stuk Bijzonder tïof ons het gemak waarmede Hassan speelde. Van het spel van dezen snaak Hassan gaat een groote charme uit, hij speelt, met temperament. De Khalif ver tolkt zijn rol waardig en uitstekend. De Woekeraar Habib leefde zich geheel in zijn Partij in. Buitengewoon fijn waren de tafereeltjes met de jonge, bijna onbewust van net groote leed hunner moeder, spelende kin deren, do geestige schare kleine koksjon gens, de chineezenbegroeting, het samen spel en samen-zingen der heide zusters. Er zou nog veel te roemen zijn, want al les was tot in kleinste détails verzorgd. De accompagnatrice, mej. v. Beek, die de muziek op zulk een- bijzondere wijze verklankte, droeg niet weinig hij tot het welslagen dezer operette. Na de pa-uze deelde mej Elshof mede welke dames in het dagelijksch bestuur van den bond hadden zitting genomen, t.w Mevr Geise-Staphorst, pres. mevr. Vleerkamp-Greeve, vice-pres., mevr v. d Hart-Bootsma, le secr.mej. v. Deene, penningmmevr. v Linden-Hermans, 2e secr on mevr. Duynstee-Brandjes, 2e pen ningm.. vervolgens mevr v. Oerle-Nipper, mej Brune, mevr. Koppens-Kaulers en mevr Witte-Hessels. Alvorens de voorzittershamer over te dragen aan haar plaatsvervangster, richt te de aftredende presidente eenige harte lijke dankwoorden tot den geestelijken ad viseur, pater v d Donk. die spr. ten allen tijde met raad en daad torzijde stond, als ook tot bet bestuur en de leden voor de buitengewone hulpvaardigheid, welke ^pr. tijdens haar presidium van haar heeft on dervonden. Zich vervolgens richtende tot de nieuwe presidente, noemt spr het een aangename taak mevr. Geise geluk te mo gen wenschen met haar keuze, overtuigd als zij is, dat de nieuw-gekozene, die in haar liefde voor de Congregatie reeds zoo veel ijver voor den Godsdienst aan den dag legde ook aan den Vrouwenbond haar beste krachten zal wijden. Na de hoop te hebben uitgesproken, dat de bond onder het nieuwe presidium tot steeds hoogeren bloei moge geraken, droeg spr ouder luid applaus der aanwezigen haar functie aan de nieuwe presidente over Deze. hierop het woord nemende, dankte de vorige spreekster voor haar welgemeen de woorden welke zij hoopte, dat in ver vulling mogen gaan Terwijl spr belooft alles te doen, wat in haar vermogen is, om de zaken een goed verloop te geven, hoopt zij te mogen rekenen op den steun van bestuur en leden, opdat door innige sa menwerking zoowel in als buiten den bond veel goeds zal bereikt worden. Na het luid applaus, dat hierop volgde, sprak mevr v. Oerle namens bestuur en leden eenige hartelijke afscheidswoorden tot de afgetreden presidente, herinnerende aan den buitengewonen arbeid, door mej. Elshof voor den bond Heeft verricht, noemt spr. de verschillende afdeelingen en instel lingen, onder haar presidium tot stand gebracht, als 'de propagandaclub, de wacht bij het H Sacrament-, de tooneelclub, de Ver voor hulp in de huishouding enz Spr. eindigt met den wensch, dat mej. Elshof voor al haar charitatief en sociaal werk rijkelijk moge beloond worden Vervolgens bood spr. namens bestuur en leden van den bond onder eenige toepas selijke woorden aan mej. Elshof een fraaie zilveren bonbonnière aan Ook aan de aftredende bestuursleden Mej. Slootjes en mej Kortman werd dank gebracht voor bet vele werk. dat zij voor den bond verricht hebben. Nadat Mej. Elshof nog bedankt had voor de woorden, tot haar gericht, alsook voor het geschenk, dat zij in ontvangst had mogen nemen, beloofde zij ten allen tijde het bestuur te zullen steunen en te blijven werken voor den bloei van den bond, hetgeen met luid applaus begroet werd Aan het slot der operette werd bij monde van mevr. v. Oerle onder luid ap plaus dank gebracht aan allen, dio had den medegewerkt tot het welslagen van dezen avond, is 't bijzonder aan mej. J. Kortman, directrice, mej M. Zwart, regis seur en mej v. Beek, accompagnatrice, aan wie tevens bloemen werden aangeboden. Deze bloemenhulde door het bestuur ge bracht waren ten volle verdiend. Moge mej. J. Kortman en mej. M Zwart volop genieten van het mooie succes van dezen avond en hun aanmoediging voor de toe komst vinden in het bereikte resultaat, Mogen de leden van den Vrouwenbond nog meermalen genieten van het Zangkoor en vrouwen in him omgeving opwekken lid van den Dioc. R.-K. Vrouwenbond te wor den Een bijzonder lofwoord komt toe aan de firma Erato voor de mooio costuums en de toewijding waarmede mevrouw en den heer v. d Lijken alles tot in de puntjes verzorgden De kapsels (firma v. d. Pijl) voldeden uitstekend Volksbondnieuws. „Eigen Huis". De afdeeling „Eigen Huis" was gis teravond in vergadering bijeen, alwaar den leden hekend werden gemaakt met de verschillende mededelingen van „Concor dia". Tevens werd do afwikkeling van de voorkeuraankoop van een eigen woning voor een lid aan de leden voorgelezen. Het belangrijkst van dezen avond was de verloting, waardoor twee der leden de gelukkige zijn geworden om aan het ein de van den zomer in him eigen huis te wouen. De Pluimveetenioonstelling. Wij hebben gisteren reeds de voor naamste bekroningen dezer tentoonstel ling vermeld. Op enkele bijzonderheden willen we nog de aandacht vestigen. De zilveren lustrumbeker, aangeboden in 1921 door eenige leden der L. P. V. voor dengene, die op dc eerstvolgende vijf ten- toonstellinge der L.P.V. in een der afdee lingen het hoogste aantal punten behaalt, werd evenals in 1922 en 1924 ook nu weer gewonnen door den heer C. A. M. Sprayt. Deze bekende duivenfokker heeft dus prac- tisch gesproken, al definitief kans op den beker, zelfs al zou hij in dc twee komen de tentoonstellingen niet het hoogst aan tal punten behalen. De zilveren lauwerkrans, uitgeloofd aan dengene huiten Leiden, die de meeste eer- sle pr. in hoefiders heeft, werd voor de aeiöe maai gewonnen door den neer j. Zaalberg. Nog eenmaal dus nog en zij is definitief in het bezit van den lieer Zaal berg. Onder de duiven bevindt zich een fraaie collectie ter opluistering ingezonden door de N.V. Koninklijke Zeepfabrieken „De Duif" voorheen Ghr. Pleines te Den Dol- der. Daaronder bevinden zich Fransche, Spaansche, Belgische en Italiaansche vleeschduiven en verschillende paren an dere duiven. Zooals hekend mag worden veronder steld streeft de firma Pleines naar de be vordering van de duivensport in haar al- gebeelen omvang. Nog nimmer te voren werd door een in- dustrieele instelling, welke noch direct, noch indirect belang heeft bij een tak van sport, daaraan steun verleend volgens een vast omlijnd plan. De Kon. Zeepfa brieken De Duif te Den Dolder meenden echter in het feit, dat haar onderneming, zoowel als haar producten den naam „De Duif" dragen, een aanleiding te vinden om dien band met een nationale sport van zoo groote beteekenis als de duivensport mag worden genoemd, in daden om te moeten zetten. Men kent de werkwijze van Pleines. Door het aankoopen van verschillende zecpartikelen is men in staat zich duiven en diverse daarvoor benoodigde artikelen aan te schaffen tegen inlevering van Pleines-plaatjes. Men neme dus een'kijkje op deze tentoonstelling om van een cn an der op de hoogte komen. Bijzondere aandacht trekt hier de expo sitie der firma N. Blonk en Zonen, Leid- schendam en der firma gebrs. Blonk te Leiden. Door een handige reclame, op be kwame wijze uitgevoerd door het reclame- buerau „De Pijl", wordt hier de belang stelling gevestigd op de diverse graan- en meelsoorten, die geëxposeerd zijn, alles even net en helder, zoodat er over het ge heel een bijzonder cachet ligt. Over de kwaliteiten der diverse artike len behoeven we het hier niet te hebben. Ieder zal zulks in het gebruik zelf het best weten. De firma Blonk verwierf evenals het vorig jaar weer den eersten prijs onder de standhouders uitgeloofd, zijnde een zil veren L. P. V.-medaille, welke onderschei ding haar ook ten volle toekomt. Verder bevinden er zich nog exposities van Sluis' Vogelvoederfabrieken, van den heer J. van der Nat in gemengd graan, duivenvoer, opfokvoer en kuikenzaad. Tevens zijn er een groot aantal voorwer pen ten dienste der hoender-, duiven-, vo gel- en konijnenteelt, w.o. verschillende in zendingen van de Leidschen Postduiven- club. De Leidsche winkelstand Morgenmiddag heeft de heropening plaats van het gemoderniseerde dames hoedenmagazijn, Haarlemmerstraat 287. Sinds 1 Januari heeft mevr. Reizevoort Bik deze zaak overgenomen van de firma de Graaf Bobrt en het architectenbureau Kraan en Groenewegen en Co. heeft het magazijn voor de heropening eerst een beter aanzien gegeven. De heide ruiten zijn nu vervangen door een flink winkel raam, hetgeen dadelijk een beter aanzien geeft We gelooven, dat het voor de da mes de moeite zal loonen eens een kijkje te gaan nemen. Bij enkele candidaatstelling is "isteren gekozen tot praeses collegii het Leidsch studentencorps de heer G. C. D. Hardenbroek. Tijdens zijn verblijf alhier is door prof. Einstein op het Colloqium van prof. Ehrenfest een voordracht gehouden over Ga.soul aarding hij lage temperatuur en verder met den lector, dr. Woltjer, en eenige andere besprekingen gehouden over astro-phvsische vraagstukken. Vanwege de Adventszending wordt hier ter stede met briefjes gecolporteerd; we behoeven niet te zeggen dat de katholie ken die lectuur langs hun deur laten gaan. Laatste Berichten Stormwaarschuwing. De volgende stormwaarschuwing is door de Bildt heden, 13 Februari te 9.10 uur v.m. geseind aan de posten van Delfzijl tot Cadzand: Wordt verwacht storm uit het Zuid-Oosten met ruimenden wind. De gasverstikking te Hindeloopen. Nader meldt men ons uit Sneek: Mevr, Bussemaker, die zooals bekend met haar echtgenoot in bewusteloozen toe stand in haar woning te Hindeloopen werd aangetroffen, is nog steeds bewuste loos. Do geneesheer heeft verklaard, dat hier waarschijnlijk aan zelfmoord gedacht moet worden. Nader wordt gemeld: Ook mevr. Bussemaker is hedennacht overleden. Als doodsoorzaak is vastge steld vergiftiging, op welke wijze is nog niet opgelost. TELEGRAMMEN (VAN ONZEN DRAADLOOZEN OIENSV). Duitschlands ontwapening. Binnenkort een intergeal- lieerde nota. BERLIJN 13 Februari (V. D.) Uit Parijs wordt gemeld, dat do gezantencon- ferentie aangekondigd heeft, dat in over eenstemming met de geallieerde regeerin gen op grond van'heb slotrapport een uitr voorige nota naar Berlijn zal gezonden worden, waarin de rijksregeering in konnis gesteld %al worden met de geconstateerde tekortkomingen. Het Turksch-Grieksche conflict voor den Volkenbond. BERLIJN, 13 Februari. (V. D Tur- ajjo is officieel uii ueneve in kennis ge steld, dat het Turksch-Grieksche conflict op de a.s. bijeenkomst van den Volken bond behandeld zal worden. De gespannen toestand. BERLIJN, 13 Febr. (V. D.) De „Vossische Zeitung" meldt uit Athene: De militaire autoriteiten der Grieksche grens- garnizoenen hebben de regeering er van in kennis gesteld, dat de Turken Adriano- pel ontruimen en dat de lichtingen 1920 tot 1922 worden gemobiliseerd. De Grieksche regeering heeft nog geen bevestiging van dit bericht ontvangen. De bankschandalen in Duitschland. BERLIJN, 13 Februari. (V. DDe verdediger van Kutisker, Justisrat, Werthauer is in den afgeloopen nacht ge arresteerd en naar de politiegevangenis overgebracht. Werthauer heeft in zijn functie als no taris medegewerkt aan vele crediet-tran- sacties van Kutisker. Bij het onderzoek tegen Kutisker be schuldigde deze ook zijn beide andere ad vocaten Engelbert en Pröll. Ook advocaat Engelbert is gearresteerd. De schandalen in Duitschland BERLIJN 13 Februari (V D.) Het onderzoek tegen den politie-president Rich ter heeft nieuw maternal opgeleverd Be halve van omkooping wordt hij ook be schuldigd van begunstiging van andere misdrijven. De onderdrukking der minderheden In Joego-Slavië. BERLIJN, 13 Februari (V. D.). Uit Eelgrado wordt gemeld, dat de Joego slavische regeering alle Duitsche middel bare scholen in Zuid-Slavië heeft laten sluiten. Een Dritsch—Italiaansch geschil. LONDEN, 13 Febr. (V. DEen ern stig geschil, waarin de officieele Britsche ertegenwoordiger en Musssolini betrok ken zijn. wordt gemeld. Vernomen wordt, dat de Italiaansche leider tusschen beide is gekomen in een overeenkomst die gesloten is door de An glo Persian Óil Cy met Albanië. De Brit sche ambassadeur te Rome en de Britsche ertegenwoordiger in Albanië hebben in- stuctie ontvangen stappen te doen. De mijnramp bij Dortmund. De communisten buiten de ramp uit. DORTMUND 13 Februari (V. D.) Het geheele Roergebied is zeer onder den. indruk van de mijnramp in Dortmund. De communisten gebruiken de ramp voor het voeren van agitatie -Gister reden zij in vrachtauto's door verschillende steden van het Roergebied met communistische mani festen, waarin zij de arrestatie van den di recteur der mijn eischcn De communisten roepen massa-vergaderingen bijeen. BERLIJN, 13 Februari (V. D.). De socialistische organisaties hebben 25.000 mark ter beschikking gesteld van de na gelaten betrekkingen der omgekomen mijnwerkers. De oorzaak van de ramp is onbekend. Men vermoedt, dat tegelijkertijd met het onweder een kolenstofontploffing plaats had. De Chineesche spoorwegen. LONDEN, 13 Februari (V. D.). Uit Peking wordt gemeld: De Ned erlandsche gezant heeft als deken van het diplomatieke corps het Chineesche departement van buitenland- sche zaken er van in kennis gesteld, dat de toestand, waarin de spoorwegen zich bevinden, zóó ongunstig is, dat zij dreigen insolvent te worden, tenzij de militaire controle wordt afgeschaft. Een rooversdaad. BERLIJN, 13 Februari. (V. D.). Uit Madrid wordt gemeld dat alle in 't Grand Hotel gelogeerde reizigers beroofd zijn van al hun geld en juweelen nadat men hen eerst verdoofd had. Generaal Daban, MADRID 13 Februari (V. D.) Gene raal Daban*. vroeger lid van het voorloopig directoire, heeft zelfmoord gepleegd. Ongelukken in de Alpen. ZURICH 13 Fébrua-ri (V D.) De laat ste dagen hebben in de Alpen verschillen de ongevallen plaats gehad. Een ingenieur uit Bern ïb omgekomen in de Jochpas op de Schilthornlop. Nabij Mürren is een jonge Engelsclmian Wills genaamd omge komen. Woensdag zijn 2 Duitsche toeristen omgekomen Do ongevallen werden alle veroorzaakt door lawines. 437e NED. STAATSLOTERIJ. Trekking van Vrijdag 13 Februari. 5e Klasse 17e LHst. Hooce oriizen: 9348 premie van 3000. Prijzen van f 70: 933 2272 2689 3113 3364 5U17 6309 7359 8444 9689 9915 10007 1U174 10670 10775 12379 13306 14721 15396 16103 18968 19356 21056 21447 21659 21875 22198 NIETEN: 451 668 717 833 846 1141 1190 148! 2015 2136 2717 3243 3566 3676 3738 4377 4543 4982 5254 5597 5878 6523 6994 7604 7899 8088 8563 9402 9449 9977 10842 11305 11725 11774 11940 12177 12592 12700 *3212 13276 13886 14223 14388 14823 14888 14964 15110 15220 15599 15824 15984 16196 16364 16464 16756 17011 17227 18208 18956 18960 18995 19291 19708 2(1046 20752 20765 21070 27731 22127 22424 22597 22611 5e klasse 16e lijst: 2027 met 70 ni.z. 2057 met 70: 6848 met f 70 m.z. met niet; 8535 m.z. met ƒ70; 21970 m.z. met 70; 19918 m.a. 19980. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 13 Febr. Veemarkt. Aange voerd: 521 Runderen, 165 Kalveren, 536 Schapen, 1120 Varkens en 715 Biggen Prijzen per stuk; 9 Stieren f 183400; 16? Aaif- en Melkkoeien f 125495: i62 Varekoeien f 185330; J 83 Volte Ossen en Koeien f 2(50600, schoon a. d. baak 0.85—1,20; 7 Vette Kalveren f' 95—115, schoon ad. haak f 1.051.95; 158 Nuch tere Kalveren f 621; 320 Vette Schapen f 3656, schoon aan de haak f 1,42—1,70; 216 Weideschapen f 3044; 1120 Magere Varkens voor fokkerij en Londen f 16—47 per Kg. levend gewicht 6308 cents; 715 Biggen f 613; 2 Bokken en Geilen i' 8. I - Kaas. Aangevoerd 66 partijen, han del matig, le soort Goudsche Kaas f 62 66.50, 2e idem f 5660, 1ste soort Leid- sche kaas f 5054, 2e idem f 4619. 'LEIDEN, 13 Februari. Zuivelbeurs. Edam 20 4- 3540 cents; Goudsche 20 36 cent; Leidsche Kaas 20 40 cents, Idem belegen 57 cents; Leidsche kaas oud 77 cent, Goudsche kaas oud 80 cents. Handel en aanvoer goed. LEEUWARDEN, 13 Febr. Kaas. Sleu telkaas f 0.300.83, Nagelkaas f 0.32i 0.47. Gouda Kaas f 0.34—1.20, Edammer Kaas f 0.461.07. Commissie f 255. Aan-* gevoerd 26223 Kg. Boter. FabrieVsboter f 1.712,48 per Kg. -Aangevoerd 37/3 en 135/0 stukken. GOUDA, 12 Februari. Kaas. Aanvoer: 36 partijen, handel matig. Ie kwal. f 60 62, 2e kwal. f 5659, met Rijksmerk f 65 67, 2e soort f 6063. Boter. Weinig aanvoer, handel vlug. Goeboter f 1,25—1,35, Weiboter f 1,20-* I 1,30 per pond. Eieren, groote aanvoer, handel ma- tig, per 100 stuks f 77,75. Vee. Melkvee redelijke aanvoer, han del redelijk, f 300500; vette Varkens groote aanvoer, handel vlug 3537 cent per half kg., Magere Varkens groote aan voer, handel matig, 3335 cent per half kg.: Magere Biggen redelijke aanvoer, handel matig f 10—14 per stuk: Nuchtere Kalveren groote aanvoer, handel stug f 14—18. UITHOORN, 12 Februari Kaas. Op de kaasmarkt waren aangevoerd 15 partijen. Prijs Goudsche kaas mot Rijksmerk f 58— 62, zonder Rijksmerk f 5256. Handel stug. DELFT 12 Febr Boter. Aanvoer 8/8, 1/16 wegende samen 170 K G., f 2,65 2,85 per K G. Vee. Vette koeien f 200465, kalf- koeien f 225500, vaarkoeien f 150—350, magere varkens f 16—48, nuchtere kalveren f 1026. biggen f 615. paarden f 150— 400; rundvlcesch per kilo f 1>15, f 1, f 0,85 Aanvoer 205 runderen, 17 paarden, magere kalveren. 33 schapen of lamme ren 414 varkens. 454 biggen, 5 geiten of bokken. Wisselnofeeringen (Amsterdam! Berlijn 59.15 Londen 11.87S/g New-York 2.48&A, Parijs 18.2'?i/2 Brussel 12.62tya Zurich 47.90 Rome 16-30 Oslo t 38.-- Kopenhagen 44.30 Stockholm ,67.— Weenen0.00351/8 Praag 7.35 Madrid 35.40 BEURSOVERZICHT Weer had de beurs te kampen met een groot gebrek aan orders, zoodat 'te handel weinig te beleekenen had. Ook thans zorg den de Oliev aarden voor afleiding. Kon. namen de leiding en behaalden ouder le vendige omzetten een flinke winst. Oor zaak van het bericht, dat de prijzen van ruwe petroleum in Amerika opnieuw hon ger waren Gec. eveneens vast, doch zet ten de rijzing van gisteren niet voort. Sui kers sterk op den achtergrond, zelfs in H. v A. ging vrijwel niets om. Rubbers en Tabakken minimale belangstelling met weinig veranderde koersen. Voor Mijnaan- deelen geen animo. Redjang Lebongs iets lager ingezet. Ned. Industrieelen en Scheepv. bijna volkomen veronachtzaamd, Amerikanen stil. Prol. 2 pCt. |i|lllllllllllill!l!lllllllllllllll!llllltllllllllllllllllllll(| pXTRA VERKOOPg MET KLEINE g IWSEFFOUTEfcï =iiiiiiiiiiniuiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiii= SERIE l KATOEN SERIE II ZIJDEMFLOR g g SERIE III KUNSTZIJDE H MODERNE KLEUREN nTltllllilllllllllllilllllllWlllllUllllllltimiltllllltlltüë

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 7