Tweede Blad Vrijdag 13 Februari 1925 BINNENLAND Het gemeentepersoneel te Rotterdam. Een. voorstel tot pensioen- korting. B. en W. van Rotterdam .stellen den Raad voor, om met ingang van 1 April a s. over te gaan tot verhaal van pensioen bijdragen op het gemeentepersoneel, tot het bij de wet geoorloofde maximum Qtf °!o t.w. 5M van den pensioengrond slag voor eigen pensioen. De verkregen besparing per jaar is be groot op f 1.900.000. Voor 1925 is de be sparing dus f 1.425.000.—Nadat deze zaak beslist is, willen B. en W. onverwijld een algemeene herziening der loonen en salarissen van het gemeentepersoneel doen voorbereiden, op den grondslag van goe de regelingen bij particuliere werkgevers. Bot ligt in het voornemen, deze herzie ning eventueel op 1 Jan. 1926 in werking te doen treden. Herplaatsen van ontslagen gehuwde Telefonlstén. In antwoord op de vragen van het Tweede Kamerlid mej. Westerman heeft de Minister van Waterstaat eenige mede- dcelingen gedaan in zake de herplaatsing op 1 Maart 1924 van eenmaal ontslagen gehuwde telefonisten. Minister van Swaay zegt in zijn ant woord, dat de ontslagen telefonisten her plaatst zullen worden, voor zoover noodig De bedoelde ambtenaressen zijn immers niet ontslagen, omdat een verder dienst verband van gehuwde ambtenaressen niet wenschelijk werd geacht, doch zij zijn op wachtgeld gesteld op grond van overcom pleet bij het betrokken dienstvak en haar gehuwd-zijn heeft daarbij alleen in zoo verre een rol gespeeld, als geoordeeld is, dat gehuwde vrouwen, voor zoover geen kostwinner van een gezin, door de ge volgen eener op-wachtgeld-stelling %,het minst zouden worden getroffen en daar om bij anderen moesten voorgaan. In overeenstemming hiermede zijn ook de financieele regelingen, die op deze ambtenaressen van toepassing zijn. Haar is niet, zooals bij een definitief ontslag zou passen, een afloopende uitkeering voor een korten overgangstijd toegekend, doch voor haar zijn van kracht geworden de voor op wachtgeld gesteld personeel in het al gemeen geldende regelingen. LAND- EN TUINEQU1» DE A.S. TENTOONSTELLING TE HEEMSTEDE. Er wordt in de Ver. Staten groote re clame gemaakt voor de a.s. internationale bloemententoonstelling te Heemstede. Reeds zijn door de Ned -Amerikaansche Kamer van Koophandel te New-York 2500 folders over de Hollandsche bloembollen- vélden verspreid, 10,000 folders over de tentoonstelling en "72.000 gekleurde brief kaarten van den Bond van Bloembollen- handelaren. Bovendien zijn door de Ka mer verspreid 12.000 hotellijsten, 6000 kaarten in kleurendruk, 35.000 reclame platen en 65.000 boekjes, folders en gid sen over ons land in het algemeen. Ned. Oahlia-Vereeniging. Gisteren werd in „Krasnapolsky" te Amsterdam de achtste jaarvergadering ge houden van de Nederlandsche Dahlia- Vereeniging, onder leiding van don heer E. Th. Witte uit Leiden. In zijn openings woord gewaagde de voorzitter er van, dat het jaar 1924 voor dè Vereeniging en voor de Dahlia-kweekers een gunstig jaar is geweest. Er was veel vraag naar „Hol landsche Dahlia's", vooral door Duitsch- land. Ook werden verschillende Holland sche Dahlia's in het buitenland bekroond, ook in Amerika, terwijl in Duitschland gekleurde afbeeldingen dezer Dahlia's in de vakpers werden afgedrukt. Spr. stelt de wijze van keuren van Dahlia's hier te lande hooger dan in het buitenland. Het einddoel moet zijn internationale keuringen, die den besten weg vormen om de goede aanwisten internationaal te maken. Ten slotte gewaagde de voorzitter van de rapporten, uitgebracht over de ont wikkeling der opgeplante Dahlia's in 1924, in de over het land verspreide mon- stertuinen, en van de resultaten van onder lage temperaturen bewaarde Dahlia's, die, volgens de commissie van onderzoek, voorshands niet, bemoedigend waren, ^et plan, om een jaarboekje uit te geven, moest voorloopig wegens de kosten, aan gehouden worden! Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer J. G. Ballego uit Leiden, bleek dat de vereeniging thans 135 leden telt. Er hadden keuringen te Arnhem en 's-Gra- venhage plaats. In Londen werd met col lectieve inzendingen de „Banksian Me daille" verworven, en, van de in den proeftuin te Whisle opgeplante Dahlia's, kregen er vier een certificaat. De groote keuring te Leiden slaagde ook uitnemend. De wisselbeker werd gewon nen door de fa. W. Topsvoort te Aals meer, met de Dahlia „Johan Mensing". Evenals vorige jaren werkte de vereeni ging samen met de Kon. Ned. Maatij. v. Tuinbouw- en Plantkunde en de Algem. Vereeniging voor Bloembollencultuur. De financieele resultaten waren dat de reke ning sloot met een bedrag van inkomsten en uitgaven van 616.30, waarin een ba tig saldo van 92.06. Vervolgens reikte de heer Witte de in 1924- behaalde diplo ma's uit voor de Dahlia's „Menn Carlé", van den heer Carlé, „Cocarde" van den heer Ludwig, „Joh. Mensing" v. d. firma Topsvoort en „Emma Groot" van den heer Bij een bespreking van den Dahliaproef tuin te Haarlem geeft de voorzitter in overweging den datum van opplanten, welke vorig jaar in einde Mei viel, te ver vroegen; voorts stelde hij voor voortaan niet enkel stekplanten, maar van elke soort ook evenveel knollen op te planten; zulks om een goede, alzijdige keuring der te be- oordeelen Dahlias te bevorderen. De ver gadering kan met dit denkbeeld instem men onder voorbehoud, dat de opplanter vrij is in het aantal stek- en knolplan- ten. Monstertuinen zullen dit jaar weer in gericht worden te Leeuwarden, Aalsmeer en Barendrecht. Tevens zullen er demon- stratieplantingen van Dahlia's geschieden in het Vondelpark te Amsterdam, het Hy- depark te Londen en gemeenteplantsoenen te Arnhem. In het Vondelpark te Amster dam zal een Dahlia-bordes aangelegd wor den van 1.20 bij 3 M. op een goed belichte plaats en met een mooien boomenachter grond. De speciale Dahliakeuring voor 1925 zal wellicht te Amsterdam gehouden kunnen worden. De voorzitter deelt vervolgens mode, dat een Verguld Zilveren Medaille is beschik baar gesteld voor de Londensche Dahlia- Vereeniging en voor de thans geopende bloemententoonstelling te Rijnsburg. Nadat verschillende vragen waren be antwoord werd de vergadering gesloten. Gemengde Berichten De vrijlating van Bridee. Hoe de stukken te laat kwamen. Omtrent het weer op vrije voeten stellen van den voortvluchtigen directeur van de Brusselsche Bank Bridee door den Lon- denschen polilie-rechter, omdat van de Nederlandsche autoriteiten de noodige documenten voor de uitlevering niet op tijd zijn ontvangen, verneemt het persbu reau V.D. het volgende: Onmiddellijk na de aanhouding van Bridee door de recher che van Scotland Yard te Londen op 23 Januari j.l. werd door den subsi tuut-offi cier van Justitie mr. dr. P. v. Hoynsber- gen zijn uitlevering gevraagd. Daarbij werden overgelegd het bevel tot rechtsin gang en het bevel tot gevangenneming, terwijl mededeeling werd gedaan, dat de overige stukken zoo spoedig mogelijk zou den volgen. Nu moeien volgens de Engel- eche uitleveringen bepalingen eerst de hoofdgetuigen in een strafzaak Leëedigd zijn vóór de officieele aanvrage tot uitle vering ingediend kan worden. Waar nu de hoofdgetuigen in de zaak Bridee, In Zeeland en Noord-Brabant wonen, ging er geruimen tijd .over heen voor zij allen beëedigd waren. Zoodoende konden de of ficieele documenten eerst Maandagmor gen om 10 uur verzonden worden. Toen moesten de stukken nog eerst naar Den Haag om vandaar naar Londèn te wor den doorgezonden. Het uitleverigs-verdrag bepaalt, dat de noodige documenten voor uitlevering binnen 20 dagen na de arres tatie ingediend moeten zijn. Volgens mr. van Heynsibergen was het gister nog niet de 20ste dag na de arrestatie, daar Bridee 23 Januari gearresteerd werd. De ter mijn waarbinnen de stukken ingeleverd moesten zijn, was eerst heden 12 Fe bruari afgeloopen, zoo dat de Londensche politierechter nog een, dag had moeten wachten. De documenten Donderdag te Londen ontvangen. De „Tel" verneemt uit Londen: De ont brekende documenten uit Nederland, die de documenten omtrent de bewijsvoering en de getuigenissen in zake de beschuldi ging tegen Briedée bevatten, zijn gisteren morgen om half elf hier aangekomen en onmiddellijk op de Nederlandsche legatie vertaald. Dit zijn de stukken, op grond van het ontbreken, waarvan Briedée gis teren in vrijheid werd gesteld. Gistermiddag zijn zij door een legatie- raad aan den rechter van Bow-street over handigd. Het is. nu nog onzeker, of een nieuw bevel tot arrestatie onmiddellijk van dezen rechter kan uilgaan of dat de documen ten thans een langeren officieelen weg moeten volgen. Natuurlijk kan de uitleve ring alleen worden toegestaan, als men de aangevoerde redenen der beschuldiging voldoende acht. Dit is in het uitleverings verdrag tusschen Engeland en Nederland bepaald. Tijdens de te Amsterdam gehouden ver- hooren zijn getuigenissen afgelegd door Brahantsche en Zeeuwsche ^oören, die 't slachtoffer van de Brusselsche bank zijn geworden. Het feit, dat men getuigen heeft laten komen uit afgelegen deelen van hot land verklaart (zooals wij reeds meldden) wellicht gedeeltelijk de vertra ging. Het schijnt jaren goloden wel eens voorgekomen te zijn, dat men het met den bewusten uitleveringstermijn van twintig dagen hier niet zoo nauw nam. Briedée wordt hier door een Engelschen rechtsgeleerde geadviseerd. Naar verluidt, heeft Schotland Yard Briedée die Londen blijkbaar niet verlaten heeft, sinds zijn in vrijheidsstelling voort durend geobserveerd. Het doodelijk ongeluk bij militaire schietoefeningen. Over de toedracht van het ongeluk op do schietbanen te Midlaren, waarbij de 26-jarige ongehuwd© beroepssergeant J. Feitsma, uit Groningen, het leven verloor, deelt het „Gron. Dbld." het volgende mede: Ongeveer 2 uur bevond zich de sergeant Feitsma als poatcommandant in den kuil van de linkerschietbaan Reeds waren all© vereischte maatregelen getroffen, welke er met het oog op de veiligheid genomen moeten worden tijdens het schieten. Bij de schutters was dus de roode seinschijf opgezet, terwijl bij de schijfinrichtingen bij de banen te Midlaren bedient men zich van de z.g schijfinrichting Veltnian de 8einscliijf omlaag was gehaald ten teeken, dat do monsehen in den schietpost op het vuren waren voorbereid. Niettegenstaande de baan dna als on veilig moest worden beschouwd, verliet sergeant Feitsma aan den verkeerden kant zijn post en begaf zich naar den reohter- post, blijkbaar met de bedoeling den com mandant daar nog iets mee te deelen. Van d© zijde van zijn eigen manschappen, die zich met hem in den kuil bevonden, moet men den sergeant nog op het gevaarlijke van zijn onderneming hebben gewezen. Feitsma bereikte den rechterpost op een moment, dat de oefening reeds op de rechterbaan was begonnen. Hij is daar on getwijfeld dus ook aan gevaar blootge steld geweest Eenige oogenblikken later begaf bij zich naar zijn eigen post terug, ook nu weer langs den verkeerden kant en juist toen hij zich achter de schijf be vond, loste de le luitenant O. W. J. Bruens, die natuurlijk geen gevaar kon vermoeden een schot, dat Feitsma hoog in de borst trof en daar vermoedelijk een slagader heeft doorboord. De jongeman voelde on middellijk, dat hij gewond was en zei: ze hebben mij geraakt In allerijl werden de oefeningen ge staakt en een motorrijder naar Zuidlaren gezonden, om dr. Frije te waarschuwen, die helaas slechts den dood kon constatee- ren. Het slachtoffer werd vervolgens per auto naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. De noodlottige brand t« Ruinen. Aan de „Asser Ort." ontleenen we het volgende omtrent het drama-, dat zich te Ruinen heeft afgespeeld; De moeder der beide kinderen, die bij den brand het leven lieten, is Maandag aangehouden en bevindt zich thans nog op het gemeentehuis in arrest. Wat haar schuld betreft, waarvan in do ,,Meppeler Courant" gesproken werd, als zou zij vóór den brand de kinderen vermoord hebben, staat momenteel nog absoluut niets vast. Verder vernemen we nog, dat het oudste kind van B jaar verteld heeft, dat haar zusje van drie jaar de oliekan leeggegooid heeft en zij er daarna een lucifer bij heeft gehouden. Op het gezicht van de vlam men is het kindje weggeloopen en is haar zusje vermoedelijk weer in bed gekropen. De dokter heeft verklaard, dat de vermoe delijke oorzaak van den dood der kleinen aan den brand moet worden toegeschre ven Wel is waar ie in de hersenen een weinig geronnen bloed bij de lijkschouwing waargenomen doch dit kan ook door 't val len van een balk of iets dergelijks op het kinderhoofdje zijn veroorzaakt Gisteren zou het parket uit Assen een gerechtelijke lijkschouwing doen plaats hebben. Kolendampvergiftiging. Toen gisterenmorgen de woning van do- miné Bu8semaker te Hindeloopen gesloten bleef, verschafte de politie zich toegang on vond ze mevrouw B. op den grond voor de deur buiten bewustzijn, terwijl haar man buiten kennis op bed lag. Vermoedelijk is kolendampvergiftiging van ©en en ander de oorzaak. De dotniné ie overleden, zijn echtgenoot© is nog steeds bewusteloos. Het parket uit Leeuwarden arriveerde ter plaatse om een onderzoek in te stellen Een diamant gestolen Twe© vreemdelingen, vermoedelijk Polen, kwamen Woensdagmiddag te Amsterdam in een juweliers winkel in d© Kalverstraat bij de Munt, om e©n gouden sigarettenko ker t© koopen Zij vroegen den winkelier een monogram daarin te maken en zouden na enkele uren den koker komen halen. Een bedrag van f 10 werd gedeponeerd. Eenige oogenblikken na hun vertrek ver miste de winkelier een diamant uit een étui. dat zich bij d© etalage bevond. De steen had een waard© van f ,500. Vermoe delijk is van het oogenblik gebruik ge maakt, dat de gouden koker werd gewogen, om den steen weg te nemen. Beide Polen zijn niet teruggekeerd, om him koker in ontvangst te nemen. Op heeierdaad belrapt. De politie te Helder heeft Dinsdagavond een zeer ongunstig bekend staand indivi du op heeterdaad op een Inbraak betrapt. De man had zich toegang verschaft tot een gemeubileerde, doch onbewoonde villa aan de Javaslraat. Twee rechercheurs, die vernomen haddon dat de man zou trachten daar zijn slag te slaAn, hadden zich verdekt opgesteld in den-tuin van de buren. Toen de man de villa binnenge drongen was, kwamen de rechercheurs uit hun schuilplaats te voorschijn en na men hem in arrest. Oplichters In een auto. Woensdagmiddag vervoegde zich bij de firma Rostmuller en Go. te Groningen een koopman, zich noemende Ossinga, die voor f 1200 aan manufacturen kocht, nadat hij eerst des morgens do stalen had nagezien. Hij verzocht, deze goederen te bezorgen aan een woning buiten het voor malige Klein Poortje, waar hij dan met een zou betalen. Toen een bediende en een knecht 's avonds halfzeven daar roet de UIT DE RADIO-WERELD. Wat er vanavond te hooren la. 5.05 uur Radio-Paris 1780 M. Conoert. 5.20 Brussel 265 M. Concert 7.20 Alle Britsche stations: Tijdsein Big Ben en nieuws. 7.25 Leipzig 400 M. Muziek van mo derne componisten. 7.25 Hamburg 395 M Operette „Das Schwarzwaldmadel". 7.25 Frankfurt 470 M. Nieuws en concert. 7.25 Münster 410 M. Leipzig over litoratuur. 7.50 Londen 365 M. en Chelmsford 1600 M. Programma: Miniatu* re Suite (Eric Coates). „Coma Not When I Am Dead" (Hol brooke). „My Father Has So me Very Fine Sheep" (Hughes) ..Absent" (Metcalfe). „Now Sleeps the Crimson Petal" (Quilter). Impromptu in F Sharp, Polonaise in A Flat (Chopin). Songs and Frag ments o.a.: „Are You Lon* don?" (Pointer). Ballet Music, „Sylvia" (Delibes). Daarna op voering van „Nine O'Clock". A Play by Cyril L. Ashurst. Symphonic Variations" (Boell mnnn). „So We'll Go No More A-Roving" (M. V. White). ..The Sands of Dee" (Clay), .The Three Fishers" (Hallah), „Scherzino" (Paderewski). „Bourrée" (for Left Hand On ly (Sant-Saëns). „La Campa* nella" („The Bell" Paganini* Liszt). Te 10.20 uur voortzet* ling: „Keltic Lament" (Foulds) „Vito (Spanish Dance) (Pop* per). New Songs and Frag ments o.a. ,,In the Evening" Donaldson) en „Elizabeth's New Yoeng Man" (Florence Kilpatrick). „Suite, „Ballot Russe" (Luigini). 7.55 Ziirich 115 M. Voordr. on con'* cert. 8'.Hilversum 1050 M. Rede van prof. mr. J. H. van Hamel over: „De vereenigde staten v. Europa". 8.20 Brussel 265 M. Voordr. en con* cert. 9.20 Radio-Paris 1780 M. Festival du Cinéma. 9.50 Berlijn 500 M. Dan»* muziek. goederen kwamen, stond de koopman hen al op te wachten. Hij gaf een chèque op de Gelderscho Credietvereeniging in beta ling. De bediende weigerde dezen chèqu© zoo maar te accepteeren, maar liet zich verleiden, met den knecht naar een nnbu* rigen sigarenwinkel te gaan, om por tele foon bij zijn patroon en de bank te infor* meeren, of de chèque goed kon zijn. Do naam Ossinga was bij de bank echter niet bekend. Toen beide weer buiten kwamen, zacen zij, dat de koopman de goederen inmid dels in een open Ford had geladen, daar mee wegreed en onderweg nog iemand bij zich in den auto nam. De auto werd zoo spoedig mogelijk met een andere auto nagezet. Aanvankelijk raakte men het spoor hijster, maar tegen middernacht werden de oplichters bij Dieverbrug, waar zij zich een tijdlang hadden verscholen, achterhaald; met ho-- hulp van do Asser-politie, werd de auto met revolverschoten tot slaldstand ge- gedwoDgen. De oplichters echter roden daarop den auto in de Drentsche Hoofd* vaart en zwommen de vaart over Do po* litie nam den auto en de goederen in bo* slag. De beide oplichters zijn ontkomen. Onveilig strand Volgende week zal het strand tusschen Scheveningen en Wassenaarsch© Slag on veilig zijn wegens het schieten met mitrail leurs op Maandag van 8.3&—2 uur, on r "3- dag, Woensdag, Donderdag en Vrijdag van 9,302 uur en op Zaterdag van 9.30-- 12 uur De aandacht wordt er op gevestigd, dak het Btrand slechts dan weder voor het pu bliek toegankelijk is, wanneer de vlaggen, waardoor de onveiligheid van het strand wordt aangeduid, zijn ingehaald. FEUILLETON. Het Japansche Kastje. De gravin, die niets vuriger wenschte, dan dat Wladimir zou trouwen, opdat de naam Pohitonoff niet uit zou sterven, drong er hij Isa op aan, dat zij zijn aanzoek zoude Aannemen. Op dat oogenblik bevonden zij zich juist in Trouville, waar Isabella kenis maakte te lady Maitland. Aan deze vertrouwde zij zich toe, en daar Alice het Jüooie verstandige meisje lief gekregen had, zoo bood zij haar de betrekking van gouvernante aan. Met vreugde nam zij dit aan. Eer Isabella naar Engeland vertrok, hezocht zij hare ouders in Parijs. De<ze betreurden het ten zeerste, dat zij het aan zoek van den graaf zoo bits had afgewe zen), want de Pohitonoffs werden als fa belachtig rijk beschouwd. Zij bezaten in Ae voorname St. Dominique een prachtig paleis, een prachtige villa aan het Lago j aoj?iore, een kasteel in Bretagne, een an- er in de Vogezen en reusachtige bezittin gen in Rusland. Ongelukkig had de jonge graai een hult, terwijl zijn gezicht mis- j a~£t was door de litteekens van pokken, oen zulks belette niet dat honderden der Parijsche beaumonde bult en Pokkenteekens door de vingers zouden ge en hobben, alleen om maar gravin Po- onoff te kunnen worden. FpM iet vertr^ zijner dochter dacht nen 8S-fri ernatig aan om geld te verdie nt hem geheel nieuwe denkbeeld bracht hem geheel in geestdrift. Verdie nen. Gimdaccar von Feldeau en verdie nen. Was dat niet kluchtig? ^Zeer zeker, maar tevens ook karaktervol Daar hij het vermogen van vrouw en dochter ver kwist had, moest hij tenminste zorgen, dat zij geen gebrék behoefden te lijden. I/es in het Duitsch of Engelsch geven? Brrr. Dan nog liever straatvegen of schoenpoetsen. Tevergeefs peinsde hij er over, hoe en waar eene voor een edelman passende bezigheid te vinden. Daar hij er echter niet spoedig een vond, zoo liet hij zich naturaliseeren. Eindelijk hielp het toeval hem aan eene betrekking. Terwijl hij op zekeren dag voor het uitslalvenster van een galanterie winkel stond te kijken, kwam hij op de gedachte of hij niet waaiers, cassetten, postpapier enz. zou kunnen beschilderen. Sinds zijn jeugd toch had hij met vaar digheid penseel en palet gehanteerd. Een kloek besluit nemend, trad hij den win kel binnen en kwam er kort daarop met een pakket uit. De chef van het huis, die juist een flink schilder en teekenaar zocht, had hem eenige waaiers ten proef meegegeven. Twee dagen later was hij aangenomen. Hij be hoefde zich niet bijzonder in te spannen, om per dag 10 tot 15 francs te verdienen, want hij werkte zeer vlug. Soms waren er dagen dat hij in 'het geheel niets ver diende soms veel meer, doch niet met schilderen, maar met wedden op de ren- plaats. Het ellendigste was, dat hij nu, terwijl hij maar eenige francs kon wa gen, altijd won, terwijl hij geregeld ver loor, toen hij voor duizenden speelde. Daarna had zich nog een andere harts tocht van hem meester gemaakt. Hij deed de zaak engroa Zoo was hij ten laatste o.a. in het bezit gekomen van 59 laten In de Nizza-loterij. Hoe meer loten ik koop, hoe grooter de kans op winst wordt. Iemand moet toch den hoofdprijs winnen» kan ik die iemand dan niet zijn? placht hij tegen zijn vrouw te zeggen. Er was in huis dan ook geen laadje of kastje of kistje, dat geen loten bevatte. Nelly's „Rijschool". De baron en zijn zoon haalden den vol genden morgen Isabella van het spoor af, en alle bezorgdheid over haar onverwach te thuiskomt, verdween terstond, toen zij haar van geluk stralend gezichtje zagen. Er lag louter zonneschijn op, en Feldau was er trotsch op zulk eene dochter de zijne te kunnen noemen. Sapperloot wat ben je mooi gewor den, Isa, ontsnapte het Walter bij de eer ste begroeting. Isa lachte stil vergenoegd voor zich uit en verheugde zich reeds in de verrassing, welke de mcdeeling van haar engagement in de familio teweeg zou brengen. Onder weg vertelde Fqldau zoo terloops, dat zij naar de vijfde tage getrokken waren, zon der echter de reden van die verhuizing te noemen. Isa was te fijngevoelig en te dis creet om langer bij dit pijnlijk onderhoud te blijven stilstaan. Haar stiefmoeder en Nelly waöbtcn haar met blij ongeduld op. Welkom, lief kind. Duizendmaal welkom in huis» riep de barones, Isa tee- der omhelzend. Lief goed mamaatje. Lieve Nelly, juichte Isa, de eene na de andere kus send. Wat ben ik blij, jelui weer te zien. Lisa, breng haar naar je kamer, op dat zij zich daar van het stof der reis ont» doen en zich een weinig verfrisschen kan, commandeerde het huismoedertje. In dien tusschentijd zorg ik voor het ontbijt. Het arme kind zal wel uitgehongerd zijn. Beiden verdwenen dan ook terstond in de slaapkamer. Isa deed, alsof zij niet be merkte, dat juist de beste meubelstukken, die vroeger deze kamer versierden, thans ontbraken. Het ontbijt werd stilzwijgend genuttigd, want allen gevoelden zich ge drukt. De ouders hadden maar al te graag ge weten, waarom Isa naar Parijs kwam, doch zij wilden er haar niet rechtstreeks naar vragen, dat ware onbeleefd en on gastvrij geweest. Isa van haar kant had nu maar al te graag haar geluk verkon digd, doch in de eerste plaats geneerde het haar, om in Walters bijzijn van hare lief de te sprekne, en dan ook viel het haar, fijngevoelig als zij was, moeilijk om van hare egene rooskleurige toekomst te spre ken, terwijl de toestand van haar familie bljkbaar hopeloos was. Je bent juist van pas gekomen, zusje. Vandaag is het gewichtige dag, die blijk baar in do annalen der Feldau's rood aan- geteekend zal staan, onderbrak Nelly een pijnlijke pauze. Wat bedoel je daarmee? vroeg Isa. Wel, papa zal den hoofdprijs trek ken. Praat toch geen onzin, Nelly, onder brak mama. Onzin? vraag het papa maar eenis, of het onzin is, hield het meisje vol. Isabella keek nu den een, dan den ander vragend aan. Nelly zinspeelt op de Niza-loteriJ, waarvan ik eenige loten heb, verklaard© Feldau. Zou dat niet prachtig zijn, als papa eens een hoofdprijs won, riep Walter op* gewonden uit. Hoe groot is die hoofdprijs? vorscht© Isa nieuwsgierig uit. 500.000 francs, antwoordde haar va* der. Een vermogen, mompelde Isa. Dat schijnt je thans zoo toe, mijn engel. Er was een tijd,, waarin je oveï meer dan het dubbele becshikte. Waart gij zoo rijk? vroeg Nelly modi naïeve verbazing. Moet je niet naar het college gaan, Walter? wendde Feldau het nu onaange naam wordende gesprek af. Ik heb alleen op uw heengaan g»* waöht, papa. Vader en zoon plachten namelijk go< meenschappelijk het huis te verlaten. Vandaag moet je alleen gaan, mijn jongen, ik ga niet naar de zaak. Naar de zaak. Wat klinkt dat won* derlijk, merkte Isa glimlachend op. En toch is het zoo, mijn kind, ik ben vast bezoldigd teekenaar van het huls Méchant. Waar in de gansche wereld is er nog zulk een eleeanfe schoone (Wordt vervolgd.)

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 3