dig is. De leening kan gesloten worden pari tegen een rente van 5* pet., met 1 pet. provisie voor onkosten. Zij wordt gesloten met de N. V. Levensverzekering- Maatschappij „Utrecht" te Utrecht voor den duur van 30 jaar. Do heer van Nes vraagt, waar de inder tijd binnengekomen gelden der forensen- belasting, een bedrag van f 100.000, dan is gebleven, waarop de voorz. antwoordt, dat zulks is gebruikt voor kasgeld. In de laatste jaren is dan ook nimmer geld ge leend, terwijl de belastingen aanmerkelijk rijn verlaagd. Het voorstel van B. en W. wordt hier-* Xtn z. h. st. aangenomen. Besloten wordt den incasseerder der be drijven toe te kennen een bedrag van f 60 per jaar voor het houden van een rij wiel. B. en W. stellen voor, inzake het ver roek van de bouwvereeniging St. Jeroen wegens overschrijding der bouwkosten der 45 woningen, een rentelooze leening te vorl oenen tot een bedrag van f 5207.67, me* do bepaling, dat dit bedrag een al len Ode opvorderbaar is. Do heer v. d. Wiel merkt hierbij op, dat de bouwvereeniging van het Rijk een eek er bedrag voor loon van den architect heeft ontvangen. Dit bedrag nu is daar voor niet geheel betaald en spr. vraagt of de Voorz. daaromtrent inlichtingen kan ge ven. De Voorz. doet zulks en zegt, dat dit een bedrag betreft van f392.50. Dit geld was uitbetaald voor een andere post en derhalve was er tenslotte geen geld meer voor den architect. Wijl het geld dus voor den bouw toch is gébruikt, kan de heer v. d. Wiel er genoegen meenemen. De Raad gaat hierna accoord met het voorstel van B. en W. Bij de rondvraag informeert de heer v. d. Niet, hoe het staat met de toezeg ging on in de vorige vergadering gedaan betreffende de werkverschaffing. Er zijn eleclits een zestal menschen geplaatst. B. en W. laten de kassen der organisaties leegplunderen in plaats dat zij bij zulk 'open weer werk verschaffen. Do Voorz. zegt, dat er steeds zooveel mogelijk werk gegeven wordt, maar juist omdat het zulk gunstig weer is, wordt er nog wel werk op het land gevonden. Maar de visschers dan, vraagt de heer V. d. Niet. De Voorz. gaat hier niet nader op in «n de heer Vink hamert op hetzelfde aam beeld. De heer Admiraal vraagt aan B. en W. de toezegging zoo spoedig mogelijk den heer K. de Bes toestemming te geven tot het bouwen van een pension. Verder in formeert* spr. of het juist is, dat gebou wen, die niet voor woning bestemd zijn, niet als zomerhuis mogen gebruikt wor den. De Voorz. antwoordt hierop, dat men om een zomerhuis te betrekken toestem ming van B. en W. moet hebben. Het is voorgekomen, dat menschen in een schuur Hen onderdak maken om hun woning des Bomers te kunnen verhuren. Daartegen moet gewaakt worden. Do heer v. d. Wiel vraagt, of er vóór dat de nieuwe raad in 1927 bijeenkomt voor den ouden raad nog gelegenheid zal Bijn in de nieuwe raadszaal te komen. Is er geen bepaling gemaakt betreffende de oplevering van het werk, of zijn B. en W. te soepel in het toepassen der bepalingen? Verder vraagt spr. of B. en W. tevreden zijn met de meubileering. Spr. meent, dat B. en W. niet gelukkig zijn, zulks in ver band met den langen duur der verbou wing zoowel als met de uitvoering. Weth. Liefferink geeft een overzicht van het verloop der geschiedenis. Toen deze aannemersfirma de laagste was bij ie aanbesteding werden dadelijk informa ties ingewonnen betreffende de firma en de borgen. Deze waren goed. Het werk duurt nu te lang en aannemer zoowel als borgen zijn per deurwaarder-exploit aan gezegd het werk ten spoedigste af te ma ken. Meer kunnen B. en W. er niet aan doen. De heer v. d. Wiel informeert verder, of ,B. en W., nu er een architect benoemd is, inch nog van advies zullen laten dienen van den architect Kok uit Amsterdam. Naar do heer Bes spr. mededeelde oefent, deze architect een terrorisme inzake de bouwvergunningen uit, waarop de Voorz. ■egt, dat zulks absoluut onwaar is. De heer Meyer informeert nog eens naar de werkverschaffing en vraagt hoe bet staat met het doortrekken van de Zandvoortsche straat, waarop de Voorz. ■egt, dat dit in handen is van den bouw kundige. Do heer Hollander bepleit het schoon maken van den oprit in de Schoolstraat •n do heer v. Nes vraagt, of er niet een regeling ls voor de autobussen, waarop de Voorz. zegt, dat zulks provinciaal ge regeld is en dat Noordwijk onder den kring Leiden ressorteert. Hierna ging de Raad In geheime zitting LEI DSC KEN DAM. Eierenveiling Veur. Maandagavond Meld de Veursche Eierenveiling een feest avond ter gelegenheid van het 10-jarig be- ■taan in het Café „Het Wapen van Veur" .van den heer Al. De Voorz., de heer A. H. v. d. Akker, ©pent den feestavond en heet alle aanwe zigen van harte welkom. Hij richt allereerst een woord van dank aan den Burgemeester, die dezen feest avond door zijne tegenwoordigheid heeft willen opluisteren; vervolgens aan de oud leden en oprichters der vereeniging; aan Ide heeren van Velzen en Paardekooper, die dezen avond zullen optreden, aan den Sheer Verwer, die een film over Pluimvee, etc. zal vertoonen; tenslotte aan allen, ftie medewerkten dezen avond te doen sla- ten. In een keurige en krachtige speech ichetst spr. daarna de oprichting, de moeilijkheden en den bloei der vereeni- ting, en brengt daarvoor een woord van kulde aan de oprichters, in het bijzonder aan den secretaris-penningmeester, den beer C. Huisman, die zich geheel geeft Voor do vereeniging, voor wien geen moei- te of opoffering te groot is. Ofschoon nog veel kunnende zeggen, wil spr. kort zijn en wenscht daarom allen een pretligen avond. Hierna volgde terstond het optreden van de heeren van Velzen en Paardekoo per, die den geheelen avond door hun echt komische voordrachten de aanwezigen da nig hebben vermaakt, zoodat zij telkens en telkens een luid en welgemeend applaus hadden in ontvangst te nemen en zeer ze ker het hunne hebben bijgedragen dezen avond zoo tc doen slagen. Inderdaad, zij zijn haast onverbeterlijk. Vervolgens een film, waarbij we ver schillende mooie hoenderrassen etc. to zien kregen, terwijl de heer Verwer hier bij een zeer duidelijke en leerzame expli catie gaf, zoodat hij van den Voorz. na af loop een hartelijk dankwoord in ontvangst had té nemen en deze hem een tot weder- ziens toeriep. De heer Lagerberg, oud-voorz., brengt namens alle leden een bijzonder woord van hulde aan den heer Huisman, den on- vermociden en trouwen werker, die gedu rende jaren het secretaris-penningmeester schap heeft waargenomen en bood hem namens alle leden een prachtig pendulestel aan, waarvopr de heer Huisman aan allen een hartelijk woord van dank bracht. Ook den heer Al had voor zijn onver moeid werken voor de vereeniging een prachtige vulpenhouder in ontvangst te nemen. Burg. Keyzer richtte ook nog een woord van hulde tot de feestvierende ver eeniging en sprak den wensch uit, dat de vriendschapsband tusschen bestuur en leden sieeds inniger mag worden en dat de vereeniging steeds in bloei moge toene men en wenschte hun nog vele jaren van voorspoed. Do Voorz. dankte den Burgem. voor zijn heerlijke woorden en sprak den wensch uit, dat, mocht de vereeniging eens raad noodig hebben, zij in burg. Keijzcr een goed raadsman zouden .vinden. Hiermede behoorde deze schitterend ge slaagde avond weer tot het verleden en met genoegen en voldoening kan en zal de Eierenveiling-Vereeniging op dezen avond terugzien. Vermeld zij nog. dat een Amerikaansche verkooping en een verloting er de span ning wel in hielden. Na afloop bleef men nog lang gezellig bijeen. ROELOFARENDSVEEN. Gezonken. In den nacht van Maan dag op Dinsdag is tijdens den hevigen storm een Wcstlandsche schuit van den schipper P. Hoofenboom alhier, geladen met erond voor den stijger .en het grond bedrijf Veonderpolder, volgeslagen en ge zonken. Voorzeker een groote schadepost. De schipper was niet verzekerd. VOORSCHOTEN. Geboren: Geertje d. van O. Zwaan en P. v. d. Blij Adriaan z. van A. Zuijderduin en J. Bekker Ni colaas Jo hannes z van A. Pielanen en H Gorb. Gehuwd: J. Korpel en O. H. Meijer. WASSENAAR. Verkooping. Gistermorgen werden al hier bij afslag verkocht een woon- en win kelhuis en twee woonhuizen in de School straat. De perceelen waren ingezet op f 10700 en waren afgemijnd met f 4210 door J. Zonneveld, alhier. Gemengde Berichten De stormschade ie Aalsmeer. Een sch ade van ongeveer f25.000. De „Tel." meldt een en ander over de aangerichte schade te Aalsmeer. Niet overal heeft de storm even balda dig huisgehouden. In de nabijheid van do kom b.v. is geen noemenswaardige schade geleden, waarschijnlijk ook ten deele als gevolg van de luwte der huizen. Maar in het z.g. Oosteinde "is het anclers gosteld. Op sommige plaatsen gelijkt het een ruïne. Geheele kassen zijn daar absoluut in elkaar geslagen of zelfs „weggewaaid". Een der kassen, toebehoorende aan de Amsterdamsche comhinatie-Deenik werd b v. door den storm gedeeltelijk opgeno men het ding had eventjes een lengte van ruim 100 M.l en kwam neer op een rozenkas van den kweeker D. Jong kind, dieaan de overzijde van een sloot stond. Het resultaat laat zich ra- denl Deze laatste kas. pl.m. 700 vierkante Meter groot en gevuld met 7000 gestookte rozenstruiken, werd zoo goed als totaal vernield, zoowel de ruiten als het hout werk. Van de struiken zullen de meeste het er waarschijnlijk nog wel goed af brengen, maar de schade is door deze dubbele vernieling niettemin zeer groot. Bijna op dezelfde wijze verging het een kas van den kweeker Kuite, die eveneens geheel vernieOd werd en neerkwam op een dito van zijn huurman Wegman. Aange zien beiden bescheiden kweekers zijn, be teeken t deze ramp voor hen een ruïne, wanneer welwillende dorpsgenooten ^mn geen steun verleenen om dezen slag te bo ven te komen, want evenmin als de igroo- te kweekers waren zij verzekerd tegen stormschade. Iets „gelukkiger in het ongeluk" was do kweeker Kniep in den Poel Zijn nieuw gebouwde kas, die nog niet geheel klaar was, werd door dem storm neergekwakt op de plaats, waar eveneens een nieuwe kas in wording is. Hoewel er natuurlijk schade te boeken valt aan houtwerk, enz., is er toch geen groote hoeveelheid glas verloren gegaan,- terwijl wanneer het ding iets daarnaast was heen gewaaid, de vern idling niet te overzien sou zijn ge weest, omdat zij dan zou zijn neergeko men op in gebruik zijnde kassen. Talloos zijn ook hij anderen de sporen, die de storm heeft achtergelaten, o.a. bij Baumhauer, Hooigveld en Trommel, en al gemeen is men dan ook van oordeel, dat de aangerichte schade niet met f25.000 zal zijn te dekken in dit Oostelijk gedeelte der gemeente Aalsmeer, en dan nog ver ondersteld, dat er geen nachtvorsten ko- Lasi van gal en slijm beslagen tong, een voortdurend onaange- namen smaak, tragen stoelgang en een op geblazen gevcrel.Gebruik hiertegen de zonder eenige kramp werkende Mijnhardt's Laxeer- tabletten. Doos 60 ets. Bij apoth.en drogisten men, zoolang alles niet weer geheel is hersteld. Want mocht het gaan vriezen, dan l'oopen al die duizenden striuken, die nu door het ruw geweld van dén storm zoo plotseling uit de weldadige warmte der kassen in de kille buitenlucht'zijn geko men, groot gevaar, omdat ze in den vol len zin des woords zoo teer zijn „als kas plantjes". Bovendien zijn door de vernieling van sommige kassen de pijpen der centrale verwarming afgebroken, zoodat geheele complexen daardoor plotseling koud zijn geworden. Het spreekt vanzelf, dat men op 't oogenbl'k druk bezig is, dit zoo vlug mogelijk te herstellen, om daarna de in tact gebleven kassen weer to kunnen ver warmen. Zooals gemeld, -i:s men reeds bezig, een steunregeling te organiseeren, ten einde vooral de minder kapitaalkrachtige kwee kers in slaat te kunnen stellen hun be drijf weer te herstellen en voort te zet ten. Ernstig ongeluk op de schietbaan bij Groningen. Een onderofficier gedood. Op de militaire schietbaan te Midlaren is gistermiddag een ernstig ongeluk ge beurd bij de schietoefeningen. Door het garnizoen Groningen werd geschoten op twee banen van 300 meter. Sergeant Feits- ma, postcommandant van de linkerbaan ging zonder veiligheidsmaatregelen te ne men naar den rechterpost. blijkbaar om den' commandant van dien post iets te zeggen. Hij begaf zich op dezelfde wijze terug naar zijn baan. Juist, toen hij achter de schijf was, werd er geschoten door den le luitenant Bruens. Het schot trof Feits- ma in de' borst, vermoedelijk in den slag ader Onmiddellijk vertrok een motorrijder naar Zuid laren, om den dokter te halen. Feitsma bleek reeds overleden te zijn. Per auto is hij naar liet Academisch Ziekenhuis te Groningen vervoerd. Feitsma was niet gehuwd en jong beroepsonderofficier. De manschappen bij hem in den post, hadden hem nog op het gevaar gewezen. Briedée weer op vrije vccffen. De uitleverings-documenten niet ontvangenl De voortvluchtige directeur van de Brussolsche Bank Briedée, die te Londen 23 Januari op aanwijzing van de Am sterdamsche politie door de recherche van Scotland Yard was gearresteerd, werd gisteren tegen den avond door den poli- tie-rechter van Bow Street op vrije voe ten gesteld, omdat van de Nederlandsche autoriteiten de noodiige documenten voor zijn uitlevering nog niet waren ontvan gen. Do magistraat van Bow Street wees er op, dat volgens de bepalingen van het uit leveringsverdrag tusschen Engeland en Nederland de noodige bewijzen, waarop een verzoek om uitlevering wordt geba seerd, binnen 20 dagen na de arrestatie van den beschuldigde moeten worden ont vangen. Briedée was hier thans 20 dagen in arrest gehouden. Wegens het uitblij ven van de noodige bewijzen, ton de ma gistraat niet anders doen, dan den be schuldigde weer op vrije voeten stellen. Detective sengeant Keech van Scotland Yard, die Briedée te Londen had gear resteerd, deelde den magistraat mede, dat van de Nederlandsche legatie te Lon den een formeel verzoek om uitlevering was ontvangen, vergezeld van twee bevel schriften voor de arrestatie, maar daarbij bevond zich geenerlei bewijs van schuld. Getuige zei, te hébben vernomen, dat de daarop betrekking hebbende documenten uit Nederland op komst waren, en de ma gistraat heeft daar nog op gewacht. Briedée verscheen eerst des ochtends voor het Bow Street-gerecht, maar omdat toen de stukken uit Nederland nog niet waren ingekomen, verdaagde de ma gistraat de zaak tot des namiddags 4- uur, het uiterste oogenblik. Om 4 uur werd Briedée opnieuw het politiegerecht bin nengeleid, en kreeg in de beklaagdenbank te hooren, dat de magistraat hem om voornoemde reden in vrijheid moestt stel len. Briedée hoorde di't met. zichtbare teekenen van voldoening aan. Na een paar minuten verliet hij door het naaT beneden leidende trapje de rechtszaal weer als vrij man. De noodlottige brand tc Ruinen. De „Mepp. Grt." meldt o.m. over den brand te Ruinen, waarbij twee kinderen van B. om het leven kwamen, dat toen de veldwachters bij het brandende huis gear riveerd waren, vrouw B. als een lijdelijk toeschouwster de ramp stond aan te sta ren, maar dat een van de beide gerechts dienaren na met een forschen trap een weinig weerstand biedenden buitenmuur te hebben Ingeduwd, de beide kinderlijkjes van achter de gesloten bedsteedcuren heeft gehaald. Het grootste jongetje had daarbij de beide armpjes, als om zijn hoofdje te beschutten hoog opgetrokken; 't lag ach terin de bedstede. Het andere kleinste kereltje, lag met een handje onder het hoofd op de voorste plaats. Do politieman had daarop de beide ont zielde kinderlichaampjes mot zijn uni formjas toegedekt en daarna naar het ge meentelijk lijkenhuisje doen overbrengen. Bij de door den dokter gehouden lijk schouwing later op den dag, werd in de hersenen geronnen bloed geconstateerd', waarmee do justitie te Assen werd in ken nis gesteld. Opmerkelijk daarbij is, dat het echtpaar B. zich verder nog niet weer bekommerd heeft over de beide lijkjes. De correspondent van genoemd blad had een onderhoud met den vader. A,Natuurlijk was onze eerste vraag: maar konden deze stumperds dan niet ge red worden, was er geen kans op, om zo uit do vlammenzee te halen? En onmiddel lijk daarop: maar hoe verklaart gij dan die ingedrukte kinderkopjes. B. en de inmiddels naderbij gekomen vrouw B., wie de lange vochtigen haren nog om en over schouders hingen, ontken den de kans op redding. Hoe gaarne ook, 't was onmogelijk. Met al 't huisraad wa ren de beide kinderen totaal verbrand. Volgens hun vermoeden, zouden deze met lucifers gespeeld hebben, in of bij de bed stede, waardoor het vuur direct gretig voedsel vond, terwijl naar allo waar schijnlijkheid iets zwaars, b.v. de 3 vin gers-dikke bedstede-plank hun op de hoofdjes zou zijn gevallen Maar, aldus B., wie zal het zeggen. Nie mand of niets is in staat, om hiérvan een juiste toedracht te geven, Brand op het s.s. Orestes. Dinsdagmiddag omstreeks half zes, ont dekte een wachtsman op het s.s. Orestes, van de Kon. Ned. Stoomboot Mij., dat bij loods 6 van dozo Maatschappij aan de Su- rinamekado te Amsterdam ligt, dat in het zich op hot achterschip bevindend matro zen- en stokerslogies brand was uitgebro ken. Onmiddellijk waarschuwdehij de brandweer, die met de drijvende stoom- brandspuit Jason en twee motorspuiten uitrukte. Inmiddels bad personeel van de K. N. S. M. met twee eigen stralen van den wal en één van het schip, het vuur, dat in de bouten schotten van het logies gretig voedsel vond en hoog oplaaide, aangetast Gelukkig verleende ook de Jason spoedig hulp. De twee motorspuiten werden in do buurt van hét schip gestationeerd, doch behoefden geen water te geven. Te kwart voor zeven was men het vuur geheel mees ter. Het logies, waarin circa 75 c.M. bluschwater staat, is geheel uitgebrand. De oorzaak van den brand is niet bekend. Dcotleiijk ongeluk Te Schoten is Dinsdagavond de 70-ja- rige mevrouw de wed. D. H. Jansen, die doof was, bij het oversteken van den rijks- sraatweg door een autobus van Beverwijk overreden en onmiddellijk gedood. Haai.' hoofd werd geheel verbrijzeld. Goederentrein ontspoord Van den goederentrein 4652 uit Suste- ren, die om vijf uur Dinsdagavond to Zwolle binnenkwam, ontspoorde bij de eerste wachtpost van lm! rangeerterrein een wagen, geladen met 2r' >n steenkool. Door haar gewicht trok ook do beide volgende wagens uit het spoor. Nog 200 meter werden de wagens meergesleept, rails en dwarsliggers vernielend, zij ble ven echter overeind staan. Hoewel een wissel vernield werd en twee sporen ver sperd waren, ondervond het verkeer geen vertraging, daar dit omgelegd kon worden Eerst over twaalven had men de drie wagens, die alle ernstig beschadigd waren, weer in het spoor. Stormschade te Rotterdam De door do aanvaringen te Rotterdam van tijdens den storm op drift geraakte schepen toegebrachte schade aan gemeen te-eigendommen kaden, ducdalven en rèmmingswerken wordt op ruim f 100.000 geschat. Oplichterijen bij de postspaarbank. Ongeveer een maand geleden werd bij de Rijkspostspaarbank te A'daan ontdekt, dat de bank herhaaldelijk, dan voor klei nere, dan voor grootere bedragen door middel van postspaarbankboekjes was op gelicht. De zaak werd ter kennis van de politie gebracht. Deze heeft een onderzoek ingesteld, dat tot resultaat heeft gehad, dat gisteren twee postbeambten in hech tenis zijn genomen, een te Amsterdam en een te L i s a e. De postambtenaren hadden in bezit 40 tot 50 postspaarbank-boekjes, die in ver schillend© plaatsen ingeschreven stonden Een laag bedrag werd op elk dér boekjes gestort en met behulp van valsche stem pels als deskundigen waren beide amb tenaren volkomen op de hoogte, hoe het geschieden moest werden bedragen bij gevoegd van f 200, f 300. Een gedeelte van dit geld werd dan nu korten tijd van de postspaarbank afgehaald In het geheel hebben beide mannen op deze wijze zich ruim f 4000 weten toe le eigenen. In Amsterdam is de postspaarbank een keer op een dergelijke wijze opgelicht. Een oude stam gevallen. In den Hortus Botanicus der voormalige aca/dcmie te Harderwijk den kruydtuin van Linnaeus is een der eeuwenoude boomen, n,l. de Doodsbeenderenboom (Gymnocladus Canadensis, Lam) als slacht offer van den storm gevallen. Deze boom, afkomstig uit Noord-Ame- rika., had in de botanische wereld bij voortduring groote belangstelling. Een niet alledaagsche verkooping De deurwaarder der Dir. Bel. P. Wie- ringa kondigt in een advertentie in een der Groningsche bladen een verkoop bij executie aan „ten laste van R. Veldman, van beroep Advocaat en Procur., wonende te Groningen, Petrus Hendriksz.straat 68a, van eenige roerende goederen, bestaande in: 3 paar manchetten, 1 scheermes, 1 bruine jas, 1 paar lage bruine schoenen en wat verder te voorschijn zal worden gebracht. De verkooping geschiedt om'con tant geld en zonder opgeld. De goederen zijn gedurende één upr vóór den verkoop te bezichtigen". Vreemd, dat er heelemaal geen man chetknoppen en een stuk scheerzeep bij vermeld staan, voegt ,Gron. Dgbl." erbij. Maar deze kunnen verder te voorschijn worden gebracht. Dure boter De boterfabriek te Oss noteerde op he den een prijs, die alle vorige, zelfs de h'oogste uit do oorlogsjaren, overtrof. De boter gold n.l. f 2.94 per K.G. Nederiandsch Oost-ledig. Door een koeü vermoord. Anefa seint uit Weltevreden: Een contract-koeli heeft op de Tami< nagsche onderneming Batangara" yan de Batanigara-culluurmaatschappij •assistent Buiniug door messteken ye& moord. De strijd om Djeddah. Aneta seint uit Weltevreden: Het stoomschip „Lombok" bracht E& den uit Djeddah 69 vluchtelingen aan, Het bombardement duurt voort. Enkelj bommen vie'en in do nabijheid van hel Nederlandsche consulaat. Uitvaart Deken A. Waare. Gistermorgen is onder overgroote langstelling op do R. K. begraafplaats l« Beverwijk ter aarde besteldihetstoffelijï overschot van den ZeerEerw. heer Waare, in leven deken van Beverwijk. Dinsdagavond te 7 uur hadden de mefj ten plaats. Als agens fungeerde de Zeen Eerw. heer pastoor J. Th. Boonekamp, a!j ■diaken de ZeerEerw. heer J. Höppencr, regent van de Bisschoppelijke Kwe&ï, school, afe subdiaken de ZeerEerw. heer pastoor W. J. Slenders, als cantores dj ZeerEerw. heer pastoor Th. M. Beuken van Leiden, en de Wel Eerw. heer kap®, laan A. v. Leipsig, to Wassenaar. Gisterochtend te half 10 vinsen de Law den aan, waarbij zeer vele eerw. hcerta geestelijken tegenwoordig waren. De plechtige H. Mis van Requiem weri opgedragen door den HoogEerwheer P, Stroomer, geassisteerd als d'aken door pastoor Slenders en als subdiaken do« kapelaan J. Looyaard, als ceremonially fungeerde kapelaan H. M. J. v. Houien, De lijkrede werd gehouden door pastoor Boonekamp. Na de plechtige uitvaar had de begrafenis op het R. K. kerklid plaats. De beaarding geschiedde door dj ken Stroomer. De Protector der Minderbroeders. Naar de Romeinsche correspondent var 'de „Msbd." seint, is kardinaal Bonzan "benoemd tot protector der Mlnderbroe 'der s. 7LUCHTVAART De tocht naar het Tschadmeer, Een vliegtuig vernield. Kolonel De Boys telegrafeert uit Nla mey: Het vliegtuig van kolonel Vuillerair is bij het vertrek uit Niamy vernield. Ser geant. Yandel werd gedood, kolonel Vuillo min, kapitein d'Agneaux ea sergeau Knecht werden gewond. (Zooals bekend ondernamen de vlieglui gen van kolonel De Goys en kolos©! Vuillt min een tocht van Parijs naar het Tscha meer"). ffietenaciiappelijke Berispte Da verschrikkingen der Alpen. De 1 ij den s-weg van twee ski-er s. Voor het ziekenhuis te Bressanone (he VToegoro Oostenrijksche Brixen) aan de voet der Dolomieten zagen de ontsteJi stadsbewoners Zaterdag twee vreeselijl gehavende gestalten in elkaar zakken Sneeuw en ijs bedekten hun kleeding fl hun gezichten; zij waren totaal uitgepul en het duurde uren voor de twee me? sch en mannen waren het een oma menhangend verhaal konden geven vai wat hun was overkomen. Ze waren dagen lang in de hoogo bef gen zoek geweest. Acht dagen tevoren wS- ren beide mannen, Gooi en Hruscka ge heeten, voor 'het verrichten van ski-toerei de Alpen ingegaan. Toen reeds had eei ervaren gids hen gewaarschuwd, dat s sneeuwstormen op komst en de bergheb' sterk gezwollen waren. Niettemin toge; do twee onversaagd bergopwaarts. "Wei dra brak de storm los. Het tweetal zoek een toevlucht in een gletscherspleet e bracht daar drie verschrikkelijke nachte door, gedurende welke ze, ten gevolge ts den ijzigen wind, er niet in slaagda eenig voedsel to warmen. Den vierden da was hun geheele levensmideleavoorraa uitgeput en waagden ze een poging, naa buiten te komen, ondanks het feit dat i storm toen juist het hevigst woedde. Hu kleeren werden als pantsers van bevror sneeuw. Hun schoenen waren weldra ïjU het lichaam geloopen, en hun teeaen gek ken toen'meer op ijspegels dan op met schelijke lichaamsdeelen, Ski's en prik stokken waren zo allang kwijt. En all geesten in 'n afschuwclijken droom stroffl pelden ze voort door het barre landschap wezenloos, slechts door hun laatste ener gio gedragen. Neer ging het, dea bergpa af dien ze gekomen waren, en den acht sten dag na hun vertrek sleepten de Iff' menschelijko wrakken zich Bressanoï binnen. M Vier dagen reeds had de heeïe stré naar het tweetal gezocht, doch deze toet was als hopeloos opgegeven. Cooi is thans ietwat beter Hruscka voeten zijn echter zóó bevroren, dat m3 hem verscheidene teenen zal mooten a® puteeren. "FAILLiSSEBBÉimB Uitgesproken: J. C. Hessen Sr., sigarenfabrikant 1 Haarlem; cur. rnr. A. F. H. 3chreurs. J. T. Gardol, caféhouder te_Nieu* Vennep; Curator mr. F. J. Gerritsen Haarlem. Opgeheven wegens g e b r« aanactief: Cornelis de Vos to H a a r 1 m 1118 mèer.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 4