Hulpgebouw MANUFACTUREN Ds pensionrrrring van hel ■"'iioorweg- personeel. De rogeering heeft aan de directie der Ncderlandsche spoorwegen berucht, dat zij bezwaar heeft om liet wetsontwerp betref fende de pens'onncer ng van het spoor wegpersoneel ongewijzigd bij de Sta ten- Generaal in te dienen. Waar de minister van Waterstaat thans aandringt op spoedige afdoening der pensioenkwestie, heeft de directie aan de organisaties verzocht, haar in ieder ge val binnen veertien dagen in kennis te stellen met haar opmerkingen over de ont- werp-pensioenregcling. De Karner van Koophandel te Utrecht heeft in haar vergadering van gis- termidag zich uitgesproken voor behoud van den zomertijd. (JBT DE OMGEVING KATWIJK AAN DEN RIJN. Verlichting. Met de veranderde straatverlichting is een aanvang ge maakt en goed voortgang betracht. Aan de enkele lantaarns die gereed zijn is al te gteonstateeren welk een goede verbetering deze verandering zijn zal LISSE. f Aanbestedingen. Aan den heer G. J. Hoes, lood- en zinkwerker en aanlegger van centrale verwarming is bij aanbeste ding opgedragen het leggen van twee centrale verwarmingen in de bollenschu ren van de firma Joh. B. Meskers te JJjt- üegom; een centrale verwarmjjijr ju de bol lenschuur van A. ysjj ganse te Zilk (Hil legom); i&; fa bollenschuur van den tytvr V. Verdegaal te Noordwijkerhout; twee centrale verwarmingen in de bollen- - schuren van de firma J. Witteman te Hillegom; een centrale verwarming in de bollenschuur en kantoor van do firma gebrs. Papendrecht te Sassenheim en een centrale verwarming in de bollenschuur van W. van der Peet alhier. R.-K. Kiesvereeniging. Gisteravond hield de R.-K. Kiesvereen. hare 28e jaar vergadering in het Bondsgehouw. De op komst was vrij goed. De voorz., de heer F. G. J. v. d. Eerden heette allen welkom en memoreerde het heugelijke feit dat de eenheid, welke dreigde verstoord te wor den, in de R rK. Staatspartij is bewaard ge bleven. Een woord van hulde moet hier voor worden gebracht aan den gewijden bemiddelaar, prof. Aengenent en tevens aan do beide partijen voor hun tegemoet komende houding. Vervolgens woes spr. er op dat op de Kamercentrale lot afgevaardigde naar de Bondsvergadering werd gekozen het lid P. Warmerdam Dit is voor onze locale een groote eer en een bewijs dat de Kiesver. 1e Lisse onder hare leden mannen telt die in de politiek goed onderlegd zijn. Do notulen werden gelezen en vastge steld. Inmiddels kwjamen pastoor en kape laan ter vergadering en werden door den Voorz. 'verwelkomd. Uit het jaarverslag van den secr. bleek '\at de vereen. 689 damesleden en 622 hee- "ïenleden telt. Uit het financieel overzicht ■an den penningm. bleek dat was ontvan- f429.18 tegen een uitgave van f370.25 en saldo dus van f 50.93. Deze rekening ras nagezien door mej. v. Schooien en de ieeren L. Schoorl en J. G. de Haan. Bij monde van den heer Schoorl verklaarde de comm. de bescheiden in orde. De Voorz. dankto den penningm. voor zij nauwge zet beheer en de kasnazieners voor hun moeite. De heer Schoorl bracht als afge vaardigde naar de Kamercentrale te Lei don verslag van dezo vergadering uit. De Voorz. bracht hem een woord van dank. Hierna bracht de heer J. Kortekaas verslag uit van de op 10 Januari gehou den vergadering van de Kamercentrale. Ook hem bracht de Voorz. een woord van dank. Aan de orde was thans de samenstelling van de candidatenlijst tot opzending naar de Kamercentrale te Leiden. Er waren niet minder dan 7 lijsten ingekomen waarop gezamenlijk de volgende namen voorkwamen: Mr. P. J. M. Aalberse, Dr. D. A. P. N. Kooien, Chr. Jansen, A. J. Loerakker, J. P. Gouverneur en J. H. M. Balvers. Van de R.-K. Kiesvereen. te Sas senheim was een aanbeveling ingekomen voor den heer J. P. Gouverneur en van de R.-K. Kiesvereeniging te Hillegom voor den heer J. II. M. Balvers. De Voorz. deelde mede, dat het bestuur adviseerde als no. 1: Mr. Dr. D. A. P. N. Kooien; no. 2. A. J. Loerakker, terwijl de vice-voorzitter betoogde dat een goed middenstander in de Kamer op zijn plaats is, waarvoor hij aanbeval de beer Chr. Jansen. De vergadering was eenstemmig van oordeel dat do heer Mr. Kooien als no. 1 on de lijst van Leiden moest voorkomen. De lieer A. Bon brak eeii lans voor den heer Balvers, omdat, zeide hij, wij een onrechtvaardigheid ten opzichte van den hoer Balvers, gepleegd in 1922, hebben goed te majccn. De heer G. v. d. Berg waar schuwde om, door te ijveren voor Bal vers, de plaats van A. J. Loerakker, den landarbeiders-vertegenwoordiger, niet in gevaar te brengen. De heer P. v. d. Poel brak een lans voor den heer J. P. Gou verneur. Als eerste vier werden bij acclamatie op de lijst geplaatst: Mr. Dr. Kooien, A. J. Loorakokrs, Chris Jansen 'en Mr. P. J. M. Aalberse, terwijl hij slemmign als no. 5 werd gekozen de keer J. P. Gouverneur me: 84 stemmen tegen 41 op den heer Balvers en 11 van onwaarde. Met een opwekking om allen propagan distisch te zijn en te trachten alle Katho lieken in de R.-K. Kiesvereeniging in te lijven, sloot de Voorz. de vergadering. NOORDWIJK Meisjespatronaat. De tooneelclub van bet meisjespatronaat-, welke zich noemt fcDc blijde wereld" heeft den' aanwezigen BREESTRAAT 31, tegenover het Postkantoor. uuu^i—siw LUIERMAND-ARTIKELEN Baby hempjes Baby flanellen Baby truitjes. Baby broekjes 21 19 Baby sokjes, prima wol 25 20 un Tetra luiers, zeerpractisch 6650 67Vj 'Jög- Speciale verkoop CORSETTEN in de Hal. ^=,nS een gezelligen avond bezorgd De direc teur van het patronaat, kap Nijssen, open de dezen avond en wees op het nut van deze instelling en verwachtte van allen moreelen en fijiantieelen steun. De drie tooneel stuk je s, die de jonge dames hierna te zien gaven, werden vlot gespeeld; er was aardig wat afwisseling. Een mooi zangnummer van de dames G. Ruigrok, en G. Reijnders ,,Panis Angclicum" werd heel mooi gezongen Aan het einde dank te kap. Nijssen de aanwezigen, de dames van het tooneel met haar leidster Mej. Mos Overmeer en allen die iets hebben gedaan tot het welslagen van den avonrV NOORDWUKÉBHOUT. Raadsvacsiurö. Het Gen tr aal-S tem- bureau heeft tot lid van den gemeente raad aangewezen in de vacature-C. van Eeuwen den heer J. Passchier. Uilvcering. Dinsdagavond gaf de R.- K. Muziekvereeniging „St. Jeanne d'Arc" voor hare donateurs en kunstlievende le den een uilvoering in het café „Het Wa pen van Noordwijkerhout". Te ougdVeer half acht opende de Voorz. der Vereen, met een welkomstwoord de uitvoering en ving de uitvoering van het eerste gedeel te, het muziekprogramma, aan. Een 9-tal nummers werden ten gehoore gebracht. Van deze verdienen bijzondere vermelding: „Bruyércs campinaises", ouverture van J. E. Strauwen, waarmede de Vereen, op het concours te Monster op 21 Augustus van het vorig jaar den lsten prijs met 407 punten (maximum 420 p.) plus directeurs-prijs, behaalde. De ouver ture werd zeer goed gespeeld en deed het gehoor aangenaam aan.' „Freischütz", fantasie van Weber, een bekend en vaak gespeeld werk, viel bij zonder in den smaak van het publiek. Ook „Le Trouvére", fantasie van Verdi, had een dankbaar gehoor en het publiek toon de door het applaus, dat het goede mu ziek weet te waardceren. De Vereen, mag er zijn. Zij is op den goeden weg en het laat geen twijfel, dat zij van een volgend concours met even mooi succes als in 1924 zal terugkeeren. Voor zijne goede leiding verdient de heer J. A. Hupkens uit Leiden, directeur der Vereen., allen lof. Na de pauze werd o.m. gegeven: „De Keizer komt", een kluchtspel in twee be drijven. Het was een echte „klucht" en er werd goed gespeeld. Het publiek heeft er smakelijk hij gelachen en beloonde de spelers met een flink applaus. Met hetzelfde program gaf de Vereen. Woensdag in het Café „De Zwaan" een uitvoering en hedenavond zal in het Pa- txonaatsgebouw de Vereen, dezelfde uit voering geven, speciaal ten gerieve der donateurs en kunstlievende leden, wonen de aan den Kerkweg. Personalia. Tot onderwijzeres aan de R.-K. Bijz. School te Zilk alhier js be noemd mej. J. M. Th. Both uil Alkemade. Lijk opgehaald. Gistermiddag is uit de Leidsche Trekvaart onder deze ge meente nabij Piet-Gijzenbrug opgehaald het'lijk van J. v. d. H. uit Voorhout. Van der H. werd reeds een drie weken ver mist. Vermoedelijk is het lijk door den laatsten storm losgeraakt. Het was met de kleeding vastgeraakt aan de schroef van een motorboot, die ten slotte zijn dienst weigerde. Bij het onderzoek naar de oorzaak deed men de griezelige vondst. De politie, welke spoedig ter plaatse was, deed het lijk naar Voorhout overbrengen. OEGSTGEEST. St. Deus Dedit. De afd. Oegstgeest der landarbeiders-vereeniging St. Deus Dedit, hield gisteravond haar jaarvergadering in het gebouw St. Willibrord, die slechts ma tig was bezocht. Door afwezigheid van den Voorz. werd de vergadering geleid door den secreta ris, den heer J. Zandvliet. Tot zijn spijt moest deze constateeren, dat de opkomst zoo gering was, waarvan de Vastenavond- tijd vermoedelijk wel de oorzaak mag ge noemd worden. De notulen der vorige vergadering wer den door den secr. gelezen. Door den se cretaris werd vervolgens verslag uitge bracht van de werkzaamheden over het afgeloopen jaar, waarin vooral melding werd gemaakt, dat de vereen, op dood peil staat, zoodat activiteit der leden en ver meerdering van het ledental zeer ge- wenscht is. Door afwezigheid van den penningm. kon over den financieelen toestand der vereen, geen verslag worden uitgebracht. Ook het verslag van den Bondsraad moest door afwezigheid der betrokken per soon achterwege blijven. De bestuursverkiezing werd eveneens tot de volgende vergadering uitgesteld. Ingekomen was een schrijven van het hoofdbestuur van het Werkliedenverbond, waarin wordt aangedrongen om een pro- pagandacomité te vormen tot versterking van hel ledenaantal. Bij bespreking van dit schrijven werd in overleg met het bestuur der afdeeling van den R.-K. Volksbond een commissie van 6 personen benoemd, die de werk zaamheden voor een te voeren propaganda op zich zullen nomen. De rondvraag leverde niets op en werd de vergadering door den waarnemenden voorzitter op de gebruikelijke wijze geslo ten, daarbij den wensch uitsprekende, dat bij een volgende vergadering alle leden zullen aanwezig zijn. RIJNSBURG. Koninklijk bezoek. Vanmorgen beeft H. M. d<j. Küningin-* Moeder, vergezeld van. hvee hofdames, per auto een bezoek gohrtichf aan de bloe mententoonstelling. Sfoemenhandcl. Het gaat op beden slecht in den bloemenhandel. Betaald wordt thans per 100 voor eerste kwaliteit: Prins van Oostenrijk f 5f 5.40. Courone dO'r f 4.50f 4,90, Thomas Moore f 3.80 f4.40, Murillo f 4,90^-f 5.40, Ruina f4.2Ö f 4.30, Herman Schlegel f 3.30f 3.40, Cramoisie Brillant f3.20—f3.40, Salvator Rose f5.20—f5.40, La Reine f2.20—f2.40, Rose Gris de lin f3—f3.10, Theeroos f5— f5.20, Gele Prins f5—f5.20. Progression f5.30, William Copland f7.50f7.80. De vraag voor bloemen is in Engeland niet voldoende om de prijzen er op te kunnen houden. Duitschland vraagt nog niets. SASSENHEIM. Hol!. Bloembollenkweekersgenootschap. De afd. Sassenheim van het Holl. Bloemhollenkweekersgenootsehap verga dert Vrijdagavond te halfacht in „Het Bruine Paard". Jaarvergadering. Tweede prcpaganda-vergadcring. Gis teravond gaf het comité van Herw. Le venskracht een tweede propaganda-verga- dering, welke was uitgeschreven door den Volksbond in hot K. -S. A.-gebouw. De beer J. Kortekaas heette alle aanwe zigen welkom, in het bijzonder den heer A. J. Loerakker, die voor dezen avond zou komen spreken over Herw. Levenskracht. Genoemde spr. feaf een duidelijke uiteen zetting hoe wij aan Herw. Levenskracht gekomen zijn. Kort nadat de organisatie bestond, ging men over tot oprichting der vereeniging voor tuberculose-bestrijding waarvan ieder lid der organisatie gratis verpleging kan ondervinden. Voor dit doel wordt voor de betalt?.de leden 1 cent per lid afgestaan. Spr. betreurde, dat er zooveel vaandel- vluchters zijn geweest, waardoor de ver eeniging in financieel opzicht achteruit ging. En de T. B. C.-lijders moeten toch geholpen worden! Wat een verschrikke lijke ramp is het aan T. B. C. lijdend, veel te lang te moeten wachten voor men opge nomen kan worden. Spr. vertrouwde dan ook dat Katholiek Sassenheim dit werk zal steunen, want wij hebben, aldus spr., niet alleen naar loonsverhooging te stre ven, maar ook de plicht onze medemen- schen te helpen, die met dergelijke ziekten te kampen hebben. Spr. deed nog een verzoek aan de vrou wen om te steunen uit zuivere naasten liefde. Tot slot richtte spr. zich tot de propa gandisten van Herw. Levenskracht, toch alles in het werk te stellen, om de men- schen, die meenen geen organisatie noo- dig te hebben, ie bewegen hun steun te verleenen. Een extra verzoek deed de beer Loerakker aan de jonge menschen, die zoo gemakkelijk hun krachten kunnen wij den aan dit doel. Spr. hoopte door deze enkele woorden geslaagd te zijn, om de „5-cents-actie" te volbrengen. De voorzitter dankte den heer Loerak ker voor zijn propagandistische rede en vertrouwde, dat ieder zijn offer voor dit schoonc doel zal geven. Spr. hoopte, dat alle leden op het uit gedeelde inschrijvingsbiljet hun naam zul len zetten, voor vrijwillige bijdragen. Nu werd het 5-cents-lied van Herw. Levens kracht gezongen, opgemaakt door den beer Verzuil. Door het dames-comité werd nogmaals opgevoerd het blijspel „Het geheimzinnige costuum". Onder de pauze werden een 4-tal prij zen verloot. Tot slot het kluchtspel „Mop pie de Ongeluksvogel", opgevoerd door 't heeren-comité. Het geheel mag een goed geslaagde avond heeten. TER AAR Rectificatie. Enkele berichtjes in ons nummer van Dinsdag werden onder Nieuw veen geplaatst. Verder dient opge merkt dat de vergadering van de Kiesver. op 19 dezer door omstandigheden niet in het Bondscafé, doch in het café van den heer L. v. d. Laan gehouden zal worden. Hooibrand. Van Dinsdag op Woens dag te ongeveer half twaalf werd een flinke brand waargenomen, welke nader bleek te zijn bij den landbouwer Voort huizen te Korteraar. Twee groote zes roede hooibergen, waarvan de een gevuld was, stonden in een oogenblik in lichte laaie. Door de storm werd het vuur flink aangewakekrd. Daar de wind van de be lendende gebouwen af was. bleven dezo be houden. Oorzaak onbekend. De storm. Do storm heeft bier en daar nog al huisgehouden. Niet alleen dat dakpannen het moesten ontgelden, ook brociramen. Van K. werd het hok met een vijftal kippen in het water gevonden. AGAPEWIBE-MSEUWS LEIDEN. Geslaagd voor bet candidaats- examen theologie de heer R. J. D. Beere- kamp (Zwammerdam). STADSNIEUWS Gemeenteraad. Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden op Maandag 16 Februari 1925, des namiddags te twee uur. De vergadering zal ,zoo noodiig, des avond-s worden voort gezet. Te behandelen onderwerpen: lo. Voorstel tot verhuring van een fitrook grond aan de Fruinstraat en de Cobetstraat, aan de Chr. Gymnastiek- en Schexmvereeniging „Jahn". (Het terrein is groot 1500 vierk. M. Huurprijs 75 per jaar). 2o. Voorstel tot verkoop van e<jn strook grond van de kadastrale peréeelen Sectie L Nis, 688 en, 1254, aan den Staat der Nederland (Het betreft een 2 M. breede strook van twee perceelen gemeentegrond aan beide zijden 'van den Molensloot, ten behoeve van het nieuwe Academisch Ziekenhuis. Koopprijs 3 per vierk. M.). 3o. Voorstel om de perceelen gemeente Leiden. Sectie P nis 843 t/m. 848, 888, en 169, te ontslaan uit het hypothecair verband, gelegd tot zekerheid van de beta ling van de kosten van straataanleg op een terrein tusschen den Jtijnaburgorweg en den Warmonderwe.g door de N.V. „Leidsche Exploitatie Maatschappij voor Onroerende goederen". 4o. Voorstel tot verlenging van den ternrjn van ontruiming van verschillende or bewoonbaar verklaarde perceelen. 5o. Praeadvics op het ver-zoek van A. elfkens, om toekenning van een uitkee- ring uit de gemeentekas, weigens geleden schade bij de uilvoering van bet vernieu wen van een gedeelte wahnuur aan de Boommarkt. (B. en W. stellen voor afwijzend te be schikken. De aannemer verzoekt een uit- keering van 500 boven de aannemings som van 6000 ter tegemoetkoming in bet verlies. B. en W. zijn van oordeel, dat het risico voor den aannemer is). 6o. Verordening, regelende de samen stelling en den werkkring van de Comnrs- sie van Fabricage. 7o. Verordening, houdende wijziging van de verordening van 14 November 1918 (Gem .blad No. 43)), regelende de sa menstelling van de bureaux van Gemeen tewerken, van de Gemeentelijke Reiniging en van bet Bouw- en woningtoezicht. (Deze wijzigingen bedoelen in hoofdzaak om onder de werkzaamheden van genoem de commissie ook op te nemen den bij stand in het beheer van den Reinigings- en Ontmettingsdienst en het Bouw- en Woningtoezicht., zooals dat reeds in de praetijk geschiedt"). 8o. Balans en Verlies- en W'nstreke- nhig van de Vereeniging tot Bevordering van den Bouw van Werkmanswoningen, dienst 1923. 9o. Voorstel tot wijziging van den aan vang van het schooljaar voor de Buiten gewone school voor Lager Onderwijs. (N.l. om den schooltijd te doen aanvan gen op 1 Maart in plaats van op den eer sten Maandag in Mei). lOo. Verordening, houdende wijziging V8n de verordening van 25 September 1922 (Gem.b'ad no. 56), op de Veemarkt, llo. Voorstel: a. tot het aangaan van een overeen komst van buur betreffende den Imker- vleugel van het Militair Hospitaal aan den MoTsebweg, ten behoeve van de ves tiging in dat gebouw van den Districts- Keurmgsdien&t van Waren; b. tot beschikbaarstelling va,u gelden ten behoeve van de kosten van inrichting van dien keuringsdienst in het sub a ge roemd gebouw. De uren voor de Vrijdagsche markt. B en W. stellen voor de uren, waarop de Vrijdagsche markt wordt gehouden, meer algemeen te bepalen, en niet, zooals in de tegenwoordige verordening afwisse lend voor iedere halve maand. Zij stellen voor: gedurende de maanden Januari en De cember van des voormiddags 8,30 tot des namiddags 2,30 uur, gedurende de maanden Februari en No vember van des voormiddags 8 tot des na-- middags 2,30 uur, gedurende de maanden Maart en Octo ber van des voovmïddags 7 tot des na middags 3 uur, van 1 April tot en met 30 September van des voormiddags 6 tot des namiddags uur, met dien verstande dat, indien ten ge volge van de invoering van den wettelijken zomertijd het aanva-ngsuur eener markt vóór zonsopgang mocht vallen, dat aan,- vangsuur wordt gesteld op een nader door B en W. te bepalen tijdstip, op of na zons opgang vallende. Na des voormiddags 10 uur wordt, ten zij in zeer bijzondere gevallen, ter beoor- deeling van den Directeur, of die hem ver vangt, geen vee tot de in bet derde lid van artikel 3 bedoelde markt toegelaten Ver. tot Bevordering van den Bouw van Werkmanswoningen. In overeenstemming met bet advies van de Commissie van Financiën geven B. en W, den Raad in overweging de balans en de verlies- en winstrekening van de Ver eeniging tot Bevordering van den Bouw van Werkmanswoningen over 1923 goed te keuren, met dien verstande: lo dat het op de balans als vordering voorkomende bedrag Van f 428.52 wordt gebracht ten laste van de verlies- en winst rekening waardoor het winstsaldo wordt verminderd tot f 1653.10 2o. dat een bedrag van f 20.891 ter be- Gemeentelijke Aankondig^ GEMEENTELIJKE VISCHVERKOQp. Aan den Gemeentelijken Vischwin^ Vischmarkt 18, Tel. 1225, is VRIJDn verkrijgbaar SCHELVISCH, $CH0L BnT a f 0.2Ö, GEH. KABELJAUW a f 0.37 J pond, HARING a f0.05 per stuk ZEEUWSCHE MOSSELEN a f 0.05 p*. Kilogram. N. C. DE GIJSELAAR, Burgen Leiden, 12 Februari 1925. Katholieke Agenda LEIDEN, dag. „De Hanze". „In den verguld» Turk", te 8 uur. Woensdag. Rechtsk Bureau 7,30—è,3o uw Donderdag. Wetenschappelijke voerdractj over liet Katholicisme door Prol Verhaar. Universiteitsgebouw, Klokslneg 23. te 8 uur. Donderdag Uitvoering R.-K. Vrouwenboi>| Scliouwburg, te 8 uur. Donderdag. Ledenvergadering „Eigen huii1 Bondsgebouw to 8 uur. Vrijdag. „St.-Michaöl", Bondsgebouw, tel NIEUWKOOP. Zondag. Verplichte vergadering St. zeigezellen. Patronaat 7 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst dt Apotheken wordt van Maandag Febr tot en met Zondag 15 Febi waargenomen door de Apotheek van dt beer C. B. D u y s t e r, Nieuwe Rijn 1 Telef. 523 schikking van de vereeniging wordt r steld, teneinde haar in staat te stellen on 1923 3 dividend over het aandeelen-k pitaal uit te keeren. De Keuringsdienst van Waren verplaats! naar het Militair Hospitaal De keuringsdienst van waren, tot dus; gevestigd in het pharmaccutiseh laboraï ium van de Rijksuniversiteit, moet nat e«n ander' gebouw worden o verge brad B, en W stellen n.l .den raad voor u liet Rijk een overeenkomst aan te van huur en verhuur van den linkervkoj van het militair hospitaal aan den Moed weg, ten einde aldaar den distrietskeurnj dienst van waren te vestigen, voorloop voor den tijd van 20 jaar, tegen een hoi huur van f 2000 's ja-ars, verminderd f 400 jaarlijks zoolang de thans door pre de Jong gebezigde drie lokalen bij hem ij gebruik blijven Mede in verband hiermee stollen B W voor, f 22,000 beschikbaar te steüfl voor de inrichting van genoemd gebód waarvan do helft door het rijk wordt- II rugbetaald. Door deze overeenkomst hoeft iiisl worden overgegaan tot de stichting «i e-en nieuw gebouw voor dezen dienst, w als aanvankelijk in de bedoeling lap1 DE PLUIMVEE-TENTOONSTELLING Een overzicht. De twaalfde tentoonstelling dor Leidw Pluimveevereeniging wordt morgenochw voor het publiek opengesteld. Wij wezeni dezer dagen reeds op, dat de Leidal Pluimveevereeniging niet over belang» ling heeft te klagen, ondanks het feit 4 in het afgeloopen seizoen reeds een k-1 derdtal tentoonstellingen werden tM den. Wij maakten vandaag een romlwaM ling langs de 2000 inzendingen en het V hoeft niet gezegd, dat een geregeld venlj van Jt tentoongestelde ons niet wel mogdj is. De hoenders vormen natuurlijk een respectabel gedeelte van de tentod stelling en het mag gezegd, dat de W teit de kwantiteit evenaart. Speciaal I kuifhoenders zijn best vertegenwooriil en aan alles is het te zien, dat de H' Kuifhoenderclub hier het beste bctfi heeft voorgezet Bij de Leghorns, wit zoowel als patl in de enkele klassen en in de teonieni gen we prachtige exemplaren Do BoW sche hoenders zijn goed vertegenwoor$ en brengen prima beesten naar voren. Ook de zwaardere rassen, vooral <M phingtons zijn flink vertegenwooW? doch verschillende inzendingen kien zijn minder mooi. De Krielhoenders zijn eveneens al lj zonder goed vertegenwoordigd en in schillende klassen zagen we mooie bw>'! Van de duiven vormt do club ten toott^ ling der Postduivenvercenigingen uit den en Omstreken een bijzondere attiaö Eenden en konijnen zijn ook goed tegenwoordigd en onder hen zij veïw lende prachtige beesten. De Kalkoenen vinden in de hal plaatsje. De tentoonstelling is morgenochtend 10 uur voor het publiek ter beziel:tipj Over de diverse stands op deze tenw stelling morgen meer. De bekroningen. We laten hieronder volgen de yoorMjj ste eereprijzen, wijl een volledige zelfs van de hoogste prijzen, te P' ruimte zou vragen No. 1. Groote Zilveren medaille, beff baar gesteld door H. M. de Koningini de fraaiste inzending Buitenlandsohe derrassen gewonnen door den hew Zaalberg No. 2, Groote Bronzen medaille, baar gesteld door Z. K H. Prins der Nederlanden voor de fraaiste inz£* Nederl. Hoenderrassen, gewonnen den heer J. Zaalberg No 3. Groote Verguld Zilveren beschikbaar gesteld door Z-EdelacM Mr. Dr N. C. de Gijselaar. Burge®^ van Leiden voor de Lv°aiste

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2