„OLD SAILOR'I A. WAALS is het eenigste merk OUDE JENEVER hetwelk op de volle sterkte van 46 pCt. in den handel wordt gebracht. DE C.L.O.C. levert deze OUDE JENEVER franco per kruik aan Par ticulieren wonende: Rotterdam. Delft, Den Haag, Leiden, ad f 4,80 per Liter-kruik Schiedamsche Jenever #3.20p. L. Oude Jenever„'t Kraantje" f 3,50 p. L. Brandewijn I 3.30 p. L. Inmaak Brandewijn I2.85 p. L. Oüde zware Douio Port 11.75 p. L. Ter introductie onzer artikelen, leveren wij «leze week de Douro Point ad f 1.25 inplaata van f 1.75, alleen bij het besteden van f 3.-, franco hois per ilescb. 5804 Distilleerderij en WijnliandBl GE C.l.O.C. Firma Wod. A. J. COPPENS, Schiedam, Noord Molenstr. 16 De Tweede Kamer-verkiezingen. De samenstelling der A. R. lijst. Het centraal-comité der A. R. partij heeft aan de A.-R. kiesvereenigingen een circulaire verzonden, waarin m de eerste p'aats een advies wordt gegeven inzake do samenstelling van de hoofdlijst voor de a s. verkiezing der Tweede Kamer. (Bfterbij is rekening gehouden met de medst wenschelijke samenstelling van de club uit ■parlementair oogpunt bezien; de gevoelens deT partij, zooals die gebleken kijn bij de besprekingen, we ke met Moderamen van •bet centraal-comilé in December j.l. heeft gehouden met de gedelegeerden der cen trale besturen,in de Kamevkieskringen; de onderscheiden stroomingen, welke zich ir. het partijleven openbaren; na. voren staande overweg ngen de anoienmteit der zittende Kamerleden. De kiesvereenigingen moeten in de tweede hel ft. van Februari vergaderen voor stemming over het advies voor de hoofd lijst en het grostal voor de bijlijst. Het advies voor de hoofdlijst luidt: 1. H. Colijn, 2. V. H. Rutgers, 3. Th. Heemskerk. 4 J. J. C. van Dijk, 5. L. F. Dnymaer van Twist, 6. F. H. de Monté ver Doren, 7. J. Schouten, 8. E. J. Beu- mer, O H. Visscher, 10. J. A. de Wilde, li. C. Smeenk, 12. A. Zijlstra, 13. J. G. Seheurer, 14. C. van den Heuvel, 15. H. 'A. Leenstra, 16. -Th. Heukels, 17. A. Co- lijn. 18. J. van der Molen, 19. P. Berg meier, 20. H. A Dambrink. Vervolgens wordt gegeven een gros tal voor de bijlijst, die 57 namen bevat. De Prof. Volkspartij. unuer vuurzjiivr<»cuap vair mi. Ur. a. 'n. van de Laar, uit Gendringen is te Utrecht een algemeen'e vergadering gehouden van de Chr'sJelijk Sociale Partij. In zijn ope ningswoord Tegde de voorzitter op een 'drietal punten den nadruk. Allereerst de eenheid van geloofsovertuiging en poli tiek. dan sociaal vooruitstrevend en anti militaristisch en ten slotte Protestant en Katholiek Dit laatste punt (hoewel in het verslag, dat wij aan de „Tel." ontleenen, niet duidelijk uitgedrukt, begrijpen wij het toch wel!) is vooj^il van groote be'eekenis bij den komenden strijd, aldus de voorzitter. Met 17 tegen 4 stemmen werd besloten den naam der Chr. Soc. Partij te veran deren in: Protestantsche Volkspartij. Smokkelen van gedistilleerd. Volgens door den minister van Finan ciën toegezonden gegevens bedraagt het- aantal veroordeelingen betreffende bet smokkelen en ongedekt vervoer van ge distilleerd en andere overtredingen van de ■wetgeving op den accijns van gedistilleerd gedurende 1924 ruim 1100. Te Wageningen is op 60-jarigen leef tijd overleden prof. dr. A. van Bijlert, hoogleeraar in de tropische landbouw kunde en de teelt van eenjarige gewassen aan de Landbouw Hoogeschool. Tot stationschef aan het centraal station te Utrecht is thans benoemd de heer S. Julius, thans controleur van de 'beweging bij de inspectie te Breda. Het gemeentebestuur van Bloemen- daal heeft een adres gericht tot H. M. de koningin, houdende het verzoek om de in diening van een wetsontwerp, regelende de samenwerking van gemeenten ten aan zien van gemeenschappelijke belangen, te bevorderen, teneinde vooral pogingen tot annexatie van bloeiende en goed beheerde gemeenten, die recht op zelfstandigheid hebben, tegen te gaan. Te Breda overleed op 78-jarigen leef tijd de beer A. C. Hermans, oud-zouaaf. SPORT VOETBAL. DIOC. HAARL. VOETBALBOND. Junioren-Competitie. District Leiden. Do wedstrijden van 8 Febr. hadden we gens weersongesteldheid geen doorgang. Programma voor Zondag 15 Febr. 1 uur: I.isseLeiden Th. Bezu. De Competitieleidcr. VOETBAL. S.J.C .1Amsterdam I 31. Men meldt ons uit Noordwijk: Ondanks het minder gunstige weer, ■waren de Amsterdammers toch gekomen. S.J.C. wint den toss en laat Amsterdam te SL20 aftrappen. Deze gaan spoedig op het S.J.C.-doel af, doch zij kunnen de backs 1 niet passeeren. Ook S.J.C. trekt hierna ten aanval, maar ook de backs aan die zijde zijn safe. Ongeveer 20 minuten lang dob bert het spel op en neer. Als dan Adr. v. d. Berg de bal toegespeeld krijgt, rent hij door alles heen en geeft don keeper het nakijken. Voor de rust komt hierin geen verandering. Na de rust trapt S.J.C. af, doch de gasten nemen den bal direct over en stormen los op de S.J.C.-veste, waar Thomas het gevaar moet .keeren. Na den uittrap belant de bal bij Theo, die hem overgeeft, waarna v. d. Berg de score verhoogt. Als de gasten weer aftrappen werkt Passchier corner, waaruit weer een, cor ner ontstaat, die door den rechtshalf van V.V.A. in een tegenpunt wordt omgezet. Even later gaal Adriaan er alleen van door, lokt den keeper uit zijn doel en schiet no. 3 in het net. De laatste 20 mi nuten komt er geen verandering. S.J.C. speelde zonder Ant. en ,Adr. Starrenburg, dié vervangen werden door Ant. v. Schie en C. de Haas. V.V.A. speelde met 10 man en S.J.C. practisch ook, daar C. Rooden- rijs direct geblesseerd raakte. Alliance, Roosendaal. De voetbalvereeniging „Alliance" te Roosendaal ontving mcdndeeling van de strafcommissie van den N. V. B., dat zij dit seizoen geen thuiswedstrijden meer mag spelen met publiek. SCHAKEN. Competitie Ned. Schaakbond, district Zuid-Holland 3e kl. A. Gisteravond werd tusschen de Leidsche Volksschaakclub en het tweede tiental van het Leidsch Schaakgenootschap een wed strijd gespeeld voor de competitie in het clublokaal van laatstgenoemde veaeeni- ging. De uilslag volgt hieronder. Leidsche V.sch.club Leidsch S.gen. II 1. C. P. de Blauw 35 W. de Bruin 2. C. J. v. Goor 1—0 M. M. Segaar 3. W. Segaar 1—0 H. N. Francois 4. B. Meijn 0—1 A-W.Jongepier 5. H. I. de Nie 1-0 A. Th. Cahen 6. H. v. Duuren 01 M. Bloem 7. J. v. d. Wilk X—X G. Schoppen 8. J. Worst 0—1 J. J. SwaanJr. 9. P. J. v. d. Zeeuw 10 T. Nieuold 10. W. F. Snieder 0—1 W.A.A.v. Otterlo Totaal: Leidsche Volksschaakclub 43 Leidsch Schaakgenootschap II: 4i en. 1 afgebroken partij, die door den arbiter beslist moet worden. ZWEMMEN. Het Y naar Brussel Het groot aantal leden en een water- polo-zevental der zwemvereeniging Het Y zal op 25 April, a.s. deelnemen aan d« ternationale wedstrijden, die door Royal Brussels Swimming Club in het Bain Royal te Brussel zullen worden ge houden. Aan deze wedstrijden zullen zwemmer X ^TTitOGiInnii,' liulrtfx land en Luxemburg. Voorts zijn de Nederlandsche zwem sters mej. M. Vierdag (Amersfoort) en mej. Baron (Rotterdam) uitgenoodigd voor deelneming, ok deze zullen in Brus sel uitkomen, terwijl voorts de Rotter- damsehe Dames-Zwemclub met eenige springsters zal deelnemen. Doodelijke sprong De Fransehe schoonspringer Dauvet, kampioen van Parijs is torenspringen en tweede in het kampioenschap schoon- springen van Frankrijk, is dezer dagen door een noodlottig ongeval om het leven gekomen. Tijdwens een oefening in het piscine Oberkamph sprong Dauvet van een 2 meter-plank en kwam met zijn hoofd op den bassinbodem terecht, waar door hij een nekwervel brak. De overleden springer, die nog pas 18 jaaroud was, lid van de S.C.U.F., beloofde veel voor de toekomst. Hij nam voor Frankrijk deel aan de laatstgehouden Olympische Spelen. LUCHTVAART Het vliegongeluk bij Croydon. Het rapport van het officieele onder zoek naar het vliegongeluk bij het vlieg veld Croydon, op 24 December j.l., waarbij 8 persoiien om het leven kwamen, is thans bekend gemaakt. Vast, is komen te st dat het ongeluk te wijten is aan de om standigheid, dat de bestuurder de macht over zijn toestel verloor op het oogenblik, dat hij een noodlanding poogde te doen onder zeer bezwaarlijke omstandigheden. Het is onmogelijk gebleken, zekerheid te verkrijgen omtrent de technische oorzaak van den ramp. Nóch den bestuurder, nóch -de „Imperial Airways Gampany" treft evenwel eenige blaam. In het rapport wordt voorts verklaard, dat speciaal bij N. W. wind de inrichting van het vliegveld Croydon verre van vol doende ie. Voorgesteld wordt het terrein aanmerkelijk te vergrooten. Deze omstan digheid is evenwel niet als de voornaam ste oorzaak van de ramp te beschouwen. HLESWMT 31 O R S E T T E N UIT DE OKïGEVSNG HAARLEMMERMEER. De man, die niet weet, wie hij is. Aan den Hillegommerdijk is een jonge man, naar schatting even 20 jaren, zwervende aangetroffen, die in- hoogst zenuwachtigen. toestand verkeerde, en die'zich onmogelijk zijn naam en woonplaats kan herinneren. Hij is netjes gekleed, draagt een ver band om zijn vingers- en heeft in zijn overjas de initialen F. S. De burgemeester heeft zich nu met de politie-bureaux van omliggende gemeen ten in verbinding gesteld, om inlichtingen, omtrent de identiteit te .verkrijgen. Elegant Sportcorset f 1.13, f 0.80 Extra gebaleineerd f l.221|2 ÏI.I7V Prima Corset met Jarretèlles f 1.55 f 1.36 Ons Corset „Succes" schitterend! model f 1:83 Elegante pasvorm, Fijne dril kwaliteit f 2.11 „SPECIAL" voor zware figuren met elastieke tussclienzetsel. Voorradig tot taille 100 f 3.63 5845 SST Zie onze speciale Expositie in de Hal. Chr. Boeren- en Tuindersbcnd. In de hier gehouden vergadering van den Chr. Boeren- en Tuindersbod, afdeeling Zuide lijk deel van Noord-Holland, waarvan het Tweede Kamerlid, Chr. van den Heu vel, te Nieuw-Vennep, voorzitter is, werd in principe besloten tot het instellen van een gemeenschappelijken keuringsdienst van zaaizaden en aardappelen, in samen werking met de afdeeling Zeeuwsch- Vlaanderen. Na afdoening der huishoudelijke zaken, waarbij de toestand van de Chr. Land bouwschool te Hoofddorp, besproken werd en de verschillende jaarverslagen goedge keurd werden, besprak men o.m. het be leid der regeering ten opzichte van den landhouwv Unaniem was de vergadering van oor deel, dat de belangen van den landbouw in regeeringskringen niet voldoende ge voeld worden, waarom besloten werd het hoofdbestuur te verzoeken, hij de regee ring aan te dringen op de instelling van een Hoogen Raad van Landbouw, zooals die reeds voor don arbeid bestaat- HILLEGOM. De storm. Ook hier heeft de gewel dige storm yan Maandag geducht huisge houden, ofschoon geen persoonlijke onge lukken te betreuren zijn. Op de Wilhel- minalaan werden een tweetal hoornen ont worteld; van die houten schuur van den heer Freriks aan den Stationsweg kwa men nagenoeg alle pannen naar heneden. ^.-£T-vtWr"Ï£g---VcKh-'thnï1 lï&Sir VÜli" UvL Starre woei een schulting.om, verder hon derden pannen, zware takken van de hoo rnen enz. KATWIJK AAN DEN RIJN. Uitvoering voor het Orgelfonds. Het R.-K. Zangkoor „St. Cecilia" van de Parochiekerk beeft wederom het ini tiatief genomen een uitvoering te geven in de zaal Fennes, ten bate'van het fonds voor een nieuw orgel in de kerk. Een prijzenswaardig en stout ondernemen. Als we zoo eens het programma beschouwen, dan weten wij niet wat meer te prijzen is, de stoutheid van opzet in het „elck wat wils", of het spontane offer van niet te tellen uren van lijd aan de voorberei ding besteed. Zang, tooneel, duo's en een operette, allemaal nummers die in hun veelzijdigheid een kijk geven op de goede krachten, waarover het koor beschikt. Wij willen het niet ontveinzen, dat wij in een groote mate van nieuwsgierigheid naar Katwijk opgingen, om deze uitvoe ring eens te gaan bezien onder de loupe der criliek, waarop de medewerkenden bijzonder prijs stellen en zij ter eigen vervolmaking gaarne bereid zijn de zwaar te ervan te dragen.. Doch wij haasten ons dadelijk te constateeren dat wij hen geen cenlenaarslast zullen drukken, daar lof ten zeerste verdiend is Wat betreft de zangnummers door het koor ten gehoore gebracht: zij waren niet gloednieuw, eenige zelfs van aanval lige grijsheid; doch overigens, in aanmer king genoemen de krachten waarover men buiten maar in beperkte mate beschikt, al leszins te loven. Er werd met genoegzaam en tactvol beleid, gestevend door de vaak gevaarlijke branding der tonenzee. De goede krachten die onder dit koor zijn, hadden genoegzaam domincerend vermo gen om een stranden te voorkomen, ook omdat de muzikale houw van de nummers nu niet van zoodanige constructie is, dat er aanleiding tot groote gevaren was. Met het tempo konden wij ons niet steeds ver eenigen. Van het humoristisch terzet: „De drielingen" niets dan goeds; stijl en en semble waren te loven. De komische operette „Voor den Bloed raad" bracht solisten, koren en veel spel. Het is een vlot geschreven'stuk, met aar dige momenten en niet weinig muzikale eischen, die met zorg waren onder de oogen gezien en die, vereend met een vlot te regie, het stuk deden zijn: een kranige praestatie. Dat er gelachen is behoeft niet vermeld als bijzonderheid; de moraal en de entourage was van zoodanigen aard dat er een zeer hoog cijfer voor kan wor den gegeven. „Abdijsiroop', een advertentie op mu ziek, ging in zeer goeden muzikalen toon en was een waar succes voor de vier zan gers en een zingende reclame voor dat edel vocht! Het gouden bruilofstfeest van T. en H. was een ^comisch duet dat goed werd ge zongen en gespeeld, doch door z'n lang- dradigheid veel inboet. De „clou" van den avond werd door den pastoor genoemd de vertolking van het blijspel: „Eerlijk beetgenomen" van H W. Spendel. Waar wij er zoo na bij betrok ken zijn, zullen wji over den inhoud het zwijgen doen. Den spelers echter dient de volle maat van welverdiende lof to worden toegemeten, die ruimschoots is verdiend. Wij voor ons zijn ten zeerste tevreden over de wijze waarop men gezien de enge ruimte op het tooneel en de beperkte middelen die onmisbaar zijn bij de aan kleeding toch nog zulk een creatie heeft welen te geven. Er zat gang in, al zou een tipie vlugger niet hebben geschaad. Aan kleeding en grime waren welverzorgd, al was het tooneel. voor een directeurskamer te eenvoudig gemeubeld. De travesti-rollen waren in goede handen en de overige rol- vordeeling was naar rato wel verzorgd. Als men er nu nog toe kan komen de hiaten hij de wisseling'van tooneelen aan te vullen, dan zal de gang van het stuk in levendiger tempo komen, wat meer ten goede komt aan de verduidelijking van hetgeen mei dit libretto wordt bedoeld. Het publiek heeft blijkbaar nog smaak in dit genre tooneelspel, het reageerde herhaaldelijk op de geestigheden en vaak komische verwikkelingen. Namen noemen is altijd een gevaar, al licht vergeet men er die ook de hitte van den dag droegen, doch ik wil toch in het algemeen de opmerking maken dat er de zen avond personen hebben medegewerkt die door de hoeveelheid hunner arbeid en door de wijze waarop zij zich van hun zware taak kweten, een meer dan wel verdienden lof toekomt. Zulke tot offeren bereide steunpilaren vergaren zich een schat van verdiensten en, laten wij hopen, ook van zegen, waar zij hun werkkracht in dienst stelden van het zoo schoone goe de doel. Pastoor Maas, die met een har telijk woord had geopend, sprak een van dankbaarheid overvloeiend slotwoord, waarmede deze voor Katwijk zoo welge slaagde avond werd beëindigd en waarvan de herinnering nog lang en dankbaar zal voortleven. Sp. NOORDWIJK. Oudersavcnd. Morgenavond zal in het Juvenaat wederom een Oudersavond gehouden worden. De opening zal geschie den door den nieuwen directeur van het Jongens-Patronaat. Als spreker zal optre den Pater Cleoplias O.F.M. uit Woerden. Deze pater is voor ons geen onbekende. Een ieder zal z:ck nog herinneren de sluitiagspreek op het feest van Vcertig- Uren-Gebed. Daarna zal de tooneelclub van het Patronaat voor het voetlicht tre den. De bijeenkomst zal gesloten worden door den directeur van het Meisjes-Patro naat, kapelaan W. P. Nijssen. De moge lijkheid is niet ir'fgesloten dat den aanwe zigen een verrassing te beurt zal! vallen. Laten allen echter den pastoor een ver rassing bezorgen door precies om half acht aanwezig te zijn en wel in grooten getale. NOORDWI^KERHOUT. De storm. De storm, beeft gisternacht Schippèrslóotiwêg sloeig een'" schoorsteen van een daar staand huis en vernielde in zijn val een groot aantal pannen o'p het dak. De St.. Jozefkerk en ook de Ned. Herv. kerk moesten het weer ontgelden, ondanks reeds vroeger genomen maarre gelen zijn toch weer heele ritsen van pan nen weggewaaid en op het omliggende ter rein verbrijzeld. Verder zijn er verschil lende huizen waaraan de storm een en ander vernield. Raadsvacature. De leden van het Hoofdstembureau zijn opgeroepen ter vergadering op Donderdag 11 uur voorm. a.s. in verband met het genomen ontslag van het raadslid, den heer C. v. Leeuwen. R. K. Kiesvereeniging. In de Zilk al-, bier had een bijeenkomst plaats, vanwege de R. K. Kiesvereeniging „Recht en Orde", om te komen tot een afzonderlijke afdee ling voor de parochie van het H. Hart. Hoewel de vergadering niet druk bezocht was (slechts 15 leden) werd er toch zeer geanimeerd over het voor en tegen van zulk een afzonderlijke afdeeling gespro ken. Met bijna algemeen© stemmen werd er toch toe bes'lolen op voorwaarden dat de parochiale kiesvereenigingen zullen staan onder een Centraal bestuur, en dat men ook niet met eigen candidaten bij een eventueele gemeenteraadsverkiezing zal kunnen komen. Op hol. Een paard, gespannen voor de brik van den heer Jac. Bakker, sloeg o'p hol. Midden in de dorpstraat viel die brik om en de ongelukken waren niet te overzien geweest, als onze dorpsbewoner P. Barnboom niet zijn jas had uitgetrok ken en die precies op don kop van het paard had weten te werpen. Overtreding Loterijwet. Door do po litie uit deze gemeente is Maandag j.l. bij L. Z. en Wed. de Gr. in de Zilk alhier in beslag genomen de administratie der 3 pet. premieleenin|g van „Utilé" of „Tijd geest". De aandeelen waren reeds aan den man gebracht. Men vermoedt hier te doen te hebben met eene overtreding der Loterijwet, waarom ook procos-verbaal werd opgemaakt. Schoolverzuim. Uit het jaarverslag der commisise tot wering van schoolver- zu'm blijkt, dat in 1924 niet minder dan 171 ouders werden opgeroepen in ver band met door de schoolkinderen ge pleegd verzuim. Van deze verschenen 141 voor de commissie. Verscheidene personen hadden zich later voor den Kantonrech ter te verantwoorden. SASSENHEIM. R. K. Vrouwenbond. Morgenavond te 7 uur geeft de R. K. Vrouwenbond een feestavond voor de leden in het K. S. A.-gebouw. Deze avond zal gevuld worden met film en muziek. Aan de leden is ook verzocht dien dag 's morgens te half acht deel te nemen aan de H. Mis met algemeen© H. Communie. De Hanzebank. Vorige week heeft alhier eene vergadering plaats gehad van crediteuren der Hanzebank. In deze ver gadering werd eene motie aangenomen, waarin wordt uitgesproken, dat alles moet Gemeentelijke Aankondigt, GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP Aan den Gemeentelijken Vischwinh Vischmarkt 18, tel. 1225, is DONDERDa verkrijgbaar: SGHELVISCH, SCHOL 0.18—0.25—/-O.30, BOT a ƒ0.20, KABELJAUW a 0.37 per pond, Hl RING a 0.05 per stuk en ZEEUWSCHt MOSSELEN a ƒ0.05 per K.G. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeest» Leiden, 11 Februari 1925. Kattioliaka Agenda LEIDEN Woensdag Uitvoering R.-K. Studente^ Schouwburg, te 8 uur Woensdag Leidsch Kimisverbond, Bonè gebouw, te 8 uur. Woensdag. Ledenvergadering R. K. Fi brieksarbeiders, Bondsgebouw i 8 uur. Woensdag. R. K. Bouwvakarbeidersbocl Bondsgebouw, te 8 uur. Woensdag. Rechtsk Bureau 7,30—8,30 q. Donderdag. Wetenschappelijke voordrat; over het Katholicisme door Pit Verhaar. Universiteitsgebom Kloksteeg .23. te 8 uur. Donderdag Uitvoering R.-K. Vrouwenk Schouwburg, te 8 uur. Donderdag. Ledenvergadering „Eigen hii Bondsgebouw te 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst Apotheken wordt van Maandag Febr tot en met Zondag 15 Fel waargenomen door de Apotheek van heer O. B. Duyster, Nieuv/e Rijn Telef. 523 worden aangewend om tot minnelij liquidatie te komen. Tenslotte werd commissie uit de crediteuren benoemd de heeren W. v. d. Laan, Voorhout, Jas. P. Lagerberg, Sassenheim. De storm. Behalve de honderden it pannen, welke het hier en daar mo*; ontgelden, is ook een boom door storm neer geveld, welke dwars over Hoofdstraat bij de kerk terecht kro maar in de takken der overstaande k men bleef hangen. Een nieuwe tram-wisse'. Ter kl regeling van het vervoer lijdsms tem. Bloemententoonstelling te Hes stede zal door de N. Z,. H. T. M. nieuwe traniwissel worden aan? langs de Hoofdstraat bij de „Vijf Bi zer.". Een gedeelte van de sloot laogi buitenplaats „Ter Leede" zal gedfc moeten worden en 100 M. van den k menrij zullen liet eveneens moeten gelden. Met de uitvoering zal eersldui begonnen worden. WASSENAAR. avond heeft in deze gemeente gel&i niet veel schade aangericht. Aan i Waalsdor perlaan werden enkele bore omvergeworpen, terwijl- op de Oprijl en in de Kerkstraat de kruin van boom werd afgerukt. Van den toren i R.-K. kerk werd een partijte leien m genomen, terwijl overigens dakpannen schoorsteenen het moesten ontgelden.! nevens de gaslantaarns. Brutaal. Toen de heer JV. Dinsd morgen de keuken van zijn buis bint ging, trof bij daar een meisje aan dat: koopwaar ventte. De heer W. uitte i verwondering over de vrijpostigheid i het koopvrouwtje, hetwelk door het m je met een partij scheldwoorden werd antwoord. Toen de heer \V. haar verwijderen werd plotseling zijn door een lieflijke hand bewerkt, zoodal sporen wel eenige dagen zullen blij' WOUBRUGGE De sterm. Ons dorp heeft ook door den storm geleden, vooral de dal Doordat ons dorp Zuid-Noord ligt m ze de Westenwinden steeds in hun v breedte op. Een winkelruit van één dik, van den heer H. werd ingedrukt; ooi van den heer M. Het hok met zes kip; van den heer O. ging le water, waard de heesten verdronken, en de veranda* den heer K. werd gedeeltelijk verniel'1 8TftPFWEUW8_ CURSUS VOOR HET GODSDIENST-DIPLOMA B. Wij meencn goed te doen langs dö weg voor bovengenoemden cursus dacht te vragen van R. K. Onden# en Schoolbesturen. Vooreerst van R. K. Onderwijzers. 1 zal onnoodig zijn er op te wijzen dal nieuwe cafeclr'smus-plan, hetwelk op scholen werd ingevoerd, voor deu B. Onderwijzer dringend gewcnscht i een ruimere en heter gefundeerde kf- van de R. K. Godsdienstleer met aan1 wante vakkeu. Vandaar een oproep v" ook tot de jongeren om deel te nemeni den Leidsch en cursus, welke op Maan 16 Febr. wederom hervat wordt. Het spreekt evenwel van zelf, dat de R. K. Schoolbesturen bij deze i eveneens geïnteresseerd zijn, ouida! ten slotte betreft de betere godsdien? onderrichting en opvoeding der «b kinderen. In het afgeloopen jaar ook het zij met dank vermeld 1 ben meerdere R. K. Schoolbesturen zonder in Leiden zelf blijk van belang ling en waardeering gegeven. Andert daarom d'oen wij een beroep op de Schoolbesturen van Leiden en c onzen cursus te steunen cu finaf' door geldelijke bijdragen ter bosM van noodzakelijke onkosten én door de onderwijzers aan te sporf® zen cursus te volgen.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2