Advertentiën. 4fMr*,iseh W«ert«s4oM IT" wnjirrifimineen verricht in den Id* vokens waarnemingen verricht in den morgen vail 6 Febr. 1925, medegedeeld door bet Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. I€ YfiSb ,vi. ffooeste Barometerst.: 773.8 Coruna. ree! Laagste Barometerst.721.8 Roest, s Ti Verwachting tot den avond van 7 Febr.' Krachtige tot matige Zuidelijke tot Zuid- Westelijken wind, zwaar bewolkt tot be- Jj trokken met tijdelijke opklaring, regen- 5 buien, iets kouder. Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uur is aan gegeven door den grooten wijzer. Het dun ne lijntje beduidt den stand van gister middag 3 uur. LUCHTTEMPERATUUR. 6 gr, G. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Vrijdagnam. 5.23 tot Zaterdag- j'oorm. 7.03. de van het Ziekenhuis, de overdracht- der artikelen van het Groene Kruis'' die ook <n het ziekenhuis zullen worden onderge. bracht, enz. 8TADSHIEUWS HAARLEMSCHE HANZEBANK. Eenige crediteuren van de Hanzebank hier ter stede hadden zich gevormd tot een voorloopig comité onder voorzitter schap van den heer J. Raaphorst, en gis teravond een vergadering uitgeschreven van crediteuren. Ruim 70 crediteuren hadden aan den oproep gehoor gegeven en waren gister avond te 8 'A uur in „Zomerzorg" aanwe zig. Na een inleidend woord van den heer Raaphorst zette mr. Bolsius als rechts kundig adviseur uiteen, waarom het ge- wenscht is dat niet tot faillissement wordt overgegaan, maar de Hanzebank op een minnelijke wijze wordt geliquideerd. Ze ker is het n.l., dat op deze laatste wijze veel minder onkosten zullen worden ge maakt. Het is dus in het financieel be lang der crediteuren, terwijl ook het eer gevoel der Katholieke middenstanders 2ich legen een faillissement moet verzet ten. Mr. Bolsius wilde verder een woord van hulde brengen aan het bestuur van do Hanzebank voor de buitengewoon groote praestaties, welke het zonder eehigen steun van anderen heeft weten te stellen, waardoor tot nu toe de zaken gegaau zijn, zooals ze in 't belang van crediteu ren moesten gaan. Dat de Bank moet liquideeren is, aldua spr., niet een gevolg van fouten in lei ding en gemis aan juist inzicht, maar van de bekende omstandigheden. Onder de aanwezigen was alleen Mr. De Haan, optredend namens een cliënt, eenige critiek op het gesprokene doch ten slotte toch lang niet meer zoo beslist van een minnelijke li quidatie bleek afkeerig te zijn. Naar aanleiding van "n vraag werd door Mr. Bolsius en door den voorzitter van De Hanze, den heer Sünonis, er op ge wezen, dat directie en commissarissen de minnelijke liquidatie geheel zonder hono- ïarium of vacatiegelden zullen leiden, ook al moet deze, in 't belang der credi teuren, zelfs tien jaar duren. Niemand der aanwezigen sprak zich tegen minnelijke liquidatie uit en ten slotte werd z. h. s. de volgende motie aan genomen: De Leidsche crediteuren van de Hanze bank in het Bisdom Haarlem in vergade ring biieen op Donderdag 5 Febr. 1925 in bet gebouw „Zomerzorg", Leiden, gehoord de besprekingen ter vergade ring gevoerd, gehoord het advies van de rechtskun digen, mr. Bolsius en mr. Donders, gege ven op verzoek van crediteuren, besluit met alle kracht te werken tot bet. verkrijgen van een minnelijke liqui datie, alszijude deze meer in het belang van crediteuren, dan een surseance of een faillissement. Uit de crediteuren werden de heeren W. Bergers, Jac. Creyghton, notaris Slumpel. W. Wouterlood en N. A. v. Zijp, gekozen tot een commissie, die verder o.a. allo andere crediteuren alhier zal verzoe ken, zich voor een minnelijke liquidatie te verklaren. De plaatselijke crediteuren- commissies zullen ten slotte een alge meene crediteuren-commissie kiezen, om toezicht te houden op door directie en Commissarissen uit te voeren liquidatie. Mr. Bolsius drong er nogmaals op aan, dat alle crediteuren zich zouden vorkla ren voor een minnelijke liquidatie, en Niemand de verantwoording op zich ne me, daar tegen te zijn. Door den voorzitter der vergadering werd hartelijk dank gebracht aan mr. Bolsius voor den gegeven steiuj, ter- Wijl van uit de vergadering waardeering was uitgesproken voor den arbeid, door wt voorloopig comité in deze verricht Gelegenheid om zich op te geven als voorstander van minnelijke liquidatie bestaat bij de heeren v. Bergen Hene gouwen, Beestenmarkt; v. d. Heijden, Haarlemmerstraat; Raaphorst, Pasteur- straat; Zandvliet, Haarlemmerstraat en aan de Hanzebank. N. R.-K. Volksbond. Jaarvergadering. De afd. Leiden van den Ned. R.-K. Volksbond hield gisteravond in het Volks bondsgebouw haar jaarvergadering, die maar matig was bezocht. Na opening met gebed, heette de voorz., de heer J. Nijhuis, in het bijzonder den heer Silvius, Gentraal-president, hartelijk welkom en uitte zijn beste wenschen voor de afdeeling in het komende jaar. De notulen der vorige vergadering werden onveranderd vastgesteld. De voorzitter doet mededeeling, dat een achttal nieuwe leden zijn aangenomen en twee leden overleden zijn. Het jaarverslag van den secretaris is uitvoerig in de "Willibrordusklok opgeno men, die Zondag j.l. aan alle kerken is uitgedeeld. Het financieel-verslag geeft aan in komsten een bedrag van 5654.74 J4, ter wijl de uitgaven bedroegen 5653, zoo dat er slechts een klein batig saldo is. Het financieel overzicht over de activa en passiva geeft aan, dat er 15828.54 meer bezit is dan schuld. Tot kasnazieners werden benoemd de heeren de "Winter, Mensing en Streef- land. De bestuursverkiezing bracht geen verandering, wijl er geen candidatenlijs- ten waren ingediend, zoodat de aftre dende bestuursleden, de heeren Horickx, Kriek, de Keuning en Klein, hij enkele candidaatstelling waren herkozen. Hierna was het woord aan den cen- traal-president, den heer Silvius. Gedachtig het spreekwoord „Onbekend maakt onbemind", wil spr. uiteenzetten het wezen en doel der arbeidersbewe ging. Spr. constateert, dat het aantal tegenwoordige hondsleden de kern is van de Roomsche arbeidersbeweging hier ter stede en voor hen wil spr. een stukje historie ontvouwen over het ontstaan en de ontwikkeling van de sociale arbeiders beweging. Het is nu 35 jaar geleden, dat Pas- stoors z.g. met eenigo Amsterdammers het initiatief nam voor deze eerste leeken- organisatie, aan wier streven de toen re- geerende bisschop Mgr. Bottemanne zijn goedkeuring hechtte. Het ontstaan dezer nieuwe vereeni- ging was een gevolg van de maatschap pelijke verhoudingen, die toen beston den. Het werd een inleiding van den strijd, die gebaseerd was op den grond slag van eerlijkheid en recht, om op te komen voor hetere maatschappelijke ver houdingen, waarop men als mensch mag aanspraak maken. In statuien werd bepaald dat er ge werkt zou worden voor de geestelijke en zedelijke ontwikkeling des volks. Het werd een landelijke organisatie en na Amsterdam werden er spoedig in tal van steden afdeelingen opgericht. En al die afdeelingen waren vereenigd in den Centralen Raad. Al spoedig echter bleek, dat het met de verhoudingen zooals zij waren vastge legd in de statuten, niet ging zooals men aanvankelijk verwacht had. De groote emancipator, dr. Schaepmann, kwam daarna met een zuivere werkliedenver- eeniging iu het bisdom Utrecht en op ver langen van het Doorluchtig Episcopaat werden in alle diocesen dergelijke ver- eenigingen opgericht, maar de R.-K. Volksbond in Haarlem bleef zijn naam behouden. Later werd, wijl de verstand houding niets te wenschen overliet, ge sticht de Federatie van R.-K. Volksbond en Werkliedenvereenigingen. Al spoedig werden meerdere maat schappelijke toestanden en kwesties in de plaatselijke gilden besproken en men kreeg daaruit de vaksecretariaten in het verband van Federatie. Wijl de arbei ders echter de vaksecretariaten meer en meer verlieten ontstonden de Vakbonden, die hun centrum vonden in het R.-K. Vakbureau. Anderzijds ging de standsor ganisatie door en zoo waren er langza merhand twee organisaties ontstaan. Op uitdrukkelijk verlangen van het Episco paat bleef de standsorganisatie diocesaan geregeld. Spr. gaat vervolgens na wat door de standsorganisatie in den loop der jaren is gedaan. Het ontstaan der Nederland- sche Katholiekendagen, het stichten van middenstands- en werkgeversverenigin gen is een gevolg geweest van het in het leven roepen van de eerste standsorgani satie, die R.-K. Volksbond genoemd wordt. Spr. herinnert er dan ook aan, dat na hard werken verkregen is dat standsorga nisatie en het Vakbureau, die vroeger een tweehoofdige leiding vormden der arbei dersbeweging thans vereenigd zijn in het R.-K. Werkliedenverbond, hoewel de standsorganisatie in diocesaan verhand behouden blijft. De heer Silvius wijst vervolgens op het zedelijk verval der bevolking van nabu rige landen, omdat zij niet georgani seerd zijn op de Avijze, als de R.-K. werk lieden in Nederland sedert 35 jaar, on der de hooge bescherming van kerk en priesters. Zoo was het ook tijdens de heidensche cultuur van het machtige Romeinsche rijk, waar tegenover het jonge christen dom het recht van den verdrukte verde digde cn opeischte. En vanaf dien tijd is de Katholieke kerk een steun geweest voor de godsdienstig-zedclijke ontwikkeling- der arbeiders en wederkeerig- zijn zij een steun voor de kerk. Spr. wekt dan ten slotte op tot steun aan de priesters in Nederland, die de arbeiders in hun strijd helpen en dan kan men overtuigd zijn dat men zijn plicht gedaan heeft. Eqp langdurig applaus en een dank woord vun den voorz. waren voorzeker een duidelijk bewijs, dat de rede van den heer Silvius "indruk had gemaakt. Op een vraag van een der aanwezigen zette de Centraal-President hierna uit een de verhouding tusschen den Volks bond en de verzekering „Goncordia". De geest, adv., de weleerw. Pater v. d. Donk, behandelde vervolgens een ingeko men vraag, waarna de rondvraag eenige huishoudelijke zaken opleverde en de ver gadering gesloten werd. Het Koninklijk bezoek aan Leiden. Naar wij vernemen, zullen ter gelegenheid heid van de promotie van de Koningin tot eere-doctor van de Leidsche Academie op Maandag 9 dezer, van 10 uur 's mor gens af, naar behoefte extra-electrische treinen tusschen Den Haag en Leiden worden ingelegd. Naar men ons mededeelt, zal de Ko- ninkl. Standaard, door de fa. G. Doncker vervaardigd en aan de 3 October-Vereen. ten geschenke gegeven, op a.s. Maandag worden geheschen van het Academie gebouw, wanneer de Koninkl. Familie dit binnentreedt. Het verkeer op 9 Februari a.s ter gele genheid van de viering van het 350-jarig bestaan der Leidsche Hoogeschool zal, naar men ons mededeelt, als volgt zijn De Kaiserstraat en het Rapenburg (Westzijde) worden vanaf de Doezastraat tot de Doelensteeg op 9 Februari a.s. ge sloten voor het verkeer van 121 uur1,45 uur n.m.; alleen worden daar toegelaten corporaties voor optocht, professoren en curatoren (witte- of bruine kaarten met roode streep en groene kaarten) en perso neel der Universiteit Zij, die in het bezit zijn van bruine kaar ten en zich te voet begeven naar de Pie terskerk (ingang noordzijde d-i. tusschen Muscadelsteeg en Pieterskerkstraat) gaan uitsluitend langs Pieterskerkkoorsteeg cn Pieterskerkstraat De toegang tot de kerk bestaat voor rijtuigen uitsluitend vanaf Rapenburg door Kloksteeg ingang westzjide (Pieterskerk, zijde Kerkhof), alwaar nummers worden afgegeven in volgorde van aankomst De rijtuigen kunnen gedurende den kerkdienst geplaatst worden op de Papengraoht en worden wederom in volgorde voorgeroepen. Overigens worden Pieterskerkhof en Kloksteeg voor het verkeer gesloten. Na den kerkdienst wordt tot de Laken, hal toegang verleend door den ouden in gang (Oude Singel 32.) De bestuurders van rijtuigen, komende van de Pieterskerk, begeven zich daarheen langs Kloksteeg, Rapenburg, (links), Steenschuur, Bi'ee- straa-t, Kort Rapenburg, Prinsessekade on Turfmarkt Aan de Lakenhal worden wederom volg nummers door de politie afgegeven en kun nen de rijtuigen zich door de Scheistraat begeven naar de Lammermarkt, alwaar zij de door politie aangewezen plaatsen kun nen innemen Na afloop der receptie ko men zij weder in volgorde voor. In de plaats van den heer A. J. G. Belin- fante is benoemd tot secretaris van de af deeling Leiden van het Dietsch Studenten Verbond, de heer D. J. Bijleveld. Tot 2e secretaris is benoemd de heer J. G. Th. Pull ter Gunnen en tot toegevoegd bestuurs lid in verband met het alhier te houden Groot Nederlandsch Studentencon s, de heer A. J. G. Belinfante. Naar „St. Bavo" mededeelt zal Z D H. de Bisschop in het Dekenaat Leiden het H. Vormsel toedienen op Maandag 21 September e.k. Door inklimming hebben gisteravond laat dieven zicib toegang verschaft tot het administratiegebouw van het Rijks-Opvoe dingsgesticht aan de Gevangenlaan en een tweetal rijwielen ontvreemd ten nadeele van de beambten J. C. v. d. B. en B. De onwelkome gasten hebben schrijf- bureaux en kasten opengebroken en door snuffeld, doch vonden niets van hun ga ding. De brandkasten lieten zij onge moeid. In een der schrijfbureaux bevond zich een blikken busje, waarin een der ambtenaren tijdelijk zijn kort geleden ont vangen salaris had opgeborgen. Dit busje bleek verplaatst, doch de inhoud bleef on gerept. Een hof voor den betrokkene. Gistermiddag om ruim 5 uur is de aulo van den hoomkweeker J. D. uit Boskoop, die geplaatst was voor het trottoir op de Breeslraat voor den winkel van v. d. Stok, aangereden door de Haagsche tram. Doordat de as van de auto werd ge raakt werd het stuur omgegooid en- de auto bet trottoir opgeduwd. De stuurin richting geraakte defect. De koopman K. in de St. Aagtenstraat heeft bij de politie aangifte gedaan, dat twee jongens hem een kinderwagen te koop aangeboden hebben, doch toen hij daar niet op inging, 2ijn zij hard wegge- loopen. De kinderwagen behoorde aan A. v. d. L. in de Kruisstraat. ACADEIMIE-8I1EUWS LEIDEN. Bevorderd tot arts de heer W. H. A. Vonkenberg te Zwijndrecht; tot semi-arts de heer T. Mausser te Proho- liugo. Laatste Benachten Uit het Kleermaker$bedrijf. Be onderhandelingen afgebroken. Vanwege den Bond van Kleedermakers- patroons in Nederland wordt medege deeld, dat de onderhandelingen in het kleermakersbedrijf thans zijn a'«ebrok-u daar de werknemersorganisaties niet ge nogen zijn cle patroonsvoorstellen te aan vaarden. De patroonsvoorstellen behelzen voortzetting van het collectieve contract, terwijl de werknemersorganisaties slechts het contract willen vernieuwen, wanneer behalve uitbreiding der sociale bepalin gen een loonsverhooging van 10 pet. wordt aanvaard. Do Bond van Maatpatroons was bereid met de werknemers te spreken over enkele regelingen betreffende de naleving der overeenkomst. In de arbeidsvoorwaarden wenschen de werkgevers geen wijziging aan te bren gen. De begrafenis van Jaap Eden. Onder zeer groote belangstelling had he denmiddag te 12 uur op de algemeene be graafplaats te Schoten bij Haarlem de be grafenis plaats van het stoffelijk overschot van Jaap Eden. Aanwezig waren afgevaar digden o. a. van den Ned. "Wielerbond en van de Amsterdamsche IJsclub, alsmede vele sport- en jeugdvrienden van den over ledene. Aan de groeve werd door een twee tal sprekers het woord gevoerd. Een oom van den overledene dankte voor de bewe zen eer. Vele bloemstukken bedekten de baar. Fabrieksbrand fe Zaandam Te Zaandam is hedenmorgen te 8 nur brand uitgebroken in de bovenverdieping van de Stoomwasscherij „Aurora", gele gen aan de Oostzijde. Het vuur, door den wind aangewakkerd, greep snel om zich heen en spoedig stond het gebouw in lichte laaie. De brandweer was den brand eerst om 11 uur meester en kon niet voorkomen, dat de fabriek grootendeels uitbrandde. De brand is vermoedelijk ontstaan, doordat bij het zoeken naar hout voor den ketélaanmaak een der knechts een bran dende lucifer in de krullen wierp. In ver band met bet feit, dat de fabriek korten tijd geleden van eigenaar is veranderd, heeft de politie de twee betrokken knechts aan een vlug verhoor ouderworpen. Eert gcede vangsi De beide inbrekers, die schuldig zijn aan de op Zondag j.l. gepleegden inbraak aan den Schiedamscben Weg te Rotter dam, blijken in den laatsten tijd in geheel Rotterdam tal van inbraken te hebben ge pleegd. Eén hunner heeft reeds bekend. De politie geloof met de arrestatie van beide inbrekers, J. F. C. en H, M. een goede vangst gedaan (e hebben. De uitwijzing van den patriarch Het Turkscfhe antwoord ANGORA 6 Februari (V. D.) In het Turksclie antwoord op de Grieksche nota wordt gezegd, dat de gemengde commis sie voor do uitwisselingen met algemeene stemmen erkend had, dat de patriarch voor uitwisseling in aanmerking komt, welke beslissing men verplicht is uit te voeren. Turkije verwerpt de arbitrage van het Internationale Hof van Justitie te 's- Gravenliage. De kwestie van bet patriar chaat is een zuivere Turksche binnen- landsche aangelegenheid. Gehoopt wordt, dat Griekenland aan deze kwestie geen grootere waarde zal hechten dan zij in werkelijkheid heeft. De Pruisische kabinetscrisis Een Centru m-m an formateur BERLIJN, 6 Februari (V. D.) In de fractievergadering van bet Centrum heeft deze partij zich bereid verklaard voor een coalitie tusschen Democraten, Sociaal-Democraten en Centrum voor de a.s. Dinsdag plaats vindende verkiezing van een Pruisiscihen minister-president een candidaat te stellen. Na de amnestie'. PARIJS 6 Febr. (V.D.) Een Fransche soldaat, die, nadat hij aan het front ge wond was, deserteerde en deswege door den Krijgsraad ter dood werd veroor deeld, heeft zich thans bij de politie aan gemeld. Hij verklaarde, dat hij zich tien jaar lang als vrouw verkleed had en dat niemand, behalve zijn vrouw, hem kende. Volgens de amnestiewet is bij thans vrij. Een officier doodgeschoten. BELGRADO 5 Febr. (V.D.) De Katho lieke priester Benkovich, heeft met re volverschoten een officier van de gendar merie nab'j Bjelovar doodgeschoten. De officier had hem met een karabijn be dreigd. De gendarmes traden op tegen boeren, die tot de partij van Radich be boeren, waartegen de priester protes- teerde. De priester is onder beschufdi- ging van moord gearresteerd. Brand in de villa van Bratianu. WEENEN 6 Febr. (V.D.) Uit Boeka rest wordt gemeld, dat in de villa van den eersten Minister Bratianu 'brand heeft gewoed. Het vuur brak uit in den kelder en na 20 minuten hevig branden was bet geh eel e gebouw verwoest. De of- ficieele documenten uit het studeerver trek van den premier zijn gered. Handelsverenigingen entbonden LISSABON, 6 Februari (V. D.) De ministerraad heeft de ontbinding van de handelsverenigingen, die de regeering vij andig gezind, zijn, goedgekeurd. Ontruiming van Wermelskirchen. BERLIJN 6 Februari (V. D.) De ,.Lokal Anzeiger" meldt uit Wermelskir chen, dat volgens een bericht van bevoeg de zijde de Engelsche troepen Zaterdag Wermelskirchen zullen verlaten. Groote fabrieksbrand LONDEN 6 Februari (V. D) Do lin- geriefabriek De Lesdin et Fils te Parijs is gistel' in de asch gelegd. De schade wordt op f 1,250,000 geschat. Weer dienstplicht in Hongarije? BERLIJN 6 Februari (V. DIn de Hongaarsche Nationale Vergadering ver klaarde de Min. van Verdediging met be trekking tot do voorstellen van uo. finan- cieele commissie d* dienstplicht weer in te^ voeren, dat ook de Kegeerrog van meening wak dat de bepaling van het ver drag van Trianon, wefke op Hongarije de verplichting legt-, om een* aoldij-legea t« handhaven, niet in overeenstemming ie met den toestand van het land De Re geering streeft er naar den Volkenbond en de groote mogendheden te overtuigen van dezen toestand. Het antwoord van Turkije op de Grieksche nota. ANGORA, 6 Februari. (V. D.) Het Turksche antwoord op de Grieksche nota is heden aan den Griekschen zaakgelas tigde overhandigd. De muntkwestie in het Saargebied. BERLIJN 6 Februari (V. D.) In d« gister gehouden zitting van den Lands- ra-a-d voor het Saargebied hebben allo fracties zich uitgesproken tegen den door Frankrijk voorgenomen invoering van een nieuwe munt. De fracties eischten de wederinvoering van de rijksmark. Een noodlottige ontploffing FRESNO (Californië) 5 Februari (V.D.) Bij een te vroege ontploffing van dy namiet in een kamp van de Edison-fabrie- ken in Zuid-Californië werden 4 man ge dood en een aantal ernctig gewond. De Amerikaansche luchtvloot. WASHINGTON 5 Februari (V. D De maritime commissie van den Senaat heeft haar goedkeuring verleeud aan de wet om de kosten voor de moederschepen van do luchtvloot Lexington" en ,,Sara- toga" te verhoogen van 23 tot 34 mfllioec dollar elk. Het Flettner-rotorschip BERLIJN 6 Februari (V D>' Het Flettner-rotorschip „Buckau" is gisterna middag van Danzig zijn eerste groote bui- tenlandsche reis naar Schotland aange vangen. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 6 Febr. Zuivelbeurs. Gouda volv 72—79; Gouda 40 60; Gouda en Edam 20 37140; Leidsche belegen S7 Handel en aanvoer goed LEIDEN, 6 Febr. Veemarkt. Aange voerd: 557 runderen; 124 kalveren; 782 schapen; 6 stieren f 200f 540; 139 kalf- en melkkoeien f230f490; 207 vare koeien f 180f 325; 205 vette ossen en koe:er. f 265—f615, f 0.80—f 1.21 per K.G-; 1 vette kalf; 123 nuchtere kalveren f 6f 22; 430 vette schapen f 36f 58, f 1.44f 1.70 per K.G.352 weide sehapen f 32f 46; 973 magere varkens f 15f 46, f 0 62f 0.66 per K.G. levend gcw.; 632 biggen f 6 f 12; 12 paarden f 85230; 12 bokken of geiten f 4f 17. LEIDEN, 6 Febr Kaasmarkt. Aange voerd 39 partijen Btsleed werd voor 1ste srt. Goudsche kaas f 62f 65; 2-de srt. Goudsche kaas f 58f 61; le srt. Leidsche kaas f 49f 52; 2e srt. f 45f 48, alles per 50 K.G. Handel Goudsche en Leidsche kaas matig Aan de Stadswaag gewogen 27 partijen 965 stuks, 7583 K.G. LEEUWARDEN, 6 Febr. Kaas. Sleutel- kaas f 0,540,80, Nagelkaas f 0,370,47, Edammer Kaas f 0,351,17. Goude Kaas f 0,381,02. Commissie f 267. Aangevoerd 34618 Kg. Boter. Fabrieksboter f 1,842,57 per Kg. Aangevoerd 45Ï3 en 128/6 stukken. Wisselnoteeringeo (Amsterdam). Berlijn 59.11 Londen 11.87"^/^ New-York Parijs Brussel Zürich Rome Oslo Kopenhagen Stockholm Weenen Praag Madrid 2.48»/, 13.371/2 12.75 47.92V2 38.- 4 44.25 66.921/2 0.0036 7.321/a 35.521/2 BEURSOVERZICHT. Van den handel op de Amsterdamsche Effectenbeurs was vandaag niet veel over gebleven. Verliezen van eenige beteekenis werden nergens geleden, maar do koersen vertoon den bijna allerwegen neiging tot inzinking. Olie-aandeelen nogal teleurstellend, bijzon der Kon., die eenige pet. beueden de na- beursprijzen geopend, vervolgens nog iels verder reageerden. Het gem. koerspeil bleef vrijwel gelijk. Gec. bleven op peil. Rubberaand niet gewijzigd. Sohecpv. zoo goed als verlaten In Tabakken ging we,~ nig om. ook hierin slechts onbeteekenende koersverschillen Ned.-Ind. vrijwel veron achtzaamd. Ainerik. markt zeer rustig. Prol. 2 Heden overleed plot seling, voorzien van de H. Sacramenten, onze Geachte Collega, de Heer 10098 JOH v. d. ZIJDEN Namens het R. K. Arm bestuur J. C. v. cl. HORST. N. W. DE GROOT. C. VAN SANTEN. Stompwijk -1 Febr. 1925.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 5